TEEKENPLAATJE CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Elfjes en Menschenkind'! RA, RA, WAT IS DAT? Langzamerhand beginnen alle scholen weer, de vacanties loopen ten einde, dus zal ik ook wel merken dat alle kinderen weer terug thuis zijn en weer mee gaan doen aan de raadsels. Zoodra ik merk aan de brieven dat iedereen weer gewoon aan het werk is, zal ik eens prijsraadsels geven, maar eerst moeten allen weer gewend zijn op school en zin hebben om raadsels op te lossen. Dezen Donderdag 31 Augustus is er overal feest voor den verjaardag van onze Koninging en zullen velen wel aan een of ander feest of optocht deelnemen en er mij over vertellen in den volgenden brief. Nu eens vele aparte antwoorden. Liesje Thors, ja ik heb in Leiden op de Heerengracht No. 27 gewoond en in dat huis ben ik geboren. Hier zijn geen bos- schen. maar wel een heel groote tuin waar ik hier logeer. Hennie de l'Ecluse ben je al weer goed gewend op school, dat is prettig. Je kunt best zoo'n raadsel vinden al zijn niet alle cijfers genoemd. Drietal de Geus, is er bij jullie in Wasse naar zooveel feest op 31 Augustus en ook nog winkelweek, nu dan is er veel te zien. Het zou wel aardig zijn voor Gerard als hij mocht deelnemen aan den ballonwedstrijd Zijn jullie 's avonds met Moeder naar de verachte winkels gaan kijken? F"-a de Graaf, wat ben je heerlijk uit geweest, wat een massa pretjes, daar kan je dan allemaal nog eens aan denken, nu je weer naar school gaat. Aaltje Schouten en Nelly Rijlaarsdam, jullie behoeven alleen maar de antwoorden van de raadsels op te schrijven, niet de heele raadsels er ook bijschrijven. Marietje Later veer, dank voor alle anec dotes, die je mij hebt gestuurd, ik zal ze allemaal voor en na eens plaatsen. Tine Punt. dat raadsel dat je mij stuurt, is mij al dikwijls toegezonden en heeft er dus ook al eens ingestaan. Zooals het weer nu is de laatste dagen, belooft het mooi te zijn op 31 Augustus. Veel plezier als je dien da«? uitbaat met je klasse. Jacobus en Jannie Nieboer, ik vind het ook heel aardig hoor, dat jullie nu voor taan samen meedoen. Ja hè. een verjaar dag in de vacantie is dubbel prettig. All de Blauw, mooi zoo, ook al weer zoo goed gewend op school en nu druk aan het leeren van versjes voor Koninginne dag. Als je dit leest is die dag al bijna weer voorbij. Je 2 anecdotes zal ik eens plaatsen. Adri en Bram Bavelaar, er ontbraken zóóvele kinderen in de vacantie, te veel om op te tellen, en daar hoorden jullie ook bij. Nu de scholen weer beginnen, komt iedereen wel weer terug. Wat zijn jullie veel uit logeeren geweest, wat een heerlijke vacantie. En nu gaat Adri dus naar de H.BJS. Drietal van Vliet, dat is heel aardig hoor zoo'n buurtvereeniging en wat een mooie cadeaux hebben Jullie alle vijf ge kregen bij die spelletjes. Het waren zeker extra mooie cadeaux voor het 10-jarig bestaan. Drietal de Wit, het is hier nu ook al dagen lang heel mooi warm weer, mij wat al te warm, want daar kan ik niet tegen. Ja hoor, verleden week Woensdag heeft het hier ook erg geregend. Auto's op de fröbelschool, hoe grappig, zeker kleine voor de jeugd. Corrie Holleman, zoo'n plezierige vacan tie gehad? Dan ga je nu ook zeker weer met plezier naar school Greetje de Leeuw, was het verleden week te laat geworden om de raadsels in te sturen, och ja, in de vacantie komt daar zoo niet van. Rika Kanbier, is je moeder in Leiden gekomen, was het voor een dagje of bleef zij logeeren? Janie van Iperen, je kunt thuis toch ook een prettige vacantie hebben, men behoeft niet altijd uit logeeren te gaan. Ai is het niet bepaald feest bij jullie op 31 Augustus, het is toch een vacantiedag, dat spreekt vanzelf. Paula en Edward ten Hooven, ja, het is overal meest mooi weer geweest in de vacantie, iedereen heeft dus wel kunnen genieten. Dat raadsel van die vervelende dagen is mij al dikwijls toegezonden. Stientje Griffioen, wat een feest Is dat geweest op jouw' verjaardag met al die spelletjes met prijzen, en toen alle vrien dinnen ook nog blijven eten; heb je ieder jaar zoo'n feest op je verjaardag? Jo en Tieleman van der Linden, o, be doelde je de blauwe tram en de halte op (Nadruk verboden.) door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Als de menschenkind'ren slapen. Zweven Elfjes heen en weer En hun Koningin, Elvira, Geeft een bal zelfs menig keer. In hun allermooiste kleeren Dansen Elfjes in den nacht 't Maantje moet eens even kijken Om een hoekje enhet lacht! Overdag is 't te rumoerig; Elfjes houden daarvan niet. En het Maantje vindt de kind'ren 't Liefst als het.z' in bedje zie In hun droom en zijn ze immers Op het Elvenfeest in 't bosch En gaan, als ze moe zijn, met hen Zitten op het koele mos. Om te luist'ren naar de Sprookjes, Die Elvira hun vertelt. Niet van Elfjes, maar van kind'ren, Daarop zijn ze zoo gesteld. Elvenvolkje, menschenkind'ren Spraken nooit nog met elkaar. Maar 'k weet zeker, dat de ELf jes En de heele kinderschaar Toch elkander heel goed kennen, D een van d'ander dolgraag hoort En niet één kind 't Elvenvolkje Op het feest nog heeft gestoord. 'fc Maantje gluurt eens in hun bedje, Fluisterend: Ik houd de wacht! En begrijp heel goed. waarom Ie, Kleuter, in je droomen lacht! (Nadruk verboden.) GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Marjanna van den Anker, Marius van den Anker, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Janie van Iperen, Jannie de Water, Frans de Water, Adri Bavelaar, Abram Bavelaar, Marie Brokaar, Marietje Laterveer, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adrianus van Vliet, Cor rie Holleman, Maartje Zaalberg, Marietje Zaalberg, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Hennie de l'Ecluse, Fran- cina de Wit. Bald de Wit, Dikkie de Wit, Stientje Griffioen, Gerda Splecker, Johan nes Jacobus Plan je, Aaltje Schouten. Nelly Rijlaarsdam. Ali de Blauw, Jacobus Nie boer, Jannie Nieboer, Tine Punt, Rika Kanbier, Greetje de Leeuw, Jannie de Moed. Rie de Moed, Liesje Thors. Rika de Graaf, Gerrie van Doesburg, Nelly de Leeuw, Adriana Struik, Corrie Holleman, Paula ten Hooven, Edward ten Hooven. Mooie ansichten in dank ontvangen van: Rie Oudshoorn uit Ede en Marietje v. der Mey uit Haarlem; Mientje Planjer uit Katwijk aan Zee; Nelly Voogdt een ansicht uit Amsterdam en een uit Haarlem. Later nog een brief met goede oplossin gen van Eempien en Jo Wassenaar. de Bezuidenhout. Neen, daar woon ik niet dichtbij, ik woon aan een heel ander einde van de stad. Ik zie de blauwe tram nooit. En Jo is aanstaanden Zondag jarig, wel gefeliciteerd hoor. Gezellig dat het nu net op Zondag is. Is Tiel al weer goed gewend op school? Gerda Spiecker, vindt je het zoo fijn om weer naar school te gaan, dat hoor ik graag, het is ook gezellic om dan alle vriendinnen weer terug te zien en elkaar alles te vertellen over de vacantieweken. Marjanna en Marius van den Anker, ja zeker, heb ik de ansicht uit Gouda ont vangen, daar heb ik verleden week in de correspondentie al voor bedankt. Wat een lange dag van 's morgens half 6 tot 's nachts half eer.. Waren jullie toen niet doodmoe. Eempien en Jo Wassenaar, zijn jullie Zondag allen naar zee geweest, het was er zeker vreeselijk vol en druk met het mooie weer. Wou Hanna niet pootje baden, daar is ze misschien nog te klein voor. Als het 31 Augustus is als jullie dit lezen, dan allen hartelijk gefeliciteerd met den verjaardag van onze Koningin, dat Is voor ons allen een groote feestdag Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Kloosterzande (Zeeland). Ze liepen met hun vieren Maar aldoor 'n een kring. Doch hoe hard ze ook liepen. Geen die den ander ving! De wind begon te blazen, 'k Zal helpen! dacht die guit Het zonnetje kwam kijken En lachte ze heusch uit. Als eind'üjk, moe van 't draven, Er één eens stille stond, Dan staakten ook de and'ren Hun dollen loop In t rond. Nu moet je maar eens raden. Wie er zoo dom kon zijn. De Heb je 't geraden? Fijn! M. HOEKEN»1 (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14