DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 17 Augustus Ij BINNENLAND. RADIO-PROGRAMMA1 WIJZIGING DER AMBTENARENWET. heer eenheid in de rechtspositie van personeel in overheidsdienst Geleidelijke gelijkmaking van normen inzake bezoldiging. Ingediend ls bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de artikelen 125 en 126 der Ambte narenwet 1929. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Moge de vraag ol Ingevolge de Ambte narenwet 1929 de rechtspositie van het personeel in Overheidsdienst thans alom ia geregeld, bevestigend worden beant woord dat er onder haar werking eenheid van rechtspositie ls geschapen, kan in het algemeen niet worden gezegd. Groote ver schillen doen zich voor ln de regelingen ten aanzien van personeel 7an het Rijk, de onderscheidene provinciën, gemeenten waterschappen, veenschappen en veen- polders, welke niet alle kunnen worden verklaard en gerechtvaardigd door het be staan van ulteenloopende omstandigheden van werkkring of plaats. Dit is niet alleen het geval bij vergelijking binnen iedere categorie van deze organen afzonderlijk (gemeente met gemeente enz.) maar ook ontbreekt het gewenschte verband bij be schouwing van de categorieën onderling (provincie met gemeente, gemeente met waterschap, enz.). In het bijzonder doen zich deze verschil len voor ten aanzien van de regeling der geldelijke aanspraken. Bij beschouwing van de onderscheidene salarlsregellngen vertoonen zich sporen van toeval en wil lekeur, die het natuurlijk gevolg zijn van de veelheid van regelende machten. Dit gebrek aan verband, dit ontbreken van een algemeene gedachte, moet, vooral ten opzichte van de bezoldiging, als een maat schappelijk nadeel worden beschouwd. Dat deze toestand zich heeft kunnen ontwikke len en ondanks de werking van de Ambte narenwet 1929, in welker artikelen 125 en 126, naar aanvankelijk werd gemeend, vol doende waarborgen waren gelegen voor het ontstaan van de noodige uniformiteit van regeling en middelen waren gegeven tot het bereiken daarvan, wijst er op dat er in de wettelijke regeling in dit opzicht een leemte schuilt. Het zijn in hoofdzaak drie oorzaken, die tot dezen toestand hebben geleid. In de eerste plaats worde in aanmerking geno men, dat de Ambtenarenwet 1929 moest worden lngelascht in een bepaald systeem. Indien het geoorloofd is ten deze van „systeem" te spreken Bestaande, krach tens de wet vastgestelde regelingen heeft men en dat was destijds begrijpelijk geëerbiedigd. Een belangrijk deel der rechtspositie alweer met name de bezol digingsregeling, ls derhalve onaangetast gebleven, zoodat de groote divergentie op dit punt bleef bestaan. In de tweede plaats worde er op gewezen, dat het tot beoor- deelen en ingrijpen bevoegd gezag niet voor alle regelingen één en hetzelfde ls. Voor de provincie treedt de Kroon op. voor de ge meenten zijn Gedeputeerde Staten de be voegde macht, voor de waterschappen, veenschappen en veenpolders worden zelfs afwisselend belde Instanties aangewezen. Ten slotte heeft aan de tot standkoming van een samenhangend geheel in den weg gestaan de omstandigheid, dat het provin ciaal gezag uit den aard van zijn werk kring niet het geheele land kon overzien, doch. wilde het al eenheid brengen, dit streven zag beperkt binnen de territoriale grenzen van zijn macht. Het Is hier de plaats op te merken, dat de werkzaamheid van Gedeputeerde Staten goede resultaten heeft opgeleverd. Wordt ten deze dan ook critiek geoefend op den toestand, gelijk wij dien kennen, zoo vindt deze in de eerste plaats haar grond in om standigheden. buiten het toedoen van deze colleges gelegen. Het voornemen bestaat, ook in het stel sel, hetwelk bij dit wetsontwerp wordt voorgesteld, van hun bekendheid met en inzicht in plaatselijke omstandigheden welke de Rijksadministratie licht zouden kunnen ontgaan, een ruim en nuttig ge bruik te maken. Het ls duidelijk, dat de genoemde oor zaken van het in stand blijven der niet te verdedigen verschillen kunnen worden weggenomen, wanneer onder de corrlgee- rende werking van artikel 126 worden ge bracht de regelingen, welke krachtens het thans geldende voorbehoud tot dusver daar buiten bleven en voorts de beoordee ling en de bevoegdheid tot ingrijpen wor den gelegd ln handen van het gezag, dat als vanzelf daarvoor aangewezen is: de Kroon. Het gezag dat het geheele land overziet wordt dan in staat gesteld in vloed te oefenen op het geheele complex van regelingen, die de positie van het Overheidspersoneel bepalen. Alleen op deze wijze kan. naar de Regeering meent, de grondslag worden gelegd voor den opbouw van een samenhangend geheel. Vorenstaande gedachten zijn uitge werkt ln het bijgaand ontwerp van wet. De Regeering ontveinst zich niet. dat. met toepassing van het aldus gewijzigde en In zijn werkingssfeer verruimde artikel 126, dat uiteraard niet dan incidenteel kan worden aangewend, slechts geleidelijk een grootere gelijkheid van normen kan wor den geschapen. De bedoeling is dan ook, eerst in te grijpen dóar, waar de verschil len van dien aard zijn, dat zij het gevoel van recht en billijkheid onbevredigd laten. Dat ten deze groote voorzichtigheid gebo den is, daarvan is de Regeering zich be wust. Voorlichting op ruime schaal en nauwgezette overweging van alle bijzon dere toestanden ter plaatse moeten steeds aan een optreden voorafgaan. Daarbij zal het is reeds gezegd aan de colleges van Gedeputeerde Staten een belangrijke plaats worden ingeruimd Slechts het algemeen belang mag ten deze den doorslag geven. Naar het oordeel der Regeering wordt hierdoor niet een nieuw element in het ambtenarenrecht Ingevoerd. Eenmaal aan genomen, dat reeds thans het bevoegd ge zag is blootgesteld aan ingrijpen van hoo- ger hand, ls het brengen van de macht daartoe bij één orgaan bij uitsluiting van andere, niet dan een verplaatsen van be voegdheid. Evenzoo ls het brengen van reeds bestaande regelingen onder de wer king van de corrlgeerende bevoegdheid niets dan voortzetten van de ontwikkeling van een beginsel, dat reeds zijn intrede in ons recht heeft gedaan. Het behoeft geen betoog, dat de financleele noodtoestand, welke ls ingetreden, een regeling als thans wordt voorgesteld, urgent doet zijn. In de toelichting tot de artikelen van het ontwerp merkt de Regeering op, dat wellicht ten overvloede ln de redactie uit drukkelijk tot uiting komt dat de correc tie-bevoegdheid zich mede uitstrekt tot regelingen tot het vaststellen waarvan het betreffende gezag bevoegd of gehouden ls krachtens bijzondere wetten, als daar zijn: Warenwet, Vleeschkeuringswet, Pandhuis- wet, Pensioenwet 1922. Hooger-, Middel baar en Lager Onderwijswet, Voorts merkt de Regeering in de toelichting op artikel 2 van het ontwerp op, dat de eenvoud in deze wetsvoordracht beoogd, medebrengt, dat de Kroon, vormende bij uitsluiting het toeziend en corrigeerend orgaan, zich be last met het effectueeren van de ge wenschte regeling ln laatste instantie. chr. geref. jongelings- vereenigingen. De bondsdagen te Zwolle. Gedurende twee dagen zijn te Zwolle de bondsdagen gehouden van den Bond van Chr. Geref. Jongelings-Vereenlgingen onder leiding van ds. H. Janssen. Er waren 45 vereeniglngen tegenwoordig. De notulen werden goedgekeurd De besprekingen van het ontwerp-sta- tuten en huishoudelijk reglement vorder den geruimen tijd. Dit onderwerp maakte reeds ln 1932 te Rotterdam een onderwerp van bespreking uit. doch tengevolge van ingekomen amendementen van enkele vereeniglngen kon tot vaststelling van de ontwerpen toen niet worden overgegaan. In verband hiermede kwam eerst in be handeling een voorstel van de vereeniging Rotterdam iC.>, om Koninklijke goedkeu ring op de vast te stellen Statuten aan te vragen. Na toelichting van de voorstellers bleek dit voorstel in het bijzonder te be doelen de erkenning van den Bond als rechtspersoon ln verband met het beheer van de bezittingen van den Bond. Uit de besprekingen bleek echter de moeilijkheid hiervan in verband met de bestaande wet telijke bepalingen ter zake. Met het oog hierop werd het voorstel weer ingetrokken. Hierna volgde een artikels-gewijze be handeling van de statuten, waarvan op nieuw vaststelling door het Bondsbestuur noodig werd geacht ter vervanging van 't nu 29 jaar gebruikte .reglement". Na eenige bespreking werd o.m. besloten het Bondsbestuur te doen bestaan uit minstens vijf leden, teneinde de moge lijkheid open te laten, dat de redacteur van .Luctor et Emergo" al dan niet lid van het Bondsbestuur kan zijn. Bij het ontwerp-artikel tot vaststelling van de Bondscontributie op f.5 per jaar (het tegenwoordige bedrag), kwam ln be handeling een voorstel van de vereeniging Leeuwarden om de Bondscontributie met 20 pCt. te verlagen. Na uitvoerige bespre king, waaraan de afgevaardigden van de vereeniglngen Woerden, Biezelinge en Utrecht deelnamen, werd dit voorstel met op twee na algemeene stemmen verwor- gen. Een voorstel-Gouda om de contri- utie jaarlijks vast te stellen op een be drag per lid per vereeniging werd even eens met groote meerderheid van stemmen verworpen. Een voorstel om de bondsdagen op He melvaartsdag te houden werd om practi- sche redenen niet aangenomen. Na enkele kleine aanvullingen werden de statuten zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de behandeling van het Huishoude lijk Reglement stelde de vereeniging Apel doorn voor dat de afdeelingsvertegenwoor- digers in het Bondsbestuur lid van een vereeniging moeten zijn. Dit voorstel was urgent, daar 3 predi kanten (ds. Kleissen van VUssingen. ds. Gruppen van Zwaagwesteinde en ds. De Bruin van Veenendaal) lid van het Bonds bestuur zijn, terwijl zij min of meer bui ten het vereenigingsleven staan. In stemming gebracht werd met op 3 na algemeene stemmen dit voorstel ver worpen. Na verwerping van een reeks amende menten werd ook het ontwerp huishou delijk reglement goedgekeurd. Op den tweeden dag heeft de heer A. L. de Bruyne, voorzitter van de plaatselijke regelingscommissie in Odeon een toe spraak gehouden. Hierna voerde de bonds voorzitter het woord. In de middagvergadering, die eveneens gehouden werd In de groote zaal van het Odeon, refereerde de heer E. Ruiter van Utrecht over: Het vraagstuk van het ge zag in onzen tijd." In de avondvergadering hield ds. W. Kremer van Leeuwarden een opwekkende rede over het onderwerp: „Tusschen twee tijden". DE NAZls TE NIJMEGEN. In den gemeenteraad van Nijmegen heeft de loco-burgemeester, de heer G. M. Busser, gisteren een verklaring afgelegd, omtrent de Zaterdag gehouden betooging der Duitsch-Nederlandsche Nazi's. Na de gebeurtenissen te hebben ge schetst zei spr. o.m.: Men kan van oordeel zijn dat ingegrepen had moeten worden, doch het ontwerp- uniformverbod is nog geen wet. Een der gelijk verbod kon dus door het gemeente bestuur niet worden uitgevaardigd. Voorts kan men landgenooten niet ver bieden in deze stad een vergadering te bezoeken. Er is op gewezen dat de regee ring den burgemeesters heeft geadviseerd spaarzaam te zijn met het verleenen van vergunning voor optochten. Maar in dit geval was er geen sprake van een optocht. Spr. betoogde nog eens. dat artikel 219 in de Gemeentewet den burgemeester niet de bevoegdheid geeft tot het treffen van eiken maatregel. de rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Juli f. 30.309.046 opgebracht of f. 4.399.028 meer dan verleden jaar. In de eerste zeven maanden van het loopende Jaar is de opbrengst f. 218.126.205 geweest, d. i. 115,970.167 minder dan een jaar geleden. HANDELSVERDRAG NEDERLAND- RUSLAND. Geen uitzending van een Regeerings- vertegenwoordigcr voor dit doel. Van zeer bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat de in de laatste dagen in de Nederlandsche en bultenlandsche pers verschenen berichten over voorbereidende besprekingen inzake de sluiting van een handelsverdrag tusschen Nederland en Rusland geheel uit de lucht gegrepen zijn. Hetzelfde geldt voor de geruchten omtrent de uitzending van een Regeerlngsvertegen- woordiger voor dit doel. In aansluiting hieraan kunnen wij nog mededeelen, dat er wel besprekingen plaats hebben tusschen verschillende groepen uit het bedrijfsleven, die belang bij den uit voer naar Rusland hebben over de wijze, waarop zaken met Rusland gedaan zouden kunnen worden. Het ligt voor de hand, dat de particuliere belangen hierover contact gehad hebben met competente Nederland sche autoriteiten. nederland naar de graan- conferentie. Naar wij vernemen heeft ook Nederland een uitnoodlging ontvangen om deel te nemen aan de graanconferentle. welke op uitnoodiglng van den Volkenbond as. Maandag te Londen zal aanvangen. Onze regeering is, naar ons ter oore komt. in beginsel bereid deze uitnoodiging aan te nemen. Wie als Nederlandsch ge delegeerde naar Londen zal gaan, is nog niet bekend. bezuiniging bij de spoorwegen. Met den Winterdienst der Ned Spoorwe gen aanvangende 5 October a.s. zullen weer een groot aantal haltes en stopplaatsen geheel worden opgeheven. In het reizigersvervoer van verschillende haltes zal door autobusdiensten van de A T O. voorzien worden. De opheffing van deze haltes en stop plaatsen is een belangrijke bezuiniging voor de Ned. Spoorwegen. nederlandsche christelijke bouvv arbeidersbond. De algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Christelijken Bouwarbeiders- bond is gistermiddag te Utrecht begonnen, in welke vergadering tevens het 25-jarig bestaan van den bond herdacht is. De heer H. J. Terwey, voorzitter van den bond. hield een herdenkingsrede, waarin hij met dankbaarheid gewag maakte van den vooruitgang, welken de bond sedert de vorige algemeene vergadering, vijf jaren geleden, te zien geeft. De 6600 leden van toen zijn vermeerderd tot 13940. Met dezen uitbouw ln ledental ging een belangrijke versteviging van de fiüancieele positie ge paard. Wij gedenken, zeide spr. ten slotte, bij ons Jubileum ook in groote dankbaar heid onze voormannen, die ons ln het ver leden de noodzakelijkheid van den strijd hebben aangetoond en ons de hanteering der wapenen hebben geleerd, ook naar rechts en naar links. Verschillende organisaties waren verte genwoordigd. Ook buitenlandsche christe lijke bouwarbeidersbonden hadden afge vaardigden gezonden. n R Crt. toetreding tot een verdrag. Ingediend is een wetsontwerp houdende voorbehoud tot toetreding tot het ont- werp-verdrag betreffende den leeftijd van toelating van kinderen tot het verrichten van niet-industrieele werkzaamheden (Genève 1932). Voorgesteld wordt, dat de Kroon zich de bevoegdheid voorbehoudt tot het ontwerp verdrag toe te treden. Te zijner tijd zal een nadere beslissing genomen worden ten aanzien van de toe passing op Ned.-Indië, Suriname en Cu rasao. Ten aanzien van het ontwerp-verdrag betreffende de bescherming tegen onge vallen van arbeiders, werkzaam bij het laden en lossen van schepen heeft de regeering haar standpunt nog niet be paald. Zij stelt zich voor dit ontwerp verdrag later, in elk geval vóór den uiter sten termijn, bedoeld in art. 405, vijfde lid van het Vredesverdrag van Versailles, aan de Staten-Generaal voor te leggen. NATRIUMLICHT OP DEN AFSLUITDIJK? Plannen in overweging. De weg over den afsluitdijk Wieringen Friesland is, naar bekend, nog niet ver licht. De dienst der Telegrafie heeft wel reeds een telefoonkabel op het traject ge legd, doch een electrlciteitskabel ls er nog niet. Naar wij vernemen zou het in de bedoe ling der Regeering liggen op dit 30 K.M. lange traject een natriumverllchting te doen aanbrengen, wanneer althans de daartoe nog uit te werken projecten be vredigend worden geacht. Een opdracht aan de Philipsfabrieken tot het uitwerken van een plan zou reeds door het Bureau van Wegenverbetering te 's-Gravenhage zijn verstrekt. Tel. CHRISTELIJKE BAKKERSPATROONS. De Ned. Bond van Chr. Bakkerspatroons vergaderde gisteren in de Harmonie te Groningen onder leiding van den heer J. Bakker te Groningen. Uit het jaarver slag van den secretaris, den heer K. Kol- steln, Groningen, bleek dat het aantal leden van Dec. 1931 is gegroeid van 400 tot 520, het aantal afdeelingen steeg dit jaar met 3 en bedraagt thans 14. De contributie werd voor 1934 weer be paald op f. 6.Besloten werd het orgaan, dat thans om de veertien dagen ver schijnt, wekelijks te doen uitkomen. Het beleid van den redacteur, den heer K. Kol- stein werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Vink te Har- melen. werd vastgesteld in ontvangst op f. 3015.45, in uitgaaf f. 2377.38, batig saldo f. 638.07. Besloten werd tot instelling van een com missie ter onderzoek van de vraag of On derlinge steun bij overlijden de voorkeur verdient. De heer Stap, Zeist, vertegenwoordiger van den Chr. Middenstand, sprak de ver gadering toe. Spr. roemde de beginselvast heid van den Bond. memoreerde zijn ont staan en wees op zijn tegenwoordigen groei en bloei. Met een opwekking tot nauwe aaneen sluiting bij de Chr. Middenstands Ver. be sloot de heer Stap zijn rede. Tijdens de middagvergadering werd aan de dames door den heer Joh. Boon, Gro ningen, hoofdvertegenwoordiger van de Wessanens Koninklijke fabrieken N.V. te Wormerveer een rijtoer aangeboden naar het Paterswoldsche meer. de postvluchten. De „Snip" vloog gisteren van Cairo naar Boedapest. wijziging waterstaatswet 1900. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de Water staatswet 1900. In de Memorie van Toe lichting zegt de Minister van Waterstaat, dat het wenschelijk ls gebleken buiten twijfel te stellen, dat de regel van art. 15 der Waterstaatswet 1900, volgens welken de voorzitters en de leden van de dage- lijksche besturen van waterschappen, be last met verdediging tegen zeewater of opperwater der groote rivieren, door de Kroon worden benoemd, geschorst en ont slagen, blijft gelden voor de waterschappen belast met verdediging tegen het vroegere Zuiderzeewater, voor zoover nu gelegen binnen den afsluitdijk. Immers, ook al moet daarbij thans minder worden ge dacht aan zeewater of opperwater der groote rivieren, er is toch wegens den bij- zonderen aard van dat binnenwater, thans IJsselmeer geheeten, alle aanleiding om den genoemden voor de zee- en rivierwa- terkeerende waterschappen gestelden regel ook op de waterschappen rondom de afge sloten Zuiderzee bij voortduring van toe passing te doen blijven. Gelijke overweging doet het wenschelijk zijn de regels, die in de artikelen 33-35 der Waterstaatswet 1900 zijn gesteld voor wer ken tot keering van zeewater of van op perwater der groote rivieren, van toepas sing te doen blijven ten aanzien van de werken, die het IJsselmeerwater keeren. verspreide berichten. Bij Kon. Besluit ls aan jhr. mr. e. c. U. van Doorn op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van rech- ter-plaatsvervanger in de arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage. VOOR VRIJDAG 18 AUGtSTCsl Hilversum, 1875 M. 8.00: VAEil 12 00' AVRO 4.00. VARA 8 00^' en AVRO 11.00: VARA. 8 00; pL 10.00: Morgenwijding VPRO -.y] Voordracht A. Bouwmeester ÏOAO: chel-kwartet 11.00: Vervolg voorj 11.15: Vervolg kwartetconcert -. Gram.pl. 12.30: Kovacs Lajosena'." keri 2.15: Gram.pl, 2.30: Mep ijl d Schrieck: Moderne bouwkunst ia y^1 land" 3.00: Gram.pl. 4.00: Orgt Jan Vogel 4.30: Voor de kinder»1 5 00: D? Notekrakers o.l.v. D. Wins pl. 6 00VARA-Kleinorkest ol.y, n Groot 6 40: Mr. Reine H. v. d. Bi Palestina. Nieuwe Arbeid ln het oude (EC) 7.00: De Flierefluiters o.l.v. R rest, m.m.v. A. de Booy (zang) Ds. W. J. WegerifLeerlingen van Chri Johannes 8.30: Uit het Kurhaa Scheveningen: Residentie-orkest olv q Schuricht. In de pauze om 9.00: Fit Repelaer van Driel: Wagner's Parsliji rellgieuse opera 10.00: Vrijz. Goj Persbureau 10.05: Vaz Dias ij; Gram.pl. 11.0012.00: Gram.pl. VAj Huizen, 296 M. Algemeen program verzorgd door de NCRV 8.00: SchrJ zing en meditatie 8.15—9.30: Gras 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. L. W.K seis 11.00: Harmoniumspel door M Jurjaanz. m.m.v. Mej. G.Koeman (sopru 12.15: Gram pl. 12.302.20: Ensec v. d. Horst 2.30: Chr. Lectuur! j Gram.pl. 3.30: Zang door Corry v. H genhuyze m.m.v. T. de Groot (piano) 4.30: Voor amateur-fotografen 5 Gram.pl. 5.15: Concert door .„The lumbia-Three" 6.30: Causerie A. J. ft wig 7.15: Ned. Chr. Persbureau 1! Literaire causerie 8 00: Kon. Mil. Ki o.l.v. Kapt. C. L. Walther Boer 9. Causerie door K. D. Koning 9.30: Ven concert 10.3011.30: Gram.pl. 101 Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen? ding 10.5011.05: Berichten 12.1 Orgelconcert C. H. Trevor 1.05: Par mount Astoria-orkest o.l.v. Anton 21 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge 2.35: Gram.pl. 3.20: Midland Studi orkest o.l.v. Cantell 3.20: Moet Met! pole-orkest o.l.v. Colombo 5.35: Kindi uur 6.20: Berichten 6.45: Lezin» 6.50: Gevarieerd programma 8.05: P!i nospel door C. Dixon 8.20: .Robert Lee", spel van J. Drinkwater Regie: Whitworth 10.00: Berichten 101 Serge Kris-Septet 11.15: Lezing 11, 12.20: Casani-Club-orkest o.l.v. Ch. Ki: Parijs „Radio-Paris", 1724 M. II 12.50 en 7.40: Gram.pl. 8.20: Uit Si burg: .Cost fan tutte", opera van Mond Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Ca cert u. h. Bellevue-Strandhotel 329 5.20: Omroeporkest en solisten o.l.v. Grj dahl 8.20: Vaudeville-programma 10.40: Oude dansmuziek (viool fluit, ee! cembalo) 11.2012.50: Dansmuziek! rest. .Lodberg". Langenberg, 473 M. 6.25: Gram.pl. 7.25: Dito. 10.25. Dito 11.50 Dito 12.20: Die Fröhlichen Fünf 12.50: D;: muziek o.l.v. Eysoldt 1.30: Concert Muenchen-Gladbach oJ.v. Keitel 52 Pianoduetten 6.20: Gram.pl. !1 Volksliederenconcert, m.m v. solisten. 1 en orkest o.l.v. Prade 9.25: ..Junge !A schaft", werken van Jonge West-Duit) dichters en componisten 11.0511' Concert uit Stuttgart. Rome, 441 M. 8.35: Gram.pl. 91 Operetteconcert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M 121 Gram.pl. 1.30: Omroepkleinorkest oi Leemans 3.20Concert uit Ostende ol Ruhlmann 5.20: Symphonieconcertj v. Kumps 6.20 en 6.50: Gram.pl. Omroeporkest o.l.v. Walpot 9.20: C( eert uit Knocke. Hierna: Dansmuziek- 508 M.: 12.20Omroepkleinorkest o.l.v. W mans 1.30: Gram pl. 5 20: Omroei orkest o.l.v Walpot 6.35: Gramp! 7 10: Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 8.20: Symphonleconcert o.l.v. Kumps 9.20: Concert uit Ostende. Hierna tot 111 Dansmuziek. I Deutschlandsender (Zeesen), 1635 M j 8.20: Concert ter gelegenheid v. d. openiM der Radio-Tentoonstelling 10.20 en l"j Berichten 11.20—12 20: Concert u Frankfurt (guitaar, viool, plano). gemeentelijk radio-distributiebedrijf. Ie programma: lederen dag van 8-H uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 8— uur: Huizen. 3e programma: Vrijdag 18 Aug.: 800—12.00: Langeni 12 00—20.20: Daventry 20.20-aiW' North Reg. Wijzigingen voorbehouden. 145. Maar het geluk was met hun. Ze dreven een heel eind van zee, landwaarts en daalden tenslotte op een groot welland. De streek was hun totaal onbekend, zoo dat ze niet wisten waarheen ze moesten. Plotseling werd Simmy een stip in de lucht gewaar. Kijk 's Wo Wang. dat is vast de piloot. De bestuurder had zijn machine pas verlaten, toen hij bemerkte, dat het luchtschip pro beerde zijn vliegtuig met een kabel vast te haken. Hij zweefde nu hoog over de hoofden van het tweetal heen en kwam een eind verder op den grond terecht. 146. Simmy en Wo-Wang liepen op een draf, hua parachutes achter zich aanslepend, naar den piloot. Zij vertelden hem nu alles wat zich ln zijn vliegtuig had afgespeeld. Wel is waar was het feit, dat ze zich in de vliegboot verstopt hadden strafbaar, doch de piloot kon niet ontkennen, dat ze hem van een wissen dood had den gered. Hij was hun dan ook zeer dankbaar, want belast met een speciale waardevolle zending, zou het een onoverkomelijk ongeluk geweest zijn als die ln roo- vershanden terecht was gekomen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10