De verjaardag van H.M. de Koningin iSCH DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 31 Augustus 1933 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Istermiddag 3 uur: 763. tfenmlddag 3 uur: 768. Ibuitenlandsch weerbericht. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Logste stand 769.1 te Scilly. Ujgste stand 749,6 te Abisko. fërwachtlng tot den avond van l Sept.: ike tot matige Noord-Westelijke tot J-Westelijke wind. Licht- tot halfbe- jkt. Waarschijnlijk droog en iets war- TELEG RAFISCH WEERBERICHT. Begedeeld floor net Kon. Nefl. Meteorol. Instituut te 3e Bildt. beide hoogdrukgebieden trokken waarts, zoodat thans ons land geheel [al onder invloed Is gekomen van de )ie drukking in het Westen. Deze heeft l in haar kern nog versterkt en breidt nu over de Britsche Eilanden, met jondering van Schotland en over rrijk, België, ons land. Zuid-Duitsch- I en Zwitserland uit. In Schotland en [Noorden van Ierland is de barometer Inde. zoodat ten onzent krimpende ld waarschijnlijk is. Over Scandinavië [f de depressietoestand aanhouden, aan Noorsehe kust viel nogal wat regen, [r Centraal- en Zuid-West-Europa hield mooie weer stand, al is allerwege de iperatuur een weinig gedaald. [oor ons land mag weer een kleine tem- ktuurstijging, met nog droog weer ver- iht worden. LUCHTTEMPERATUUR. [uur voorm.: 19 gr. C. (66 gr. F.). 1 uur 'smidd.: 19 gr. C. (66 gr. F.). |uur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.). PGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. n. te 0 u. 40 min.: nam. te 1 u. 11 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". iMiddags 12 uur: 21 gr. c. Zweminrichting „De Zijl". [Middags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. [onderdag: 20.22 n.m. tot 5.39 v.m. maans- OP- EN ONDERGANG. kinderdag op: 18 u. 28. OOSTENRIJK. Hofer in veiligheid. [tots de grootste inspanning is het de tenryksche politie niet gelukt, den knapten Nazi-leider Hofer te achter en. Het aantal arrestaties is nog uit rad, doch Hofer zelf is ontkomen. Hij Isteravond te 10 uur aan het Italiaan- grensstation aan den Brenner aan talen. Er werd een officieel proces- Ral van zijn aankomst gemaakt, pma hij onder politiegeleide naar pn en vervolgens naar Bolzano werd pnht. tengevolge van een schot tijdens de per volg mg jn auto heeft Hofer een nchwond aan de rechterknie opge- *n, waardoor de tocht over den pas 1 moeilijk was, omdat Hofer gedurende [grootste gedeelte van den weg gesteund gedragen moest worden, ïoier is voornemens met zijn partijge- ton nog vandaag naar Neurenberg te gen om aan den Rijkspartijdag der ponaal-socialistische partij deel te ^WEERING IN DE VEREEN. STATEN RAPIDS (Michigan), 31 Aug. vf ~.De adjunct-procureur-generaal .reenigde Staten heeft een uitgebreid Pn tot i».h. samentrekking van alle poiitie- C Ifn der natie ter bestrijding van de r.^ohkeiaars en bandieten aan de D° n, ar Association voorgelegd ao^reur-generaal zelf zou de orga- heeft een speciale commissie hstrie coördinatie der petroleum- Muffet, de vroegere vice-presi- Standard Oil Cy of New Jersey ^v°ornaamste regeeringsvertegen- 'r»n z'^n in deze commissie welke - Washington zal bijeenkomen h torschan van Ickes. ordioa um'ndustrie zaï vertege"- -nj™ w°rden door twaalf petroleu n°Rman davis naar europa. ®anJrST-0N' 31 Al'8- (Reuter). - lp Wa,*2vis zou aan boord van het -. u hij zich naar Europa be- L bij dl .hebben blij te zijn te zien, kwestie der ontwapening de niet ter sprake behoef- fe 2™"en gebracht. E? Oboprul hebben uitgesproken tegen techpid„ge afhankelijkheid van oor- 1,1 e» ontwapening, hij esties te verbinden, zoo tsep' val?"- zou schade doen aan de hun wederzij dsche oplossing. x OPGEWEKTE FEESTVIERING IN DE RESIDENTIE. HET OPENBAAR GEHOOR TE WELTEVREDEN. De verjaardag van H. M. de Koningin is heden ook in de Residentie met opgewekt heid gevierd. Van alle officieele gebouwen, gezant schappen en tal van particuliere huizen wapperde de Nederlandsche driekleur, ter wijl de trams waren gepavoiseerd en op allerlei andere wijze in de stad versierin gen waren aangebracht. De departments gebouwen prijkten met de gebruikelijke verlichtingsornamenten, het Voorhout was geheel in feesttooi. Reeds om negen uur weerklonk muziek van den toren van het Eerste Kamer gebouw, welke werd verzorgd door het Haagsche Comité voor Volksfeesten, dat ook voor het verdere van den dag het grootste deel van de festiviteiten leidde. In de Groote Kerk werd een bijzondere Godsdienstoefening gehouden, des och tends 10 uur, onder leiding van ds. Poot. Voorts trok de groote parade in het Ma lieveld, welke te half elf aanving, weder vele duizenden toeschouwers, daartoe mede door het fraaie weer aangelokt. Na afloop daarvan verspreiden de feestgangers zich in de stad, waar op al- ierlei wijze de feeststemming immers geldt het tevens de viering van het 35- jarig regeeringsjubileum van onze Lands vrouwe tot verdere ontplooiing kwam. De heer J. de Zwaan bespeelde van half twaalf tot half één het carillon van den Haagschen toren. Vanmiddag waren er feesten in den Dierentuin, waar het 's-Grav. Politie mu- ziekver. „Onderling Kunstgenot" zich onder auspiciën van het Haagsch Comité deed hooren; voorts op het strand wed strijden in het maken van zandboetseer- werken: in het Zuiderpark behendigheids wedstrijden voor jongens en meisjes en zwemwedstrijden in het Zuiderzwembad, met komische attracties enz. Op het A D O. terrein werd een gecostu- meerde voetbalwedstrijd gehouden; de Frot. Jongerengroep te Scheveningen or ganiseerde een optocht en hield een open luchtsamenkomst in de Keizerstraat. Er werd verder een concert gegeven door het Haagsche Harmonie-orkest in hét Lange Voorhout. Van de gelegenheid tot teekening van de felicitatieregisters ten Paleize voor den 53sten verjaardag van de Koningin werd heden een druk gebruik gemaakt. Te Amsterdam. Koraalmuziek. op het platform van de Nieuwe Kerk op den Dam door het Am- sterdamsch Politie Muziekgezelschap en op het peristylium van den Stadsschouw burg door het Waterlandsch Fanfare Corps gaf in den vroegen morgen, acht uur, wijding aan den inzet van het tra- ditioneele vreugdebetoon in de hoofdstad ter eer van den verjaardag onzer Ko ningin. Er werden in den voormiddag verschil lende concerten gegeven. Vanmiddag was er feest in het Stadion met opstijging van den ballon ,.Le Reve". met commandant Van Someren, uit Brussel. Er waren wed strijden voor wiel- en motorrenners, pa- trouille-ruiterwedstrijden. enz In den Amstel bii de Berlagebrug vonden zwem- demonstraties plaats. Uit Indic. BATAVIA, 31 Aug. (Anetai. Z.E. Jhr. Mr. B. C. de Jonge, Gouverneur-Generaal van Ned -Indië, heeft ter gelegenheid van den verjaardag van H.M de Koningin heden met het gebruikelijk ceremonieel Open baar Gehoor verleend in het Palijs te Weltevreden. Als woordvoorder van de bevolking van Neö.-Iridië trad ook ditmaal de Voorzitter van den Volksraad Mr. J. Spit op. In zijn redevoering merkte de heer Spit op, dat het beeld dat de wereld vertoont ver ward bleef, onzeker en verbijsterend en dat de voorspellers bedrogen blijven uit komen. Als zeker schijnt slechts dat oude waarden verloren zijn en dat nieuwe waarden moeten worden getoetst en her zien. Geslagen is onze gemeenschap aldus spreker doch niet verslagen of over wonnen. Zij blijft bereid tot opbouw ter overwinning. De overgroote meerderheid van ons, ongeacht ras of kleur, voelt voor samenwerking- De heer Spit eindigde met een betuiging van hulde aan het Huis van Oranje en aan H.M. de Koningin. Vervolgens antwoordde de Gouverneur- Generaal, Z.E. verklaarde dat hij zich gaarne rekenschap geeft van de zegen, welke besloten ligt in een hecht staats verband en in het voorrecht onze Konin gin aan het hoofd van den Staat te weten. Waar zooveel ons ontvalt aldus Jhr. de Jonge, is het een werkelijke behoefte te denken aan hetgeen wij nog behielden. Wij behielden onze Koningin. „Zoolang Zij volhoudt zullen wij volhou den, Zoolang Zij het voorbeeld geeft, zul len wij volgen". Spreker wees er op dat, terwijl in zoo vele landen onrust en strijd heerschen, wij ons verheugen in rust en orde. „Door zulke zware tijden heen gaat ook dit land en aan zulke ernstige beproevin gen worden ook de bewoners dezer gewes ten onderworpen, dat een totale ontwrich ting van het maatschappelijk leven te vreezen zou zijn, wanneer thans die grond slag van rust en orde mocht ontbreken. Aan de handhaving daarvan moet dan ook alles ondergeschikt zijn". Jhr De Jonge verklaarde dat beperking van actie, die te ver gaat. dan ook moet worden opgelegd: dat thans gemeenschap pelijk streven naar hetzelfde doel noodig is, n.l. economisch verweer naar binnen en naar buiten en financieele stabiliteit. .Het is een vraag van zijn of niet-te-zijn" De Regeering. aldus de gouverneur- Generaal, is zich deze primaire taak ten volle bewust. Zij zal het Gezag handhaven met geduld en beleid en. zoo noodig. met kracht. Spreker memoreerde hierbij dat in toenemende mate steun en medewerking wordt verleend. In dit verband herinnerde de Gouver neur-Generaal aan de ontroerende bewij zen van gehechtheid, die geleverd zijn na 't gebeurde met Hr Ms. de „De Zeven Pro vinciën" en voorts bii de herdenking van Willem de Zwijger Snreker eindigde met. de verzekering dat de hulde gebracht bij monde van den Voorzitter van den Volks raad met de daaraan gepaarde wenschen, volgaarne zullen worden overgebracht aan H.M. de Koningin. BANKLOOPERS OVERVALLEN. St. PAUL (Minnesota!. 31 Aug. (Reuter) Viif bandieten hebben bankloopers van 30,000 dollar beroofd en twee politie agenten gedood, die poogden hen tegen te houden. Zij ontvluchtten onder dekking van een rookscherm. De overval geschiedde op klaarlichten dag op een van de voornaamste pleinen der stad. waar duizenden menschen pas- SGGl'Gn Men gelooft dat het de eerste maal is, dat bandieten van een rookscherm heb ben gebruik gemaakt. ENGELSCH VLIEGONGEVAL. LONDEN, 31 Aug. (Reuter). Aan de kust van Barmouth is gisteren een Engelsche aviatrice met haar toestel omlaaggestort. Door een der draagvlakken van de ma chine werd het hoofd van een 20-jarig student verpletterd. Hij werd op slag ge dood. Een broeder van het slachtoffer kreeg een schedelbreuk. Het toestel viel in het water. De aviatrice werd gered, doch had verwondingen aan het hoofd. OUD-PROFESSOR VERMOORD. MARIENBAD. 31 Aug. (Wolff). Op den vroegeren hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, professor Lessing, is, naar het „Prager Tageblatt" meldt, gisternacht een revolveraanslag gepleegd Een onbe kende is langs een ladder de kamer van professor Lessing binnengedrongen en vuurde twee schoten op hem af. In het ziekenhuis is de orofessor overleden Men verdenkt een 31-jarig arbeider van de misdaad en neemt aan. dat hij reeds over de grens gevlucht is. JAWAHARLAL NEHRU IN VRIJHEID GESTELD. ALLAHABAD, 31 Aug. (V.D.). De be kende radicale leider van het Al-Indisch Congres, Pandit Jawaharlal Nehru, die in Januari 1932 veroordeeld was tot twee jaar gevangenisstraf wegens zijn actie in de burgerlijke ongehoorzaamheidscampagne, is uit de gevangenis ontslagen met kwijt schelding van de rest van zijn straf, ten einde zijn moeder te kunnen bezoeken, die zeer ernstig ziek is. o ALPEN-ONGEVAL. TRIENT, 31 Aug. (Reuter). In het ge bied der Dolomieten zijn drie Alpinisten, twee Duitsche touristen en een Tsjecho- Slowaaksch meisje in een afgrond gestort. Allen werden gedood. STADSNIEUWS GEBREK AAN MARGARINE. In verschillende winkels van onze stad is er door de uitvoering van de Crisis- Zuivelwet en andere regeeringsbesl uiten een groot gebrek aan margarine. In sommige zaken die een kleine voor raad margarine hebben worden de pakjes onder de clientèle gedistribueerd. In de omliggende gemeenten zooals Voorschoten. Wassenaar enz. zijn verschil lende winkeliers die in 't geheel geen margarine meer in voorraad hebben. De winkeliersvereenigingen hebben zich met een spoed-adres tot de Regeering gewend om in de verstrekking van margarine zoo spoedig mogelijk verbetering te brengen. Heden heelt -de heropening plaats van het gerestaureerde café van den heer R. Kantebeen. Hooglandsche Kerkgracht 49, dat nu geheel naar de eischen van den tegenwoordigen tijd is ingericht BINNENLAND. GEHEELONTHOUDERS-VEREENIGING S. O. V. Gister is te Amersfoort onder groote be langstelling en onder begunstiging van mooi weer een landdag van de vereeni- glng van Geheelonthouders onder Nederl. Spoor- en Tramwegpersoneel S. O. V. ge houden. Uit alle plaatsen van ons land. ook uit Leiden, arriveerden de afdeelingen van de S. O. V. aan het station aldaar Nadat om 10 uur zich allen in het Volks huis verzameld hadden werd om 12 uur in optocht met de muziek voorop naar Oud-Leusden gemarcheerd. Bij aankomst op de terreinen van de School voor Wijs begeerte werd eerst het woord gevoerd door den ingenieur der Ned So den heer F. A. Brands, voorzitter van de S O V. Daarna vond de opvoering plaats van het Openluchtspel „De Boerenbruiloft Ver volgens werden verschillende kinderspelen en wedstrijden gehouden, terwijl ook een wandeling met muziek op de terreinen werd gemaakt. In alle opzichten is de Landdag S. O V. geslaagd. o BENOEMINGEN AANGENOMEN. Zoowel ds Den Hartogh. te Hazerswoude als dr Schilder, te Delfshaven, heeft zijn benoeming tot hoogleeraar te Kampen aangenomen. MR. DR. J. H. VAN ROYEN In aansluiting op ons bericht op pag l kan nog het volgende worden gemeld De heer van Roijen werd den 28en Maart 1871 te Zwolle geboren Na het gymnasium in zijn geboortestad te hebben bezocht studeerde hij aan de Groningsche Univer siteit in de rechtswetenschappen en pro moveerde aldaar in 1895 met een dlsser- I tatie: Consulaire jurisdictie in Japan. De heer van Roijen koos daarop de diploma- j tieke loopbaan en werd twee jaar later I benoemd tot gezantschaps-attache In 1899 zag hij zich bevorderd tot. gezantschaps secretaris en ln 1905 volgde daarop zijn benoeming tot gezantschapsraad Als ge zant werd hij daarop in 1908 benoemd in Japan, welke post hij in 1914 verwisselde met die te Madrid. Na gedurende vijf jaren aan het hoofd te hebben gestaan van H M.'s ver tegenwoordiging in Spanje, werd de heer van Roijen ln 1919 benoemd tot gezant m Italië, waarna hij in 1927 als buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Washington werd benoemd, tevens ge accrediteerd bij de Regeering der repu bliek Cuba, welk hoog ambt hij tot zijn dood heeft bekleed. In het maatschappelijk leven der Hol landers in Amerika heeft dr. van Roijen gedurende de jaren dat hij onze belan gen aldaar behartigde, een groot aandeel genomen. Hij was o.m. eere-voorzitter van de Hollandsche Club te New York Ook gaf hij meermalen blijk van zijn groote belangstelling voor de handelsbetrekkin gen tusschen beide landen. Dr van Roijen was ridder in de orde van den Nederiandschen Leeuw en groot-offi cier in de orde van Oranje-Nassau Voorts waren hem tal van hooge buitenlandsche onderscheidingen verleend. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Maandag oo Oud Eik en Duinen te Den Haag: vertrek van het sterfhuis aan de Carnegielaan om 11 uur DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 10.05 is het KL.M - vliegtuig de „Snip" van Schiphol naar Indië vertrokken Drie passagiers maken de reis mee. resp. 1 tot Cairo, 1 tot Karachi en 1 tot Batavia. Aan boord bevinden zich 275.582 K.G. briefpost, 6.76 K G. pakketpost en 29.2 K.G. lading Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de KLM is bericht ingekomen dat de Kwartel", uit reis. te Singapore is geland. BYUTALE ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. De dader is gegrepen. Een ambtenaar van den Gemeentelijken Wonlngdienst te Amsterdam is in den vroegen middag het slachtoffer geworden van een uiterst brutalen overval, waarbij hem een tasch met f. 3000 is ontrukt. Deze ambtenaar, wiens taak het was. aan ver schillende woningen huur op te halen liep niets vermoedend op den Olympiaweg. Ter hoogte van het kantoortje van den wo- ningdienst in de Srmsonstraat. sprong ei- plotseling e'en man op hem toe die hem een hevigen vuistslag in het gelaat toe bracht en hem het volgend oogenblik de tasch met geld ontrukte en er daarmede vandoor ging. Op het hulpgeroep van het slachtoffer schoten van alle kanten bur gers toe. die. zoodra zü begrepen wat er gebeurd was den dader achtervolgden Na een wilde jacht kon de man. die de tasch nog bij zioh had, gegrepen worden. INBRAAK TE NOORDW1JK-AAN-ZEE. Twee mannen gearresteerd. Hedenmorgen heeft de politie te Noord- wijk aan Zee twee uit Rotterdam afkom stige inbrekers die in den afgeloopen nacht hun slag hebben geslagen in de villa „De Landskant" van den heer D C. E., eveneens uit Rotterdam. Toen de tuin man en de hulsbewaarder te ongeveer 8 uur de villa naderden trachtten de beide Rotterdammers te vluchten. De politie werd gewaarschuwd en deze slaagde er spoedig in de belde mannen te arresteeren Met een particuliere auto werden de arrestan ten naar het politie-bineau te Noordwijk- Binnen overgebracht Waar ln de villa alle kasten zijn nage zocht en geopend wordt vermoed dat de beide inbrekers den geheelen nacht in de villa vertoefd hebben Waar de heer E in het buitenland en zi)n familie te Rotter dam vertoeft, kon nog niet worden nage gaan wat vermist wordt. Onder de kussens van de particuliere auto waarmede de ar restanten werden vervoerd, vond de poli tie enkele mbrekerswerktuigen verstopt. In de omgeving van de villa is heden alles nagezocht naar eventueele verstopte of weggeworpen, ontvreemde voorwerpen In afwachting van den uitslag van het voorloopig onderzoek zijn de beide man nen te Noordwijk-Blnnen ingesloten NATIONAAL HULDIG1NGSDEFILE IN HET STADION'. Het uitvoerend comité van het nationaal huldigingsdéfilé in het Stadion op 9 Sept. verzoekt ons mede te deelen, dat reeds 25.000 personen uit geheel Nederland zich voor het défilé hebben opgegeven. Aanwezig zullen zijn verschillende mi nisters, en Commissarissen der Koningin, buitenlandsche gezanten te Den Haag en enkele Nederlandsche gezanten uit het buitenland; vertegenwoordigers van Eerste en Tweede Kamer, van den Raad van State, verschillende kerkgenootschappen, land- en zeemacht, enz. De Koningin zal ln het Stadion ontvan gen worden door een eerewaent van hen, die 35 jaren geleden, als cadet en adel borst, de eerewacht van het Paleis naar de Nieuwe Kerk hebben gevormd, nu actieve en gepensioneerde generaals, admiraals en oversten. Tot de gemeente Amsterdam en de ker ken is een verzoek gericht, van 2 tot 2 uur 30, als H. M. zich van het Palels naar het Stadion begeeft, alle klokken te Amster dam te laten luiden. De eere-tribune is geheel, enkele andere tribunes zijn bijna uitverkocht. BRANDEN. Vanochtend omstreeks half tien is door onbekende oorzaak brand uitcbroken in de groote boerderij, eigendom van en be woond door den heer K. Munncke aan net Oosterdiep, te Wildervank. In een mini mum van tijd stond het geheele perceel en de schuur in lichterlaaie De brandweer slaagde er niet ln de boerderij te behou den Alles brandde tot den giond roe af. De schuur was geheel mer aoren gevuld. Het naast de boerderij gelegen Hotel der Nederlanden liep ernstig gevaar, doch de brandweer wist het overslaan van de vlammen te voorkomen Het gebouw kreeg enorme waterschade. Alles was verzekerd. In den afgeloopen nacht zijn in de buurtschap Hasselo, onder de gemeente Weerselo, vier woningen, bewoond door de gezinnen J. Leuzenkamp. H. Leuzen- kamp. Sehiltkamp en Kleinsman, totaal afgebrand De bewoners werden in hun slaap door het vuur verrast en konden zich met moeite redden Huizen en inboe dels gingen in de vlammen op. De schade wordt door verzekering gedekt Omtrent de oorzaak tast men ln het duister. Gisteravond omstreeks elf uur is brand uitgebroken ln het cafe en woonhuis van den heer P. Schot te Hansweert. Weldra stond alles ln lichterlaaie- De brandweer ving spoedig met blusschen aan; zij kon echter niet verhinderen, dat café en woonhuis geheel uitbrandden. Wel gelukte het haar de aan het café grenzende con certzaal te behouden De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. IND. ORDER OF OLD FELLOWS Gisteravond heeft de Independent Order of Old Fellows te Den Haag bezoek ontvan gen v. d heer W. F. Jackson, hoofd der wereld-orde De heer Jackson bracht een groet over van de Old Fellows uit tal van Staten en verschillende werelddeeien. De officieele ontvangst der Amertkaan- sche door het Nederlandsche Orootbe- stuur der I O.O F zal heden te Amsterdam plaats hebben. LEIDEN, 30 Aug. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie L 0.50— 1.10, Kroten f 1 1.40, Komkommers f. 1—2, Bloemkool 1 f. 5.10—16.10, idem II f. 1.50 —4.80, Roede Kool f. 3.10—4.80, Savoye Kool f. 2.50—4.20, Groene Kool f. 1.20—3.90, Meloenen f. 3—26, Pieterselie f. 0.50—0.80, Prei f. 1.10—1.80, Radijs f. 0.50—0.70, Krop- salad ef. 0.50—1.90, Selderie f. 0.50—1.10, Wortelen f2—8, Rabarber f0.30—0.60, Per- 3U, Stokboonen f. 5 -25, Pronkboonen f. 2—3, ziken f. 1—9, per 100 stuks. Kroten f.1— —1.80, Kroten, gek. f. 4—5, Snijboonen f.2 Stamboonen f. 2—10, Postelein f. 2—4, Spi nazie f3—8, Tomaten A f. 8, B f. 8, C f. 7.20, CC f. 3.30 per 100 K.G. Melkveiling „Leiden", 30 Aug. voor de week van 3—9 September. Consumpticmelk 1ste klas f.6, 2e klas f. 5.75, 3e klas f. 5.50, Industriemelk f. 4.40—4.70 per 100 L. BARNEVELD, 31 Aug. Aangevoerd 1.130.000 eieren. Prijs f. 3.70—f. 4.50 per 100 stuks Handel flauwer. BENTHUIZEN, 30 Aug. Aanvoer I960 kipeieren f. 3.50—4 per 100 stuks. Roode kool 7—8 ct., Savoye kool 7 ct., Bloemkool 5—6 ct. per stuk Kaas 20—24 ct. per pond. Witte kool 5 ct., Komkommers 1 ct. per stuk. Peren 5—15 ct., Zure appelen 8—11 ct., Zoete appelen 9 ct. per mandje GOUDA. 31 Aug. Veemarkt Aange voerd In totaal 2159 stuks, waarvan. 82 vette slachtvarkens 1617 ct. p.p., levend met 2°/o korting; Londensche 1213 ct. p.p. levend met 2°/o korting; 827 magere var kens 1625 per stuk; 1201 biggen 7—10 per stuk; 5 runderen 125—160 per stuk. 37 nuchtere kalveren 48 per stuk. 7 bokken en geiten 2—5 per stuk. Handel flauw. Aigemeene markt 400 partijen kaas le kwal. met R.M, 2428; 2e kwal. met R.M. 20—23. Handel matig. 398 ponden boter: Goeboter 8595 per pond; Weiboter 75—85 p.p. Handel vlug. 125 partijen eieren Kippeneieren f. 3.50—4,50 per 100 stuks; Eendeneieren f. 3,00. per 100 stuks. Han del kalm. Coöp Zuid-Hollandsche Eierenveiling Aanvoer 79 200 kippeneieren. Prijzen: 56/58 KG. f 3.50—3.60; 58/60 KG. f. 3.00—3.70: 60 62 K.G. f. 3.70—3.80; 62/66 K.G. f. 3.80 —4,10; Bruine 56/68 K.G. f. 3.50—4.20; KL eieren f. 3.30—3.50, per 100 stuks. Aan voer 400 eendeieren f. 2.80—3,50 per 100 st. KOUDEKERK, 29 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3281 stuks. Kipeieren f. 4.20—4.70, eendeieren f. 3.70—4.30 per 100 stuks. Boter 6870 ct., kaas 1722 ct. per pond. Kippen 3545 ct., lianen 3045 ct. per stuk. NOORDW1JKERHOUT, 30 Aug Veiling „Do Eendracht". Enkele heerenb. z. dr. f. 0.56—1.61, enkele heerenb. ra. dr. f. 0.27 —1.23, Snijboonen f. 0.20—1.63, dubb. hec- renboonen z. dr. f. 0.22—0.95, dubb. heerenn. mt dr. 31—33 ct., tuinboonefi 52 ct. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 30 Aug. Meloe nen 1—16 ct. per stuk. Bloemkool 2—16 ct. per stuk. Sla f. 0.50—4 per 100 krop, Snijboonen f. 0.30—2.75, Prinsebooneu f. 0.40 1 50, dubb. stam 50—95 ct. per 10 K.G. Augurken grof f. 2.75, bommen 65 ct., stippel 30 ct. per 25 K.G. TER AAR, 30 Aug. Snijboonen f. 0.20— 1.60, Prinsebuonen f. 0.30—1.50, dubb. stamb. 30—60 ct., witte pronkers 25—85 ct., kas- boonen f. 2.15—2.50, bloemkool 2—13 ct., Fijn f. 1.40—3.60, fijnbasterd f. 2.60, bas terd f. 1.95. grof f. 2.60, bommen 40 ct., knorrels 35 ct VOORSCHOTEN. 30 Aug. Kipeieren f. 4— 4.60, eendeieren f.3—3.40 per 100 stuks. Kippen 40—80 ct., eenden 60 ct., hanen 30—60 ct., duiven 10—15 ct., konijnen 25 180 ct. per stuk. WESTLAND, middelprijs v. d. Westland- sche veilingen van 30 Aug. Druiven 29— 58 ct., snijboonen 8—18 ct., stoofappelen 6—10 ct.. stoofperen 3—12 ct., tafelperen 10—21 ct., tafelappelen 4—19 ct. per K.G. Tomaten A 70—108 ct., B 60-115 ct., C 45—57 ct., CC 25—35 ct., per bak; dubbele boonen 36—105 ct. per bak; aardappelen 20—58 ct. per kist; bloemkool f.0.50—6, andijvie f. 0.50—1.50, komkommers f.0.50—2 pepers 30—60 ctroode kool f. 2—3, savoye kool f. 1.75—3, groene kool f. 1.50—3.90, sla f.0.50—1.20 oer 100. meloenen 2—56 ct perziken 1—lo ct. per stuk peen f.2—4 per 100 bos. S—l

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3