CORRESPONDENTIE. FOUTENZOEKPLAATJE. GOEDE OPLOSSINGEN. BRAMEN PLUKKEN DROOMEN. Wat zijn er vele kinderen uit! Dat merk ik aan de weinige brieven, die ik krijg, maar ook aan de vele ansichtkaarten, die ik telkens ontvang. Hartelijk dank voor mooie briefkaarten aan: Janie van Iperen uit Leimuiden, Jo en Eempien Wassenaar uit Voorschoten, Annie van der Valk uit Vlaardingen Chrlstiaan Eggink uit Hoo- gerhelde, Nel Wagemans uit Haarlem, Gerda. Spiecker uit Driebergen, Marie Biesheuvel uit Boven-Hardinxveld, Adrie van Nood uit Waddinxveen, Janny Boom uit Ede, drietal Mulder mooie briefkaart van Valkenburg (Limburg! bij de raadsels ingesloten. Hennie de l'Ecluse uit Scheve- ningen. Jullie ziet het, heel wat ansichten bracht de post mij. Vriendelijk dank voor al die groetjes, die mijn raadseljeugd mij stuurde, terwijl men uit was en dus te midden van alle pret nog aan de raadsel tante dacht. Het zijn heel weinig brieven deze keer, doordat iedereen aan het pretmaken is, maar er liggen toch verscheidene brieven, die antwoord vragen. Gerrie van Doesburg en Rika Kanbier, zoo, logeeren jullie nu beiden in Aalsmeer, hoe gezellig. O, woont Rika in Leiden om naar school te gaan, wat zal je dan ge lukkig zijn, als het vacantie is en Je naar je moeier kan gaan in Aalsmeer. Wel aar dig. hoor Gerrie, zoo'n tochtje met de boot van je oom, Marjanna en Marius van den Anker, ik wensch Marius veel plezier in Gouda. Ik weet nog niet wanneer ik weer naar Den Haag terug ga, als ik kan, blijf ik hier nog eenlge weken. Daar zie ik dat Mar janna ook uit logeeren gaat, ook veel ge noegen. To Noest, hoe oud is dat kleine nichtje dat liever niet in zee wil. niet iedereen houdt daarvan en ze is misschien nog wat te klein. Zoo vroeg Jaantje of je mij de groeten wou doen. dat vind ik heel aardig. Martin van der Meer, je logeert nu zeker in je vacantie in Leiden. Heb je nog lang vacantie. Dat raadsel, dat je stuurde als raadsel kan niemand raden, 't lijkt meer op een anekdote, als zoodanig is het grappig Drietal de Geus, dat begrijp ik, hoor Gerard, dat je oogen te kort kwam, toen je in Artis was en dat de apen met al hun kunsten je erg vermaakten. In Leiden is ook veel moois te zien, zooals je noemde de Hortus. Drietal de Wit, ik wensch Francina heel veel genoegen in Driebergen. Als je dan later weer terug bent, dan ga je maar weer meedoen. Ben je nu 11 jaar, ja dan hoor je tot de grooteren. Wat zal je ge nieten van dat kleintje als je dat mag rijden in haar wagen. Hennie de l'Ecluse, in het begin der cor- resoondentie las ie zeker dat ik je mooie kaart heb ontvangen. Neen hoor, ik zou ook geen zin hebben om te vliegen, dat laat ik graag aan anderen over. Als je raadsels goed zijn, dan zal je zien dat ik ze plaats. Ali de Blauw die anecdote is mij al meer toegezonden en heb ik al eens geplaatst, dus zoek maar wat anders voor mij. Jo en Tiel vaii der Linden je vraagt of ik in Den Haag ver woon van de halte van de tram Van welke tram bedoel je en welke halte, er zijn o zooveel trams en iedere tram heeft zooveel haltes. Waar ik hier logeer, is een heel groote tuin met veel mooie hooge boomen, dus gelukkig ge noeg schaduw in de warmte. Mien Planjer veel plezier terwijl je uit logeeren bent. Dat is best hoor dat Je dan met September weer gaat meedoen. Drietal Mulder hartelijk gefeliciteerd met het nieuwe broertje. Jullie bent er zeker allen erg blij mee. En nu ook nog gefeliciteerd met je moeders verjaardag, jullie hebt net dien feestdag als je dit leest. Het is hier obk veel mooi weer ge weest, maar soms wel wat al te warm. In het begin der correspondentie bedankte ik al voor de mooie briefkaart. Greetje de Leeuw prettig naar Katwijk geweest, en ben Je ook in zee geweest? Liesje Thors neen je moet mij geen ver haaltjes of versjes sturen, die kan ik niet plaatsen, daar zorgt iemand anders voor. Bij mooi weer zit ik hier den heelen dag buiten, neen hoor ik ga niet veel uit want dat is te vermoeiend voor mij. Lientje van Ulden ik had in lang niets van je gehoord. Bij die raadsels zijn vele, die er al eens hebben Ingestaan, dus die kan ik niet weer eens plaatsen. Ik logeer hier graag in Kloosterzande. ik heb hier vroeger 12 Jaar gewoond en kom er dus graag terug. Welke zijn de 9 fouten in dit plaatje? (Nadruk vera Nelly de Leeuw moest je nu alleen in sturen nu je vriendin uit logeeren is. Jo Beumer zekér mag je nieuwe raad sels of anecdotes insturen, dan kan ik na zien of ik ze kan gebruiken. Als het maar niet te warm is. vind ik het heerlijk om buiten te zitten. Hebben jullie een grooten tuin? Rie en Klaas Oudshoorn, ik vind het heel gewoon als jullie in de vacantie eens overslaat kijk maar eens wat een klein lijstje namen, er zijn zóóveel kinde ren uit logeeren of hebben zelf logees en dus geen tijd voor de raadsels. Is Klaas prettig uit varen geweest? Marietje Laterveer wat een dikke lange brief je hebt heel veel geschreven en ik kreeg heel wat te lezen. Aardig dat je net die feesten meemaakte in Bergen. Ik heb eens in Bergen Binnen gelogeerd en ben toen ook eens naar Bergen aan Zee en naar Schoorl geweest, ik ken het dus alles waar je over schreef, maar ik ben daar niet naar de hoogte geklommen. Wat ake lig toch als kinderen beesten plagen, ik merk wel dat jij dat nooit zou doen. Allen verder nog veel plezier in de va cantie. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Marjanna van den Anker, Lilly van der Leeuw, Marius van den Anker, Rika Kanbier, Gerrie van Doesburg, Janie van Iperen, Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Hennie de l'Ecluse, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mul der, Truus de Graaf, Ali de Blauw, Jaco bus Nieboer, Lientje van Ulden, Johannus Jacobus Planje, Mien Planjer, Greetje de Leeuw, Liesje Thors, Marietje Laterveer, Nelly de Leeuw, To Noest (ook je naam onder je brief zetten en niet alleen op de enveloppe), Martin van der Meer, Jannie •de Water, Frans de Water. Een brief zon der naam op wit papier in groote blauwe enveloppe, met veel aardige verhalen over een hond, Tine van der Star is die brief van jou? Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Daniël van der Steen, Marie Brokaar, Jo Beumer, Rie Oudshoorn Klaas Oudshoorn. ANTWOORD OP HET SPREEKWOORD R.ADEN UIT 'T VORIGE NUMMER. „Als er één schaap over den dam is, volgen er meer". (Nadruk verboden). Komt nu, meisjes! Komt nu, jon| Nog naar buiten eens gesneld! Laat ons samen bramen plukked Aan den boschrand, langs het| Zomer spoedt nu op een eind En de herfst staat vóór de dl 't Bosch prijkt thans met najaar| 'n Fijne rood-bruin-gele kleur. Zie de bramen al eens zwart zijn En wat prachtig groot van stfl Dat we zóó'n mooi plekje vonde| Is een hof een echt geluk! Maar niet alles eten jongens, Meisjes, ook nog wat bewaard Voor wie thuis stil achterbleven, f Nog iets uit den mond gespaarf Vul de bussen en de trommels' Moeder stooft ze in de pan, Maakt er stellig voor den winter Bramenjam voor jullie van! Afscheid van den zomer branl Najaar gluurt al om den hoek,| Knus is het bij regenvlagen In de kamer met een boek. Ieder jaargetij brengt 't zijne. Kan heel prettig voor ons zijn,| Als wij zelf maar willen zorgen Voor wat vreugd en zonneschil CARLA Hij zat maar stil vóór zich te kijkl Daar op een bank in 't stadsplan Hij had een heele maand vacantlj En thuis bij Moeder niets te dor En uit de stad gaan? Kan je denkl Zijn Vader was ai jaren dood. Zijn Moeder ging zooveel uit naala Verdiende voor hun allen 't bror Zoo zat hij daar in 't stadspiantsol Genietend van het mooie weer. En als hij dan zoo lekker droomde,] Dan zag hij haast zichzelf niet f Want in gedachten klom hij berge] Die hij zou zien van 't hoogste I Maar 't wreedste waren hier zijn i En deze vreugd werd niet ge?un| Want toen ze hem zoo zagen zl"4 Werd hij door d'and'ren uitgeH En sedert dien heeft hij 't plants* Zijn droomen niet meer toeverbl TR, VERDONER—SAL0Sl| (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18