GOEDE OPLOSSINGEN. DE GANS EN DE ZWA ANEKDOTEN. ALS MOEDER JARIG IS Alweer verscheidene mooie ansichten, waar ik voor kom bedanken. Wat denken jullie toch trouw aan de raadseltante, ter wijl je uit bent, dat vind ik heel aardig hoor Hartelijk dank voor briefkaarten van Janny de Water uit Zandvoort, Hen- nie de l'Ecluse uit Schevenngen, Adriana Struik van „De Gooische Boer in Bussum", Jaantje van der Voet uit Leimuiden, Fran- cina de Wit uit Driebergen, Annie den Hertog van uit het Zeister Dierenpark. Mar janna en Marius van den Anker uit Gouda Antje de Nie uit Wassenaar. Jaco bus en Jannie Nieboer uit Den Haag, Rie en Prijn Hartevelt uit Haarlem. Dus weer heel wat briefkaarten ontvangen, zooals jullie kunt zien aan al deze namen. Over een paar weken zijn alle vacanties al weer gedaan en zal ik weer van velen brieven krijgen, die nu ontbreken, want nu geniet men van uitgaan en allerlei pretjes Ans en Rietje Vollenga, zoo zijn jullie uit geweest, en veel plezier gehad, hoop ik. Het was best hoor, dat jullie toen eens oversloeg. Jacobus en Jannie Nieboer, dus voortaan doen jullie beiden mee. dat is goed en ge zellig om het samen te doen. Heeft Jannie een prettigen verjaardag gehad? Je vindt het zeker wel plezierig om in de vacantie jarig te zijn. Paula en Edward ten Hooven, ik miste jullie wel, maar in de vacantie ontbreken er o zooveel kinderen. Ali de Blauw, zoo ben jij alweer naar school. Ik zag dadelijk dat je ander post papier hebt, want je schreef altijd op blauw papier, zeker omdat het goed bij je naam past. Wat aardig, dat je allerlei voor je zelf breit. Drietal Wassenaar, wat aardig dat als vanouds Jan mij eens schreef, ik herkende dadelijk je schrift. Genieten Eempien en Jo nog van de vacantie? Drietal van Vliet, dat mocht gerust, dat jullie eens oversloegen, dat doet iedereen wel eens in de vacantie. Hebben jullie zoo'n pleizierige vacantie gehad. En nu alle drie weer naar school, ja aan alle pret komt een einde. Rika Kanbier, zoo ben je nu weer terug in Leiden, en samen met Gerrie gegaan? Je hebt zeker wel genoten in je vacantie. dat kan ik zoo begrijpen. Truus de Graaf, dat was zeker een mooie boottocht; ik ken dat alles ook wel en Haarlem ken ik goed, daar heb ik een jaar gewoond en daarna dikwijls gelogeerd. Noem mij maar Tante, dat doet de geheele Jüiadseljeugd. Hennie de l'Ecluse, ook al weer naar school? Ik weet nog niet presies wanneer ik naar Den Haag terug ga, ik hoop hier nog eenige weken te blijven. Je raadsels zal ik eens gebruiken. Drietal de Wit, nu is Francina weer thuis als je die leest* dus zet ik maar drietal, want van de een kreeg ik een briefkaart en van de 2 anderen de raadsels, dus toch van alle drie iets. Ja. Fr. zal jullie veel te vertellen hebben. Corry v. d. Kerkhof, heb je een paar weken in Helmond gelogeerd, dat was ge zellig voor je. Ik hoop nog een paar weken hier te blijven, ik weet niet precies hoeveel dat hangt ook van het weer af. Jo Beumer je hebt mij veel nieuws ver teld over verscheidene raadselnichtjes die uit logeeren waren. Van Jaantje kreeg ik een ansicht uit Leimuiden. Zoo, was Rie eerst naar Koudekerk en moest ze toen gauw terugkomen om te gaan kampeeren. Je anecdotes zijn aardig, die zal ik voor en na eens plaatsen. Stientje Griffioen zoo, ben je in de vacantie jarig geweest, nog wel gefelici teerd hoor. En ook nog in Den Haag ge logeerd, ik begrijp dat er toen niets kon komen van raadsels insturen. Ga je nu na de vacantie naar eene andere school, en heb je daar al vriendinnen? Tine van der Star neen heusch je naam stond verleden week niet onder je brief, maar ik meende je schrift te herkennen en je vertelt mij dikwijls over je hondje, daarom raadde ik het van wie die brief was. Dat raadsel van het water heeft er al eens ingestaan. Gerrie van Doesburg, weer naar school gegaan, ben je al weer goed gewend, zeker wel hè, en Nelly de Leeuw ook, en nu kunnen jullie weer samen insturen. Marie Borreman de fouten van het zoek plaat je behoeven nooit aan mij te worden GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Lilly van der Leeuw, Jo Beumer, Johan nes Jacobus Planje, Hennie de l'Ecluse, Dirkje Hopman, Nelly Wagemans, Ali de Blauw, Stientje Griffioen, Marietje Later - veer, Annie van der Mey, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Rika Kanbier. Corry van den Kerkhof, Truus de Graaf, Tine van der Star, Marietje Brokaar, Annie van der Valk, Gerda Spiecker, Nelly de Leeuw, Ma rie Borreman. Gerrie van Doesburg, Liesje Thors, Doortje Mosseveld, Tine Punt, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Eempien Wassenaar, Johanna Was senaar, Daniël van der Steen, Ali de Blauw, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adria- nus van Vliet, Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer. Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Paula ten Hooven, Edward ten Hooven, Adriana Struik. geschreven, want die plaatjes zorg ik nooit voor. Dat is zeker wel aardig om lid te zijn van zoo'n speeltuinvereeniging, moet ieder dan een naam uitzoeken, of krijg je die naam? Liesje Thors je raadsels zal ik voor en na eens plaatsen. Heeft je vader mij vroe ger wel gekend in Leiden? Heeft hij mij wel eens gesproken of kent hij mij enkel van gezicht? Heerlijk, dat jullie thuis zoo veel muziek maken, bij ons thuis was dat vroeger ook zoo. Tine Punt ja ik miste je wel, maar in de vacantie ontbreken er zóóvelen. dat vind ik heel gewoon. Ik ben veel beter dan dezen winter en voorjaar al moet ik nog erg voorzichtig zijn. Doortje van Mosseveld dat raadsel van je mond en tanden heeft er al eens inge staan. Als je zoo'n los papiertje zonder enveloppe en adres stuurt, dan zal het weg raken. Annie van der Valk had je niets te ver tellen. stuurde je daarom maar eens een nieuw raadsel. Wat een alleraardigste plaatjes heb jij op je postpapier. Drietal de Geus alle drie nu weer naar school en vlijtig aan het leeren. Het zal voor je moeder wel stil zijn als haar drie johgens weer den heelen dag weg zijn naar school. Dat begrijp ik hoor Gerard dat je o zooveel had te kijken in de Hortus. Rietje Brokaar, ik heb geen vacantie, daarom kan ik hier nog blijven, totdat het buiten te frisch wordt, dan ga ik terug naar den Haag. Groeit je kleine broertje zoo lekker. Ik zie hier heel dikwijls een klein ventje dat 12 Juli is geboren dus maar 6 dagen ouder dan jou broertje. Gerda Spiecker, ik ben ook wel in de Lage Vuursche geweest, heb die groote steen ook wel gezien. En heb je daar toen ook zooveel wespen gevangen, nu dat is een vermaak, waar ik niets geen zin in zou hebben, een wespensteek kan veel pijn doen. Nelly Wagemans, boos op je omdat je in zoo'n tijd niet schreef, wel neen ik denk er over om boos te zijn, in de vacantieweken is er zooveel anders dus dan mogen de raadsels wel eens blijven liggen. Heb je nu veel plezier met de andere Nelly en is ze al goede vrienden met Moppie. Zulke aardig heden als verjaardagen van een hondje of een poes was in ons ouderlijk huis ook de gewoonte. Dirkje Hopman, gelukkig dat het zulk mooi weer was voor het vuurwerk, ik be grijp dat er massa's menschen naar kwa men kijken. Zoo. ben je naar een gouden bruiloft geweest, hoe heerlijk voor je. Heb je het nu gezellig met je nichtje, kan je veel met haar fietsen en naar zee gaan. Hier is het veel frisscher en regent het telkens wat en ook wat onweer Nu allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). Adriana Struik, je brief kwam pas, toen ik de correspondentie al had geëindigd, zal je je brief voortaan wat eerder versturen. Wat ben je veel uitgeweest en v/at heb je yeel gezien, je zal wel hebben genoten. Een gans zwom een heel eind de langs en kwam tenslotte uit bij 'n - tuin, waar hooge boom en en kl bloemen groeiden. Daar kwam het uit in een vijver, waarop verscheide nen zwommen en ook de gans liet z die richting drijven. Wat waren die zwanen toch mooi, sn wit met prachtige lange, slanke h welke ze trotsch naar links en rech wogen. Aan den oever zaten twee kindere broodkruimels en stukjes suiker in water gooiden, welke door de zwanen werden ingeslikt. Toen kwam een blik bij de gans de gedachte van jal „He, waarom ben ik nu maar slech gans en geen zwaan? Waarom heb i ook zulke sneeuwwitte veeren en een bewegelijke hals en waarom zorgen mij niet altijd de kinderen zoo goed Terwijl de gans hierover nadacht, dekte ze tusschen de struiken verb een jongen, die blijkbaar iets verkee het schild voerde. De gans zag na hoe hij een naald wikkelde in een taartkorst en zoo dit verleidelijke s vlak vóór een zwaan wierp. Waarschijnlijk deed hij deze ger streek uit nijd, omdat die rijke kin zwanen hadden en hijzelf niet. Zijn gemeen plannetje gelukte; de - slikte gulzig de lekkernij benevens de naar binnen, waarna de gans angstig den vijver verliet en naar haar eigen geving terug zwom. Lang echter moest ze nog denken den armen zwaan, die aan de inger naald nu wel zou sterven. „Misschien is het dan toch nog wel oen eenvoudig gansje to zijn, dat nie valt. dan een prachtige zwaan, die zulke gevaren bloot staat", overdach wijze gans tenslotte. Ingezonden door Tine van der Sta' Een meisje kwam in een banketbak winkel en vroeg om een kersenkoek. paar dagen later komt zij terug en „Noemt u dat een kersenkoek, er zat enkele kers in." Banketbakker: „Zoo, maar in een denbrood zal je toch ook nooit een vinden." Ingezonden door Adrie van Nood. Niet veel woorden. Grootere broer, die graag den baas s over kleiner broertje„Hoor eens Kare we samen spelen, gebruik ik niet woorden. Als ik fluit, dan be teekent dat je bij mij moet komen." Karei (die geen lust heeft om da doen)„O, ik gebruik ook niet veel w den. Als ik met mijn hoofd schud, daq teekent dit, dat ik niet van plan ben o te doen!" Ik heb een schat van bloemen, Want Moedertje verjaart. En 'k kocht ze van de centjes, Die 'k ijverig had gespaard. 'k Vul vlug de mooie vazen. Wat ruikt de kamer fijn! In huis bij ons is 't feest, hoor! En buiten zonneschijn Den stoel en 't bord van Moeder Heb ik ook mooi versierd, Omdat mijn lieve Moesje Vandaag verjaardag viert. En straks gaan wij uit rijden In d'auto, wat een feest! Nog nooit ben ik als nux toch Zoo vrees'lijk blij geweest! CARLA HOC (Nadruk verboden). o

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14