LtiJóCH DAGBLAD - Tweede Blaci Vrijdag 25 Augustus UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Hevige autobotsing. Aan den Zwarteweg alhier kwamen gisteravond de auto's van de heeren P. en K. uit Haarlemmermeer met elkaar in botsing. Beide auto's werden zwaar be schadigd, terwijl een moest weggesleept worden. De heer K. liep kwetsuren aan hoofd en handen op door het breken der ruiten. „Aalsmeers Fanfarecorps" maakte gisteravond een wandeling langs de buurt schap Aalsmeerderdijk, waar op verschil lende plaatsen werd halt gehouden en muziek ten beste gegeven. Er was flinke belangstelling! Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin geeft „Aalsmeers Fanfarecorps" a.s. Donderdagavond een concert in den tuin van hotel „De III Kolommen", De Chr. Zangvereeniging „Halleluja" (directeur de heer J. C. Hulsbos) behaalde op het te Socctcrberg gehouden zang- concours een eersten prijs met 332 punten jn de Eere-afdeeling Een succes, waarmee de directeur en zijn vereeniging geluk- gewenscht mag worden. Met No. 164 der Stscrt. zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. Handel ln Bouwmaterialen v.h. Gebr. Langhout, alhier. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Maandagavond 8 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Verzoeken ontheffing schoolgeld. 3. Rekening gezondheidscommissie 1932. 4. Jaarwedde Ambtenaar van den Burger lijken Stand. 8. Gemeenterekening 1931 en 1932. 9. Wijziging begrootingen. 10. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. 11. Sluiting. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Arie Korbljn, 23 jaar en Beitsker Hoekema, 24 jaar te Zoetermeer. HAARLEMMERMEER, hoop der Bevolking. Gevestigd: Marinus Heyselaar, van Haarlem, Jansweg 19 naar Kruisweg 1242 Jan van Hoven, van Dussen, A. 56 naar IJweg 1816 Gerardus J. Klaassen, van Amsterdam, Admiraal de Ruijterweg 352 hs. naar Frledalaan 64 Cornells A. van Koetsveld, van Hlllegersberg, Rozenlasm 105b naar Raadhuislaan 34 Gilles J. Lauwers, van Den Helder, Bassinggracht 6 naar Nleuwemeerdijk 251 Marinus van Leeuwen, van Amsterdam, Schouwstraat 29 huls naar Nleuwemeerdijk 250 Geert Leeuwerink, van Amsterdam, Roggeveen- straat 3 naar Frledalaan 74 Dirk Maar- sen, van Aalsmeer, Ulterweg 398 naar Lei- mulderdljk 311 Roel A. van der Meulen, van Utrecht, Mgr. van de Weteringstraat 06 bis naar Nleuwemeerdijk 132 An dreas J. Moleman, van Utrecht, Mgr. van de Weterlngstr. 108 bis naar Nleuwemeer dijk 497 Willem Plesslus, van Amster dam, Osdorperweg 648 naar Sloterweg 63 David Relnhart, van Amsterdam, Dou- wes Dekkerstr. 27 naar Nleuwemeerdijk 443 Adrlanus Robbeson, van Rucphen, D. 78 naar VIJfhulzerweg 423 Willem Vogel, van Amsterdam, Bilderdljkkade 23a naar Wllgenlaan Willem Waagenaar, van Amsterdam, Stolwijkstraat 49, 2 hg. naar Nleuwemeerdijk. Vertrokken: Matthijs de Graan, van Kruisweg 1254 naar Amsterdam, Beste- voerstraat 38. 3 hg. Hendrlcus W. Brou wer, van Frledalaan 27 naar Amsterdam, van Couvertstraat 28 huis Johannes \V. Witteveen, van Badhoevelaan 95 naar Tilburg, Nleuwstr. 106 Hendrika E Goe- demans, van Venneperweg 302 naar Mon nikendam, Klooster Eerwaarde Zusters Heinrich J. B. Terbonssen, van Spaarn- wouderweg 13 naar Amsterdam, Haarlem mermeerstraat 46, 2 hg. Margaretha P. Hartog wed. A. van Groen, van Nleuwe meerdijk 323 naar Hilversum, Kometenstr. 6 huls Gerrit A. Tromp, van Dennen laan 51 naar Velsen, IJmuiden, Hulgens- straat 14 Helena M. L, F. Boom wed. J. J. A. van Geen van Lindenlaan 54 naar Haarlem, Jordenstr. 14 Aart Kooy, van Burgemeester Amersfoordtlaan 33 naar Amsterdam, Vaartstraat 62, 1 hg. Elbert Camphorst. van Venneperweg 897 naar Lisse, Kanaalstraat 225 Anna Schalk, van Lisserdljk 546 naar Llsse, Jullana- straat 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Dieuwertje, d. van J. J. Ver beek en E. Verdoes; Jan, z. van M. v. d. Bergen en W. Lljesen: Henricus Josephus, z. van P. J. van Seumeren en M. A. Jansen: Jan, z. van J. M Clement en E. Visser; Gerard, z. van J.pissers en G. van Roosmalen: Engelina, d. van H. van Elderen en W. Trouw, Jacoba, d. van W. Vrijburg en H. A Koster; Teunis, z. van T. van Es en M. v. d. Oever: Cornells Pieter, z, van W. Dam en G. C. Stroomer. Ondertrouwd- L. Bart. 26 jaar en G G. C. Verhoeve, 20 jaar; \V Koolbergen, 22 jaar en E. J. van Walsteijn, 20 jaar: C. van der Vijs, 23 jaar en C. Spelt, 25 jaar; H. Doeleman, 30 jaar en E J. v. d. Linden, 28 jaar. Getrouwd; L. Dam, 30 jaar en E Brandt 22 jaar; D. Boer, 22 jaar en B Mitter- treiner, 25 jaar; J. D. P. van Gent, 24 jaar en W Tensen, 25 jaar; VV. Boer, 24 jaar en H. J. Boogcrt, 24 jaar. Overleden; Lucas Jacob van Rookhuijsen, 27 jaar, wed. van W. Kaptein. De bestrijding van Roodvonk en Diphtherie. De gezondheidscommissie ie Haarlem mermeer besloot in overleg met den in specteur van de volksgezondheid dr. j. J. Th. Doyer te Hilversum om ook dit jaar ter bestrijding van roodvonk en diphtherie de schoolkinderen in deze gemeente, die tot nu toe niet tegen besmettelijke ziekten zijn behandeld, in de gelegenheid te stellen zich te laten immuniseeren. Door de welwillende medewerking van het gemeentebestuur is het mogelijk, de behandeling weer geheel kosteloos te doen plaats hebben. Gevonden: een horloge: rugtasch met Inhoud; eenlge belastingplaatjes; eenige portemonnaies m. Inhoud; een bankbiljet; een damesmantel en een partij wollen de kens Inlichtingen bij het Raadhuis te Hoofddorp. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Gchdeening Wijziging Alg. Politie verordening De Belastingen. De raad vergaderde gisteren onder lei ding van Burgemeester Pont. De heer de Wreede was afwezig. Na vaststelling van de notulen en ken nisneming van de ingekomen stukken kwam de agenda aan de orde. Over wei nige punten is lang beraadslaagd. De reorganisatie van het gasbedrijf kost 1 100.000, welk bedrag geleend moet worden De NV. Alg. Levensverzekerings Bank te Rotterdam offreerde een 20-jarige leening tegen een koers van 99'/j en een rente van 4 3/4 pCt. Provisie 1/4 procent. De raad vereenigde zich met het daartoe strek kende voorstel van B. en W. Op een vraag van den heer Paase deelde de voorzitter mee, dat het werk wel aan besteed, maar nog niet gegund is. De f. 100.000 is niet ten volle noodig, maar de buizenleiding zal ook uitgebreid wor den, en daarvoor is geen aparte leening noodig. De reclames plaatselijke belastingen wa ren spoedig afgedaan. De stukken had den ter inzage gelegen. Voorgesteld werd de Algemeene Politie verordening te wijzigen en aan te vullen, ten eerste om het afgraven van taluds van hoog gelegen wegen (Veenenburger- laan) tegen te gaan. ten tweede op de politie de bevoegdheid te geven losloo- pende honden (wat verboden ls> onver wijld af te maken, en ten derde om het reinigen van slooten verplichtend te stellen. De voorzitter deelde mee, dat de breedte van de wegen uit het hart van den weg niet 12, maar 10 meter zal worden, de di recteur van O.W. Is voor een helling van l'lt op 1. De heer Loerakker was er voor dat de beslissing aan den raad zou zijn, welk standpunt de voorzitter niet deelde. Hier over is in den breede en bij herhaling ge sproken, met het gevolg dat er bemidde lingsvoorstellen kwamen; zoo is de termijn voor de uitvoering van 8 dagen verlengd tot 30 dagen of langer. In plaats van den raad zal de Commissie voor Openbare Werken gehoord worden. Weth. Klaver was van meening, dat het eigendomsrecht te veel wordt aangetast en de heer Fijma pleitte voor verlaging der hooge gedeelten der Veenenburgerlaan, waarom het voorstel feitelijk gedaan is, mede als object voor werkverschaffing, hetwelk volgens mededeeling van den voorzitter overwogen wordt. Het voorstel ls daarop aangenomen met de stem van den heer Klaver tegen. Ten opzichte van het punt „losloopende honden" vond de heer Paase de wijziging veel te streng. De bepaling zal niet nage leefd worden, evenmin als het verbod van losloopende honden nageleefd wordt. De voorzitter noemde de handhaving van ge noemd verbod ln de A. P. V- practisch on mogelijk, en daarom is de wijziging noodig welke preventief zal werken. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de heeren Paase, Fijma, van Lierop, Kerkhof en Spllker tegen. Het reinigen van slooten vond veel min der tegenkanting; deze wijziging is met alg. st, goedgekeurd. De hondenbelasting is thans f. 5 en voor waakhonden f. 3. B en W. stellen voor het verschil geringer te maken en deze be lasting te verhoogen, door haar te brengen op 1 8- voor waakhonden f.7.50 per jaar. De bedoeling is hondenpenningen uit te reiken voor controle op de navolging de zer belasting. Dit voorstel bewoog den heer Fijma een nieuw voorstel te doen, en wel om voor losloopende luxe honden f. 15 te vorderen, maar er was geen meerderheid voor te vinden. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 stemmen tegen, die van de heeren Van Deursen, Paase, Fijma, Spllker en Kerkhof. De gemeente is tot dusverre voor de heffing van de personeele belasting inge deeld ln de zesde klasse, door haar te rang schikken ln de zevende klasse zal de op brengst vermoedelijk f.4500 meer zijn. Dit is een der middelen om het tekort voor 1934 te dekken. De minimum belastbare huurwaarde wordt f.100; de aftrek f.95 waardoor de belastbare huurwaarde voor alle perceelen verhoogt; de vrijstelling be perkt zich tot die perceelen wier belast bare huurwaarde niet meer dan f. 130 be draagt en het percentage van de kinderaf trek vermindert b v, van 14 tot 12 procent. B. en W. deden het voorstel met bloe dend hart. maar de toestand maakt het noodig aldus de voorzitter, die andere be- lastingverhooging voorspelde om de be grooting voor 1934 sluitend te krijgen. Hij sprak al staat nog niets gast, over 200 opcenten op de Personeele Belasting en 100 opcenten Gem fondsbelasting en wat er verder nog te wachten staat aan straat belasting enz. Ook herinnerde hl) aan het plan der Regeering om de uitkeering aan de gemeente te verlagen. De heer Loerakker kon begrijpen, dat het voorstel gedaan werd: toch bleek hl) er tegen te zijn. omdat de kleine men- schen de belasting niet betalen kunnen De heer Kerkhof bestreed het plan met vele cijfers en verzocht een ander middel om de ontvanesten te verhoogen. Hierover ontstond een debat met den voorzitter, die het voorstel verdedigde. De meerdere opbrengst van f. 4500 wordt volstrekt niet alleen door de kleine menschen betaald. Het voorstel ls daarop gevallen, met de stem van de belde wethouders alleen voor. Hiermede was de agenda afgehandeld. De mededeelingen en daaruit volgende besluiten waren van vrij groote beteekenls. Goedgekeurd ls de koop van een stukje grond aan den Loosterweg voor f. 350. De Molenbuurt is voor het rljwielverkeer afgesloten. Het Comité, dat een kinderfeest wil hou den en ongeveer f. 350 met collecten heeft bijeengebracht, verzocht om een subsidie of garantie van hoogstens f.100. Er bleek een kwestie met de Harddra verij vereeniging aan verbonden te zijn. en men scheen te veronderstellen, dat het te doen was om aan het kinderfeest een avondfeest voor ouderen te verbinden. Een en ander is vooral door wethouder Kla ver die ook voorzitter der Harddravery- vereeniging is ,en den voorzitter bespro ken. De meerderheid van B. en W. was voor toestaan der f. 100 bi) stemming ga ven slechts twee leden hun stem er aan, zoodat de commissie niets krygt. Een schrifteiyk voorstel van den heer Van Lierop. om de verordening op ontsie rende reclame te wyzlgen, is aangehouden. Voor verlichting der Burgemeester Pont straat is een bedrag beschikbaar gesteld. Gasverlichting bleek veel duurder te zyn. Tydens de rondvraag kwam het straten- complex Higo ter sprake en de a.s. ten toonstelling. waarby de gemeente niet financieel betrokken is. Verder ls er ge sproken over een tydeiyke werkkracht van bulten de gemeente en de schoorsteen van het Slachthuis. Feest in Huize St. Joseph. Het 25-jarig bestaan van Huize St. Joseph in de Mariastraat is gisteren ge vierd, allereerst in de kerk, waar veis.e- ringen waren aangebracht. Om 8 uur is de Solembeele H. Mis opgedragen door pastoor Krook. Het ruime kerkgebouw was zeer goed bezet. Na de H. Mis vereenigden het bestuur en de genoo- dlgden zich aan een gemeenschappehjk ontbyt ln Huize St. Joseph, dat ook ver sierd was. Van half twaalf tot half een was er receptie en toen is het geschenk der parochies aangeboden, bestaande uit een enveloppe met Inhoud. Ter receptie verschenen de geestelük- heid der belde parochies, burgemeester Pont, de gemeente-secretaris Peek, wet houder Klaver enz. De secretaris der Ver eeniging tot bestrüdlng der t. b. c. had een gelukstelegram gezonden. Gisteren was de bloembollenbeurs bezocht door 120 personen. De handel was vry levendig. Er waren weer bloemen uit gestald. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het a.s. Koninginnefeest. Door het bestuur der Oranjevereeniging is thans het programma vastgesteld van het te vieren Koninginnefeest door de schoolgaande jeugd. Dit zal plaats hebben op Donderdag 31 Aug. Des middags te kwart voor twee zullen de kinderen aan wezig zijn op het Kerkplein. In optocht, begeleid door de Harmonie gaat het dan langs Kerkstraat, Achterweg, Wassenaar- sche weg. Nieuwe Molentuinweg, Voor straat tot het voormalig gemeenteuis. Daar zal de burgemeester de kinderen toespre ken. Vervolgens gaat men langs Voorstraat, Noordwijkerweg, Achterkerkweg, Zeeweg naar het feestterrein alwaar dan wordt aangevangen met verschillende spelen voor kinderen van de 1ste tot en met de 7de klassen der diverse scholen. Het onderwijs personeel heeft, zooals steeds, weer volle medewerking toegezegd. Na afloop der spelen gaat het terug langs Kerkstraat, Achterweg, Commandeurslaan tot de mu ziektent alwaar de uitdeeling der prijzen plaats heeft. Des avonds is er concert ln de tent door de Harmonie Katwijk. De inwoners zullen ongetwijfeld door het uit steken der vlaggen aan het Koninginne feest luister bijzetten. Inwyding Rusthuis Callao. De inwijding van het Rusthuis Callao zal gelijk gemeld Vrijdag 1 Sept. plaats hebben. Hierbij zullen tegenwoordig zijn het R.K. Kerkbestuur, de Ver. Katholiek Katwijk en enkele genoodigden. Zondag daarna is het Rusthuis voor de parochianen te bezichtigen. De Tuinbouw. Het verloop van den handel was deze week, ook voor de tuinders, werkelijk zeer goed. Voor de hoofdproducten, bloemkool, bos- en waschpeen was goede vraag met zeer goede prijzen. Jammer, dat hiervan maar een gedeelte der tuinders profileerd. Doch zoo is het in de tegenwoordige om standigheden bijna altijd Als er van een zeker product een flinke aanvoer is, zoo dat dus alle tuinders aanvoerders hiervan zijn, gaat de prijs spoedig naar beneden. Thans, nu b.\. van bloemkool nog maar hoogstens 10,000 stuks per veiling worden aangevoerd, varieert de prijs steeds vanaf f.17 tot f.28 per 100. Ook het feit, dat in andere streken de gewassen maar zeer matig staan, draagt er toe bij dat sommige hiervan kunnen profiteeren. Binnen eenige dagen komt de late bloemkool en zal het verloop wel heel anders zijn dan nu. Onveilig duin. Wegens sohieten met scherp zal het duin- terrein volgende week onveilig zijn op Maandag, Dinsdag, Woensdag van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Zaterdag van 2 tot 9 uur n.m. KATWIJK AAN ZEE. Onthulling Kampeervlag. Het Gemeente Kampeerterrein in de Zuidduinen is in 't bezit gekomen van een eigen kampeervlag, die Zaterdagmiddag met eenig ceremonieel om 5 uur zal gc- heschen worden. Te Den Haag slaagde voor de Hoofd- acte de heer D. Goedhart, onderwijzer aan de Herv. School in de Tooropstraat, hoofd de heer J. Volbeda. De velen, die opgegaan waren naar de Gemeentezaal om te luisteren naar den bekenden zanger en dichter Clinge Dooren- bos hebben daar geen spijt over gehad. Meer dan twee uur heeft hij allen met vroolijke en ernstige zangen vermaakt. Onze badplaats genoot de eer een paar premières te hooren zooals „Ncderlandsch Fabrikaat" en „Electra". Ook oude beken den, waarvan enkele op verzoek, werden nog eens ten gehoore gebracht. Mevr. Doorenbos accompagneerde haar echtgenoot aan de piano en droeg eveneens tot het welslagen van den avond bij. Haar werden bloemen aangeboden. Met No. 164 der Stcrt zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. Bouw en Expl- „Zeebad Katwijk" te Den Haag. COMPLETE WOLLEN VLAG met stok en houder f. 8.75. Rood-Wit-Blaaw of Oranje-BUiche-Blen Mag. „DE ZON" Katwijk aan Zee Telefoon 204. 5941 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Cornells, z. van C. Meskers en J. v. d. Slot; Johanna Elisabeth Maria, d. van J. A. Ruigrok en W. v. Rijn; Quirina Antonia, d. van J. S. Schilder en A. Doeswijk; Nicolaas, z. van P. Huis en G. E. v. Nieuwkoop; Franciscus Petrus, z. van A. W. Reeuwijk en M. J. v. d. Voort. Overleden: Anna Catharina Kranenburg, wed. van D. Dubbis, 73 jaar. Ondertrouwd: W. C. v. d. Burg en 1. Hoogervorst; A. A. v. d. Aart en A. v. Diest; H. M. v. Zoen en M. E. P. Timmers; A. v. d. Wal en M. T. Gnekspoor. Getrouwd: H. J. Hermans en G. v. d. Tang; P. C. v. Lierop en C. J. Tulen; J. Bouwmeester en J. Balkenende. Loop der bevolking. Gevestigd: A. F. Uitvlugt en gezin, van Amsterdam, naar Wilhelmmastraat 3; Mej. A. Schalk, van Haarlemmermeer, Juliana- straat 1; Mej. M. Kraak, van Valburg, naar Heereweg 148 a; E. Camphorst, van Haar lemmermeer, naar Kanaalstraat 225; A. Hoff, van Rotterdam, Heereweg 462; Mej. G. W. Krautb, van Stein (L.), naar Kanaal straat 54; Mej. G. M. H. v. Grieken, van Millingen, naar Heereweg 84; A. v. Roode, van Hillegom, naar le Poellaan 30. Vertrokken: Mej. A. J. v. Werkhoven, naar Voorhout; Me]. J. Hoogewoning, naar Sassenheim; A. G. v. d. Berg, naar Zeist; Mej. W. A. v. Eijk, naar Hillegom. Verhooging Personeele Belasting. B. en W. stéllen den Raad voor het aantal opcenten der Personeele Belasting van 100 te brengen op 150. Door deze ver meerdering van opcenten zullen de in komsten met f. 22.400 toenemen. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding der hieronder genoemde werkzaamheden luidt als volgt: A. Tibboel Perceel 2 f. 120.45; Gebr- J. Rosier perceel 2 f. 135; Mastenbroek, perc. 2 f. 108.75; Gebr. van Houten, perc. 1 f. 239; Perc. 2 f. 122; perceel 3 f-159; A. Marseille, perc. 1 f. 412; perc. 3 f. 316; D. J. Hul, perc. 2 f. 166-75; C. van der Aart perc. 1 f. 409, perc. 2 f. 127, perc. 3 f. 369; C. van der Zaal „Kuykehuis" perc. 1 f - 424; perc. 3 f. 274; J. Bemelman perc. 1 f. 335, perc. 2 f. 173, perc. 3 f. 246. verfwerk woning Openb. School. behangerswerk idem. Verfwerk Rijksbloemboilenschool. Door B. en W. is den Raad aan geboden een conceptverordening, regelende de benoembaarheid en bezoldiging van het Politie-corps alhier. De salarissen dezer functionarissen zijn hierbij wederom ver laagd. Door de nieuwe verordening vallen zij niet meer onder de algemeene salaris verordening. Tot onderwijzer aan de R.K. School aan de Beekbrug is benoemd de beer Hoff uit Rotterdam. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. Kupfner, dienstb., van Leiden, Oude Rijn 2, naar Oude Zeeweg 5; W. Vonk, winkelbed., van Koudekerk (Z.H.) B 45, naar Hoofdstraat 66 bA. C. Maas kant, verpleegster, van Nieuwerkerk a. d. IJsel, naar Zwarteweg 20; M. A. Waas dorp, dienstb., van Bloemendaal, Vogelen- zangscheweg 30 a, naar Langeveld 29. Vertrokken: K. de Bruin, verpleegster, van Zwarteweg 20, naar Den Haag, van Boetzelaarlaan 31: M. Pölling, van Molen straat 19, naar Venlo, kl. „Bothanië"; S. G. Vennegoor, religieuse, van Beonckhorst- straat 42, naar Boxtel, St. Annagesticht; H. N. J. Óonk, religieuse, van Bronckhorst- straat 42, naar Beesd, Voorstraat B 40; M. P. Nijholt, religieuse, van Bronckhorst- straat 42, naar Huenen, St. Elisabeths- gesticht; V. Kalenska, van Hoofdstraat 95, naar Amsterdam, Meteorstraat 31, II; P. M. Alkemade, van Rijnbaanweg 4, naar Reuver, Kweekschool van het H. Hart; M. Zimmer- mann, dienstb., van Zuid Boulevard 23, naar Weenen (Oostenrijk); K A. H. Jacobs, van Hoofdstraat 99, naar Naarden, Markt straat 20; M. Th. van der Meulen, huis houdster, van Tramsteeg 15, naar Hoorn (gem. Schipluiden). Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Martha Maria, d. van W. van der Hulst en J. A. van Nobelen; Willibrordus Christianus Jeroen, z. van A. G. Delen en A. M. C. Bots, Jan, z. van J. P. Barnhoom en J. Enthoven; Leonar- dus Jozef Jeroen, z. van A. J. van den Berg en M. C. Rotteveel; Catharina Maria, d. van C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle. Ondertrouwd: L. W. Grimbergen, 25 jaar en W. Schaap, 21 jaar. Getrouwd: A van Duin, 22 jaar en J. van Duivenboden, 22 jaar. Overleden: Gerrit Zuidbroek, 64 jaar, geh. met R. Hogen doorn. Zondag. Oud-Hortuszicht: Concert Werks Wilskracht; 8 uur nam. Donderdag. Schuttersveld. Ver. KonlnglnnetUz dagfeest. 2 uur 30 nam. Stadsgehoorzaal. Ver. Koningim, Feestavond 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. i „Der Sieger". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 g Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur „De Voetbalkoning." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en Trlanon-Theater. Breestraat, 8 u. „Het Lied aan de Bosporus." Woensdag en Zaterdag nam. 21 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 tig DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve GetJ kunde: Consultatiebureau voor mos kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. ToS met 16 Augustus gesloten. Inenting t diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve 4 neeskunde: Consultatiebureau voor l hollsten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdiens: I apotheken wordt van Maandag 21 totl met Zondag 27 Augustus a.s. waargenoJ door de apotheken: P. du Croix, Rap burg 9, Telef. 807 en J. E .M. ten I Haven 18, Telef. 85. De winkelsluiting tijdens de Winkel»: B. en W. hebben besloten onthei; ie verleenen van de bepalingen der Winl sluitingswet gedurende de winkelweek 30 Aug. t.m. 6 September a.s., zoo de winkels op Zaterdag 2 September 12 uur en op de overige werkdagen 11 uur des namiddags gesloten zullen i Van de Zondagssluiting is geen onthell verleend. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gems is weer stijgende en bedraagt thans Het laagste aantal werkloozen is dit j geweest 347, terwijl dit het vorig jaar 309. Het hoogste aantal werkloozen dit jaar geweest 819 en wel op 14 Jam Naar wij vernemen zijn zoowel i den burgemeester als door het gemee bestuur medailles beschikbaar gesteld i de van 30 Augustus t.m. 6 Seplemte: houden winkelweek. Naar wij vernemen hebben Staten dezer provincie aan den hee: Heemskerk te Vogelenzang toestemn verleend den door hem geëxploit» autobusdienst van Noordwijk naar Sasi heim stop te leggen van 11 September 1 tot Juni 1934. NOORDWIJK AAN ZEE. Goed geslaagde demonstratie der N. B. Aan het strand, tegenover den vu toren, gaf de Noordwyksche Reddlngs gaoe haar demonstraties die zooals wooniyk. zeer veel belangstelling troki Begonnen werd met het uitvoeren van tiental bevrydingsgrepen, Daarna ww verschillende grepen voorgesteld, die ai toonden op welke wyze een drenkeling' best kan worden vervoerd. Door ir.!l van de werpboei en de z.g.n. kettineen werd gedemonstreerd, dat, in geval nood, ook niet-zwemmers een ln ge' verkeerend bader kunnen redden. Een al tal brigade-leden voerde daarna een a ding uit met haspel, lyn en reddingsvj Na elke redding werd verondersteld dat l of meer personen bulten bewustzijn v keerden, waarop gedemonstreerd werd. welke wijze getracht wordt de leven-ge ten weer op te wekken; o.a. door kus matige ademhaling, zuurstof-apparaat e Verschillende methoden worden daaj aangewend, zooals de methode van S vester en van Schafer; de laatste aanschouweiyk voorgesteld nadat een r; der twee drenkelingen aan land hao bracht. Tot besluit werd een redding gevoerd door een brieade-lld te paart Nadat de drenkeling" ver in Ke afgedreven, gingen man en paard te en brachten den ..drenkeling behouden land'', hetgeen een sympathiek ap?» ontlokte. De verkoop van het bekende w» „Gevaren der zee", dat tydens de den:» istratie door eenige dames-leden werd (kocht, bracht f. 32.30 op. Het a.s. Oranjefeest. De Oranjevereeniging alhier Êonderdag 31 Augustus, ter hert?? van den verjaardag van H. M. J gttn, het volgende programma 0P?'ïïtl Des middags om 1 uur Koraalmuzes dbn toren, daarna volgt de gebrul». rondwandeling door het dorp van -• kinderen, besloten met een tract*»** >Vat de kinderspelen betreft, zu- voor meisjes wedstryden zyn ln/lv».cï steken per versierd rijwiel en heldloopen. Voor jongens: blaasslaan r kruien en tobbesteken. De G5,mnl;L', eeniging DOS zal haar medewerker leenen door het geven van een stratle. Des avonds zal een concert 1 worden door de muzlekvereenlgm- der Duinen", gevolgd door een z3'" optocht. x* De feesten zullen geopend won» den burgemeester. Geslaagd te den Haag i examen hoofdacte mevr. A Jelger-" hier. h|

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6