Rondvlucht over Nederland - Tennis Nederland y ESS te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad De Voorwedstrijd voor de Davis Cup. De rondvlucht over Nederland. FEUILLETON. het Paleis van den Koning r r.r*r ■^jBirrr rr Uit den wedstrijd NederlandItalië. Timmer voor het "eerst in shorts" Enkele 'deelnemers aan de tweedaagsche rondvlucht over Nederland op het vliegveld ,,De Kooy" Inez en de dwerg kwamen binnen. Dolores begreep niet wat hij ging doen. Toen legde hij zijn hand op den arm van den nar en zei: „Ga zoo gauw Je maar kunt een priester, een monnik ot een bis schop halen iemand, die priesterkle ding draagt en Latijn spreekt. Dreig hem uit mijn naam, als het noodig is, met den dood. Zeg hem dat Don Jan van Oosten rijk op het uiterste ligt en een priester bij zich wil hebben. Vlug, man! Vlieg! Je ge luk en leven zitten in je beenen! Vooruit! Weg!" Adonis was al weg en bewoog zich. also! hij op rolletjes stond, met zijn zwaaiende beenen in het halfduister voort, meer ge lijkend op een reusachtige vleermuis dan op iets menschelijks, en met een snelheid, die nooit iemand gedacht zou hebben dat hij met zijn mismaakte beenen kon ont wikkelen. „Zoolang er nog geen priester hier is, mag niemand in of uit de kamer," zei hij. „Maar dan mag de heele wereld komen, en de koning en het hof. Iedereen zal me welkom zijn", zei hij lachend en opge wonden. Je vertelt me niets," begon Dolores, maar ook haar oogen lachten. „Dat hoeft ook niet, want je begrijpt me best," antwoordde hij. „Zoodra gedaan is, wat alleen een priester in een wip kan doen dan behoort ons de heele wereld toe. en dan kunnen alle mannen en vrouwen en koningen naar de maan loopen!" „De wereld behoort ons nu al toe," riep Dolores blij uit. „Maar is het wel verstan dig wat je doet? Handel je niet te haastig? „Wou je dan dat ik langzaam te werk ging, terwijl jij en je naam en mijn eer op het spel staan en afhankelijk zijn van een vluggen zet? Kunnen we bij zoo'n spel met 't lot wel vlug genoeg zijn? We zullen nau welijks den tijd hebben, en niet meer, want zoodra het nieuws bekend Is dat ik leef, zal het zich als een loopend vuurtje verspreiden. Het verbaast me zelfs dat er nog niemand is gekomen." Zij luisterden scherp, maar hoorden niemand komen. Want behalve Dolores en Inez waren de dwerg en de prinses van Eboli de eenigen, die wisten dat Don Jan niet dood was. Den dwerg was door de prinses het zwijgen opgelegd, en zelf had zij geen haast het nieuws te verspreiden, voordat zij had besloten wien zij het het eerst zou vertellen en hoe daardoor haar eigen belangen het best te behartigen. Inmiddels zwaaide Adonis door de half duistere gang, holde wenteltrappen op en af, tot hij belandde bij den kleinen, ver schrompelden priester, die eenzaam in den westelijken toren woonde en wiens taak het was eiken morgen voor den een of ander, die daar toevallig werd opgesloten, een mis te lezen. Was er geen gevangene, dan las hij de mis voor zich zelf in de kleine kapel, die door een zwaar ijzeren traliewerk van de gevangenis was geschei den. Van tijd tot tijd kwam de nar hem in zijn eenzaam verblijf opzoeken, om hem nu eens te ergeren, dan weer te amusee ren met verhalen over de verdorvenheid van het hof en met onschuldige grappen, die hem deden lachen, zoodat er in zijn uitgedroogde wangen nog meer rimpeltjes kwamen. Hij koesterde altijd nog de hoop den armen nar tot een godvruchtig leven te bekeeren. Zoo waren zij langzamerhand vrienden geworden. .(Wordt vervolgd). beide handen bedekt. Toen stond zij plot seling op en ging de kamer heen en weer loopen. „Ja. Dat heb ik gedaan. Wat kon ik anders doen? Het was beter dat ik mijn ondergang tegemoet ging en mijn leven in een klooster zou eindigen, dan dat mijn vader zijn leven op het schavot zou laten. Wat zou er met Inez hebben moeten ge beuren?" „En met je zelf?" Don Jail's oogen volgden haar met bewonderende liefde. „Dat zou er niet op aan gekomen zijn. Maar ik had mijn naam te grabbelen ge gooid, zonder iets te bereiken. Men ge loofde me wel, meen ik, maar de koning had, om zich zelf te redden, besloten dat mijn vader toch zou sterven. Ik ontmoette hem, toen men hem naar de gevangenis bracht .Toen ben ik naar den koning zelf gegaan en toen ik hem verliet, had ik zijn bevelschrift om mijn vader de vrijheid te hergeven, in handen. O, ik wou dat ik dat nog eens kon overdoen, en dat je er bij tegenwoordig was; dan zou je trotsch op me zijn. Ik zei hem ronduit dat hij je ge dood had, ik hoorde hem dit bekennen, ik dreigde hem het aan het heele hof, de heele wereld, gansch Spanje te vertellen, als hij mijn vader niet in vrijheid liet stel len. Maar dat andere kun je me dat vergeven, lieveling?" Ze stond nu met uitgestoken handen vóór hem, want zij vertrouwde hem met heel haar hart. „Je vergeven? Wat vergeven? Dat je het dapperste hebt gedaan, wat ooit een vrouw deed?" „Ik dacht dat je t in den hemel wel zou begrijpen," zei ze. „Maar 't is beter dat je 't nu op aarde begrijpt 't is me echter zwaar gevallen het te vertellen." Hij bracht haar beide blanke handen naar zijn lippen en kuste ze. „Wat je deed, was schitterend, maar het zal moeilijk zijn, heel moeilijk, 't onge daan te maken." „Wat komt dat er op aan? Wij weten Immers dat 't niet waar is," zei ze. „Laat de wereld maar praten en denken wat ze wil „De wereld mag nooit openlijk een smadelijk woord van je zeggen," viel hij haar in de rede. „Denk je dat ik haar zou toestaan, wat ik den koning zelfs tus- schen vier muren verbood? Wees daarover maar niet ongerust; liever zou ik sterven." „O, neen!" riep zij uit. „Vanavond niet meer over doodgaan spreken! t Woord is me onverdragelijk." „Dan maar over leven! Samen leven in vrede en liefde! Maar vóór alles moet die kwestie in orde worden gebracht en wel onmiddellijk, al is het ook al laat. En daarvoor bestaat maar één middel." Een oogenblik zweeg hij en hij keek vlug naar de deur en toen naar Dolores' ge zicht. „Ik kan niet heengaan," zei ze, zich tegen hem aan vlijend. „Toe, laat me blijven! Wat komt het er op aan?" .Heel veel, vooral voor later." Door zijn wilskracht gedreven, stond hij op, alsof hem niets was overkomen. En naar de deur gaande riep hij: „Inez, is er niemand op het terras? Geen knecht, geen schild wacht? Héla daar! Wie ben Je? Kom eens hier, man. O, ben jij 't, Adonis?." JAN VAN HOUT ver beterde het werelduur record wielrennen en bracht dit op 44.538 K.M. HET NIEUWE GEBOUW VAN DEN OCTUOOIRAAD in de residentie is thans gereed gekomen. 1 September wordt het gebouw in gebruik genomen. DE BRITSCH-INBIöR K O NI X GIN N EFEE STEN TE VGAARDINGEN-AMBACHT, Desur Arjan Danger, dc man Bij de ringstekerij. Goed gericht, met den grootsten snor. Pindamannetjes als filmfiguranten. Scène uit 'den 'door 'de Ufa te Berlijn opgenomen film „Vluchtelingen", waarin een aantal Chmeezen, waaronder vele pindamannetjes uit Rotterdam, meespelen. De vlucht uit Charbin. liefdesgeschiedenis uit 't oude Madrid „door P. MARION CRAWFORD. "Mr het Engelsch door W. H. C. B. at heb je hun gezegd?" vroeg Don ^zeer bezorgd. „Dat je hier was ge- en nog veel meer. Het was na- en "het waar, maar ik hoopte dat h ®e gelooven. Ik zei" zij bloos- iu8', durf het Je bijna niet te h' Kim je het niet raden?" wij in het geheim waren ge noeg hij. „Dat had je kunnen Dat niet niemand zou dat geloofd. Ik vertelde hun," zij even om haar moed te verzame- n oen kwamen de woorden vlug na «sof zy zich schaamden te worden ci.t ,,ik vertelde hun dat mijn va- dlt de misdaad was betrokken, dat *L5t< omdat ik vanavond al lang in er was geweest, ook toen je werd eti dat ik hier was, omdat ik je ik bezat, had gegeven, mijn öel, mijn eer, alles." God!" riep Don Jan verschrikt heb je gedaan om je vader te eegenblik had zij haar gezicht met

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5