Nieuw terrein Leidsche Boys. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 11 September W LEID/C HE BOU HtflUU. LAWN-TENNIS. TOURNOOI VAN DE LEIDSCHE L.T.C. KARSTEN WINT IN DE FINALE VAN HUGHAN. Gedurende het afgeloopen week-end heelt „de Leidsche" haar JaarlUksche tournooi gehouden. Ditmaal niet, zooals gewoonlijk, ln het tennispark aan den Morschweg doch voor het eerst op de banen der Noordwijksche Sportvereeni- glng. Kwantitatief heeft de bezetting daardoor zonder twijfel gewonnen. Be halve Karsten, die verleden jaar eveneens deelnam, waren er thans o.m. Hughan, Heynen en Marinkelle, mevr. Boutmy en mevr. Joncqulere, en vooral nu het sei zoen reeds zoover gevorderd is dat de win tersporten bereids de aandacht weer vra gen, mocht de Leidsche daarmede tevre den zijn. Zij heeft het bovendien prachtig getroffen met het weer, terwijl onder Schólvinck's goede leiding het tournooi een vlot verloop heeft gehad. Overigens heeft de spelkwaliteit op den dag der fina le niet beantwoord aan de verwachtingen. Zelfs in een partij als die tusschen Kar sten en Hughan bleef het peil beneden het matige en met verbazing kon men zich afvragen hoe deze spelers ooit in aan merking hebben kunnen komen voor een plaats in een Davis-cup-ploeg. 't "Was on gemeen saai dezen middag en captain Scheurleer, die zijn Zondagmiddag klaar blijkelijk had opgeofferd om van den kamp tusschen twee zijner „poulains" ge tuige te zijn, verliet terecht (en stellig gedésillusionneerd!) de tribunes toen het einde der derde set (na anderhalf uur) nog niet bereikt was! Karsten had vooraf in twee sets (61, 61) van Marinkelle gewonnen, terwijl Hughan achtereenvol gens Kaufmann en Heynen in het zand had doen bijten. De match Karsten— Hughan bracht aanvankelijk niets dan long sets: 57, 8—6. 79, met ontelbare missers aan weerszijden. Intusschen zou die derde set, en wellicht de geheele partij, heel anders verloopen zijn indien de um pire behoorlijk had opgelet. Op 41 en advantadge in de derde set immers scoorde Hughan keihard rechtstreeks op zijn eer ste service, doch de umpire had niet op gelet, wist niet wat er gebeurd was en liet opnieuw serveeren! In plaats van 51 voor Hughan werd het nu 42, waarna Karsten tot 77 ophaalde alvorens Hughan met 97 winnen kon. Na de rust vond Karsten eindelijk meer vaart in zijn slagen, er kwam wat meer scherpte, en met 6—2, 63 wist hij toen de overwin ning nog uit het vuur te sleepen. Marinkelle en Heijnen triomfeerden in het heeren-dubbelspel na de eerste set met 68 tegen Kaufmann en v. d. Graaff verloren te hebben. Routine en tactisch plaatsen gaven tenslotte den doorslag. Het dames-enkelspel gaf een gemakke lijke zege voor mevr. Boutmy (met 60, 6—2) over mej. Groenewegen. Met mevr. Joncqulere won zij verder het dames-dub belspel van de dames Groenewegen en de Jong (zonder veel strijd), terwijl zij daar entegen ln het gemengd dubbelspel, met Verbeek als partner, met tweemaal 63 door mevr. van Houten en Neyenhoff ge slagen werd. De volledige uitslagen zijn als volgt: Heeren-enkelspel, eerste ronde: mr. W. Marinkelle w.o.. R. Schelling sl. mr. J. Pel 62, 64, A. A. Farbstein sl. S. L. Tjoa 61. 62. W. Ketjen w.o., T. Damsté w.o., W. E. Looman sl. W. Zaayer 61, 62. Tweede ronde: W. J. Karsten sl. A. E. J. Modderman 62, 63, W. L. Beynes w.o., W. O. Verbeek sl. D. Breukelman 75, 47. 61, Marinkelle sl. Neyenhoff 7—5, 60, Farbstein sl. Schelling 64. 62, Ketjen sl. Damsté 62. 62, W. Heynen sl. Looman 63. 63, A. de Ronde sl. H. Maaldrink 6—2, 64, E. Kaufmann sl, R. Hesselink 62, 64, T. Hughan sl. H. Leeksma 6—2, 61. Derde ronde: Karsten sl. De Koster 6-1, 64, Beynes sl. van Haaften 62, 61, Bruns sl. Verbeek 36, 62, 61, Marin kelle w.o., Heynen sl. Ketjen 63, 63, v. d. Graaff sl. de Ronde 75. 6—4, Hughan sl. Horn 60. 62. Kwart eindstrijd: Karsten sl. Beynes 61. 6—2, Marinkelle sl Bruns 61, 62, Heynen sl. v. d. Graaff 62, 63, Hughan sl. Kaufmann 7—5, 75. Halve eindstrijd: Karsten sl. Marinkelle 6—1, 61, Hughan sl. Heynen 62, 68, 6—1. Eindstrijd: Karsten sl. Hughan 5—7. 86 7—9. 6—2. 6—3. Heerendubbelspel, eerste ronde: B. van Haaften en H. J. de Koster sl. A. W. T. Schoevers en W. Verwey 61, 62. Tweede ronde: Marinkelle en Heynen sl. Damsté en R. Hesselink 61, 64 Maal drink en W. H. Zaayer w.o., Verbeek en Bruns sl. D. Pel en M. Binnendijk 60, 62, Tjoa en L. Nieuwenhuls sl. van Haaften en de Koster 6—4, 61, Farb stein en van Toen sl. Looman en Neyen hoff 46. 64, 63. Karsten en B. Beun- ders sl. Schelling en Breukelman 61, 6—4. Derde ronde: Marinkelle en Heynen w o., Tjoa en Nieuwenhuls sl. Verbeek en Bruns 62, 3—6, 63. Karsten en Beun- ders sl. Farbstein en van Toen 46, 60, 63, Kaufmann en v. d. Graaff sl. Coe- bergh en Libourel 62, 62. Halve eindstrijd: Marinkelle en Heynen sl. Tjoa en Nieuwenhuls 7—5. 57, 6—2, Kaufmann en v. d. Graaff sl. Karsten en Beunders 86. 68. 64. Eindstrijd: Marinkelle en Heynen slaan Kaufmann en v. d. Graaff 68. 62. 6-4. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. L. Heijink sl. C. Menko 6—2, 6—4. Tweede ronde: mevr. Z. Boutmy sl. mej. M v d Wal 61 63; mej. M Sluis sl. mevr. L. Hoying 8—6, 6—4. mej. T. de Jong sl mej. A. Moolenburgh 86. 46. 86. mej. Visser sl. mej. Leeksma 6—0, 6—0, mej. Heyink w.o., mej. A Alkemade w.o. Derde ronde: mevr. Boutmy sl. mej. Sluis 6—1. 6—1. mej. Visser sl. mej. de Jong 75, 6—2, mej. Groenewegen sl. mej. Heyink 64. 62, mevr. Joncquiere sl. mej Alkemade 62, 61. Halve eindstrijd: mevr. Boutmy sl. mej. Visser 6—3. 6—3. mej. Groenewegen sl. mevr. Joncquiere 26. 63. 75. Eindstrijd: mevr Boutmy sl. mej. Groenewegen 60. 62. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej T. Broese van Groenou en mej. A. Vreede sl. mej. D. de Ronde en mej. H. Dijkerman 6- 4, 6—2, mej. T. Groenewegen en mej. T. de Jong sl, mej. M. Sluis en mej. N. Sweinmelaar 7 -5, "—-4. Halve eindstrijd: mevr. Joncquiere en mevr. Boutmy sl. mej. Broese van Groenou en mej. Vreede 62, 62, mej. Groene wegen en mej. de Jong sl. mej. A. Menko en mej. E. Menko 75, 64. Eindstrijd: mevr. Joncquiere en mevr. Boutmy sl. mej. Groenewegen en mej. de Jong 62. 63. Gemengd dubbelspel .eerste ronde: mej. M. Sluis en B. Ketjen w.o.. mej. Dijker man en A. de Ronde sl. mej. C. Jamin en H. Maaldrink 6—2. 6—3. Tweede ronde: mej. Broese van Groe nou en van Toen sl. mej. de Jong en Ma rinkelle 61. 86, 64, mevr. van Houten en Neyenhoff sl. mej. Sluis en Ketjen 63 57, 6—3, mej. Dijkerman en de Ronde sl. mej. Swemmelaar en Verwey 63, 62, mej. van der Wal en Karsten sl. mej. A. Moolenburgh en A W. F. Schoevers 61. 62. mej. W. Hoying en Beynes sl. mej. Z. Stumpel en Breukelman 61, 6-0, mevr. Boutmv en Verbeek sl. mej. Heyink en Schilling 6—4. 6—2. Derde ronde: mevr. van Houten en Neyenhoff sl. mej. Kroese van Groenou en van Toen 61, 61, mej. van der Wal en Karsten sl. mej. Dijkerman en de Ronde 00 60. mevr. Boutmy en Verbeek sl. mej. Hoying en Beynes 64, 62. Halve eindstrijd: mevr. van Houten en Neyenhoff sl mej. Visser en Looman 61, 62. mevr. Boutmy en Verbeek sl. mej. van der Wal en Karsten 26, 63. 63. Eindstrijd: mevr. van Houten en Neyen hoff sl mevr Boutmy en Verbeek 6-3. 6-1. WEDSTRIJDEN IN HET LEIDSCHE TENNISPARK. De uitslagen van de gisteren voortge zette wedstrijden op de banen van het Leidsche Tennispark zijn de volgende: Heeren enkelspel halve eindstrijden: J. Noordman sl. The 64 46 75. J. Roth sl H. Kramers 6—0 62. Heeren dubbel: J Roth en J. Noordman sl. C Vreedenburg en Que 63 6—1. A. v. der Stok en C. Njiokiktjien sl. M. van Hooff en H. Geenjaar 62 60. A. van der Stok en C Njiokiktjien sl. G Remmers en P Vermeulen 86 36 62 INTERN. CLUB VAN NEDERLAND. De Intern. Club van Nederland heeft met 162 van de Engelsche Intern Club verloren. COCHET WORDT PROFESSIONAL. Henri Cochet heeft Zaterdag te Parijs de pers ontvangen waarbij hij verklaard heeft tot het professionalisme over te gaan. Eenige dagen geleden had hij nog gezegd, dat hij amateur zou blijven, in de hoop, dat de Fransche bond hem dispensatie zou geven om tegen Tilden te spelen in den landenwedstrijd tegen de Vereenigde Sta ten. Daar dit niet het geval was, heeft hij definitief het besluit genomen prof te worden. Cochet speelt dus met Martin Plaa tegen de V. S. op 22, 23 en 24 Sept. a.s. Cochet hoopt dat er in de toekomst nog slechts tennisspelers zullen zijn en een in deeling van amateurs en professionals zal vervallen. Dan zal het ook mogelijk zijn, dat de beste wedstrijdsoelers in het Davis- cuptournooi kunnen uitkomen. PERRY KAMPIOEN VAN AMERIKA. Een 5 sets overwinning op Crawford. Perry is er gisteren in geslaagd het Amerikaansche kampioenschap heeren enkelspel te winnen door Crawford met 6—3. 11—13. 4—6. 6—0. 6—1 te verslaan. Het is voor het eerst in 30 jaar dat een Engelschman den titel wint. (De Crt KORFBAL. FLUKS in—READY III. Fluks III heeft de competitie op fraaie wijze ingzet. Zij bond gisteren den strijd aan tegen het Haagsche Ready III, dat met 60 de meerdere in onze stadgenoo- ten moest erkennen. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Tot slot van de uitstekend geslaagde Noordwijksche Golfweek werd gisteren om den British American Challenge Cup. me- dalplay over 18 holes voor dames en hee ren. gespeeld. De uitslag was: 1. E. Speer (20) met een netto score van 74: 2. mevr. Dudok van Heel (15) netto 76. De foursomes vlaggenwedstrijd werd ge wonnen door den heer en mevr. Kerkho ven in de 20e hole. Tweede waren de hee ren Noorduyn Sr. en Jr. eveneens in de 20e hole. HOCKEY. HET DAMES-TOURNOOI TE KOPENHAGEN. Zaterdag speelde de Nederlandsche damesploeg te Kopenhagen 1—1 tegen Maagdenburg. Mej. Hofland van 't Gooi scoorde het Nederl. doelpunt. Gisteren werd met 50 van Wales ver loren. Rust 03. BILJARTEN. NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Voorzitter Sanders afgetreden. De Duitsche kwestie is gisteren zeer breedvoerig behandeld in cL vergadering te Amsterdam van den Nederlandschen Billartbond. Voorzitter Sanders verdedigde een motie om de verhoudingen met D'vtschi-xnd te verbreken Deze werd met 557423. .stemmen verworpen. Besloten werd nader de statuten van den Duitschen bond af te wachten. De heer Sanders, voorzitter van den Nederland schen Biljartbond, verklaarde daarna dat hu* ter Lv' 'de. ATHLET1EK. DONAR WINT „DWARS DOOR DELFT". Zuidwyck op de tweede plaats. Zaterdag heeft Donar deelgenomen aan de estafette „Dwars door Deflt", welke estafette, in tegenstelling met die „Dwars door Leiden", meer een specialisten estafette is. Ofschoon „Donar" een in valler had, is het haar toch gelukt, alle andere deelnemers een flink stuk achter zich te laten en aldus den zilveren wissel- beker voor een jaar in de wacht te sleepen. De afstanden waren: 1000 M. Hoexum, ■800 M. Schüss, 400 M. Bonte, 600 M. Clemens, 1500 M. Bronsgeest, 200 M. Roosendaal. Nadat Hoexum voor een veiligen 35 M. voorsprong had gezorgd, werd deze be houden tot den laatsten looper, die het kalm aan deed en nog met ruim 20 M. voorsprong op no. 2 door de finish ging. Uitslag: 1. Donar, 12 min. 17 1/5 sec., 2. Zuidwijck, 12 min. 20 sec., 3 D.H.C., 4. L.O. Delft, 5i Zwaluwen, den Haag. De ploeg van Zuidwyck kreeg den eersten prijs in de afdeeling voetbalverenigingen. Van deze zijde meldt men ons dat 't ver schil met Donar slechts 6 a 7 M. bedroeg, hetgeen gezien de onvolledigheid der ploeg een goede prestatie mag heeten. Een extra pluim verdient zoo meldt men ons C. Meskers, die op de 1500 M. op Bronsgeest een achterstand van plm. 40 M. wist op te halen tot 7 M. De loopers waren A. Slingerland (1000 M.) A. Visser <800 M.), J. v. Nierop (400 M.), C. v. Har- teveld (600 M.), C. Meskers (1500 M.), B. de Vrind (200 M.) SINGELLOOP VAN „ROOD-WIT". A. van Bakel (De Bataven) winnaar. De Leidsche R.K. athletiek-vereeniging ,,Rood-Wit" hield Zaterdagmiddag haar jaarlijkschen singelloop, waarvoor de Peter Verhoef-wisselbeker als inzet diende. In afwijking met vorige jaren waren de weersomstandigheden ditmaal buitenge woon gunstig en waar nu ook het par cours in betere conditie was dan in 1932 viel het een beetje tegen dat de tijd van den winnaar van thans een minuut slech ter was dan toen. Overigens moet worden erkend dat onze stadgenoot Van Bakel heel weinig concurrentie heeft gehad, het geen ongetwijfeld van invloed zal zijn ge weest op zijn resultaat. Tegen halfvier waren 12 loopers gestart bij het voormalig militair hospitaal aan den Morschsingel en geruimen tijd kon den wij, voorop in de persauto, de ver richtingen volgen van de helft van hen, die in één peleton de kopgroep vormden. De Amsterdammer E. van Bakelen gaf hier aanvankelijk den toon aan, gevolgd door Van Dam (De Bataven). Nauwelijks was echter goed en wel de Maresingel betre den of de Bataaf A. v. Bakel. werkte zich naai* voren, nam de leiding over en heeft zich daar bijkans onbedreigd weten te handhaven. N. van Bakelen. uit Amster dam. was eenigen tijd tweede, doch hij werd gepasseerd door den Alphenaar Loog- man, die deze plaats heeft weten te be houden, niettegenstaande de winnaar van het vorige jaar: J. Dubbelaar, en N. van Bakelen af en toe gezamenlijk geducht kwamen opzetten. De voorsprong tusschen nummer één en twee werd intusschen grooter en grooter. Bij de Plantage was Van Bakel al onge veer een 50 Meter voor, welk verschil daarna nog geleidelijk is toegenomen en tenslotte vermoedelijk wel tot een meter of 75 is opgevoerd. De uitslag werd: 1. A. van Bake! (De Bataven, Leiden), 18 m. 31 2/5 sec. (tijd verleden jaar 17 m. 31 sec.»: 2. B. Loogman (Wilskracht, Alphen), 3. J. Dubbelaar (De Bataven), 4. N. van Bakelen (R.K.A.V., Amsterdam), 5. P. v. Dam (De Bataven), 6. E. van Ba kelen (R.K.A.V.), 7. F. de Winter (S.M.C., Warmond). 8. B. Versluis (Wilskracht), 9. P. Dubbelaar (Bataven)10. Verboom (Teylingen, Sassenheim), 11. Th. Werter (Bataven), 12. M. van Noort (Rood-Wit. Leiden). o R.-K. LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen van de wedstrijden om de R.-K. Leidsche Athletiekkampioenschap pen zijn: Seniores: 100 M 1. D. v. Leeuwen Rood Wit 12.6 sec. 2. J. Jaspers, Bataven 12.8 s. Door den sterken tegenwind werd de tijd zeer gedrukt. 400 M-: 1. P. v. Benten. Bataven 58.9 s. 2 B v. Leeuwen, R.-W. 61.6 sec. 800 M.: 1. D. Tuithof, Bat. 2 min. 16.9 sec. 2. Th. Klein Bat., 2 min. 17.5 sec. 4x100 M. estafette: 1 Bataven I 50 sec. 2. R -W., 53 sec. 3. Bataven II. Discuswerpen: 1, P. Dubbelaar. Bat. 25.31 M. 2. J. Henzing. Bat. 24 94 M. Kogelstooten: 1. G. v. Brussel. R.-W. 8.56 M 2 J Hensing, Bat. 8.23 M. Hink-stap-sprong: 1. P. Huibers R.-W. 11.79 M 2 B. Brunche Bataven 11.27 M. Verspringen: 1. P. Huibers R.-W. 6.30 M. 2. B. Goddijn, Bat.. 6.04'/: M. Speerwerpen: 1. G. v. Brussel R.-W. 34.07 M 2. B. Goddijn. Bat. 31.77 M. Juniores: 80 M.: 1. P. v. Zijp R.-W. 9.9 sec. 2. T. H. Stikvoort. R.-W. 10 sec. 4x80 M. estafette: 1 R.-W. 43 sec. 2. Bataven 46.4 sec. Speerwerpen: 1. T. H. Stikvoort R-W. 34.80 M 2 J. v d. Hoeven. R.-W. 3194 M. Kogelstooten1 J. v. d. Hoeven R.-W. 10 60 M. 2. W Raaphorst R.-W. 10.04 M. Discuswerpen: 1. J. v. d. Hoeven R.-W. 29.16 M. 2. C. v Velzen, Bat 26.11 M. Hink-stap-sprong: 1. C. v. Velzen. Bat. 10.77 M. 2. T. H Stikvoort R.-W. 10 42 M. Verspringen: 1 P v. Zijp, R.-W 5.73 M. 2. C v Velzen. Bat. 5.42 M WEDSTRIJDEN VAN A.AC. (ADAM)- C. Meskers (Zuidwijck) promoveert naar de A. klasse. Op deze te Amsterdam gehouden natio nale wedstrijden, slaagde de Leidsche kampioen midden-afstand er op keurige wijze in, te promoveeren naar de A klasse. Nadat hij zijn serie in den vrij goeden tijd van 2 min 9.9 sec. had gewonnen, plaatste hij zich in de finale met een keurige pace tüa 2de met een yan 2 6 5 sec. Foto Ble» jUl 3 m&i De vexeeniging „Leidsche Boys" heeft een nieuw terrein gekregen, dat gelegen achter het nieuwe Acad. Ziekenhuis en bereikbaar is vanaf den Wassenaarschl weg. Het is gisteren in gebruik genomen. Op onze foto het bestuur voor het nieiqj clubgebouw. VIJF NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden wedstrijden der A. C. zijn vijf nationale records verbeterd. Eyskes (Haarlem) bracht z'n eigen record kogelstooten van 13.61 M. op 13.92 M. De Bruyn (Haarlem) verbeterde zijn record discuswerpen van 42.77 M. tot 42.88*/s M. De A.V. 1923 werd recordhouder 4 x 200 M. estafette in 1 m. 28.8 sec. (oud record „Haarlem": 7 m. 31 sec. De A.V. 1923 verbeterde verder haar eigen record Zweedsche estafette met 1.5 sec. en bracht het op 2 m. 1.9 sec. J. Zee- gers wist z'n record over 7 K.M. van 23 m. 50 sec. op te voeren tot 23 m. 18.5 sec. AFSTANDSMARSCHEN JEANNE D'ARC. Gisteren hebben onder begunstiging van mooi weer de afstandsmarschen plaats ge had, voor het eerst georganiseerd door bovengenoemde vereeniging. En niet zon der succes. Vele wandelaars uit Leiden en omstreken wilden nog eens genieten van wat dez-e spert buiten langs veld en duin hun kan aanbieden. Om kwart over twee werd gestart voor de 30 K.M. en om drie uur voor de 20 K.M. 't Aantal deelenemers bedroeg 121. Er heerschte een goede stemming in beide ploegen. Het traject werd afgelegd zonder de minste storing. Te circa kwart voor acht werd de Oegstgeesterlaan bereikt, van waar om acht uur met muziek voorop een korte rondgang door de stad werd gemaakt en de deelnemers om halfnegen den thee tuin weer binnen kwam. Daar werd het eerst 't woord gevoerd door den voorzitter van Jeanne d'Arc die allen bedankte voor hun medewerking.- Een bijzonder woord werd gesproken tot de leden van E.H.B.O. voor hun hardnekkigen strijd tegen de blaren, en tot de muziekvereeniging Werk- mans Wilskracht voor hun gewaardeerde medewerking. De vereenigingsprijs en grootste groeps- prijs werd uitgereikt aan de L.W.S.V., de prijs voor de verstkomende viel ten deel aan den heer G. W. de Jong uit Alphen. De prijs voor den jongsten deelnemer was voor J Bronsgeest, oud 7 jaar. Met deze prijsuitreiking sloot deze zoo succesvolle dag. Noot van de redactie: Het wil ons voor komen. dat de sport er niet mede gediend wordt door een 7-jarig kind aan een der gelijke marsch te laten deelnemen. Vooral bij de wandelsport moet-men ernstig trach ten misstanden te keepen. Door nu een prijs uit te loven voor den jongsten deel nemer worden integendeel excessen ge steund! Wij meenen dat een dergelijke da -d moet worden afgekeurd en vertrou wen dat het bestuur van Jeanne d'Arc voortaan iets dergelijks zal weten te voor komen. WANDELSPORTVEREENIGING „THE WANDERERS". (BODEGRAVEN). Reeds lang voor den aanvang van den afstandsmarsch viel een groote drukte op te merken op de Nieuwe Markt bij „Het Beursgebouw" te Bodegraven. Regelmatig kwamen de deelnemers de startkaarten aan het startbuzeau afhalen. Te kwart voor drie uur werd het ver treksignaal door den marschleider gege ven. waarop de 294 deelnemers vertrokken. De publieke belangstelling was overwel digend. terwijl de verkeerspolitie zorg droeg voor een uitmuntende verkeersrege ling. Na 3 K.M werd het tempo spoedig op gevoerd, zoodat de gesloten colonne zich over een afstand van plm. een KM. ver spreidde. De eerste controle werd even door Gouda gehouden Oo verzoek van de poli- tie-autoriteiten te Waddingsveen werd het parcours iets omgelegd waardoor de deel nemers door de gemeente Waddingsveen marcheerden Te 5 uur meldden zich reeds de eerste groepen aan de hoofdcontrolepost in hotel Klaassen te Boskoop, alwaar rust werd gehouden. Reeds te ongeveer 7 uur kwamen de eerste groepen aan de finish Ook bij de terugkomst was de publieke belangstelling geweldig groot Aan iederen deelnemer werd een fraai herinneringskruisje uitgereikt, terwijl de exira-Driizen zijn gewonnen als volgt: Grootste groep E.D.O Alphen a. d. Rijn. Grootste rrili,<ii''e groep 6e °g. Ve'd-Art'1- lerie te Leiccn. Oudste declnenar Broek- sema, Leiden (62 jaar). Jongste deelneJ Schonewille. Alphen a. d. Rijn (10 jaJ Verstkomende deelnemer J. Krijnen| Vlaardingen. De groepsprijzen werden aan de voljj de vereenigingen uitgereikt V.V.B.. Bodegraven, Hercules. Boös ven R.O.D A.. Bodegraven. E.D.O., A'.pbl d. Rijn, D.O.S. Senioren en Junioil Alphen a. d. Rijn, Alphia, Alphen a f Rijn, O.G.A.V., Oegstgeest, L.W.S.V.. J den. S.S.V.. Stolwijk, 6e reg. Veld-Artill rie. Lelden. T.I.O.D.. Noordwijk. Door den voorzitter, den heer Rletn werd dank uitgebracht aan de leden de E.H.B.O.. Bodegraven voor hun buiid gewone medewerking verleend tijdens f na den marsch. Ook werd niet vergeten de Motorbria te Bodegraven, die de controlepostenl richtingaanwijzigingen op zich had i nomen, terwijl tevens dank werd uiti bracht aan de gevers van de extrapriti| Slechts drie deelnemers zijn uitgeiaüf Het bleek in alle opzichten, da: :J marsch keurig was voorberei^. daa: f deelnemers .niets anders dan lof bail over de organisatie. Ue wandelsport in Bodegraven za! J dezen eersten afstandsmarsch, wels» alle opzichten schitterend is geslaagd,] aan populariteit gewonnen hebben Noot van de redactie: Evenals aa: adres van Jeanne d'Arc hierbij de oc.'.j king dat het in strijd/met de wand?, propaganda is kinderen aan afstar. M sehen te laten deelnemen. De K.N.AU f ni dit opzicht goed werk kunnen doen. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER Gistermiddag zijn te Aalsmeer on I V.V.A.-terrein athietiekwedstrijden je "1 den tusschen de Turnkringen: KenMtf Turnkring, Noord-Hollands Zuidtievvj tier en Zaansche Turnkring. De uitslagen waren a)e volgt: 100 M heeren: 1. J. K. Leeuwerik (31 in 11.4; 2. M. Voogd IK.T.) in 11.5 100 M. dames: 1. T. Boorsma (KT.) 13 2; 2. B. van Twisk (K.T.) in 13.8. Koge lstooten dames: 1 R. v -Wj (K.T.) 1013 M 2. M M. Honig W1 9.78 M. M Hoogspringen heeren: 1. Schoennias (Z.Tt 1.75 M; 2. G. v. d. KlinkecM (K.T.) 1.67 M. Discuswerpen dames: 1. R. BaKK (K.T.) 25.03 M; 2. C. Buis (N.HZ.) 2)* Meter. 400 M. heeren: 1. P. Spoor (K.T) 57.4: 2 J. Buis (N.H.Z.) in 58.4 Polshoogspringen heeren: 1. J veif (K.T.I 3.20 M: 2 T. Schaak iN.HZ.) Bonte Z.T.) 2.85 Meter. - Speerwerpen heeren' 1. K. Kleijn 43.60 M; 2. Onrust (Z.T.) 42.45 Meter Hoogspringen dames: 1. J. Leur—v Genugten (N.H.Z.) en V. Splinter (NB'- 1.37 M; 2. Affourtit—Hertog (Z.T.) Koeman (Z.T.) 1.37 M. 1500 M. hardloopen heeren: 1. H. Bn™ (Z.T in 4 min. 48 sec; 2. C. Smidt in 4 min. 49 sec. 4x100 M. estafette dames: 1. Kennen Turnkring in 57.1; 2. N.H. Zulderkwaru' ill 60.04; 3. Zaansche Turnkring in WA Verspringen heeren: 1. M. Voogd (R б.08'/: M; 2. C. v. d. Klinkenberg 6,02 Meter. h 4 x 100 M. estafette heeren: 1. Zaapj Turnkring in 47.9: 2. Kennemer Turn'™" in 48: 3 N.H. Zuiderkwartier in 49. Duitsche driesprong dames: 1 K Asselt IKT.) 10.04'/- M; 2. B. v. u"- (K.T.) 9,31 Meter. -T) Speerwerpen dames: 1. P. Boes i («j 26.77 M; 2. Ostherthum (K.T.) 23 39 Discuswerpen heeren: 1. T. »c (N.H.Z.) 33.24 M; 2. K. Kleyn(Z.T) i Meter. j. Hinkstapsprong heeren: 1. c- Jv Klinkenberg (K.T.) 12.45 M: 2- T (N.H.Z.) 11,72 Meter. ,n Relay dames: 1. N.H. Zuiderkw-V 67; 2. Kennemer Turnkring in Zaansche Turnkring in 68 4. mkrinS Relay heeren: 1. Kennemer T.u ,173; in 2 16 2: 2. N.H Zuiderkwartier W 3. Zaansche Turnkring in 2.19.6. (j{TJl Verspringen dames: 1 T. Boors®» 4.59 M: 2. A. Jansen (KT.) 4.27 Koeelstooten heeren: 1 A. Koen I 10 25 M: 2. W Prins (KT.) 10 H „V-je De totale uitslag op ounten was- ;\.gj dames. 1. Kennemer Turnkring Zuiderkwartier 61; 3. Zaansche 51 punten. Voor de heeren: 1- S,,rótriBl| Turnkring 93'/,; 2. Zaansche 7'; 3. NB. Zuiderkwartier 65'cl,u"|] ;trm

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12