KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 September Ij GEMEENTERAAD v. LEIDEN UIT^JJE OMSTREKEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. AGENDA. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisge ving: de heeren Bosman en Tepe Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige Inge komen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raads besluiten. In gekomen was een adres van den R.K. Bond van Café- en Restaurant houders „St- Jozef", Inzake verlaging van de personecle belasting. In handen gesteld yan B. en W. voor prae-advies evenals een gelijkluidend adres van de Soc. Minerva De heer WILBRINK krijgt verlof tot het stellen van zijn vragen Inzake de stad-ont- sierende reclame. AGENDA. lo. Benoeming van vier leden van de Commissie van Financiën (aftredend: de H.H. B. J. Huurman Dzn., M. H. de Reede, Mr. H F. A. Donders en M. G. VerwelJ). Herkozen. 2o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage (aftredend de H.H. Ir. A. G. Bosman, J. H. Schüller, J. H. A. Manders en Mr C. Beekenkamp). Herkozen. 3o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aftredend: de H.H. Th. M. W. Bergers, J. A van der Reljden, J. J. van Stralen en R. van Eecke). Herkozen. 4o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en J. J. Vallentgoed). Herkozen. 5o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter (aftredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek. J. H. A. Manders en Mr. C. Beekenkamp). Herkozen. 60. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Straiverordeningen (af tredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. H. F. A. Donders). Herkozen. 7o. Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend: de H.H. J. G. van Es, Th. B. J. Wllmer, J. B Meijnen, T. Groeneveld en J. M. Vos). Herkozen. 80. Benoeming van 4 leden van de Com missie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriclteit, (aftredend: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en H. M. Simonls). Herkozen. 9o. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „En- degecst", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (af tredend: de heer Th. B. J. Wilmer). (175) Herkozen. lüo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredend :de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole). Herkozen. llo. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den Raad (aftredend: de H.H. M H. de Reede en J. H. A. Manders). Herkozen. 12o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. Dr H. T. Colenbrander en W. J J. C. Eljleveld). (176) Herkozen. 13o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", (aftredend: de H.H. Prof. Dr. J. A. J Barge, Ir. A. G. Bosman, W. J. J. C. Bijleveld en Mr. J. Slagter). (172) Herkozen. 14o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad, (aftredend: de lieer S. van Nooten). (174) Herkozen. 150. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Hulpbank (Gemeentelijke Bank van Leening en Geldsehietbank), laftredend: de heer Th. B. J. Wilmer). (177) Herkozen. 16o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend: de H.H Mr. H. F. A. Donders en F. Eikerbout). Herkozen. 17o. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Commissie van advies* bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Lelden, (aftredend-, de H.H. Mr. H. F. A. Donders en Mr. C. Beekenkamp). Herkozep. 18o..Bènoeming van een lid van de Com- nüs6ie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (173) Prof. Keesom werd herkozen. 19o, Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1933 1934. (178) Dr. Bax werd benoemd. 20o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes voor den cur sus 1933—1934. (178) Dr Groenewegen werd benoemd. 21o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in rechtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes voor den cursus 1933—1934. (178) De heer Wattez wordt benoemd. 22o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitseh aan de Hoogere Burger school voor Meisjes voor den cursus 1933 —1934. (178) Mej Zaayer we'd benoemd 23o. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen aan den Zoeterwoud- schen Singel (179) Aangenomen (De zitting duurt voort) DE GEWESTELIJKE BURGERWACHT- WEDSTRIJDEN. Aan de Gewestelijke wedstrijden der Burgerwachten is een extra wedstTijd ver bonden, waaraan kunnen deelnemen 5 korpsschutters per Kring van Burgerwarh ten met ten hoogste 4 reserven. Hier voor worden aangewezen de vijf lieste schutters van den Kring Zij mogen tot verschillende Burgerwachten behooren. Zij schieten met scherp volgens de bepalingen, vastgesteld voor klasse A. Voor dezen extra wedstrijd zijn door het Kringbe- stuur om. aangewezen de heer Chr. J. Minnee en de heer C. v. Leeuwen als reserve, beiden van de Katwijksche Bur gerwacht AALSMEER. Kinderfeest in de .,V.I.B.A.". Zaterdagmiddag heeft het bestuur der badinrichting „V.I.B.A." een kinderfeest georganiseerd In het badhuis aan den Westpias, waar-bij verschillende spelletjes zijn gehouden. Er was flinke deelname. De uitslagen waren als volgt: Hardloopen met plankje en bal, meisjes van 68 Jaar: 1. Pietje v. d. Laarse; 2. Nellie Eveleens. Meisjes van 912 Jaar: 1. Mientje Panne koek: 2. Annie de Waal. Hardloopen met hindernissen, jongens van 68 Jaar: 1. Al Doesburg: 2 Tako Harskamp. Meisjes 68 jaar: 1. Pietje v. d. Laarse: 2 Nellie Eve leens. Jongens van 912 jaar: 1. Alb. Pan- nekoek; 2. Piet Maarse. Meisjes van 9—12 Jaar: 1. Mientje Panekoek; 2. Dora Kniep. Touwtrekken, jongens van 912 jaar: 1. Alb. Winkel; 2. Jo Maarse. De prijzen be stonden uit boeken, ballen vulpotlooden enz. Na afloop van de wedstrijden werd nog een polo-match gehouden tusschen de clubs „Z.E.P.AAalsmeer en „Halfweg", met als resultaat, dat de Aalsmeersche club de overwinning behaalde met 32. Concert. Zaterdagavond hebben de arbeiderszang- vereeniglng „Kunst en Strijd" (directeur P. Zwager) en de arbeidersmandolineclub „Futura" (dirigent J. Spaargaren) een concert gegeven in den tuin van hotel „De Hl Kolommen". Een flink programma werd afgewerkt, waarvan elk nummer een wel verdiend applaus kreeg. Velen hebben dezen avond van dit concert genoten. HAARLEMMERMEER. LANDBOUWWINTERSCHOOL TE HOOFDDORP. Installatie van den nieuwen Directeur. Met het oog op de in functietreding op 1 September 1933 van den heer Ir. P. A. den Engelse, die zijn benoeming tot direc teur van de Chr. Landbouwwinterschool te Hoofddorp heeft aangenomen, had in hotel de Landbouw aldaar onder groote belangstelling zijn installatie plaats door den heer Cnr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer te Heemstede. Aanwezig waren o.m. het bestuur der school, de commissie van toezicht, w.o. de burgemeesters der gemeenten Nieuwer Amstel en Leimuiden, leden van de ver- eeniging van oud-leerlingen enz. In een hartelijke en van groote waar deering voor het landbouwonderwijs ge tuigende toespraak, werd de heer den Engelse door den heer v. d Heuvel welkom geheeten en in z'n ambt gesteld met de beste wenschen voor het welzijn van de school, die spreker in Haarlemmermeer alleszins op haar plaats achtte. De heer Kistemaker, vitethouder dezer gemeente, wenschto den nieuwen directeur namens het gemeentebestuur geluk met zijn benoeming en hoopte dat het hem gelukken zal de instandhouding der school te bevorderen en de heer den Engelse zich daartoe ook zal geroepen gevoelen om wat men wel eens noemt „den boer op" te gaan. De heer Mr. Haspels, burgemeester van N. Amslel, uitte ook z'n beste wenschen voor de toekomst der school, terwijl de heer Reinders Folmer uit Heemstede, na mens de Holl. Maatschappij van Land bouw zich,daarbij aansloot en aanbevolen hield voor een vruchtbare en prettige samenwerking. Namens de vereeniging van oud-leerlin gen werd den heer en mevrouw den Engelse door den heer Rip met een toe passelijk woord een prachtig bloemstuk aangeboden. Dè heer den Engelse dankte in harte lijke bewoordingen voor de door den heer v. d. Heuvel e.a. gesproken vriendelijKe woorden en de sympathieke wijze waarop hij in Hoofddorp is ontvangen, gaf gaarne de verzekering dat hij er ernstig naar streven zal om de school lot vérderen bloei te brengen en deed een beroep op aller steun én medewerking en weder- keerige prettige samenwerking. Vermeld zij nog dat de heer den Engelse zich voorloopig te Heemstede gevestigd heeft. Aanbesteding. Na aanbesteding is de bouw van twee landarbeiderswoningen voor de heeren Spaargaren en Piet, gegund aan de firma Jansen en Appelman te Nieuw Vennep, voor de som van f. 4986. Van een wagen gevallen. Zaterdagavond had op den Sloterweg in Haarlemmermeer het lU-jarig zoontje van den heer H. terwijl het zich op een met een paard bespannen wagen bevond, het ongeluk er af te vallen en zoodanig met een der wielen in aanruking te komen, dat zijn linkervoet ernstig u\.rd veruond en zijn overbrenging naai eet» ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Wegverbeteri'R. Aan de uitvoering van lie. pia.. van net Polderbestuur tot verbetering door verharding en asphalteering van verschil lende daarvoor nog in aanniei i ig komende wegen in Haarlemm jrineer, wordt nog steeds hard gewerkt De meeste wegen verkeeren reeih in uitstekende conditie. Met den Aalsmeerderweg is men ook zoo goed als gereedgekomen, terwijl de Hoofd weg en Bennebroekerweg ook weder een goede beurt gehad heM^n- J Branden. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer worden na het dorschen groote hoopen waardeloos stroo in het land ver brand. Niet zelden is dit na zonsonder gang nog niet afgeloopen en worden dan de hoog oplaaiende vlammen ver in den omtrek waargenomen, zoodat meermalen aan een grooten brand gedacht en de brandweer gewaarschuwd werd. Aan Jen IJweg gebeurde het, dat tiidens het bran den de wind draaide in de richting van de boerderij en telkens een groote vonken regen op de hofstede kwam aanzetten, zoodat het noodzakelijk werd geacht in grijpende maatregelen te nemen door met vereende krachten de brandende massa met emmers water te blusschen. Naar wij vernemen is de door den gemeenteraad onlangs vastgestelde nieuwe bouwverordening voor Haarlemmermeer door Ged. Staten goedgekeurd en in wer king getreden. Dat hiermede in een lang gevoelde behoefte is voorzien, behoeft geen nader betoog. Met betrekking tot het den heer B. te Nieuw Vennep overkomen ongeluk, waarbij hij in een speeltuin met zijn lichaam tegen een paal stootte, vernemen wij, dat zijn toestand, die zich aanvanke lijk niet zoo erg liet aanzien, zoodanig is verergerd, dat hij met geconstateerde inwendige verbloedingen naar een zieken huis moest worden overgebracht. In het a.s. winterseizoen zal het 30 jaar geleden zijn dat de gymnastiekvereeni- ging „Hoofddorp" werd opgericht Het ligt in de bedoeling dit feit op eenigs- zins feestelijke wijze te herdenken en een speciale commissie te benoemen voor het organiseeren van een herdenkingsavond. HILLEGOM. De a.s. feestelijkheden. Voor het feest op Donderdag 14 Septem ber a.s. is éen Eere-Comitt» gevormd, waarin zitting hebben: mr. D. F. Pont, J. C. Vermeer, mr. J. H. Peek, P. D. van Mourik, B. Rijnveld, P. de Vreugd en G. A. Veldhuijzen van Zanten. Het programma is als volgt samenge steld: 8 uur: Revuille. Vanaf verschillende punten der gemeente zullen zich tamboers en hoornblazers naar den Houttuin be geven, alwaar door de muziekvereeniging eenige nummers worden gegeven. 9 uur: Zanghulde der schoolkinderen voor de woning van den Burgemeester aan de Wilhelminalaan. 10 uur: Vertrek naar het feestte* rein via Molenstraat, van Meerbeekstraat, Prins Hendrikstraat, Meerstraat en Jhr. Mock- kade. Bij aankomst op het terrein wordt een rondgang gemaakt en versnaperingen aangeboden. 11 uur: Touwtrekken voor jongens der hoogste klassen, waarmede het programma voor den morgen is afgewerkt. Des middags om 1 uur wordt op de van den Endelaan een bloemencorso gehou den voor schoolgaande kinderen met fietsen, vliegende Hollanders, autopeds enz., na afloop naar het feestterrein. 2 uur: Aanvang der spelen. Deze bestaan uit Driebeenloopen ep Zakloopen voor jongens van 9 en 10 jaar, voor meisjes van dien leeftijd: koekhappen, eierdragen en slofje loopen. Voor meisjes van 11 en 12 jaar: Staart- steken en turfrapen; voor jongens van dien leeftijd: Haal de trein en hardloopen met hindernissen. Voor meisjes van 13 en 14 jaar: Plankrijden en Babvrijden; voor jongens van dien leeftijd: Mastklimmen, Kuiter te paard en tobbesteken. Des avonds: Concert op het feestterrein, afgewisseld door Gymnastiekdemonstraties en volksspelen, tot slot schitterend vuur werk. LIS SE. Motorrijder geslipt. Nabij „de Engel" ls een motorrijder bij het nieuwe weggedeelte in het dekzand ge slipt en omgeslagen. De motorrijder liep lichte verwondingen op. Ter voorkoming van onnoodige op stoppingen bij den Kanaalbrug, wordt er op gewezen dat het verkeer aan de zijde der Haarlemmermeer de voorrang heeft. Er zal ten overvloede nog een bord ge plaatst worden. Geslaagd concert. Ondei veel belangstelling heeft de Har monie „Adolph Kolping" Zaterdagavond een Koninginne-concert gegeven. Het pu bliek luisterde met aandacht naar de goed gespeelde nummers. NOORDWIJKERHOUT Zilveren jubilea. Zaterdag 9 September a s. hoopt Broeder Noël van het St. Bavo-Gesticht zijn zil veren professie-feest te herdenken. Op waardige wijze zal dit feest worden her dacht. Gisteren was het feest in de Kerkbuurt. Van verschillende huizen wapperde de drie kleur ter eere van mej. H. de Zwart, die gedurende een kwart eeuw huishoud ster was bij de familie van Schootan. De De receptie werd druk bezocht, o a. door de R.K. Geestelijkheid Verschillende ge schenken werden aangeboden. Duinbrand. Alweer heeft een duinbrand nabij „De Boekhorst" gewoed. Gelukkig was het dit maal minder erg dan verleden week. Door spoedige hulp en veel zand was men het vuur gauw meester. Men vermoedt, dat toeristen weer onvoorzichtig geweest zijn. KATWIJK AAN DEN RIjN. Gistermiddag was er gelegenheid om het officieel geopende Rusthuis Calldo te bezichtigen. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt. sluit U aan bij den 6489 Nachtvsiligheids- en Controledienst Billijke tarieven. Inlichtingen: Meerburgkade 52 - Katwijk-aan-Zee KATWIJK AAN ZEE. Begin van brand gebluscht. Des nachts 0111 kwart over één ueiil brand ontdekt in den groentewinkel naast de garage Dijksman aan den Sluisweg. De heer B., die naast den winkel woont, be merkte 'n brandlucht en slelde er de politie telefonisch van op de hoogte. Deze trok er onmiddellijk op uit en ontdekte den brand in een kamer achter den winkel. Met enkele minimaxtoesteilen en eenige emmers water werd het vuur gebluscht. Een hoeveelheid fruit ging verloren, ter wijl 111 de kamer brandschade werd aan gericht, er waren ruiten gesprongen en er was een gat in den zolder gebrand. Eenige dames, die boven woonden, werden door de politie gewekt en kregen tijdelijk onderdak bij een der buren. Ware niet tijdig door de politie m gegrepen, dan zou een ernstige brand ont staan zijn. Verkeersongeluk. Zaterdagmiddag had er een aanrijding plaats tusschen den wielrijder van D uit de Zuidstraat en den motorrijder J. uit de Varkevisserstraat. De fietsrijder kwam de Lange Dwarsstraat uit en wilde de richting Boulevard inslaan toen hieruit de motorrijder kwam. Bij de botsing kwam van D te vallen. De hulp werd ingeroepen van dr. J. de Ruiter Zijlker. die hem per politiebrancard naar zijn woning liet vervoeren. Van de tiets werd het voorwiel vernield en de dynamo afgebroken. Deze schijnt door iemand opgeraapt te zijn en meegenomen en is nog niet terugbezorgd. Inlichtingen daaromtrent worden door de politie gevraagd. Door meeloopen met den lichtstoet geraakte de echtgenoote van S. uit de Waal Maleiijtstraat in de omgeving van Duinoord met de voeten onder een mee rijdende auto. Een schoen werd vermeld en en een voet gekneusd. Door een arts werd zij behandeld en per ziekenauto naar huis gebracht OEGSTGEEST. HULDIGING VAN DEN HEER D. G. SANDERS. Door den Bijl. Vrijw. Landstorm. Naar aanleiding van de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van den res. Ie luit. D. G. Sanders, leider van de afdeeling Oegstgeest van den B. V. L„ v/aren Zaterdagavond leden der afdeeling met de plaatselijke L. S. Commissie in het gemeentehuis samengekomen om den heer en mevrouw Sanders geluk te wenschen met deze Koninklijke onderscheiding en hen te huldigen. Nadat de heer en mevrouw Sanders van hunne woning waren afgehaald, werden zij in het Raadhuis ontvangen onder applaus van de aanwezigen. Toen zi.1 onder het af- deelingsvaandel hadden plaats genomen, werden zij door den burgemeester, voorzit ter der plaatselijke Commissie toegespro ken, die hen namens de Pi. Commissie en de Landstormers gelukwensthte met de Koninklijke onderscheiding, den heer San ders verleend voor zijne vele en belang rijke werkzaamheden in het belang van den B. V. L. geheel belangeloos gegeven, waardoor het Gewest ..de Veluwe", waar de heer Sanders feitelijk „thuis hoort" en ook onze afd. Oegstgeest, zich in een toe- nemenden bloei mogen verheugen. De vooo- zitter dankte den heer Sanders voor alles wat hij in het belang van de afd. Oegst geest reeds verricht heeft en sprak de hoop uit, dat hij nog langen tijd zijn krachten i cn invloed aan deze afd. zal willen en kunnen geven. Hierna nam een der oudere en meest ge trouwe leden van de afd.,, de landstormer M. Dofferhoff. het woord, waarbij hij uiting gaf aan het gevoel van de leden voor hunnen leider. Hij zeide, dat zij zich allen verheugen in de onderscheiding, welke den leider hunner afd. fs te beurt gevallen en dat zij behoefte gevoelen hun hulde te betuigen, hetgeen zij gemeend hebben te moeten doen door den heer Sanders een blijk hiervan aan te bieden in den vorm van een kristallen inktkoker met zilveren dop, welke hij hierbij namens de leden en dè Pi. Comm., den heer Sanders aanbood. Een toepasselijke inscriptie zal nog nader worden aangebracht. Door den heer van Weizen werd daarna, namens de afdeeling, een bouquet aan me vrouw Sanders aangeboden. Nadat de heer Sanders de sprekers en alle aanwezigen, waaronder zich ook een paar raadsleden bevonden, bedankt had voor de gelukwenschen en de hem betoon de hulde betuigde hij zijne erkentelijkheid voor de prettige samenwerking en kame raadschap, v/elke hij van de leden steeds ondervonden heeft, zoodat hij steeds met genoegen het leiderschap heeft vervuld. Speciaal zijn vriend Maarten Dofferhoff, („Oom Dofferhoff") bedankte hij voor alie moeite en werk om dezen avond en hulde he:n te bereiden. Nadat allen den leider persoonlijk had den gelukgewenscht werd nog geruimen tijd in gezellig samenzijn doorgebracht, waarbij de a.s. wintercampagne en een te houden propaganda-avond besproken werden. Intrede Pater J. van Rijckevcrsel. Onder het plechtig klokluiden is Zater dagavond de katholieke parochie getuige geweest van den intocht in de kerk van oen neomist Pater J. van Rijckevorsel S.J. In rijtuigen algehaald door Pastoor de Vetten, kapelaan Martens en de feest commissie betrad Pater van Rijckevorsel het kerkgebouw waar Pastoor de Vetten hem in een korte toespraak bij den ingang begroette. Voorafgegaan door misdienaars en omgeven door een 60-tal bruidjes en gevolgd door Pastoor de Vetten begaf de neomist zich door het schitterend ver sierd en verlicht kerkgebouw naar het altaar waarna hem door de geloovigen een welkomstlied werd toegezongen. Bij het plechtig Lof werd de neomist geassisteerd door Pastoor de Vetten als diaken en den heer Ch. Schaepman, stu dent van het Groot-Seminarie te Riisenberg, als subdiaken. Seremoniaris was kapelaan Mariens. Gistermorgen was de kerk overvol en moesten zeer velen zich met een staan plaats tevreden stellen Bij het H. Misoffer werd de neomist geassisteerd door Pastoor de Vetten als presbyter ass., Pater J. Walenkamp S. J. als diaken en den heer Ch. Schaepman als subdiaken. De heeren J. Dy^elhoen en L. v. Teylingen, studenten van het Groote- Seminaric te Warmond fungeerden als Can- HEDEN: „Rehoboth", Rapenburg. Gerei, ds. W. Rijnsburger. 8 uur nam Dinsdag. Jeruël, Groenesteeg 16: BljbelbesmekJ 8 uur. q Woensdag. SchouwburgRotterdamsch Hoist Tooneel. „Boefje" 8 uur 'snam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hooeewoerd, 8 u „Het Berouw eener Moeder". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 81 Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur r „Verboden Liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 j Trianon-Theater Breestraat 8 u. „Hallo. Hier Amerika". Woensdag en Zaterdag nam 2 L Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst v. Praeventleve Geai kunde: Consultatiebureau voor moei kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Totl met 16 Augustus gesloten. Inenting t diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve neeskunde: Consultatiebureau voor 1 holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, oJ Singel Geopend in November, DecemtJ Januari en Februari van 10—3 in Maart, April en Mel van 10—4 uur| Juni, Juli, Augustus en September 105 uur in October van 104 uur dags vanaf halféén Entrée Zondags 1 teloos, Maandags 10.25, overige dad 1.0.10, Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbj 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 r tot 1 April van 10—) uur 1 April—1 0 van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10 uur Zondags van 1—4 uur Entrée Mai dags f. 0.25. overige dagen f 0.10. Ethnographiscb Museum, Rapenburg —69 en Breestraat 18. Op werkdagen 1 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25 over dagen 1.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v d Wei park Werkdagen 8.30—12, 1.30—5. Zal dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks 1 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van 0- en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur 1 Oc ber—31 Maart 94 uur Op Zonda: doorloopend geopend van 104 uur teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenscbapprl Museum (Stationsweg)Alle werkdag behalve 's Maandags van 104 11 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Tol September iederen werkdag van 9—12 1 '/s5 uur. 's Zaterdags 9—12. Kostóo Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 251:0 opend op werkdagen van 1.304.30 r nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minM logie (Garenmarkt): Op werkdagen 9—12 en l>/«4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d apotheken wordt van Maanaag 4 tot met Zondag 10 Sept. a.s. waargenonn door de apotheken: G. F. Reyst, Stee straat 35, Telef. 136 en A J. Donk, Do« straat 31, Telef. 1313. tores. Op het Priesterkoor hadden plee' genomen de Plebaan L. A. A. M. VVesj woudt, Kanunnik van liet Kathedi 1 pittel. Pastoor Beukers uit Leiden kapelaan Martens. Het zangkoor voerde onder leiding kapelaan C. Roest de driestemmige voor gemengd koor St. Theresia van Nieland uit. Na het Evangelie besteeg P.eb. West' woudt den kansel en sprak de feestre uit. in de pastorie was daarna gelegent' den neomist te feliciteeren, waarvan do. velen gebruik werd gemaakt. Gisteravond heeft pater van Rijekcvon een plechtig Lof met Te Deum geef breerd. Hierbij fungeerden als diaken PJS'3 Beukers en als «ubdiaken de heer Schaepman. De overige geestelijken hadden op Priesterkoor plaats genomen. Des avonds half negen heeft de K; Harmonie „Triumph" onder leiding den lieer Jac. Kroon den neomist,ee serenade gebrac! op huize „Curiuin De voorzitter heeft den neomist nam» de Harmonie gelukgewenscht, waarm' jonge priester hem den Priesterlijken zeg gaf en hartelijk dankte, ook namens (l moeder, voor de gebrachte hulde. Verkeersongelukken. Op den hoek Burg. Terweeweg-Pbjj Hendriklaan had Zaterdagmiddag een rijding plaats tusschen een vrachtan» stuurd door V. en den motorD A. B. beiden alhier. ,{chte De motorrijder B. bekwam een j herschenschudding, terwijl het ra0J?rï or, en de vrachtauto werden beschadig pè Bertel verleende geneeskundige kuip- (J politie heeft een onderzoek inges" proces-verbaal opgemaakt. J Achter het Groene Kerkje is d» rijder G. v. d. H. wonende te L»'de„a gereden door een auto van A. c te den Haag. liet rijwiel uc"1 zoo beschadigd, dat liet niet mee' rijden was. De politie stelt een zoek in. Openluchtconcert. Hedenavond om 8 uur zm »e' 3'lit gezelschap triumph „p uei LN net Witte Huis een volksconcert y

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6