IVO ROL VELO'S zijn niet duur 0e VUdedatvdMke-l'Cttidpastii. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 Augustus 1933 Derde Blad No. 22527 nieuwe Hoogleeraren te Kampen. Buitenl. Weekoverzicht. BINNENLAND. VRAGENRUBRIEK. WASCHM ACHINES van af fl. 30.- W RING MACHINES van af fl. 13- Dr. K. SCHILDER EN Ds. Mr. G. M. DEN HARTOGH. Dr. K. Schilder. Jprof. Dr. K. Schilder, die gelijk de lezer |het verslag van de Generale Synode der ■r. Kerken lezen kan, door de Synode Middelburg is benoemd als opvolger i prof. dr. A. G. Honing, tot hoogleeraar de Theol. School te Kampen, werd 19 1890 te Kampen geboren. Hij stu- fcrde aan het Ger. Gymnasium en de |eol. School, beiden aldaar. In 1914 werd candidaat en 21 Juni 1914 predikant de Ger. Kerk van Ambt Vollenhove. j stond achtereenvolgens te Vlaardingen 1916). Gorinchem (1919), Delft (1922), igstgeest (1926) en deed in 1928 zijn in de te Delfshaven. Prof. Schilder, die 3 art j.l. promoveerde te Erlangen op een efschrift getiteld: „Zur Begriffsge- Jiichte des „Paradoxon" mit besonderer uchsichtigung Valvins und des Nach- lerkegaardschen „Paradoxon", volgde Baar de colleges van prof. dr. Herrigel, lm. Rat. prof. dr. O. Stahlin en prof. dr. Vollrath. Prof. Schilder heeft zeer veel gepubli- Jerd in boek en blad. Van zijn standaard- fiken noemen we: Tusschen ja en neen; openbaring van Johannes en het so- hle leven; Christus in Zijn lijden, (welk Irk in 3 deelen verscheen); Kerktaal en pen; Wat is de hel? en Licht in den rook. larnaast ook kleinere werkjes als: Dr. A. Jivper en het Neo-Calvinisme te Apel- pm veroordeeld; Geref. Pharrizeëisme; i hoornstoot tegen Assen? Het Dar- ne; Vrijmetselarij en Tegenstrijdig- den in den Bijbel. Prof. Schilder is Idacteur van het weekblad „De Refor- |atie" en medewerker aan het weekblad Bazuin". Hij publiceerde een groot intal preeken, waarvan meerdere in de felijksche serie „Genade voor genade" l schreef bijdragen in het Jaarboek voor Prot. Theol. Onderwijs, het Geref. sol. Tijdschrift, Christ. Letterkundige keien: Op den uitkijk en in het pas pchenen boek „Jezus Christus en het Jenschenleven". Ook in den Almanak van (tt studentenkorps „F.Q.I." van de Theol. Jhool te Kampen publiceerende hij een V. ander, terwijl hij van zijn dagboek Boud. wierook en myrre" drie afleverin- tn verschijnen deed. Zijn persarbeid [rekte zich uit over meerdere kerkboden komt thans nog ten goede aan de Irkbode van de Ger. Kerk van Delfs- opvolger van wijlen prof. dr. H. buwman. om onderwijs te geven in het Trkrecht en de kerkhistorie is door de lenerale Synode tot hoogleeraar te Kam en benoemd ds. mr. G. M. den Hartogh, ledikant bij de Geref. Kerk van Hazers- Toude. Ds. Mr. G. M. den Hartogh. Marinus den Hartogh werd 19 Ptni 1899 te Heerjansdam, waar zijn va- wijlen ds. A. den Hartogh. die in 1919 TtSik en 00te Geesteren-Gelselaar hi! u 1 was' stond, geboren. L™1 behaalde het Mulo-diploma B en k-aT1 de HBS- 5-jarigen cursus, fcV»n ^'1 0011 eindexamen deed. Ver- «t-.it ^eed de nieuwe hoogleeraax t ('kamen voor toelating aan de Vrije Hifi? Hier studeerde hij in de n en deed daarin candidaatsexa- «ierf ï^door hij den meestertitel ver- v,!, vervolgens was hij eenigen tijd ver- é.rP.n aan de Dr. A Kuyperstichting te ia» rt jennage. Vervolgens studeerde hij a ïcio universiteit theologie en werd candidaat. Een op hem uitge- f."' °®r°ep door de Ger Kerk van Ha- i«i' werd onmiddellijk aanvaard ,van''rtó!,aaJ;t 1929 bevestigde de assessor Nf noie Synodc. ds. J. L. Schouten, die Peir itA Predikant te Hazerswoude was. P*rc in het ambt. sprekende over |Den nlL' 21 Dienzelfden dag deed prof. Uoh i ,™gn zijn intrede, sprekende over 1 29 en 30 S®e, hoogleeraar, die vooral door Jb: »hriften op politiek terrein be- ;M.verwierf. hoopt nog dit jaar te °P een politiek-historisch Prof h?' t1 de rechten. oen Hartogh heeft o.m. samenge- Riccione wordt beroemd. - Italië's streven naar de vorming van een Centraal- Europeesch blok. Riccione. de kleine Italiaansche bad plaats nabij Rimini, heeft zich met één slag een wereldnaam verworven! Terwijl niemand er op was voorbereid, terwijl trouwens de samenkomst pas tegen begin September was aangekondigd, deed de kleine Oostenrijksche bondskanselier Doll- fuss dezer dagen gedurende een vergade ring van den Oostenrijkschen minister raad, tusschen de gesprekken door, plotse ling de verrassende mededeeling dat hij op staanden voet naar Italië zou vertrek ken! En een uur later zat Dollfuss reeds in een vliegtuig, dat hem rechtstreeks naar Riccione bracht, waar Mussolini ge reed stond hem te ontvangen. Zoo ooit dan heeft deze aangekondigde conferentie sensatie gebracht in de internationale politieke wereld! Mussolini's sympathie voor .David" Doll- fuss in z'n heroischen, maar misschien op den duur toch niet vol te houden, strijd tegen „Goliath" Hitler is welbekend. Maar waren de moeilijkheden in den aanvang dezer week dan plotseling zoo groot dat hals over kop de mondelinge raad van den Duce moest worden ingeroepen? Meeren- deels tast men daarover in het duister en over de wat simpele verklaring, dat de conferentie nu is gehouden omdat Musso lini anders voorloopig wegens drukke werkzaamheden niet meer te bereiken zou zijn geweest, haalt men slechts de schou ders op. Intusschen is de internationale politiek in heftige beroering gebracht, waarbij vooral de Fransche en Engelsche Pers zich tot onaangename beschouwingen heeft laten verleiden. Want wat ook doel en resultaat der besprekingen te Riccione mogen zijn geweest, vast staat wel dat Mussolini de gelegenheid der Oostenrijk sche moeilijkheden tracht uit te buiten door zich aan het hoofd te plaatsen der Centraal-Europeesche politiek. Waar schijnlijk zal het den weg op gaan vaneen internationale leening aan Oostenrijk, dat financieel aan den grond zit, maar de Duce wil het daarbij niet laten. En het zijn niet het minst de Fransche politici, die zulks bevroeden. Zij voorzien een in 't gedrang komen der Kleine Entente (en daarmede dus van de Fransche belangen), zij voorzien ook een openlijk streven naar nauwe samenwerking tusschen Oostenrijk en Hongarije onder het beschermheer schap van Italië. En de mededeeling in de Oostenrijksche en Italiaansche bladen dat men evenzeer samenwerking beoogt met Duitschland „zoodra zulks mogelijk is" heeft Frankrijk ongetwijfeld nog veel meer verontrust. De Italiaansche plannen worden er vrij duidelijk door geaccen tueerd. Zij zijn: samenwerking tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije, eventueel met Triëst als vrijhaven, en op den duur: de vorming van het groote Centraal- Europeesche blok door aansluiting van Duitschland! Dat Frankrijk en Engeland zich daartegen met hand en tand verzet ten zullen, is aan geen twijfel onderhevig, maar het zal hun moeilijk vallen den Ita- liaanschen aanvals-stoot (waarschijnlijk te Riccione zorgvuldig voorbereid) te pa- reeren. Voordat intusschen een algeheele ver wezenlijking van Mussolini's plannen mo gelijk kan zijn, zal men een oplossing heb ben moeten vinden voor het Duitsch- Oostenrijksche probleem. En dat zal heel wat voeten in de aarde hebben! Voor loopig treedt men in Oostenrijk nog met beslistheid op tegen elke actie ten gunste der nationaal-socialisten, terwijl ander zijds een systematische actie tegen het regieme van Dollfuss wordt gevoerd. Voor al de beruchte heer Habicht, die indertijd buiten de Oostenrijksche grenzen is gezet, treedt daarbij op den voorgrond en hij moet wel de absolute goedkeuring van de regeering-Hitier hebben om drie a vier maal per week voor de microfoon van den Beierschen omroep te Miinchen z'n op hitsende, kwaadaardige en gevaarlijke redevoeringen te kunnen houden. Eenmaal heette het onlangs, na den stap der mo gendheden te Berlijn, dat Hitier toegezegd had de radio-hetze stop te zullen zetten, maar niemand geloott thans nog aan de waarde dier belofte. Overigens wordt de aandacht der Duitsche regeering momen teel blijkbaar zeer sterk afgeleid door de pogingen om werk te verschaffen aan het legioen der Duitsche arbeiders, die begin nen te begrijpen dat met idealen alleen hun leege magen niet te vullen zijn. Op velerlei wijzen wordt thans werk verschaft en stellig heeft dat het aantal arbeids- loozen belangrijk doen dalen, maar de vraag moet gesteld worden of dat tot gun stige resultaten zal kunnen leiden. Want door b.v. werkgevers te verplichten hun aantal arbeiders met 10 of 15 pet. te ver meerderen (dikwerf soms met nog meer) lost men toch de economische crisis niet op, omdat de productie-kosten op die wijze noodzakelijk moeten worden opge voerd! Dit voorbeeld is er slechts één uit vele en het is opvallend hoe zelfs de Duitsche minister van economische zaken, de heer Schmitt, dezer dagen in een openbare ver gadering waarschuwde tegen het doorzet ten van een dergelijk systeem! Hitier c.s. zullen dat trouwens evenzeer begrijpen. Alleen de noodzaak van oogenblikkelijk op successen (zij het tijdelijke) te kunnen wijzen, moet dan ook beschouwd worden als de reden van deze ongewone Duitsche politiek. steld het magistrale gedenkboek van de A.-R, Partij, dat onder den titel „Schrift en Historie" bij haar gouden jubileum het licht heeft gezien. Zelf gaf hij daarin twee artikelen, n.l.: Onze grondbeginselen en: Kroon, ministers, staten-generaal, kiezers. Ook is hij medewerker aan de Chr. Encyclopaedic, waarin van zijn hand eveneens bijdragen het licht zagen Ver der noemen we zijn geschrift: Een uit gangspunt. één weg. één doél" Bleef de A.-R. partij inzake het gezantschap bij het Vaticaan in de lijn van Groen en Kuyper?); en zijn diverse artikelen in het orgaan Anti-Rev. Staatkunde, zoowel in de maandelijksche als in de kwartaal uitgave. waarvan we noemen: Groen's ge dachte over de verhouding van Staat en Kerk: Politieke beginselen in verband met godsdienstige stroomingen omstreeks 1860. en Dc politieke ontwikkeling der Roomsch-Katholieken in Nederland tot tot ongeveer 1860. Prof. den Hartogh is 34 jaar oud. DE LOONEN VAN HET RIJKSPERSONEEL. Nadere bijzonderheden omtrent de verlaging. Onder voorzitterschap van den heer L. F. Guit. was het hoofdbestuur van de vereeniging St. Paulus in buitengewone vergadering te Utrecht bijeen ter bespre king van de voorstéllen der Regeering, inhoudende een nieuwe korting op de loonen en salarissen van het rijks personeel. Met groote teleurstelling werd van den inhoud dezer voorstellen kennis genomen, vooral omdat in voorafgaande jaren reeds belangrijke offers door het rijkspersoneel werden gebracht. Overeenstemming werd bereikt ten op zichte van het standpunt, in te nemen bij de besprekingen in de R K. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel, waarvan „St. Paulus" deel uitmaakt, en welke be sprekingen in de volgende week zullen plaats vinden. Op deze hoofdbestuursvergadering volgde in den namiddag een vergadering van af- i gevaardigden van de Centrale groep j Rijkspersoneel van St. Paulus". Bij de daar gevoerde besprekingen wer den de grondgedachte en de practische beteekenis der Regeeringsvoorstellen aan ernstige kritiek onderworpen, terwijl daar naast bijzonder gewezen werd op de posi tie van hen. die behooren tot de lagere groepen van het Rijkspersoneel. De beraadslagingen leidden tot alge heele overeenstemming tusschen bondslei- ding en afgevaardigden. Msb. Omtrent de korting op de salarissen van de rijksambtenaren meldt het „Volk" nog: De centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken is tegen 12 September as. in vergadering bijeen geroepen. teneinde zich te beraden over den ingekomen brief der regeering betref fende een nieuwe salariskorting, welke men zich voorstelt op 1 Januari 1934 te doen ingaan. Deze korting bestaat uit een verhooging van de reeds toegepaste tijdelijke korting met vijf procent zoowel voor gehuwden als voor ongehuwden. Voorts is het de bedoeling, dat de be staande extra-korting van drie procent voor ongehuwden zal worden verhoogd na het bereiken van den 25-jarigen leeftijd en wel met dien verstande, dat voor ieder jaar één procent meer zal worden gekort, totdat op 32-jarigen leeftijd een totale extra korting van tien procent zal zijn bereikt. Aan de besprekingen in de centrale commissie zal een behandeling van deze voorstellen voorafgaan in de overleg-com- missies voor het lager en middelbaar onderwijs. Aan deze commissies is ver zocht, haar gevoelen vóór 3 September a s. kenbaar te maken. De nieuwe salarisverlaging zal een tijde lijk karakter dragen. De regeermg hoopt echter vóór 1 Januari 1935 een algemeene herziening van de rijkssalarissen tot stand te kunnen brengen.. RECLAME. 5995 Een product van de Pharm. Fabriek A. Mijnhardt - Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. sloot den bij uitstek geslaagden eersten dag Nederlandsche rondvlucht 1933. 541 KJVt van het 1013 K.M. lange traject rijn afgelegd. Naar wij vernemen zou het in de be doeling liggen om aan de het volgend jaar te houden derde rondvlucht boven Neder land een min of meer Internationaal ka rakter te geven door ook voor buitenland- sche sportvliegers de gelegenheid tot deel name open te stellen, waardoor wellicht een nog meer intensieve propaganda voor liet luchttoerisme in ons land zal worden bereikt. REUZEL IN DE MELANGE? LUCHTPOSTPAKKETTEN AMSTERDAM-B.4TAVIA. Verlaging van de tarieven. Zooals bekend bestaat reeds geruimen tijd gelegenheid tot verzending van post pakketten naar Ned.-Indië en tusschenlig- gende landen door middel van den lucht- dienst Amsterdam-Bandoeng. Met ingang van 1 September as. worden alle tarieven voor dit vervoer belangrijk verlaagd. Voor Ned.-Indië b.v. wordt het luchtrecht teruggebracht tot een minimum van f. 10.50 per pakket (thans f.15). De postkantoren verstrekken nadere in lichtingen. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de tarieven voor luchtpost pakketten vermeld in het strooibiljet van Nov. 1932 en op het omslag van de boekjes met luchtpoststrookjes ..par avion", met ingang van 1 September komen te ver vallen. Mogelijkheid niet uitgesloten. Naar wij vernemen is het niet buiten gesloten, dat binnenkort in de mélange reuzel zal worden verwerkt. De Crisis- Zuivelcentrale, tot wie wij ons om nadere inlichtingen wendden, verklaarde dat deze mogelijkheid geenszins is uitgesloten. Zal dit het geval worden, dan zal deze toe voeging van reuzel in het geheel niet be hoeven te beteekenen, zoo werd ons van de Crisis-Zuivelcentrale meegedeeld, dat de melange voortaan allen als braad- of bakvet bruikbaar zal zijn, waardoor ge bruikers zich voortaan voor de boterham de duurdere natuurboter zouden moeten aanschaffen. Men wees er ons op dat ook vroeger in de margarine dierlijke vetten werden verwerkt, tot deze door goed- koopere plantenvetten zijn vervangen Tel. MILITAIRE BELANGENVEREEN. De minister van defensie heeft, op ver zoek van het hoofdbestuur van de vereeni ging van jaarwedde genietende beroeps militairen beneden den rang van tweede luitenant, behoorende tot de Koninklijke landmacht „Ons Aller Belang", met het oog op de door dat bestuur daarbij aange boden gewijzigde statuten en het huishou delijk reglement dier vreeemging, besloten, dat voornoemde vereeniging in afwach ting van de verleening der Koninklijke goedkeuring op de gewijzigde statuten voorloopig kan worden toegelaten als een I militaire belangenvereeniging en vergund, dat in genoemde vereeniging onderofficie ren en korporaals van het berocpsperso- neel kunnen samengaan. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. De eerste dag een succes. Tusschen elf en kwart over elf uur zijn gisteren, gelijk gemeld, de aan de rond vlucht deelnemende toestellen van Schip hol vertrokken. Na een prachtigen tocht over Noord-Holland via de oude stadjes Hoorn en Medemblik, waar ter gelegen heid van deze luchtvlootrevue de vlaggen uithingen en de geheele bevolking was uitgeloopen, ging bet parcours via Den Oever het uiterste Oostpunt van het ex- eiland Wieringen, naar het militaire vlieg veld De Kooy. De belangstelling was hier voor dit spor tief evenement bijzonder groot. Verschil lende toestellen maakten van het opont houd gebruik, om te tanken. De Jantjes waren druk in de weer, om bij aankomst en start de behulpzame hand te bieden. Van de 18 te Schiphol gestartte sport- vliegtuigen bleken 1? te zijn aangekomen. De G.F.B.R.X. ontbrak Het bleek naar Waalhaven terug te zijn gegaan wegens motordefect. Het gedeelte van den tocht over de Wad deneilanden was bij uitstek mooi. Het weer werd echter iets minder gunstig. Boven Ameland werd de koers verlegd in de richting Groningen, waar het vliegveld Eelde de derde landingsplaats was. De Groningers zijn enthousiaste lucht- vaarders. Honderden hadden zich naar het vliegveld begeven om een deel van dit sportieve evenement mee te maken. De een na den ander kwamen de sportvliegers binnenfladderen en binnen een half uur is het militaire en civiele eskader weer op vasten grond. Op het vliegveld werd een kleine hartversterking genomen en per bus ging het gezelschap dat nu heele- maal geacclimatiseerd is naar het familie hotel te Paterswolde waar een lunch wachtte. Baron Krayenhof bracht in eenlge vriendelijke woorden aan het bestuur der VVV te Paterswolde dank voor de mede- wérking aan dit vliegfeest, terwijl hij har telijke woorden richtte tot de militaire vliegers, die zich bij deze gelegenheid bij de burgerlijke luchtsport aansloten. De start te Eelde verliep zeer vlot. Het weer dat veel minder goed was ge worden klaarde toen wij Zuidelijker kwa men aanmerkelijk op en onder het genot van een heerlijk zomerzonnetje ging het Twentewaarts. De Twentenaar is terecht trotsch op zijn vliegveld en laat geen ge legenheid voorbijgaan om zijn luchtvaart liefde te uiten. Drommen menschen waren naar het vliegveld gekomen om de toe stellen te zien aankomen. Een zeer gezel lige avond, aangeboden door de Twentsche aeroclub in de sociëteit te Enschede be- EEN LANDELIJK R.K. STORMCOMITé. Men schrijft ons: Bijna op hetzelfde tijdstip dat de R.K. Staatspartij te Amersfoort, haar Kaderdag hield, kon men in de „Tilburgsche Post" lezen, dat te Tilburg in oprichting was, een Landelijk Stormcomité inzake katho lieke crisis-politiek. De actie van dit Stormcomité, dat over het geheele land afdeelingen hoopt te stichten, zal, naast de actie tegen het uitheemsch fascisme, een campagne voeren om, door de Staats partij onmiddellijk in de Kamer aan de orde te doen stellen: a). Vermindering van het aantal Ka merleden, intensiever werk in de Kamer- Commissies en geen algemeene beschou wingen meer in de Tweede Kamer; b). Verbod aan alle bezoldigde func tionarissen van Rijk, Provincie en Ge meente, om lid te zijn van eenige, om het even welke vereeniging, op sociaal of politiek gebied, voorts om meer dan een openbaar ambt te vervullen of naast hun ambt, in het particuliere leven, nog andere dan onbezoldigde functies V hebben; c). Bevordering eener nationale econo mische politiek; d). Hulpverleening aan den noodlijden den middenstand, toe te passen op den zelfden grondslag als de regeeringshulp- verleening aan den landbouwstand; e). Vaststelling van een rijks-index- cijfer voor de prijzen der levensmiddelen en periodieke vaststelling der loonen naaf- dat officieel indexcijfer; f). Invoering eener rijksregeling inzake de bevoegdheid van semi-ambtenaren, waaronder te rekenen alle functionarissen van vakgroepen en vereenigingen op eco nomisch en sociaal gebied: h). Instelling van een onpartijdig onderzoek naar het algemeen beheer der gelden van de wettelijke sociale verzeke ringen en reorganisatie van den desbe- treffenden dienst, in dier voege, dat niet meer het grootst percentage van dc op brengst der bedoelde wettelijke verzeke ringen aan de administratie der Raden van Arbeid e.d. wordt verspild; h). Uitbreiding der werkverschaffing met arbeidsverplichting voor alle steun- trekkenden. i). Buitenlanders zullen in Nederland slechts dan werkzaam mogen zijn, als hun arbeid niet door Nederlanders kan worden verricht; j). Afschaffing van vrouwenarbeid bij de openbare ambten en in de industrleele bedrijven. Ambtenaren kunnen niet tot dit Storm comité toetreden. Evenmin kunnen leden van het R. K. Stormcomité, die in de openbare besturen zitting hebben, tevens een bestuursfunctie in dat Comité of in de R. K. Kiesvereenigingen vervullen. Dezer dagen zal de voorlooplge leiding van het landelijk Stormcomité zich met een manifest tot de Nederlandsche Katho lieken richten. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het R.K. Storm comité te Tilburg. DE HAAGSCHE BEGROOTING. Geen belastingverhoogfng. De door burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage opgemaakte begrooting voor 1934, welke binnenkort verschijnt, sluit zonder belastingverhooging. Z.-H. PROVINCIALE BRANDWEER- BOND. Onder voorzitterschap van den heer W. A. Keeman, hoofdman van de brandweer te Rotterdam ls te Rotterdam de alge meene jaarvergadering gehouden van den Zuid-Hollandschen Provincialen Brand- weerbond. De Bond telt thans 68 actieve leden. De afgetreden bestuursleden, de heeren E. G. Gaarlandt. J. Luijerink en J M M. van Meetelen resp. burgemeester van Gouda. Vlaardinger-Ambacht en Berg- schenhoek werden bij acclamatie herko zen. Tot afgevaardigden naar de op 13 en 14 September te houden algemeene jaarver gadering der Kon. Ned. Brandweerveree- niging te Deventer werden benoemd, de heeren J. M. M. van Meetelen, F. J H. Burgers en J. van der Pias. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" is gisteren utt Boedapest vertrokken en te Cairo aangekomen UIT NED. OOST-INDIE. DE VOLKSRAAD. BATAVIA, 25 Aug, (Aneta). De Volks raad heeft met 41 tegen 12 stemmen de motie-Wiranata Koesoema aangenomen, waarbij de Regeering wordt verzocht het daarheen te leiden dat een academische opleiding van Inlandsche bestuursambte naren spoedig in het leven zal worden geroepen Het amendement-Thamrin waarin wordt voorgesteld de memoriepost Particuliere Landerijen der begrooting voor de afdee- ling Binnenlandsch'Bestuur met f 2 000 000 te verhoogen. werd verworpen met 40 tegen 12 stemmen. DE WERKLOOSHEID. BATAVIA, 25 Aug. (Aneta.). Het verslag van het Kantoor van Arbeid over de maand Juli Inzake de werkloosheid geeft aan dat in totaal 14.766 werkzoekenden bij de on derscheidene arbeidsbeurzen stonden In geschreven. De plaatselijke comité's keerden in den loop van de maand Juli totaal f 64 046 43 uit. verdeeld over 3767 steuntrekkers. In deze cijfers zijn niet begrepen de uit gaven ten behoeve van ln de tehuizen der A.M.J.V., Leger des Hells en de R.K. Stich ting opgenomen personen. L. S„ te L. Het belastbaar Inkomen wordt niet naar boven opgevoerd tot een geheel bedrag van f. 100. Is het door u aangegeven inkomen juist dan kunt u reclameeren. L. D.. te O. Door het staken van uw beroep, is uw belastbaar Inkomen gedaald beneden drie vierde van het bedrag waar naar uw aanslag werd geregeld Ontheffing moet uiterlijk binnen drie maanden na afloop van het belastingjaar schriftelijk worden aangevraagd aan den Inspecteur in wiens dienstkring de aanslag werd opgelegd. RECLAME. 5998 D 2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9