Prinses Ingrid op Schiphol - Een dubbele sluis in aanbouw >te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. het Paleis van den Koning had, is 'tniet?" Zachtjes lachte zij en kuste het antwoord van zijn lippen weg. „Als ik bij je was gebleven, dan was het nog sneller gebeurd, lieveling. Je zou in je doodsdroom gevoeld hebben dat ik bij je was en je zou je handen naar me heb ben uitgestoken, om weer bij me terug te komen. Zeg dat 'tzoo is! Je zou me daar niet minuten lang met mijn gebroken hart hebben laten liggen, terwijl ik er naar verlangde ook te sterven en samen te worden begraven. O, mijn kussen zou den je gauwer tot het leven hebben doen terugkeeren!" „Ik droomde dat je me kuste en dat ik daardoor weer levend ben geworden." „Ga nu eens hier naast me zitten," zei ze dadelijk daarop. „Het zal me heel moeilijk vallen je alles te vertellen en 't zal niet lang duren of men komt hier. O, laat men mij hier maar vinden; het komt er nu toch niet meer op aan, want ik heb hun allen verteld dat ik vanavond al lang in je kamer was." „Hun allen verteld? Aan wien dan? Den koning? Wat zeg je toch?" vroeg hij met een bezorgd gezicht. „Den koning, het hof, de heele wereld. Maar '(valt me veel zwaarder 'tjou te vertellen." Zij bloosde en keek een anderen kant uit. „Het was de koning, die je wond de ik hoorde je vallen." „Hij heeft me een schram toegebracht. Door den val ben ik eenigen tijd buiten kennis geweest." „Ik hoorde hem zijn degen trekken. Je kent toch dat eigenaardige, zachte geluid, dat een degen maakt, die uit een leercn schede wordt getrokken? De koning deed 't snel, en ik wist dat je ongewapend was. Bovendien had je me beloofd je hand niet tegen hem op te heffen." „Ik herinner me dat mijn degen in de schede op tafel lag. Ik greep het wapen met schede en al. om me te verdedigen. Waar is 't nu gebleven? Zeker ergens op den vloer." „Dat doet er niet toe men zal het wel weer vinden. Je viel; toen werd het stil en even later hoorde ik mijn vader zeggen, dat hij je had gedood, terwijl je ongewa pend was. Daarna gingen belden heen. Ik was zelf half dood van verdriet, toen ik op den vloer naast je neer viel. Daar lag je. met Je hoofd naar de deur en met één arm uitgestrekt. Zoo zal ik Je mijn leven lang vóór me zien, als ik er aan denk. Toen moet Adonis me hebben gevonden en hij droeg me weg en Inez ontmoette me op het terrein, nadat zij mijn vader in het openbaar tot den koning had hooren zeggen dat hij je had vermoord en de koning had het zelf gedaan. Begrijp je het?" „Ja, ga voort." Don Jan luisterde adem loos en vergat zijn pijn, die hij af en toe nog voelde. „Toen ben ik naar beneden gegaan, en ik verzocht Don Ruy Gomez naast me op de treden van den troon te blijven staan. Iedereen was in de zaal. de Grandes, de hertogin van Alva, Medina Sldonia, Me dina Celi, Infantado, de prinses van Eboli, de ambassadeurs, iedereen, alle hofdames, honderden en honderden menschen, die me bijpa allen kenden." ISfordt vervolgd),, lippen konden slechts woorden van dank tot God prevelen. Eindelijk liet zij hem los en zij veegde de tranen uit haar oogen. Toen kusten zij elkaar, zooals slechts een man en een vrouw dat kunnen doen, die den dood tusschen elkaar hadden gezien en die nu wisten, dat dat vreeselijke spook voorgoed was verdwenen. De herinnering keerde heel langzaam terug en zij doorleefde weer alles wat zij in de laatste uren had doorstaan. „Ik kan 'tniet gelooven! 't Is onmoge lijk!" zei ze nu met een lach. "Heusch, we leven beiden," antwoordde hij. „Ik heb een gevoel alsof ik ziek ben geweest, of heel lang heb geslapen." „En ik, alsof ik afschuwelijk heb ge droomd." Haar gezicht werd ernstig, toen zij dacht aan hetgeen er kort geleden was gebeurd. „Je moet alles weten maar je weet het zeker al!" „Inez heeft mij er iets van verteld," antwoordde hij, „en sommige dingen kan ik wel raden, maar alles weet ik nog niet. Je moet trachten me alles geregeld te vertellen, maar nu moet je hier niet lan ger blijven 'tis al laat. Zoodra mijn be dienden weten, dat ik leef, zullen ze, evenals mijn officieren, hier komen. Zij zouden me den heelen nacht hier hebben laten liggen, uit wees van voor de recht bank te worden gedaagd, als men hen hier bij mijn lichaam had aangetroffen. Nog al verstandig va nhen," zei hij lachend. „Maar jij kunt hier niet blven." „Al zouden allen, die tot de hofhouding behooren, me hier vinden, dan zou dat er niets op aan köfflen," antwoordde Do lores. „Zij zouden mijn goeden naam niet meer kwaad kunnen berokkenen, dan ik zelf al deed." „Ik begrijp je niet," zei hij, plotseling bezorgd. „Wat heb je dan gezegd en ge daan?" Inez, die bij het raam was blijven staan kwam naar hem toe, en haar hand op Dolores' arm leggende, zei ze: „Ik zal buiten de wacht houden. Als ik Iets hoor, zal ik waarschuwen; dan kun je weer naar de kleine kamer hiernaast gaan." Voordat een van beiden haar kon be danken, was zij de deur al uit. Zij hadden haar aanwezigheid heelemaal vergeten, omdat zij er aan gewend waren dat zij bijna altijd bij hen was. Maar nu werd haar het langer hier blijven ondraaglijk; het was haar onmogelijk hun woorden van liefde langer aan te hooren. Want nu had zij haar eigen herinneringen, die zij mee zou nemen in het graf een mooi, gelukkig souvenir aan dat zalige oogen- blik, toen de man, die dood scheen, had adem gehaald en, in de meening verkee- rend dat zij Dolores was, haar in zijn ar men gesloten en gekust had. Het was dus maar beter heen te gaan en buiten te beletten dat iemand hen zou storen. „Heeft zij je gevonden?" vroeg Dolores, toen Inez weg was. „Ja. Ze zei dat jij naar beneden was gegaan, om je vader te redden." „Ik geloof niet dat ik haar ooit heb be nijd," zei ze. haar handen op zijn schou ders leggend, „maar nu wel, want ik zou er alles voor hebben willen gegeven, je allengs weer tot het leven te zien terug keeren en jij zou 't ook liever öebben ge- DE EERSTE PRIJSWINSTER met versierde parapluio i»p een tentoonstelling voor planten door ,,Floralia" dezer dagen te Baarn georganiseerd voor kinderen. OP DE WERE VAN PENN EN BAUDUIN GEBOUWDE LANDINGSBRUG bestemd voor den veerdienst HoedekensbrugTerneuzen, werd dezer dagen twee drijvende bokken op de bakken gezet op welke het gevaarte naar do plaats van bestemming zal worden gesleept. TWEELING SLUIS IN AANBOUW TE LIMMEL. Aan het einde van het Juliana- bij Maastricht wordt een dubbele sluis gebouwd waar schepen uit belde richtingen tegelijkertijd kunnen invaren. Een overzicht van deze sluis. NOG EEN SÏHATOSFEEEYLUCHT. - De bekende Oostenrijksche ballonvaarder Mans berg zal een vlucht in de stratosfeer onder nemen. Hij denkt een hoogte van 20.000 M. te bereiken. MODERNE OORLOGSMIDDELEN. -Kleine auto's voorzien van radio installaties, in gebruik bij de legermanoeuyres te Crondall (Engeland). liefdesgeschiedenis uit 't oude Madrid „door F. MARION CRAWFORD, "aar het Engelsch door W. H. C. B. Phases was sterk en hield, steun zoe- „IfBen den muur, haar stevig vast, Mr alles te beletten dat het meisje steenen vloer zou flauw vallen. Dolores verloor het bewustzijn niet ""■dig keerden haar krachten terug, me gaan! Laat me gauw gaan, ®wf ik!" riep ze opgewonden uit. maar, kind, ga maar!" zei de prin- i teedcr vrouwelijks in haar jpoals men slechts zelden van haar Maar Dolores hoorde 't niet meer; ai weg. tij de kamer binnen kwam, zag zij zii ï?1? ^an de °°Sen van den man, dad, hoewei Inez nog naast eh t ^dd wierp zij zich in zijn ar- rie IIanen van geluk stroomden haar j «hm.a nf>en- Zachtjes klopte zij hem jh (I1 ?ders en hals, betastte zijn wan- tOïeri„i„r eh keek naar hem, om zich (tekomlr dat hij werkelijk weer was ■"ijtejj' d- Zij kon het zich nog niet goed "Uteliiw er) kon baar oogen en ooren Eeiooven. In haar overstelpend ub zy nog njets vragen en baar PRINSES INGRID VAN ZWEDEN vertoefde op haar door reis van Londen naar Malmo eenige oogenblikken op het vliegveld Schiphol. IN FRANKRIJK is tegen woordig een spoorwagon in ge bruik, die men van het spoor- onderstel kan aflichten en op pen chassis voor verder vervoer 'over straat kan plaatsen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5