iste Jaarsan? VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933 No. 22526 Jficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LETOEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: I CM Per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle ■e advertentlën 35 Cts per regeL Kleine Advertentlën bultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Jseu maximum aantal woorden van 30. basso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTj) Voor Lelden per 3 maanden (.2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.H Franco per post t. 2.35 portokosten. owner bestaat uit DRIE Bladea EERSTE BLAD. OPENBARE KENNISGEVING. willige verbintenissen van buiten- ;ewone dienstplichtigen bij een Transportcolonne van het Nederl. Roode Kruis. Burgemeester van Leiden brengt bij ter kennis van de in die gemeente tigde buitengewone dienstplichtigen, oor hen gelegenheid bestaat om zich den duur van ten minste vijf jaren 'telijk te verbinden bij het Hoofdbe- f er vereeniging „Het Nederlandsche Sruis" om opgeleid te worden tot en te doen als „Helper" (eventueel als ommandant") bij de Transportco- an de Afdeeling „Leiden" dier Ver- g. Na afloop van een verbintenis ïenbedoeld kan de buitengewone lichtige toegelaten worden tot het van nieuwe verbintenissen telkens in duur van vier jaren al of niet tend aan een vorige verbintenis, buitengewone dienstplichtige ver- t zich als adspirant-helper de voorge ven drie cursussen (elk van gemid- 10 lessen a l'/s2 uur), noodig tot het Ijgen van het „bewijs van geoefend- geheel te volgen, evenals de ver- herhalingscursussen, noodig voor erlengen van dat bewijs. Voor het i van de cursussen welke gratis n gegeven wordt geenerlei vergoe- jenoten. lang zijn verbintenis duurt, is de igewone dienstplichtige vrijgesteld iet vervullen van werkelijken dienst, i geval van oorlog, oorlogsgevaar of e buitengewone omstandigheden (art. lid, Dienstplichtwet) en zal hij als- ienst blijven doen bij een Transport- ae van het Nederlandsche Roode buitengewone dienstplichtige van de ig van dit jaar of van vroegere jaren vereenkomstig het bovenstaande een itenis bij het Nederlandsche Roode wil aangaan, meldt zich daartoe zoo ig doenlijk schriftelijk (naam. voor la, adres, lotingsjaar) aan bij den tter van de Afdeeling. Dr. J. C. M. ermans, Breestraat 8, alhier. Voor igewone dienstplichtigen van de lich- ran het volgende jaar bestaat gele id zich vóór 1 November a.s. met de gegevens en eveneens schriftelijk aatstsenoemd adres aan te melden, ere inlichtingen zijn te bekomen aan ieeling Militaire Zaken der Gemeen- etarie, Breestraat 119, hoek Woisteeg. 5912 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. |en, 24 Aug. 1933. VERGADERING VAN DEN pEIVlEENTERAAD VAN LEIDEN op flAANDAG 28 AUGUSTUS 1933, des namiddags te 2 uur, gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Ibehandelen onderwerpen: Benoeming van twee leeraren in de alen aan het Gymnasium. (156) benoeming van een leerares in het :h aan het Gymnasium. (156) Benoeming van een leerares in het ïuwsch aan het Gymnasium. (156) Benoeming van een leerares in het aan de Hoogere Burgerschool voor s. (157) benoeming van een tijdelijk leerares Duitsch aan de Hoogere Burger- met 5-jarigen cursus. (158) benoeming van een tijdelijk leeraar Aardrijkskunde aan de Hoogere Bur- 001 met 5-jarigen cursus. (158) benoeming van een tijdelijk leerares 1 Engelsch aan de Hoogere Burger met 5-jarigen cursus. (158) foorstel in zake de voorziening in de J van Hoofd van de openbare be nooi aan de Atjehstraat. (159) ^aeadvies op het verzoek van den Chr. Schuit om eervol ontslag uit strekking van hoofd van de o. 1. aan den Zuidsingel A. (160) Voorstel tot het verleenen van ontslag aan een zestal onder- b) essen wegens opheffing van betrekking. (170) Voorstel: 5 ^zi6ing van het raadsbesluit van J 1933 in zake de kostelooze in ge ef1? van een der vier voetbalvelden fctadspolder aan het Leidsch Crisis- subcommissie Ontwikkeling en nning); het verleenen aan genoemd Comité subsidie ten bedrage van de ver- Jllle, betalen, voor het gebruik van il2o v oe^e voetbalveld. (161) c^stel tot verhuring van het huis c. a. aan Mr. W. C. Feitkamp. 1162). NOGMAALS BLOEI DER „VICTORIA REGIA". De Victoria Regia ln den Hortus alhier vertoont nog een bloemknop, die, naar verwacht wordt, hedenavond zal ontlui ken. Gezien de groote belangstelling van het publiek, bij de zoo juist verloopen bloeiperiode, stelt de directie van den Hortus de Victoria Regia-kas heden- en morgenavond nog ter bezichtiging open tegen het gewone toegangsgeld van f. 0.25. TERUGKOMST VAN BEDEVAART GANGERS. Gisteravond omstreeks kwart over tien kwamen de Leidsche pelgrims uit Keve- laer (Duitschland) terug. Aan het station was hiervoor zeer veel belangstelling. Verschillende bedevaartgangers hadden groote Mariabeelden uit Kevelaer mee gebracht. HET INTERNATIONAAL VREDESMUSEUM. Van morgen tot en met Dinsdag zal in het Volksgebouw aan de Heerengracht al hier het Internationaal Vredesmuseum to bezichtigen zijn, dat voor het bij de ope ning der Vredesconferentie te Geneve in 1932 werd opengesteld en sindsdien in ver schillende landen werd geëxposeerd. De tentoonstelling omvat een verzameling vredeslectuur, wasfiguren en litho's. De toegang is vrij. Ongetwijfeld zullen vele vredesvrienden deze expositie, welke gedu rende bovengenoemde dagen van 's mor gens 10 uur tot 's avonds 10 uur geopend is, willen bezoeken! 13o. Voorstel tot het overnemen in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van de stoep gelegen langs den -zijgevel van het perceel Rijnsburgersingel No. 44 en vóór de perceelen Maredijk Nis 1, 3, 5, 7 en 9. (163) 14o. Voorstel tot aanvaarding van een tweetal schilderijen, door wijlen Dr. C. Hofstede de Groot aan het Stedelijk Muse um „de Lakenhal" gelegateerd. (164) 15o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen H. van der Mey, te Oegstgeest, strekkende tot voldoening van nog onbetaalde huur wegens aan hem ver huurd grasgewas. (165) 16o. Voorstel tot het geven van namen aan verschillende straten en straatgedeel ten. (166) 17o. Voorstel om de werking van de be palingen betreffende het verleenen van toelagen aan kweekelingen, vervat in art. 5 van de verordening van 30 Juli 1923 (Gem. Blad No. 27) en in art. 17 van de verorde ning van 30 Juli 1923 (Gem.Blad No. 25), gewijzigd bij verordening van 29 October 1928 (Gem.Blad No. 26) voorloopig op te schorten. (167) 18o. Voorstel in zake wijziging van aan de Woningbouwvereenigingen „Ons Doel", ,.de Tuinstadwijk" en „de Goede Woning" toegekende woningwetvoorschotten, resp. ten behoeve het 5e, 3e en 3e plan dier ver- eenigingen. (168) 19o. Voorstel in zake het uitgeven in erf pacht van grond ten Oosten van den Zijl singel aan de Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" en van grond ten Noor den van den Lagen Rijndiik aan de Wo ningbouwvereeniging „de Eendracht", ten behoeve van den bouw van resp 20 en 60 eengezinswoningen en in zake het ver strekken van bouwvoorschotten aan ge- noemde vereenigingen. (169) 20o. Bespreking van de reorganisatie van den bestratingsdienst (voorstel van den heer J. H. Schüller). Alsnog te behandelen: Voorstel tot wijziging van de met de N.V. Almavon te Rotterdam aangegane overeenkomst van ruiling van grond aan de van den Brandelerkade en de Roden burgerstraat. (171) TENTOONSTELLING STADHUISPLANNEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de plannen van de 5 uitgenoodigde archi tecten, zoomede alle verder nog ingezon den plannen met ingang van 28 Augustus a.s. voor het publiek zullen zijn tentoon gesteld in het Stedelijk Museum „De La kenhal". De tentoonstelling zal geopend zijn iederen werkdag van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 5 uur en op Zon dagen van des namiddags 12l/s uur tot 5 uur. Ten bate van de afdeeling Leiden van het Crisis Comité zal een gering entree geld worden geheven en wel van 25 cents gedurende den voormiddag (1012'/; uur) en van 10 cents gedurende den namiddag (12'/.5 uur). Voor bezichtiging op Zaterdagmiddag zal echter geen entreegeld geheven worden. 5644 A. VAN DB SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. 1 Leiden, 25 Augustus 1933. GESLAAGDE VISCHWEDSTRIJD VOOR WERKLOOZEN. Een ieder kan tevreden zijn! Gisteren had onder groote belangstelling in het Rijn- en Schiekanaal bij den Hoo- gen Rijndijk wederom een werkloozen vischwedstrijd plaats. Er waren 114 deel nemers opgekomen. Precies te twee uur werd gefloten voor het peilen en voeren, tien minuten later begon men met vis- schen. Als hoofd-controleur fungeerde de heer Hendriks, die ter plaatse twee prijzen beschikbaar stelde namens den henge- laarsbond voor Leiden e. o. De organisatie was uitstekend. Na het eerste uur was er verwisseling van plaats. Van de 114 vis- schers waren er 34 die vangsten te boeken hadden. Deze hadden de keus uit de prij zen. De andere 80 visschers zullen bij loting ook een prijs ontvangen, dus allen kunnen tevreden zijn! Het bestuur van „C.G.W." kan op een mooie propaganda terugzien, temeer daar het hier alle werkloozen be trof, ongeacht welke richting. Den heeren J. Zijlstra, v. As en J. Crama komt een woord van lof voor de organisatie toe. De prijswinnaars waren: le prijs C. Beij 339 gram: 2e pr. Leuge- ring 305 gr.; 3e pr. Vink 290 gr.; 4e pr. Barendse 270 gr.; 5e pr. Lardeé 258 gr.; 6e pr. I. Zitman 252 gr.; 7e pr. de Ridder 250 gr.; 8e pr. J. v. d. Linden 250 gr.; 9e pr. Weerlee 212 gr.; 10e pr. P. Neuteboom 212 gr.; lie pr. Nic. v. d Noort 208 gr.; 12e or. Melet 197 gr.; 13e pr. v Veen 170 gr.; 14e pr. Turenhout 158 gr.; 15e pr. Rozier 157 gr.; 16e pr. Wolters 155 gr.; 17e pr. Lange- zaal 145 gr.; 18e pr. Nievaart 145 gr.. 19e pr Romeijn 143 gr.; 20e pr. v Rossum 122 gr 21e or. Bavelaar 115 gr 22e pr. Nieu-. wendijk 105 gr 23e di\ Verstraten 100 er.; 24e pr. Schuchhard 93 gr.; 25e nr. A. Ro- mijn 77 gr.; 26e pr. Zadelaar 73 er.: 27e pr. de Graaf 72 gr.; 28e pr. Sloos 67 gr.; 29e pr. Koster 65 gr.; 30e Dr. v. Tol 55 gr 31e pr. v. Houten 50 gr.; 32e nr. v. d. Steen 45 gr.; 33e pr. Blok 42 gr.; 34e pr. v. Eek 32 gr. Namens het Comité wordt hartelijken dank gebracht aan de vele winkeliers, die de geschenken gratiewoor dezen wedstrijd hebben afgestaan. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Fa. M. Hoek en Zonen, Schoolstraat 4, Noordwij k aan Zee. Bloembollenkweekerij en handel. Uittredend mede-eigenaar: C. Hoek, Noordwijk aan Zee, d.d. 31 Dec 1931. Naamlooze Vennootschap Hotel Maat schappij Noordwijk aan Zee, Noord Bou levard 3, Noordwijk aan Zee. Overleden Gedelegeerd Commissaris: L. A Roozen, Warmond. E. Vooys. Roest van Limburgstraat 2, Katwijk aan Zee Drogisterii. Overleden eigenaar: E. Vooys, d d. 11 Mei 1932 Wijzi ging handelsnaam in: Wed. E. Vooys. Nieuwe eigenaar: Wed. H. Vooysv. Schie, Katwijk aan Zee. Opheffing: W. H. van der Laan. Zuidstraat 65, Kat wijk aan Zee Sigarenwinkel. -O- AUTO IN BRAND. Op de Breestraat geraakte gisteravond een auto, H 70959. bij den motor in brand. De eigenaar trachtte de vlammen met een reisdeken te dooven tot een agent van politie tenslotte het vuur met een paar emmers water bluschte. waarbij water werd gegeven door de gevelkraan van het Postkantoor. De kleine motorspuit, die uitrukte, kreeg onderweg een defect en werd later door de groote naar de hoofdpost terugge sleept. o Voor het examen leerares slaagden in Den Haag mej H. H Oostdam en voor het examen costumière: mej P. Poelijoe beiden alhier; leerlingen van mej. M. C. Zaalberg, te dezer stede, aangesloten bij de ENMV. te Utrecht. Morgen. 26 Augustus hoopt de heer J C. E Metselaar den dag te herdenken, dat hil 40 jaar geleden in dienst trad bij de firma Roosen voorheen firma Mulder, opticien alhier. Het kinderkoor „Zang Zij Onze Leus" alhier, directeur de heer A Teijeur be haalde oo het zangconcours te Soesterberg een eersten prijs, met 309 punten in de 3de afdeeling kinderkoren. Bij het te Scheveningen gehouden concours voor koetswerken hehaa'de de N. V. Leidsche Autoboxen Garage in de afdeeiing touringcars een eersten prijs met een G. M C. bus. carrosserie Verheul (Waddinxveen). Gisteren stonden bij de Arbeidsbeurs alhier 2593 vj 2813) werkloozen inge schreven. Naar aanleiding van den brand bij den heer H W in de Haarlemmerstraat deelt men ons mede, dat J. W. en A V de oude darne. waardver wij berichtten in veiligheid hebben gebracht beiden evenwel geen leden van de E H. B O. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad betreffende een goedkoopen trein naar Alkmaar, Den Helder en tusschen- liggende stations. Gistermiddag heeft de politie alhier een auto die reeds geruimen tijd in het Noordeinde onbeheerd had gestaan en daardoor het verkeer bemoeilijkte, in be slag genomen en naar het politiebureau overgebracht. DE ALGEMEENE TOESTAND. Een vier-mogendhedenconferentie te Rome Resultaten van Riccione. Geruchten gaan door de internationale pers betreffende een vier-mogendheden conferentie te Rome. Die besprekingen zouden plaats vinden op 15 October tus- schen de ministers van buitenlandsche Zaken van Italië, Duitschland, Engeland en Frankrijk en verband houden met de geringe resultaten van het Pact van Vier en de dringende vraagstukken der Engel- sche politiek van dit oogenblik. Bevesti ging dezer geruchten werd tot dusverre echter nog niet verkregen, zoomin als van een bericht dat Benesj eveneens naar Rome en andere hoofdsteden zal gaan ter bespreking van de militaire plannen der Kleine Entente Inmiddels wordt nog voortdurend geredeneerd en geschreven over Riccione, waar Dollfuss en Mussolini elkaar hebben ontmoet. Een speciale correspondent van de „Ex celsior" te Weenen heeft een interview ge had met den kabinetschef van kanselier Dollfuss, Hornborstel, die den kanselier op zijn reis naar Italië heeft vergezeld. Hornborstel verklaarde dat Mussolini op het standpunt stond van handhaving der absolute onafhankelijkheid van Oos tenrijk. De Duce was van meening, dat de Duitsche Rijksregeering zich op 5 Augustus verplicht had de propaganda in Oosten rijk te staken Noch Mussolini, noch Doll- guss verwachtten, dat het Duitsch-Oos- tenrijksche conflict zich zou verscherpen. Mussolini was echter van meening dat men ook dan met de grootste voorzichtig heid moest optreden. Volgens Hornborstel mocht men niet vergeten, dat Mussolini een zekere sympathie voor het nationaal- socialistische Duitschland koesterde. Ten aanzien van de handelspolitiek toonde Mussolini een goed begrip voor de wenschen van Oostenrijk en was hij be reid alles te doen om de economisch be trekkingen tusschen Italië eenerzijds en Oostenrijk en Hongarije anderzijds zooveel mogelijk te bevorderen. Van Oostenrijk- sche zijde hoopte men echter tevens, dat Frankrijk zich tegemoetkomend zou too- nen, in het bijzonder wat betreft den in voer van Oostenrijksch hout. De „Petit Parisien' maakt, naar aanlei ding van de besprekingen te Riccione, de balans op van den arbeid der Fransche di plomatie gedurende de laatste maanden. Het blad stelt met voldoening vast, dat de Oostenrij ksch-Italiaansche besprekingen hebben uitgewezen, dat de door de beide kanselarijen verdedigde stellingen op tal van punten met de door Frankrijk voorge stane opvattingen overeen komen. De Pe tit Parisien legt den nadruk op de zeer duidelijke toenadering, die de excessen van het Hitlerisme tusschen Engeland en Frankrijk hebben teweeg gebracht. Lan gen tijd hebben de waarschuwingen van Frankrijk tegen het optreden van 't Derde Rijk geen weerklank gevonden bij de Brit- sche openbare meening. maar thans wenscht de geheele Britsche openbare meening. Frankrijk geluk met zijn gema tigdheid tegenover de uittartingen van het Hitlerisme. De Londensche tarweconferentie is op dc zitting van gisteren verdaagd tot heden, zonder dat een beslissing is genomen over den internationalen prijs, die noodig is om de overeenkomst in werking te doen treden. De zitting was gewijd aan besprekingen over het ontwerp-accoord. dat Maandag door de uitvoerende landen is ingediend. Een adviseerende commissie zal worden ingesteld, die controle zal uitoefenen op de tenuitvoerlegging van alle overeenkomsten Vertegenwoordigd zullen daarin zijn Frankrijk. Italië Duitschland. Spanje, Zwitserland, Vereenigde Staten en één van de Noordelijke landen, te kiezen uit Zwe den. Noorwegen, Denemarken, Finland, Estland en Letland ZUID-SLA VIE. Een politieke moord. Te Zlatari bij Zagreb (Agram) is giste ren een revolveraanslag gepleegd op oud- mmister Neudorfer. Deze werd door drie kogels in den rug getroffen en was onmid dellijk dood. Gistermiddag tegen half drie versche nen twee onbekende jongens op het land goed van den oud-minister, die hem een brief overhandigden. Terwijl de één een gesprek aanknoopte met de vrouw van den minister, haalde de ander een revolver te voorschijn, en schoot op den lezenden Neudorfer Daarna vluchtten zij beiden in het bosch in de nabijheid Zij werden achtervolgd door het huispersoneel en de gendarmerie. Ook uit Zagreb arriveerde een sterke afdeeling politie op vracht auto's. Het bosch, waarin de aanslagple gers zich schuil houden, is omsingeld. Oud-minister Neudorfer was Kroaat en vroeger lid van de Raditsj-partij. Na de afkondiging van de dictatuur op 6 Januari 1929 werd hij aanhanger van de nieuwe regeering. In het kabinet-Stwkowitsj had hij zitting als minister van landbouw De aanslag is vermoedelijk een daad van wraak in verband met de onlangs gepleeg- den aanslag op de Kroatischen volksleider Predawitz. BINNENLAND. De overweg bij Nootdorp blijft onbe waakt (Binnenland, 3de Blad). Wetsontwerpen zijn ingediend ter rege ling van den invoer van bladzink en van overhemden (Binnenland,, 3de Blad). De saneering van het bloembollenbedrijf; een adres van de AJg. Ver. voor Bloembol lencultuur tegen de reglementeering (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). Ernstig ongeluk bij het vuurwerk té Scheveningen: 17-jarige jongen door vuur pijl gewond (Laatste Berichten 1ste BladV De Nederlandsche rundvee-stapel op I Juli (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). BUITENLAND. Geruchten over een vier-mogendheden- cortferentie te Rome (Buitenland, 1ste Blad). Bijzonderheden over het proces-Van der Lubbe (Buitenland, 1ste Blad). Naar een nationaal kabinet in Japan (Buitenland, 1ste Blad). Een politieke moord in Zuid-Slavië (Bui tenland, 1ste Blad). Gevluchte Duitschers, als Einstein, e. a., van hun rechten vervallen verklaard; hun vermogens in beslag genomen. (Tel., 1ste Blad). DUITSCHLAND. De zaak Van der Lubbe De nieuwe richtlijnen voor de scheepvaart maatschappijen. Omtrent het proces inzake den brand in het rijksdag ge bduw, dat op 21 Sept. te Leipzig begint, meldt het Wolff-bureau nog enkele bijzonderheden. Er zullen vijf beklaagden terechtstaan, n.l. het voormalige communistische rijks daglid Ernst Torgler, die zal worden ver dedigd door den advocaat dr. Sack te Berlijn, de 24-jarige metselaar Marinus van der Lubbe, uit Leiden, wien de advo caat Leuffert te Leipzig als verdediger is toegewezen, alsmede de drie Bulgaren Dimitrov, schrijver, de student Popov en de schoenmaker Tanev, wier belangen aan de zorg van den advocaat dr. Teichert te Liepzig zijn toevertrouwd. Het dossier van het proces bestaat uit 35 deelen, de akte van beschuldiging omvat 230 pagina's Er zijn tot dusver 110 getui gen en deskundigen gedagvaard. Het verhoor der beklaagden geschiedt te Leipzig, daarna gaat de senaat naar Ber lijn om een onderzoek ter plaatse in to stellen. Hierdoor zullen ook de kosten van het proces aanmerkelijk worden verlaagd, daar de meeste getuigen te Berlijn wonen. Het rijksdagbestuur zal onverwijld daar toe de ncodige maatregelen treffen. Voor de te houden zittingen zal de groote com- missiezaal, waar vroeger de begrootings- commissie vergaderde, ter beschikking worden gesteld. Ook vele andere vertrek ken zijn disponibel voor de leden van het gerecht, de vertegenwoordigers van het openbaar ministerie en de verdediging. Een gerechtelijk onderzoek in de uitge brande zittingzaal biedt geenerJei gevaar meer, daar de ruinen zijn opgeruimd en een instorting niet behoeft te worden ge vreesd Bovendien is de koepel reeds weder met glas overdekt. e De definitieve beslissing over alle maat regelen in het riiksdaggebouw berust bij den rijksdagpresident. De nieuwe richtlijnen van belang voor de Duitsche vertegenwoordigers van buiten landsche scheepvaartlijnen, zijn gisteren bekend gemaakt. Volgens deze bepalingen worden aan deze agenturen algemeene goedkeuringen verleend tot het ontvangen van bepalingen in rijksmarken voor pas sage op buitenlandsche schepen, zonder dal een maximum bedrag wordt genoemd. Met bedragen die door de Duitsche agent schappen worden ontvangen, kunnen oe- talingen worden verricht van binnenland- sche verplichtingen der buitenlandsche scheepvaartmaatschappijen Een bericht, volgens hetwelk er een accoord zou zijn tot stand gekomen tus- sch de Duitsche regeering en een organi satie van gevolmachtigden over het trans fereeren van geld voor Duitsche Joden die naar Palestina uitwijken is near Wo.ff meldt, in dien vorm niet juist De order handelingen ziin nog niet afgesloten Fcn mededeeling over het bereikte resultaat zal te gelegener tijd worden verstrekt. FRANKRIJK. De staking der schippers. De minister van openbare werken heeft gisteren de 5 prefecten ontvangen in wel ker gebied zich de staking der binnen schippers afspeelt, ten einde met hen te overleggen over maatregelen tot herstel van de orde op rivieren en kanalen. De door de stakers georganiseerde ver sperring te Eragny bestaat uit 200 booten. Daardoor is Eragny het centrum van het verzet geworden. De politiemacht is in den loop van den dag versterkt, zoodat een spoedig politie optreden wordt verwacht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1