LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 Augustus l; BINNENLAND. De Crisis-invoerwet. SPORT. AGENUA. FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRIEK- TOEPASSING VAN EEN NIEUW STELSEL VOORGESTELD. Bijzondere contingenten voor bepaald aangewezen landen. Ingediend ls een wetsontwerp tot wij ziging van de Crisis Invoerwet Aan de Memorie van Toelichting wordt het vol gende ontleend: De Crisis Invoerwet heeft de regeering, wat haar toepassing betreft, van den aan vang af voor tal van moeilijkheden ge plaatst. Aanvankelijk bleken deze niet ge heel onoverkomelijk te zijn, doch deze werden echter allengs grooter. De bestaande Crisis Invoerwet zou door haar beperkte strekking langzamerhand niet alleen nadeelen voor den importhan- del met zich brengen, doch zü zou tevens een gunstige ontwikkeling der handelsbe trekkingen met landen, welke bereid zijn Nederland exportfaciliteiten te verleenen, in den weg staan. Uit het bovenstaande blijkt, dat de be vordering van een natuurlijke ontwikke ling van in- en uitvoer meer soepelheid noodig maakt. Anderzijds beteekent dit bij de bestaande internationale verhoudingen op handelspolltiek-gebied dat vruchtbaar overleg met vreemde mogendheden ter bevordering van de wederzijdsche econo misch betrekkingen noodig ls. Op grond van ervaringen is de Regee ring overtuigend gebleken, dat een andere legeling niet alleen de voorkeur verdient, doch zelfs in het belang van de goede be trekkingen tot vele landen noodzakelijk is. Om die redenen is het noodig, voor den invoer van gecontlngenteerde artikelen de mogelijkheid van beperking vast te stel len. Om hiertoe te kunnen overgaan, zal de procedure, welke bij de contlngentee- rlng gevolgd wordt aanmerkelijk moeten worden gewijzigd. Voorop staat, dat vast gehouden zal moeten worden aan het cri terium van den overmatigen invoer, welke geweerd zal moeten worden door den betreffenden maatregel. De grondslag der te nemen maatregelen zal blijven een evenredig contingent, voor alle landen, doch boven deze contingen ten zullen bijzondere contingenten kunnen worden vastgesteld voor bepaald aange wezen landen. Het totaal van alle contin genten zal het effect moeten sorteeren, dat overmatige invoer wordt geweerd. Der halve zal het noodig zijn de contingenten, voor zoover zij aan alle landen op propor- tioneele basis worden toegewezen op een lager niveau dan tot dusverre geschiedde, vast te stellen. De Minister acht dit systeem ook nog noodzakelijk om den lmporthandel en den consument te dienen op het moment, dat een contlngenteeringsmaatregel noodig wordt bevonden. De onvoorwaardelijke meestbegunstiging zal niet op deze bijzondere contingenten worden toegepast. Andere landen zullen alleen dan voor de verleening van bijzon dere contingenten in aanmerking komen, indien ook zij voldoende contrapraestaties bieden. De Regeering zal zich daarbij de vrijheid behouden dezelfde contingenten of contingenten van gelijke strekking toe te staan aan derden, wanneer deze over het algemeen in voldoende mate met de Nederlandsche belangen rekening houden. De minister ls van meening, dat deze opvatting niet in strijd ls met de verplich tingen welke zijn vastgelegd in ons inter nationale verdragencomplex. Wanneer de Staten-Generaal aan de Regeering de gevraagde bevoegdheden zullen hebben verleend, zal, naar de mi nister overtuigd is, de Regeering over be voegdheden beschikken, welke vruchtbare besprekingen met het buitenland op han delspolitiek gebied mogelijk maken. De praktijk zal afgewacht moeten wor den, zoodat alleen, wanneer daarover een oordeel zal kunnen worden geveld, kan worden nagegaan of de handelspolitieke outillage van Nederland voldoende is. In afwachting van die practische ervaringen meent de minister op dit gebied geen ver dere voorstellen te moeten doen. CRISIS-WERKLOOSHEIDSWET. Benoeming Commissie van Advies. Naar de „R.K. Werkgever" meedeelt heeft de voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid benoemd tot voorzitter, leden en plaatsvervangend lid van de Commis sie. welke aan den Raad praeadvies zal uitbrengen omtrent hel voor-ontwerp van wet, houdende wettelijke regelen inzake het erkennen en subsidieeren van veree- niglngen met werkloozenkas en de instel ling van een Crisis-werkloosheidsfonds: Lid en voorzitter: H. de Bordes. Leden en plaatsvervangend lid: F. L. van der Bom (Chr Werkg. Ver); H J. van den Born (N.V.V.); Mr P W. J. H. Cort van der Linden ((Verb. Ned. Werkg (pl.verv. Mr. B. C. Slotemakerl: Prof. Mr. P. S. Gerbrandy: Mr. J. Gerritsz: J. Ha verkamp (Chr. Boeren- en Tuindersbond) Mr. J. A. G M. van Hellenberg Hubar (R.K. Midd. Bond); J. J Jeronimus (N. V. C.); Dr. L. G. Kortenhorst (Alg. R.K. Werkgeversver.): K. Kruithof (C.N.V.); Mr. H. J. Morren; Mr. Dr. J. J. M. Noback (Centraal Overleg): J. Th. Nijkamp (R.K.W.V.): M. I. Roodveldt (N.A S Mr. Dr. A. L. Seholtens; Prof Dr. J. A. Ver aart Ir. R A. Verwey en F. van de Walle (N.V.V.). JAN VAN ZUTPHEN WORDT 70 JAAR. Onder voorzitterschap van dr. J. D. Hef ting. voorzitter van den Verzekeringsraad en van de Nederlandsche Centrale Veree- niglng tot bestrijding der Tuberculose in Den Haag. heeft zich een commissie ge vormd voor de huldiging van den heer J. van Zutphen. algemeen bekend als Oome Jan, bij gelegenheid van zijn 70sten ver jaardag op 7 October. De aanbieding van het huldeblijk zal op dien dag plaats heb ben In de groote zaal van het sanatorium voor longlijders Zonnestraal, te Hilversum. OVERGANG NAAR DE AANVULLINGSRESERVE. Door de lichting 1918, De minister van Defensie heeft een cir culaire aan de burgemeesters gezonden, waarin o.a. het volgende wordt medege deeld Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October 1933 naar de aanvul- lingsreserve overgaan a. de gewone dienst plichtigen der landmacht behoorende tot de lichting 1918, met uitzondering van hen die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd: b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van an dere lichtingen, die met de lichting 1918 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overge gaan De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mo bilisatie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke open bare of persoonlijke kennisgeving worden opgeroepen. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienst plichtigen, die op genoemden datum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzondering van haarkam, roskam en spons in October 1933 moeten worden ingeleverd. Blijkt bü de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischen staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt, wanneer en waar de in levering moet plaats hebben. MIDDENSTAND GAAT DEMONSTREEREN. In September in Den Haag. Onder leiding van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond zal op Woensdag 20 September, 's middags te halftwee, een groote demonstratie gehou den worden in den Dierentuin te 's-Gra- venhage. De Bond, zoo wordt in het officieel or gaan medegedeeld, wenscht maatregelen tot leniging van den huidigen nood en ter verbetering der positie van het zelfstandig kleinbedrijf. De volgende punten zullen onderwerpen van bespreking vormen: bijzondere cre- dietverleening aan door de crisis getroffen miódenstandsbedrijven en steun aan noodlijdende middenstanders; opheffing van knellende bedrijfsbelastingen en her ziening van drukkende crisismaatregelen; herziening van de Winkelsluitingswet voor- die bedrijfsgroepen, welke zulks behoeven; wettelijke regeling van het cadeaustelsel; regeling van het uitverkoopwezen en een voudige gerechtelijke incasseering van kleine vorderingen. HET BEZOEK DER NAZI'S AAN NIJMEGEN. Om strenge maatregelen gevraagd. Door mevrouw BakkerNort zijn aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister niet van oordeel, dat een politieke optocht van Nederlandsche Nationaal-Socialisten, vergezeld door Duitsche geestverwanten in uniform, zoo als onlangs is gehouden van de Neder landsche grens naar een vergaderlokaal in Nijmegen, in strijd is met de regee- ringscirculaires die hieromtrent zijn uit gegaan aan de hoofden der Gemeenten? 2. En acht de Minister het niet noodig in dezen streng op te treden opdat herha ling in de toekomst zooveel mogelijk ver meden wordt? BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. Naar het regeeringsstandpunt gevraagd. Door den heer Lovink is aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken ge vraagd, of het de regeering bekend is dat hier te lande reeds sedert eenigen tijd propaganda wordt gemaakt voor een boycot van Duitsche goederen en zoo ja, of de regeering dan vrijheid vindt om eenige inlichtingen te geven over haar standpunt met betrekking tot zulke pro paganda. VOOR MILITAIREN VERBODEN GESCHRIFTEN. B\j ministeriee'.e beschikking is aan de lijst van verboden geschriften, waarvan het in bezit hebben of verspreiden aan de militairen is verboden, toegevoegd het veertiendaags verschijnende geschrift: De Stormer. orgaan van de R.-K. stormtroe pen in Nederland. DE NOORDZEEHARINGVISSCHERIJ. Van de Noordzeeharingvisscherij zijn tot 19 Augustus binnengekomen te Vlaardin- gen: 166 schepen met 44.374 kantjes ha ring. tegen verleden jaar 155 schepen met 30.275 kantjes: te Schevenlngen: 168 sche pen met 52.126 kantjes, tegen verleden jaar 132 schepen met 29.248 kantjes en te IJmuiden: 13 schepen met 4578 kantjes, tegen verleden jaar 6 schepen met 651 kantjes haring. In het geheel brachten dit jaar tot 19 Augustus 347 drijfnetharingschepen in Ne derlandsche havens 101.078 kantjes gezou ten Noordzeeharing aan, waarvan 11356 kantjes door 35 onder Foolsche vlag va rende schepen. Verleden jaar werd tot 19 Augustus aan gevoerd door 293 drijf netharingchepen 60.174 kantjes gezouten haring. De Vlaardingsche stoombeugers brach ten dit jaar aan den wal 8849 kantjes kol- haring tegen verleden jaar 7045 kantjes. Aan de driifnetharingvisscherij nemen tot heden deel 226 haringschepen tegen 220 schepen in Augustus 1932. Wanneer enkele schepen de treilvisscherij beëindi gen. zullen vermoedelijk deze schepen aan de haringvisscherij eaan deelnemen, het geen verleden jaar ook het geval is ge weest. Een en ander zal van de omstan digheden afhangen waarin zich het Neder landsche visscherijbedrijf de volgende veertien dagen zal bevinden. (N.R.Ct.). VOETBAL. L.F.C.—STORMVOGELS (COMB.). Voor een zeer talrijk publiek hebben de withemden op prachtige wijze de sterke IJmuidenaren partij gegeven. Het begin is geheel voor de Stormvogels. Bij de goede balbehandeling valt vooral snelheid en het in eens doorspelen van den bal op. De L.F.C.-verdediglng speelt direct op volle kracht en weerstaat alle aanval len. Als na ongeveer tien minuten van Berkel Nagtegeller een fraaie pass geeft, passeert deze snel den IJmuider linksback en kogelt onhoudbaar in. De vogels gooien er een schepje op. vooral Prins speelt zeer goed en passeert Duffels na fraai op brengen met een prachtig schot. v. Tol schiet vele malen hard en goed maar Duffels is uitstekend op dreef. Eerst kort vóór de rust geeft de snelle rechtsbuiten v. d. Steen op verrassende wijze de gasten de leiding. Het spel in de tweede helft blijft van uitstekend gehalte, v. Velzen die zeer goed v. d. Blom verving zet steeds Herreur aan het werk. waardoor van deze zijde veel gevaar ontstaat. Een prachtige aanval be sluit Nagtegeller met den gelijkmaker. Dan zetten de vogels er alles op om alsnog te winnen, maar v. d. Plas en Koning staan zoo prachtig te spelen dat er bijkans geen doorkomen aan is. Prins bezet dan de mid- voor-plaats waardoor juist de aanval der withemden meer vrijheid krijgt. Als er nog een kwartier te spelen is scoort Nagtegel ler uit een voorzet van v. Leeuwen de winnende goal. De resteerende tijd wordt op felle wijze uitgespeeld, zonder dat er verandering in den stand komt. Bij L.F.C. ontbraken J. Segaar en v. d. Blom. terwijl in de tweede helft K. Segaar door J. Fakkel vervangen moest worden. De heer v. Vliet leidde zeer goed. KORFBAL. FLUKS TE TILBURG. Zij wint den eersten prijs. Gisteren heeft Fluks deelgenomen aan de seriewedstrijden van het Tilburgsche O.N.G. dat haar 12'/,-jarig bestaan vierde. Hoewel Fluks een niet zoo heel sterke scombinatie m het veld bracht, is het haar toch gelukt om beslag te leggen op den zilveren O.N.A.-bal. Het begin was veelbelovend. In een snel gespeelden wedstrijd werd het Eind- hovensche P.S.V. met 4—1 geslagen. Hoe wel het krachtsverschil niet zoo groot was als de cijfers doen vermoeden, waren onze stadgenooten zeer zeker de meerderen. Dit kwam vooral in den aanval tot uiting, waar de Philipsmenschen te weinig gebruik wisten te maken van de kleine kansjes, die hun geboden werden. Hierna kwam Fluks tegen de Amsterdamsche 2de klasser A'dam Zuid. Onze stadgenooten namen wellicht den strijd wat al te kalm op. al moet gezegd worden dat het hen in den aanval niet meezat. De Amsterdammers, die nogal zwaar speelden, bleken over een goed schot te beschikken: ze wisten n.l. van de zéér weinige kansen die zij zich wisten te scheppen êl* drie te benutten, wat voldoende was om den strijd te win nen Fluks laatste vëedstrijd was tegen T.K C. uit Tilburg, een ploeg die waar schijnlijk een afdeeling te hoog was inge deeld. 't Werd een spelletje van kat en muis, waarin de Leidenaars van de ontel bare kansen er vijf in een doelpunt om zetten. Doordat P S.V. tenslotte met 21 van A'dam Zuid won. kwam de eerste prijs, dank zij beter doelgemiddelde. toch nog in Leidsche handen, hetgeen voor Fluks een aardige herinnering zal zijn aan de prettige dagen in Tilburg doorgebracht. De uitslagen luiden: Afd. I: A'dam Zuid TK.C 2—0; Fluks—P.S.V. 4—1: A'dam Zuid—Fluks 3—1: P.S.V.—T.K.C 3—0: T.K C Fluks 0—5: P.S.V.—A'dam Zuid 21 1ste prijs Fluks; 2de Drijs: A'dam Zuid. VITESSE (VOORSCHOTEN). Een dezer dagen is te Voorschoten op gericht een Chr. Korfbalclub genaamd „Vitesse" met ongeveer een veertigtal leden. Tot bestuursleden werden gekozen J. Christiaanse. voorzitter; J. Planje. A. Duy- zers, L. Los, A. Wesselo, M. Planje en G. Jansen. Als sportterrein heeft men een stuk weiland verkregen achter villa „Hen- riette" aan den Leidscheweg, terwijl de toegang tot het terrein zich bevindt over een stuk tuin tegenover het Raadhuis. DUIVENSPORT. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht vanaf Mons, afst. 200 KM. De duiven waren los te 8.40 v.m. met Z.W.- wind en bereikten hun hok als volgt: A. P. van Voort le. 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e, 9e. 10e: D. Klein 5e. 11e, 12e; C. Walle 13e. Dit is het eindstation jonge duiven. Het kampioenschap jonge duiven werd be haald door A. P. v. d. Voort. Eerstgeconstateerde vogel te 11 u. 55 m. 49 sec. Laatste prijswinnende duif 1.10.12. DE POSTVLÜCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ontvangen, dat de „Ijsvogel" op de uitreis gisteren te Dj ask is aange komen. VERSPREIDE BERICHTEN. - Bij K. B. is aan mr. M. A. Harders, administrateur bij het Departement van Binnenlandsche Zaken op zijn verzoek, eervoli ontslag verleend als lid van de Rijkscommissie van Advies voor Werkver ruiming, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten en is als lid dier Commissie benoemd A. van Geelen, directeur-generaal, hoofd der afdeeling Werkverschaffing en Steunverleening bij het Departement van Sociale Zaken. De gewone audiëntie van den Minis ter van Sociale Zaken zal op Woensdag 23 Augustus niet plaats hebben; die van den Minister van Economische Zaken zal op Donderdag 24 Augustus niet plaats heb ben. WIELRENNEN. VAN HOUT VERBETERT TWEE WERELDRECORDS. Zaterdagavond deed de renner Van Hout op de Roermondsche wielerbaan een offi- cieele en geslaagde aanval op het 5 K M.- wereldrecord van den Zwitser Oscar Egg, waarover deze 6 min, 413/4 sec. had gere den. Van Hout verbeterde dit record met 16 2/5 sec. en reed de 5 K.M. in 6 min. 25 sec. Ook sloeg Van Hout het 10 K.M.-we- reldrecord van den Franschman Archam- baud en wel met 23 1/5 sec. De Fransch man had dit record tot dusverre op zijn naam gehad met 13 min. 29 4/5 sec. Van Hout legde dezen afstand af in 13 min. 6 3/5 sec. BRASPENNING ERNSTIG GEWOND. Bij wielerwedstrijden te Tilburg. Bij de gisteren te Tilburg gehouden wie lerwedstrijden is een ernstig ongeval ge schied. Bij het eerste klassement van den koppelwedstrijd had een valpartij plaats waarbij Heslinga en Braspenning het slachtoffer werden. Braspenning werd in een café binnengedragen, waar een dokter ernstige inwendige kneuzingen consta- teerde.en vervoer van den gewonde ver bood. Heslinga bleek slechts licht gewond. LACQUEHAYE WINT TE PARIJS. Op de Buffalobaan te Parijs vonden gis teren revanchewedstrijden plaats der we reldkampioenschappen voor stayers. De re sultaten waren: lste manche 50 K.M.: 1. Lacquehaye (Frankrijk) 42 min. 10.4 sec.; 2. Paillard (Frankrijk) op 350 meter: 3. Giorgetti (Italië) op 400 meter; 4. Metze (Duitsch- land) op 600 meter; 5. Möller (Duitsch- land) op 650 meter; 6. Grant (Engeland) op 800 meter; 7. Thollembeek (België) op 2000 meter; 8. Ferrer (Spanje) op 3000 M. Tweede manche: 1. Lacquehaye (Frank rijk) 40 min. 17.6 sec.; 2. Giorgetti op 50 meter; 3. Metze op 650 meter: 4. Paillard op 1500 meter; 5. Grant op 2350 meter; 6. Möller op 2350 meter; 7. Ferrer op 3000 meter: 8. Thollembeek 3200 meter. Eindresultaat: 1. Lacquehaye 2 punten; 2 Giorgetti 5 punten; 3. Paillard 6 punten; 4. Metze 7 punten: 5. Grant 11 punten: 6. Möller 11 punten; 7. Thollembeek 15 pun ten; 8. Ferrer 15 punten. LEIDSCHE REN- EN TOERVER. „SWIFT" Gistermorgen hebben de A en B-klassers een 50 K.M. wedstrijd gereden, waarvan de start afzonderlijk was. daar de B-klassers voor de „SwifC'-wisselbeker reden. Het eerst werd door de A-klassers ge start, waarvan er een vijftal waren op gekomen. Hier waren het J. Riethoven en Chr. Vink, die er leven in brachten door steeds te trachten eenige voorsprong te krijgen, wat hen evenwel niet erg lukte, want meestal was het A. v. Egmond, die allen weer bijbracht, zoodat nadat het keerpunt was bereikt, zij gezamenlijk op de finish aangingen. E. Sladck was de eenige die het niet zoover heeft kunnen brengen, want de pech kwam hem plagen waardoor hij den strijd moest staken- In Leiderdorp zag J. Riethoven z'n kans schoon om er tusschenuit te trekken en z'n voorsprong steeds te vergrootcn, waar door hij onbedreigd de finish ais le pas seerde in den tijd van 1 uur 29 min. 13 sec.; als 2e volgde Chr. de Vink met een tijd vane 1 uur 29 min. 16 sec.; 3e A van Egmond: 4e Th. de Roode. Van de B-klassers waren er 9 renners aan de start verschenen. In deze groep was het C. de Roode. die. hoewel hij 3e werd in eindclasseering. toch een mooie wedstrijd heeft gereden. V/. Kapaan,' die in Alphen bijna 300 M. was uitgeloopen, wist zich deze voorsprong niet te benutten, want op een gegeven moment maakte hij zoo'n zwenking, dat hij tegen een hek opbotste, gelukkig zon der zich ernstig te bezeeren. De groep, die daarachter zat, begon onder leiding van C. de Roode en J. Schuller er geweldig aan te trekken, waarbij het geheele veld losraakte, totdat na het keerpunt R. Riet hoven en C. Paats wisten in te loopen en met de andere twee koploopers op het einddoel aanreden, hetwelk werd gedaan met een onderlingen strijd, die niets ople verde, tot nabij de finish R. Riethoven met een mooie demarrage naar voren kwam en als lste de eindstreep passeerde, tijd 1 uur 30 m. 52 sec.: 2de J. Schuller; 3de C. de Roode: 4de C, Paats, met eenige grootere verschillen volgde als 5de J. Riet broek: 6de D. v. d. Tuin: 7de G. Hendriks; A. Strijk opgegeven. Na afloop werd er prijsuitreiking ge houden in het clublokaal van den heer v. Meizen, van de Julimaand-competitie en de behaalde prijzen bij de wedstrijden, gegeven door de Leidsche Motorclub op Zondag 13 Augustus. Van de competitie was de lste prijs der A-klassers gewonnen door E. Sladek; de 2de door M. v. Aart; van de B-klassers wa ren de winnaar der lste, 2de en 3de prijs resp. C. Paats, J. Rietbroek en D. v. Tuin. Chr. de Vink ontving tweemaal een lsten voor den Afval- en Klassementwedstrijd van de „L.M.C.", terwijl C. Paats als B- klasser in den afvalwedstrijd den lsten pr. had behaald en R. Riethoven den lsten pr. in den klassementwedstrijd voor de B- klassers. Aan A. v Egmond werd een hor logeketting met insigne van „Swift" uit gereikt als extra-prijs voor den meesten strijd geleverd bij die zelfde wedstrijden. Donderdagavond 7 uur start voor een 20 K M. tijdrace. MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR-TOURING CLUB. Gisteren hield de L.M.T.C. een toertocht naar het eiland Texel Vanuit Leiden voer de de tocht via Haarlem en Alkmaar naar Den Helder. Na een aardig boottochtje van plm. een uur kwam men in de Texel's havenplaats Oudeschild waarna de vol gende rondtoer werd gemaakt over het eiland: Oudeschild. Den Burg. de Koog. de Cocksdorp, de Waal. den Burg naar Oude schild. De leden hebben volop gelegenheid gehad het aan natuurschoon zoo rijke eiland en het bijzondere aspect daarvan te bewonderen. Per boot ging men weer naar Den Helder .en vandaar langs de zelfde route huiswaarts. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur Woensdag. Voorschoten Vernèdepark) Evang. Gem. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 „Mam'zelle Nitouche". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en j J Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur „Rivalen". Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 J Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. t „Onmogelijke liefde". Woensdag en Zaterdag nam. i Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ugj DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Get kunde: Consultatiebureau voor moe kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. lit] met 16 Augustus gesloten. Inenting t diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve J neeskundë:, Consultatiebureau voor I holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouxg. ter's revue, 8 uur nam. 'sZondags 2| matinee. De avond-, nacht- en Zondagdiens: I apotheken wordt van Maandag 21 totf met Zondag 27 Augustus a.s. waargenoJ dcor de apuotheken: P. du Croix, Raj| burg 9, Telef. 807 en J. E .M. ten I Haven 18, Telef. 85. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Als voorwedstrijd voor de groote Nm wijksche Golfweek, die Zaterdag as| gint, werd gisteren op de baan van| Noordwijksche Golfclub de singles genwedstrijd gehouden, waarvoor animo bestond, want niet minder danii vijftig deelnemers waren ingeschrev Den eersten prijs behaalde jhr. I Wulfften Galthe (26) die zijn vlag op| 21e green plantte. Tweede was F. Van Bylandt (26) bij de 20e hole. HENGELSPORT. EEN INTERNATIONALE WEDSTRIJi Door het Leidsche Visch-College „0n| Ons" werd gisteren een bijzonderen strijd georganiseerd te Oudewetering I een vriendschappelijke band te kri met alle andere zuster-vereenigingen 1 zij een uitnoodiging gezonden aan I Vereenigingen Hengelsport (LeidJ D.V.V. (Lelden) en Ons Genoegen (Alphf om met de vijf fortuinlijkste leden iedere Vereeniging uit te komen en t elkander te kampen, om een vereenigi| prijs. Deze opzet is geslaagd. De uitslag van dezen wedstriid 1. Hengelsport (Leiden) Wisselbeker i medaille; 2. Ons Genoegen (Alpbi Lauwertak; 3. Onder Ons (Leiden) medsf 4. D.V.V. (Leiden) medaille. Er waren ook nog zes persoonlijke zen. Deze zijn gewonnen door: 1.1 Hengelsport: 2, v. Klaveren, Hengels jx 3. v. Veen,' Ons Genoegen (Alphennl B. Schalker, Onder Ons (Leiden); 5.' Groenedljk, Onder Ons (Leiden); Britschner, Ons Genoegen (Alphen). Uitgesproken: P. L. Binken, gep. brievenbesteller' Boskoop, Ridderbuurt 1, Reehter-CoB mr. H. W. E. Klomp. Cur. mr. C. M. te Boskoop. f G. A. Baelde, te Zwammerdam, no. 48. Rec'nter-Comm. Jhr. mr. H. O 'eln Cur. mr. A. J. Sormani te Leiden. Handelsvenn.: onder de firma Van j*. ren en Co. te Alphen a/d. Rijn. R'f'ÏL buurt 9—11 en de Vennooten H. NeusW>" te Alphen. Ridderbuurt 1. en J. van KB" te Alphen, Ridderbuurt 9. Rechter-C" mr. A. J. Paulus. Cur. mr. D. L. G'J te Leiden. In de week van 1419 Angustus al" Nederland 75 faillissementen uitgesP™! Opgeheven wegens gebrek aan C. J. van Iterson, Rijnsburg 3ctief: S. te A. Het ligt niet op on»"L om een bepaald Instituut aan te Informeert u eens ter gemeente-5 tarie. J-J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6