CORRESPONDENTIE. ANEKDOTE. RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. Wie raadsels en anecdotes voor mij heelt, mag ze mij nu weer eens, sturen dan kan ik ze nakijken. In de vacantie waren er zóóvelen uit, toen was er geen tijd en gelegenheid om mij raadsels te sturen, nu wel weer hoop ik. Nu gaat ledereen zeker weer naar school. Raakt men weer goed gewoon, of zijn de gedach ten nog veel bij alle pretjes en al het uit gaan, dat mag natuurlijk wel buiten schooltijd hoor, dan mag Je gerust nog veel praten en denken aan alle vacantie- pretjes. En allen prettig feestgevierd op 31 Augustus? Het was gelukkig goed weer den heelen dag, dat trof goed met alle feestelijkheden in de open lucht. Ik kan nu goed merken dat de vacantie voorbij is en de kinderen weer terug zijn van alle logeerpartijen; ik heb weer veel meer brieven gekregen en dus veel te beantwoorden Mar janna en Marius van den Anker, ik weet nog niet precies wanneer ik terug ga naar Den Haag; ik zal het wel bijtijds waarschuwen. Zoo, was er bij jullie ook feest op 31 Augustus? Nelly de Leeuw en Gerrie van Doesburg, ja het is hier ook nog heel mooi weer, zoo dat ik nog veel buiten kan zitten. Leentje de Rot en Annie Balderus, natuurlijk mogen Jullie voortaan weer samen meedoen. Prettig, dat je beiden bent overgegaan op school. Stientje Griffioen, als je nu op deze school meer werk en lessen hebt, dan be hoef je heusch niet altijd een briefje te schrijven, stuur dan maar alleen de oplos sing Tme van der Star, ja ik heb wel allerlei plaatjes gezien in de krant na de feesten, maar ik wist niet dat jij er ook op staat. Jammer dat je geen prijs had gewonnen, Liesje Thors, dat vond je broertje zeker wel heerlijk om van alles yoor zijn trein te krijgen, nu kan hij er nog beter mee spelen, speel jij dan ook wel met hem mee? Of speel jij veel met poppen? Carolientje Verbiest, dat is best hoor, dat je nu weer trouw wilt gaan meedoen. Vond je het wel prettig om weer naar school te gaan. Je anecdote kan ik ge bruiken Mien Planjer, wel ja, nu kan je weer gewoon gaan meedoen nu je weer thuis bent en naar school gaat. Drietal de Wit allen weer naar school en aan het werk. Het is hier ook nog veel mooi weer, ik zit nu buiten aan jullie te schrijven, hoe meer buitenlucht hoe beter voor mij. Dat raadsel is minder geschikt voor een kinderkrant. Marietje Laterveer, ik begrijp best als je op de Mulo meer werk en lessen hebt, dat je mij dan niet iedere week een lan gen brief kunt schrijven, stuur dan enkel de oplossingen en als je tijd hebt, een paar regeltjes erbij. Ali de Blauw, in vele brieven las ik deze week verhalen over 31 Augustus, het is weer een alleraardigste feestdag geweest in Leiden, jullie hebben weer genoten en het weer was ook zoo gunstig. Nel Wagemans. die verjaardag is een -cht feest geworden, en de 1-jarige zelf zal er niets van hebben begrepen, denk je ook wel? Het was alles zoo aardig be dacht. zooals je mij schreef, die optocht en versierde poppenwagen. En is al dat lekkers Moppie goed bekomen? Gezellig als je nu weer trouw gaat meedoen. Rietje Trap. hè wat vervelend dat je ziek bent geweest in de vacantie dus voor jou was het volstrekt niet alles pretjes en uitgaan. Janny Boom, ja je ansicht heb ik toen ontvangen en in de krant vermeld. En ben je nu van school af, ga je nu nog verder wat leeren? of ga je Je moeder thuis helpen? Nog wel gefeliciteerd met je verjaardag in de vacantie. Lien v. Ulden noem mij maar Tante, dat doet de heele raadseljeugd. Ik moest erg lachen om je beschrijving van die gil lende dames in die motorboot: werden ze zeeziek of bewoog de boot te veel? Jo en Tiel van der Linden, flink hoor dat je allebei weer zoo graag naar school gaat en al zoo goed gewend in de nieuwe klasse. Ans en Rietje Vollenga wat zal dat een vroolijke fleurige optocht zijn geweest 1500 kinderen met vlaggen, en toen in de Ge hoorzaal nog zoo'n aardig feest, zijn jul lie er beiden heen geweest? Drie zusjes Hartevelt. dat mocht best hoor, in de vacantie overslaan, want als je uit logeeren bent. heb je toch ook dc kinderkrant niet. Je hebt zeker veel geno ten in al die mooie streken, ik vind het daar overal zoo mooi. Dat antwoord mar melade was ook heel goed. Gerda Spiecker ik ben sinds 8 Juni in Kloosterzande. dus al 13 weken en ik weet nog niet wanneer ik terug ga naar Den Haag, het is nu nog zoo mooi en heerlijk hier buiten. Johannes Jacobus Planje, dat spreek woord als raadsel zal ik eens plaatsen. Conny en Henny van Vliet, niets erg hoor dat je in de vacantie niet schreef. Ja fijn hè C., dat je naar de 6e klasse bent gegaan en tot de gelukkigen be hoorde. Prettig in Haarlem gelogeerd, ben je ook in de Haarlemmerhout geweest, daar logeer ik ook wel. Bep Riebeek, dat is best hoor. stuur mij dan op een andere keer maar eens een briefkaart. Je vond het zeker wel prettig om in den Haag te logeeren, ben je dik wijls naar Schevenlngen geweest? Drietal van VUet. wie van Je drieën schreef mij nu zulke aardige verhalen over 31 Augustus, over dien goochelaar en dien snelteekenaar, ik vond vroeger goochelen ook zeó vermakelijk om te zien. wat kun nen ze dan toch grappige dingen doen. Hennie de l'Ecluse heb je nog iets ge hoord over de ballon die je hebt opgelaten Ik had plezier toen ik je beschrijving las over dat paard dat eerst aan ieder hek rook voordat het er over sprong. Rika Kanbier, dat was heerlijk hoor, dat je toen eenige dagen met Je moeder mee mocht gaan, waren het prettige dagen? Annie Zaalberg, in de vacantie genoot je van de vrijheid, groot gelijk hoor als je toen eens geen brieven schreef en liever ging fietsen met het mooie weer- Ja het Kopje in Bloemendaal ken ik ook, daar ben ik dikwijls geweest, vroeger logeerde ik veel dichtbij Bloemendaal. Jannie en Frans de Water, beiden over gegaan op school en goed naar Je zin in de nieuwe klasse. En alle drie, Mientje ook, prettig uitgeweest en van de zee ge noten en hebben jullie ook pootje gebaad? Marie Brokaar. jij ook een van de velen die op 31 Augustus mee liepen in de op tocht en daarna het vroolijke feest met goochelaar en teekenaar bijwoonden in de Gehoorzaal. Dat begrijp ik hoor dat jij niet opeens ook kon goochelen. Drietal de Geus, wat een alleraardigste wedstrijden hebben ze daar bij jullie op het dorp gehouden; dat zal wel moeilijk ge weest zijn voor die motorrijders. Is de ballon al gevonden? En alle drie vooruit gegaan met de rapporten, daar waren Je vader en moeder zeker ook erg blij mee. Adrle van Nood, heerlijk 4 weken buiten gelogeerd, want het was daar toch zeker wel buiten Wat leuk dat jij en Jo beiden een prijs hebt gewonnen. Ik hoop hier nog eenige weken te blijven, het is nog zoo heerijk buiten, zulk mooi herfstweer. Wim Kruit, heb je prettige weken ge had in Rotterdam. Schrok je erg toen je viel, gelukkig dat je Je niet erg bezeerd. Ben je al goed gewend op de nieuwe school? en hoe vindt je broertje het om nu ook naar school te gaan. Christiaan Eggink. zeker begrijp ik het dat je steeds meer tijd noodig hebt voor je schoolwerk en je lessen en er nu dus een einde moet komen aan de raadsels. Aardig van Ie om mij een afscheidsbrief te schrijven Gerk en jij hebben altHd heel trouw meegedaan, ik kende Jullie dus goed. Hartelijk gegroet. Jo Beumer. dat was een mooie lange dag met het schoolreisje, een heele tocht hoor. aardig dat je mij een groetje stuurde uit Bergen. Zijn de feesten in Warmond gezellig geweest? Rie en Klaas Oudshoorn, wat heeft Rie een heerlijke week gehad met het kam peeren, ik begrijp best dat de dagen om vlogen, zóóveel afwisseling en pretjes. Allen hartelijk gegroet door MeJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Kloosterzande (Zeeland.) Ingezonden door Marietje Laterveer. Het speet hem. Mama: „Maar Frits je, hoe durf je "te zeggen dat Tante dom is, dat mag vol strekt niet. Ga haar dadelijk zeggen dat het je erg spijt". Fritsje (denkt erg na, stapt dan op Tante toe): „Och Tante het spijt mij erg dat u zoo dom bent". ■o- RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Paula en Edwar ten Hooven. Als bet in een zaal is, brengt het beweging, en met dat zelfde woord ka buiten prettig spelen. n. Ingezonden door Adrie van Nood Welke knecht verdient geen loon? ra. Ingezonden door Nelly de Leeuw Op de kruisjes van boven naar bene komt een vrucht van 6 letters te st< Ieder puntje is een letter dus 6 woor van 3 letters moeten onder elkaar en middelste letters vormen dc vrucht. x een vr. familielid, niet jong m x een verkorte meisjesnaam. x lekkere grcene groente 's zomers. x speelgoed voor meisjes. x schrijft men mee. x een klein gewicht. IV. Ingezonden door Annie v. d. Valk. Mijn geheel van 2 lettergrepen is visch. Mijn le. is een uitroep van v bazing of blijdschap, mijn 2e is sieraad. V. Ingezonden door Hennie de l'Ecluse Ik ben soms groot, ik ben soms kli Ik volg je waar je gaat of staat Alleen bij zon of maneschijn Kan je mij zien, mijn beste maat. VI. Ingezonden door Ali de Blauw. Ik ben een voorwerp dat bij een kacl wordt gebruikt, en als je mijn staart v< andert in een andere letter dan word een plaats waar het o zoo koud is. VII. Ingezonden door Annie v. d. Meij. Wat zijn de allergoedkoopste verve schingen? GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSE1 ONTVANGEN VAN: Marjanna van den Anker, Marius n den Anker, Maartje Zaalberg, Gerard i Geus, Dorus de Geus, Keesje de Gei Annie Zaalberg. Marietje Zaalberg, Jo der Linden, Tieleman van der Lindi Adrie van Nood, Tineke van Nood, Hen: de l'Ecluse, Johannes Jacobus Plan Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie Wit, Rietje Trap, Nelly de Leeuw, Gen van Doesburg, Leentje de Rot, Annie vi der Mey, Stientje Griffioen, Liesje Tho: Antje de Nie Tine van der Star, Jam Boom, Ali de Blauw, Greetje de Leen Rika Kanbier. Jacobus Nieboer, Jant Nieboer, Lien van Ulden, Mien Planji Rika de Graaf, Carolientje Verbiest, M rietje Laterveer. Een brief zonder naa op blauw papier, in blauwe enveloppe, meen het schrift van Truus de Graat herkennen, kan dat?; Marie Brokaar, R de Moed, Janneke de Moed, Ans Volleng Rietje Vollenga, Aaltje van Vliet, BouH van Vliet, Adrianus van Vliet, Rie Hart velt, Frijna Hartevelt, Janny Haxtevel Gerda Spiecker, Corry van den Kerktó Conny van Vliet, Henny van Vliet, Bf Riebeek, Maurits van Nood, Johan va Nood, Jannie de Water, Frans de WaU Annie Boekestein, Paula ten Hoven, ward ten Hooven, Nelly Wagemans. Moe ansicht van Jo Beumer uit Bergen (N.-H- Eempien Wassenaar. Jo Wassenaar, Ctu» tiaan Eggink, Wim Kruit, Aaltje Schout* (ook mijn naam of het woord raadsels» de enveloppe schrijven, anders weten j aan het bureau L. D. niet, voor vrte brief is), Jo Beumer, Rie Oudshoom, K-y Oudshoorn.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14