74ste Jaargang ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1933 No. 22545 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. lUUilUUIUIlilUililUiUiiliilillUlllJIUlllll Het voornaamste Nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN: jD cta. oer regel voor advertentlën alt Lelden eD plaatsen #aar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle 3n<1ere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uisluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. h| een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT} Voor Lelden per 3 maanden t. 2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post t. 2.35 portokosten. nummer bestaat uit VIER B1ade« EERSTE BLAD. WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden engen ter algemeene kennis, dat zij. in ,-band met de Leidsche Winkelweek. -.et epassing van art. 9, lid 5, der Winkel- Itingswet, ten aanzien van winkels, ar uitsluitend of in hoofu/aak eet- of ankwaren of sigaren e.d. worden ver- cht voor 20 21. 22 en 25 tot en met 29 ptember a.s. tot 10 uur des avonds, ont- ffing hebben verleend van het sluitings voor winkels, onder voorwaarde dat 8 uur des namiddags geen personeel in e winkels aanwezig is en de verkoop ult- 1 uitend geschiedt door den winkelier en/of 'ens echtgenoote. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Beiden, 16 September 1933. 7258 HINDERWET. irremeester en Wethouders van Leiden, Gezien het verzoek van J. v. d. Bijl om -rgunning tot het oprichten van een iket bakkerij in het perceel Breestraat 33, kadastraal bekend Gemeente Lei- -n. Sectie G. No. 1818; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin- erwet; Geven kennis aan het publiek, dat ee- oemd verzoek met de bijlagen op de Se- etarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 30 Septem- r 1933, des voormiddags te half elf uren het perceel Breestraat 125 (Bureau van emeentewerkein) gelegenheid zal worden geven om bezwaren tegen dit verzoek in brengen, terwijl zij er de aandacht op estigen. dat niet tot beroep gerechtigd 'in zi). die niet overeenkomstig art. 7 der 'nderwet voor het gemeentebestuur of en zijner leden zijn verschenen ten einde un bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Beiden, 16 September 1933. 7255 LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Help ons één dag! In de morgen-uren van 3 October zal het Leidsch Crisis-Comité, te beginnen de reveille en eindigende bij den aan- ^aiig van den optocht, een straat-collecte palen. Stel u dien dag enkele uren beschik bar als collectant (e), om de collecte tot groot succes te maken. Deze collecte zal plaats hebben in groe pen van 7—9 uur van 9—11 uur en van U—1 uur. Ge kunt u opgeven, met vermelding van beschikbare tijden, schriftelijk of monde ling aan het Bureau van het Comité, Stille Rijn No. 3, tel. 1946. Het Dagelijksch Bestuur van het Nationaal Crisis-comité af deeling Lelden. Postgiro 188690. ALGEMEENE BOND VAN KOFFIEHUISHOUDERS EN SLIJTERS IN NEDERLAND. Adres aan liet Leidsch gemeentebestuur. Ge afdeeling Leiden van den Algemeenen Bond van Kotfiehuishouaers en Slijters in Nederland heeft aan den Raad dezer ge beente een tweetal adressen gezonden, houdende verzoeken maatregelen te willen nemen die mogen leiden tot vermindering der op het bedrijf drukkende lasten. Het is }°ch bekend, dat deze bedrijven in de tegenwoordige crisis een zeer kwaden tijd doormaken en dus elke vermindering der onkostenrekening welkom is. In het eerste adres wordt gewezen op de hevoegdneid der gemeenten om verminde- rtog van personeele belasting toe te staan tngevoige een wetswijziging van 3 Juli j.l. Waarbij wordt bepaald dat de huurwaarde van perceelen, waarin het koffiehuisbe- dfijf en dergelijke bedrijven worden uit geoefend, slechts voor één derde of voor twee derde belastbaar is. Vervolgens, dat floor den vorlgen Minister van Financien ln het Kabinet Ruys de Beerenbrouck de Mogelijkheid is geschapen tot verminde- derzelfde belasting, door den grond- **5 ..biljarten" te doen vervallen. Io het tweede adres dringt de afdeeling Jf11 op vermindering van de tarieven voor iectriciteit door toepassing van het zoo genaamde vastrecht- of oppervlaktetarief, °®hjk dat reeds in onderscheidene ge beenten bestaa'. o a. te 's-Gravenhage Adressanten vestigen er de aandacht JJ dat hun zaken tot de groote verbrui- kunnen gerekend worden, en de ^omrekening dus zwaar op het bedrijf DE KOOI-KAPEL. Naar wij vernemen is de bouw van de Kooi-kapel heden opgedragen aan de aan nemers D. Donker te Alphen-aan-den- Rijn en R. A. Meyer te Koudekerk voor de somma van f. 30.542. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Maandag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer E. Oostendorp in het pand Doezastraat 17 zijn thans nog be- staanden fruithandel vestigde. VOORDRACHTEN LEIDSCHE VOLKSHUIS. Do serie voordrachten voor den winter 1933'34 zal ook ditmaal geopend worden met een zeer mooien filmavond en wel op Maandag 25 September a.s.: ,Een reis door de Italiaansche steden Perugia, Assist en een bezoek aan de marmergroeven van Carrara toegelicht door den bekenden spreker den heer H. C. Verkruysen. Haar lem. Wondermooie natuurtafreelen en de rijke kunstschatten van Italië wist hij weer zelf op de plaat vast te leggen o" een wijze zooals alleen een kunstgevoelig man dit kan doen. Zie voor toegangsbewijzen de desbetref fende advertentie. Bovendien worden wederom 'oeschikoaar gesteld niet-persoonlijke seriekaar ten a r. 1 die behalve voor dezen avond toegang geven tot de overige voordrachten, zooals. Prof. dr. Tinbergen over ,.de economische politiek van Roosevelt"; prof mr. Van Bemmelen met het onderwerp .Misdaad en krankzinnigheid"; voorts mej. Proos, Haarlem over „Beethoven" met muzikale toelichting; de bekende vlotte spreker mr. G. J. Salm A'dam: „het huidig onderzoen onzer Zon" aan de hand van lichtbeelden; ir. Hondius, Rotterdam zal behandelen; „Het karakter van een toekomstige oor log; aanvals- en verdedigingsmiddelen te genover gezond verstand en geweten" ter wijl we ook bereid vonden den heer Jon ker over: „Onze plantsoenen en parken" te komen spréken met lichtbeelden en een bezoek aan de st3dskweekerij. De serie wordt gesloten door een inte ressante filmavond van dr. Van der Sleen: „Door het hari van Zuid-Amerika; Chili en Bolivia". Inderdaad een uitstekende voordrach tenreeks voor een luttel bedrag. Wie hiervan wil genieten vrage scnrif- telijk (met opgave van naam en adres) of 's avonds van 79 in het- Volkshuis een seriekaart aan. VERKEERSSTREMMING. Er zijn te veel taxi's Er woedt hier ter stede een taxi-oorlog! Steeds meer nieuwe ondernemingen en particulieren pogen 'n bestaan te vinden per dubbeltjes-taxi en dat heelt al spoedig de spoeling dun gemaakt. Thans heerscht de taxi-strijd in volle felheid. Hij komt vooral tot uiting bij 't. uitgan van vergade ringen, bioscopen e.d. en wij hebben dat gisteravond meegemaakt voor de theaters op Stationsweg en Breestraat. De oorlog was grootsch van ensceneeringTwee, drie rijen dik stonden de wagens voor de bios copen. Claxons gilden, hoorns toeterden, chauffeurs schreeuwden en in de caca- phonie van geluiden mengden zich nog de signalen van de stadstram, die zich zoo wel op Breestraat als Stationsweg voor het theater opstelde en het toch al ten deele gestremde verkeer vrijwel geheel stop zette. Tientallen belangstellenden op de trottoirs bleven staan om den „oorlog om den broode" te aanschouwen en op den Stationsweg zagen wij al spoedig vanuit de richting van het posthuis politie mannen aanrukken om de aanwezige agen ten bijstand te verleenen tot regeling van het verkeer! Een minuut of vier duurde de slag. Toen was de bioscoop verlaten en de chauffeurs, die geen passagiers gekre gen hadden, vertrokken in snelle vaart (pogende concurrenten vóór te zijn) van den Stationsweg naar de Breestraat ten einde daar een goede standplaats in te nemen. Hier had inmiddels reeds een der gelijke veldslag plaats gehad, met hetzelf de lawaai en met hetzelfde resultaat en tegen half twaalf begon zoo geleidelijk de rust over Leiden's straten te vallen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: Stofzuigerhuls Electro Fort. Haarlemmerstraat 23i Lel den, verkoop en reparatie van stofzuigers Eigenaar: S. G. Sougé, Leiden. Louis Kanbier. Haarlemmerstraat 25. Leiden, winkel in alle soorten meubelen. Eigenaar: L Kanbier. Leiden. (Huwelyk- sche Voorwaarden). Wijzgingen: Naamlooze Vennootschap Schelpkalkfabriek en Bouwmaterialenhan- del Tegclaar en Zn., Warmond. De N.V. is met ingang van 8 September 1933 in liquidatie getreden, Liquididateurs' Mr S. Nasycn, Rotter dam; Mr, F. J. J. Trapman, Leiden en Mr. C. Punt. Leiden. Electrische Broofabriek „De Hoop", Oranjegracht 4042, Leiden. Overleden Gevolmachtigde; F. Visser, Leiden. DE NEDERLANDSCHE WEEK. Bijeenkomst van winkeliers. Gisteravond hebben de deelnemers aan de Winkelweek een laatste bespreking ge houden in den Foyer der Stadszaal De voorzitter der commissie de heer J. J M. Meyers, heette allen hartelijk wel kom en deelde mede. dat het aantal deel nemers dat van het voriee jaar met min stens 150 overtrèft. Evenals het vorige jaar zullen vanwege de Ver. „Ned. Fabrikaat" wederom filmvoorstellingen worden gehou den en wel op het Kaasmarktterrein op 21. 25 27 29 September en 3 October Ge tracht zal worden ook eeniee voorstellin gen te doen geven aan de Haven. De deelnemers, die nog niet ln het bezit zijn van hun deelnemerskaart kunnen deze tegen betaling in ontvangst nemen aan de Mlddenstandsbank. t-oerwill op ver toon der quitantie Maandagmorgen tus- schen 10 en 12 uur de kaarten voor den étalagewedstrijd van „Nederlandsch Fabri kaat" afgehaald kunnen worden aan het bureau Breestraat 123 De bouw van een lichttoren nabij de Gijselaarsbank bleek helaas niet moge lijk; in de plaats daarvan zal Ned. Fabri kaat daar een llchtpoort doen verrijzen. In de in- en uitwendig verlichte Hoog- landsche Kerk zal op nader te beoalen datum een gratis toegankelijk orgelcon cert worden gegeven. De bewoners van de Doezastraat zorgen wederom voor een fantastische schijnwer per-verlichting, terwijl door een luidspre ker-Installatie muziek ten gehoore zal wor den gebracht. Bovendien hebben de win keliers ln dit stadsdeel een foto-wedstrijd gearrangeerd. Nadat de heer Joh. P Mevers het denk beeld van een étalage-wedstrijd had naar voren gebracht en het voor en tegen daar van uitvoerig was besproken, werd ten slotte nog het woord gevoerd door den heer Sellenraad. vertegenwoordiger der Phi lipsfabrLeken te Eindhoven. Deze wees er op hoe de tijdsomstandigheden zoowel fa brikanten als détaillisten dringen in de richting van eendrachtige verkoopsorgani satie. De verminderde koopkracht van het publiek en de hooge tolmuren en con ti ger, teering zijn daarvan de voornaamste oorzaken. Een der middelen daartoe is meer effect te maken op het publiek en dit kan od verschillende manieren geschieden. Als voorbeelden noemde spr. aantrekkelijke étalages, doeltreffende reclame, een pret tige verlichtingssfeer, een goede ..service" en tenslotte ook de buurtverlichting waar door de winkeliers van een bepaald stads deel gezamenlijk trachten de aandacht van het publiek in hun richting te trek ken. Spr. wekte allen op om dit alles nog eens terdege in overweging te nemen en zoo spoedig mogelijk de bii velen gewensch- te verbeteringen aan te brengen. De heer Mevers sloot, hierna de verga dering met een opwekkir0- de vlag uit te steken en een ..tot zLen«"bM d? officierie opening op Woensda* 20 September des morgens om halftwaalf. n— - DE BIOSCOPEN. Casino-theater. Madame Blaubart is de vrouw, die, deel uitmakend van eer. stel afpersers reeds twee mannen in haar netten verstrikt heeft en vervolgens den derden leert kennen, die ze, voor 't eerst in haar leven, lief krijgt en huwde. Doch de afpersers hebben reeds teveel macht gekregen en zoo zou ook de derde echtge noot, Helmuth, onschadelijk gemaakt moeten worden. De politie echter voor komt zulks; Helmuth doorziet de.intrige thans en wil zijn vrouw aan de politie uitleveren. Zij daarentegen is van gedach ten veranderd en biecht hem alles op, en ontneemt zich ten slotte het leven. Dit is de korte inhoud van „Madame Blaubart". Men krijgt den indruk, dat de verfilmers met dit eenigszins zonderlinge verhaal niet overweg konden zoo nu en dan wat lang uitgesponnen, cn dan weer niet al te duideliik. Het meest te waar- deeren is ongetwijfeld de titelrol van Lil Dagover, beheerscht en fijn genuanceerd. Het programma wordt gecomnleteerd door „De roode rijders van Canada", een film met volop sensatie. Trianon-theater. Een avond als gis teren. hebben wij sinds lang in een film theater niet beleefd: allereerst de buiten gewoon geslaagde huldlgingsfilm, door Polygoon in het Stadion opgenomen! Een merkwaardig document van geschiedkun dige beteekenis: de intocht van de Ko ningin Begeleid door het ritselen van dui: zenden vlaggetjes, het eindelooze défilé der Oranje-getrouwen en als hoogtepunt enkele gedeelten uit de rede van H. M„ ge sproken voor de microfoon met duidelijke, indrukwekkende stem in voorbeeldig IIol- landsch. De levendige toejuichingen der menigte op het filmdoek gaan over op de toeschouwers in de zaal: het enthou siasme is enorm! Deze prachtige, uitvoe rige opname zal in het gansche land en waarschijnlijk tot ver over de grenzen met waardeering gevolgd worden. Voor hen. die niet in de gelegenheid waren deze groot- sclie gebeurtenis bij te wonen, wordt dit gemis nu op schitterende wijze vergoed! Een „truc"-film zonder weerga en als zoodanig ongemeen te waardeeren is „Kmg Kong" die van minuut tot minuut de spanning, welke meter na meter hooger opgevoerd wordt, vasthoudt. Wij zullen ons niet verdiepen in de wijze waarop dit filmwerk tot stand is gekomen, doch slechts zien naar het resultaat: en dat is verbluffend! Natuurlijker komen belachelijke momenten in voor, kinderlijk-amerikaansch, waarom men lachen moet: maar als geheel ls deze film een wonder van techniek, waarbij al het voorgaande in het niet valt en bijv. een Nibelungendraak destijds het summum van wonderbaarlijkheid kinderspel is. Ons respect voor de vervaardigers kan aan ook niet groot genoeg zijn! De avontuurlijke tocht naar het geheim zinnige eiland is een prachtige inleiding, waarin men de komende sensatie al aan voelt mede door het uitstekende spel van de acteurs. Dan de griezelige ontdekking van Koning Kong, dc 16 meter hooge aap- mensch. wiens oerkracht door de schoon heid van een vrouw gebroken tvordt. Van dit moment af volgt sensatie on sensatie in verbijsterend temixi: het leven der wilde negers, die Frav Way stelen en haar den aapmensch offeren, de ontstellende jacht en de gigantische strijd in het land der voorwereldlijke reuzendieren, het ge vangennemen van Kong, die menschen en huizen verwoest in wilde woede, de krank zinnige consternatie in New-York als Kong weet los te breken en de menschen als croquetjes van de automaten uit de ka mers der scyscrapers sleurt en alles ver trapt wat hem in den weg komt. dan zijn uiteindelijken dood bovenoo Emnire State Building: dat alles is angstaaniavend en kon slechts in de breinen van de grootste fantasten uitgedacht worden' Kmg Kong is dan ook de snannendste en eigenaar digste film. die wij ooit zaven' Schrikwek kend. soms even lachwekkend, maar als mcilijk gegeven tenslotte toch volkomen logisch en aanvaardbaar uitgewerkt! Luxor-theater. „Sehnsucht 202"! Een comedie van vergissingen als resultaat van een blunder op een advertentie-bureau! Een operette-film met een vermakelijken inhoud en op levendige en boeiende wijze vertolkt... Het duo: Magda Schneider Fritz Schulz, is in een rolprent van dit genre z'n gewicht in goud waardde eerste als het meisie dat onder het pseudoniem .Sehnsucht 202" een zeer onschuldige ad vertentie plaatste in de hoop een betrek king te krijgen, de tweede als de man, die een foutieve aankondiging onder oogen krijgt en z'n best doet het meisje aan z'n firma te verbinden, meenende dat zij een millioenen-vermogen bezit. Al deze ver wikkelingen zouden niet ontstaan zijn in dien een niet bijster snuggere loketbe diende niet twee verschillende adverten ties tot één had samengevoegd. Nu sloven de berooide firmanten zich uit om alle wenschen van een arm meiske te bevre digen en beoerkt de meest levenslustige van hen zich tot een flirtation met de jongedame, die met haar kanltaal geen raad wet. Alles komt tenslotte in goede banen, maar vooraf zijn er tallooze hin dernissen uit den weg te ruimen, valt men van de eene vergissing in de andere en rolt er een schaterlach langs de rijen der zeer geïntereseerde toeschouwerslE r wordt in deze film veel en goed gezongen, de intrigue is geestig en de schalksche Magda Schneider en de onweerstaanbare komi sche Fritz Schulz hebben er een filmwerk van gemaakt dat eeniee uren van prettige ortsnanning waarborgt. Een Amerikaansche geschiedenis, ge naamd „De Sweepstake van den duivel" gaat vóór de pauze, terwijl verder o.m. een belangwekkende film van het leven en de gewoonten op Bali wordt vertoond De heer H Moenen alhier is ge slaagd voor net machinisten-examen diploma A. Mej P. Rosier alhier is geslaagd voor het examen bewaarschool-onderwijzeres. Onze stadgenooten J J L Mulders, H Mulder en D A. Louwerse verwierven het diploma met aanteekening van den Alg Ned. Politiebond. De Crisiszutvelcentrale maakt bekend dat de intrekking van de erkenning van de Leidsche Melkveiling met Ingang van 17 September a.s. is opgeheven. Gistermiddag is de 36-jarige glazen- wasscher W. J W wonende alhier, terwijl hij bezig was een pand ln de Van Assen- delftstraat te Oegstgeest de ramen te was- schen, van een ladder gevallen Hij bieel liggen met een gebroken onderbeen Dr. Varekamp verleende de eerste hulp Met een ziekenauto is W naar het Academisch ziekenhuis vervoerd waar het been is ee- zet. Daarna werd de patiënt naar zijn woning vervoerd. Dinsdagavond van 7—9 uur is er nsg gelegenheid zich op te geven in het Leid sche Volkshuis. Apothekersdijk 33 voor verschillende lessen, zooals Engelsch, Fransch Duitsch, Nederlandsch; verstel lessen en kniplessen Zie de desbetreffende advertentie in dit Blad. IIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIÜIIIilillllllIHflillHi BINNENLAND. Dc huldiging van H.M. dc Koningin op a.s. Dinsdag; een rijtoer door Den Haag. (Binnenland, 3e Blad). Het uniform-verbod treedt volgende week In werking. (Pari. Overzicht, 4e Blad) De vergadering van het Verbond van Nederiandsche werkgevers. (Binnenland, 3e Blad). Wering van vreemde arbeiders; een wetsontwerp ingediend. (3e Bladh Auto rijdt op een troep militairen bij Amersfoort; 5 gewonden, van wie één ernstig. (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. De Pruisische Staatsraad geinstallecrd. (Bultenl., Ie Blad). Von Neurath ontvangt de buitenl. pers. (Bultenl., Ie Blad). Rondom den Rijksdagbrand. (Buitenl. Ie Blad). PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 17 SEPTEMBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorin, halfelf, ds. J. W den Herder van Franeker. Eglise Waiionne dix heures et demie, M IJ. Arnal, pasteur a Amsterdam Evang. Luth. Gem,: Voorm. halfelf, ds. de Meijere. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. halfzes, de heer K H Kroon. Rem Geref. Gem.: Voorm halfelf, dr. Tjalsma. Vrije Kath. Gem. (St Bon -kapel, Vree- wljkstr. 19'Voorm. halfelf. Gez. H. Mis. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls) Voorm. halfelf. dr. M. C. van Mourik Broekman van Breda. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer Stroo van Koudekerk; nam. 7 uur, ds. van Beusekom Geref, Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned Herv. Kerk (Jullanastraat)Voorm. 10 uur. ds. J. de Brum; nam. 7 uur, ds. Schoneveld. Hulpgebouw (Gouwsluls): Nam. 7 uur, ds. J. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel". Voorm. 10 uur, de heer Zonneveld. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornsche weg): Voorm. halfelf dr. J. P Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Meijer van Utrecht. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 u. en nam halfzeven, ds. C. A Vreugdenhil van Oud-Vissemeer. Chr. Geref Kerk (v. Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. J. H A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G Muider. Geref. Kerk (de Ruijterstraat)Voorm. 10 uur, ds. G. Muider; nam. 6 uur, ds. J. H. A Bosch. Lok. v. Mandersloostr.»: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Schoonerbeek van Ederveen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds H. Stolk van Scheveningen; nam. 7 uur, ds. Tonnon van Pijnacker Geref, Kerk Voorm halfelf en nam, halfacht, ds. den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv Kerk Voorm. 10 ilur, ds. D. P. Pras van Katwijk-aan-Zee; nam. 5 uur, ds. D. R. Dijkstra van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Aalders van Wormerveer. Geref. Gem (Remisestraat)Maandag- nam. 8 uur, de heer Ligtenberg van Rot terdam. L1SSE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Kinderkerk: Voorm 10 uur, de heer J. Dekker. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Geref. Gem Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1