LEIDSGH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 17 Augustus UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Burgerlijke Stand^v. Leid - H BENTHUIZEN. Aanbesteding. De uitslag van de plaatselijke aanbeste ding voor den bouw van twee burger- woonhuizen voor rekening van den expe diteur P. de Vrij en voor J. de Vrij, is als yolgt: Oroen en Bregman f. 7327; Gebrs. Gra- per f. 7295; J. van Noort f. 6847. De gunning werd aangehouden. HAARLEMMERMEER. De drukte in den landbouw. Begunstigd door prachtig zomerweder is er in de laatste weken in het landbouw bedrijf tot laat in den avond hard gewerkt en hier en daar is het graan reeds binnen gehaald of direct van het land af gedorscbL De boeren werden tot heden in de goede verwachtingen omtrent den oogst zoo wel wat de kwalitatieve als kwantitatieve opbrengst betreft niet teleurgesteld. Gerekend wordt, dat de oogst als bet weder nog eenige dagen blijft meewerken in 't laatst van de volgende week zijn beslag zar krijgen. Van een wagen gevallen. Gisteren is op den Sloterweg het 8-jarig zoontje van den heer B„ dat op een met een paard bespannen passeerenden wagen was geklommen, van den wagen gevallen. Met een gebroken arm werd net jongetje opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. 25-jarig jubileum. De lieer P. A. Kleintjes, pastoor bij de E K, Parochiekerk te Vijfhuizen a hier, heeft den dag mogen herdenken, waarop hij voor 25 jaren tot Priester werd gewijd. Conform den wensch van den jubilaris is alle uiterlijk feestvertoon achterwege gebleven. In de versierde kerk droeg pastoor Kleintjes in tegenwoordigheid van z'n 80-jarigen vader 's morgens de plechtige H. Mis van dankbaarheid óp. Z.Eerw. gaf als een herinnering aan dezen dag een door hem zelf ontworpen Gods lamp aan de kerk ten geschenke. Na het plechtig Lof 's middags, werd er in een der lokalen van de R K. School receptie ge houden, waarvan een druk geDruik werd gemaakt. Ernstig ongeluk- Gisteren is de arbeider Kielstra uit Eindhoven, in het land van den landbouwer Roos aan den Aalsmeerderdijk van een zaadkros gevallen. Met een gebroken been werd hij opgenomen en per ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het Sh Elisabetbs-Gasthuis in Haarlem overgebracht. Loos Alarm. Op verschillende plaatsen is men weder begonnen met het vernietigen van het waardolooze stroo en kaf, dat na het dor- schen In groote hoeveelheden achter in het land wordt opgestapeld en in Èrand gestoken. De hoog oplaaiende vlammen zijn dan vaak op verren afstand zichtbaar, zoo dat reeds meermalen aan een grooten brand gedacht en alarm gemaakt werd. In ae omgeving van den Lisserweg werd nog laat in den avond een groote vuurzee waar genomen, die een fantastischen aanblik op leverde en den indruk gaf alsof er een drietal huizen in brand stond. Geslaagd voor bet examen Dultsch L. O de heer W. J. Ph. van der Wart te Hoofddorp. o HILLEGOM. Het as. zilveren jubileum van Huize „9t. Joseph". Wocftsdag 23 dezer zal op feestelijke wijze het feit worden herdacht, dat 25 Jaar geleden Huize „St. Joseph" werd ge sticht. Wijlen pastoor J. C. van Grossel heeft den grooten stoot gegeven tot deze stichting. Van de oprichting af ls Huize „St, Joseph" een rustoord geweest voor ouden van dagen, voor arm en rijk. voor allen, die hun levensavond in dit gebouw wenschten door te brengen. Sinds de op richting ls het gebouw aanmerkelijk ver groot en geheel naar de eischen van den modernen tijd ingericht. De verzorging der inwonenden heeft zich uitgestrekt tot het werk der EX Wijkverpleging en ge durende vele jaren heeft in de Lighal in den tuin van het Gesticht de verzorging plaats der t.b.c.-lfjders door de Hillegom- sche Vereen, voor bestrijding der t.b.c. Aanvankelijk werd het gestient wel eens als ..Armhuis" betiteld, maar de Huiztnge biedt eveneens rust en verzorging aan heter gesitueerden. De kapel wekt op tot Intiem verkeer met God, de mooie tuin noodt tot wandelen. Hoe dankbaar zijn de patiëntjes der lighal, die afgescheiden van godsdienstige gezindheid dagelijks worden omringd door de zorgen der Zus ters. Wie klopte ooit vergeefs aan, wan neer instrumenten, ligstoelen of wat ook noodlg waren? En hoezeer roemen de ouden van dagen het werk en de verple ging der Eerw. Zusters! Woensdag 23 dezer zal te acht uur in de St, Martinuskerk een Solemneeie H. Mis van dankbaarheid wor den opgedragen Van half twaalf tot half een is er receptie. Zondag wordt in beide R K. kerken een sohaalcollecte gehouden. Het is bekend, dat voor Huize ,,St. Joseph" nimmer ls gevraagd, maar een waardig geschenk, dat gebruikt zal worden voor het mooie doel of voor de kapel, zij een bewijs van waardeering en dankbaarheid. Bedankt. Voor bet beroep der Chr. Geref. Kerk alhier heeft bedankt de heer L. Kraan, cand. te Apeldoorn. KATWIJK. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geen pachtverlaging- De tuinders, voornamelijk die welke pachters zijn van gronden van Baron van Wassenaer van Catwljck, waren door een reeds vroeger hiervoor benoemde commis sie ter vergadering opgeroepen, In welke vergadering o m. verslag zou worden ge daan van de bevindingen dezer commissie, opgedaan bU een conferentie met den rentmeester van Baron van Wassenaer v. Catwijck, den heer Oly. De leiding dezer vergadering was bij den heer T. Noort. In een uitvoerige rede deed deze verslag hiervan, welk verslag hierop neerkomt, dat Baron van Wassenaer van Catwijck mo menteel niet bereid ls iets te doen ten op zichte der pachtverlaging, dat de noodlij dende tuinders verlichting kan geven. De mededeeling is gedaan dat hij misschien dit najaar bereid is. in overweging te ne men wat gedaan zou kunnen worden. Dit zal ojn. afhangen van den loop der ver schillende omstandigheden, de verdere ontwikkeling ln de tuinbouwellende, de be taling of gedeeltelijke betaling van de eer ste termijn der pacht in de 2de helft van Augustus, enz. Verschillende tuinders voerden het woord. Het bleek voldoende dat er een moedelooze stemming was. Uitlatingen werden gedaan die voorheen achterwege zouden zijn gebleven, doch een definitief besluit werd niet genomen- Men was trou wens algemeen van oordeel, dat toch min stens 95'/» niet betalen zou omdat men niet bij machte ls. Enkelen zullen een gedeelte afdragen, 't Is vooral de teelt van vroege aardappelen geweest, die geen inkomsten gaf. In afwachting van wat later alsnog zal te doen zijn, ging men huiswaarts, in eer. gedrukte stemming. Bloempjesdag. Een gehouden bloempjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht, vereeniging tot bestrijding der T.B.C., bracht f. 36.60 op Dc Bloempjesdag teil bate der Stich tingen voor toevalleiders te Haarlem en Heemstede, heeft opgebracht de som van J. 103.97. Een mooi bedrag in dezen tijd. KATWIJK AAN ZEE. Het a.s. Koninginnefeest. Op de vorige ledenvergadering van de Oranje-Vereeniging is besloten om het Koninginnefeest te houden op Vrijdag 1 September, daar het ditmaal de beurt was van Katwijk a. d. Rijn om het feest te vieren op den verjaardag van de Koningin. Vele badgasten zouden gaarne wenschen dat die viering plaats had op 30 Augustus, daar velen reeds den lsten September ver trokken zjjn. Daar hedenavond de Oranje-Vereeni ging vergadert en dan de definitieve voor stellen voor de viering van het Koningin nefeest genomen zullen worden, kan nog de vaststelling van den datum een punt van overleg uitmaken. Enkele jaren geleden is ook terwille van de aanwezige badgasten het feest ver vroegd. J. S, wonende Hugo de Grootstraat te Leiden deed bij de politie aangifte van diefstal van een witte badjas met blauwe strepen, die buiten zijn tent op het strand hing te drogen. J. K. uit de Varkevisserstr. deed bij de politie aangifte van vernieling van eenige pannen en vermissing van een kleed door de familie S. wonende Kroeze- laan te Utrecht, die tijdelijk bij hem had vertoefd. Bij gunstig weder zal de Katwijksche Harmonie U.N.I. hedenavond om 8 uur 'n concert geven in de muziektent op den Boulevard. LISSE. Zilveren Jubileum. Gisteren herdacht de heer B. Mastenbroek het feit. dat hij 25 jaar geleden in dienst trad als brievenbesteller bij de posterijen alhier. Hem heeft het niet aan belang stelling ontbroken. Van vele zijden ontving hij hartelijke gelukwenschen. Eindelijk gevallen! De bouwvallige perceelen op den „Drie sprong" zijn eindelijk gesloopt. Zooals men zich herinneren zal, is over deze huizen reeds meermalen in de Raadsvergadering gesproken. De werkloosheid. Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan deze week 183 personen als werkzoekenden in geschreven. Mond- en klauwzeer. Bij de landbouwers wed. J. v. d. Salm en W. Heemskerk is onder de veestapels mond- en klauwzeer geconstateerd. Door slinger ernstig getroffen. Op de Sassenheimer pont over de Ring vaart onder Lisserdijk heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 40-jarige pont- wachter R. liet de staaldraad van de lier zakken, om een voorbijkomend schip te laten passeeren. De draad werd aange varen; door de schok schoot de slinger van de lier los en de pontwachter kreeg een klap tegen het hoofd. Ernstig gewond moest R. naar het ziekenhuis worden over gebracht. Mej. Schrama ontving eervol ontslag als assistente bij het openbaar bewaar school-onderwijs wegens vermindering van het leerlingenaantal. Adolf Kolping" legde op het muziek concours te Wateringen met 227 punten beslag op den 3en prijs in de afdeeling uitmuntendheid. NOORDWIJKERHOUT. De heer Nic. Mens gehuldigd. Onder zeer groote belangstelling, her dacht de heer Nic. Mens. een der meest geachte Inwoners der gemeente, zijn zes tigsten verjaardag. Op verschillend gebied, zoowel godsdienstig, als neutraal, wist hij zich zeer verdienstelijk te maken. Zoo be kleedt hij behalve het ambt van kerk voogd der Ned. Herv. Kerk nog vele an dere functie's en is tevens bestuurslid der Coöp. Boerenleenbank Verder is hij voor allen een hulpvaardig vriend en voor velen een stille weldoener. Het R.-K. muziekcorps ,,St. Bavo", behaalde op het concours te Wateringen, twee eerste prijzen: en wel één, ln den marsch-wedstrijd en één in de 4e afd. van den concert-wedstrijd. NOORDWIJK AAN ZEE. De Strandfeesten van V. V. Wederom zijn gistermiddag aan het strand kinderspelen gehouden die, zooals bekend, door V.V. worden uitgeschreven. Ook ditmaal waren cr eenige nieuwe at tracties die zeer in den smaak vielen. De uitslagen zijn. Zakioopen meisjes 10—14 jaar: le prijs Beb Verhoef, 2. Gerda van Asten, 3. Sonja Vanderchijs, 4. Gisla Bekking; meisjes 6—9 jaar: le prijs Nannie Binsbergen, 2. Lena Klein-Bog, 3. Lineke van Dorsten, 4. Ettie Dekker. Jongens 1014 jaar: le prijs Kokkie Noordzij, 2. Bob Spinoza-Catella, 3. Wim Constandse, 4. Gerry Knoop; jongens 6—9 jaar le prijs Arie Doorneveld, 2 Kees van der Luyt, 3. Jo Tekenbroek. Balloopen meisjes 10—14 jaar: le prijs Atie Constandse, 2. Ruth Schurer; 3. Fineke Elings, 4. Annie Odink; meisjes 6—9 jaar: le prijs Nannie Binsbergen, 2. Hannexe van Dorsten, 3. Nelly van Rijssel, 4. Lineke van Dorsten. Blaastrappen jongens 1014 jaar: le prijs Dirk van der Haak, 2. Robbi van Zuylen; jongens 6—9 jaar: le prijs Rob Tekenbroek, 2. Karei van Hellemond. Woensdag a.s. worden de kinderspelen weder voortgezet. Het a.s. Koninginnefeest Het voorioopig programma van de spe len alhier op 31 Augustus luidt als volgt: 's Middags half twee rondwandeling door het dorp gevolgd door een tractatie. Daar na voor meisjes ringrijden per flets; voor Jongens o.a. blaasslaan, tobbetje steken, spoorioopen en mastklimmen. Onderhandelingen zijn gaande met de gymnastiekvereeniging D. O. S. om des avonds een uitvoering te geven. RIJNSBURG. Geen bloembollenvernietiging. Naar wij vernemen heeft de heer T. Kralt voorzitter der veilingvereeniging „Flora", de leden per bekendmaking in het veiling lokaal geadviseerd, geen gevolg te geven aan het voorschrift, dat een zeker per centage der diverse soorten bloembollen volgens het saneerlngsplan ter vernieti ging moeten worden ingeleverd. Wij ver namen voorts, dat zeer vele leden dit ad vies opvolgen De heer C. Versteegt alhier is te Den Haag geslaagd voor examen hoofdacte L.O. VEUR—LEIDSCHENDAM. Inbraak. Des nachts is alhier ingebroken hij den boterhandelaar W. van Wijk aan den Kostverloren 4. Door een achttal tuinen, waarbij die van den chef-veldwacnter en van den Rijksveldwachter, ls men geko men bij het betrokken perceel. Door een .zevental gaten te boren in een tuindeur heeft men getracht de spagnoles van deze deur te schuiven, wat blykbaar ls mislukt, althans men heeft daarna de deurrjiit ingedrukt en daardoor de sluiting verwijderd. De achterkamer kon men toen betreden waarin een cylinderbureau staat. In dit bureau stak de sleutel, doch daar het slot zeer slecht werkt, was 't niet mogelyk dit open te krijgen; men heeft toen de zy kanten moeten vernielen en was toen in staat bezit te nemen van den Inhoud ca. f. 70,- aan baar geld. Blykbaar belust op meer bult bracht men daarna ook een bezoek aan de voorkamer, waar men een buffet overhoop haalde, echter zonder resultaat. Blykbaar heeft men 't huis op dezelfde wijze verlaten als men gekomen is. De in braak werd ontdekt door den Ryksveld- wachter Tol, die des ochtends bemerkte dat alle tuinhekjes openstonden. Het feit moet gepleegd zyn na half een. want de boterhandelaar Scheffers was voordien met zyn auro thuisgekomen, doch had niets verdachts bemerkt. Wonderlijk is, dat de hond van den heer W. niet heeft aangeslagen, terwyi deze en zyn gezin slapende boven de kamer waar men is binnengekomen, ook niets hebben gehoord. Veel mond- en klauwzeer. Ook by het vee van de landbouwers Th. van der Zanden, W. Olsthoorn, P. A. de Winter, J. Warmerdam. G. van der Ham, J. J. van Zanten, L. C. van Zanten, A. v. Mullem, Gebr- van der Meer en J. A. v. d. Zalm te Stompwyk is thans mond- en klauwzeer geconstateerd. In Stompwyk betreft 't thans 58 en in Veur 6 veestapels. Aanrijding. Nabij Wllsveen had een aanryding plaats tusschen een langs den weg staan- den woonwagen en een autobus van de Mij. Citos Zoeterwoudeden Haag. De schade welke de woonwagen bekwam werd onderling geregeld. Op het te Wateringen gehouden mu ziekconcours betaalde de R.K. Harmonie „Juliana", directeur B. A. van Veen in den concertwedstrijd le afd. 308 punten, le prijs en in den marsehwedstrijd 126 ptn., le prijs. o VOORSCHOTEN Mej. W. C. Wientjes, onderwijzeres aan de school met den Bijbel (Wijngaarden laan) slaagde te 's Gravenhage voor het examen Handenarbeid. WARMOND. Brandwezen. Hooibroei. Uit het verslag uitgebracht door de hooikeurders dezer gemeente blijkt, dat de broei van het gewonnen hooi dit jaar zeer ernstig geweest is. Bezocht werden 41 boerderijen, terwijl uit 7 bergen het hooi moest verwijderd worden en een schelf geheel moest worden uitgehaald. Aan de bovengenoemde boerderijen werd 62 maal een bezoek gebracht. Goed afgeloopen. Eenige kinderen waren zonder toestem ming in den tuin van de villa der familie H. gegaan om zich op een onrechtmatige wijze fruit toe te eigenen. Toen zij onraad bespeurden, zetten zij het op een loopen en wilden van een verhooging over de haag springen. Deze was echter geheel om geven door prikkeldraad, zoodat zij mid den in dezen draad terecht kwamen. Be halve dat hun kleeren geheel verscheurden, liepen zij ook nog verschillende verwon dingen aan beenen, handen en gelaat op. De collecte ten bate van de vereeni- |fingsjhet Roode Kruis heeft opgebracht Door B. en W. is benoemd fot opzichter bij de plaatselijke brandweer de beer H. G. Koppers, die speciaal belast zal worden met het toezicht en dc leiding Dij de bediening der motorbrandspuit WASSENAAR. Aanbeveling Gemeen te-Secretaris- Door B. en W. is voor de betrekking van Gemeente-Secretaris de navolgende aan beveling opgemaakt: 1. Pb. Loggers, Secretaris te Enkhuizen; 2. K. v. Boeyen, Verificateur der gemeente- financiën te Wassenaar; 3. W. Geleedst, Secretaris te Vreeswyk: Een jeugdige zwerver. Aan het gebouwtje van het Roode Kruis bij het strand werd een 8-jarig jongetje aangetroffen, dat uit de richting Katwijk gekomen was en liep te dwalen. Hy werd by de politie ondergebracht en later door zyn vader gehaald. Hy was afkomstig uit Leiden. Verkeersongeval. Op den hoek van de Van der Oudermeu- lenlaan en den Ryksstraatweg had een aanryding plaats tusschen een auto, ko mende uit Den Haag en een wielrijdster, mej. v. d. V. geb. N. alhier. Het bleek, dat de juffrouw haar rechtervoet had ge kneusd, daar het achterwiel van de auto over haar voet was gegaan. Na door dr. Hugenholtz te zyn verbon den werd zy tier auto naar haar woning vervoerd. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Jonker, boerenarbeider, uit Leiderdorp, Persynlaan 17 B. K. Reisecke, uit Duitschland, Duinvoetlaan 9 A. Meder, uit Den Haag, Oud Wassen.- weg 8 Ph. van der Tas, uit Leiden, v. Zuylen van N.str. 71 T. Meyer en gez., uit Rotterdam, de Lus 2 M. Rudolph, uit Den Haag, L. Kerkdam 105 I. A. Minnema, uit Groningen, Meyendell. lb F. M .J. Hendriks, uit Rotterdam, de Lus 2 J. A. Zyderveld en vr., uit Zeist, Zyde- weg 30 G. Zweekhorst, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 5 W. Bakker, uit Schoteriand, Wlndlustweg 9 L. S. Himken, uit Den Haag, Pr. Hendriklaan 7 M. Klotgen, uit Den Haag, Ryksstr.weg 681 A. C. Schouten, uit Den Haag Schouwweg 72 A. W. K. Eickhoff, uit Oberhausen, Klingenlaan 5 D. Razoux, uit Den Haag, Buurtweg 113 I. Speckien uit Den Haag, v. d. Oudermeulenlaan 6 J. S. Boorsma. uit Leeuwarden. Juliana- weg 10 P. H. Quick, uit Den Haag, Meyndelscheweg 6 C. E. de Rek, uit Haarlem, Langstr. 121 S. H. Aarts en gez., uit Den Haag, Schoo.lstr. 3 E. E. Kuster geb. Hovius en zn., uit Huizen, Burchtplein 22. Vertrokken: G. Benneker naar Den Haag, Nieuwe Havenstr. 74 L. A. H. Harms naar Amsterdam, Scheldestraat 35 II D. Jensen naar Amsterdam, Willems parkweg 60 hs. H. J. A. Melief en vr. naar Rotterdam, Rochussenstr. 193a E. E. Falkner geb. Jerne naar Parijs J. G. Luynenburg en gez. naar Voorschoten, Burg. Vernedepark 10 Wed. W. F. L. Bolssevain geb. Court naar Den Haag, 2de Sweelinckstr. 127 J. J. Bognetteau naar Den Haag, Delistraat 35 W. L. de Geus, naar Den Haag, Regentesselaan 171 J. D. Pigeaud Jr. naar Den Haag, Fuutlaan 6 F. Th. J. van Ryn naar Rotterdam, Steiger 20b J. A. M. van Delft naar Ammerzoden G. M. Magauer naar Den Haag, Zuidwerflaan 7 M. Cohn en gez. naar Den Haag, Bavoylaan 16 J. Michalskl naar Leiden, Rijnsb.weg 167 L. M. Schaub n. Den Haag. Smidwater 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Markus, z. v. J. C. de Bode en G. van der Klooster Johannes z. v. T. D. L. Donker en J. van Sierenberg de Boer Christina Maria, d. v. C. L. Bel- lekom en A. M. Brandenburg Quirinus Jacobus, z. v. F. P. van Leeuwen en A. V. Henkes. Overleden: Cornelis Hendrikus van den Toorn, 71 jaar, wedr. van H. Terpstra. Ondertrouwd: G. F A. Scheller en L. E. Swart U. H. Huber en F. A. Yool T. van Vliet en G. C. Knijnenburg J. Schouten en A. P. van Strien P. Provo Kluit en M. H. Houbolt K de Hom en E. W. Snel E. J. v. d. Lubbe en A B. Westphal G. C. Smit en L. van Vliet. Getrouwd: L. H. J. Thonus en B. Ross G. F. J. Falkner en E. E. Jerne. ZEVENHOVEN. Tijdeiyke Verkeerswijziging. By de brug aan het Limeer is een bord geplaatst, vermeldende, werk in uitvoering. Dit betreft de werkzaamheden aan den weg van de gemeente Nieuwveen tot den Driesprong, 't Verkeer dient hiermede re kening te houden naar de richting Uit hoorn via Amsterdam. Aanbesteding. By de gehouden aanbesteding van den bouw van 19 landarbeiderswoningen te Aalsmeer werd ingeschreven door W. v. d. Breggen-Boeree en M. v. Wengerden resp. te Nieuwveen en Zevenhoven voor de som van f. 47.379 Zynde de laagste Wagen te water. Het paard van den veehouder S ge raakte in het weiland op hol. Al slinge rende kwam de wagen waarin de zoons van den veehouder, in de sloot. Het paard bleef op den wal Persoonlijke ongelukken Kwamen niet voor. HEDEN: K a t w y k-a a n-Z e e (Gemeec Bazaar Dierenasyi. 11 uur vm.—u5 Noordwij k-a a n-Z e e (cJ Ver. R'damseh Kofstad-tooneel. .jri 8'/i uur nam. Vrijdag. K a t w y k-a a n-Z e e (Gemeend Bazaar Dierenasyi. 11 ujit vm.—li Zaterdag. K a t w y k-a a n-Z e e (Gemeent* Bazaar Dierenasyi. 11 uur vm—li Uj| BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u J „Ronny." Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 eD i Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. d „Liebe auf den ersten Ton." Woensdag en Zaterdag nam. ]l Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en l DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Ga kunde: Consultatiebureau voor mod kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Ti met 16 Augustus gesloten. Inenting diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde: Consultatiebureau voor holisten. 710 uur nam. Dageiyks Den Haag (Scala): Bouwt ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags matinee. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Singel. Geopend in November, Decet Januari en Februari van 10—3 in Maart, April en Mei van 10—4 uc Juni, Juli. Augustus en September 105 uur In October van 104 uur 1 dags vanaf halféén Entrée Zondags i teloos, Maandags 10.25, overige i 1. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen) 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 tot 1 April van 104 uur, 1 April1 van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 1 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée dags f.0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenbur 69 en Breestraat 18. Op werkdagen 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, on dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. W< park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zi dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 13. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van} en Vis6 uur. Zaterdags tot 5 uur IC ber—31 Maart 94 uur Op Zon: doorloopend geopend van 104 uuil teloos. NederL Hist. Natuurwetenschap? Museum (Stationsweg): Alle werk:" behalve 's Maandags van 10—4 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. T:i September iederen werkdag van 9-1! l'/a5 uur. 's Zaterdags 9—12. Kostd Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.30—430 nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minI logie (Garenmarkt)Op werkdagen* 912 en l'/si uur. Kosteloos. De avond-, nacht en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 14 Aug tus tot en met Zondag 20 Aug. waaro nomen door de apotheek van den C. B. DUYSTER, Nieuwe Ryn 18, Tel. 5 RECLAME. 25 S SO cl.pl1" „NEOtRUHOSCH FABRIKAAT 5511 GEBOREN: Adreas Wesselius, z. van G. K'U1V® J. M. van Rossen Abraham, z- van Rijnswou en M. v. d. Bos f Elisabeth Cornelia, d. van P. Q- van wen en C. C. Pennaarts Martinne thonius Theodorus, z. van J. H. v. o. en A. Broker Clasina Maria, A v. d. Linde en M. J. Vreeken 1"1KH z. van J. Korpershoek en M. Vooijs- di'ik, z. van H. v. d. Berg en S VM Wijnanda Margaretha, d. van J B Ier en J. W. M, Streefkerk Adrlaan - Arie, z. van W. C. J. van Haasteren van de Wiel. o ONDERTROUWD M. Hoefman, jm., 27 jaar en A fermans, jd., 22 jaar L. v. d. ZW" 22 jaar en F. Wrobel, jd., 18 jaar. GEHUWD: J. Bekkering, jm. en C. P. v. SeW; 4 R. J. Blok. jm. en J. G. v. Weetij W. F. Olivier, jm. en P. Beij. 1°' ff, J. Pret. jm. en K. E. Will. jd. ~l,> Jm. en J. A. A. Riel. jd. - G. M. T^ jm. en B. Pander, jd. o OVERLEDEN. C. v. d. Eist, man, 56 jaar Laken, zoon, 4 dagen. li

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6