J. G. P. BOUMAN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 31 Augustus 1; Burgerlijke Stand v. Leiden KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. RECLAME. Een Jubileum sigaret met plaatje en bon voor gratis reizen en gratis toegang bij voetbalwedstrijden GEBOREN. Henrlcus Hermanus, z.van H. H. Noorde loos en G. Wouters Jacoba Louise, d. van J. J. Lasander en K. v. d. Weide. Maria, dr. van A. de Krulff en M. v. d. Klaauw Elisabeth, dr. van A. de Kruifl en M. v. d. Klaauw Johannes, zn. van J. Boelee en C. Geenjaar Leonardus, zn. van L. D. Barthen en H. M. Hazevoet Chrlstiaan, zn. van C. Crlspljn en D. de Wit Gerard, zn. van G. Eikerbout en M. E. N. Boon Cornells, zn. van C. Oostrum en M. Sanders Lena, dr. van H. Klein en C. Klein. ONDERTROUWD. J. W. Holsbergen, wedn., 54 jaar en E. M. v. d. Lelie, wede, 43 jaar P. J. Eikerbout, jm., 25 jaar en G. H Schoeman, Jd., 22 jaar. H. Wamsteker, jm. 33 J. en Chr. A. Zaaljer, Jd. 21 j. J. de Kler, Jm. en E. D. Imhoff, jd. E. J. H. Alt, jm. 26 j en C. Dee, Jd. 27 J. GEHUWD. J. J. Arbouw, jm. en W. A. Lut, jd. P. N. Dool, Jm. en M. Blok, jd, M. Hoef man Jm. en A. G. Juffermans, jd. H. Kanbler gesch. m. en M. v. Eeuwen, Jd. H. Kljk In de Vegte, Jm. en J. v. d. Blom, jd. P. A. Oosterveer, jm. en J. G. v. d. Weljden, Jd. J. Roggeveen, Jm. en D. v. d. Berg, jd. L. v. d. Zwet, Jm. en F. Wro- bel, Jd. H. J. N. v. Oosten, jm. en J. P. Christiaanse, Jd. OVERLEDEN. J J. Abspoel, man, 79 jaar H. de Vlaam-Alphenaar, vrouw, 66 jaar, J. Th. M. Winkelman, m. 52 j. J. Tege laar, m. 44 J. GEVESTIGD. C. van Beuzekom, verpleegster, ftljnsb. weg 10 J. BelJ, hulshoudster, Pasteur straat 9 O. L Fanggiday en fam., OX ambtenaar, Merelstraat 28 S. van Griet- huijsen. Merelstraat 13 J. Akkerman Hamerslag, v. d. Spleghelstraat 5 Th. A. M. Hoelen, Meezenstraat 2 H. Hoge- wonlng. Begijnhof 4 H. E. Lacourt-van Houttum, Merelstraat 33 J. E. Kara- moy en fam., Ind. arts, Merelstraat 26 M Karwoer, Merelstraat 26 J. Lange- rak en fam., koopman In emallle K. Kop- penhinksteeg 18 G. Lucas en fam., meubelmaker, De Genestetstraat 9 G. Massaro, terrazzowerker. Da Costastraat 2 Mbok Karto, baboe. Merelstraat 28 C. J. L. van der Mefjden, Schelpenkade 17 C. J. J. A Morsch. Haagewg 41 W. G. Muiselaar. Nieuwe Rijn 87 U. Rosa Bian, granietwerker, da Costastraat 4 E. W. van Rossum en fam. adj. ond. off. Inf., L. Morschweg 47 H. J. Rijskamp en fam., smid, Heerenstraat CA. Roozen- daal-van der Schrier, Nipponstraat 29 K M. Schipper, verpleegster. Fagelstraat 10 F M. Schnitger. Jan van Goyenkade 10 M. Streiter, dienstbode, Kraaierstr. 3 VERTROKKEN. Benvenuti, naar Rotterdam, Romein- steeg 1 E. Blok, Ermelo. Huize de Ven nen A. v. d. Blom, Breda, Cavalerie Kazerne H. Brokemper, Dortmund A. A. Brongersma, Groningen, Van Pan- huysstr. 33a Wed. A. M. F. Köster-Dlel- wart en fam., 's-Bosch, J. Schöfferlaan 19 L. Dijkstra, Sassenheim, Rljksstr.weg 39 J. Exler, Rotterdam, De Sav. Lohmanslaan 117 J. J Gelderblom. Haarlem. Haze- paterslaan 24 N, J. Goekoop, Amster dam, Wilhelminagasthuls H. Goslinga, Leeuwarden, Hollanderstr. 17 J. M. C. de LoosHaaxman, N.-O. Indië W. v. d. Ham, Den Haag, Cam. Obscurastr. 73 M. Hobbie Nordhorn J. v. Kesteren en fam., Amsterdam Gillis v. Ledenberchstr- 52 HI A. H M. Kloten. Dultschland E. Kuijt, Amsterdam. Valeriusstr. 206 B G. Kruger, Oegstgeest, Br. Griethuyzenpl. 2 J. Kucerova, Hamborn E Langen- berg, Hückeswagen J. A. v. Leeuwen, Valkenburg. Z.-H.. Achterweg 5 G. H. Lut, Oegstgeest. Warmonderw. 46 D. N. v. Malssen en fam.. Leiderdorp, Hoogmade- schewcg 7 J. N. de Man. Melirk Herckenbosch. Gebroek 10 H. de Michiel, Italië H Mieremet en fam., Den Haag, Zuiderparklaan 319 J. H. Obdam. Noordwijk. Duinweg 23 G. H. L van Oordt, Amsterdam, Lairessestr. 56 boven J, Pijper Haarlem. Verspronckweg 26 A. Chr. Vernes—Raat, Curacao G. A. P. Ramp Rotterdam, aan boord F, Chr. Rauwenhoff en fam., Oegstgeest, Br. Griethuyzenpl, 2 P. Redemann, Amster dam, N. Amstellaan 2161 J. A. Roest van Limburg, Rotterdam, Rocliussenstr. 119a O Rolosz, Berlijn J. J. Ros, Den Haag, IJmuidenstr. 106 J. G. Rutgers. Heerlen, Esschenderw. 3 G J. I. M. Schermer, Hoorn. Draafsingel 32 G. E. Schipper, Leiderdorp. Hoofdstr. Wed. E. M. J. FlorinSchmier en fam Oegstgeest, War- monderweg 46 M. Schmidt, Duisburg Beeck K. Schneider, Den Haag, Kapel wee 21 C. Schouten en fam.. Voor schoten. Haagweg 16 B. Slegtenhorst en fam., Leiderdorp, Eikenlaan 8 K Steln- wegs. Wassenaar. Langstr. 115 P. C M. A. Verbeek, Amsterdam, Vosslusstr. 46II G. J. K. van de Wakker. Arnhem Vondel laan 79 J. B. Wesselingh en fam Oegst geest, Terweeweg 120 M. M. Wesselman, Leiderdorp. Koningsstr. 12 - H. E. Wle- cherlnk. Noordwijk. IJmuidcrstr. 17 J. G. Been—Witholt, Den Haag Eskamplaan 105 G. Wullink, Doetinchem. Holterwcg 117 A, C. van den Wijngaard Leider dorp, Eikenlaan 10 - S. C. M Wijtenburg. Schooten, Schootenhof. HENRI BOREL. t Hedennacht Is na een korte ongesteld heid te Den Haag overleden de heer Henri Borel, bekend criticus aldaar. Henri Jean Frangols Borel werd 2' No vember 1869 geboren, bezocht de HB S. in Den Haag, Goes en Roermond en stu deerde van 18881892 te Leiden In de Chlneesche taal en letterkunde als colle- glant van prof. Schlegel, welke studie hij daarna ln China (Amoy) voortzette. In 1894 werd hij tolk voor de Chlneesche taal in Ned. Indië en het volgende jaar aan vaardde hij de functie van ambtenaar voor Chlneesche zaken te Tandjong Pi nang, ln welke functie hij later achtereen volgens te Makassar, Soerabaja en Pon- tianak heeft gediend. De groote kennis van China en Indië, welke hij in deze loppbaan verwierf, Is later bij zijn letter kundigen en crltlschen arbeid herhaalde lijk aan den dag getreden. In 1911 werd aan Borel de persoonlijke titel van adviseur voor Chlneesche zaken toegekend, een bewijs, hoezeer zijn werk zaamheden door de Overheid werden ge waardeerd. In 1916 werd Borel op zijn verzoek eervol ontslag als adviseur verleend en hij keerde naar het vaderland terug, om weldra te worden benoemd tot criticus voor tooneel en letteren aan Het Vaderland, een werk kring, die zich later ook tot De Nieuwe Courant heeft uitgebreid. Reeds voordien had Borel als scheppend kunstenaar van zich doen spreken,o.a. door zijn bekenden roman Het Jongetje (1897), die veel opgang maakte. Voorts vallen onder de werken van zijn hand te noemen: Wijsheid en Schoonheid uit China (1895); zijn werken over de Chl neesche wijsgeeren Confucius en Lao Tse; Een Droom uit Tosarl; De laatste Incar natie: Wijsheid en Schoonheid uit Indië; Het daghet in den Oosten; Karma en ten slotte (19261 Van Leven en Dood. Talrijk zijn de artikelen van zijn hand in verschillende periodieken. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Zooals reeds gemeld heeft de Minister den Algemeene Zuivelbond thans in dui delijke taal doen verstaan dat onze vee stapel zal moeten worden ingekrompen en de Minister de Margarine-industrie uit verschillende belangrijke overwegingen niet verder uil contingenteeren. Door de Crisis- Rundvee-Centrale werden de cijfers ge publiceerd, welke het resultaat zijn van de gehouden veetelling, waaruit blijkt dat onze veestapel sedert 1930 nog be'angrijk is toegenomen. Hieraan houdt de Directie der Crisis-Rundvee-Centrale zich natuur lijk vast. Hoewel we gerust kunnen aan nemen dat er in het algemeen veel meer vee is opgegeven dan voorhanden was, aangezien elke veehouder zich behoeden wilde voor een te klein vee beslag. De tijd zal dus leeren of straks bij sterKe gedwongen inkrimping het gebruiks^ee niet te duur zal worden. We merkten in ons vorig overzicht reeds op, dat hierbij de boer geen belang heeft. Wij kunnen in dit verband wijzen op België. Het vee is daar meer dan f. 100 per stuk duurder dan hier te lande en de boer is er even arm aan bedrijfskapitaal. Er is een groot tekort aan vee in België en toch houdt de Belgische regeering een hoog invoer recht in stand, wat ongeveer f. 100 per volwassen rund bedraagt. Toch is men nog aan onze markten om vee, doch bij gering hoeveelheden. Dc Belgen mr eten eenmaal importeeren, omdat zij de fokkerij lang niet zelve voldoende kunnen in stand houden. Wat zou nu het gevolg zijn als onze veestapel eens te sterk werd inge krompen? Dat we de relaties met België zien kwijnen en ook met Frankrijk en Italië en Spanje te niet zien gaan. Welke weg of de Crisis-Rundvee-Centrale zal in slaan is nog onbekend, doch thans staat wel vast dat de extra heffing op het vleesch binnenkort wordt afgekondigd. Verschillende vooraanstaande veehande laren zijn reeds aangezocht om zoo noodig slachtvee uit de markt te nemen, om aldus de marktwaarde te stimuleeren. Een goede maatregel, maar waar wil men met dit vleesch naar toe. 't Is alles nog een duistere zaak, waar de uitvoerders der Crisis-Rundvee-Centrale zich momentzei het hoofd mee breken. Intusschen was er begin dezer week over de geheeie linie minder vee aan de markten zelfs was er heel wat minder slachtvee aangeboden Gebruiksvee was niet goeri- kooper terwijl slachtvee even vaster in prijs was. Vette kalveren stegen met 2 4 cent per pond levend in prijs. Dus per stuk van f. 5—10 naar mate de kwaliteit. Ook nuchtere en graskalveren voor den dood waren iets duurder. Varkens ruim prijshoudend, terwijl voor wolvee een zeer gereserveerde kooplust was. VAN DER S. IN GEBRUIK STELLING AUTOMATISCHE TELEFOONDIENST. Op 5 September a.s. De directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Lisse maakt bekend, dat op 5 September a.s. te 13 uur de auto matische telefoondienst wordt Ingevoerd te Llsse, Sassenheim en Noordwijkerhout. Van dat tijdstip af kunnen de locale gesprekken en de interlocale gesprekken tusschen die plaatsen onderling en met het locale net Haarlem door middel van den klesschljf aan de telefoontoestellen der hulsaansluitingen door de abonné's zelf worden tot stand gebracht. Voor het tot standbrengen van vol auto matische interlocale gesprekken met de netten Haarlem, Lisse. Sassenheim of Noordwijkerhout moet eerst het kengetal worden gekozen van 't desbetreffende net. Dit is voor Haarlem K - 500 Dit is voor Lisse K - 530 Dit ls voor Sassenheim K - 532 Dit is voor Noordwijkerhout K - 533 Hoort men daarna een hoogen zoemer toon. dan kan men het nummer van den geabonneerde kiezen. Het telefoonnet Llsse wordt gesplitst ln de netten Hillegom, Llsse, Sassenheim en Noordwijkerhout. De netten Lisse, Sassenheim en Noord wijkerhout komen van dien datum af onder het beheer van het Hoofd van het Telefoondistrict Haarlem; dat te Hillegom op een nader te bepalen datum. Het tarief der telefoongesprekken wordt bepaald op 2cent per locaal gesprek. 5 cent per 3 minuten gesprek tusschen de plaatsen onderling en 15 cent per 3 mi nuten voor een gesprek met Haarlem. Men leze aandachtig wat in de locale gidsen omtrent het kiezen der abonné's wordt vermeld. HILLEGOM. Diploma-zwemmen. De volgende personen behaalden het gemeentelijk zwemdiploma de dames: G. PI. Guldemond, me» r. M. C. de Graaf-de Groot, C. Kolk, J. Lommerse, G. A. Visser, J. Kooy, Th. J. Asper, mevr. M. W. L. van Zanten-van Dooren, T. Hamberg, mevr. T. Veldhuyzen van Zanten, A. G. Goemans. Voor het vervolg-diploma de dames: M. M. van Til, L. C. van Til, A. Lommerse, C. F. Seijsener, C. Krieger-Speelman. Voor het gem. diploma slaagden de heeren: M. v. Til, A. M. Groot, A. F. Groot, C. F. Groot, J. P. Groot, G. J. M. Groot, G. Scholten, J. F. Scholten, H. Kolk, R. J. M. Heirman, C. W. de Graaf, J. H. Mühlmann, F. W. Mühlmann, H. G. Velt- kamp, A. de Rooy, W. van Zanten, W. P. Pont, C. A. Scharpff, J. J. van Roode. Het vervolgdiploma werd behaald door: C. W. de Graaf. Huize St. Joseph en de Graal. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Huize St. Joseph heeft ook de Graal hulde betoond. Alle graalmeisjes hadden zich in de Van den Endelaan opgesteld en trokken met vlaggen naar den tuin van Huize St. Jo seph, waar zij ontvangen werden door de zusters en de bewoners. Het spreekkoor sprak, terwijl de leidsters van beide pa rochies het woord voerden. De Moeder- Overste bedankte. De Graalmeisjes is een verversching aangeboden. Oefening E. H. B. O. i Door de dames en heeren leden van EK. B.O. is gisteravond een groote oefening gehouden bij een verondersteld spoorweg ongeluk. Nabij het Station zijn drie ge wonden verbonden, waarvan twee in een goederenwagen werden geplaatst voor een, ook verondersteld vervoer naar een zie kenhuis. De oefening werd bijgewoond door de doktoren Hanrath en Ten Hoo- pen. Als een der leiders van de cursussen stelde dr. Ten Hoopen vragen, hij maakte ook bemerkingen ter instructie van de leden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding beschoeiingswerken Overrijn Op het bureau van Gemeentewerken had de aanbesteding plaats van de nieuwe beschoeiingswerken aan Overrijn alhier. Ingeleverd werden 23 biljetten. De uitslag was als volgt: C. J. Kiebert, Sassenheim, voor f.14241: Th. Zitman, Leiden f.14400; Firma Molenaar, Gouda, f.14600; Th. de Winter en C. J. van Weeren, Leiden, f. 14.885; N.V. van Splun- der, Ridderkerk f.15140: N.V. de Baan en Co. Maassluis f. 15178: Wed. H. van Driel, Koudekerk aan de Rijn f. 15400; Gebr. Parel, Sliedrecht f.15444; W. Luimes en M. P. Bal, Goudswaard, Ridderkerk f15637N. V. Th. Smeulers' Aan nemersbedrijf, Rotterdam, f. 15.700; Firma Dekker en Faas, Hoek van Holland, f. 15708; N.V. Visser en Zonen, Wassenaar f, 15750; J. C. Simon, Schie dam f. 15858; Firma E. Sanders en Co. Gouda f. 15860; C. J. Jansen, Hillegom f.15883; P. C. Langeveld, Hardinxveld f. 15900; A. Mooten. Moordrecht f.16337; P. de Pater, Waddinxveen f. 16310; G. Bar- teis. Zwolle f.16680; Firma Visser en Smits, Papendrecht f.17850; Jac. Blijleven, Geertruidenberg f. 18330; N V. Nederhorst, Gouda f.18635; Firma van Dongen en van Hoven, Dordrecht f. 19317. De gunning is aangehouden. Een defecte verlichting. De lantaarn op den hoek Noordwijker- weg—Achterkerkweg is reeds meer dan een week defect. Dat dit overlast betee- kent voor het in deze maand nog drukke vreemdelingenverkeer, zagen we, toen een vreemde automobilist, die van Katwijk aan Zee kwam, door de duisternis misleid, het Kerkpad kwam doorrijden. Juist naderde uit de richting Lelden de eiectrische tram. Alleen door vol gas te geven kon de ver dwaalde chauffeur een aanrijding voor komen. De extra maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk voor restauratie van het kerkgebouw heeft opgebracht de somma van f. 52.62. KATWIJK AAN ZEE. Telegram aan II. M. de Koningin. De Oranjevereeniging heeft het vol gend telegram verzonden: H.M. Koningin Wilhelmina, Soestdijk Oranjevereeniging Katwijk Zee wenseht Uwe Geëerbiedigde Majesteit namens de geheeie Oranje-gezinde bevolking harte lijk geluk met het voorrecht, Uwe Majes teit en Haar volk geschonken op dezen dag. Moge 31 Aug. nog jarenlang algemeen blijdschap brengen. w.g. VOLBEDA, voorzitter. BOEKHOVEN, secretaris Aanrijding. Bij het Prins Hendrikkanaal, is een on geval gebeurd dat wonder boven wonder goed is afgeloopen! C. de V. uit de Waal Malefijtstraat kwam per rijwiel de steile hoogte afrijden bij het politiebureau in de richting van het kanaal. Uit de tegenover stelde richting kwam eveneens per rijwiel C B uit de Zuidstraat die echter de lin kerzijde van den weg hield en tegen de V. aanreed. Terzelfder tijd kwam van de hoogte een zwaar met netten geladen wa gen aanrijden die nog op het laatste nip pertje tot stilstand kon gebracht worden De V kwam er met eenlee ontvellingen en den schrik af; zijn rijwiel werd geheel vernield. Tegen B. zal procesverbaal wor den opgemaakt, tevens zal hij "de schade moeten vergoeden. Morgen zal in deze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Lelden. J. S, uit de Baljuwstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat in den afgeloopen nacht diefstal heeft plaats ge had van een zwart Manchester broek en een blauw wollen trui, die op zijn erf hin gen te drogen. De Dolltle stelt een onder zoek in. C. v. D uit de Jan Tooropstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn boot die in de Uitwatering ligt. door eenige onbekende personen ls beschadigd. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. Op het politiebureau is te bevragen een rijwiel, dat onbeheerd op den weg tus schen de beide Katwijken is aangetroffen. Naar wij vernemen is alhier een cor respondentschap gevestigd van den Geref. Zendingsbond in de Ned.-Herv. Kerk. Als correspondent, treedt op de heer C. v. d. Plas uit de Ten Brittenstraat. Met ingang van 1 September zal het P. T. en T.-kantoor des middags tusschen 4 uur en half 6 gesloten zijn. Maandagavond 4 September zal om acht uur in het Reederijlokaal „Vuurbaak" aan den Boulevard de officleele installa tie plaats hebben van de groep Katwijk van de Nationaal Socialistische Beweging. De installatie zal verricht worden door den kringlelder, den heer Tusenius uit IJmuiden. 6246 TANDARTS Katwijk aan Zee, afwezig van Vrijdag I Sept 2 uur. tot Dinsdag 5 /September 2 uur. LISSE. AFSCHEID VAN DEN HEER H. KINGMA. Als hoofd van het Openbaar Onderwijs. Gisteren nam de heer H. Kingma, hoofd der Openbare Lagere en U. L. O. School alhier, afscheid van zijn leerlingen in ver band met zijn op 1 September a.s. ingaand ontslag. De leerlingen dezer scholen hadden zich, na initiatief en onder leiding van een feestcommissie en het onderwijzend per soneel, opgemaakt, hun scheidenden leer meester een vaarwel toe te roepen. Lokaal I der school was door de ijverige handen van de dames der feestcommissie, onder aanvoering van haar presidente, mevr. van der Nat, in een bloemenoord herschapen, Toepasselijke opschriften prijkten op de schoolborden. Voor de school wapperde de driekleur, de schoolpoort was in een eere poort herschapen. Te kwart over tien werden de heer en mevr. Kingma, mej. A. Kingma en de heer J. Kingma met de auto van de fam. v. d. Nat van hunne woning gehaald door Hans Dronkers en Jetje Markus. De zon straalde aan den blauwen hemel toen zij arriveerden aan het schoolgebouw. Jongens en meisjes strooiden bloemen, mevr. en den heer Kingma werd een bou quet aangeboden, en onder het „Hij leve lang" werden zij naar hun versierde zit plaatsen geleld. In het feestlokaal waren aanwezig de leerlingen, de feestcommissie, leden der oudercommissie met hunne dames, de heer J. Baak, Inspecteur van het Lager Onder wijs te Leiden, en het onderwijzend per soneel. Alllereerst werd het scheidende school hoofd toegesproken door den heer A ,L. Koenen, voorzitter der Oudercommissie. De heer Koenen schetste in enkele woor den de beteekenls van den langdurigen arbeid van den heer Kingma en betrok in zijn hulde ook mevrouw Kingma. Op gevoelige wijze, dezen ambtenaar eigen, sprak inspecteur Baak vervolgens den heer Kingma toe en memoreerde zijn fijne eigenschappen van verstand en hart, in het licht stellend, dat zij, die den schei dende slechts oppervlakkig kennen, niet ten volle kunnen weten, hoe de kern aan- negamer kan zijn, dan het omhulsel. De Inspecteur sprak ook van den loopbaan van den heer Kingma als van een strijd, mede gevoig van het feit dat de O. L. School te Lisse in een ongunstige positie verkeert wegens haar gering aantal leer lingen, iets dat de organisatie van het on derwijs ongunstig beïnvloed. De Inspecteur wenschte hem een geluk kige levensavond, gelegenheid biedende aan zijn werkzamen geest met zijn gelief de studiën passenden arbeid te verschaf fen, toe. Een daverend applaus bekrach tigde op deze woorden. Hierna kregen de kinderen der le en 2e klas van mej. Bosma, gelegenheid hun af scheidsvers in den vorm van een spreek koor op te zeggen. Zij deden het feilloos en een applaus beloonde de kleinen. Toen zongen de kinderen van 3, 4, 5 en 6 onder leiding van den heer L. van der Woude, onderwijzer, een aardig afscheids lied dat al het werk van den heer Kingma voor tallooze families in het licht stelde. Eenige meisjes uit 5 en 6 reciteerden dui delijk en goed hun afscheidsverzen. De jongeheer F. Koenen, een der U. L. O. leer lingen. sprak ook een vaarwel-vers uit en overhandigde den heer Kingma een ..Par- ker"-vulpen als aandenken van alle leer lingen der school. Van alle verzen ontving de heer Kingma gecalligrafeerde en ver sierde afschriften. Vervolgens voerde het woord de heer W. van Ingen. onderwijzer. Deze, kennende de aspiraties van het hoofd der school, bood hem namens het personeel een fraaie lees- lamp aan, ten gebruike bij lectuur die nu niet meer zijn zal schriften en school boekjes. De heer P. van Aken sprak vervolgens het scheldende schoolhoofd in waardee- rende termen het slotwoord toe. De heer Kingma beantwoordde de spre kers. daarbij zijn bijzondere blijdschap uit drukkende over het feit dat de heer Baak, hoewel verlof genietende, tijd en gelegen heid gevonden had aanwezig te zijn. Daar na hield hij een peroratie over het ge zonde denkbeeld van het openbaar onder wijs voor het geheeie volk, hopende en REDEN: Stadsgehoorzaal. Ver. Feestavond 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. J „Der sieger". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 J Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur .De Voetbalkoning." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 J Trianon-Theater Breestraat, 8 u „Het Lied aan de Bosporus." Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urf De avond-, nacht- en Zondagsdienst! apotheken wordt van Maandag 28 Aug en met Zondag 3 Sept. a.s. waareend door apotheek: M. BOEKWIJT, markt 8, Telef. 552. vertrouwende dat deze gedachte weer J maal veld zal winnen. Met een „la het Openbaar Onderwijs", eindigde hijJ dankwoord, waarmee alle aanwezigen! Instemming betuigden. Het geheeie gezelschap, 90 kinderen! 20 volwassenen, werd vervolgens ontbj op gebak, limonade en koffie. Na deze verpoozing richtte de het Schouten het woord tot den heer W. I Ingen, welke dus na 3'/Harigen arbeid de school, Lisse gaat verlaten om f arbeid in Gouda voort te zetten. Zijn) beid was voor de school van groot prof De heer van Ingen dankte voor het sprokene en accentueerde de goede s werking, die steeds bestond tusschen I eenerzijds en het hoofd en het persa anderzijds. De U.L.O. had hem tot i denken eenige luxe voorwerpen en fruitmand aangeboden, en zijn col Van der Woude heeft hem toegespro en zijn groote verdiensten voor de i geschetst. Men sprak elkaar een „tot weerzli toe bij de grootsche hulde, die het sci dende schoolhoofd wacht van zijn i leerlingen, als de drukte in het Bloi bollenvak geluwd zal zijn (vermoedelijl Sept. a.s.). Het was inmiddels kwart voor twaal geworden. De familie Kingma verliet zamenlijk het schoolgebouw. Bij den gang verrastte haar een aardige aan] Alle kinderen hadden zich in een dut haag opgesteld en tusschen hen doorj de familie Kingma naar de voor haar reedstaande auto. In de etalage! Een passeerende auto kwam in bot met een groentenwagen, waardoor dra etalage van den heer Verwoerd inreed de winkelruit verbrijzelde. De pi maakte procesverbaal op. Ernstige brand voorkomen. Op de Derde Poellaan brak brand bij den landbouwer v. L. Twee hooiscb ven gingen in vlammen op. De brands uit Lisse en „de Engel" was aanwezig Het a.s. jubileum van dr. D. Blok. Morgen zal het voor dr. D. Blok gedenkwaardige dag zijn. Immers 't is gelijk gemeld, 40 jaren geleden dat zijn dokterspractijk, in opvolging wijlen dr. v. Eewijk, alhier aanving. Dirk Blok is geboren te Wormerveer genoot daar zijn eerste lager onder» Daar hij aanvankelijk voor den bso zou opgeleid worden, doorliep hij de Fr sche school. De lust tot studie was ecl te groot en hij bezocht de 5-jarige H.i te Zaandam. Na met goed gevolg eis examen te hebben afgelegd studeerde te Amsterdam. De huisarts-practijk t hem het meest aan. waarom hii oneet aan alle afdeelingen van de ziekenhui als assistent onder de verschillende fessoren werkte. 1 September 1893 behandelde dr. te Lisse zijn eerste patiënten. Sinds tijd heeft hij zijn practijk zeer zien breiden. Hij is in vele gezinnen een liefde huisarts geworden en gaf vaak van een helder inzicht. Naast zijn drukke practijk heeft Blok ook nog aan velerlei andere ding arbeid gegeven. Zoo ls dr. Blok o.m. oprichter gew van verschillende vereenigingen; wu men slechts de afd. Lisse van het ..Grw Kruis", de vereeniging „Hulp en Steun T.B.C.-bestrijding. het „Ziekenfonds In de mobilisatiejaren was hij met zorgen van het steun-comité belast en heeft hierin veel gepresteerd en getrac veler nood te lenigen. Ook op politiek terrein is dr. Blok stee een meelevende persoonlijkheid Reeds vele jaren Ls hij voorzitter der Lisse van den Vrijheidsbond en had den loop der jaren voor deze part') ting in den Raad dezer gemeente. Moge dr. Blok nog een goede u avond geschonken worden! Uitslag verkooping. Ten overstaan van notaris A. van alhier had gisteravond een publieke kooping plaats van de navolgende per» j len uit het faillissement van den neer Rijnveld alhier: Perc. I. Woonhuis met tuin f/JJ Heerenweg 57 in bod f6000 (we" tJa afgemijnd); perc. II. woonhuis ""L'Jr Heerenweg 55 in bod f6000 (werd gemijnd): perc. III, bloembollen*" met kantoor pakplaats, kastje en bollengrond, in bod 1. 7000. (werd n<" gemijnd); perc. IV, bloembolle^ (bouwterrein) groot 43.90 aren; '"'ia f.5000 (werd niet afvemijnd). lt<l II in combinatie in bod od afgemijnd); perc. Ill en TV ln tie in bod op f. 12.000 werd niet «l, perc I II en III in combinatie ln f 19.000 (werd niet afeemiind). 'Vqjrt ceelen ln combinatie in bod .L, ff» werden op f. 24.500 afgemijnd heer Vermey te Hillegom.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6