de opening |der staten-generaal. AKKER.CACHETS Wedstrijden Leidsche Tennispark. [4ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 19 September 1933 Derde Blad No. 22547 de rit in de gouden koets. SPORT. INGEZONDEN. FINANCIEN. SPREEKCEL._ IIHIHIttlHHttHfHHIlHIHIIIIIIIIIHIIIIIIIIII 25 50, )5i ►9 Opnieuw heeft de Koningin zich heden, ■rgezeld van den Prms en van Prinses ïliana, met de door de traditie geijkte •aal en luister naar het Binnennot te n Haag begeven ter plechtige opening n de zitting der Staten-Generaal. Heerscht er op dezen dag steeds in den i'^Bioegen morgen reeds een buitengewone ondigheid in de binnenstad, ditmaal s het drukker dan ooit, in verband met op dezen dag voorgenomen huldiging in de Koningin in de Residentie ter ge- «enheid van Haar 35-jarig Regeerings- iblleum. Extra-treinen voerden de leden .11 Oranje-vereenigingen en organisaties it handhaving van orde en gezag van linde en ver aan. Daarnaast kwamen er iet de gewone treinen, met bussen, trams j auto's heele drommen van buiten, die, etooid met Oranje, in opgewekte stem- ling de straten vulden. Van de departe- lentsgebouwen en tal van andere open- ;re en particuliere gebouwen en woon- lizen, niet alleen van die, gelegen aan •n weg, welken de stoet zou volgen, maar de geheele stad en vooral in de win- lstraten van de oude stad, was de vlag tgestoken. Bij het Koninklijk Palels in het Noord- jde stond al vroeg een dichte menigte ipgesteld, die daar reeds vóór één uur iet oogenblik, waarop de stoet van het Jeis afreed in de gelegenheid was, de loningin hartelijk toe te juichen, toen U per auto van den Ruigenhoek kwam nrijden. Ook werd daar de belangstel- ig levendig gehouden door de aankomst ,n de eerewacht voor het paleis, welke litmaal bestond uit een compagnie van iet regiment Grenadiers van honderd ,n, onder bevel van den kapitein met iet regimentsvaandel. Deze eerewacht, arvan de Koninklijke Militaire Kapel iet de tamboers van het regiment deel litmaakte, stelde zich op ter weerszijden n het Paleis om daar bij het vertrek n den stoet der Koninklijke Familie de lilitaire eerbewijzen te brengen. Bij deze erewacht bevond zich de commandant het regiment Grenadiers, lultenant- lolonel jhr. D. de Brauw met zijn adjudant Ongeveer een half uur voor het vertrek in den stoet kwamen de detachementen lavalerie aan, die als eere-escorte den toet zouden openen en sluiten en vervol- ns de officieren der landmacht van het litair Huis der Koningin, allen te paard, en onmiddellijk achter het Koninklijke itatierijtuig een plaats In den stoet was angewezen. Ter opening van den stoet, die onder ilgemeene leiding stond van R.F.C. baron ntinck, eerste-stalmeester van de Ko- lingin, was een detachement aangewezen .n het 2e regiment Huzaren, sterk 50 iters, onder bevel van een ritmeester, et den regimentsstandaard en hel mu ziekcorps der Huzaren, dat gedurende ':n tocht marschmuziek speelde. De regi- lents-commandant, kolonel A. Diemont zijn adjudant reden met dit detache- lent mede. Onmiddellijk daarop volgde, in gala- rrei een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard. Daarachter kwam de eerste der met twee paarden bespannen gala-koetsen, waarin de Kamerheer-Ceremoniemeester der Koningin, R. A. baron van Harden- broek van Hardenbroek gezeten was. Naast k portier ging één lakei. Nu volgden twee gala-koetsen, waarin icht Kamerheeren volgens hun rang ge iten waren. Naast elke portier ging weder in lakei. In de eerste dezer koetsen, de tweede ln den stoet, waren gezeten de Kamer heeren i.b.d. mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden, mr. J. C baron Baud, dienstdoende ter beschikking van Prin ses Juliana, mr. W. J. baron van Lynden en mr. G. W. H. baron van tmhoff. In de volgende, derde gala-koets, had- hen plaats genomen, de Kamerheer in ge- I wonen dienst, jhr. A. G. Sickinghe, de Kamerheeren i.b.d. mr. J. P. graaf van Limburg Stirum en jhr. H. J. Repelaer Van Driel, thesaurier van de Koningin en de Kamerheer in gewonen dienst F. M. L. baron van Geen. particulier secretaris van de Koningin. Hierop volgde een tweetal galakoetsen. Waarin de Groot-officieren volgens rang Van benoeming gezeten waren. De eerste dezer galakoetsen, de vierde in den stoet, bood plaats aan den Opper hofmaarschalk jhr. V. E. A. Boreel van Oldenaller en den gep. Luitenant-Gene raal jhr. C. L. van Suchtelen van de Haare. In de volgende, vijfde gala-koets, was gezeten G. Ch. Baron Snouckaert van Schauburg. De zesde galakoets verleande plaats aan de wn. Grootmeesteres, mevrouw A. van Reigersberg Versluys. geboren Barones '.ehimmelpenninck van der Oye, en de dienstdoende Dame de Palais mevrouw H. Snouek Hurgronje geb. Jkvr. van Tets. in een zevende galakoets volgde de Op- Perceremoniemeester gep. Generaal-Ma- loor J h F. Graaf du Monceau. Naast ieder portier van elk dezer vier 8a|akoetsen gingen twee lakeien. Nadat de zeven galakoetsen waren weg gereden. kwam het groote moment van net voorbijrijden van de Gouden Koets, ™®t acht paarden bespannen. De Gouden Koets. Op dat oogenblik werd door het uitste- bl? ,van vaantjes het sein gegeven voor net lossen van het eerste der tijdens den °uur der plechtigheid van het verlaten sfi? paleis tot den terugkeer aldaar rifegeven minuutschoten uit de op het Sïe^ opgestelde batterij van de 1ste Jjjjh^e-brigade, bestaande uit 4 vuur- r i'ndfT het daveren van het eerste schot .,'-ntoerde de eerewacht het geweer en Ol het Wilhelmus weerklonk ingezet j/jr de Kon. Militaire Kapel, stapten de do 7ingi". de Prins en Prinses Juliana in iuhoï0 n Koets, die zich onder luid ge zet?» menigte statig ln beweging Naast elke der acht paarden, .waar mede de koets bespannen was, ging één koetsier; aan elke zijde van de koets lie pen vier lakeien. Alle vorstelijke personen waren getooid met het breede lint van het Grootkruis van de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Ter rechterzijde van de statiekoets reed te paard de chef van het Militaire Huis van de Koningin, de gep. vice-admiraal F. Bauduin. ter linkerzijde de Gouverneur der Koninklijke Residentie, luitenant-ge neraal jhr. W. Röell, commandant van het Veldleger. Beiden reden een weinig achter het portier. Achter de Gouden Koets reden te paard, twee aan twee, de officieren der land macht. van het Militaire Huis der Ko ningin, de ouderen vóór. t.w. de adjudant der Landmacht i. b. d. Reserve-luitenant- generaal J. H. Borel, luitenant-generaal titulair b. d. H. C. J. ter Beek, generaal- majoor b. d. H. G. Rambonnet, kolonel J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, reserve-luitenant-kolonels W. Froger en W. G. van Hoogenhuijze en de Adjudanten in gewonen dienst, generaal-majoor titu lair O -I. leger D. Q. C. F. de Jonge van der Helen, kolonel jhr. C. M. Storm van 's-Gravesande, luitenant-kolonel jhr. W. C. M de Jonge van Ellemeet, de ordonnans officieren 1ste luitenants jhr. C. E. J. M. Verheijen, jhr. G. H. A. van Kinschot en R. Römer, alsmede de adjudant en parti culier-secretaris van Z.K H. den Prins der Nederlanden, luitenant-kolonel jhr. W. Laman Trip. Een detachement van het 2de Regiment Huzaren van 50 manschappen, onder bevel van een ritmeester, sloot den stoet. Onder voortdurende hartelijke toejui chingen van de aan weerszijden van den door militairen afgezetten weg opgehoopte menschenmenigte daarbij was ditmaal op het Lange Voorhout aan de overzijde van de Kloosterkerk een plaats aangewe zen voor besturen en deputaties met vaan dels van de vereenigingen, die HM. bij deze gelegenheid wenschten te huldigen reed de stoet langs den gebruikelijken weg, door de Heulstraat, over het Schelppad van het Lange Voorhout en langs den Kor ten Vijverberg naar het Binnenhof. Aangekomen aan de Grafelijke Zalen vond de Koninklijke Familie bij de Ridder zaal een eere-wacht opgesteld, bestaande uit een afdeeling van het corps Mariniers ter sterkte van 70 man. met vaandel en het muziekkorps der Koninkl. Marine, on der bevel van een kapitein. Bij deze eere wacht bevonden zich de chef van het Korps Mariniers, kolonel J. Oele. Onder de tonen van het Wilhelmus, door de Marinekapel gespeeld, besteeg de Ko ningin, gevolgd door den Prins en de Prinses de treden, leidende naar den in gang van de Ridderzaal, welker peristyle overhuifd was met het breede rood-flu- weelen baldakijn met gouden franjes, ter wijl de eerewacht de militaire honneurs bracht en de vaandeldrager zijn vaandel deed buigen. Alvorens de zaal binnen te treden werd de Koningin op het bordes begroet dooi de officieren der Zeemacht van Haar Mi litaire Huis en wel: de adjudanten i.b.d. de vice-admiraals b. d. C. C. Zegers Rijser, J. J. Rambonnet, A. ten Broecke Hoekstra, jhr. G. L. Schorer. en den schout-bij- nacht b. d. jhr. J. C. F. von Miihlen. als mede den adjudant in gewonen dienst, de kapiteirijluitenant-ter-zee N. A Rost van Tonnin^n. In de Ridderzaal. Vervolgens betraden de Vorstelijke per sonen de Ridderzaal aan den ingang, waar zij ontvangen werden door de gemengde commissie van in- en uitge leide uit de beide Kamers der Staten- Generaal. welke, voorafgegaan door den Kamerheer-Ceremoniemeester, de acht Kamerheeren, de Groot-Officieren en den Opper-Ceremoniemeester, de Koningin, den Prins en de Prinses naar de voor hen bestemde troonzetels geleidde, onmiddellijk gevolgd door de Grootmeesteres en de dienstdoende Dame du Palais, den Chef van het Militaire Huis, den Gouverneur der Koninklijke Residentie, den eerste- Stalmeester en de Officieren van het Mi- litane Huis der Koningin, die in den stoet hadden medegereden, alsmele die, welke zich onder de peristyle ter begroeting be vonden. Rechts van de Koningin nam de Prins, links van Haar, Prinses Juliana plaats, ter wijl de leden van het gevolg de plaatsen achter en terzijde van den troon innamen, welke hun in het officieel programma wa ren aangewezen. Onmiddellijk daarop ving de Koningin, op den Troon gezeten, de voorlezing van de Troonrede aan, welke dit jaar voor de eerste maal per radio werd uitgezonden. Men zie voor deze rede pagina 1 van het Eerste Blad. Terug naar het Paleis. Nadat de plechtigheid in de zaal was beëindigd, werd te ruim halftwee met het zelfde eerbetoon door de Eere-wacht de terugtocht naar het Koninklijk Paleis langs denzelfden weg ondernomen. Toen de stoet van de Ridderzaal ver trok, hadden zich ouder gewoonte de leden van het Corps Diplomatique en hun da mes, die de openingsplechtigheid in de zaal hadden bijgewoond, nabij de mid delste poort van het Binnenhof opgesteld, teneinde de Vorstelijke personen bij het voorbijrijden een hoffelijken groet te brengen. Aan het Paleis werden der Koninklijke Familie dezelfde militaire eerbewijzen als bij het vertrek betoond. Onnoodig te zeggen, dat de Koningin op den terugweg opnieuw met groote geest drift door de menigte werd toegejuicht. Na Haar terugkeer in het Paleis vertoonde de Vorstelijke Familie zich eenige oogen- blikken op het voorbalcon, onder daverend gejubel der menigte. WIELRENNEN. CLUBKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Sparta uit Den Haag: wint den titel. Op het bekende Veluwetraject is gisteren de wedstrijd gehouden om het clubkam pioenschap van Nederland op den weg. onder auspiciën van de Nederlandsche Wielren Unie. Gestart werd op den Schelmscheweg nabij Arnhem, nabij het restaurant „De Waterberg". Het geheele traject is ongeveer 58 K.M. lang en moest driemaal gereden worden. Als eerste startte „De Bataaf" uit Halfweg, de kampioen van vorig jaar, en daarna vertrokken met drie minuten tusschenpoozen de overige teams. Reeds na de eerste ronde maakte Sparta Den Haag den mooisten tijd. In de tweede ronde vergrootte deze club. die kranig reed nog den voorsprong zoodanig, dat zij vrijwel onbedreigd won. De weg, waarin enkele slechte stukken waren, was als ge heel niet slecht te noemen, terwijl het weer ook meewerkte. De eindstand was: 1. Sparta, Den Haag Kampioen) 4 uur 43 min. 25 sec.; 2. De Bataaf, Halfweg 4 uur 56 min. 37 sec 3. De Germaan, Am sterdam, 4 uur 58 min. 6 sec.; 4. Tilburg - sche Wielerclub 5 uur 1 min. 1 sec.; 5. Het Zuiden, Tilburg 5 uur 3 min. 25 sec.; 6. Olympia, Amsterdam 5 uur 3 min. 36 sec.; 7. Ulysses, Amsterdam, 5 uur 5 min. 44 sec.; 8. Adelaar, Apeldoorn, 5 uur 9 min. 49 sec.; 9. Zaanlandsche W. Cl. D.T.S. n 5 uur 22 min 7 sec.; 10. R. C. Rotterdam, 5 uur 22 min. 27 sec.; 11. A.W.C., Arnhem, 5 uur 32 min. 32 sec.; 12. Olympia, Wageningen, 5 uur 37 min. 51 sec.; 13. E. N. R.K. Wiel- renvereeniging Amsterdam, 5 uur 39 min. 51 sec. Helaas is bij dezen wedstrijd een doo- delijk ongeluk geschied. De renner L. P. Kooyman van H.W.V. Voorwaarts uit Den Haag gaf in de tweede ronde op den Apel- doornschen straatweg op. Hij reed over dezen straatweg terug naar de startplaats aan den Schelmschenweg bij Arnhem, waarbij hij zich vasthield aan een zijspan van 'n motorfiets. Ter hoogte v. „De Woes te Hoeve" naderde op 'n gegeven oogenblik een personenauto uit de richting Arnhem, uit welke richting ook de renners kwamen. Tijdens het passeeren van deze auto moet Kooyman zijn evenwicht verloren hebben. Hoe het zij: hij is onder de passeerende auto gekomen. Deerlijk aan het hoofd ge wond werd hij per ziekenauto naar het ge meentelijk ziekenhuis te Arnhem overge bracht, nadat dokter Zwolle uit Arnhem de eerste hulp had verleend In het zie kenhuis is Kooyman kort daarop over leden. Hij was 33 jaar. Een tweede ongeval, dat gelukkig minder ernstige gevolgen had, overkwam den bekenden Amsterdamschen renner P. Struyck Blokker van de Eerste Nederland sche R.K. Wielrenvereeniging Amsterdam, die, zooals men weet, tracht het wereld- duurrecord te verbeteren. Bij een valpartij liep hij zoodanige ontvellingen aan armen en beenen op. dat zijn overbrenging naar het gemeentelijke ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk werd geacht. Na verbonden te zijn kon hij echter huiswaarts keeren. Tenslotte is de Rotterdammer J. Vier gever op de hoek van den Schelmschen- wèg en den Apeldoornschen weg komen te vallen. Hij brak het sleutelbeen. Foto Bleuzé. De wedstrijden in het Leidsche Tennis park zijn thans beëindigd. De finales heb ben de volgende resultaten gebracht: Heerenenkelspel: J. Noordman sl. J. Roth 6—2. 7—5. Heerendubbelspel: J. Noordman en J. Roth sl. A. v. d. Stok en C. Njioklktjien 6—1 6—2 Damesenkelspel: Mej v. d. Plas sl. mevr. Driessen 6—3 3—6 62. Dam-dubbelspel: Mej. v. d. Pla- en mevr. Driessen sl. mej. M. en L. Noordman 6—1 6—1, Gemengd dubbelspel: Mej. Elshout en Que slaan mej. L. Noordman en P. Ver meulen. 61 36 61. Op onze foto een groep deelneemsters en deelnemers aan dit prettige, onderlinge tournooi. (Bulten venntwooroMjiikhetd der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven „JERUËL", MIDDELSTEGRACHT 3. WIELERCLUB TE ALPHEN OPGERICHT. In een gisteravond in hotel „Sportlust" te Alphen gehouden vergadering werd be sloten tot de oprichting van een wieler club. KORFBAL. HAAGSCHE KORFBALBOND. Voor de 2de klasse C van bovengenoem de Bond heeft Fluks III haar tweeden wedstrijd gespeeld. Ook nu bleek de jong ste Fluks-ploeg over een behoorlijk schot te beschikken; het Haagsche de Kweek II werd nl. met een 61 nederlaag huis waarts gestuurd. MOTORSPORT. ZESDAAGSCHE IN ENGELAND. De Zesdaagsche motorwedstrijden te Llandrindodwells (Engeland) zijn gisteren begonnen. De Nederlander Eysink startte niet. Moos heeft zich teruggetrokken. Zuur en Sybrandy kregen elk drie strafpunten, terwijl de andere Nederlandsche rijders het parcours van 185 mijl zonder strafpun ten aflegden. In totaal zijn 116 deelnemers nog zonder strafpunten. Voor ons Kinderwerk hopen wij een Bazar te houden van Dinsdag 26 dezer tot 4 October We doen dit noodgedwon gen De winter komt, de winter met al zijn verschrikkelijke zorgen voor zoo menig gezin. We zijn nog wat brandstof fen verschuldigd van vorigen winter en moeten nu bestellen voor dc a.s. koude; ook enkele andere postjes staan nog open Ach, onze leveranciers zijn zeer lank moedig Ze weten ..het komt terecht", ge lijk al die jaren, dat we ons hebben inge spannen om voor arme kleinen wat te doen. In het kinderhuis hebben wij de ver pleging uiterst moeten beperken; toch hebben we weer een zestal bedden meer tegen volgende maand beschikbaar ge steld. En de Morgenkindervoeding, die wij voor een deel zoo lang mogelijk volhiel den. krijgt met November weer zijn vollen omvang. Honderd en twintig kleinen hebben we voorloopig genoteerd Of het zal gaan; vele vrienden uit Leiden en omstreken hielpen ons den zomer door worstelen; ln den winter rekenen we weer op allen. En als de bazar alleen maar onzen achterstand mag inhalen en wat voorraad brandstoffen, dan hebben we weer goeden moed. Reeds nu kunnen wij meededen, dat de heer J. P. Driessen voor dit mooie werk de panden Koornbrugsteeg 5 en Botermarkt 2 welwillend heeft afge staan om daarin den bazar te houden Komt u ons eens opzoeken? tls geopend vanaf 9 uur 's morgens: fijn kopje thee en koffie wordt geschonken, niet duur; óok 3 October. Heel wat vrienden gaven ons aardige en nuttige dingen en anderen hopen we deze week nog te bezoeken. Kijkt a.u.b. eens uit ieder heeft wel een of ander aardig vaasje, huishoudelijk ge reedschap. etc. in een hoekje staan, dat toch in de vergetelheid dreigt te verzin ken; wij maken er iets voor en. vele druppels water, vele korrels zand vormen groote zeeën en het breede strand en vele kleine liefdedaden vormen groote draag kracht en een breede over aan wankele voeten. De heer v d. Horst. Middelstegracht 3 cn ondergeteekende willen gaarne bood schappen ln ontvangst nemen (ook tele fonisch 2823V voor het laten afhalen van bazar-artikelen. De Penningmeester J VERKERK, 18 Sept. 1933. Oegstgeesterlaan 43. Immers kan niet worden ontkend, dat het taxi-vervoer zich hoe langer hoe meer een plaats verovert ln het stadsleven, het publiek gevoelt 't gemak ervan en maakt, vooral bij het uitgaan van avondvergade ringen en dergelijke, daarvan gaarne ge bruik. En waarom moet nu eigenlijk de politie dit dwarsboomen? Waarom bij zulke gelegenheden niet de wagens langs den trottoirkant laten parkeeren. en op rijden, 7x>oals dit ln andere groote re steden ook gebeurt? Dan ls er geen sprake van verwarring, en gaat alles geregeld, terwijl nu de taxi's heen en weer worden gejaagd en er een ware chaos onstaat Er moet niet vergeten worden dat het een publiek belang is. dat dit behoorlijk wordt geregeld. Ook is het misschien niet ondienstig te memoreeren. dat in de taxi bedrijven een groot aantal menschen hun brood verdienen, en daardoor niet meer ten laste van de gemeenschap zijn Het eenige wat noodig is, is een goede verkeersregeling; deze ontbreekt hier ter stede geheel. Zoo is er nu weder een ongeschreven bepaling, dat auto's zonder passagiers niet het Stationsplein mogen oprijden, en daar omkeeren, maar daarvoor eerst de spoor lijn over moeten, en dan terugkomen. Hopende dat dit schrijven moge bijdra gen tot het verkrijgen van de gewcnschte regeling, en U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals mijn dank betuigende, EEN ABONNEE. RECLAME. ZEILEN. DE WATERSPORT. De inhoud van dit weekblad opent in mineur, wegens het overlijden van den heer L. N. F. Brons, een trouwe medewer- r, wiens verdiensten piëteitvol herdacht worden. Over het overige echter schijnt geluk kig blij de onvolprezen zonnewarmte die in dezen mooien zomer en na-zomer de menschelijke waterrotten zooveel genot en ontspanning heeft gebracht. De talrijke fraaie illustraties toonen dit weer duide lijk aan. de beschouwingen en resultaten van de vele gehouden wedstrijden, ze be vestigen het groote succes van alle. wel geslaagde. watersportfestijnen. Een zeer leerzame nabetrachting over het roeien op de Europeesche roeikam- pioenschappen te Budapest, gevolgd door een artikel over het ..Rustig aan de start liggen", het ls voor raoe-roeiers en sup porters stellig. Interessant. De motorbootrubriek vervolgt met de belangwekkende beschouwing over de in- internationale regeling van de motorboot- sport. o DUIVENSPORT. DE ZWALUW (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Neufvllle (B.), af stand 179.220 K.M. In concours waren 32 vogels. Zij werden ln vrijheid gesteld om 8 uur v.m De prijzen werden als volgt gewonnen: J Sluiter le, 5e, 6e: F. Le Mair 2e. 4e; H. H. J. van Klaveren 3e. De eerste vogel werd geconstateerd om 10 uur 24 min. 42 sec. De laatste prijswinnende vogel om 10 uur 35 pin. VERLICHTING. Mijnheer de Redacteur. De toebereidselen voor de verlichting met schijnwerpers van 't Noordertrar.sept. onzer Hooglandsche Kerk laten zien, dat men daarbij m. i. weder in dezelfde fout vervalt van vorige dergelijke verlichtingen te dezer stede, door dat licht frontaal aan te brengen. Zoo'n verlichting onderscheidt zich bijna niet van gewoon diffuus daglicht dan door zijn intensiteit. Dezelfde verlichting, eenlgszlns van ter zijde aangebracht, geeft door de dan op tredende schaduwvorming relief en plastiek, waardoor détails meer uitkomen Ook een verlichting, aangebracht nabij den voet van den gevel en dan naar boven gericht, zou een beter resultaat geven, waarbij dan tevens zou komen het onge wone en nooit zoo geziene en daardoor fantastische effect. Hoogachtend en dankend. W. J KRET. Willen Uw gedachten maar niet lot rust komen? Wordt Uw geest steeds helderder, zoodat U niet kunt inslapen? Neem dan een "AKKERTJE". Een weldoende rust, een verkwikkende slaap zal dan over U komen. Ze verdooven niet; ze kalmeeren slechts Uw zenuwen en brengen Uw gestel in evenwicht. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voorlaon uitsluitend i Volgens recept van Apotheker Dumont Nederlonelsch Product "AKKERTJES" 7311 DE TAXI-OORLOG. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U plaatsruimte voor het onder staande verzoeken in Uw veelgelezen blad? Bij voorbaat mijn beleefden dank. Aanleiding tot het schrijven dezes is het door U geplaatste berichtje op de 1ste pagina van Uw blad van Zaterdag j.l. onder het hoofd: „Verkeersstremming". Er wordt daarin gesproken over een „taxistrijd ln volle felheid". Nu, lk geef het Uwen berichtgever toe, het was een Janboel! De zaak ls deze: door de verkeerspolitie worden de verschillende taxi's: Eltax, Latax en anderen, zoo men dat noemt, dwars gezeten. Zoo oa mogen deze wa gens nergens parkeeren nergens stil staan Ze hebben geen vaste standplaat sen. Kortom, worden zooveel mogelijk op gejaagd, en het publiek verhinderd hler- yaa gebruik te maken. DISCONTOVERLAGING VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. Wisseldisconto 2'/i'h. Met Ingang van heden heeft de directie van de Nederlandsche Bank het wissel disconto verlaagd tot 2W/, en 't promes- sendisconto, alsmede het disconto op be leening van effecten, op belcening van goederen en op voorschotten ln rekening- courant, verlaagd tot 3 ONGESLOTEN VUILNISEMMERS. Een lezer klaagt erover dat vele stadge- nooten de onaangename gewoonte hebben hun vuilnisemmers ongesloten op straat te zetten, waardoor de Inhoud vaak verspreid wordt op plaatsen waar het niet thuis hoort. Hij doet een beroep op aller me dewerking om daaraan cn einde te maken Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij (Jw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9