Firma B. DE KLER IMPRESSIE'S VAN „PRINSJESDAG" Dr. H. COLIJN ORANJE-FEESTVREUGD IN DE RESIDENTIE N.V. LEIDSCH DAGBLAD U* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD. Woensdag 20 September 1933 Vierde Blad No. 22548 HARE MAJESTEIT RIJDT UIT SPORT. Dr. J. C. RULLMANN Prijs ing. t. 1.90, geb. f. 2.50. RADIO-PROGRAMMA. O (Van onzen Redacteur) IZoo is dan deze Prinsjesdag, die in ne tten begon en zich opklarend, ontplooide j volle zonneschijn een uitbundige ma- Jfestatie van Orainjetrouw geworden, zoo- fs Den Haag in geen jaren heeft meege- ^ait! 't Nederlandsche volk heeftop de in dag der Troonrede haar Vorstin een ■andiose hulde gebracht en een warme fcestdrift toegezwaaid, diiie het Vaderland en de Koningin zeker in 't hart ge- fepen zal hebben! ■Het was een spontane groet en aan- Vnkelijkheidsbetooging van Nederlanders in moeilijke tijden hun toewijding en jrtrouwen uitroepen en aan de voeten fcgen van Haar, die plichtsgetrouw een •are taak volbrengt! |Van alle provinciën des lands was men gekomen met Oranje getooid en met heven vaandels! I Vanaf het overpropte station tot de Tchte menschenhagen op het Binnenhof »r de Ridderzaal, golfde het enthousias me, voor Oranje! Het is, het kleurt en 't icht overal Oranje!" luit alle dorpen en steden waren de vaan pis der vereenigiingen uitgedragen door de •aten van de Residentie, Wat er aan [rikken vlaggetjes, sjerpen en knoopjes m Oranje in laden en kasten bleek ge- jrgen. was opgestoken of omgedaan! De feinen waren 't land doorgestoomd van [ost na ar West, van Noord en Zuid en r de ramen.... niets dan vroolijke, yachtings volle gezichten, ni'ettegen- regen telkens verraderlijk tegen de Juten tikte. [Wantzoo zeiden de oude wijze man netjes en vrouwtjes van het landals Koningin uitrijdt breekt het Oramje- bnnetje toch wel door! |En die landelijke weerprofeten hadden élijk! Hoe dichter 't uur naderde van de atievolle ommegang", hoe lichter de Jicht werd, totdat werkelijk in den loop den ochtend alles door de vriende lijke Oranjezon overstraald was! [Onder 't zingen van Vaderlandsche lie feren werden de spoorkaartjes afgegeven met een oranjegekleurd feestprogram ma m de hand deinde men genoeglijk mee aar het centrum van het feestelijk ge leuren: het Binnenhof! Daar zaten vele lagenaars al geduldig sinds de vroegste lor genu ren hun plaatsje te bewaken in de orste gelederen. I Plotseling waren ontelbare zetels van lllerlei kleur, vorm en materiaal als pad- pstoelen daadwerkelijk uit het Haagsche laveisel verrezen. Wat pooten had en Iraagkracht bezat was meegesleept om feoede voeten en zeere ruggen te ontgaan, zoo zaten bevoorrechten de uren uit, nijd door de ontelbaren, die 't met hun [jtelijke onderdanen moesten doen Ge- ikkig was er heel wat te kijken om den |jd te dooden: ontzagwekkende moderne "unapparaten op den grond en zelfs op de laken der eeuwenoude gebouwen, telkens puwe aanvoer van ministers en hoog- tardigheidsbekleeders als bonte vogels de meest uiteenloopende pluimage, fteekt, bekolba'kt en boordend op on- fcitiijk veel manier, begroet voor de mi crofoon. waardoor de luisteraars in het nsche land het feestelijk gebeuren kon- pifen konden meebeleven. Ondertusschen pijpten de mariniers er de overbekende Hollandsche wijsjes lustig °P los. die enthousiast werden meegezon- 6en. Men wees elkaar de markante figuren 'an ministerie en parlement: minister Blotemaker de Bruine met lange, grijze baard, oud-minister Kan als altijd de eenige met de steek in de hand, de ener gieke trekken van minister Deckers, de optocht der eerwaardige leden van den Raad van State. Minister Colijn viel bij zijn komst een luid „hoera ten deel. Allen werden door kiektoestellen bekogeld! Langzamerhand had ieder z'n plaatsje gevonden en men liet zich. onder geen voorwaarde meer verdringen Wie wat laat kwam werd onherroepelijk naar de achterste rijen gedirigeerd, behalve de Pleegzusters van het Roode Kruis, die met baar vaandel nog een prachtige plaats liegen na een vermoeiende taak. Geen oogenblik was het plein in rust; steeds meer uniformen, goud en kleuren kwa men het beeld dat geestdriftiger en op gewekter was dan ooit te voren, verleven digen! Ook op alle wegen, die de Koninklijke stoet zou volgen, was er een ongekende deukte! Overal meterdikke menschen en waar vroeger wel leege plekken Jaren! Nog nooit wapperden langs het voorhout zóó vele vlaggen: niet alleen van de patriciërshuizen, maar ditmaal fonkelden er tevens de banieren van hon derden vereenlgingen en deputaties uit zelfs de verste oorden des lands. Jong en oud, van de kleinste padvinders-welpjes, tot de grijze oud-gedienden waren toege stroomd; afgevaardigden van allerlei rich- tuig onder aanvoering van manhaftige vaandeldragers, allen in de beste „Oranje stemming! Zij, die op de straten een dierbaar Plekje gronds hadden veroverd, kregen het oeste deel! Met een gevoel van medelijden Passeerden wij echter hen. die in een win- pl tot diep achterin stonden de stoe- ^u-rijen! nog een „dure tribuneplaats u?en gehuurd, want wat zij aan uit ent bezaten, was maar bedroevend wei- Het allerbeste waren er echter de S^aatjongens aan toe: wie benijdde hun bet plaatsje in de enorme boomen v°or het paleis? Zoo was het overal een gespannen tijd van wachten! Totdat het eerste saluut schot de menigte in opschudding bracht: de halzen rekten zich, beroering ontstond in de eindelooze rijen, de kijkers in de huizen lieten hun tractatie in de steek en zelf de kooplui in feestartikelen, mop pen, oliebollen of verschgebakken koeken staakten even een oogenblik hun lucra- tieven handel en onvermoeide aanprijzin gen! Onmiddellijk viel op het Binnenhof de stilte in, die den storm voorafgaat! De commando's aan de lange rijen militairen waren gegeven: een ieder stond in 't gelid, niemand verroerde zich meer. Men tuurde naar de plaats vanwaar de stoet zou komen. De fotographen stelden zich op in hun gemakkelijkste houding, gereed om tot den „snap.c 'hot" aanval over te gaan En 't sprookje wordt werkelijkheid! De zilveren slag van het hamertje "op de klok in den Ridderzaaltoren slaat één, kanonnen dreunen, de koningin rijdt uit! Men telt de minuten, hoort hoe de toejuichingen langs den weg daveren, en aanzwellen, men weet dat de stoet nu seconde na seconde nader komt! Door de oude poorten van het Binnenhof rijden de calèches met de bepruikte koet siers en lakeien het plein op tot voor den hoogen Ridderzaal met als bekroning de gouden koets. Ontroerd klinkt het al oude Wilhelmus uit duizenden kelen! Het groote moment van dezen uitzonder lijken dag, zooals wij hem sinds jaren niet meer beleefd hebben, is gekomen! Een charmante, statige Koningin en een jeugdige Prinses stijgen uit, groeten eer biedig het „Oranje vaandel". Langzaam schrijden zij met den Prins-Gemaal de treden op, een korte begroeting van de officieren der zeemacht volgt op het bor des en het volgend oogenblik is de Koningin voor een wijle aan het oog der geestdriftige toeschouwers onttrokken! Terwijl Hare Majesteit daar binnen de Troonrede leest heeft de menigte buiten volop den tijd de glanzende paarden, de schitterende tuigen, kortom de geheele montage van de stoet rustig in zich op te nemen en uit te wijden over de smaak volle toiletten van de zilvergrijze Koningin en het gratievolle, lichtblauwe kleed van de Prinses. Langer dan anders duurt ditmaal de Troonrede. Toch wordt niemand onge duldig en als eindelijk de Koningin weer verschijnt, wordt Zij opnieuw verwelkomd door een laaiend huldebetoon, dat nog langen tijd na-jubelt als de koets, na een rondgang over het plein, is weggereden En ook de terugrit wordt een triomftocht onder de guldene herfstzon, als nooit te voren! De Hollanders hebben zichzelf en hun Oranjevereering teruggevonden: er is in korten tijd wel veel veranderd! Plotseling duiken uit alle hoeken de bul- letinverkoopers op. onder den kreet. De Koningin heeft van 't jaar lang gesproken, vijf cent voor de Troonrede' Hier is de Troonrede, vijf centen maar!.. Zij zijn onmiddellijk uitverkocht en halen nieu wen voorraad aan. Elkeen verslindt het belangrijke document, dat in forschen taal de lijnen der toekomst uitstippelt. Losgebroken zijn de rechte rijen der vermoeide kijkers: alles warrelt door el kaar en trekt er op uit om hongerige ma gen te vullen en vermoeide spieren wat rust te gunnen! Maar de pauze kan slechts van korten duur zijn. Was andere jaren 't feest hier mee voorbij, ditmaal wordt nog een nieuw bedrijf aan het programma toegevoegd. De café's blijven slechts korten tijd volge propt: een ieder wil zoo gauw hij kan de straat weer op. om van de bijzondere ,.Oranje"-drukte te genieten en een uitge lezen plekje te veroveren laners de route, die de Koninklijke Familie zal volgen van het Noordeinde naar den Ruygenhoek Voor het Paleis wemelt 't van nieuws gierigen, die niet van deze omgeving los kunnen komen! Men heeft de Koningin gezien maar wil Haar weer begroeten! Men cirkelt door Paleis-, Oranje-en Parkstraat. Voorhout en Heulstraat of zoekt een plaatsje in de straten waarlangs de route uitgestippeld is. Overal wordt goed geld verdiend de bananen, zuurtjes of chocoladereepen vliegen weg en mocht er iemand in 't ge woel z'n Oranjestrikje verloren of mis schien vergeten hebben, onmiddellijk wordt hij aangevallen door kooplieden die hun kussentjes met oranje vóór den avond per sé leeg willen hebben. Enmen koopt graag, met liefde! De Paleisstraat bood een mosgroen aan zien door alle padvinders welpjes en ouderen, die er zich hadden opgesteld en de trottoirs met hun stokken afzetten. Zij kortten zich den tijd met oranje- en kampliederen, om straks uit krachtige jongenskelen der Koningin een extra-jubel toe te juichen! Steeds meer vereenlgingen kwamen aan en stelden zich langs straten en wegen op. Vroolijk en imposant kleurde het „oranje- blanje-bleu", merkwaardigerwijs weinig rood-wit-blauw in de nu stralende zonneschijn! De politie ordende de groe pen op correcte en rustige wijze. Intusschen was de kmderhultic op het terras aan de achterzijde van het Paleis ai in vollen gang. De stroom van enthou siaste kinderen was schier eindeloos: on geveer 20.000, een aantal dat alle verwach tingen overtrof leerlingen der hoogste klassen van openbare en bijzondere scho len stond er opgesteld onder de auspiciën van het Haagsche Comité voor Volks feesten. Het werd een massale huldiging: ook in September 1898 bij de Kronings feesten van H M. had de Haagsche jeugd Haar op dezelfde plaats een grandioose ovatie gebracht. Ter herinnering daaraan zongen de kinderen thans het koraal uit de cantate: „Gebed voor dc Koningin". Ook hier een wemeling van vlaggen, een wuiven met oranje feestprogramma's, een wapperen van vlaggen uit de provincies. Liederen klonken op uit duizenden kelen, bloemen werden H. M. overhandigd. En tenslotte volgde als belooning een heer lijke tractatie! Nu weer een kijkje op straat. Onver moeid wachtte een ieder den tweeden rondgang af. Alle lagen der bevolking wa ren vereenigd, wijd en zijd opgewekte ge zichten: allen kordaat en paraat geschaard rond de wapperende vaandels! De laat ste ordemaatregelen onder leiding van den hoofdcommissaris van politie waren ge nomen, maar slechts over een korten af stand. Want reeds bij het Vredespaleis was er geen afzetting meer van den Ko ninklijken verkeersweg. Plotseling.. daar klinkt opnieuw voor de hoeveelste maal op dezen glorie rijken Oranjedag? het Wilhelmus en het Vorstelijk gezin bestijgt het a Dau- mont bespannen statie-rijtuig. Langzaam gaat het voorwaarts langs de meterdikke rijen toeschouwers en deputaties. Er wordt gejuicht en gezongen, met bloemen ge strooid, met vlaggetjes gezwaaid, met hoeden en zakdoeken gewuifd! Het en thousiasme kende in de Paleisstraat geen grenzen! En zoodra was de stoet voorbij of een compacte menschenmassa over stroomde de straat: de Parkstraat bijv. was van het Voorhout tot aan het Plein 1813. zoo ver ons oog kon reiken, één dichte golvende menschenstroom, terwijl men over de hoofden kon loopen! Een dringen en duwen als in de allerbeste Oranje-dagen van weleer: de stoutste hoop werd verre overtroffen! Waar de stoet ook passeerde in de breede lanen van het Zorgvlietkwartier en den Soheveningschen weg, gingen de paar den herhaaldelijk van stapvoets over in langzamen draf stond het overpropt van vurige Oranjegezinden en steeds weer nieuwe deputaties van velerlei soort. o.a. de Nationaal-socialisteh onder leiding van Mussert na het uniformverbod met rood-zwarten band de Scheveningsche vrouwtjes in schilderachtig costuum, net- tenboetsters. die bij den Harstenhoekweg even haar werk in de steek hadden gelaten boeren en boerinnen uit Friesland en Zee land, allen tesamen op dit moment een eenheid vormend, van een zeldzame allure, 't Werd een blijde thuisvaart naar de villa in de duinen, omspeeld door het herfstige zomerweer onder den heerlijken blauwen hemel in volkomen harmonie met het lichtend blauwe kleed van onze Prinses! Een zegetocht zonder wanklank tot aan het eindpunt in de duinen, waarlangs nog in dichte rijen de toeschouwers hun Oranje-trouw uitjubelden! Een dag om nimmer meer te vergeten! Nog lang krioelde men in de stad door een alle buitenmenschen maakten er een „extra" vacantiedag van en men sprak lang na over de betoonde hartelijke, in nige liefde aan ons Vorstenhuis' Het feestelijk aspect bleef lang bewaard tot diep in den avond, want nog was de hul diging niet voorbij De fakkeloptocht van jongeren langs het Huis ton Bosch, welke het Nationaal Jon geren Verbond had georganiseerd, werd eveneens tot een doorslaand succes' De Koninklijke familie groette vriendelijk de honderden wandelaars, de fakkels hoog geheven, hetgeen een fantastisch schouw spel bood. Telkens klonken weer de geest driftige huldebetuigingen, telkens weer laaiden de Oranjegevoelens op! Voordat H. M vertrok, verzocht Zij nog den dank over te brengen voor alle hulde Haar op dezen ontróerenden dag betuigd. Duizenden woonden ook de taptoe op het Plein 1813 bij De manschappen van het regiment huzaren zorgden met hun fakkels voor de verlichting: plechtig stroomden de tonen door het lucht ruim. Een schitterend besluit van dezen heuglijken dag, die opnieuw heeft bewezen dat de verknochtheid aan ons Vorstenhuis hecht en sterk is gebleven, ondanks de zware tijden, die achter den rug liggen en wellicht nog komen zullen! Wie dezen dag heeft mogen meemaken, bracht de schoonste herinnering mee naar zijn woonplaats, waar helaas nog menig een dit grootsch gebeuren niet inderdaad heeft kunnen meebeleven! Maar de roep van dit Oranjefeest zal door het ganscne land haar weerklank vinden! IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIII DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. lllllllllllilll|[||||l!i:il!IIEi:!!!l!l!lllllllll!i VOETBAL. U.V.S.—HILLEGOM. Op het N.B.L.O.-terrein. Aangezien op het U.V.S.-terrein aan den Kanaalweg noodzakelijk, in verband met de terrein gesteldheid, enkele werkzaam heden moeten plaats hebben zal de wed strijd U.V.S.—Hillegom a.s Zondag op het N BL O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel worden gespeeld. De blauw-witten komen in dezen eersten thuiswedstrijd met het volgende elftal: V.Ijij*. Doel: Kramp; achter: Graafmans en BurgiJ; midden- de Lange. Hansen en Laman: voor: Onvlee, Kantebeen, Platteel Beekman en Schilthuizen. ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. De 50 KJVI.-bekermarsch. De marschleiding van den 50 K.M.- bekermarsch der L.W.V. op Zondag 1 Oct., maakt de wandelaars er op attent, dat zij. die na 25 Sept. 1933 inschrijven, er niet zeker van zijn aan de finish hun beloo ning in ontvangst te kunnen nemen, ter wijl tevens het inschrijfgeld zal worden ver hoogd met portokosten. Zulks in verband met de vele aanvragen voor uitstel van inschrijving tot na 25 September 1933. Verdere Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij den secretaris der L.W.S.V., den heer H. de Groot. Jan I.ie vensstraat 11a, alhier. Donderdag a.s. organiseert de L.W.S.V. een trainingsmarsch over ongeveer 26 K.M. Hieraan kan ieder deelnemen. Vertrek vanaf Hoogewoerd, hoek Bol- werkstraat. des avonds halfacht. Kleedgelegenheid en fietsenstalling is aanwezig. ZEIEEN DE NA-BRASEM. De Na-Brasem zal worden gehouden op Zaterdag en Zondag a.s. Er zijn reeds tal van inschrijvingen binnengekomen. De 1ste start zal plaats hebben des Za- terdagsmiddags, omstreeks 3 uur. De start is zooals vanouds aan de jachthaven „De Brasem" te Oude-Wetering. Als het weer cok medewerkt dan zal dit een geslaagd zeilfeest worden Inschrijvingen kan men richten aan de jachthavc-n „De Brasem" te Oudewetering. WIELRENNEN. ALPHENSCHE REN- EN TOERISTEN VER. „DE RIJNSTREEK". Reeds Zondag a.s. zal een tijdrit worden gehouden. Zooals reeds in ons blad van gister avond is gemeld, werd te Alphen in een vergadering in café „Sportlust" van den heer G. H W. Vreeswijk, besloten tot op richting van een ren. en toeristenvereeni- ging. De vereeniging werd opgericht met aanvankelijk 12 leden en genoemd ,.A1- phensche Ren- en Toeristenvereeniging „De Rijnstreek" Het voorloopig bestuur werd samenge steld uit de heeren: Th. Beerepot, G. Vrees wijk en Jac. Nagtegaal. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering van de wielersport in de Rijnstreek door het doen houden van trainingsritten, wedstrijden en het doen uitschrijven van ritten voor toe risten. Reeds a.s. Zondag zal de jeugdige vereeniging haar eerste tijdrit houden, n.l. van AlphenWoerden. Gestart zal worden 's morgens om 10 uur vanaf café „Sport- rust". Gouwsl.weg. De oud-renner, de heer Vreeswijk, heeft reeds een wisselbeker be schikbaar gesteld, waarom maandelijks zal worden gereden. DUIVENSPORT. GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufville Bi alstand 180.012 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur v.m. met Zuiden wind. De eerste duif bereikte het hok 10 uur 21 min. 7 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1263,2 Meter per minuut, de laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 10 uur 33 min. 32 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1176,6 Meter per minuut. De uitslag was: 1. 2, 4, 5, 6, 8, 9, K. X. Waasdorp; 3 en 13 J. H. Groeneveld; 7, 10. 14 en 15 K Scheffer: 11 J. P Brede- rode; 12. C. Versteeg Jr.; 16. L. J. de Groot. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS. Wedvlucht vanaf Neufvilles 'België) af stand hemelsbreedte van H. L. Duim 182.03 K M. en van A. A Tisseur 183.75 K.M In concours waren 165 oude en jonge duiven welke om 8 uur met heldere lucht en Zui denwind in vrijheid werden gesteld en als volgt werden geconstateerd: J. P. Fazel le en 5e: G. A L. v d. Reijden 2e en 22e; Chr. v. d. Pluijm 3e. 6e, 8c, 13e, 14c cn 28e; C. Ensellng 4e; G. v. Dorp 7e; A N. Erades 9e, 20e, 23e en 26e; L. de Romeijn 10e; L. Gijsman R.D. lie; J. Keereweer 12e 30e en 33e; Jac. Krckelaar 15e en 18e; J. W. v. Duuren 16e; J. J. Mulder 17e en 24e; W. Gijsman T.V 19e; W. Kapaan 21e, 25e en 29e; J. Flippo 27e; P. van Egmond 31e en C. W. F. Onvlé 32e. De le duif werd geconstateerd om 10 u. 20 min. en 24 sec en maakte een snelheid van 1308,09 Meter per minuut. De 33e prijswinner om 10 uur 44 min. en 36 sec en maakte 1112.55 Meter per minuut. De gezette klok werd gewonnen door den heer J. P Fazel evenals de 4e eereprijs. De andere eereprljzen vielen ten deel aan G. A. L. v. d. Reijden, C. Ensellng en Chr, v. d. Pluijm. Aanstaanden Zondag sluiting van het vliegseizoen 1933 op Mons Voor deze vlucht worden luxe artikelen vervlogen uit de Combinatiekas. RECLAME. VKRSCHE.VEN: 7402 EEN MAGNIFIEK BOEK Eon levensbeeld door: Verkrijgbaar bij: Oude en nieuwe Boekhandel Nieuwe Rijn 45, Telef. 885, Lelden. VOOR DONDERDAG 21 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. AVRO.-Ultzending 8.00Gramofoonpl. 10 00; Morgenwij ding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Zang door G. KloosRuysch van Dugteren (so praan). aan den vleugel Egb. Veen 11.00: Gramofoonpl. 1130: Vloolrecital door L. v. Gelderen. Aan den vleugel Egb. Veen 12.00: Gramofoonpl. 12.15: En semble Rentmeester en Gramofoonpl. 2.15: Voordracht door Marle Holtrop 2 45: Orgelconcert door P. v. Egmond Jr. M. m. v. H. C. V. Oort ibas-barlton) en J. Felderhof (obligaatviool) 4.00: Voor zie ken en ouden van dagen 4 30: Gramo- foonplaten 5.00: Radiotooneel voor de kinderen 5.40: Kovacs Lajos en zijn or kest 630: Spotrpraatje H. Hollander 7.00: Kovacs Lajos 7.30: Causerie Mevr. I. de Leeuwvan Rees 8.00: Vaz Dias 8.05: Omroeporkest o. 1. v. A. v. Raalte. In de pauze: Causerie door Fred Fry 9.00: ..Zomerzondag" hoorspel van R. H Kunze. Regie: Kommer Kleyn 9.40 Vervolg concert m .m. v. H Noach (plano' 10.20:: Gramofoonpl 10 30: Vervolg con cert 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M. 8.009.15: KRO. 10.00: NCRV. 11 00—2 00: KRO. Hierna NCRV. 8009.15 en 10.00: Gramofoon- platen 10.15: Morgendienst o. 1. v. Ds. J. L de Vries 10.45: Gramofoonpl. II.30: Godsd. halfuur 12.15Orkestcon cert en Gramofoonpl. 2.00: Handwerk- cursus 3.003 30: Vrouwenhalfuur 4 00. Bijbellezing door Ds. J P. v. Leusden m. m v. zang en orgel 5 00: Cursus han denarbeid v. d. jeugd 5.30: Zangvoor dracht door L. Bogtman (bariton) m. m. v. Mevr. J de Lange—Kooyman (piano) 6.30: Gramofoonpl. 7.15Ned. Chr. Pers bureau 7.30: Causerie A Stapelkamp 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Arnh. Orkest- vereenlging o. 1. v. H. J Manks 9.00 9.30: Causerie door Dr. J. W. Noteboom; c.a. 10.00 Vaz Dias 10.3011.30: Gramo- foonplaten. Daventrv. 1554 M. 10.35 Morgenwij ding 1050: Tijdsein, berichten 11.05: Lezing 12.20: Rutland Square en New Victoria Orkest o. 1 v N. Austin 120: GramofoonpL 2.20: Voor de scholen 3.20: Vesper 4.10: Dultsche les 4.25: Midi. Studio Orkest o. 1. v. F. Cantell. m. m. v. M. Pollock (sopraan) 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Chopin- recltal door C. Smith 7.15: Causerie 7.50: Orgelconcert door Th. Ball 8 20: BBC.-Symphonie-orkest o. 1. v. Sir Henry Wood m. m. v. A. Cattcrall (viool) 10.00: Berichten en lezing 10.35: Voordracht 10.40: Dansmuziek (Gr.pl.) 10.50 12.20: Sydney Kyte en zijn Band. Parijs „Radio Paris". 1724 M. 8.05, 12.50, 7.30 en 8.20: Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—220: Con cert uit hotel Angleterrc 3 055,05: Otto Llngton's Band 830: Radio-Sym- phonieorkest o. 1. v. N. Malko, m. m. v. M. Flor (zang) 11.1012.50: 'Dansmuziek uit National-Scala. Langenberg, 473 M 8.25: Gramofoon platen 7 23: Concert 1150 en 12.20 Gramofoonpl. 1.50 Westfaalsch Omroep orkest o. 1. v. Göhre 5.20: Concert 5.50 Gramofoonpl, 7.20: Rijkszending: „Das Deutsche Vaterunser" voor soli, gem. koor, knapenkoor, orkest en orgel, Knelp. Lei ding dr. W. Buschkötter 8.25: Gramo foonplaten 850: „Die Marneschlacht", spel van Cremers 10.4012,20: Concert. Rome. 441 M 9.05: Populair concert, zang en dansmuziek 11.20: Berichten Brussel. 338 en 508 M 338 M 12 20: Omroepkleinorkest o. 1. v Leemans 1 30: Gramofoonpl. 5.20 en 6 45: dito 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André 0.2010.20: Koorconcert en Oramofoonpl. 508 M 12.20: Gramofoonpl. 1 30: Omroepklein orkest o. 1. v. Leemans 5.20: Omroep orkest o 1. v. André -L 6.35: Gramofoonpl. 6.50: Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans 8 20' Gramofoonpl. 9 2010.20: Omroeporkest o. 1. v. F. André. Deutschlandsender, 1635 M. 8 25: „Mammon" boerencomcdie van H Unger. Regie: W Plükcer 9.35: Muzikaal alier- lel 10.20: Berichten, sportpraatje 11.05: Berichten 11.20—12.50: Dansmu ziek uit Hamburg o. 1. v. G. Maass m. m. v. R. Beckmann (plano). Radio-Luxemburg. 1191 M. 7 50 Dult sche avond Symphonic No 6 (Pathét'.que) Tchalkowsky 8.40: Orkest concert. Leo- nore Hl ouverture: Reigen (Spies) Bilder aus dem Orient. Oberon ouverture; Slavi sche dans (Dvorak); Plque Dame (Tchal kowsky) 10.50: Dansmuziek. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. le programma: Iederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur; Hulzen. 3c programma: Donderdag 21 September 812' Lan- genberg; 12.20—16.05: North Reg; 1605' afl. Daventry. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13