.t< Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 Augustus 1933 Derde Blad No. 22528 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. IMHHWMHIHIKIIMMWHHHIJHHHIIIIHIIIII '■""'«KÜHIKlüllil'iHKHliilHIHIHIIIIIII KUNST EN LETTEREN. Burgerlijke Stand v. Leiden RAnm.ppoPRAMMA. REGELING van den fruit-invoer. i.j xbeedt heden in wekking. Lande heden treedt in werking het Jf aangekondigde Kon Besluit inzake Rifoer van de hieronder met name ge- Vje versche en op eenigerlei wijze toe- Gjf vruchten. Dit besluit rust op de lbouw-crisiswet-1933 en monopoliseert [invoer van genoemde producten. L de uitvoering van het monopolie is L de stichting Nederlandsche Groen- |en Fruit-Centrale, opgericht bij acte |24 Aug. 1933 onder goedkeuring van [minister van Economische Zaken. Het wr der Nederlandsche Groenten- en [.Centrale is gevestigd te 's-Graven- Laan Copes van Cattenburg 62, di- le'ur F. V. Vaistar. Voor interlocale ge- tón is de Nederlandsche Groenten- Fruit-Centrale aangesloten onder de ■rlijnen P.P. 1 en P.P. 2. voor locale irekken onder het nummer 117503 e regeling zal in hoofdtrekken als volgt ken. invoer van vruchten, versch zoowel fcdroogd of op eenigerlei wijze inge- ftt zal slechts kunnen geschieden na Heccing aan de douanekantoren van J machtiging verleend tot invoer ver lui door de Nederlandsche Groenten- Ïrult-Centrale. fenoemde machtigingen worden slechts [trekt na betaling van de door den mi- van Economische Zaken ten be- van het Landbouw-Crisisfonds vast- Jelde bedragen, welke zijn: jaasappelen a 2 ets per K.G. bruto (darijnen 2 >enen „2 lanen 5 netto leien verpakt 4 bruto jelen onverp. 2 verpakt 4 |en onverp. 2 men 7'/, Hkozen 71/ iken 7'/i liven „Th appelen 6 „bruto* pruimen 6 „bruto* abrikozen „6 bruto* perziken 6 „bruto* jebereide vruchten: lerpakking tot en met 1.2 KG. a f. 0.10 Ier K.G. netto. lerpakking boven 1.2 tot en met 5 k.G. 1 f. 0.05 per K.G. netto. [verpakking boven 5 K.G- a f. 0.04 per I.G. netto. [etitutie der betaalde bedragen kan ver- i worden, indien genoemde goederen ian niet verwerkt, opnieuw worden uit- >erd. fen einde een vlotte afdoening der za- i te bereiken, kunnen importeurs ten joeve en volgens voorschrift van de Ne- landsche Groenten- en Fruit-Centrale i bankgarantie stellen of een depot Jten. Aan de Nederlandsche Groenten- [fruit-Centrale verschuldigde bedragen men gestort worden op haar rekening |ék Twentsche Bank N.V. te 's-Graven- e of op postrekening nr. 224314. importeurs moeten bij de Centrale 1 opgave indienen omtrent de door hen de jaren 1930 tot 1933 ingevoerde par- fn Formulieren waarop deze opgave kan Iden verstrekt, worden op aanvrage br de Centrale toegezonden. En mengsels hiervan ook met andere uucten. o nederlandsche rondvlucht. Succes over de geheele linie. (Vervolg van Zaterdag). tok de tweede dag van de Nederland- e rondvlucht is goed geslaagd, ui Eindhoven had de Noord-Brabant- le aeroclub in het gezellige clubhuis een 'vangst georganiseerd, die klonk als 'n ik. De secretaris, de heer Castendijk, alle eer van zijn werk en het was uner dat verschillende toestellen direct trs zetten naar Vlissingen, de volgende Me. De deelnemers werden toegespro- u door den wethouder van Eindhoven, Verhagen en den heer Philips Jr. na tos de Noord-Brabantsche aeroclub. iegen tweeën was men op het Vlissing- le vliegveld gearriveerd. De belangstel- 8 van de zijde van het publiek deed u zeker niet onder voor die te Eind- ven. Burgemeester van Woelderen sprak een ord van dank tot de organisatoren van n tocht en met vreugde maakte hij er Fag van dat de luchtvaart met recht «and uit zijn isolement heeft verlost. Baron Krayenhof (de voorzitter der Jimissie voor luchttoerisme der K.N. deelde daarna onder applaus mede. t aan mevrouw Nieuwenhuis, de oudste «deemster aan den tocht zij is ook "Men jaar mee geweest een zilveren jdaille zal worden uitgereikt, aolonel H. Walaardt Sacré eindigde zijn vvch met het uitbrengen van een dronk mevrouw van Alphen, de eenige vrou- tol die den geheelen tocht heeft vgemaakt. Tegen vieren werd 't start- maal gegeven en te ruim zes uur waren Afnemers aan de Nederlandsche j,v'uoht 1933 weer op Waalhaven terug, iit a waren afgelegd en ongetwijfeld de luchtvaart zich weer vele nieuwe «tolden veroverd. a. loerakker 60 jaar. [L}® A. j. Loerakker, lid van de in Ha KUbuer en van den gemeenteraad Pld v m baocht Zaterdag ter gelegen- art zi'n zestigsten verjaardag tal ;i! ï'dtowenschen ontvangen, o.m. van 'ot rtrr den bisschop van Haarlem, lister J R' Slotemaker de Bruine, mi- trseh«ijn sociale zaken, mr. Aalberse en tan v-venb andere Kamerleden en voorts ele politieke en sociale organisaties. Msb. ^^'^telefoongesprekken bij de NED. spoorwegen. to. tCLstelefoongesprekken die 21 °e Neb. Spoorwegen zijn Tbdj[ JJ*J*dt druk gebruik gemaakt, uitbreiding ook op andere te verwachten. VOORLOOPIGE NIET-OPHEFFING VAN GERECHTEN. Suppletoire Justitie-begrooting voor 1933. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp Ingediend tot verhooging van't IVe hoofd stuk der Rijksbegrooting voor 1933. (Voor- loopige niet-opheffing van gerechten). Bij dit wetsontwerp wordt een verhoo ging van het eindcijfer van het hoofdstuk voorgesteld met f. 282 825. Getracht zal worden bij de samenstelling der Regulari- satiewet 1933 zooveel mogelijk compensatie van het bovengenoemde bedrag te vinden. Bij de raming der begrooting voor 1933 was rekening gehouden met de omstan digheid. dat verwacht kon worden, dat in den loop van 1933 een aantal rechtbanken en kantongerechten zouden worden ont bonden Nu ten aanzien van deze verwach te ontbinding een toestand van onzeker heid is ingetreden, behooren de betref fende begrootingsposten, artikel 8 (perso neel rechtbanken i en artikel 10 (perso neel kantongerechten iweder te worden verhoogd. Deze artikelen waren vermin derd onderscheidenlijk met f 165.000 en f 155.000 Met het oog evenwel op de omstandigheid dat de vervulling van verschillende be staande en alsnog open te vallen vacatures wordt aangehouden in verband met de aanhangige ontwerpen van wet tot ontbin ding van rechtbanken en kantongerechten, behoeft verhooging met laatstgenoemde bedragen niet plaats te hebben, doch kan worden volstaan, voor wat artikel 8 betreft met een verhooging van f. 132.000. Voorts worden nog enkele andere posten weder verhoogd. Met het oog op de omstandigheid, dat de samenvoeging van de voogdijraden te Amsterdam. Rotterdam en 's-Gravenhage heeft plaats gehad, terwijl de voogdijraad te Tilburg is opgeheven, behoeven de arti kelen 67 en 68 thans niet met het volle bedrag van den aftrekpost, welke verband hield met de opheffing van een aantal rechtbanken en kantongerechten te wor den verhoogd. Volstaan kan worden met een verhooging van f. 600 op artikel 67 en van f. 1000 op artikel 68. TWEEDE KAMER. De agenda van Dinsdag 5 September. De Tweede Kamer is bijeengeroepen in vergadering op Dinsdag 5 September, te één uur. Aan de orde zal dan zijn regeling van werkzaamheden. De voorzitter zal mede- deeling doen van het besluit der centrale sectie om onmiddellijk na afloop dezer openbare vergadering in de afdeelingen te doen onderzoeken verscheidene wetsont werpen, onder welke aanvulling van het wetboek van strafrecht met het oog op kleedingstukken en onderscheidingsteeke nen. welke uitdrukking zijn van een be paald staatkundig streven; wijziging en aanvulling van de art. 125 en 126 der amb tenarenwet; wijziging der wet van 30 December 1932 tot wijziging der lager on derwijswet 1920 en van de lager onderwijs wet 1920 en regelingen van den invoer van roggebloem en roggemeel, van onderklee- ding en metaaldraadgloeilampen. Ook zal de voorzitter mededeelen o.a. het besluit der centrale afdeeling om aan de vaste commissie voor overleg met de regee ring omtrent vraagstukken en maatrege len. betrekking hebbende op aangelegen heden van handels-politieken aard. te ver zenden het wetsontwerp goedkeuring van het Nederlandsch-Duitsche douaneverdrag en van het verdrag tot wijziging van het Nederlandsch-Duitsche douane- en cre- dietverdrag van 26 November 1925. beide op 27 April 1933 te Berlijn tusschen Neder land en Duitschiand gesloten; alsmede het wetsontwerp wijziging der crisisinvoerwet. Voorts zal de voorzitter voorstellen om in een op Woensdag 6 September te één uur te houden ODenbare vergadering een aan- van gte maken met de behandeling van een aantal Indische wetsontwerpen, van het wetsontwerp heffing van een omzet belasting e.a. DE NOORDZEEHARINGVISSCHERIJ. Van de Noordzeeharingvisscherij zijn tot 26 Augustus binnengekomen te Vlaardin- gen: 185 schepen met 51 684 kantjes ha ring, tegen verleden jaar 164 schepen met 32.825 kantjes; te Scheveningen196 schepen met 64.768 kantjes, tegen ver leden jaar 141 schepen met 31.662 kantjes en te IJmuiden: 15 schepen met 5547 kantjes, tegen verleden jaar 6 schepen met 651 kantjes haring. In het geheel brachten dit jaar tot 26 Augustus 396 drijfnetharingschepen in Nederlandsche havens 121 999 kantjes ge zouten Noordzeeharing aan. waarvan 12.938 kantjes door 39 onder Poolsche vlag varende schepen. Verleden jaar werd tot 26 Augustus aan gevoerd door 311 drijfnetharingschepen 65.138 kantjes gezouten haring. De Vlaardingsche stoombeugers brach ten dit jaar aan den wal 8849 kantjes kol- haring, tegen verleden jaar 7045 kantjes. Aan de drijfnetharingvisscherij nemen tot heden deel 226 haringschepen, tegen 220 schepen in Augustus 1932. Een 20-tal motorschepen, dat nu nog de treilvissche- rij uitoefent doch in normale jaren aan de drijfnetharingvisscherij placht deel te nemen, zal vermoedelijk dit jaar blijven treilen. De vooruitzichten zijn voor de drijfnet haringvisscherij allesbehalve gunstig, het geen hoofdzakelijk te wijten is aan gebrek aan afzetgebied. N.R.Crt. Ir. D. C. J. MINKMAN t. Te Schiedam is, 48 jaar oud. overleden ir. D. C. J. Minkman, in leven directeur van de gistfabrieken Hollandia aldaar. DE wilgenplas. Namens den heer A. Poot te Hillegers- berg. bouwondernemer en exploitant van den Wilgenpias. is door mr. A. Hijman, bij de griffier van de Rechtbank, een verzoek ingediend om surséance van be taling. Mr. J. Coert Sr. en ir. W. N. van Nooten, belden te Rotterdam zijn door de Recht bank aangewezen als bewindvoerders. NED. HERV. KERK. Drietal; Te Kampen (vac.-M. Ottevan- ger), G. Enkelaar te Oud-Beijerland. G. Lans te Huizen (N.-H.V P J Steenbeek te Oudewater. Aangenomen: Naar Gouda, B. van Gin- kel te Nieuwpoort. DE RESTAURATIE VAN DE NIEUWE KERK TE DELFT. Men verzoekt ons opname van het vol gende Hoewel de fondsen slechts voor een deel aanwezig zijn, begon de Kerkvoogdij te Delft dezer dagen met het eerste gedeelte der restauratiewerken van schip en zij beuken. Ze deed dat in 't vertrouwen, dat zoo wel de Delftsche Hervormde Gemeente, alsook alle Oranjevrienden in Nederland i zullen willen helpen het ontbrekende aan te vullen. In vele plaatsen wordt op 31 Augflstus een soeldjesverkoop gehouden. Het is te hopen, dat dit een flink bedrag zal op brengen Maar in tal van andere plaatsen kon dit door tijdsgebrek e.a. redenen niet worden georganiseerd Het comité voor de restauratie verzoekt ons, op onze lezers nog eens een beroep te doen. Er ontbreekt nog ruim f. 70.000. Als allen, die ons Verstenhuias liefhebben en die 31 Augustus geen speldje konden koopen een bedragje, b.v. f. 1, glreeren op de rekening van Restauratie Nieuwe Kerk No. 222399 Delft, dan kan gemakkelijk een groot deel van de ontbrekende f. 70.000 bijeenkomen. EEN NIEUWE REGELING. Schoolgeldheffing aan Rijks Hoogere Burgerscholen. Met ingang van den cursus 1933/34 treedt voor de R. H. B. Scholen een nieuwe schoolgeldregeling in werking, die in ver schillende opzichten afwijkt van de be staande. Terwijl in de tot nu toe geldende rege ling alleen rekening werd gehouden met het inkomen der ouders of verzorgers, kan bij de nieuwe beschikking ook de aanslag in de vermogensbelasting als grondslag worden genomen Een algemeen als onbil lijk gevoelde toestand is daarmee uit den weggeruimd en overeenstemming is ver kregen met regelingen die thans reeds in sommige gemeenten bestaan. Het schoolgeld is verder over de geheele linie verhoogd. Terwijl b.v. in gezinnen met twee minderjarige kinderen, waarvan er een de HB S. bezoekt, het schoolgeld bij een inkomen van f2000, f4000, f8000, resp. bedroeg f. 18. f 48. f 120, luiden de nieuwe bedragen f28. f68, f. 168 Het maximale schoolgeld is gebracht van f 400 op f. 412. Een novum is de bepaling, dat voor een leerling die voor de twpede maal blijft zit ten (ook wanneer dat gebeurt in verschil lende klassen), dubbel schoolgeld moet worden betaald. Ten slotte zijn de eischen welke aan minvermogende leerlingen worden gesteld bij het verstrekken van boeken en leermid delen van rijkswege opnieuw verscherpt. Het daarvoor benoodigde gemiddelde rap portcijfer, dat het vorige jaar van zes tot zes-en-een-half werd verhoogd, is thans gebracht op zeven. Vad. ZILVEREN JUBILEUM TE LEIDERDORP. BLOEMBOLLEN NAAR RUSLAND. Mogelijkheid in onderzoek. De commissie voor Onpersoonlijke Re clame in het bloembollenvak heeft blijkens De Bloembollencultuur de mogelijkheid in onderzoek, om in Rusland beplantingen aan te brengen Zij zou deze met toestem ming der autoriteiten willen uitvoeren met partijen, die uit de voor vernietiging bestemde bollen worden gespaard. De commissie heeft reeds aan de vakge- nooten die hiervoor hun medewerking willen verleenen verzocht, opgave te doen van hoeveelheden, die men bereid is voor- loopig te reserveeren uit de voor inlevering bestemde hoeveelheden. De waarschijnlijk benoodigde hoeveelheden zijn de volgende: 30.000 a 40 000 hyacinten, 30.000 vroege tulpen en 50.000 Darwintulpen en 20.000 narcissen. Uitgesproken: C van der Voort, bloembollenkweeker en handelaar, te Voorhout, Berg Amolaan 9. R.-c. mr. A W. J van Vrijberghe de Co- ningh; curator mr. F. H. van der Tas te Leiden Opgeheven: C, Zwerver, te Wassenaar. A. v. d. Dussen, Waddinxveen. °iait en zwemt naar hartelust! Düch houdt IJ aan de voorschriften! WEEKBLADEN. „Het Leven" bevat verschillende foto's van het drama te Nieuwkoop, verschil lende opnamen van de zwemwedstrijden op den Amstel en van de Lutine „Gold Rush". De „Haagsche Post" brengt artikelen over „De grond trilt te Genève". „Wisse ling van het marine-bevel in Oost-Indié", ..De Duitsche rechtsstaat „Nederlandsche filmkleinkunst", „Amerikanen in Crisis tijd", „De vrouw, de man en het huwe lijk", „Epidemische voedselvergiftiging". Dr E. J. Abrahams schrijft in de .Groene Amsterdammer" over „Om de Amsterdam- sche gemeentebegrooting"; ir. H E. Ver schoor van Sleeuwijk „behandelt de Neder landsche spoorwegen", Leopold Schwarz- schild behandelt „Roosevelt's nieuwe eco nomische politiek". Albert Helman be schrijft de verjongde Vlaamsche roman kunst". „De Wereldkroniek" brengt mooie opna men van ijsbergen, beschrijft het Engel- sche werkloozenlegioen in uniform en pu bliceert, naast een gevarieerd wereldaller lei interessante opnamen van bruggen. RECLAME 4286 HET VERSCHERPTE OPTREDEN TEGEN POLITIEKE LEIDERS IN INDIE. Door den heer Vliegen zijn aan den minister van Koloniën de volgende vragen gesteld: Acht de Regeering het stelselmatige toe passen van aan de z.g. exorbitante rechten (die toch enkel voor zeer buitengewone omstandigheden zijn bestemd) ontleende bevoegdheden tegenover leiders van de nationale volksbeweging in Ned. Indie niet een gevaarlijke belemmering van een nor male politieke ontwikkeling, waar prac- tisch hierdoor zeer zwaar aankomende straffen ten deel vallen aan personen, voordat vaststaat, dat dezen de toch zeer ver gaande strafwet hebben overtreden" Is zij van meening. dat het veelvuldig verhinderen van vergaderingen van toe gelaten politieke vereenigingen. waardoor het recht van vereeniging en vergadering vrijwel illusoir wordt gemaakt, strekken kan om de volksbeweging in normale banen te leiden en te houden 7 Acht zü het oirbaar. dat de Indische Regeering antwoord weigert op een inter pellatie, "als bedoeld door het Volksraads lid Thamrin. nadat de Volkraad de inter pellatie had toegestaan? Kan en wil de Regeering spoedig aan de Staten-Generaal mededeellng doen van de feiten en omstandigheden, welke tot dit verscherpte optreden der Indische Regeering aanleiding gaven, speciaal over die, welke aanleiding gaven tot de maat regelen tegenover ir Soekarno? UIT NED. OOST-INDIE. minimum-grondprijzen. BATAVIA. 26 Augustus. (Aneta) De Volksraad heeft na een levendig debat met 30 tegen 26 stemmen de motie-Wirjo- pranoto aangenomen, waarbij de Regee ring wordt uitgenoodigd dc residents-be- sluiten, strekkende tot herziening van de z.g. minimum-gTondhuurprijzen ln de suikerstreken op Java teniet te doen. BRAND IN SUIKERFABRIEK. MADIOEN, 28 Aug. (Aneta). In twee goe- dangs van de suikerfabriek Pagottan heeft brand gewoed. In deze goedangs waren resp. 80.000 en 20.000 zakken suiker opge slagen. Circa 20 000 zakken suiker is onbruikbaar geworden. Het onderzoek wees uit dat de vermoede lijke oorzaak van den brand gelegen is in kortsluiting of broeiing. De inhoud van de goedangs is verzekerd. ONDERTROUWD. H. v. Vliet jm. 26 j. en E. Straathof jd. 24 j. B. J. Simmers jm. 26 j. en J. Olivier jd. 21 j. W. F Gravendaal jm. 23 j. en E. Ouwerkerk jd. 21 j. W. Heijmans jm. 33 j. en H. E. de Laaf jd. 28 j. J. J. J. Kluis jm 29 j. en M. J. de Vos jd. 28 j. L. Bozelijn jm. 25 j. en F. Kooistra jd. 23 j. L. Zwanenburg jm. 25 j en L. v. Meurs jd. 29 j. E. v Tongeren jm. 26 j. en C. M. Brusche jd. 22 j. A G. Wassenburg jm. 26 j. en J. Elzenaar jd. 24 j. J. v. d. Blom jm. 24 j. en M.Gijsm an jd. 22 j. OVERLEDEN. B. van Leeuwen zn. 23 j. C. v. d. Niet dr. 18 j. A. M. H. J. v. AlphenBoots wede. 74 j. VOOR DINSDAG 29 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding 10.15: Gramofoonpl. 10.30" Ensemble O. Hendriks 1230: Gramo foonpl. 1.30: Kamermuziek 2.00: Declamatie G Uhrispijn-Mulder 2.30: Vervolg concert - 3 003.45: Gramofoonpl 4.00: Pi.um-sypcopations door Gerda Eroekhuizen - 4 36 Kinderkoor:"'-! o'v. J. Hamel 500' Kinderuurtje 5 30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep mmv. „The Three Syncopators" 7.30: Filmpraatje L. J. Jordaan 8.00: Vaz Dias 8.05: Paul De heer P. van der Kwaak. Zaterdag was het den dag waarop de heer P van der Kwaak 25 jaar in dienst was bij de familie van dr. De Bruyne te Leiderdorp. Gedurende 24 jaren heeft hij eerst als koetsier, later als chauffeur bij wijlen dr. G A. de Bruyne Sr. gediend en was hij dezen ook bulten zijn taak als chauffeur op velerlei wijze behulpzaam. Dat wijlen dr G. A. de Bruyne Sr. dit jubileum niet meer heeft mogen beleven, wierp wel een schaduw op het feest! De zonen en opvolgers van den dokter hebben echter dezen dag voor den heer Van der Kwaak en zijn familie onvergete lijk gemaakt! Ten huize van den dokter werd de jubi laris v. d. Kwaak allereerst toegesproken door dr. G. A. de Bruyne r. die hem in har- lelijke bewoordingen zijn erkentelijkheid en waardeering betuigde voor de vele dien sten. welke hij de familie bewezen heeft. Mede namens zijn broeder dr. J. de Bruyne bood hij den jubilaris een bureau minlstre met een bureaustoel aan. Hierna sprak dr. J. de Bruyne den heer v. d. Kwaak toe en bracht hem hulde voor de wijze waarop hij zijn taak steeds vervuld heeft. Onder aanbieding van cadeaux en bloe men werd de jubilaris nog van vele zijden gelukgewenscht. Tenslotte sprak de heer Van der Kwaak eenige woorden van dank. Godwin en zijn orkest mmv. Ehler cn Hahnel (cither) 10.00: Zandvoort's Man nenkoor olv. J. Hamel 10.20: Omroepor kest olv. N. Treep mmv Eva Lievenberg lAlt) 11.00: Vaz Dias 11 10—12 00: Gramofoonplaten Huizen 296 M KRO-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.30: Causerie 1030: Gramofoonpl. 11.15: Causerie 12.30 1.45: Sextetconcert 200: Vrouwenuur 3.00: Gramofoonpl. 3.15: Piano-recital —'335: Declamatie 3.50: Gramofoonpl. 4 10: Pianorecital 4 30: Declamatie 4.45: Gramofoonpl 5.30: Causerie 5.40: Schiagermuziek 7.15: Lezing 7.35: Gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.00: Orkestconcert 10.35: Gramofoonpl. 10.45: Schiagermuziek 11.30—1200: Gramofoonplaten. ca. 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Daventrv. 1554 M. - 10.35: Morgenwij ding 10.50—11.05: Tijdsein, Berichten 12.20: Orgelspel R. New 1.05: Paramount Astorla-orkest olv. Anton 1.50: 'Midland Studio-orkest olv. F. Cantell 2.35: Con cert M Ritchie (sopraani en het Grinke- Trio 3.20: Gramofoonpl. 4.35 R. Tapponnier's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50 Concert E. Danieii (sopraan) en M Head 'bariton) 7.20: Walford Hyden en zijn Tzigane-orkest 8.20: Uit de Queen's Hall: BBC-Symplio- nie-orkest olv. Sir H. Wood mmv. Ch. Panzera (tenor) en C. Curzon (plano). Berlioz-Strauss-Programma 10.00. Ee- richten 10.20: BBC-orkest olv. J. Lewis 11 15: Voordracht 11.20—12.20: Het BBC-Dansorkest olv. Henry Hall. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8.05, 12.20, 7 30 en 8.20: Gramofoonplaten Kalundborg 1153 M. 12 20—2 20: Con cert uit rest. „Wivex" 3.20: L Preil's orkest 8.20: Piano-recital O. Peters 10.15: Zangrecital Edith Dam 10.45: Russische muziek 11.151250: Dans muziek olv. Kai Julian. Langcnberg 473 M 6 25Gramofoonpl. 723: Sted. orkest Driburg olv. Ruthe- franz 11.50: Gramofoonpl. 1220: Populair concert 1.20: Conceit olv. Eysoldt 5.20: Concert 6,20: Gramo foonpl 7.20: Concert uit Leipzig 8 25: „Tanz durch die Jahrhunderte", program- i ma olv. H. Keiper. Rome 441 M 8.35: Gramofoonpl. 9 05: Gevarieerd concert. Brussel 338 en 508 M. 338 M. 12.20: Omroepkleinorkest olv Leemans 1.30: Gramofoonpl 5.20: Radio-symphonie- orkest olv. Kumps 6.50: Omroepklein orkest olv. Leemans 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest olv. Walpot 9 20: Symphnieconcert olv. Kumps 10 30: Gramofoonpl. 508 M. 12.20: Gramofoonpl 1235: Vioolrecital 1.30: Omroepklein orkest olv. Leemans 1.50: Hoornrecital 5.20: Omroeporkest olv Walpot 6.35: Kamermuziek 7.25: Gramofoonpl. 820: Symphonieconcert olv. Kumps 9.20: Concert uit Ostende. Hierna: Gramo foonplaten. Deutschlandscnder. 1635 M. 8,20: Po- litisches Kabarett" met muziek van Wal ter Grpnostay 9.10: Kurorkest Swine- münde olv. P. Schelnpflug 10.20: Be richten 10.40: Sportpraatje 1120— 12 50: Populair concert olv. H. Fröhhch. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Hulzen. 3e programma: Dinsdag 29 Augustus: 8 00—12.00: Lan- genberg 12,00—17.20: Daventry 17 20 —19,20: Brussel (VI.) 19,20—afloop; Daventry. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9