HAAS AZIJN jfë&n dank U, ik gekxuik alleen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 September 1| UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. RECHTZAKEN. koudekerk. leiderdorp. waddinxveen woubrugge. reclame. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. KEURING VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE. benthuizen. haarlemmermeer. katwijk. AGENDA. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. VERGADERING VAN BANDELDR. EN INDUSTR. MIDDENSTANDSVEUG. Omtrent winkelweek nog niets officieel bekend. In de gisteravond door de vereeniging voor den Handeldr. en Inoustr. Midoen- stand gehouden vergadering werd door den voorzitter allereerst eenlge waaroeerende woorden gewijd aan de nagedachtenis van het geacht bestuurslid wijlen den heer L. Honsciaar. Betrcilende de te 's-Graven- hage te houden Midaenstandsdemonstratie werden de leden opgewekt, persoonlijk hieraan zooveel mogelijk deel te nemen. Bij het punt lU-Jarlg oestaan der vcreenlgln- gen kwamen verschillende plannen ter sprake, die in handen van het bestuur zijn gesteld. Tot bestuurslid in de vacature van den heer L. Honseiaar, werd gekozen de heer J. Jansen. Uit de oesprekingen om trent de winkelweek, bleek aat de aankon digingen hieromtrent, min of meer voor barig zijn geweest, Wel bleken verschll- lunoe bespieklngen te zijn gevoerd, doch oliicleel wat datum en gemeld bonnensy steem betreft. Is nog niets besloten, daar o.a. nog wordt gewacht op beticht van B- en W. en omtrent de samenwerking met „De Hanze." Of de winkelweek dus al of niet doorgaat kan nog niet met zekerheid worden gezegd, zoodat wij hieromtrent t. •z. t. nader terug hopen te komen, als het bestuur een definitief besluit heeft ge nomen. JAARVERGADERING VAN „HOU-VAST." Bet 30-jarig bestaan. Op de bovenzaal van het hotel „De Ver gulde Wagen" werd de 30e algemeene ver gadering gehouden van de gymnastiekver. „Hou Vast." Na opening door den voorzit ter, werden de notulen der vorige verga dering onveranderd vastgesteld. Uit de jaarverslagen van secretaresse en penning meester bleek, dat het ledenaantal nog steeds stijgende is en het aigeloopen Jaar met een innk batig saldo kon worden ge sloten- BU de daarop volgende bestuurs verkiezing werden de altredende leden J. Verkerk en P. Zuidam met algemeene stemmen herkozen. Op voorstel van het bestuur, werd het bestuur nog met twee leden uitgebreid, en benoemd de heeren N. V. Dien Dzn., en W. Zuyerveld. BIJ de bespreking van het 30-Jarig be staan, werd besloten volgende week Don derdagavond ln het Nut een feestavond te 01 gamseeren, welke vooraf zal worden ge gaan door een receptie van 7.45 tot b.45 uur. Na sluiting der vergadering bleven de leden nog eenigen tijd gezellig bijeen, ter viering van de 30en oudejaarsavond der vereeniging, waarbij de traditloneele olie bollen niet ontbraken en tevens de koffie werd geserveerd. De voorzitter gaf een keurig historisch overzicht en wekte de leden op trouw aan het vaandel te blijven- Tijdens dit gezellig samenzijn werd door den eere-voorzitter, den heer L. N. v. Dien aan de vereeniging een vaandelstandaard aangeboden. Begrijpelijk werd dit geschenk door de leden zeer geapprecieerd en was men hiervoor den eere-voorz. zeer erken telijk. Het geheel werd afgewlseid door mu ziek van den pianist, den heer P. v. d. Stoel. Paard op hol geslagen. Op den Oudshoornscheweg ging gisteren het gespan van den landbouwer Verburg uit Woubrugge op hol. In woesten draf gmg het paard met de kaasbrik in de richting 's-Molenaars. Door de groote snelheid kan telde de wagende bestuurder en diens 14- jarige zoon vielen op den grond. De jon gen werd hierbij licht verwond. Na het omslaan van den wagen ging t paard er alleen met het z.g. lemoen van door. Een wielrijder trachtte het paard tot staan te brengen. Met een groote sprong trachtte het dier om deze hindernis heen te loopen doch het geraakte hierbij tot overmaat van ramp toen nog ln een sloot. Door omwo nenden werd het dier met groote moeite op het droge gebracht. De wagen die een eind verder lag was belangrijk beschadigd, zoo dat de bestuurder en zijn zoon per andere gelegenheid naar huls moesten keeren. De oorzaak van het ongeval moet worden toe geschreven aan het feit, dat een schooljon gen 't paard met een steen gooide, waarop het dier schichtig werd. Aanrijding. In den Hoorn nabij „Zwanedrift" kwam de expediteur C. uit Leiden met een vrachtauto van een erf rijden. De bestuur der had niet het minste uitzicht, terwijl hij bovendien geen uitkijk op den weg had geplaatst. Juist toen hij ongeveer den Rijksstraatweg op zou rijden, naderde een auto bestuurd door den heer A., alhier Deze kon niet meer tijdig stoppen en reed met volle vaart op genoemde vrachtauto. De personenauto werd zoodanig bescha digd, dat deze moest worden weggesleept. Bovendien bekwam de heer A. verschillen de verwondingen aan gelaat en handen. Bij den ontvanger der directe belas tingen enz. is aan z.gm. gewetensgeld ont vangen f 84.84. In de van Mandersloostraat kwam een tweetal wielrijders met ekaar ln botsing. De wielrijdster mej. E. G., aic den weg overstak zonder richting aan te geven, kwam hierbij te vallen, terwijl haar rij wiel grootendeels werd vernield- Ds. Bijdemast weder ln functie. Ds. Bijdemast, Chr. Geref. predikant al hier, die gerulmen tijd wegens ziekte zijn taak niet heeft kunnen vervullen, zal thans voorloopig ln de morgengodsdienst oefening voor zijn gemeente optreden. Openlucht Concert. Het aangekondigde concert van de Har monie „Excelsior" zal in plaats van heden, morgenavond worden gegeven. Gouwe verruiming. De twee winkelhulzen aan de Voorkade, zijn door de bewoners, de heeren Spruijt en Boolj ontruimd, zoodat deze perceelen ook spoedig onder stroopershanden zullen va'len. SMOKKELAARS VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Rotterdam hebben zich gisteren tien verdachten te verant woorden gehad, die ln September var. het vorig Jaar zich hebben schuldig gemaakt aan frauduleuzen invoer van gedistilleerd e: aan ongedekt vervoer daarvan. Kort na aankomst van het s.s. „West- land" van de Scheepvaart en Steenkolen- n .tschapplj ln de Merwehrven te Rotter dam, kwam men tot de ontdekking, dat verschillende leden van de bemanning zich ha.'.den schuldig gemaakt aan smok kelarij. Het schip kwam van Leith en daar hadden eenlge opvarenden een groot aan tal fleschjes eau de cologne en lavendel water gekc ht, dat zij nu ln Nederland wilden invoeren zon '.er daarvoor den vei schuldigden accijns te betalen. Twee op varenden werden aangehc den, toen zij met negen pakken, elk Inhoudende 24 fleschjes en ee: totale hoeveelheid uit makende van 54 L het terrein wilden ver laten. Zij werden aangeho'den, waarna de belastingambtenaren werden gewaar schuwd. Men kwam toen te weten, dal kort te voren andere opvarenden met een auto het terrein hadden verlaten, waarin zij niet -rinder dan 20 dergelijke pakken, tezamen een hoeveelheid .an 120 1. uitma kende, vervoerden. IJrerlge naspeuringen van di douane-ambt—raren hebben toe geleid, dat ook deze party op een kleine hoeveelheid na is kunnen worezn aange houden. Als hoofdpersoon in dit smokkeldrama trad op een caféhouder uit de Veerlaan, die met een der opvarenden een afspraak had gemaakt betreffende het smokkelen van eau de colo ne en die reeds te voren een prijs had genoemd, waarvooi hij de fleschjes wilde overnemen. Dat er voor de smokkelaars een groote winst te behalen was, bleel: wel hieruit, dat de inkoonkosten in Leith bedroegen 23 cent per fleschje. De accijns, die ver schuldigd is, bedraagt f. 1. De caféhouder had aangeboden voor 50 cent per stuk de fleschjes over te nemen. Ook twee gebroe ders hadden zich bereid verklaard tegen dien prijs een aantal fleschjes te koopen. Andere personen, die zich met het ver voer belast hadden, hebben tevens terecht gestaan wegens het ongedekt vervoeren van gedistilleerd. De rijksadvocaat, mr. J. Offerhaus, die met één uitzondering veroordeeling vroeg tot een boete, gelijk aan het vijfvoud der ontdoken belasting, welke varieerde van f.475 tot f.2376 in die ééne uitzonde ring vroeg de rijksadvocaat een boete van f. 50 wees er op, dat deze menschen niet alleen de schatkist voor een aanmer kelijk bedrag hebben benadeeld, doch evenzeer de reëele handelaren, wien zij oneerlijke concurrentie hadden aangedaan. Mr. Rouffaer, officier van justitie, elschte in alle gevallen veroordeeling tot een boete gelijk aan het door den rijks advocaat gevorderde bedrag. De vervan gende hechtenis varieerde van een tot twee maanden In de zaak van den café houder eischte hij één maand gevange nisstraf. Uitspraak 19 September. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 10 September zal de Zon dagsdienst door dr. J. Hamburger worden waargenomen. By den heer P. Pot, wonende aan de Emmakade alhier, staat een ln dit voor jaar geplant perenboompje voor de tweede maal ln bloei. o Ergerlijke baldadigheid. By den winkelier Joh. H. in de Dorps straat alhier, heeft men ln de afgeloopen nacht op baldadige wijze twee groote spie gelruiten ingegooid. De politie stelt een onderzoek in. o Het a.s. Buldigingsdefilé. zy. die willen aee'nemen aan de hul diging van H.M. ,1e Koningin ln het Sta dion te Amsterdam op 9 Sept. a.s. en zich nog niet hebben opgegeven kunnen dat nog heden doen oij den heer H. D van Osnabrugge van der Doesstraat, alhier. Overwogen wordt de reis heen en terug te maken per extra autobus. JA Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Maria, dochter van P. J. Ravesteln en M. Zwanenburg. Overleden: Klaasje den Hond, wed. van Arle Hendrik Olie. 78 jaar Gysbert de Ruiter, echtgenoot van M. van den Aker boom, 73 jaar Adriana Vermey, wed. van Cornells van der Krans, 81 jaar. Gevonden: een broche. Te bevragen bU A. Schotman, Kerkweg. Loop der Bevolking. Gevestigd: J M. van der Velden van Poortvliet J. H. Boot van Amsterdam A. A. M. Dobben van Alkemade M. C. Hooftman van Ryswijk A. van der Mei) van Alphen A. de Bruyn van Alphen. Vertrokken: E. Westdljk naar Valken burg Z.H. H. Dam naar Leiden A. Blom naar Alphen G.' van der Haven naar Hazerswoude A C. C. de Vette naar Alkemade M. J. van den Akker naar Leiden A. Hoogteijhng naar Al phen J. van Zaal naar Hoorn P M. van Zaal naar Hillegom. De werkloosheid. Bij het correspondentschap voor de Ar beidsbemiddeling staan 56 werkzoekenden Ingeschreven. Een stier op stap. Een uit den stal van den veehouder K. ontsnapte stier ondernam een wandeling over de Voorstraat en nam een dreigende houdifig aan tegen enkele burgers, die trachtten het dier te vatten Ztj konden zich bytljds achter een gesloten poort ln veiligheid stellen De stier vervolgde zijn weg over het voetpad in het Zuidelnde, al- 1 waar men hem in een weiland lokte. 4238 De inzendingen een expositie gelijk. In het gebouw „De Oude Veiling" is de maandelyksche keuring gehouden ran de Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plant kunde. Er was ditmaal een bijzonder groot aantal inzendingen, zoowel uit de gemeente als uit andere plaatsen in den lande. Buitengewoon mooie groepen haa- den ingezonden de firma's D. Baardse Dzn. (begonia's en cyclamen, waarmee het ge- heele middenvak der groote zaal werd in genomen), Topsvoort en K. Maarse Dzn. (dahlia's). Terra Nova (heestergewassen, zeldzaamheden en vruchten), C. Keessen A. Wzn. (vruchten), Barendsen en v. d. Berg (orchideeën), A. Spaargaren Dzn. (cactaceeën en vetplanleni. Het bezoek aan de keuring, welke meer op een ten toonstelling geleek, was op dezen dag zeer bevredigend; de vaklieden en liefhebbers hebben hier ongetwijfeld veel kunnn lee- ren. De uitslagen der bekroningen waren als volgt: Gouden Medaille: 1. Groep bloeiende Cyclamen, D. Baardse Dzn.. Aalsmeer; 2. Groep Bladbegonia's en Cyclamen, N.V. Handelskw. v.h fa. J. C. Maarse. Aals meer; 3. Groep bloeiende Begonia's, D. Baardse Dzn., Aalsmeer; 4. Groep Dahlia's ta. W Topsvoort, Aalsmeer. Kleine gouden medaille: 1 Verzameling vruchten, Erven W. C. Keessen, Aalsmeer; 2. idem, W. Keessen Jr. en Zn., Kon. Kwee- kery Terra Nova, Aalsmeer; 3. Groep Chrysantemums, fa. wed. P Eveleens en Zn., Aalsmeer; 4. Groep Dahlia's, K. Maarse en Zn. Jr., Aalsmeer. Verguld Zilveren Medaille: 1. Groep groenblijvende, bloeiende en besdragendè heesters. W. Keessen Jr. en Zn.. Kon Kw. Terra Nova, Aalsmeer; 2. Groep Bouzai- noillea's van Daatselaar en Co., Aalsmeer Ziweren medaille: 1. Groep Cacteeën en Vetpianten, Arie Spaargaren. Aalsmeer; 2. Groep Orchideeën. Gebr Barendsen en fa. Barendsen en van den Berg, Aalsmeer. Bronzen medaille: 1. Evonynues m. var. Erven W. C. Keessen, Aalsmeer; 2. Verza meling Cacteeën en Vetpianten, G. Kees sen, Aalsmeer; 3. Verzameling afges Chrysanthen, Alb. Spaargaren Jbzn., Aals meer. Getuigschrift van Verdienste: Begonia. Johan Mensing van D. Raadse Dzn. Aals meer: Dahlia Zaailing. W. A., fa. W. Tops voort, Aalsmeer; Dahjjg Zaaiing 18e, fa. W. Topsvoort, Aalsmeer; Cattleya miss Pitt en L. C. Sunbelle, Barendse en van den Berg, Aalsmeer; Kniphopa Alphonso G Lubbe en Zn.. Oegstgeest; Dahlia Bauers Ideaal, fa. W. Toosvoort, Aalsmeer; Kleinbloemige Chrysanthemum Rose Pre- coce, Proeftuin Aalsmeer: Brasso Cattleya T. Th. Knoopers Czn. of E. Hacke, Loos- drecht: Dahlia Hapny Day, K. Maarse Dzn. Jr., Aalsmeer; Dahlia Hahrazad, K. Maar se Dzn. Jr., Aalsmeer; Dahlia Maarse's Fa vorite, K. Maarse Dz. Jr., Aalsmeer; Dahlia Marechiallo Balbo, fa. W. Topsvoort, Aals meer; Aster sen. van Charin, IJ. Reitsma, Bllthoven; Aster sen. Goldslach, IJ. Reits ma. Bilthoven; Kuiphof ia Oranje Beauty, G. Lubbe en Zn., Oegstgeest; KI. bl. Chrys- Winny Avers, A. A. Vollebregt, Honselers- dijk; Dahlia Zaailing 249, afd. Begraaf plaatsen van Amsterdam; Dahlia Zaailing 248, afd. Begraafplaatsen van Amsterdam; Dahlia Zaailing 107, van F. Hornsveld te Baarn; Dahlia Better Tunes. N.V. Tb. M. Euchantress, Haarlem; Dahlia Garth Harry,. N.V. Tb. M. Euchantress, Haarlem; Pioendahlia, Hornveld's Rogress, H. Horns veld. Baarn; Dahlia Remarkable, fa. D Bruidegom, Baarn; Dahlia Amsterdam 1932. fa. D. Bruidegom. Baarn; Dahlia Prunella, C Kroon. Baarn; Dahlia Eureka, C. S. Weyers, Hillegom: Dahlia Golden Bronze C. Kroon, Baarn; Cosette Dahlia Orange blossom, C. S. Wevers, HUlegom: Dahlia Vorts Ideal, P Dekker, Nieuwe Niedorp; Dahlia Altmark, fa. Bruidegom, Baarn; Dahlia Coraliina, fa. D. Bruidegom Baarn; Dahlia Tyrus. P. Dekker, Nieuwe Niedorp; Dahlia Ottwell Hodens, N.V. T. Mr. Euchautress, Haarlem: Dahlia Reclus, P. Dekker, Nieuwe Nledom; Dahlia Pink Champion, fa. D. Bruidegom, Baarn; Dahlia Fair Monmouth. P. Dekker, Nieuwe Niedorp; Zaailing roos 5519, G. A. v. Ros- sum, Naarden; Chrysanthemum Annie van Donselaar. T. Weedema, Arnhem; Dahlia Yellow Surmise, fa. D. Bruidegom. Baarn; Natice Slmerata Andanken an von Kampff, IJ. Reitsma, Bilthoven Aster Frekarti Wonder von Nöfa, Kw. Imgees- kamp, Laren. Getuigschrift ie klasse: Dahlia Burge meester Maarschalk, fa. W. Topsvoort, Aalsmeer; Dahlia Hannen de Boer, fa. W. Topsvoort. Aalsmeer: Dahlia Baby Royal, fa. W. Topsvoort, Aalsmeer; Dahlia André Csizek, fa. W. Topsvoort, Aalsmeer; Klein bloemige Chrysanthemum Mr. W. H. Web ber, A. A. Vollebregt. Honselersdtjk; Dahlia Baby Royal K. Maarse Dzn. Jr., Aalsmeer; Begonia C. J. Augustijn, D. Baadse Dzn., Aalsmeer; Dahlia Royal Dutch, C. Kroon. Baarn; Dahlia Baby, D. Bruidegom, Baarn; Dahlia Golden Age. D. Bruidegom, Baarn. Getuigschrift voor Cultuur; Vaas Chry santhen Red Majestic, Gebr. Spaargaren, Aalsmeer; Vaas Chrysanthen Mrs. R. C. Pulling, Gebr. Man, Aalsmeer; Vaas Chry santhen Miss. Ada Ellis, Gebr. Spaargaren, Aalsmeer; Vaas rozen Kaiserin Aug. Vic. torla, H. v. Leeuwen L.C. en Zn Aalsmeer. Eervolle vermelding: Collectie botani sche Dahlia's, D. Eveleens Maarse Jr., Aalsmeer; Vaas Dahlia Miss Belgium. W. v Leeuwen Dzn. en Zn Aalsmeer; Takken Walus purpurea Eleyl, K. Keessen Jr., Aalsmeer; Odoxtogiossum Ascania, Ba rendse en v. d. Bergh, Aalsmeer. De opbrengst der verschillende col lecten in de Ned Herv. Kerk te Dorp en Oosteinde hoeft over de inaand Augus tus bedragen f 620 82, benevens f. 18.22 van den Inhoud der diverse busjes, tezamen J.639.04. Voor het orgelfonds kerk Oost einde kwam een bedrag binnen van f. 82.32 als opbrengst uit verjaardag-busjes. Het 33. Bloemencorso. In verband met het tehouden bloemen corso op Vrijdag a.s. kan worden gemeld, dat, na rondgang door Amsterdam en de aanbieding van de bloemenhulde aan H.M. de Koningin, de stoet te ongeveer 5 uur n.m. aan de grens dezer gemeente hoopt te arriveeren. In het dorp zal de volgende route worden genomen. Oost- einaerweg, Dorpsstraat, Zijdstraat, S'a- tionsweg, Stommeerweg, Oph:Iia'aan, Be goniastraat, Hadlevstraat, S ommeerweg, Stationsweg, Van Cleeffkade, Marktstraat, waar de stoet zal worden ontbonden. Het 40-jarig bestaan der afd. Tuinbouw en Plantkunde. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan der afd- Aalsmeer Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plankunde heeft het be stuur gerecepteerd in „De Oude Veiling. Talrijk waren de bewijzen van belangstel ling, en vele vertegenwoordigers van orga nisaties op tuinbouw- en handelsgebied waren tegenwoordig om het bestuur hun gelukwenschen aan te bieden. Gesproken is door den voorzitter der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Jhr. v. Tets; den burgemeester, den heer J. Kastelein, oen voorzitter der Centrale Aalsmeersche Vei ling, den heer W. Maarse Jbzn.; den voor zitter van „Aalsmeers Tuinbouw", den heer M. Alderden Czn.; den heer Kauffmann, voorzitter der Vaste Keuringscommissie; den heer Abr. Sluis, lid van het hoofdbe stuur der Mij; den heer Jb. Alderden, na mens de Coop. Tuinbouwbank: den heer J. Mensing, namens den A. T. Bond; den heer D. Keessen Azn., lid der Kon. Kweekerij „Terra Nova". De voorzitter der ju'oilee- rende afdeeling, de heer G. Oud, beant woordde de verschillende sprekers en sprak zijn hartelijken dank uit voor de groote belangstelling. De avondvergadering, was weer geheel aan het jubieum gewijd. De leden waren in groote getale met hun dames opgeko men. De voorzitter, de heer G. Oud. opende met een hartelijk woord van welkom en verheugde zich in de groote belangstelling der leden, mede als bewijs, dat de afdee ling voor Tuinbouw het moge soms den schijn hebben van niet toch altijd nog in de harten leeft der burgerij! De heer Augustijn las de notulen der vorige ver gadering. welke onveranderd werden vast gesteld- De secretaris deelde mede, dat de algemeene vergadering op 25 October te Wageningen zal worden gehouden. De voorzitter wilde doorgaan met de afwerking der agenda, doch „Aaismeer's Fanfarecorps" had voor een verrassing gezorgd: plotseling klonk een vroolijke marsch op door de zaal .welke nog ge volgd werd door een tweede dito. De voorzitter bracht het corps hartelijke woorden van dank voor de aardige at tentie. Spr. deelde dan mede ,dat ter ge legenheid van het jubileum het bestuur bronzen herinneringsmedailles had laten slaan met het stempel der gemeente. Ieder inzender op de keuring krijgt zulk een medaille. Bovendien heeft het be stuur een drietal zilveren medailles ge schonken welke zullen gegeven worden aan D. Baardse Dzn. (potplanten), Fr. Topsvoort (dahlia's) en Terro Nova (boomkweekerij). De voorzitter gaf dan een opsomming van de personen en corporaties, welke op dezen dag ge'ukwenschen hadden aan geboden, terwijl het bestuur mede een vijftal bloemstukken in ontvangst had te nemen Met een toepasselijk woord werden dan door den voorzitter de diploma's van 2en knecht aan de heeren G. A. van Leeuwen en J W. Attema uitgereikt. Door ir. Czisick werden eenige films vertoond ,w.o. een groeifilm, kiekjes van Gent. Brurge enz. Nadat de voorzitter ir. Czisinck dank had gebracht, deelde spr. namens het bestuur mede .dat het oud- bestuurslid ,de heer D. Keessen Czn. was benoemd tot lid van verdienste der af deeling De volgende heeren die zich in het bijzonder verdienstelijk voor de af deeling hadden gemaakt .werden schen kingen gegetfen t w. C. Spaargaren Dzn. (een herinneringsmedaille). C. J. Augus tijn (Idem), D. Eveleens-Maarse (vulpen), G. Oud (voorzittershamer), mej. G. Kin kel (herinneringsmedaille). Allen brach ten woarden van dank. De voorzitter sloot daarna de vergade ring. o Alhier viel een ladder van een rijdende vrachtauto, die do 8-jarige P. v. B tegen het lichaam kreeg: het ventje s'oeg tegen den grond. Met veel pijn werd het kind door de ouders per auto naar het zieken huis te Leiden vervoerd Gereedgekomen. Het uitdiepen van den Spaarnwouder- tocht in de richting naar den Spiering weg over een lengte van 3 K.M., heeft zijn beslag gekregen. Dit belangrijke werk, dat vanwege het Polderbestuur onder toe zicht van de Ned. Heidemaatschappij werd uitgevoerd, heeft aan verscheidene arbei ders gerulmen tijd werk verschaft. Aanrijding. Gisteren werd op den Kruisweg een wiel rijder. de 20-Jarlge P. H„ terwijl hij bij het naderen van een auto zich op het laatste oogenblik nog naar den anderen kant wilde begeven, door het motorrijtuig gegrepen De chauffeur stopte direct en bracht den Jongeman, die vermoedelijk een arm gebroken had, naar een dokter. Raadsagenda. Morgenavond te halt acht komt de raad in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Mededeeilngen van Ingekomen stukken. Aanbieding gemeente rekening en bedrijfsrekenlngen 1932. Voor stellen tot verkoop Van grond. Voorstel tot HEDEN: SchouwburgRotterdamsch Hou Tooneel. „Boefje". 8 uur 'snam. Vrijdag. V.C.F.-Huis: Tentoonstelling g,i Hoop, Liefde". 8—10 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hnngewnerd, 8 u „Het Berouw eener Moeder". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur i „Verboden Liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 81 Trianon- Theater Rrpestraat, 8 u „Hallo. Hier Amerika". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 um De avond-, nacht- en Zondagsdienst i apotheken wordt van Maandag 4 totL met Zondag 10 Sept. a.s. waargenoo^ door de apotheken: G. F. Reyst, Stee straat 35, Telef. 136 en A- J. Donk, I straat 31, Telef. 1313. RECLAME. va rsterkt_HNUWtfHi en BLOED Krachtvoedsal OU lusteloos heid en vermoeidheid Slechts TO cents per Dus Vraagt Uw apotheker el drogist Hutrlcle- xoetermeer beschikbaarstelling van 4 lokalen Openb. Lagere School en een gedeelte i daarbij staande woning. Voorstellen I instelling van een rechtsvordering tot tj taling van achterstallige landpaciue Voorstellen tot het verleenen van mei( werking, ingevolge art. 72 der L. 0. 1920. Voorstel tot het verstrekken eea kasgeldleening aan de gemeente Lekkf kerk. Voorstel tot het verlengen vanl steunregeling voor werklooze arbelda Voorstellen tot: a. vaststellen van el voorloopig plan tot onteigening van dfl eigendom van het recht van erfpacht ir gronden, deel uitmakende van het terre van het voormalig Groot Badhotel, teel hoorende aan den Staat der Nederlan! en van den eigendom van gronden, j gen aan het Waaigat toebehoorende as Kroon en C. van Rijs; b. aankoop grond van de Gebr. J. R. en G. Blsw Voorstel met betrekking tot een kiar over het houden van varkens. Belasts reclames. Rondvraag. Een gezellig uitstapje! Begunstigd door prachtig nazomer»'!] maakten de leerlingen der hoogste klasl van de O. B. v. W. v. Catwijckschool gl teren hun jaarlljksch schoolreisje. D:4 de goede zorgen van de firma L. Beuk vil Noordwijk a. Zee, die voor een comfort bele autobus zorgde, kon een groot p-'l gramma worden afgewerkt. Het doel vj de reis was dit jaar Rotterdam en o3L streken. In deze stad werd eerst een sen] terend haventochtje gemaakt, terwijl ar 't eind daarvan een bezoek werd gebracs aan 't vliegveld „Waalhaven". Ook bleek een evenement ln het kinderlef!] De machines werden nu van nabij ben ken, er mocht een oogenbllkje ln worfl plaats genomen en het neerdalen en oa stijgen der Fokkers van en naar LomJT Parijs en Praag werd van dichtbij slJj geslagen. De Rotterdamsche dlerga3r» Het Witte Huis en de Bijenkorf wersn al evenmin vergeten. De namiddag w«l doorgebracht In den speeltuin p'asri!l| met zijn mooie omstreken. Ten slotte rij nog als buitengewone attractie een ven-eetgelegenheid" in .vlonster word! bezocht. Geen wonder dat de jeugd «g laat. maar opgetogen over al het geno.!® in onze gemeente terugkeerde. 1 Een woord van hulde aan het Bestuui dat ook in dezen tijd nog de jeugd prettige uitstapje weet te bezorgen! Ook in deze gemeente is mond- el klauwzeer geconstateerd en wel "'1 .p van den landbouwer v. E. in „de Ta Ten Zuiden van de trambrug een aanvaring plaats tusschen een loa» en een motorschuit. Beiden hadden ma rieele schade. Ten gevolge der geringere aan op de z.g. tusschendagen, Dinsdac Donderdag zullen de veilingen der bouwver. K. en O. van heden al P' hebben 3 maal per week, Maandag, V dag en Vrijdag. Ookj.s. Donderdam r -f I is het geen veiling. Men zie de a I tentio in dit nummer. Op verzoek is de heer A. O lier, ambtenaar op het P. T. en lt, j alhier, met ingang van 1 Novem1* I overgeplaatst naar Wassenaar'. ffl(ji f De heer Baselier, die steeds voor» tSil I en hulpvaardig voor het Pa°'" <j« heeft in onze gemeente 5'It d gebracht. Met ingang van 1 November f, x. I rnoemd tot ambtenaar bij de T. alhier de heer Hendriks, thans w dam werkzaam.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6