EUROPEESCHE OEIKAM PIOENSCHAPPEN Jaararanf Maandag 28 Augustus 1933 No. 33 Geen enkele Hollandsche zege. rd-acht in de herkan- sing met taflengte geslagen. italië slaat nederland met 3—2. Het voornaamste Nieuws van heden. een specialen V-D.-verslaggever.) De herkansingswedstrijden. den tweeden dag der Europeesche mpioenschappen was het weer we- prachtig, er stond vrijwel geen wind 1 het water stil was. De hitte was 1 te groot. Ook voor de Herkansings- bestond veel belangstelling, ondanks "eit, dat geen enkele Kongaarsche meeroeide; die waren immers Vrij- -ds alle in de eindstrijden gekomen, ton vier slaagde er in zijn herkan- ce te winnen, zoodat de Utrechte- in de finale kwamen. De acht van werd tweede in de herkansingsrace miniem verschil op Joego-Slavië, na terst fraaie race, terwijl de Spaarne- ur de Vries ditmaal derde werd. Al le twee zonder stuurman van de Hoop i vier zonder stuurman van Triton n dus in den eindstrijd geplaatst. Als rechter fungeerde dr. F- G. Mleremet, de motorboot onmiddellijk achter de en aan kwam. te herkansingsrace vier met stuur- 1. Tsjecho-Slowakije, tijd 6 min. 23 2. Spanje, 3. België, 4. Roemenië, ede herkansingsrace: 1. Zwitserland, Smin. 19.6 sec.; 2. Polen. 3. Frankrijk. Slavië heeft niet deelgenomen, het nummer Twee zonder stuurman slechts een herkansingsrace plaats, etvonnen werd door Joego-Slavlë in 50.8 sec. De uitslag was: Joego-Slavië tijd 6 min. 50.8 sec.; 2. 3. Polen- den eindstrijd komen Hongarije, Ne- -d (Hoop twee), Zwitserland, Italië «go-Slavië. te herkansingsrace Sciff1. Zwitser- tijd 6 min. 48.8 sec.; 2. Tsjecho-Slo- 'e, 3. Joego-Slavië, 4. België. Nederlandsche sciffeur geslagen. tweede herkansingrace startte onze "enoot de Vries van het Spaarne tegen e, Frankrijk en Spanje. Frankrijk nam 'ding. Op 500 Meter kwam de Italiaan voren, terwijl de Vries laatste lag- dat moment roeide hij met 27 sla- in de minuut. Op 1000 Meter lag de op de derde plaats. Tusschen den iunan en den Italiaan ontspon zich :Ue strijd op de leiding en nu eens een, dan de andere weer voor. Op baanlengte kwam de Vries goed opzet- en zoowaar ging hij zijn beide tegen- ders ernstig bedreigen. Het leek zelfs MJ ging winnen en zijn kansen stegen, bleek dat door den feilen strijd, zoo- de Italiaan als de Franschman uitge- waren. Zienderoogen liep de Vries in, zijn eindspurt had hij te laat inge- "n zoo eindigde hij als derde met den an als winnaar. Wat meer interna- 'e wedstrijdroutine en de Vries kan ongetwijfeld nog een eind brengen. resultaat van de heat was: "ië tijd 6 min. 47.6 sec.; 2. Frank- 5 min. 49 sec-; 3. Nederland (De Vries) 51.4 sec.; 4. Spanje. het nummer „Twee met stuurman" een herkansingsrace plaats tusschen e en Spanje, welke door België ge en werd in 7 min. 25.2 sec., 2. Spanje. De Triton-Vier in de finale. .het nummer „Vier zonder stuurman" 0 een herkansingsrace plaats tusschen «land, Polen, België en Joego-Slavië. eerste start mislukte en na den twee- start had Joego-Slavië de leiding' e startte zeer slecht. Op 500 Meter lag inton vier tweede, waarbij geroeid n met 34 slagen in de minuut. Prachtig ne Dtrechtsche ploeg verder en op neut der baan had Nederland de lei- overgenomen. Geleidelijk werd de sprong vergroot tot 1 lengte. Polen Jy sterk opzetten, doch de Tritonploeg 'co haar voorsprong niet ontnemen en .„'engte verschil zegevierde de Triton „.nep tijd van 6 min. 15 sec. S«'a8 luidde: 1. Nederland (Triton t'.nja 6 min. 15 sec.; 2. Polen; 3. Bel- \Joego-Slavië. ^^ftsing double scull had tot uit- \p- ïn 6 min. 42.4 sec.; 2. Roe- 3 België. h'jord na fraaien strijd geslagen. «iord-acht roeide in de herkansing t p-iSo-Slavië, Polen, Tsjecho-Slowa- fe2® en Spanje. v.jl P e'prt leidde Tsjecho-Slowakije, SiyJL "iordploeg op de vierde plaats t rmSJi verbeterde de Leldsche ploeg l'nët -en 200 waar wist zij op 1/4 Bie de leiding te nemen. De Njord- P,el>„r.t,0€n met 32 slagen in de mi er; i vië kwam daarop de Neder- n'/'P; bedreigen, doch nog steeds hun voorsprong te handhaven. Er ontstond een schitterende race. op 1000 Meter lagen de Leidenaars nog steeds voor en op 500 Meter voor de finish eveneens. De eindspurt was magnifiek. Met 40 slagen in de minuut trok de Njordploeg het laat ste stuk, doch Joego-Slavië kwam voor en won, zij het met gering verschil. De tijd van de winnaars bedroeg 5 min. 52 2 sec., terwijl de Njordploeg er 5 min. 53.4 sec. over deed. Indien men bedenkt, dat de winnaars van de eerste heat van Vrijdag, Zwitserland en Frankrijk er beiden 5 min. 59 sec. over deden en de winnaar van de tweede heat Italië 5 min. 55.S sec. en de winnaar van de derde heat Hongarije 5 min. 59.2 sec., dan is het toch wel dubbel te betreuren, dat Nederland met betere tijden dan al deze finalisten geen plaats in de finale heeft kunnen verkrijgen De uitslag was: 1. Joego-Slavië tijd 5 min. 52.2 sec.; 2. Nederland (Njordploeg) 5 min. 53.4 sec.: 3. Polen 5 min. 56.8 sec.; 4. Tsjecho-Slowakije 5 min- 59.4 sec.: 5. Bel gië 6 min. 12 sec.; 6. Spanje 6 min. 12 sec. Hongarije drie kampioenschap pen. - Nederland tweede in de vier zonder en derde in de twee zonder stuurman. Gisteren werden de eindwedstrijden op de Donau gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de Rijksbestuurder Horthy en de leden van het Corps diplo matique waaronder de Nederlandsche ge zant met zijn echtgenoote. Ongeveer 25.000 toeschouwers bevolkten de oevers van de Donau. Hongarije won niet minder dan drie Europeesche kampioenschappen, waar door dit land in het bezit kwam van de Coupe Glandaz. Italië, Polen, Denemar ken en Frankrijk wonnen ieder één kam pioenschap. De president van de F.I.S.A. de heer Florori reikte de prijzen na afloop uit. Helaas mocht het geen der Nederlandsche ploegen gelukken een overwinning te be halen. In het nummer Vier zonder stuur man eindigde de Tritonploeg als tweede, terwijl de Twee zonder stuurman van De Hoop (Amsterdam) als derde aankwam. De resultaten der afzonderlijke num mers waren: Vier met stuurman. In dit nummer verscheen Denemarken niet aan den start in verband met het feit, dat de roeiers zich wenschten te spa ren voor de vier zonder stuurman. Italië wist het kampioenschap te behalen met aanzienlijken voorsprong op de overige deelnemers. 1. Italië Europeesch kampioen tijd 6 m. 0.6 sec. 2. Hongarije 6 min. 10.8 sec. 3. Tsjechoslovakije 6 min. 14.2 sec. 4. Zwitserland 6 min. 16.8 sec. Denemarken niet gestart. Twee zonder stuurman. Hongarije startte in dit nummer het beste. Spoedig had dit land de leiding met een halve lengte met op de tweede plaats Italië en Nederland op de derde plaats. Na 500 Meter kwam Joegoslavië opzetten. Een felle strijd ontspon zich tusschen Italië, Joegoslavië en Hongarije om de leiding. Op de helft der baan leidde Hon garije met een halve lengte. Steeds groo- ter werd de voorsprong van Hongarije. De Nederlandsche ploeg roeide met 36 slagen in de minuut en lag op dat moment op de vierde plaats. Zij stuurde zeer slecht en kwam in de vierde baan terecht, terwijl zij oorspronkelijk de tweede baan had ge had. Italië was inmiddels afgezakt, de roeiers hadden in den beginne te veel van hun krachten gevergd. Zwitserland roeide op de tweede plaats, terwijl de Hoop Twee op de derde plaats eindigde. 1. Hongraije Eurpoeesch kampioen 6 min 24 sec. 2. Zwitserland 6 min. 29.2 sec. 3. Nederland (Hoop Twee) 6 m. 31.2 s. 4. Joegoslavië 6 min 33 sec. 5. Italië. Sciff. Na den eersten start kwam de Deen- sche sciffeur op 1000 Meter in botsing met den Italiaanschen sciffeur Giacomini. Hierdoor moest opnieuw worden gestart, met het gevolg, dat in den tweeden wed strijd de Deen Hendrikson na 1500 Meter opgaf, terwijl de Hongaarsche sciffeur dr. Szendey eveneens den strijd staakte 800 Meter voor de finish. Zoo bereikten slechts drie sclffeurs de finish. 1 en Europeesch kampioen: Werey (Po len) 6 min. 28.4 sec. 2. Studach (Zwitserland) 6 min. 31.2 s. 3. Italië (Giacomini) tijd 6 min. 32.8 s. Twee met stuurman. In dit nummer ontstond een vinnige eindstrijd tusschen de Hongaarsche en de Poolsche ploeg, nadat Hongarije geruimen tijd had geleld. Hongarije won tenslotte met gering verschil. De Italiaansche ploeg gaf tijdens de race op wegens averij aan de boot. 1. Hongarije Europ. kampioen 6 min. 50 seconden. 2. Polen tijd 6 min. 52.8 sec. 3. Frankrijk 6 min. 58.4 sec. 4. België 7 min. 11.6 sec. Italië opgegeven. Vier zonder stuurman. Na den eersten start kreeg de Italiaan sche boot op ongeveer 500 Meter plotseling averij in de boot. Wat er precies gebeurde ontging ons, doch de kamprechter be sliste dat de ploegen weer naar de finish terug moesten om over te starten. Bij den tweeden start kwam Hongarije voor te liggen, waarna de Tritonvier op fraaie wijze kwam opzetten. Op 1000 Meter lagen Hongarije en Nederland boord aan boord. De Hongaren vielen daarna iets terug, waarna Nederland de leiding over nam. Denemarken had lntusschen op prachtige wijze de leiders ingehaald, zij roeide in hoog tempo en wist de leiding over te nemen. Met een prachtigen eind spurt tusschen Denemarken, Nederland en Hongarije werd Denemarken eerste en Nederland tweede. 1. en Europeesch kampioen Denemarken tijd 6 min. 4.6 sec. 2. Nederland (Tritonvier) 6 min. 7.4 sec. 3. Hongarije kwart lengte achter Neder land. 4. Zwitserland. Double scull. In het nummer Double Scull leidde Hon garije aanvankelijk, doch Frankrijk en Italië kwamen spoedig als de helft der baan is afgelegd naast de Hongaren. De eindspurt tusschen Frankrijk en Italië is zeer fraai waarbij Frankrijk met gering verschil won. 1 en Europeesch kampioen Frankrijk 6 min. 20.6 sec. 2. Italië 6 min. 22 sec. 3. Hongarije twee lengten achter. 4. Polen. 5. Joegoslavië. Achtriemsgieken. Een zeldzaam fraaie race vond plaats in den eindstrijd der achtriemsgieken, waarvoor de ploegen van Hongarije, Ita lië, Joegoslavië, Frankrijk en Zwitserland aan den start verschenen. Op de eerste 1000 Meter leverden Frankrijk en Hon garije den meesten strijd. Op 1500 Meter leidde Hongarije met een halve lengte. Frankrijk is dan uitgeroeid en zakt af, terwijl Italië en Joegoslavië komen opzet ten. Met een fraaien eindspurt slaagde Hongarije dit nummer te winnen in den besten tijd van het tournooi 5 min. 44.2 s. De eindsuitslag luidden: 1. en Europeesch kampioen Hongarije 5 min. 44.2 sec. 2. Italië 5 min. 45.2 sec. 3. Joegoslavië 5 min. 48,4 sec. 4. Frankrijk 5 min. 48.6 sec. 5. Zwitserland 5 min. 49.8 sec. De Nederlandsche roeiers vertrekken Woensdag van Boedapeste naar Nederland. Het congers der F.I.S.A. heeft besloten de wedstrijden het volgend jaar te Luzern te houden. LAWW-tENNIS. BELGIË—NEDERLAND, VOOR DAMES. Totaal uitslag 66. Te Coq sur Mer is Zaterdag aangevangen de landenwedstrijd BelgiëNederland voor dames. De resultaten van dien dag waren: Mej. Adamson (België) sl. mej. Rollin Couquerque (Nederland) 62, 75; mej. Belzer (Nederland) sl. mej. Dumonceau (België) 6—1, 6—3; mej. Sigart (Belgie) sl. mevr. DrosCanters 6^-1, 61. Mej. van Lindonk (Ned.) sl. mevr. Izaak (Belgie) 75 26. 62: mej. J. Sigart en mej. Adamson (België) si mej. Belzer en mej. A. Kerkhoff 6—1, 6—2; mej. Rollin Cou querque en mevr. DrosCanters sl. mevr. Izaac en mej. Schuiter (België) 119, 61. Resultaat na den eersten dag: 3—3. Gisteren werden de volgende uitslagen verkregen: Mej. Adamson (B.) sl. mevr. DrosCan ters (Ned.) 6—2, 6—2; Mevr. Lindonk (N.) sl. mej. Dumonceau B.64, 64; Mej. Sigart (B.) sl. mej. Rollin Couquerque (N.) 62, 62; Mej. Belzer (N.) sl. mej. Izaak (B.) 0—6, 6—4, 6—2; Mej. Sigart—mej. Adamson (B.) sl. mej. Rollin Couquerque— mevr. DrosCanters (Ned.) 62, 64; mej. Belzer—mej. Kerkhof (N.) sl. mej. Izaak— mej. Schuiten (B.) 64, 6—4. De totaal-uitslag werd dus 66, maar daar de Belgische dames 16 sets wonnen en de onzen slechts 14. behaalden eerst- genoemden de overwinning. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE TENNISPARK Op de banen van het Leidsche Tennis park aan den Morschweg worden op de Zondagen 27 Augustus 3, 10 en 17 Sep tember wedstrijden gehouden voor leden van clubs en seizoenkaarthouders. De uit slagen van gisteren zijn: Heerenenkelspel: J. Noordman sl. C. Njlokiktjien 8—6. 64; S. Remmers sl. M. van Hooff 62, 62; The Bing TJouw sl. L. Speet 6—0, 61; H. Kramers sl. P. Vermeulen 9—7, 62; A. v. d. Stok sl. H. J. Geenjaar 62, 63; J. Roth sl. C. Vre- denburg 61, 6—3. Heerendubbel: J. Roth en J. Noordman sl. W. Fleerkamp en The Bing Tjouw 64, 6—0. Dames Enkelspel. Mej. v. d. Plas sl. mej L Noordman 64, 6—1: mej. M. Croes sl. mej. T. v. d. Stok 60. 64; mej. E. Noordman sl. mej. G. Hoogendoorn 68, 75. 64; mevr. Driessen sl. mej. H. Els- hout 7—5, 6 3- DE LAATSTE PARTIJ BRACHT DE BESLISSING. De Davls-Cup-wedstrljd Nederland Italië is door Italië met 32 gewonnen. Onverwacht kwam er Zaterdag nog span ning door een zege ln het dubbelspel. Het Italiaansche dubbel: TaronlQuintavalle stelde nogal teleur en dat gaf reeds ln de eerste games aan Koopman en Scheurleer het gevoel, dat hun gloednieuwe combi natie niet al te zeer bedreigd zou worden. Zij konden hun spel heelemaal op aanval afstempelen en werden daarin niet ge remd door een sterken tegenaanval, die tot verdedigen dwingt. De services van de Italianen waren het beste van hun spel; hun ingrijpen was soms heel vlug, maar zoowel in returns als in afmakend vol leeren en vooral ln smashes stonden zij bij Koopman en Scheurleer achter. De eerste was soms prachtig-snel aan het net met zijn onverwachte uitvallen, was schitte rend op smash, de tweede had doorloo pend een sterke service, waarvan telkens de eerste ln was en zijn vlak volleeren gaf tal van punten. Spanning was er in de eerste twee sets slechts bij 44 ln de eerste. De Italianen waren van 24 op 44 gekomen en het werd viermaal deuce voor dat zij de ser vice van Taroni gewonnen hadden. Daarna werd het 64 en ln de tweede set 61. Maar toen raakten de Hollanders leeltjk van slag en het gevaarlijke daarvan was, dat zij niet alleen de Italianen kansen en punten en games, maar ook zelfvertrou wen gaven. Vooral toen dezen die derde set met 62 wonnen. Het was juist ge zien van aanvoerder Scheurleer om ge bruik te maken van de rust, ondanks het verlangen van de spelers om door te spe len. De rust gaf meer mentale dan dan physieke ontspanning en in de vierde set was het technisch en tactisch van onze dubbel weer duidelijk: 6—3. Gisteren zorgde Timmer voor een span nende partij tegen Rado. Het geheele ver loop van dezen wedstrijd werd voor de Avro uitgezonden door den heer G. J. Scheurleer. In de eerste set was Timmer nog niet zoo erg op dreef, zoodat hij deze dan ook moest afstaan aan Rado met 75. Toen echter kreeg Timmer de gelegenheid om de sterkte van z'n spel ten volle uit te bulten. Rado, die zoo vlug als water over de baan liep, haalde zeer veel, maar ver mocht toch niet nog een set te maken. Timmer won dan ook in vier sets met 5—7, 6—1, 6—1, 6—1. .De stand was nu 22. Doch een zege van De Stefani over Karsten stond al bij voorbaat vast. De Stefani leidde spoedig met 31. Karsten kwam toen meer aan het net en door goede smashes werd het 32. Er bleef spanning tot 4—3, waarna De Stefani met 63 won. De Stefani bleef in de meerderheid daarna, ondanks goede slagen van Karsten's forehand. De Hol lander speelde niet slecht, maar hij miste nog te veel de controle over zijn slagen, lntusschen zegevierde Italië dus met 32. HELEN MOODY—WILLS GESLAGEN. DOOR HELEN JACOBS. In de finale van de Amerikaansche da meskampioenschappen te Forest Hill heeft Helen Jacobs een verrassende overwinning behaald door Helen Moody Wills te siaan. Zij won daarmede voor de tweede maal den titel, die zij het vorig jaar door afwe zigheid van Helen Wills-Moody eveneens had veroverd. Helen Jacobs won den eer sten set met 86, verloor den tweeden met 36, terwijl zij ln den derden set een voorsprong had van 30, toen mrs. Wills- Moody opgaf. De bekende tennis-expert Wallis Mijers seint over deze partij het volgende aan „De Courant": Het was bekend, dat Helen Wills reeds eerder gedurende dit tournooi ten ge volge van een verstuikte rugspier pijn had geleden, doch de regen had haar toege staan vier dagen uit te rusten. In een double-match in den namiddag van den vorigen dag had zij weer met haar gewone krachten geslagen Bovendien scheen zij volmaakt gedisponeerd voor den wedstrijd van Zaterdag, en zeker gaf haar spel in de tweede set waarin zij twee keer drie games achter elkaar maakte, niet den Indruk van physieke inzinking. Het is waar, dat miss Jacobs in de eerste set bijna even goed speelde als de kam pioene ooit gespeeld had en met meer ver scheidenheid van slagen, zeker met meer tactische vaardigheid, doch Wills met haar gewone koelbloedigheid had dezen inspi reerenden aanval tegengehouden, en bleek na een zeer feilen strijd van 14 games, de angel uit het spel van miss Jacobs te heb ben getrokken. Men verzekerde mij, dat er gedurende de 10 minuten pauze, waarbij de meisjes elk in een andere kamer rustten, niets bitzon- ders gebeurde om aan te duiden, dat Helen Wills 14 minuten later aan een verbaasden scheidsrechter zou mededeelen, dat zij zich niet in staat achtte, den wedstrijd te vol- Nederland beeft geen succes bij de Europeesche roeikampioenschappen: NJord werd in de herkansing geslagen. De record-wedstrijd op Te Werve, Ncderl. record Olympische estafette verbeterd. Nederland verloor met 32 en tennis wedstrijd tegen Italië. Helen MoodyWills door Helen Jacobs geslagen. Voetbalseizoen ingezet met de wedstrij den om den Zilveren Bal en den Arol- beker. eindigen. Toen ze bij den stoel van den scheidsrechter stilstond, dacht men dat het een gewone normale pauze was, en zij naar den anderen kant van het veld liep. Miss Jacobs was reeds naar de andere zijde geloopen en verzamelde de ballen om te serveeren. Toen zij Helen Wills met den scheidsrechter zag praten kwam zij vragend naderbij en toen zij mrs. Wills Moody's houding van berusting zag, sloeg zij haar arm om haar tegenstandster en stelde voor dat zij opnieuw rust zou nemen. Ik herinner mij, dat precies hetzelfde aanbod op ditzelfde veld gedaan werd 12 jaar geleden, door mrs. Mallory aan Su zanne Lenglen. Suzanne was toen een set en een game achter en had juist den scheidsrechter medegedeeld dat zij den wedstrijd wilde opgeven. Het verschil tus schen den wedstrijd van Zaterdag en dien waarbij de Fransche kampioene opgaf was dit-, dat het er toen heelemaal niet naar uitzag, dat Suzanne Lenglen mrs. Mallory kon weerstaan, terwijl het thans geruimen tijd scheen dat Wills naar alle waarschijn lijkheid ln staat zou zijn om miss Jacobs te verslaan, totdat miss Jacobs in de derde set een ongebreideld offensief hervatte. Ik ben verplicht te zeggen, dat ofschoon Helen Wills ongetwijfeld geloofde, dat zij op het veld zou Instorten, Indien zij den wedstrijd zou voortzetten en daarom te rugtrekking het minst van twee kwaden achtte, haar psychische vermoeienis waar schijnlijk vermeerderd werd door de ont dekking, dat miss Jacobs niet den wed strijd cadeau zou geven door vermindering van snelheid of verlies aan uithoudings vermogen. Miss Jacobs verschilde zoowel van miss Round als miss Nuthall dit jaar hierin, dat zij na Helen Wills ln de ongewone po sitie te hebben gedwongen ln de derde set voor haar leven te moeten vechten, zij niet als de Londensche meisjes haar slag- contróle verloor onder den Invloed van de reputatie van Helen Wills. In tegendeel, zij speelde beter in de beslissende set dan zij ooit te voren had gedaan. Helen Wills won slechts 5 punten ln de afgebroken derde set. Zij was na de rust vóór Helen Jacobs naar het veld teruggekeerd, en zag, zittend op den ladder van den scheidsrechter stoel, er onbezorgd uit. Zij serveerde en scoorde het eerste punt, doordat miss Ja cobs uit sloeg. Niettemin won miss Jacobs de game. En 2 minuten later kwam de mededeeling dat de wereldkampioene den strijd gewonnen gaf, welke verklaring met lawaai en gesis door het publiek werd ontvangen. Helen Jacobs werd luit toegejuicht. Kelen Wills kwam niet terug om het bouquet te ontvangen, dat gewoonlijk aan de verslagen flnaliste wordt aangeboden. Zij trok zich onmiddellijk in het hotel te Forest Hill terug, waar zij logeert. Aanvankelijk zou ze nog terugkomen voor het double-spel met miss Ryan tegen de dames Nuthall en James. Men advi seerde haar evenwel dat dit onverstandig zou zijn met het oog op de vijandige hou ding van de menigte. Bovendien was ook Ryan er niet erg op gesteld om te spelen. Helen Wills bleef daarom in haar hotelkamer, terwijl de commissie der kampioenschappen een ver klaring voorbereidde, die hierop door Moody werd onderteekend. In deze verkla ring, waarin zij uitleg deed van haar te rugtrekking, zegt zij dat zij voelde dat zU zou flauwvallen omdat de pijn ln haar rug en heup te hevig was. Zij zegt dat ze niets aan de buitengewone kwaliteiten van het spel van haar tegenstandster wenscht te kort te doen, en eindigde met dezen zin: „Ik voel. dat ik de finale van het natio nale kampioenschap bedorven heb en lk wenschte, dat lk het advies had op opge volgd van mijn dokter en naar Califomlë was teruggekeerd. Ik ben nog steeds van meening. dat ik er Juist aan gedaan heb mij terug te trekken, omdat ik voelde, op het punt te staan op het veld Ineen te storten". Twintig reporters wachtten ln de hall van het hotel of misschien Helen Wills uit haar kamer zou komen, doch zij was hun reeds ontvlucht en had het hotel door een zij-uitgang onopgemerkt verlaten Zij be gaf zich per auto naar New York en zal onmiddellijk naar Califomlë terugkeeren om een kuur te volgen. Engeland won het dubbelspel-kampioen schap door terugtrekking van het paar Wills—Ryan.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11