Jaargang ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 No. 22527 Innimer bestaat uit VIER Bladea EERSTE BLAD. tficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Opening der Openbare ewaarschool Atjehstraat. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen "agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle re advertentlën 35 Cts per regeL Kleine Advertentlën Bultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht Voor eventueele opzending van 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque* en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. DRANKWET. •gemeester en Wethouders van Leiden 'en ter algemeene kennis dat de Iverg. .Leidsche Boys" alhier, een ver heeft Ingediend ter bekoming van rerlof B. voor den verkoop uitsluitend f alcoholvrijen drank voor gebruik in clubhuis, staande op het terrein tïceroord", aan den Wassenaarschen falhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. ien. 26 Augustus 1933. 6048 HINDERWET. [emeester en Wethouders van Leiden; (zien het verzoek van: a. de firma |s. van Ulden om vergunning tot het [eiden van de inrichting voor het be- van benzine in het perceel Hooge- hijk No. 90. kadastraal bekend Ge- pte Leiden, Sectie M. No. 3463, door [verplaatsen van de benzinepomp en I bijplaatsen van electromotoren en Boor aan te drijven pompen; b. L. om vergunning tot het oprichten van irichting voor het bewaren van ben- [ln het perceel Middelweg Nis 29 en kadastraal bekend Gemeente Leiden, J I Nis 2007. 2583. 2008 en 405; let op de artikelen 6 en 7 der Hin- |et; iven kennis aan het publiek, dat ge ilde verzoeken met de bijlagen on de ptie dezer gemeente ter visie gelegd mede dat op Zaterdag, den 9 Septem- 11933 des voormiddags te half elf uren perceel Breestraat 125 (Bureau van ïentewerkenl gelegenheid zal worden ken om bezwaren tegen deze verzoe- ïn te brengen, terwijl zij er de aandacht fcitigen, dat niet tot beroep gerechtigd zij die niet overeenkomstig art. 7 der lerwet voor het gemeentebestuur of iijner leden zijn verschenen, ten einde 'bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. iden, 26 Augustus 1933. 6049 een modelschool voor de prille jeugd. Ilstevmiddag vond de opening plaats de ruime, licht en lucht in overvloe- hoeveelheid biedende openbare be- irschool aan de Atjehstraat. "nwezig waren o.a. de wethouders van iwijs en sociale zaken, resp. de hee- mi\ A. F. L. M. Tepe en mr. Romijn. 'oorzitter van de oude bewaarschool- nlssle notaris J. A. van Hamel, de 'fn Boot en Koops, resp. voorzitter en der plaatselijke schoolcommissie, mej. s. tijdelijk hoofd der school, doch definitieve benoeming in de raads- g van a.s. Maandag een feit zal wor de architect van gemeentewerken de IJ. Neisingh. de aannemers de heeren [ders en Co. uit Gouda; de onderwijze- "n en hare collega's der andere be- 'scholen hier ter stede, alsmede diverse «leden en belangstellenden. school bood in gangen en lokalen 'eestelijken aanblik, niet alleen door gloednieuwe inrichting, doch ook door Paie bloemstukken, die van vele zijden gelukwenseh waren binnengekomen. 1 een der lokalen verzamelde men zich. eerste voerde mr. Tepe het woord. Deze 5 er op. hoe reeds in de raadsvergade- van 20 Juni 1927 het voorstel van nn.lv heer Sytsma aangenomen was oprichting van een bewaarschool in •tooikwartier. Eerst heden volgt de leleele tolkt khten. 'hivf" °Pening Deze lange tijdsruimte. om een monumentaal stadhuis te in, was een gevolg van principieele rigsverschillen, terwijl ook de crisis lav meesPrak. v., toeugen ons. aldus spr., nu echter £tj tozlt der school in dit volkrijke ariv'T wer<* het aantal openbare onniv niet vermeerderd, daar er 9iti c ,en moest worden. Hier is dus I Onnp I ,a van een verplaatsing. Zoo lt rtp to "gging als door de inrichting imeen. .00' °P- SP'"- merkte op. dat de lerwii, oestand van het bewaarschool zal iïeer verbeterd Is. doch voorloo- i der ;200 blijven. Eerst na ophef- 'rgeeaai 2al wellicht tot uitbreiding lst-in,iS kunnen worden. Gezien de l> sin ""toen mag men al zeer tevre- I hij S?. deze behouden kan blijven. li; 18 Spr beval dan ook een 'einde dP i!ee' beheer der school aan. tobden s te vermeerderen om te n wa' men heeft. Hij bracht dank aan mejuffrouw Baars, wier waardevolle adviezen zeer welkom waren en sprak de hoop uit, dat zij met vreugde ook in de nieuwe omgeving zou mogen arbeiden. Ook dankte spr. den architect, de aannemers en uitvoerders, alsmede de af deeling gemeentewerken. De school is eenvoudig, doch daardoor Juist zeer aantrekkelijk. Tenslotte richtte hij een woord tot de ouders: deze moeten blijven beseffen, dat de eerste plicht tot op voeding bij hen rust, in de school kunnen zij echter een sterken steun vinden. Hier op verklaarde spr. de school voor geopend. Notaris van Hamei memoreerde de ruim 30-jarige betrekking, waarin hij gestaan had tot het bewaarschoolonderwijs, dat niet altijd zoo gewaardeerd is geweest als nu. Deze scholen zijn tegenwoordig niet meer eenvoudig plaatsen waar de kinderen „bewaard" worden; zij hebben groote wij zigingen ondergaan. De opening van deze school verheugde spr. zeer. De oude Com missie van de Bewaarschool heeft haar taak volbracht: leve de nieuwe Bewaar schoolcommissie, waarin tot sprekers vreugde ook mej. Voltman, die zooveel voor dit onderwijs heeft gedaan, is opge nomen. Spr. hoopte, dat de school zou mogen beantwoorden aan het doel, waar voor zij is opgericht. Mej. Voltman dankte den nestor van het bewaarschoolonderwijs voor zijn woor den en wees er op, hoe door velen met groot verlangen is uitgezien naar de stich ting van deze school, waarin kinderen van alle gezindten worden opgenomen. Zij prees het nieuwe gebouw, waarin veel zon en lucht aanwezig is, de lage, ruime ra men, dit alles in tegenstelling tot vroe gere scholen, die veel op gevangenissen geleken. Leiden was in dit opzicht toch eigenlijk ten achter. Namens de Kweekschool voor Bewaarschoolonderwijzeressen prees zij de prettige verhouding, waarin men steeds tot elkaar had gestaan en richtte vriende lijke woorden tot mej. Baars, die zij harte lijk gelukwenschte. De heer J. W. Harting, voorzitter van den Centralen Ouderraad, sprak namens de ouders en betoonde zich dankbaar voor het totstandkomen der school, die de toets der critiek kan doorstaan. Laten echter de beperkingen, die aan het openbaar onder wijs opgelegd moeten worden, in verband met den nood der tijden, zoo gering mo gelijk zijn. Tenslotte sprak hij zijn ver trouwen uit in de leiding van mejuffrouw Baars. Mej. A. N. Ingeneeger, hoofd vair de openbare bewaarschool aan de Groene- steeg schetste het mooie werk der bewaar scholen en wenschte de collega's hartelijk geluk. Tenslotte was 't woord aan mej. J. C. Baars, die in het bijzonder het gemeente bestuur hartelijk dankzegde, alsmede de verschillende sprekers. Zij wees er op. dat er in de school hard gewerkt zal moeten worden, want er komen in elke klas 50 leerlingen Maar in de oude school aan de v. d Werfstraat is steeds met vreugde en opgewektheid gewerkt en zoo zal 't ook nu zijn. Zij bracht den heer Neisingh dank, evenals de aannemers en uitvoerders voor hun mooie werk. Hier kan men volop van de frissche lucht genieten, zoomede van de zon, binnen en buiten En wanneer in den winter buiten geen zon zal zijn, dan zeggen wij het onzen grooten voorganger Haanstra na: „Is er dan buiten geen zonneschijn, Binnen zal 't mooi weertje zijn!" Deze woorden werden met een hartelijk applaus begroet, waarna een klas kinde ren alleraardigste liedjes zong en par mantig en correct onder pianobegeleiding spelletjes en dansjes uitvoerde. Wethou der Tepe was wel het middelpunt der dankbaarheid der kinderen: hij had van twee kinderen een mooi bloemstuk in ont vangst te nemen. Hierna werd de thee geserveerd en de school bezichtigd; in de diverse lokalen was op smakelijke wijze het veelzijdige werk der kinderen, dat keurig verzorgd bleek, tentoongesteld. De nieuwe school voldoet werkelijk aan zeer liooge eischen Breede gangen, een fraaie wasch- en toiletgelegenheid, alles even helder en frisch Ruime leer- en speellokalen, met lage ramen, die een ver uitzicht bieden. In de kasten staat een groote hoeveelheid speel- en leermateriaal, een keuze, die spreekt van de zorg, welke aan het onderwijs wordt besteed. De fraaie electrische ballonnen waarborgen ook een helder licht voor de donkere winterdagen; tevens is er een centrale verwarming, ter wijl de vroolijke kleuren de beste stem ming bij de onderwijzeressen zoowel als de kinderen verzekeren Kortom, een model school. die zeker uitstekende resultaten zal afwerpen! In elk opzicht een groote aanwinst voor het openbaar onderwijs. RIJKUNDIG ONDERRICHT AAN ONBEREDEN OFFICIEREN. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat in den winter 1933—1934 van 15 Octo ber tot ongeveer 15 Maart, rijkundlg onder richt zal worden gegeven aan onbereden beroepsofficieren, reserve-, hoofd- en su balterne officieren, der infanterie, reserve- officieren der bereden artillerie, der cave- lerie. reserve-paardenartsen en aan re- serve-officieren van gezondheid aangewe zen voor bereden functiën te dezer stede. Het onderricht wordt uitsluitend gegeven bij het alhier gelegerde bereden korps. 40-JARIG JUBILEUM. Onder groote belangstelling vierde de heer J. C. E. Metselaar heden zijn 40-jarig jubileum bij de firma Roosen, voorheen Mulder, opticien alhier. Ten kantore werd de jubilaris gehuldigd onder aanbieding van een geschenk in enveloppe Te zijnen huize de heer j Metselaar mocht den dag in den hulselij- j ken kring doorbrengen ontving de jubi laris nog tal van gelukwenschen en bloem stukken. de chr. jeugdver. „nomateg". PARADE OP HET SCHUTTERSVELD. Op 31 Augustus. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal op 31 Aug. a.s. des morgens door de troepen van het garni zoen onzer gemeente een parade worden gehouden, op het Schuttersveld, welke te halfelf aanvangt. Daaraan zullen deelnemen het 4e reg. Infanterie en het 6e reg Veld-Artillerie, met de muziek van laatstgenoemd regi ment. Een beperkt aantal toegangsbewijzen tot het Schuttersveld voor het bezichtigen van de parade is verkrijgbaar aan het gar nizoensbureau in de Doelenkazerne op Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s.. tel kens van 15 tot 16 uur. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". Door den verleden jaar opgerichten Kunstkring Het Schouwspel" zijn voor het komende seizoen contracten afgeslo ten met het gezelschap Van Daisum en het „De Boer van Rijk-ensemble". Onder handelingen worden nog gevoerd met het „Centraal Tooneel" en het .Ned.-Indisch Tooneel". De eerste voorstelling zal in September plaats hebben en gegeven wor den door Ejuard van Daisum en ziin ge zelschap Opgevoerd wordt dan „De Co- medie van het Geluk evenredige vrachtverdeeling in de binnenvaart. Mededeeling van de bevrachtings commissie. De Bevrachtingscommissie alhier, wijst er op dat met ingang van 7 September 1933 de Wet van 5 Mei 1933. houdende tij delijke maatregelen ter bevordering van een zooveel mogelijk evenredige vracht- verdeeling in de binnenvaart, in werking zal treden Ingevolge artikel 7 der wet zal vanaf dien datum het inladen of in lading nemen in een vaartuig voor vervoer naar binnen het rijk gelegen plaatsen, zoomede het vervoer dier goederen in dat vaartuig ver boden zijn. tenzij dit blijkens een daarvan overgelegd geldig bewijs geschiedt. Deze geldige bewijzen zijn: lo. Bevrach tingsboekje; 2o. Bewijs van goedkeuring (vaste relaties en tankvaart); 3o. Bewijs van ontheffing (beurtvaart); 4o. Verkla ring (vaartuigen in eigendom toebehoo- rende aan een onderneming voor eigen vervoer en vaartuigen van schippers met eigen handel varende) De aanvraagformulieren voor deze be wijzen kunnen bii de bevrachtingscom missie worden afgehaald. DE GEWEIGERDE 1-MEI-OPTOCHT. De Burgemeester geen verantwoording schuldig. In het Staatsblad No 437 is afgekon digd een K. B„ waarbij vernietigd wordt het besluit van den raad onzer gemeente van 28 April 1933 tot inwilliging van het verzoek van het raadslid D. A. van Eek. om aan den burgemeester inlichtingen te mogen vragen met betrekking tot het wei geren van toestemming tot het houden van een optocht OP 1 Mei aan het Mei comité uit de arbeidersbeweging. De Kroon overweegt hierbij, dat noch volgens de letter noch volgens den geest der gemeentewet aan den burgemeester verantwoordelijkheid is opgedragen jegens den gemeenteraad nopens het door hem gevoerde beleid ter zake van de politie in de gemeente, zoodat het raadsbesluit in strijd is met de wet. DE DEMPING VAN HET LEVENDAAL. Vergadering van den L.B.B. Gisteravond vond in het ..Volksgebouw" een huishoudelijke vergadering plaats van den Leidschen Bestuurdersbond. omtrent 't uitvoeren van eventueele demping van het Levendaal in werkverschaffing. De druk bezochte vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer A. Sasburg. Besproken werd de vraag, of de besturen al of niet hun medewerking hieraan zul len verleenen. Besloten werd, dat, wanneer de geld middelen ontbraken om het werk op de normale wijze te doen uitvoeren, medewer king te verleenen, onder beding dat hes technische gedeelte zal geschieden door vaklieden tegen contractsloon. Voor zoover er meerdere arbeidskrachten betrokken moeten worden uit de andere bedrijven, zal hiertegen geen bezwaar zijn, mits de verschillende arbeidsvoorwaarden te accepteeren zijn. Het a.s. eerste lustrum. De Chr. Jeugdvereeniging „Nomateg" („Niet onzer, maar alles ter eere Gods") gaat belangrijke dagen tegemoet. Lus- trumdagen op 12 en 13 September! Dan zal het eerste lustrum zoowel in een kerke- lijken wijdingsdienst als een gezelligen feestavond worden herdacht. Wat wil en wat doet „Nomateg"? In groote trekken samengevat „Evan gelisatie onder de jeugd". Hoe zij dit zich dit voorsteld? In het onderbrengen van de Jeugd in een drie tal onderscheidene afdeelingen en wel: do meisjesvereeniging (van 9 tot 16 jaar), d» meisjes leeren daar handwerken en naaien; de jongensvereeniging. waar een bijbelbespreking wordt gehouden, een boek gelezen en declamatie- en speel avonden en ten slotte de driehoeks-clubs, de meisjes die aan deze clubs verbonden zijn, worden allerlei nuttige en prettige dingen geleerd. Ook ijvert de vereeniging voor een jeugd- gebouw in het Morschkwartier. Wij laten hieronder het programma van de komende feestviering volgen: Dinsdag 12 September, kwart over acht, wijdingsdienst in de Hooglandsche Kerk, dr. J. C S. Locher zal hier de openings- en dr. J. Rlemens, de herdenkingsrede uitspreken. De Chr. Zangver „Ex Animo", dir. de heer H. W. de Wolff zal dezen avond medewerking verleenen. Woensdag 13 September: Feestavond te acht uur in de Stads-gehoorzaal. Muziek en declamatie wisselen elkaar af, terwijl het blijspel in drie bedrijven „De verjong de professor" zal worden opgevoerd. 's Ochtends wordt in Rehoboth en 's mid dags in Oud-Hortuszicht in intiemen kring het eerste lustrum herdacht. FEESTAVOND DER CHR. ORANJE- VEREENIGING. Aan den vooravond van den verjaardag van H. M. de Koningin, Woensdag 30 Augustus belegt, gelijk gemeld, de Chr. Oranje Vereeniging in het gebouw „Predi ker" een groote feestelijke bijeenkomst. Dr. M. H. A. van der Valk van Hillegers- berg zal de feestrede uitspreken terwijl de heer J. L. W. Feyten van Utrecht zal de- clameeren Medewerking verleent voorts een Chr. Zangkoor en een Strijkorkest. Een mooi programma, dat belangstelling stellig verdient! DE BIOSCOPEN. Luxor-Theatcr. Dat Amerika het land der onbegrensde mogelijkheden is, wordt voor zoover het nog niet algemeen be kend was wel duidelijk door de Ramon Novarro-film De Voetbal-Koning". Niet alleen door uit te blinken in studie of handel maar ook door een tak van sport goed te beheerschen, kan men daar in minder dan geen tijd van de onderste naar de hoogste trede van den maatschappe- lijken ladder opklimmen; althans Ramon Novarro den zoon van een Italiaanschen landverhuizer en stoker in een staal-oven, gelukt het. Was de sprong van stoker tot student aan hn Yale-college reeds een groote als a.s. schoonzoon van een staal- koning is zijn maatschappelijke positie verzekerd! Bovendien is zijn huwelijk het besluit van een romantische liefde van deq eenvoudlgen stoker voor de dochter van den directeur. Enkele spannende en fraai opgenomen voetbalwedstrijden maken de film root sportliefhebbers tot een aantrek kelijke en leerzame. Na de pauze draait de spannende in het Chineezenkwartier van San Francisco spelende film De Wraak van mr. Wong" Casino-Theater. .Hans, de overwin naar!" Wonderbaarlijke samenstelling van mannenmoed, charme, sport en spel dit alles gegroepeerd om Hans Albers, de per sonificatie van Duitsche mannelijkheid, vol durf en vitaliteit, berekenend, char meerend en sympathiek, door snelheid van handelen en innemend door gelaatsuit drukking. Deze kenmerkende Hans Albers- kwaliteiten vinden wij in iedere film van hem terug en steeds treffen zit ODnieuw. Ook Kathe von Nagy laat zich uiteinde lijk door hem overwinnen, voor hem een reden temeer, zijn „Hopla, jetzt komm' ich!" met veel bravour te zingen. Zoo valt deze film weer op door haar aantrekke lijkheid en verscheidenheid Eveneens door de U.F.A uitgebracht is ..De vondeling van Singapore" met Phyllis Haver en Alan Hale. Trianontheater Het Trianontheater vierde gisteravond zijn 6-]arig bestaan op de bekende uitbundige wijze: tal van bloemstukken waren in de hal opgesteld, waarmede de trouwe aanhangers den heer en mevrouw Diks hadden verrast. Zoo kwamen de talrijke bezoekers reeds dade lijk in de goede stemming! Na het wereldnieuws en een Amerl- kaansch komisch twee-actertje, dat we gens den langen duur van het programma de volgende avonden door een teekenfilm zal worden vervangen, speelde Marcello Lanfredl met zijn orkest en bracht de be zoekers tot groote geestdrift. In diverse nummers toonde dit ensemble mooie kwa liteiten: het operagenre o.a de Cavalleria Rusticana was sterk vertegenwoordigd. De 14 spelers speelden in een fantastische omgeving: aan het décor was zeer veel BINNENLAND. Ds. Mr. G. M. den Hartogh, te Hazers- woude, en dr. K. Schilder, te Delfshaven, vroeger te Oegstgeest, door de Gerefor meerde Synode benoemd tot hoogleeraren aan de Theologische School te Kampen. (Kerk en School 3e Blad). De Nederlandsche rondvlucht 1933; eer ste dag goed geslaagd. (Binnenland, 3e Blad en Laatste Berichten. Ie Blad). De plannen tot loonsverlaging voor rijks personeel. (Binnenland 3e Blad). De Europeesche roeikampioenschappen; alleen de Twee van De Hoop rechtstreeks in de finale; de andere ploegen komen heden in de herkansing uit. (Sport, 4e Blad). Italië leidt met 20 in den tenniswed strijd tegen Nederland. (Sport, 4e Blad). BUITENLAND. Het rapport inzake de financiën van den Volkenbond. (Buitenland. Ie Blad). Vaststelling van den tarweprijs te Lon den. (Buitenland. Ie Blad). De Oostenrijkschc plattelanders kceren zich tegen Dollfuss. (Buitenland. Ie BI.) Voorloopig geen inflatie-politiek der Vereenigde Staten. (Buitenland. Ie Blad). zorg besteed, terwijl de flikkerlichtjes een alleraardigst effect sorteerden. Lanfredi vuurde zijn mannen enthousiast aan, hanteerde daartusschen door zijn viool op kundige wijze en de Italaansche tenor Car- melo Vesio zong met veel bravour, zoo danig, dat een klaterend applaus hem en zijn accompagnateurs telkens weer ten deel viel! Na de pauze de hoofdfilm „Die Nacht der grossen Liebe", met Gustav Fröhlich op z'n allerbest, ditmaal in gezelschap van Jarmila Novotna, wier prachtig geschoolde stem buitengewoon opvalt. Deze film munt uit door de beschaafde regie. Alleraardigst zijn de verschillende scènes, die de zeeof ficieren in vreemde landen beleven, maar de handeling op zichzelf is eenigszins dra matisch- Gustav Fröhlich, in dit verhaal een Don Juan bij uitnemendheid, beleeft zijn eer ste waarachtige liefde. Hij hoort de stem der groote zangeres en leert haar kort daarop ook zelf kennen. Van dat oogen- blik wordt de toestand gecompliceerd, want de reeds oudere wereldberoemde vrouw bezit een bijna volwassen dochter, die eveneens in enkele dagen tot over de ooren op den charmanten zeeofficier ver liefd wordt. 't Wordt, na veel verwikkelingen, dan ook een hopeloos geval: de moeder offert zich voor haar dochter op. hoewel de of ficier van het jonge meisje niets wil we ten Bedroefd vertrekt hij en laat hen bei den treurend achter, maar allen hopen in stilte elkander nog eens terug te zien! Oogenschijnlijk nogal een banaal verhaal, doch de wijze waarop het is Verfilmd, ver goedt alles. Mooie opnamen, prachtige zang, innemende hoofdpersonen en veel aardige détails, die den toeschouwer in spanning houden! Een film. die weer lan gen tijd van heerlijke afleiding bezorgt en zeker dit feestprogramma waardig is! Mej. P. H. D J. van der Drift, alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Hoofdakte LO Op 31 Augustus a.s. zal het Kantoor der Directe Belastingen Langebrug 18 den geheelen dag gesloten zijn. Houders van wegenbelastingkaarten worden hierop attent gemaakt. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur is in het Volksgebouw het Internationaal Vredesmuseum geopend door den heer Wensel. secretaris der Jongeren-Vredes- actie afd. Leiden, De belangstelling was reeds dadelijk zeer groot; te 12 uur waren er al 300 bezoekers' geweest. Tengevolge van de beperkte ruimte kan niet de ge- heele expositie worden getoond, doch toch is er een belangwekkende verzameling, die sterke aandacht verdient, aanwezig. Het „C. G. W organiseert voor alle werkloozen een boottocht naar de Kager- piassen en het Braassemermeer op Vrijdag a.s. des n.m te 2 uur. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de morgen alhier te houden blnemnlesdag ten bate van het R -K nationaal Tehuis .Luctor et Emergo" te Nijm^en een te huis voor de armsten onder de armen (dakloozen).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1