„ARNHEM" ONTSIERENDE RECLAME. ,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 31 Augustus 1933 Derde Blad No. 22531 Ds. D. BAX f BINNENLAND. SCHADE AAN STADSCHOON! KERK- EN SCHG0LNSEUWS LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ SPREEKCEL. emeritus predikant van HOOFDDORP. Wijlen ds. D. Bax. bisternacht is te Eiburg op 74-jarigen [ftijet vrij plotseling overleden ds. Dirk k. emeritus-predikant te Hoofddorp. b-Eerw. werd in 1837 candidaat te Gro- igen en na een drietal jaren in Bunnik irbeid te hebben, op 5 October 1890 te Bfddorp in zijn ambt bevestigd, waar j ongeveer 38 jaren als predikant werk- Bm is geweest. ptlet den grootsten eenvoud, voorbeeldige luw en oprechtheid eigenschappen i zijn heele leven kenmerkten heeft I in Haarlemmermeer steeds zijn geze gden arbeid verricht. Ds. Bax. in wiens rt steeds leefde het „Soli Deo Gloria", i een van die karakters, die zich nim- r op den voorgrond stellen en die door .1 bescheidenheid niet gaarne hun ver insten in ruimen kring zien bekend ge- akt. Deze eigenschappen, waardoor hij >r achting en vriendschap had venvor- i, werden in hem dan ook steeds hooge- gewaardeerd. Een bijzondere roeping koelde hij ook voor den Evangelisatie- Vid in deze gemeente. In het vervullen i deze schoone taak, waaraan hij zich eds met liefde en opgewektheid heeft leven, was hij altijd „de rechte man [de rechte plaats". Tok zijn ambtgenooten in den Ring. met hij steeds op de meest prettige wijze Burende zoovele jaren heeft mogen sa- Werken, zullen kunnen getuigen, dat Ids. Bax hebben gekend, gewaardeerd en Jgehad als een collega en vriend in den iren zin des woords. ZWAREN TEGEN DE OMZETBELASTING. piOTA VAN DE DRIE WERKGEVERS- ÏREENIGINGEN EN DE MAATSCH. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. [Volgens de N. R. Crt. hebben het ver- pd van Nederlandsche Werkgevers, de 8. R.K. Werkgeversvereeniging, de gistelijke Werkgeversvereniging en de ld. Maatschappij voor Nijverheid en Mei den minister van financiën een aangeboden betreffende het gewij- ontwerp Omzetbelasting. Het stelsel van heffing ingevolge het ge ijsde ontwerp omzetbelasting is zooda- 1 gekozen aldus deze nota dat Per dan bij het oorspronkelijke ontwerp Tb ministerDe Geer de belasting zal F ten als een algemeene verbruiksbe- gting, welker druk. indien zij over de peele bevolking kan worden verdeeld, f niemand als een zware last zal wor- i gevoeld. Hit zou niet het geval zijn, wanneer zij jt karakter van een bedrijfsbelasting zou fkrijgen. Zou dit laatste het geval zijn, 1 zou zij inderdaad het concurrentie- nogen van onze bedrijven ernstig ver- Men, hetgeen vooral met het oog op concurrentie met het buitenland ver- pielijk zou zijn. [Met dit beginsel kunnen onze organisa- r zich wel vereenigen. Het zal echter [eronder blijken, dat bij de uitwerking ™van in menig opzicht aan dat begin- tekort wordt gedaan. u't praktische overwegingen is besloten j heffing van 4 pet. te doen plaats vin- 1" "ij de bron, d. i. bij den fabrikant of 1 invoer, met de bedoeling echter, dat Fc belasting slechts éénmaal van het Bewerkte product wordt geheven, zoodat PeiJsverliooging daartpe beperkt zal S'e®. Om dit te bereiken is in de arti- "["13 en 15 iedere fabrikant in de ge- penheld gesteld van de belasting op het- ~n hij als grondstof of half-fabrikaat ^eindfabrikaat be- of verwerkt vrijstel- 'esp. restitutie te verkrijgen. Eerst meer het product alle tfetadia der pro- "e doorloopen heeft, zou daarop de belasting van 4 pet. komen te druk- IVr.Ü'?us.de meening van den ontwerper. L™rK zijn m tabel B een aantal eerste "[behoeften (onderdeel I) en een aan- grondstoffen (onderdeel II) vermeld, ^"omzetbelasting, resp. bijzonder in- jfV, eh van de 1 pet. extra invoer- []- vrijgesteld. F'1®) 32 is bepaald, dat op goede- "ie bij vervaardiging in het binnen- i m om2etbelasting onderworpen zijn. Writ ?enseercn<l invoerrecht van 1 pet. Reheven (bij weelde-artikelen 2 pet.) S »ls ecbter blijkbaar vergeten, dat tod. 00k kozht te drukken op talrijke Ui" en hulpstoffen voor de industrie, bi k worden en dus altijd ic=r.„ i. "'and moeten komen. Bij deze geen sprake van compensatie een Nederlandsche producent Pet vormt in die gevallen een tiet V6erde be'asting op grondstoffen. Lt'i;].,.c°ncurrentie-vermogen van ons ng'en -,5 ernstig moet schaden. Wij daarom ten sterkste op aan, de heffing van die compenseerende invoer rechten te beperken tot die goederen, welke in ons eigen land worden voortgebracht. Onze bezwaren zouden worden onder vangen door een compenseerend invoer recht, te heffen van alle goederen, die in Nederland worden ingevoerd met uitzon dering van die goederen, die hier niet ver vaardigd worden. Aangezien dit laatste aan wijziging onderhevig is, zoude de beoogde vrijstelling langs twee wegen moeten kun nen worden verkregen en wel in de eerste plaats door plaatsing op een bij algemee- nen maatregel van bestuur vast te stellen lijst en in de tweede door een bijzondere dispensatie van den minister van finan ciën, een nader aan te wijzen commissie gehoord. Dit systeem heeft het voordeel, dat met bijzondere gevallen rekening kan worden gehouden en dat bovendien de noodige ervaring wordt verkregen om de algemeene lijst aan te vullen. Bovendien worden waardevolle gegevens verkregen over eventueele leemten in het nationale productie-apparaat. Uit de bewoordingen van de artikelen 13 en 15 hierboven aangehaald, blijkt, dat de mogelijkheid van vrijstelling, resp resti tutie niet is geopend voor de in het be drijf gebezigde hulpmiddelen, machine rieën. steenkolen en andere brandstof, electrischen stroom, gas, enz Alle aan schaffingen van dezen aard zijn met 4 pet. belast en de industrie zou volgens het ont werp geen gelegenheid krijgen daarvoor vrijstelling of restitutie te vragen. Hier moet het beginsel van een op den consu ment af te \Ventelen verbruiksbelasting geheel uit het oog zijn verloren; dit is niet anders dan een bedrijfsbelasting in haar meest ernstigen aard. Zelfs is de belasting nog hooger dan 4 pet., want ook bij de vervaardiging van die hulpmiddelen en de opwekking van de krachtbronnen zijn weer andere belaste hulpmiddelen aange wend, waarvan de belasting op den kost prijs daarvan drukt. Zeer duidelijk spreekt dit bij electrischen stroom, waarvan de prijs verhoogd wordt door de belasting op de steenkolen voor de centrale. Deze be lasting op hulpmiddelen wordt nog ver zwaard door de 1 pet. compenseerende invoerrechten, wanneer het geldt goede ren. die hier te lande niet gemaakt wer den en dus in ieder geval uit het buiten land moeten komen. Tenslotte werkt de belasting onbillijk ten aanzien van concurreerende ondernemin gen. waarvan de een de grondstoffen of hulpmiddelen zelf maakt of opwekt en de ander ze van buiten betrekt. Wij zien niet in welk onderscheid in economischen zin er bestaat tusschen grondstoffen en halffabrikaten, die tot het eindproduct ver- of bewerkt zijn en an dere hulpmiddelen, die bij de productie gebezigd zijn. Beide zijn volkomen gelijk te stellen elementen van den kostprijs: dus als bij dit wetsontwerp voorkomen moet worden, dat herhaalde heffingen zullen plaats vinden en „dat de belasting zou ontaarden in een bedrijfsbelasting, die het concurrentie-vermogen van de in dustrie zou schaden", dan dient een weg gevonden te worden, dat ook voor de be lasting op hulpmiddelen voor de productie vrijstelling, resp. restitutie wordt ver leend. Naar onze meening ware dat op de eenvoudigste en meest effectieve wijze te bereiken door in de artikelen 13 en 15 de mogelijkheid van vrijstelling, resp. resti tutie uit te breiden tot alle leveringen van goederen aan fabrikanten, voor zoover die goederen in het bedrijf worden aange wend. Iedere aanschaffing door een fabri kant levert een element van den kostprijs zijner producten en wordt dus toch later in de omzetbelasting over het eindfabri- kaat getroffen. Bijgevolg wordt alleen bij de levering van het eindproduct door den laatsten fabrikant in de productieketen aan den handelaar of consument omzet belasting geheven. Het wil ons voorkomen, dat dit de zuiverste uitwerking van het aangenomen beginsel moet zijn. De Nederl. Boekverkoopersbond heeft in een adres aan de Tweede Kamer er op aangedrongen boeken en tiidschriften buiten de omzetbelasting te doen vallen. De fabrikant van vrijgestelde goederen, die belaste goederen als grondstof gebruikt is. volgens de artikelen 13 en 15 van het wetsontwerp, uitgesloten van het recht om vrijstelling, resp restitutie van de omzet belasting over die grondstoffen te verkrij gen. (Alleen fabrikanten van belaste goe deren hebben dat recht). Dit moet een vergissing zijn! In de eerste plaats zou de kostprijs van het artikel, niettegenstaande de vrijstelling toch verhoogd worden ten gevolge van de omzetbelasting op de grond stoffen, zoodat de vrijstelling toch weinig effect zou hebben. Maar bovendien is het een schromelijke onbillijkheid, de grond stoffen voor die Nederlandsche producen ten te belasten terwijl hun buitenlandsche concurrenten die zij zoowel op de binnen- landsche markt als bij export ontmoeten, niet die belasting hebben te betalen. De fabrikanten kunnen dus door die buiten landsche concurrentie hun prijzen niet verhoogen en worden gedwongen zelf de belasting te dragen. Dat is geen verbruiks belasting meer, maar een regelrechte pro ductiebelasting op enkele willekeurige on dernemingen. (Het geval doet zich o.a. voor bij zwavelzuur pyriet, phosphaat of andere belaste grondstoffen voor de ver vaardiging van kunstmest, bij copra en palmpitten voor de bereiding van marga rine. bij gist voor de brookbakkerijbij papier voor het drukken van dag- en week bladen bij voederstoffen voor de veehou derij). Bovendien spreekt ook hier zeer sterk het bezwaar van dubbele belasting. Onze organisaties blijven van meening, dat een weeldebelasting van 10 pCt. in de praktijk juist in deze tijden voor de be trokken bedrijfstakken hoogst nadeelige gevolgen moet hebben. Afzetvermindering, verlies en ontslag van arbeiders zullen niet te vermijden zijn Het spreekt toch vanzelf, dat bedrijven die artikelen van meer of minder luxe produceeren. in een tijd als deze reeds een uiterst moeilijk be staan hebben, aangezien de verbruikers daar het eerst op bezuinigen. De export wordt overal onmpgelijk gemaakt door hooge invoerrechten, zoodat zij op de bln- nenlandsche markt zijn aangewezen. Tel kens probeeren zü met prijsverlaging hun afzet staande te houden: ook werken zij met verlies Hoe is het onder zulke om standigheden mogelijk een 10 pCt. orijs- verhooeing van het publiek te vragen? Wij dringen er daarom nogmaals op aan, dat de ..weeldebelasting" uit het ontwerp- omzetbelasttng zal worden geschrapt. INVOER VAN KATOENEN MANUFACTUREN. Voor vier maanden vastgesteld. De Staatscourant van gisterenavond be vat een Koninklijk besluit, (gelijk reeds in 't kort werd aangekondigd), waarbij de in voer van ongebleekte en gebleekte katoe nen manufacturen wordt gecontingenteerd. Deze contlngenteering is vastgesteld voor den tijd van 4 maanden, aanvangende 1 Augustus en eindigende 1 December. Voor ongebleekte katoenen manufactu ren is het percentage bepaald op 85 van de waarde van hetgeen gemiddeld in 4 maan den van de jaren 1931 en 1932 werd inge voerd: voor gebleekte katoenen manufac turen bedraagt het percentage 75 met dezelfde basisjaren Voorts bevat de Staatscourant twee Kon. besluiten ter voortzetting van de contin- genteeringen van geverfde, bedrukte en bontgeweven manufacturen, alsmede van tafel- en servetgoed, ander huishoudgoed, zoowel afgepast als aan het stuk, bedde- lakens en sloopen. Eerstgenoemde contingenteering wordt ongewijzigd voor den tijd van 3 maanden verlengd, terwijl bij de tweede (tafel- en servetgoed, enz.) het percentage van 70 op 60 is teruggebracht. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat onder de in het Kon. besluit tot regeling van den invoer van tafel- en servetgoed, handdoeken en ander huishoudgoed. zoowel afgepast als aan het stuk, beddelakens en sloopen, bedoelde goederen, niet vallen: dweilen, poetsdoeken voor technische doeleinden gemaakt van grove garens, spreien van tule en/of vitra ge. spreien waarin over de geheele opper vlakte figuren zijn aangebracht door mid del van zijde of kunstzijde, sierkleedjes. tafelkleeden en loopers. indien deze niet geheel of voor het grootste deel van ka toen en/of linnen zijn vervaardigd, tafel kleeden van weefsels met opstaande pool. Het bedrag ter bestrijding van de kosten aan het afgeven van de vergunningen voor den invoer van deze artikelen verbonden, is vastgesteld op n van de bij den invoer te declareeren waarde met een minimum van 25 cent. Het bedrag ter bestrijding van de kosten der vergunningen voor den invoer van be drukte geverfde en bontgeweven katoenen manufacturen is eveneens vastgesteld op "fa van de bij den invoer te declareeren waarde mét een minimum van 25 cent. Voor de vergunningen voor den invoer van ongebleekte en gebleekte katoenen manufacturen is een even groot bedrag als vergoeding voor de kosten van vergunnin gen vastgesteld. Foto Bleuzé. OUD-MINISTER MR. H. VAN DER VEGTE. t Naar wij vernemen, is thans vastgesteld, dat het stoffelijk overschot van oud-minis ter mr. H. van der Vegte Vrijdag a.s. ter aarde zal worden besteld op de begraaf plaats de Kranenburg te Zwolle te 1 uur 's middags. KARDINAAL VAN ROSSUM MUSEUM GEOPEND- Gisteren is te Wittem (L.) het Kardi naal van Rossummuseum geopend. Ei- werd een plechtige mis opgedragen ter gelegenheid van het feit, dat 1 jaar ge leden Kardinaal van Rossum te Maas tricht is overleden. Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig de aartsbisschop van Utrecht Mgr. Janssen, Mgr. dr. Lemmens bisschop van Roermond. Mgr. van Gvls- wyck, Mgr. Smets, Mgr Brans, Mgr. Olaf Smit, Mgr. van Roosmalen, Mgr. Kirkels. Mgr. de Latena directeur van de Zwitser- sche afdeeling van het St Petrusliefde werk Freifrau Otti'.le Bödeker ridder Grootkruis van het Heilige Hart en vele andere Kerkelijke autoriteiten. Na deze plechtigheid werd het museum met een kleine toespraak geopend. Het museum bevat een overzicht van datgene, wat betrekking heeft gehad op het leven van den kardinaal te Rome en daarbuiten. DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" is gisteren om 7.13 uur op Schiphol geland. De „Kwartel" is op uitreis van Calcutta vertrokken en te Bangkok aangekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is benoemd tot voorzitter van de Algemeene Rekenkamer in Neder- landsch-Indië de heer F de Bakker, thans lid van dat College. Bij Kon. besluit is benoemd, tot adju dant in buitengew. dienst van H.M. de Koningin, de kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van de brigade grenadiers en jagers (le infante- rie-brigade). In tegenwoordigheid van een groot aantal dierenvrienden is gistermiddag in het pand Lange Voorhout 84 te Den Haag de nieuwe winkel annex-dleren-polikliniek van de Vereeniging Nationale Dierenzorg. geopend. De heer Van Poelgeest sprak een ope ningswoord De eerstvolgende audiëntie van den Minister van Defensie zal gehouden wor den op Maandag 4 September a.s„ aan vangend om 2 uur n.m. UIT NED. OOST-INDIE. OPBRENGST LANDSMIDDELEN OVER JUNI. Beneden het niveau van het vorig plan. BATAVIA, 30 Augustus. (Aneta). De Landsmiddelen brachten in de maand Juni f. 32.600.000 op tegen f. 35.200.000 in de maand Juni 1932. Over het eerste halfjaar 1933 bedroeg de opbrengst der Landsmiddelen f. 181.900.000 tegen f. 199.500.000 over het eerste halfjaar 1932. Alle rubrieken bleven beneden het niveau Hier een kijkje op de Maresingel vanaf de Marnixstraat; hoe leelijk komt het reclamebord uit tegen 't mooie geboomte! NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Heenvliet: A. M. van de Laar Kraftt te Rotterdam: naar Oude- mirdum: G. van Dijk te Anjum. Bedankt: Voor Urk: Y. Hoekstra, cand. te Koudum. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Daarle fOv.), T. v. d. Meulen. cand. te Garijp (Fr.). REGELEN VOOR RIJKSKWEEKSCHOLEN. NIEUWE EISCHEN VOOR TOELATING. In de „Regelen van de Rijkskweekscho len voor onderwijzers en onderwijzeressen" opgenomen in Stbl. no. 455 wordt in art 3 bepaald De kweekscholen hebben een driejarigen cursus. Op grond van buitengewone om standigheden kan de Minister bepalen, dat een kweekschool een vierjarigen cur sus heeft. Volgens artikel 4 kan de Minister bepa len. dat een kweekschool zal bestaan uit twee af deelingen. In dit geval is de eerste afdeeling. A. evenals de niet uit twee afdeelingen be staande kweekschool, bestemd voor hen, die de akte van bekwaamheid als onder wijzer wenschen te verkrijgen; de tweede afdeeling, B. voor hen die. in het bezit van deze akte. de akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer wenschen te verwerven. Verder is o.m nog het volgende bepaald; Vanwege de kweekschool worden de leer- ilngen van de hoogste twee leerjaren in de gelegenheid gesteld, zich onder het toe zicht en de leiding van onderwijzers te oefenen in de practijk van het lesgeven Het schooljaar vangt aan den eersten September. Aan elke kweekschool wordt onderwijs gegeven in ten minste dc vak ken: lezen, schrijven, rekenen. Nederland sche taal, vaderlandsche geschiedenis (daaronder begrepen gemeente-, provin ciale en staatsinrichting van Nederland) en algemeene geschiedenis, aardrijkskun de, kennis der natuur (daaronder begre pen gezondheidsleer), zingen (en waar mogelijk het bespelen van piano of de viool), teekenen handenarbeid, lichame lijke oefening. Fransche taal, Duitsche taal, Engelsche taal, wiskunde, opvoed kunde (daaronder begrepen methode van onderwijs), en aan de vrouwelijke leer lingen in; nuttige handwerken voor meisjes. Bij de regeling der schooltijden wordt gezorgd, dat de leerlingen in het gebouw- der kweekschool godsdienstonderwijs kun nen ontvangen van de godsdienstleeraren. die de ouders of verzorgers daarvoor aan wijzen. De directeur houdt toezicht op het ge drag der leerlingen, zoo in als buiten de lessen. Hij zorgt, dat de leerlingen, die niet bij hun ouders of verzorgers inwonen, hun godsdienstplichten getrouw nakomen, zulks in overeenstemming met den wensch van die ouders of verzorgers. Aan elke kweekschool met driejarigen RECLAME. CD: beschermt Uw gezin in moeilijke jaren. Dir. Bijk. P. J. Roem, Rijnsburgcrweg 47 9969 van het vorig jaar, met uitzondering ech ter van den productengroep, waarvan b.v. de opbrengst in Juni 1933 f. 4.000.000 be droeg tegen f. 2.200.000 in Juni 1932, het geen hoofdzakelijk te danken is aan de hoogere opbrengst van het Bankatin. De tabaksaccijns bracht in Juni j.l. f. 2.000 000 op. De Landsontvangsten bleven in het eerste semester van 1933 f. 47.100.000 ach ter bij de raming, welke achteruitgang hoofdzakelijk veroorzaakt werd doordat de belastingen f. V 100 000 minder ombrachten dan -ia. of vierjarigen cursus zonder parallelklas sen zijn met inbegrip van den directeur onderscheidenlijk ten minste vier en ten minste vijf leeraren verbonden, die, behou dens door den Minister te vcrleenen ont heffing, de hoofdakte en de wettelijke be voegdheid tot het geven van middelbaar onderwijs bezitten voor één der vakken, waarin zij aan de kweekschool onderwijs geven. De overige leeraren bezitten zoo mogelijk de bevoegdheid tot het geven van middelbaar onderwijs voor het vak of de vakken, waarin zij aan de kweekschool onderwijs geven. Voor zoover er plaatsen beschikbaar zijn, worden tot het eerste leerjaar eener drie jarige of tot het tweede leerjaar eener vierjarige kweekschool toegelaten: a. de bezitters van een einddiploma eener hoogere burgerschool met driejari gen cursus: b. degenen, die de eerste drie leer ia-""' van een hoogere burgerschool met jarigen cursus, van een hoogere biv-~-.r - school voor meisjes met zesjarigen c^rsn-'. van een handelsschool met vijfjarigen cursus, van een middelbare school voor meisjes of van een gymnasium met gun stig gevolg doorloopen hebben, blijkende uit hun toelating tot de vierde klasse; c. de bezitters van een diploma, onder Rijks toezicht afgegeven vanwege de ver- eenigingen ter bevordering van het meer uitgebreid lager onderwijs, mits zij vol doende kennis bezitten van het vak of de vakken, welke, ofschoon vermeld in het genoemde programma, het door hen over gelegde diploma niet omvat; d. zij, die een voldoend toelatingsexamen hebben afgelegd. Van de leerlingen wordt schoolgeld ge heven dat gelijk is aan het twèe-derde gedeelte van het. bedrag, hetwelk zou wor den geheven als de leerling een Rijks hoogere burgerschool bezocht. In de afdeeling B eener overeenkomstig artikel 4 ingerichte kweekschool wordt onderwijs gegeven in: opvoedkunde (daar onder begrepen metbode van onderwijs); Nederlandsche taal en letterkunde; aard rijkskunde; geschiedenis: kennis der na tuur 'daaronder begrepen de hoofdzaken van de schoolhygiëne) Voor de toelating tot de lessen van de afdeeling B wordt het bezit vereischt van de akte van bekwaamheid als onderwijzer. GENERALE SYNODE DER OER. KERKEN De vijfde zitting. Nadat prof. dr. G. Ch. Aalders daarover van rapport had gediend sprak de Synode uit, over de vcreenigbaarheid van het lid maatschap der Ger. Kerken met dat van cie Chr. Dem Unie geen beslissing te nemen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den heer D. Zemel van Haarlem, over het aanwijzen van vaste standplaatsen aan emeriti predikanten, sprak de Synode uit dat emeriti-predikan ten de eer en de waardigheid van een predikant behouden en kan hun deswege niet verhinderd worden in den dienst des woords voor te gaan. Een breede discussie ontstond over dc voorstellen van de Part. Synoden van N.- Holland en Noord-Brabant en Limburg in zake de positie van den hulpprediker. Daaraan namen deel de leden ds. J. L. Schouten, dr. H. Kaajan, dr. K. Sietsma en dr. K. Dijk. Nadat de rapporteur prof. Aalders van repliek had gediend, sprak de Synode uit. dat voor een hulpprediker geen ambtelijke positie kan worden gevonden maar ook niet behoeft gezocht De hulp dienst kan als uitzondering in bijzondere gevallen zeer goed worden benut, maar dient te geschieden in opdracht en onder leiding van den kerkeraad. Er dient ern stig tegen te worden gewaakt dat deze arbeid niet gebruikt wordt inplaats van de volle werkkracht van 'n predikant, terwijl de vergoeding zooveel geringer is. Een tweetal brieven uit Leiderdorp, waarover ds. W. L Milo rapporteerde wer den niet ontvankelijk verklaard DE LOKHORSTSTRAAT. Een bewoner van de Lokhorststraat ves tigt de aandacht van bevoegde autoritei ten oo de slechte bestrating en dito ver lichting van genoemde straat. Verbetering in deze is voor een straat met veel rij- en voetverkeer niet over-

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9