BURGEMEESTER P. A. COLIJN Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 September 1933 Derde Blad No» 22541 BINNENLAND. onderhoud met erneur van slobbe. KERK- EN SCH00LNIEUWS geieken bij elders is de toestand van curacao niet slecht. uvcrneur van Curasao, de heer B. van Slobbe, die met verlof in ons rtoett. is zoo vriendelijk geweest legenwoordigers van de pers een ud toe te staan, waarin hij hun ander over den tegenwoordigen d m Curasao heeft meegedeeld, uvcmeur verklaarde, dat men in den algemeenen druk der malaire gevoelt. De vermindering van net -1 der oliemaatschappij met bijbe- e scheepvaartmaatschappij, dat 0000 man in het begin van 1930 trompen tot 3600 man aan het 1932, is wel een bewijs, dat ook aan de crisis geenszins ontkomt, smaatschappij heeft den nieuwen ilgelegd en de vervanging beperkt, komt dat het vervoer per schip derd is (niet wat,het aantal schepen wel wat de vracht en het aantal 'ers betreft)dat de koopkracht van - erika is afgenomen, dat de sala- in Curasao verlaagd zijn geworden t internationale verliezen geleden leken bij elders is de toestand in niet zoo slecht. De begrootingen t en die voor het volgend jaar zijn Aan het eind van 1931 had ruim 8 millioen kasvoorschot d 1932 voor ongeveer 7 millioen men uit Holland; en half Augustus ren de kasvoorschotten verminderd millioen. Zij zullen dit jaar wellicht deren tot 5'/i millioen. En voor 1934 7 ton worden afgelost. inkomen van Curasao, dat in millioen bedroeg, zal voor 1933 i ongeveer 6,4 millioen bedragen. De uitgaven zijn verminderd van 8 mil- izonder bouwwerken) tot 5,6 mil- Dit is mogelijk geweest door groote ging, door vereenvoudiging van n en salarisverlaging en ook door dering van kosten. ilijkheden, aanvankelijk tusschen en kolonialen raad gerezen in 1 met het tempo, waarin deze maat- moesten worden genomen, zijn nu n weg geruimd. een verhooging van de middelen is geveer lVa jaar geleden overgegaan, "t ze gevonden in accijns en ge en In invoerrechten op sigaret- nog eenige artikelen. Het vorige er een bijzonder invoerrecht op bijgekomen en een herziening van gelden. Zoo heeft men de begroo- sluitend gemaakt. belastingen in Curasao zijn vrij laag. geen vermogensbelasting en de in- .enbelasting daar bedraagt slechts de van die in Oost-Indië en die in Su- ie. De eigen aangifte is pas ingevoerd modem ontwerp is in de maak. De "echten zijn vrij laag. De grondbe- is tamelijk hoog als gevolg van het t om de 5 jaar een schatting plaats maar dit jaar wordt hierin voorzien, "dere inkomsten zijn van weinig be- Er zijn loodsgelden, maar geen ha- want de voorwaarden voor de moeten zoo gunstig mogelijk worden 'en. gouverneur vestigde er vervolgens de op, dat Aruba, waar de L.A.G.O., onderneming van de Standard Oil, ge- Ti is, meer en meer opkomt. Curasao, van de Benedenwindsche den het voornaamste, en waar de aosche Petroleum Industrie-Maat- 7pij gevestigd is, is de raffinaderij van belang. De maatschappij, getroffen den lagen olieprijs en door de veran- kheid van de vraag naar het product, I m samenwerking met het bestuur t gedaan om de eigen landskinderen II werk te houden. Daarbij moet men -merking nemen, dat de bevolking J( nijverheid nog moet wennen. De emeur heeft eens in het openbaar »d, dat voor velen, die wilden wer- ntk te vinden was, maar deze uitla- bad betrekking op werkgelegenheid in Wroleum-industrie voor de gekleurde long en de Zuid-Amerikanen, naven van Curasao is den laatsten veel verbeterd. Zij is zeer goed voor bunkeren van olie en men kan er water gen. zooveel als men wil. handel van Curasao is in hoofdzaak handen van Israëlieten, ontwikkelde "hen met veel invloed in scheep- handels- en bankkringen. Echter mwindt men den laatsten tijd veel con- entie van den handel van vreemde .Pheden uit Bombay en Syrië, die goed ig kunnen werken en producten leveren. b)i komt. dat onze eigen kooplieden roen ingekocht tegen den hoogen dol- Jtoers en zijn blijven zitten met voor- en- welke zij nu slechts met verlies nen verkoopen. Veel wordt gekocht f toeristen, die Curasao bezoeken op te Amerikaansche schepen. Er zijn het ge jaar 33 van zulke schepen geweest; 7 a 8 honderd passagiers op een P en in de ongeveer zes uur, dat de osten in Curasao verblijven, koopen aanzienlijk. CTt Va't Curasao moeilijk met betrek- rJ°» landbouw en veeteelt te concur- -riv egen Venezuela, dat ontzaggelijk "koop vee pleegt te leveren. Met betrekking tot de plannen voor de ne toekomst vertelde de gouverneur, ■L °.b bbderwijs-gelijkstelling waarschijn- jot een oplossing zal komen, zonder veel meer geld zal kosten. De 7/culosebestrijding zal krachtiger plaats "er verbetering van de krankzin- 'nW'rp eginS komen, een psychiater en let ktntBenverpleegsters en als het mo- Kt.1 ?al men het volgende jaar het 1 m„ln"'Sehgesticht verbouwen. Ook op ^«usch gebied moet wat tot stand 7mtn, J.'naar ait geöeurt geleidelijk. "ovenwindsche eilanden noemde de t VgU1 z°rgenkinderen. Zij kosten veel ■<i7.1n°en weinig op, zeide hit, maar wij K steunen, hè» uverneur verklaarde nog. dat men j,?eyest zeer Nederlandsch gezind is 7 lt/at he rassen het onder elkaar wel SJ® vinden. if ch o ho°fheiland Cuia?ao wordt En- h- "-.bPaansch en Nederlandsch gespro- Is is veel internationaal contact. se»tvKaa,f<1e kringen wordt meer en kW r'andsch gesproken. Jonge men- tr. 'ren ellen Nederlandsch. maar °°Udt zich vaak bij het Papiameatsch. De Bovenwindsche eilanden spreken En- gelsch. Vroeger werd daar onderwijs in het Nederlandsch gegeven in de eerste klasse der lagere school. Dit is later verschoven naar de vierde klasse, maar de gouverneur heeft nu bepaald, dat het weer in de eerste moet beginnen. Het volgende jaar zullen Nederland en Curasao 300 jaar één zijn. Ter gelegenheid van dit feit zal alsdan in Curacao feest worden gevierd. In dit verband overweegt men een poging om een voetbalelftal van Nederland te laten uitkomen. De Curagao- sche voetballers zijn zeer goed. Ook overweegt men de organisatie van een tentoonstelling van Nederlandsch fa- bricaat. In October, als de gouverneur ons land weer zal bezoeken, zal hieromtrent naders worden vastgesteld. Op een desbetreffende vraag van een journalist antwoordde gouverneur Van Slobbe, dat hij naai' Holland was gekomen om eens wat mondeling contact te onder houden om. over de questie der staats regeling, over defensiebezuiniging, organi satie der politie, aflossing van kasvoor schotten, bevordering van kleinindustrlc, de viering van het 300-jarig één zijn enz. HET UNIFORMVERBOD. Amendementen ingedjend. De heer Westerman heeft op het wets ontwerp inzake het uniformverbod een amendement voorgesteld om ook niet-op- zichtige onderscheidingsteekenen van re volutionaire organisaties onder de wet te brengen. De heer Albarda heeft op bovengenoemd ontwerp een amendement ingediend om niet onder de wet te doen vallen vlaggen, vaandels en soortgelijke onderscheidings teekenen van politieke partijen, medege dragen in optochten. De voorsteller zegt ter toelichting o.a.: Aan een algemeeene wettelijke regeling nopens optochten bestaat geen behoefte. De optochten van staatkundige partijen en daarmede verbonden vereenigingen, waarin vaandels en banieren worden meegedragen, zijn geen nieuw verschijnsel. De overheid oefent op zoodanige optochten reeds ten volle toezicht uit. Voor het houden van optochten is vergunning van de burge meesters noodig, die, wanneer zij ernstige redenen hebben om ordeverstoring te ver wachten, de vergunning kunnen weigeren of het verleenen van de vergunning af hankelijk kunnen maken van zoodanige voorwaarden als in het belang der open bare orde noodig schijnen. Het is niet ge bleken. dat de burgemeesters hun verant woordelijkheid ten deze zoo licht en zoo verkeerd opvatten, dat de wetgever zou dienen in te grijpen. 0 PROTOCOL VAN PARIJS OPGEZEGD. Tegen 30 Juni 1934. De minister van Buitenl. Zaken heeft ter kennis van den secretaris-generaal van den Volkenbond gebracht, dat Nederland na 30 Juni 1934 de verplichtingen wenscht te beëindigen, voortvloeiende uit het pro tocol van Parijs van 20 December 1929, betreffende de inwerkingtreding van het verdrag van 8 November 1927 tot af schaffing van in- en uitvoerverboden en -beperkingen. Van de partijen bij dit protocol waren na 30 Juni nog slechts Nederland en Japan overgebleven. Onder deze omstandigheden wenscht de regeering gebruik te maken van de bevoegdheid, hare verplichtingen ingevolge dit protocol na 30 Juni 1934 niet langer te bestendigen. HET ZUIDERZEE-VRAAGSTUK. De belangen van de vischventers. Te Amsterdam is gisteren volgens het „Vad." een zeer drukbezochte vergadering gehouden van vischventers uit vele Zuider zeeplaatsen. Ze waren gekomen uit Mar ken. Volendam, Spakenburg, Bunschoten en Huizen; Vollenhoven, Elburg. enz. Doel van de vergadering, die uitgeschreven was door den Centr. bond van vischhandelaren en den Bond van belanghebbende Zuider- zeevissehers. was om te protesteeren tegen de maatregelen, door de „commissie van omvorming" ontworpen ten aanzien van de venters. Het lid der Tweede Kamer. dr. I II. J. Vos. is als spreker opgetreden. Hij ver klaarde als volksvertegenwoordiger bereid te zijn om mede te werken tot verbetering van de vooruitzichten ook van de venters. Spr. is er van overtuigd, dat de rijks dienst van goeden wil is, maar daarom zijn al de maatregelen van dien dienst cn van de commissie van omvorming nog niet goed. Het probleem is te moeilijker ge worden doordat de verwachting, dat zich in de afgesloten Zuiderzee een nieuwe vischstand zou vormen, teleurgesteld is; en doordat de regeering thans veel visschers tot vischventers wil maken. Zeer jammer is het, dat deze crisistijd al heel ongunstig is voor het in leven roe pen van nieuwe industrieën, die ook geen concurrentie mogen aandoen aan reeds be staande industrieën. Ook de „beroepsom vorming" maakt de malaise onmogelijk. Eigenlijk blijft er slechts de mogelijkheid van financieelen steun: en spr. meent dat in de gegeven omstandigheden het ook met de Zuiderzeevischventers dien kant uit moet Juist in tijden van rampspoed moet het rijk er zeer veel voor over hebben om een groep der bevolking, die dreigt onder te gaan, er bovenop te helpen Tenslotte zeide spr.. dat de visschers zich om steun tot alle partijen in het parlement moeten wenden, omdat dit geen partijzaak mag worden. 0 DE WETHOUDERSBENOEMING TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen, aldus het „Vad. ligt het in de bedoeling van de samenwer kende burgerlijke raadsfracties te Am sterdam. naast de heeren Kropman (R.K.) en Abrahams (V.D.), tot wethouder te be noemen den heer Walrave Boissevain (lib.) Inplaats van den heer Douwes (A.R.) zal wellicht gekozen worden zijn fractiegenoot de heer Baas. De twee overblijvende wet houderszetels zal men aan de sociaal democraten aanbieden. 0 DE POSTVLUCHTEN. De .Pelikaan" (thuisreis) vloog gisteren van Djask naar Bagdad. De .Rijstvogel" (uitreis) is gisteren uit Djask vertrokken en te Jodhpur aange komen. TEKORT VAN 1.160.000 TE ARNHEM. Voorstellen tot dekking. In de nota betreffende de ontwerp-be- grooting voor 1934 deelen B. en W. van Arnhem mede, dat ln deze begrooting Dog een tekort aanwezig ls van f. 160.000. welk tekort zij willen dekken: lo. door afschaffing van het voorberei dend onderwijs; 2o. door de aanbesteding van de schoon maak der scholen, welke thans in eigen beheer wordt uitgevoerd; 3o. door verlaging der salarissen van het gemeente-personeel. Nadere voorstellen betreffende deze drie punten zullen binnenkort in den Raad worden Ingediend. „DE ZEVEN PROVINCIËN". Zaak van den Commandant naar Hoog Militair Gerechtshof. Naar wij vernemen, is de kapitein- luitenant ter zee P. Eikenboom, destijds commandant van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" in verband met de aan boord van dien bodem plaats gehad hebbende muiterij en de vermeestering van dat schip door de muiters, door den comman dant der Zeemacht in Nederlandsch-Indië naar het Hoog Militair Gerechtshof te 'sGravenhage verwezen. Overste Eiken boom is gelijk gemeld, op 30 Augustus j.l. met het motorschip „Dempo" van Tand- jong-Priok naar Nederland vertrokken. STATEN-GENERAAL. De tegenwoordige zitting der Staten- Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 16 September 1933, des namiddags 3 uur. Bij K.B. is de minister van binnenland- sche zaken gemachtigd zich op vermeld tijdstip naar de vergadering der Sta ten- Generaal te begeven, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. m Bij K.B. is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal ge durende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September 1933, de heer mr. W. L. de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer- Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche Spoorwegen cp Dinsdag 19 September a.s. niet minder dan zes goedkoope treinen laten rijden, ten einde het publiek uit de provincies naar de groote Centra, inzon derheid naar Den Haag te brengen om den Koninklijken Stoet ter opening van de Staten-Generaal bij te wonen. DE JAARBEURS. Gisteren werd de jaarbeurs bezocht door Z. Exc. Taliani, gezant van Italië te 's-Gra- venhage. Hij was vergezeld door eenige Italiaansche consulaire ambtenaren en door den heer Notarangeli, Handelsatta ché bij de Italiaansche Legatie. Na een langdurig bezoek aan de Italiaansche sec tie werden verschillende afdeelingen van de jaarbeurs bezocht, waarna het gezel schap zich vereenigde aan een lunch, aan geboden door het jaarbeursbestuur. Voorts werd heden de jaarbeurs bezocht door de Commissarissen der Koningin in Zuid-Holland en Utrecht, Dr. Nederbragt. Chef van de Economische en Consulaire Directie van het Departement van Buiten- landsche Zaken en door het College van Burgemeester en Wethouders van Utrecht. ONEENIGHEID IN DEN BOND VAN POLITIEPERSONEEL. De „Tel." heeft er melding van ge maakt dat. 60 pet. van de Amsterdamsche politiemacht geweigerd heeft zich te laten vertegenwoordigen bij het huldigingsdefilé in het Stadion. Het blad verneemt thans dat dit feit bij een aantal leden dier orga nisatie groote verontwaardiging heeft ge wekt. Verscheiden leden hebben reeds bedankt; anderen zijn van meening, dat de bestuursleden, die voor deze houding aansprakelijk zijn, niet kunnen worden gehandhaafd. In een komende vergadering zal deze zaak aan de orde worden ge bracht. De Amsterdamsche inspecteurs en hoofd inspecteurs zijn geen lid van deze organi satie. doch van den Bond van Hoogere Politieambtenaren in Nederland, die aan het défilé heeft deelgenomen. BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN ALPHEN. NEDERLANDSCHE KAPPERSBOND. Deze bond heeft in de Webo te Den Haag zijn algemeene vergadering gehou den onder leiding van den heer F. Werner. In het bestuur werden gekozen de hee ren C. F. J. Meijer te Amsterdam, J. Bos te Groningen en C. E. Gotzsch te 's Gra- venhage. Met algemeene stemmen werd het hoofd bestuur machtiging verleend tot liquidatie van de kappersbedrijfsziekenkas. Hierna is het woord gevoerd door de heeren A. de Blank. Apeldoorn; W. Nij- huis, Enschedé en J. Cornax, secretaris van den bond. Aan het slot der vergade ring, waaraan afgevaardigden van ruim 60 afdeelingen van den bond, benevens een 300 kappers uit verschillende deelen van het land deelnamen, werd de volgende motie aangenomen: De vergadering enz., van oordeel, dat het kappersbedrijf een zorgwekkende toe komst tegemoet gaat; van oordeel, dat paal en perk gesteld dient te worden aan de ongebreidelde toe neming van het aantal beoefenaren van het bedrijf; van oordeel, dat ieder, die in het kap persvak werkzaam .als patroon of als be diende, de dupe dreigt te worden van de reeds meer dan overmatig overvoerde arbeidsmarkt; dringt er bij de regeering op aan, maat regelen te nemen opdat: a. de grenzen voor buitenlandsche ar beidskrachten worden gesloten, b. er kome een wettelijke verplichting tot het volgen van vakonderwijs en leer lingregeling, c. het recht zich te vestigen als kap perspatroon primo afhankelijk worde ge steld van een staatsexamen en secundo van het aantal inwoners lr. een bepaalde gemeente. Naar wij vernemen is bij Kon. Besluit, met ingang van 25 September a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Alphen a. d. Rijn de heer P. A. Colijn, burgemeester van Boskoop, als opvolger van Dr. Lovink. De heer Colijn werd 11 Oct. 1882 te Haarlemmermeer geboren, waar hij de lagere school bezocht. Hij genoot een tech nische opleiding en was op verschillende architectenbureaux werkzaam, waarop hij in 1908 naar Indié vertrok en in dienst trad der Deli Spoorwegmaatschappij bij de afd. Aanleg Na eenige jaren ging hij over naar de Delimaatschappij als architect en chef van den technlschen dienst. In 1922 repatrieerde de heer Colijn, na een eervol len loopbaan, waarop hij met ingang van 6 Maart 1923 benoemd werd tot burgemees ter van Boskoop; als zoodanig werd hij op 22 Maart van dat jaar geïnstalleerd. Zijn groote arbeidskracht, zijn uitne mend organisatievermogen en zijn ener giek. beslist optreden mogen wij genoeg zaam bekend achten. Burgemeester Colijn. wien op 22 Maart j.l. ter gelegenheid van zijn 10-jarig ambtsjubileum een hulde ten deel viel, waarbij overduidelijk bleek, hoezeer men hem hoogacht, heeft buitengewoon veel gedaan, om Boskoop in aanzien te brengen. De enorme bloei en opkomst van die ge meente als bloem- en plantencentrum, waarin helaas op het oogenblik zulk een sterken terugslag is gekomen, heeft hij grootendeels meegemaakt. Met vaste hand heeft de heer Colijn do ontwikkeling der gemeente geleid en do tallooze vraagstukken die met do uitbrei ding gepaard gingen, tot Juiste oplossing gebracht. Onder zijn bewind kwamen o.a. wegverbreedingen en -verbeteringen tot stand, een groot aantal arbeiderswoningen werd gesticht. Tijdens een interview, dat wij het vorig jaar met dezen burgemeester mochten heb ben, ls ons overduidelijk gebleken, hoezeer de belangen der Boskoopsche kweekers hem ter harte gaan. Nu zij zich in zulke moeilijke omstandigheden bevinden, zullen zij de adviezen van dezen krachtigen be windsman stellig ten zeerste missen. Ook het financieel beleid van den heer Colijn kenmerkte zich door groot overleg en in zicht. Zijn beslist optreden kwam tevens naar voren tijdens de communistische rel letjes van verleden jaar. Ook als voorzit ter van den Raad heeft men hem leerenf waardeeren. De heer Colijn is de AR. beginselen toe gedaan, doch wist zich steeds boven de partijen tc stellen, terwijl de belangen der minderheid bij hem veilig waren, waardoor hij de hoogc achting van zijn gemeente naren wist te verwerven! Boskoop zal dezen burgervader dan ook zeker buitengewoon missen! De gemeente Alphen mag met dezen nieuwen magistraat geluk gewenscht worden! RECLAME. 'S NACHTS GEEN SLAAP, OVERDAG GEEN RUST. Nu zenuwrheumatiek verdwenen. Tot goed voorbeeld van anderen, die misschien aan dezelfde kwaal zouden kun nen lijden waaraan zij zelf leed, schrijft een dankbare vrouw ons als volgt; „Het vorige jaar kreeg ik een ernstlgen aanval van zenuwpijnen in het been; over dag vond Ik geen rust. 's nachts kon ik niet slapen, om maar niet verder te spre ken van de Intense pijnen die ik leed. Verschillende middelen brachten wij wei nig of geen verlichting, tot een vriendin mij aanraadde Kruschen te probeeren, omdat zijzelf er succes mee had gehad, toen zij op dezelfde manier leed als ik. Ik ben nu zoo dankbaar dat ik haar raad opvolgde! Vanaf den allereersten flacon Kruschen voelde ik al een verbetering en tegenwoordig ben ik absoluut vrij van pijn en slaap 's nachts uitstekend. Van deze verklaring mag U naar goeddunken ge bruik maken, want ik ben nu uiterst dankbaar voor het succes dat ik verkregen heb." Mevr. H. C. Zoovele pijnen waaraan de menschen lijden, hebben alle een en dezelfde oorzaak hardlijvigheid. Niet alleen geregeld, maar ook volledig moeten dagelijks alle afvalproducten der spijsvertering verwij derd worden. Ischias, evenals spit en rheu- matiek worden meestal veroorzaakt door een teveel aan urinezuur, hetwelk zich heeft opgehoopt. Kruschen Salts zal dit overtollige urinezuur en andere afvalstof fen, die de gezondheid benadeelen, langs de natuurlijke wegen, zacht en volkomen verwijderen. En omdat de „kleine, dage- lijksche dosis" Kruschen Salts Uw inwen dige organen regelmatig en volkomen vrijhoudt van alle afvalproducten, kunnen kwaadaardige stoffen als urinezuur zich nooit meer ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. 6927 Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als od de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. VERSPREIDE BERICHTEN. De „Prov. Groninger Courant", die thans 147 jaar heeft bestaan is ln eigen dom overgegaan aan R. Hazewinkels Jzn. Uitgeversmaatschappij N V. te Groningen, welke N.V ook het „Nieuwsblad van het Noorden" uitgeeft Er is nog geen beslissing genomen over de voortzetting van de „Prov. Groninger Courant". De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal Vriidag 15 September a.s. niet plaats be'^jen. PREDIKBEURT ALPHEN-AAN-DEN-RIJN. Lokaal van MandersloostraatWoens dag nam. 7 1/4 uur, de heer Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJssel. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Bierum U P. Okken te Eerta; te IJmuiden-Oost (hulp-pred.) J. W. van der Meene, cand. te Utrecht. GER. KERKEN. Tweetal: te Dordrecht J. D. Barth té Borssele en M Hofman te Krabbendijke; te Rijsscn J. D. Bath te Borssele en M, Heikoop te Utrecht- Beroepen: te Gorinchem W H. v. d. Vegte te Goes. Bedankt: voor Venlo-Roermond en Ber- gentheim F. C. Zwaai Jr. te Borger. CHR. GEREF. KERK. Tweetal; te Soest J. Hovius te Nieuwe Pekela en J. A. Riekel te Slledrecht. Beroepen: te 's Gravenzande J. W. va» Ree te Barendrecht. NOG NIET OP GANG. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende Er ls na tien dagen een derde deel van deze maand verstreken; wij hebben in die tien dagen zeven duizend gulden ontvan gen. Dat is natuurlijk veel te weinig. Blijk baar werkt de vacantle nog na en kunnen velen nog niet dadelijk weer op gang komen. Des te noodiger is het, dat onze actie onmiddellijk weer in vollen gang is gezet, want het blijkt wel, dat dit niet overbodig was. Deze actie is in deze maand van tweeërlei aard. Ten eerste worden er met alle classicale Zendingcommissies In het land door den Director der Binnenlandsche Actie besprekingen gevoerd met het doel om deze kerkelijke zendingsactie hooger op te voeren. Wij verwachten daarvan, dat deze classicale commissies dan elk in hun eigen kring zullen doen, wat maar eenigs- zins mogelijk is om den verontrustenden achterstand te doen verminderen. Maar waar er ook velen door deze meer kerkelijke actie nog niet worden bereikt, gaat er ook van het Zendingsbureau een bericht uit aan de tienduizenden hier be- bende adressen, om op dien achterstand té wijzen. Wij hopen, dat deze centrale zoo wel als de gedecentraliseerde actie aai! haar doel zullen beantwoorden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9