GEURIGE BAAITABAK SCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 Augustus 1933 UIT DE RIJNSTREEK. 45 cent per pond 18 cent per ons Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN HAVEN 20 OEGSTGEEST. Aanrijding. Ij,et kruispunt Hooge Morschweg— aatweg had een aanrijding plaats een auto bestuurd door \j. G. R. M. d wonende te Den Haag en een uto bestuurd door J. van R. alhier, t van R. geen voorraifg verleende -t verkeer van rechts Beide auto s beschadigd. Persoonlijke ongeluk- adden niet plaats. De politie heeft de jn onderzoek. Door B. en W. is toestemming ver boor het houden van een inzameling e gemeente ten bate van het Militair 8 te Leiden op Dinsdag 29 Aug. a.s. fvvj|Idng van andere jaren zal ditmaar bloempjesverkoop, doch een collecte de huizen gehouden worden, ir deze instelling alleen van liefde- moet in stand gehouden worden, n wij deze collecte gaarne aan. RIJNSBURG. Gezellig uitstapje. leden van de Gymnastiekvereeniging ,S." alhier maakten gezamenlijk een uitstapje, dat een in alle opzichten ig verloop had. ds zeer vroeg des morgens vertrok ezelschap, ongeveer 65 personen, in autobussen, via Amsterdam en het naar Soesterberg, waar een bezoek 'het vliegveld werd gebracht, daan over het genotene keerde het schap omstreeks middernacht terug. De Tuinbouw. product bloemkool had deze week de belangstelling en er werden weer I „ouderwetsche" prijzen gemaakt. Het zelfs eenmaal voor, dat tot f. 25.40 llGO voor 1ste soort werd betaald, ens de geheele week was de prijs dit artikel zeer goed, en varieerde f.15 tot f. 25.40. Tweede soort kon •kelijk van f. 5.60 tot f. 12.20 opbren- Klei-eigenheimers, aanvankelijk goed agd, liepen weer iets terug. De prijs :rde van 30 tot 55 ct. per kist van G. Vooral voor blauwe Eigenheimers goede vraag. Ook voor waschpeen !en goede prijzen betaald, van t. 4.60 .7.30 per 100 K.G- Van gemeentewege is een onderzoek Held naar de iepziekte, die ook hier -:en boom bleek te hebben aangetast, boomen zijn thans gerooid. SASSENHEIM. Het a.s. Oranjefeest. it Oranjefeest op 31 Aug. zal bestaan des middags een kinderoptocht en tie. Des avonds zal in de tent aan harbonlaan een concert gegeven wor- I terwijl de mogelijkheid om eenige 'es te geven nog overwogen wordt. Burgerlijke stand. ren: Jotian Gerard en Jacoba Ma- ~n en Dochter van C. N. Barnhoorn J. van Beveren Joannes Petrus n, Z. van C. R. Zijerveld en C. M. mestijn Johanna Agatha, D. van Elstgeest en C. C. van Leeuwen Johanna, D. van F. C. Homan en v. d. Meer Johannes Cornelis, Z. J. v. d. Hulst en M. P. v. d. Lans. erleden: Jacoba van Straaten 85 j., van J. Maurits. Loop der Bevolking. vestigd: A. M. Kerkhofs en gezin, bonlaan 12. van Hillgom G. Tolk, östraat 210, van Doorn E. Spiller, bonlaan 4, van Duisbur g(D.) H. J. j askin, Hoofdstraat 167. van 's-Herto- sch P. C. C. Blom, Hoofdstraat van Hulst H. M. Beekman, Hoofd- t 361, van Roermond. trokken: T. C. van Hemert. Menne- |51, naar Alphen a. d. Rijn P. v. d. t, Kerklaan 55, naar Anna Paulowna van Vliet, Zandslootkade 27, naar graven A. M. Zwetsloot, Zandsloot- 6 2, naar Boskoop J. A. van Dam, bonlaan 4, naar Voorhout M. er, Hoofdstraat 302, naar Gelsenkir- F. B. W. Rasing, Hoofdstraat 297, Rotterdam. Gevonden: Een autonummerbord 815. Een grijsachtige jongensoverjas. auto-nummerbord G-45636. Een swijk" atlas. Een bril met hoornen tuur. Een Good-Year auto-reserve- maat 740140. Een blauwe kinder - Een plank van een bollenvracht- Inlichtingen bij de politie. Geslaagd ten den Haag voor het exa- hoofdacte de heer M. C. A. Driessen, er. Door deu Chr. Nat. Werkmansbond alhier op 31 Aug. ten bate van het Vissershuis" een speldjesdag worden uden. ALPHEN. Raadsstukken. Opzegging huurcontract B. en W. schrijven omtrent opzegging huurcontract i.z. lokaal te Aarlanderveen aan den raad: Zooals u bekend is, heeft de gemeente voor verschillende doeleinden, krachtens een overeenkomst thans met den heer N. Delfos en vroeger met den heer N. Bun- nik, de beschikking over een lokaal in de Inrichting van eerstgenoemde. Laatstelijk is daartoe met den heer Delfos in Januari 1928 een contract gesloten. Voor deze lo- callteit betaalt de gemeente een huurprijs van f. 75 per jaar. B. en W. zijn van oor deel dat deze uitgaaf van f. 75 per jaar gevoegelijk kan worden bespaard, daar in de openbare lagere school te Aarlander veen sinds eenigen tijd toch een lokaal ongebruikt staat en de gemeente derhalve te allen tijde over een geschikt lokaal aldaar de beschikking heeft voor verschil lende doeleinden. Opzegging van het con tract met den heer Delfos kan ieder jaar plaats vinden mits het geschiedt vóór 1 October B. en W. stellen derhalve den raad voor tot opzegging te besluiten. Afbraak perceelen Schoolstraat In dc raadsvergadering van 13 October 1930 werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten tot afbraak van de gemeente woningen nos. 24, 26. 28, 30, 32, 34 en 36 aan de Schoolstraat, omdat deze huisjes voor bewoning niet geschikt meer waren en herstelling niet meer wenschelijk was met het oog op de daaraan verbonden hooge kosten. In de raadsvergadering van 19 Juni J.l. is daarop naar aanleiding van het voorstel van B. en W. aan hen mach tiging verleehd tot afbraak der huisjes Schoolstraat 24, 26, 28 en 30 over te gaan en is tevens reeds geregeld de geldelijke Loop der Bevolking. Vertrokken: KI. Verhagen, naar Sassen- heim; C. L. van Wanrooy, naar Berkel; S. Zwaan, naar Koudekerke: M. Schrier, naar Amsterdam: J. P. M. Simons, naar Hansweert; J. H. Visser, naar Wateringen; C. J. Lensen, naar Heemstede; M. Zut, naar Haarlem: N. Roskam, naar Voorhout. Gevestigd: M. Knol, van Heemskerk: P. Weierman, van 's Gravenhage; J. Sieders, van Voorburg: D. C. Bogaarts, van Haar lem: M. de Leeuw, van Roosendaal en Nispen; A. Th. Cox, van 'sGravenhage; J. Remmerswaal, van Alkemade; Th. Hogen- dorp, van Alkemade; P. G. Moerkerk, van Haarlem; H. Hageman, van Voorhout Gevonden. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een kano met zeiltuig, een paar schoenen en sokken, benevens het verliezen van een portemon- naie met inhoud. VEUR—LEIDSCHENDAM. Aanrijding. ochtends te 8.45 uur had aan de Wij- i f een aanrijding plaats welke vrij _aihep. Mej. K., wonende Veenestraat v® brug afrjjden per rijwiel ln de 8 "ijkerlaan. De op een terrein aan v??.stilstaande groentewagen van B. wrourg, werd door deze plotseling in 'om 8e!)rachf. zoodat een botsing De wielrijdster kwam met den r: *riL het rijwiel werd ernstig be- °e schade zal B. vergoeden WARMOND. Onze oudste inwoonster. j A>u„('s'e inwoonster dezer gemeente, wfco.^uwen f?eb. Bader is 92 Jaar i< ™eJ van Leeuwen geniet nog in»?. Vlts'ckende gezondheid en doet kcC:C haar dagelijksche werk- Hoog bezoek. gevolg bracht de voor- E ..„"'„Be „cizcr een bezoek aan c ..Meerrust", waar de lunch Koekt' Per aut° werd hierna de naar Doorn gemaakt. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. H. L. Kraag, uit Bloemen- daal, Teijlingerhorstlaan 7 J. H. L. van Aken van der Laan. uit Leiden, Houtlaan 8 A. Binder, d.b. uit Den Haag. Vijver- weg 1 M. Pams, d.b., uit Den Haag. idem P. C. Rosen Jacobson, uit Leiden. Nas- saulaan 5 L. W. Lehmhaus, uit Hagen, van Calcarlaan 31 A. M. Zumvenne, uit Munster Eikenlaan 3'5 H. A. Beer- stecher, uit Den Haag. Hyacinthstraat 46 H. Herden, uit Oegstgeest. Wittenb.weg 120 M. Bonk. uit Den Haag. Rijksstraat- wee 709 C. A. van der Bijl, uit Aiohen a. d. Rijn, Langstraat 16 L. en J. H. Riet bergen, uit Oudenbosch. Deijlerweg 103 J. A. van Marle. uit Amsterdam. Lange Kerkdam 63 J. A Oudendal. uit Uit hoorn. L. Kerkdam 63 C. Bruines, uit Uithoorn, idem 63 P. A. de Loos, uit lelden L. Kerkdam 63 E E. Kusters, eeb. Hovius en gezin, uit Huizen N.-H, Burchtolien 22 P Laumann. uit Huizen >TH.. Burchtnlein 22 A. C. Beller en vr in bouwmaterialen, uit Den Haag. Santh.- laan 81 Wed. F. L Wit.tenrood en zn., uit Leiden. Santhorstlaan 35 L. H. Lim ner en vr.. uit Den Haag. Schouwweg 27 F. H. van Hengel en gezin, uit Den Haag, L Kerkdam 7 M. Struwe uit Den Haag, L. Kerkdam 7 P. J. Edelaar, uit Voor schoten. Katwijkscheweg 39 J. Vreeken en vr. uit Amsterdam, De Leijdsstraat 3. Vertrokken: M. E. J. Goeman, naar Den Haag, A. van Buerenstraat 36 N. D. en T. Visspi-, naar Den Haag. Kneuterdijk 11 J. W. ten Brueeencate en gezin, naar Voorschoten. Donklaan 17 A. P v. d. Geest en gezin naar Leiden. Driftstraat 42a J. van Santen en vr.. naar Aiohen a. d. Rijn "Noordeinde 75 B Swienty naar Den Haag, Nieuwe Havenstraat 74 M. G. A. v. d. Ham. naar Zoeterwoude, G-lderwoudscheweg 4 L. S. Gérard van Sijsén. naar Ambv. L.. Huize Kampveld G. P Benthem Siiokens. naar Malang M E Hessine en vr. naar Den Haag Ao- oelstraat 81 M Muv'oh. naar Den Haag. Zuidwerflaan 13 - P. Scholier nas-- Den Haag. Gr. Hertoginnelaan 123 F. A. Mulder, naar Hoogeveen. Willemskade 64 L. van Lisse en vr., naar Mirano, ïtal. IC Blom. naar Den Haag. Heemstr. 164 L. Wilke naar Den Haag Doornstr. 13 M. H. Provo Kluit geb. Houbolt. naar Genemuiden, Langestraat 66 Y. Zeilstra en vr., naar Den Haag, Thomsonlaan 2 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Gijsbert, Z. van G. D. Boerlage en D. C. E. IJzerman Johanna Agatha. D. van W. J. van Leeuwen en M. J. Pflngsten. Overleden: Vincent Marie Cornelisse 13 j. Theodora Zandvliet, 71 j., wed. M. Paardekooper. Ondertrouwd K. de Hom en E. W Snel E. J. van der Lubbe en A. B. Westphal G. C. Smit en L. van Vliet J. R van Hoeven en G. W. J. A. Wolters W. Jansse en H. G. Hennekam. Getrouwd: P. Provo Kluit en M. H. Bou- bolt J. A. van Wijk en U. M. Hintze. Mevr. D. deed aangifte bij de politie van het feit, dat een onbekende man uit een portemonnaie, die op een tafel in de Keuken lag, twee gulden heeft ont vreemd. ZOETERWOUDE. Voor het examen coupeuse slaagde onze plaatsgenoote mej. H. C. Roest, leer linge van mej. M. C. Zaalberg te Leiden. vergoeding aan het grondbedrijf te be talen wegens huurderving Waar wij thans reeds herhaaldelijk door de gezondheids commissie zijn aangeschreven om de be woning der woningen Schoolstraat nos. 32, 34 en 36, welke den laatsten tijd weder voor noodgevallen ln gebruik waren ge nomen als woning, schrijven B. en W. aan den raad. ten spoedigste te doen ophouden omdat deze huisjes ten eenenmale onge schikt zijn voor bewoning, daar stellen B. en W voor hen thans ook te machtigen over te gaan tot afbraak van deze drie huisjes. De commissie van bijstand voor de openbare werken en het grondbedrijf kan zich met dit voorstel vereenigen. Ernstige aanrijding. Gisteravond omstreeks half tien werd nabij de Gouwsluische brug (Hooge Zijde) de 11-jarige A. v. d. P. aangereden door een autobus van de Viosmaatschappij uit Den Haag. De Jongen bekwam een linker been breuk, terwijl ook het rechterbeen ernstig werd verwond. Nadat hem de eerste hulp was verleend door dr. H. werd ht) over gebracht naar het Ac. Ziekenhuis te Lei den. De oorzaak van het ongeval is toe te schrijven aan het feit, dat de Jongen die met zijn rijwiel voor de brug stond te wachten, niet voldoende zou hebben uit geweken. Het politieonderzoek wees uit, dat de autobus goed was verlicht, de remmen be hoorlijk goed functionneerden en de be stuurder C. J. J. D. uit Lelden zeer kalm reed. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Alphonsus Mari, z. van J. J. M. Hogenboom en H. G. Jansen Johanna Margje, d. van W. Munnik en J. M. Koelewijn Bastiana, d. van C. Nieuwenhuizen en L. den Hollander (wo nende te Eindhoven) Willem, z. van Cornelis Nieuwenhuizen en Laurina den Hollander (wonende te Eindhoven) Jansje, d. van N. J. v. Vliet en T. Vink Karei Willem August, z. van S. de Vogel en H. P. Terreehorst Raampje Aleida Mar- garetha, d. van KI. v. Donk en J Oosthoek Jan z. van W. Koopman en M. v. Brus sel. Overleden: Cornelis Hofland, 30 j. echt genoot van Magcheltje van Elswijk (over leden te Leiden). Getrouwd: J. Kruit. 19 j. en E Kameibeek 20 j. J. G. Zondag 27 j. en Berendina Derkiena Langejans, 20 j. F. Blom 28 j. en Cornelia Fiorina Groenendijk 25 j. J. de Blanken 30 j. en Cornelia Westmaas 27 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Sassenheim Th. C. v. Hemert, dienstb., Grijpesteinstr. 42 Hedel Chr. van Brakel, dienstb., Zaalberg straat 28 Wuppertal-Bramen (Duitsch- land) Helene Muller, zonder beroep, Julia- nastraat 7 Wuppertal-Barmen (Duitsch land) Anton Hirschbereg. zonder beroep, Julianastr. 7 Alkemade, Jan Vis, vee houdersknecht, Zuideinde 10 Zuidwolde A. Hoorn, veehouderskn., Groeneweg 24 Zwammerdam, H. J. Demoet, dienstb.. Wil lemstraat 42 f Rotterdam J. Hofman, zonder beroep, Raadhuisstr. 44 Wasse naar J. v. Santen, landb. Noordeinde 75 Hilversum L. H. C. van Zwuaten en gezin, zonder beroep, Emmalaan 4 ,'s-Graven- hage E. W. J. v. Os, religieuse, Noordeinde 28 Id. A. Dongelmans, dienstb., Willem straat 13 Nieuwkoop A. de Wildt, landb. Kortsteekterweg 28 Amersfoort W. J. Klaassen .religieuse, Pr. Hendrikstr. 69 Enkhuizen Lena C, Langbroek, zonder ber,, Oranjpstr. 57 Amsterdam W. J. Waardenburg, zonder ber Hooftstr. 108. Vertrokken: Naar Veur. Plaspoelkade 7, Suzanna Vergeer, echtgen. v. C. J. C. Ver meer .zonder ber., Gouwsl.weg 66 's-Gra- venhage, Archimedesstr. 24 J. L. Martens, smid. Raadhuisstr. 44 Hazerswoude Rijndijk 236 A W. v. Wilgen, dienstb., Leliestr. 27 Ginneken Bavel p. a. J. v. d. Poel. A. E. den Dijl, dienstb.. Leliestr. 24 Woubrugge Hotel Het Oude Rechthuis", Adr de Bruijn, dienstb.. Hooftstr 57 Monster, Hartmanplein 2 Willemina de Jong. dienstb.. Steekterweg 110 Bar- woutswaarder Bekenes 105 Dirkje Kloos terziel. dienstb., Oudsh.weg 108 Amers foort. Leusderweg 258 H. Rietveld, dienstb., Steekterweg 116 Emmen Em- mer-Erfscheidenveen, Geesje Bijlsma, dienstb., Kortsteekterweg 28 Zoeter woude. Vrouweweg E 93 N. van Leeuwen en gezin, chauffeur. Rozenstr. 24 Am sterdam Agatha Dekenstr. 38 hs., G den Hartog en gezin. Noordeinde 6 Boskoop Voorkade 57 J. Keizer, motorschipper, Le liestraat 4. Gistermiddag had de 15-iarige J. K werkzaam bij de aannemersfirma West maas en Keizer alhier, het ongeval ttidens zijn werkzaamheden een groot gedeelte van zijn linkerduim af te steken. Dr. N. verleende de eerste hulp, waarna het ventje direct moest worden overgebracht naar het St. Elizabethgesticht te Leiden. In den afgeioopen nacht hebben in brekers een bezoek gebracht aan de wo ning van den heer P aan de Lemzonlaan. Door een openstaande serre heeft men zich den toegang verschaft, waar een tafelkleed en eenige stoelkussens werden ontvreemd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerriet z. v. F. Koning en van M v Oudenallen Leendert, zoon van J. Schouten en van A. Markus Willem Maarten zoon van J. D. de Vos en van M. A. Baas Cornelia Hendrika d. van C. Kalkman en van J. G. Spierenburg Johannes Bernardus Anthonius zoon van S J Steenbergen en H. J. Smits. Ondertrouwd: P. Six Dijkstra, 28 jaar en J. E. v. Ede. 30 jaar. Getrouwd: G Bergsma, 24 jaar en K. M. v d. Beek. 25 jaar. Overleden: M. Versluijs (m) 80 jaar P. Hoger.doorn (m) 38 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. Vliet metselaar van Sassenheim. Vertrokken: Th Blom en gezin, fabrieks arbeider naar Gouda G. Chetgneau en gezin wagenmaker naar Zeist J. C. Bothen en gezin houtbewerker naar Zwammerdam G. Lippa, dienstbode n Groesbeek B. v. Beek dienstbode naar Voorburg A. Koning z.b. naar St Laurens J. v. Harten, timmerman naaj' Hoofddorp C. Kusters, z.b. naar Den Haag. RECLAME. 4061 RELLETJES TUSSCHEN NAT. SOC. EN COMMUNISTEN. Een communist gearresteerd. Gisteravond verscheen plotseling in onze gemeente een groepje Nationaal Socialis tische jongelui, niet gekleed in uniform, die het blak „Volk en Vaderland" gingen venten. Van de leiders der Bodegraafsche geest verwanten zagen wij niemand in hun ge zelschap; slechts sloten zich enkele jonge lui van fascistische gezindheid bij hen aan. Korten tijd ging dat goed, maar spoedig verschenen een stuk of wat communis tische plaatsgenooten, die zich met een bundel van hun geschriften achter het groepje schaarden en eveneens luidkeels begonnen te roepen. Van colporteeren was eigenlijk geen sprake. Het was eenvoudig een tegen elkander in schreeuwen. Na tuurlijk wekte het geval, toen het eenmaal zoover was, groote belangstelling en zoo „vormde zich aanstonds een groote stoet. Toevallig was geen politie in de buurt, om dat deze door het concours te Nieuwerbrug en de autotocht nogal gebonden was. De stoet begaf zich in de richting yan de Noordstraat en daar bleek al spoedig, dat het bij een woordenwisseling niet zou blij ven. Plotseling begonnen de communisten op te dringen en slaagden er in twee der jongelui het water in te dringen bij het woonhuis van den heer A. Verboom. Een van de jongens liep mank; de verontwaar diging van het publiek keerde zich nu tegen de communisten. Men waarschuwde terstond de politie. Deze greep onmiddel lijk in en meende den communist v. K. te moeten arresteeren. Deze verzette zich, waarna aanstonds met de gummistok werd ingegrepen. De man vluchtte de Noord straat uit, de brug over, de Rijnkade op, op de hielen gevolgd door de politie. Ein delijk zag hij kans de vlucht te nemen op een schip, waar hij in de roef vluchtte. Het gelukte een politieman hem daar te arresteeren. De Nat Sor colporteurs hadden lntus- schen de wijk genomen naar het ge meentehuis, waarheen zij door de poli tv werden begeleid. Vandaar vertrokken zij later od den avond weer. De heele geschie denis 'veroorzaakte natuurlijk een hevige opschudding. De beruchte Smalle brug verdwijnt. De laatste dagen zijn uitgebreide opme tingen gedaan rond het terrein van de beruchte smalle Rijnbrug. Thans schijnt er n.l. een in vergevorderd stadium van voorbereiding verkeerend plan te bestaan om deze brug, die dagelijks weer bewijst een geduchte verkeershlnderpaal te zijn, en vooral op Dinsdagmorgen volkomen ontoerijkend is om het verkeer te verwer ken. te vervangen door een nieuwe. Dit bericht zal met groote Blijdschap ontvan gen worden! Nu alle smalle bruggetjes ln den Rijksweg langzamerhand verbreed zijn, wordt het toch ook tijd dat deze, die veel hinderlijker was, gaat verdwijnen. De nieuwe brug zal ruimte bieden voor twee voertuigen tegelijk en bovendien aan beide zijden een breed trottoir bevatten. Een heerlijke autotocht ouden van dagen. Gistermiddag vond de door het voor een dag of tien geleden gestichte comité ge organiseerde autotocht voor ouden van dagen plaats. De oudjes werden ontvangen ui het Beursgebouw aan de Nieuwe Markt, vanwaar uit zij plaatsnamen in de 26 be- schikbaargestelde auto's, die met een auto bus den tocht zouden maken. Er heerschte een buitengewoon prettige stemming; het zien van de glunder lachende oudjes, die genoten in het vooruitzicht van den mooien tocht, was alleen reeds een be- ïooning voor het mooie werk dat de commissie, bestaande uit de heeren P. M v. Ingen. J. Wiepking, H. L. van Bunningen A. Schulling en C. Stoppelenburg, had ondernomen. Het instappen geschiedde onder groote belangstelling en toen een maal de lange stoet wegreed, ging er een luid hoera op Voorop reed de commissie, terwijl onmiddellijk daarop volgde de jeugdige Piet Stoppelenburg, die het Ini tiatief nam tot den tocht en zoo langza merhand erin slaagde om met behulp van een paar vriendjes de respectabele som van f 100 bijeen te brengen Eerst toen nam men de hulp van ouderen te baat De tocht zelf verliep uitstekend. Dank zij de uitnemende voorbereiding was men overal van politlehulp verzekerd en had geen enkele stoornis plaats. Geen der tochtgenooten ondervond eenige hinder van den ongewonen tocht, maar 3llen ge noten ten zeerste, temeer omdat het weer zoo zeldzaam goed was. Gereden werd via Utrecht en Zeist naar de Pyramide van Austerlitz. waar uitge stapt werd. Allen werden uit de kas van het comité rijkelijk onthaald. De terug tocht werd gemaakt over een prachtig traject, midden door de Zeister bosschen. Buitengewoon voldaan kwam het gezel schap terug, waar men weer bijeen kwam in het Beursgebouw. Onder het genot van een kopje koffie en een gebakje werd nog even nagepraat, waarna de heer P. H. v. Ingen hulde bracht aan de jongelui die het oorspronkelijke plan hadden opgezet. Tenslotte dankte de heer J Spaargaren namens de oudjes voor den rijken dag. die hen was aangeboden. Een autobestuurster nam de bocht NoordstraatBrugstraat te groot en botste met haar wagen in volle vaart tegen het winkelpand van de fam Ubert op, waar door de muur licht beschadigd werd. Van de auto sprong een band, terwijl het spat bord werd ingedrukt. Gevonden: 1 Ceintuur (nikkelen schelpjes); 2 lammeren; 1 portemonnaie inhoudende bonnen. Bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan 153 per sonen als werkloos ingeschreven, waarvan 21 gedeeltelijk. Het mond- en klauwzeer in deze ge meente breidt zich steeds uit, ln de afge ioopen week werden weer 35 gevallen ter Secretarie aangegeven. BOSKOOP. Aanbesteding. Door den heer P. D. Stuurman, archi tect te Waddinxveen is alhier aanbesteed, het bouwen van een dubbel winkelhuis voor rekening van den heer P J. C. Oost hoek, alhier. Ingeschreven werd als volgt: Jac. Sekerls, Waddinxveen f. 11699; C. Tol, idem f. 11724; F. Vink, Moordrecht f. 11737; J Reym. Waddinxveen f. 11800; P. Both, idem f. 11816; Gebr Kok, Gouda f. 11836; Gebr. Huysman, Stolwijk f. 11879; L. C. Verzijden, Waddinxveen f. 11893; S. J v. Vliet, idem 1.11900: J. Valk, Gouda f 11900: C. J. v. Weerdhuizen. Boskoop f. 12195; C. Verweij. idem f. 12245; Joh. Meyer, idem f. 13449: Keyzer en Boer, id, f. 13799 en J. Tolk. Alphen f. 14200. Stichting nieuw bankgebouw. Naar wij vernemen heeft liet bestuur van de boerenleenbank alhier aan de Burg. Colijnstraat een perceel bouwgrond aange kocht, teneinde daar een nieuw bankge bouw te stichten. Onder het vee van een drietal land bouwers aan de Puttekade, is besmettelijke veeziekte, mond- en klauwzeer geconsta teerd. De gymnastiek en tumvereenlging „Hou-Vast" is voornemens op 9 September e.k. deel te nemen aan het défilé voor H. M. de Koningin in het Stadion te Am sterdam. Door de provincie zal de volgende week een aanvang worden gemaakt met de afsluiting van de Voorkade in verband met de Gouwewerken. Het rijverkeer zal dan worden omgelegd door de Nieuwstraat. HAZERSWOUDE. Het a.s. Koninginnefeest. Op Koninginnedag zullen alhier kinder feesten plaats hebben van alle school gaande kinderen. Des avonds zal in het gymnastieklokaal der Chr. School een feestelijke samen komst plaats hebben, waarbij het vader- landsche stuk „Ik zal handhaven" en een leekespel „Wilhelmus van Nassouwe" zul len uitgevoerd worden De Chr. Zangvereenlglng ..Zang en Vriendschap" zal hierbij haar medewer king verleenen. Een en ander gaat uit van de Chr. Oranjevereeniging alhier. Ter versterking van de kas voor „Wijkverpleging" zal op 31 Augustus alhier een bloempjesverkoop plaats hebben. Gaarne wekken wij onze ingezetenen op, om op dien dag een bloempje te koopen. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Overleden: J. C. Voordouw, 6 jaar, wo nende te Zegveld. De heer A. Gruis, monteur aan de electrieiteitsbedrijven van de gemeenten Ter Aar, Nieuwkoop. Nleuwveen en Zeven hoven, slaagde te Rotterdam voor het monteurs-examen in sterkstroom voor de ver. tot bevordering van electrotechnisch vakonderwijs in Nederland. De geslaagde heeft gedurende 5 jaren een cursus ge volgd. uitgaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, waarvan leeraren waren de heeren J. P Zierfusz, hoofd-lnspecteur aan de Lichtfabrieken te Leiden en K. Bergsma te Ter-Aar. De muziekvereenlging „Eensgezind" alhier behaalde op het concours te Nieu werbrug een eersten prijs in de afdeellng uitmuntendheid. TER AAR. Dc nood der tuinders. Nu alles er op wlist. dat de uitkomsten der tuinderij nog belangrijk minder zullen zijn dan in het vorige jaar. beramen de besturen der tuindersorganisaties plannen tot het verkrijgen van hulp voor den ko menden winter. Naar wij vernemen zal een bijeenkomst dier besturen dezer dagen worden gehou den in het Patronaatsgebouw. Hierbij zijn o m ook ultgenoodlgd de burgemeesters <ut deze streek, 'tls werkeliik te hopen, dat men er in slaeen zal in deze tastbare resultaten te bereiken. Toenemende werkloosheid. Vanwege de Landarbeidersorganisaties ls aan het gemeentebestuur verzocht om, in verband met de thans weer toenemende werkloosheid, te willen bevorderen dat binnenkort de werkverschaffing wederom in gang wordt gesteld. Het gemeentebestuur heeft zich intus- schen, naar ons werd medegedeeld, reeds in verbinding gesteld met den minister van Sociale Zaken. Boomenverdwijning tengevolge van iepziekte. Op verzoek van den Minister van Bin- nenl. Zaken is ook in deze gemeente een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van iepziekte. Een groot aantal exempla ren is reeds gewaarmerkt. De bedoeling schijnt te zijn om door krachtige bestrij ding (rooien der aangetaste boomen, ont smetting enz.) verder voortwoekeren dezer, vooral voor onze polderlanden zoo funeste ziekte te voorkomen. De op het Kerkplein bij het gemeente huis staande iepen bleken alle te zijn aan getast. zoodat ook daar helaas een radi cale opruiming zal moeten plaats vinden. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje d. van G. Heijns en C. E. v, d. Ster. - Overleden: Gerit Koeleman, 93 j. 3-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7