K. SIMOHIS DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. SCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 Augustus 1933 noord wijk. noordwijk binnen. '°°rdwijk aan zee. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. veurleidschendam. voorschoten warmond. wassenaar. met origineel goodyear onderwerk voor zeer Lage Prijzen Tel. 699 Ha^Sesninerstr. 138 UIT DE RIJNSTREEK. eentefondsbelasting waardoor zij v verplicht Is het aantal opcenten a,p b op te voeren tot 150. ïKr Verduljn vraagt of niet gewacht rden tot de begrooting gereed is. Hij dat er nog meer verhooging noo- z(jn om de begrooting sluitend te voorzitter zegt, dat dit niet het geval h. Er zijn in dat geval nog andere belastingen die herzien kunnen Jat comptabiliteit geeft aan dat de ie voor het Burg. Armbestuur is ver met 1.5000, de post werkloozensteun 10.000, De politie zal over het eerste 'ar 1933 voor gemaakte overuren uit- fj worden f. 132. De heer Verduyn of dit weer iets nieuws is, daar hier ooit sprake van is geweest. De voor zegt, dat deze overuren inderdaad tigd zijn en z. i. betaald behooren te n. Het corps is klein en de werk- eden vele. deze en andere extra uitgaven is de tingspost van f. 20.000 voor onvoor- uitgaven geslonken tot f4000. -rzitter deed tenslotte enkele mede gen, n.l.: aan den heer van Ingen met ingang 1 Sept. als onderwijzer eervol ontslag leend wegens vertrek; het verzoek van de Bouwvakarbei- -nd te Lisse, om bij werkloosheid een uitkeering te ontvangen van 70 pet. het contractloon in de bouwvakken, kan worden ingewilligd, aangezien het oordeel van B. en W. alle werk- recht hebben op een gelijke steun- -ring. heer C. Schrama voerde nog het voor de bouwvakarbeiders doch zon- sultaat. r Ged. Staten is een vergadering be zen 19 Sept. voor ouders en andere ch tegen opheffing der openb. U.L.O. n verklaard. dvraag. De heer A. Th. v. Kes- vraagt of de contributie voor inwo- e zoons door de gem. betaald wordt, kwam ter oore, dat zulks het geval is •n lid van den Modernen Bond. voorzitter zegt, dat dit geschied is, dat later bericht van den Minister is nkomen dat de gemeente zulks niet mag. heer van Kesteren protesteerde ver gen het in het openbaar gemengd men, waaraan de voorzitter aandacht henken, aangezien de politieverorde- zulks verbied. enkele andere punten besproken te m sloot de voorzitter de zitting. 40-jarlg jubileum dr. Blok. D. Blok zal 31 Aug. a.s. het feit her- n dat hij zich 40 jaar geleden als estigde. Wij vernemen dat op Koninginnedag vonds in de Ned. Herv. Kerk een e-avond zal worden gehouden, ge- 'seerd door de C.O.V. alhier. Als edenaar zal optreden ds. H. Janssen, en Vlootpredikant, terwij! een violist ganist muzikale medewerking zullen nen. Bij 't alhier gevestigd correspondent- voor arbeidsbemiddeling zijn thans erkzoekenden ingeschreven 364 per- n 1.3 stucadoors; 10 metselaars; 23 lieden; 32 timmerlieden; 21-schil- 1 wagenmaker; 172 landarbeiders; -chers; 44 losse arbeiders; 2 chauf- 1 kelner; 1 analyste en 11 jongens. De heer B. alhier, deed aangifte van al van twee slipovers uit zijn winkel. De heer M. alhier deed bij de politie he van het feit dat door onbevoeg- van zijn land een hoeveelheid aard en is gerooid. De heer T. alhier, heeft bij de politie he gedaan van vermissing van een dat hij voor zijn huis had ge- programma voor het aanstaande Oranjefeest. cc is het programma voor het a.s. leieest op 31 Augustus alhier officieel esteld ais volgt: rmiddag 9.30 uur: Rondgang der i'fjhderen door Noordwijk-Binnen. 'eid door het muziekcorps „Excelsior", holenTan den roncigang tractatie ln "'dag 2 uur: Kinderspelen op het en plein: Ballendragen voor meisjes T.Jaar: prijzen geetaleerd bij den Meijerink. Bronckhorststraat, bij pok aanmelding tot deelname moet 'eden. voor jongens van 712 jaar; geetaleerd bij den heer P. Zouten- umburg Stirumstraat, bij wien ook u<nng tot deelname moet geschie- 'Jjjjhhhen voor jongens van 1216 '.H®? geëtaleerd bij den heer B. eWm .ronckhorststraat, bij wien ook wt deelname moet geschieden, "ut e'd dezer 3 spelen bedraagt '>ipn>a° 2 utir: Rhigrijden op versler- 12 ic1\op de Voorstraat voor meisjes p "Jaar; prijzen geetaleerd bij den "jiasdorp, Kerkstraat, bij wien p"., jng tot deelname moet geschieden. geld 25 cent. oitMKye^?t deelname kan geschieden ïrnui1» Dinsdagavond 29 Augustus, lein T? 8 uur: Concert op het Lln- tj !ru°??.r de Harmonie „Crescendo", "ht weder zal er een lamplon- "1 mede^n gellolKien- Een ieder doa optocht zal vertrekken van af het Wiplein "Crescendo". 0e k vanalllier deed bij de politie pa»-» e®ndiiiff van zijn rijwiei garage alhier. Eén der mooie boomen, staande rond om de Ned. Herv. Kerk, bleek door iep ziekte te zijn aangetast, en is gerooid om verder voortwoekeren der ziekte te voor komen. Op den hoek van de Zeestraat werd de groente-transportwagen van A. de W. ge heel omgereden door een zwaren vracht wagen. Alle waren lagen over den grond verspreid. Gelukkig bleef alles bij mate- rieele schade. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. M. J. Witteman, alhier. Het a.s. Oranjefeest. Op Donderdag zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin in onze gemeente het Oranjefeest gevierd worden. Het feest zal aanvangen des morgens te 9.3C uur met een zangaubade door de schoolkinderen voor het Raadhuis na een eerste tractatie in „Het Witte Huis". Na een rondgang zal een tweede tractatie plaats hebben. Te 1 uur zal op de open terreinen in het Oranjepark een aanvang gemaakt wor den met verschillende wedstrijden n.l.: Voor jongens van 11—13 jaar zakloopen met parapluie. Voor jongens van 12—14 jaar hardloopen met hindernissen. Voor jongens van 14—16 jaar mast- klimmen. Voor meisjes van 11—13 jaar muiltje- loopen. Voor meisjes van 12—14 jaar tonkruiien. Voor meisjes van 1315 jaar hardloopen met hindernissen. Vervolgens voor mannen boven 25 jaar tonknuppelen (leden der O.V.). Om 3 uur zal de traditioneele ringrijderij voor paren (uitsluitend leden der Oranje Vereeniging) plaats hebben op de Ende- geesterlaan, zoo mogelijk met versierde rijtuigen. De beoordeeling daarvan zal te 2.30 uur plaats hebben vóór het Raadhuis. Des avonds te 8 uur vindt een groote lampion-optocht door het dorp plaats, waarvan verwacht wordt dat iedere inwoner zal deelnemen. Aanrijding. In de Dorpsstraat had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door J. S. te Den Haag en een auto van J. F. K. J. T. wonende te Hilversum, doordat de auto van S. plotseling moest stoppen in het nauwe gedeelte voor de electrische tram, waardoor T. van achter op de auto van S. inreed. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Beide wagens werden beschadigd doch konden ter plaatse worden gerepareerd. De schade werd onderling geregeld. Van den heer W. T. alhier is ten zijne nadeele een belastingmerk van zijn rijwiel ontvreemd. Hiervoor werd eerst het stuur van het rijwiel gehaald, waarna het belastingmerk er van kon worden af gehaald. De laatste dagen werd door verschil lende veehouders ter secretarie aangifte ge daan van mond- en klauwzeer onder hun vee. Van gemeentewege zijn de voorge schreven kenteekenen geplaatst aan de ingangen van de weiden. Tweetal. Ter voorziening in de vacature van ds. J. de Waard bij de Geref. Kerk alhier is het volgende tweetal opgemaakt: ds. D. Scheele te Middelburg en C. Stam te Pernis. wekt werd afscheid genomenhoevelen zullen 's nachts nog gedroomd hebben van dezen prachtigen zomerdag! Te 'sGravenhage is geslaagd voor het examen Coupeuse, mej. C. W, Werkhoven, alhier. Het a.s. Koninginnefeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin wordt op 30 en 31 Aug. door de Wilhelminavereeniging en de Chr. Oranjevereeniging „Juliana" feesten en volksspelen georganiseerd met medewer- Jting van de afd. van den Bijz. Vrijw. Land storm. Het programma luidt als volgt: Eerste dag. Aanvang 2 uur. Opening door den burgemeester. Muziek. Rede van den WelEerw. heer H. J. Bangert, kapelaan te Leiden. Muziek. Rede van den Hoog- Edelgestrengen heer J. M. Krijger Jr., lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, burgemeester van Vriezcnveen. Tableaux. Carousselrijden door Onderofficieren van de Bereden Artillerie te 'sGravenhage, onder leiding van den Adj.O.O. Ch. Sluijter. Motorwedstrijden met hindernissen voor de leden van den Motordienst van den B.V.L. Groot springconcours, waaraan de beste ruiters van de Bereden Veldart. deelnemen, eveneens onder leiding van den Adj.O.O. Ch. Sluijter. Prijsuitreiking. Muziek. Slot woord. Des avonds op het terrein groot concert te geven door de Harmonie St. Caecilia. Tweede dag. 9.15 optocht der school kinderen naar 't feestterrein. Daarna wed strijden om fraaie prijsjes. 3 uur Nat. Ringrijderij met paard en tilbury. Na afloop Carousselrijden door de Veursche Manege. 8 uur Gondelvaart op de Vliet. Daarna uitreiking der prijzen door burgemeester Keijzer. Alle feestelijkheden hebben plaats op 't terrein a. d. St. Jozefstraat. Geslaagd uitstapje. Gisteren hebben de leerlingen van de hoogste klassen van de openbare school (Dorp) onder leiding van den beer J. H. Rutten en begeleid door het onderwijzend personeel een reisje gemaakt naar Am sterdam. In de ochtenduren werd een be zoek gebracht aan Artis met Aquarium, terwijl 's middags per stoomboot de haven werd bezichtigd waarbij o.a. de „Johan de With" in het dok Er is veel genoten! Voor vele kinderen is zoo'n schoolreisje een herinnering voor het leven waarover later nog dikwijls wordt gesproken. Opge In de derde afdeeling van het twee- daagsch Zang- en Muziekconcours te Nieu werbrug behaalde het R.K. Gem Koor „St. Matthias" (dir. J. H. van Egmond) met 284 pnt. den tweeden prijs. OPENING DER WASSENAARSCHE WINKELWEEK. Verschillende sprekers Gisteravond werd de Wassenaarsche winkelweek officieel geopend door burge meester J. Wiegman. Daartoe uitgenoodigd waren in „Het Wapen van Wassenaar" naast de leden oer beide besturen t.w. van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" en de Was senaarsche Middenstand, die gezamenlijk deze winkelweek organiseerden, aanwezig burgemeester J. Wiegman, de raadsleden, de heeren A. L. Rooijakkers en G J. van der Stoel, de vertegenwoordigers van di verse vereenigingen en organisaties o.a. van de buurtvereeniging „Nieuw Wasse naar", idem van Deileroord en Omgeving-, van de R.K. Vereeniging van Huisvrouwen, de Kon. Wilhelminavereen. e.a. Door den voorzitter der gecombineerde besturen, de heer Wubben, werd een wel komstwoord gesproken Spr. heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder burge meester Wiegman, die door zijn aanwezig heid wederom blijk geeft van medeleven met het wel en wee der Wassenaarsche zakenmenschen. Vervolgens bracht spr. hulde aan den voorzitter der Wassenaarsche Midden- standsvereeniging, den heer H. van der Helm, voor de organisatie. Zonder aan het werk van eenig commis sielid tekort te doen achtte spr het nood zakelijk bijzonderen dank te brengen aan den secretaris van het uitvoerend comité, nl. aan den heer D. v d. Burg, voor het enorme werk, dat door hem in korten tijd werd gedaan. Dat de burgemeester werd uitgenoodigd om deze winkelweek te openen was niets anders dan een uitgestoken zaak en wel omdat het steeds een warme bekoring, gezamenlijk bijeen te zijn en de burge meester maakt als zoodanig aanspraak op de buitengewone dankbaarheid van den Middenstand, voor den grooten moreeelen steun voor de vereeniging. Hij heeft met zyn vaderlijke wenken en wenschen de vereeniging vaak over groote moeilijkheden weten heen te tillen. Als blijk van samenwerking en groote waar deering bood hij als tastbaar resultaat d< „Wassenaarsche Winkelweek" den burge meester aan en verzocht hem over te gaan tot de opening. Nadat hierop burgemeester Wiegman het woord had genomen bracht hij den vori- gen spreker hartelijk dank vóór de wel gemeende en oprechte wootderi. Spr. zeide dat het voor hem inderdaad een aange name en gelukkige avond is, vooral daar door de vorige spreker zoo juist werd aan gevoeld de eenheid, door te zeggen: wij bieden U deze Wassenaarsche winkelweek aan. Hieruit spreekt samenwerking en eenheid en dit is iets wat allereerst nood zakelijk is. Spr. mocht het in zijn nieuwjaarsrede reeds zeggen, dat in deze moeilijke tijden allereerst eenheid moet worden bereikt en dat heeft de Wassenaarsche Middenstand zich ten nutte gemaakt en spr. mag con- stateeren dat dit volkomen gelukt is en wenscht daarmede den middenstand van harte geluk. Wassenaar is een moeilijke en uitzon derlijke gemeente, met een slechts kleine kern. De groote aanwas van buiten de gemeente maakt dat lang niet elk inge zetene zich Wassenaarder voelt en zich ook niet gaat voelen. Dit werkt het vormen van één groote kern tegen. Ondanks dezi ongunstige factoren evenwel zal spreker er steeds voor blijven streven om daartoe te geraken. Dat zich reeds een Wassenaarsche een heid heeft gevormd, bewijst het bestaan van diverse vereenigingen, zooals een Was senaarsche Reddingsbrigade, er zal ont staan een Wassenaarsch overdekt zwem bassin, er is opgericht een Wassenaarsche Concours Hippique Vereeniging: een Was senaarsche Vrijwillige Verkeersbrigade; ei' bestaat een vereeniging „Wassenaar Voor uit" die de Wassenaarsche belangen en eenheid nastreeft en de liefde voor Was senaar tracht op te wekken; voorts heb ben we de Wassenaarsche Kon. Wilhel- mina Feestvereeniging, in één woord een kern voor de Wassenaarsche eenheid. Het deed spr veel genoegen te helpen om een Wassenaarsche eenheid te maken. Wij moeten hier hebben een Wassenaar - RECLAME. 6051 sche Winkelstand, die aan alle behoeften kan voldoen. Wij moeten hier in Wasse naar ieder Wassenaarder kunnen bedie nen. Dit streven en deze activiteit blij kt de Wassenaarsche middenstand te bezit ten, zelfs nu in dezen tijd, en het zal er het bewijs voor leveren en daarom is het dat hij met groot genoegen deze W.W wil openen. Spr. bracht hulde aan de initia tiefnemers voor deze W.W. Zij hebben zeer goed en juist gedaan; spr. juicht het toe, dat zij lakschheia en een kort begrip heb ben weten te overwinnen, juist in dezen zwaren tijd. Spr. eindigde met den van harte ge- meenden wensch, dat het deze Wassenaar sche Winkelweek moge beschoren zijn zich op een zeer groot en druk bezoek te ver heugen van Wassenaarsche ingezetenen, die gelokt zullen worden in Wassenaar's Centrum, en dan zullen hun de oogen opengaan. Hij hoopte dat het voor de deelnemers gunstige resultaten en voordeelen zal mogen afwerpen en wenscht het W.W.- Comité toe, dat deze winkelweek wederom een hulpmiddel zal mogen zijn om de Was senaarsche eenheid te vergrooten en blij vend te maken. Met dezen hartgrondigen wensch ver klaarde spr. deze winkelweek voor geopend. Als spreker traden vervolgens nog op namens de ver. „Nieuw Wassenaar" mr. P. A v. d. Drift: namens het uitvoerend comité de heer G. W. van Kesteren, na mens de Koningin Wilhelmina Ver. de heer H. Brouwers, voorz.; namens de Ver. van R.-K. Huisvrouwen door mej. P. Rem merswaal, die naast waardeerende woor den allen besloten met de beste wen schen voor het welslagen van de winkel week. Door den heer Wubben werd den burge meester namens den middenstand dank gebracht voor zijn opening, evenals de reeds genoemde sprekers. Hierop had een rondgang door het dorp plaats, voorafgegaan door het muziek korps „Excelsior" en werden vluchtig de vele mooie en welverlichte étalages be zichtigd. Er heerschte dan ook al spoedig in de kom van het dorp een drukke en gezellige stemming. De a.s. Koninginnefeesten. Verschenen is het program van de fees ten ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op Woensdag 30 en Donderdag 31 Augustus a.s. Het program ma ziet er weer zeer aantrekkelijk uit. Men zou kunnen zeggen: voor elck wat wils. Werd ten vorigen jare met het oog op de tijdsomstandigheden maar één dag feestgevierd, dit jaar besloot men twee dagen tp vieren. Ook thans is samenwer king verkregen met de Chr. Oranjeveree niging, zoodat mag worden geconstateerd, dat heel Wassenaar aan de feestviermg zal deelnemen. Voor Woensdag vermeldt 't programma: om 9 uur reveille op het Dorpsplein door de muziekver. „Excelsior"; om kwart vóór tien aantreden der deelnemers en de gyrnnastiekver. „D.O.S.". Ob 10 uur volks spelen op het feestterrein, waaronder ringsteken met rijwielen stoelendans voor meisjes boven den leerplichtigen leeftijd en ,Het eerst aan den trein" en kuipje- steken voor jongens. Om 11 uur vrije- en orde-oefeningen en plastische standen door de gymnastiekvereenging „D.O.S.". Des middags om 2 uur wedstrijden voor mannelijke ingezetenen boven de 17 jaar, ten bate van behoeftige gezinnen De spelen bestaan uit boegsprietloopen, eerst aan den trein en touwtrekken Des avonds om halfacht concert op het Dorpsplein door de mondorgelclub ,Door Vriendschap Sterk", om 9 uur verlichte gondelvaart met versierde cano's en roeibooten in de Haven en de Zeilwatering. In het Centraal Theater- doorloopende cabaretvoorstelling door de familie Specn- hoff. Voor Donderdag 31 Augustus vermeldt het programma: Om halfnegen koraal- muziek op het Dorpsplein, daarna optocht der kinderen van alle lagere scholen. Ver bolgens worden de 1ste en 2de klasse ge leid naar het Centraal Theater en de 3de en 4de klassen naar het Patronaatsge bouw. alwaar de kinderen worden onthaald op versnaperingen en poppenkast en het optreden van een goochelaar. De kinderen der hoogere klassen gaan naar het feestterrein, ontvangen bons voor poffertjes en nemen deel aan diverse spelen. Des middags om twee uur vinden be hendigheidswedstrijden op motorrijwielen plaats en gecostumeerd ringsteken op motorrijwielen. Des avonds van 8 tot 10 uur concert op het Dorpsplein en van 8 tot 11 uur caba retavondvoorstelling in 't Centr. Theater. Om halftwaalf wordt het feest besloten met een schitterend vuurwerk. ZOETERWOUDE. De heer A. J A. Hooft van Huis- duijnen, alhier, is te 'sGravenhage ge slaagd voor het examen Hoofdacte L.O. ALPHEN. De Muziekver. „Crescendo" (dir. H. Boogers) behaalde in de le afdeeling van het muziekconcours te Nieuwerbrug den len prijs met 307 pnt. BODEGRAVEN. Het R.K. Dameskoor „St Caecilia" (dir. J. M. Kouwenhoven) behaalde od het zangconcours te Nieuwerbrug met 31o pnt. den len prijs in de derde afdeeling. De Chr. Muziek vereeniging „Soli Deo Gloria" (dir. F. A. Gregoire) behaalde met 339 pnt. een eersten prijs in het concours te Nieuwerbrug en legde beslag op den tweeden prijs in den eere-wedstrijd. De Zangver. „Halleluja" (dir. J M. Kouwenhoven) behaalde in de superieure afdeeling van het concours te Nieuwerbrug met 294 pnt. een tweeden prijs. LEIDERDORP. Hoog bezoek. Gisteravond te ongeveer 6 uur bracht H.M de Koningin met klein gevolg een bezoek aan onze gemeente. Bij de molen, van B Borreman aan den Hoogmadescher* weg werd halt gehouden. H.M. heeft daar ongeveer een uur vertoefd om een schets van den molen te maken. Daar het bezoek streng incognito was, is het vrijwel onop gemerkt gebleven. Te ongeveer 7 uur ver liet H.M het dorp weder. Eenige belang stellenden hieven bij Haar vertrek een „Leve de Koningin" aan. 161. Een paar dagen later moest Simmy de auto keurig oppoetsen en klaar maken voor een langen tocht. Hij was druk bezig in de garage om den wagen af te spui ten en alles glimmend te maker., toen Harki. die later gehoord had, wie hem die poets in den boom gebakken had, opeens zijn hoofd om de deur stak en zei: Lekker, daar komt de Koning van Siak, nu zal ik je wel krijgenl 182. Simmy had het veel te druk met zijn werk, om Harki zelfs antwoord te geven en toen die niet gauw ge noeg verdween, richtte hij onverwachts de waterslang op Harki, die niet wist hoe gauw hij zijn druipnatte hoofd en hoed in veiligheid zou brengen. Maar wat hoorde Slmmy daar? Het leek wel muziek. 8-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7