:H DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Augustus 1933 UIT DE OMSTREKEN. liJ°2r de ve*e dagjesmenschen die ge- Ka, dus ook Dinsdag 15 Augustus naar ■je trekken, is het niet ondienstig er op ijzen dat de diensten in de R.K. kerk vroegmis 7,30 uur, Hoogmis 9 uur, jzen H. Mis te 10,45 uur. katwijk aan zee. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Keurmgs<Uenst: van waren. t betrekking de door den keu rings- Karen verrichte werkzaamheden kan -»n medegedeeld, dat in Haarlemmer- rcedurende het jaar 1932 werden ge- L >318 monsters en wel 2100 van [•>iï van andere waren en 7 diversen, tntal afgekeurde partijen bedroeg 41. .eCleerd werden 943 winkels en 126 E.j.en. Opgemaakt werden 10 proces erbaai. Aanrijding. lerdag werd nabij Sloten een wieï- de heer R. uit Hoofddorp, aan- fcn door een passeerende auto. R. Ytegen den grond en liep zoodanige bndingen op, dat geneeskundige hulp worden ingeroepen. Deze werd ver- door dr. K. die een voorloopig nd legde. Letter en nummer van de Izijn bekend. De bestuurder heeft, naar tomen werd, zich tot het betalen van kosten reeds bereid verklaard. 25-jarig jubileum. 7 September a.s. zal het 25 jaren Jen zijn, dat de heer C. v. d. Welle fnde nabij Halfweg, als kantonnier bij iHaarlemmermeerpo.der in dienst t.ad. alleen als polderbeambte, doch ook indere functies heeft hij zich steeds |een krachtige persoonlijkheid doen en. De Kruisweg bij de Cruquius. het in zeer slechte conditie ver end gedeelte van den ouden Kruisweg I de Cruquius alhier, heeft weder een {tal autobotsingen plaats gehad, waarbij bgrijke materieele schade werd ge- V terwijl een wielrijder zoodanig kwam vallen, dat hij zich onder genees- (igo behandeling moest stellen. Niet [onrechte wordt dan ook door velen I den slechten toestand van dit weg- Jelte geklaagd en ter voorkoming van Idere ongelukken is het hoogst nood- llijk, dat het al ware bij wijze maatregel een verbetering onder- pet Koninginnefeest te Hoofddorp. Oranjevereeniging te Hoofddorp zal [gelegenheid van den verjaardag van de Koningin kinderfeesten organi sm, die gehouden zullen worden op jnsdag 6 "September a.s. Het feest zal jrgens te 9 uur aanvangen met een pte kindër-aubade op het Marktplein Vaan alle schoolkinderen, onder leiding [den heer A. de Nijs, zullen deelnemen, ma gaan de kinderen in optocht, met ek voorop, naar het concoursterrein, verschillende spelen zullen worden |uden. jen dorschmachine gevallen en gedood. terdagmiddag is de 66-jarige arbeider ienhouts bij het dorschen "op het erf den landbouwer Koekhoven aan den [dweg alhier, toen hij uitgleed, in de weging zijnde dorschmachine gévallen, [ar verminkt werd de ongelukkige uit machine bevrijd. Hij overleed spoedig pien. Dr. Schreuder, die inmiddels ge schuwd was, kon dan ook slechts den I constateeren. jKATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. I wielrijder L. J. v. d. B. uit Leiden in de Voorstraat door den haastigen [uurder van auto H.Z. 9779 aangereden, bestuurder reed echter door. Het num- Ider wagen is echter bekend. Er zijn tdere getuigen, voornamelijk kerkgan- I uit de Geref. Kerk, aan wien verzocht Kt hun naam bij de politie op te geven. I bet geval is procesverbaal opgemaakt. In de knel. Rooversbrug reed Mej. Spoor uit Haag op een splinternieuwe fiets. Ter zij op het smalste gedeelte der toch nalle brug reed, kwam uit de richting 'dwijk de automobilist H. S. Feijt, die tde nog te kunnen passeeren. Op dit ïlte is zulks echter niet mogelijk; het ?e karretje kwam in de knel en werd [goed als geheel vernield. Aangifte bij Jjitie volgde; Rroces-verbaal is opge c°Hecte gehouden na een lief- Mneidspredikatie door pastoor Buys, npri ruim 560 op. Bij vroeger gehouden Ijkten voor hetzelfde doel werd dit i nimmer bereikt. Demonstratie der K. R.B. ebben de leden van Iter drt °CMer. kMjng van hun voor- lil nd bikelenboom op het Noorder- dden v. ,'monstratie gegeven in het Jee? van drenkehngen. allo tl Fokten deze oefening mee. uit ierï*, Z00W<?1 uit den Noord tofen vprtöA jF kwam men toesnellen. er «SS1 in de veronderstelling, gehad W€€r een on2eval had Indrin r_ 4uuringer aangehouden. Bfrolitii" m?vr C. uit Duinoord gaven m huis vpenms' dat iemand zich aan ?*n hem Jl f*gd? en om geld vroeg. H*chelden ge^eigerd werd, begon hij 5Cür schnn^I tiereD en tegen de t£d. man e* de grootste moeite Rjfoe heeft hl3n de deur gehouden. De B gemeente 3 jngehouden en buiten T^e 1L uit r? VlhiJ bleek te z,Jn Q Uen Haag. fc/k HervtrKv°idecte voor de diaconie de «tril gehouden heeft op- c som van f. 348.10. Zaterdag 19 Augustus wordt in onze gemeente een speldjesdag gehouden ten bate van het Christel Opvoedingsgesticht Valkenheide te Maarn. Zaterdagavond heeft de Katwijksche Gymnastickvereeniging „Hercules" onder leiding van den instructeur, den heer P. J. van Dam uit Den Haag, ten aanschouwe van zeer velen een goed geslaagde sport- demonstratic gegeven op de duinreep be noorden de muziektent. Geslaagd te Utrecht voor het examen L.O. de heer E. C. G. Labree alhier. LISSE. Het kamp der „Kaninefaten". De Welpengroep van de Padvindersclub „Kaninefaten" heeft een week gekampeerd in het kampeerkamp onder Noordwijker- hout onder leiding van Akeela M. van der Meulen en Baloe M. van Ginhoven. Zater dagmiddag keerden de welpen voldaan huiswaarts. In de garage van de fa. Cam- menga en Co. werden zij door de ouders verwelkomd. Deze kam peer week is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Namens alle ouders voerde de heer G. Buurman het woord en dankte den Akeela en de Baloe hartelijk voor het genoegen dat de kinderen onder hun leiding mochten ondervinden en hun trouwe zorgen voor de welpen. Als blijk van erkentelijkheid werd de Akeela v. d. Meulen een horloge en Baloe v. Ginhoven een collier aangeboden, waar mede zij dankbaar verrast waren. De secretaris, de heer v. d. Meulen, daarna het woora nemende, bood de heeren Buurman en van Pijpen een insigne aan voor bewezen diensten aan de Padvinders club. Mej. W. de Vries, onderwijzeres aan de Ned. Herv. School, slaagde voor de acte Duitsch L.O. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. de heer A. R. Kuiper alhier. In verband met den gebleken slechten toestand van de Poellaan, de verbinding van Sassenheim naar het pontveer over de Ringvaart aan de Haarlemmermeer, hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. bij den betrokken wegbeheerder op een spoe dige verbetering aangedrongen. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd te den Haag voor het examen coupeuse mej. P. C. W v. d. Berg, alhier. OEGSTGEEST. Diploma's „Poelmeer". Door het bestuur van de Zwemvereeni- ging „Poelmeer" is het diploma als ge oefend zwemmer(ster) uitgereikt aan: Janny Brouwer, Hanneke Koert, Ina Brou wer, Elly van Haarlem, Hanny Blind, Henr. Chr. Blom, Johanna- M. Witmans, mevr. A. J. Woestenburg, mevr. B. E. de Hen; en Joh. Bonda, Hendr. Los, W. H. C. Brugman, Ant. Krieger, Alb. Schilp, Heyles Brouwer, Simon v. Gijn en Louis Neute- booin. Als een bijzonderheid vermelden wij de prestaties van de 8 jarige Adri van Dorsten, die eveneens het diploma verwierf. Op de nationale tuinbouwtentoonstel ling te Apeldoorn, verwierf de firma G. Th. Lubbe en Zn alhier voor haar inzen ding een kleine gouden medaille en voor de twee nouveauté's in deze collectie twee ge tuigschriften van verdienste, waarvan de 100ste bekroonde aanwinst met goedkeu ring van Minister Verschuur naar Zijne Excellentie werd genoemd. Voorts ontving de firma een bronzen medaille als eere- prijs, en niet een prijs -gelijk abusievelijk vermeld, der gemeente Apeldoorn. RIJNSBURG. In de Zaal achter het Weeshuis is, thans reeds voor de derde maal, een Zendingsbazar gehouden. In hoofdzaak werden hier voorwerpen verkocht, door jeugdige vriendinnen van de Zending ver vaardigd, waartoe de familie D. van Eg- mond en de wed. van Duijn zoo welwillend waren, iedere week een middag hun huis af te staan. Ook thans weder waren de resultaten verblijdend; een bedrag van ruim f. 114 kon voor het geoogde doel worden af gestaan. o SASSENHEIM. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van de R.K. Kraantverzorging heeft f. 72.74 opgebracht. STOMPWIJK. Geslaagd te Utrecht voor het examen handteekenen L.O. de lieer K. L. Ydema alhier. o VEURLEIDSCHENDAM. Mond- en klauwzeer. Wederom hebben zich gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan en wel onder het vee van de landbouwers J. W. Verhagen. A v. Dijk. Wed. G. Belt en A. v. Vliet te Stompwijk en J. de Jong te Veur. Ten huize van B. S., aan den Broek weg heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. De R.-K. Middenstandsvereeniging organiseert morgen een bloempjesdag ten bate van de tuberculosebestrijding harer standgenooten. De 19-jarige glazenwasscher P. K., wonende in de Tedingerstraat, had het ongeluk in 't Oosteinde door een lantaarn te vallen, waardoor hij een aantal wonden bekwam. Na door dr Laarhoven te zijn verbonden, is hij huiswaarts gekeerd. Het aantal werkloozen is weer toe genomen en bedraagt voor Stompwijk 104 cn voor Veur 77, Een drietal kanovaarders uit Den Haag is gesnapt wegens het stelen van druiven. Toen zij de schade moesten ver goeden bezat geen hunner geld. De Veur- sche veldwachter nam toen de kano in beslag en zond hen heen om thuis geld te gaan halen. Of de jongens al bezwaar maakten, zij moesten natuurlijk den tocht naar Den Haag aanvaarden. Onder weg liep een der jongens nog een proces verbaal op wegens fietsen zonder belas- tingmerk. De druiven waren dien dag bij zonder duur! VOORHOUT Aanrijding. Gistermiddag reed de automobiel M 6141, bestuurd door den heer O. N. uit Nijkerk, met vrij groote snelheid over den Jacoba v .Beijerenweg. Toen uit de tegenoverge stelde richting de melkwagen van den landbouwer v. d. Poel naderde, maakte de bestuurder van de auto een verkeerde manoeuvre waardoor hij den melkwagen aanreed en vervolgens bij den bloemist L. v. d. Geer het Land inreed. Eerst na veel moeite gelukte het de auto weer op den weg te brengen. De politie maakte van het geval proces verbaal op. De melk wagen werd licht beschadigd, terwijl van de auto het achterspatbord werd afgerukt. VOORSCHOTEN Verkeersongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur had op het kruispunt Leidscheweg—Gebr. Treubstraat een ernstige aanrijding plaals. Mej. S. zou per rijwiel de Gebr. Treub straat inrijden, waarbij zij waarschijnlijk te laat aangaf, dat zij van richting zou veranderen. Een achter haar aankomende motorrijder met duo passagier, die ge lukkig geen groote snelheid had, trachtte een aanrijding te voorkomen, maar kon een botsing niet meer verhinderen. Mej. S. werd omvergeworpen en bekwam enkele flinke vleeschwonden en een ontwrichting aan den linkerarm en had veel pijn, ter wijl de duopassagier verwondingen be kwam aan het linker-onderbeen en klaagde over pijn in het kniegewricht Enkele leden E.H.B.O. verleenden voor- loopige hulp, waarna beide gewonden onder behandeling werden gesteld van dr. R. Birkhoff en dr. H. de Boer. Op advies van de geneesheeren werd mej. S. voor onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht, maar kon gelukkig later op den avond naar hare woning terugkeeren. De motorrijder met duo-passagier hebben later hun reis naar den Haag vervolgd. Plechtige inzegening der Noodkerk aan de Haagsche Schouw. Gistermiddag om 5 uur vond onder groote belangstelling, vooral van de zijde der Pa rochianen der H. Laurentius Kerk de plech tige inzegening plaats van de noodkerk aan de Haagsche Schouw. Deze plechtig heid werd verricht doer den Deken van Leiden A. H M. J. Homulle, geassisteerd door pater Huppérts"--provinciaal' "overste van de paters Montorijanen, pastoor Vij verberg beiden uit Leidfn en overste H M. Friederichs van dé Stichting Huize der Montfortanen aan de Haagsche Schouw Onder de aanwezigen merkten w- oa. op den pastoor der Parochie der H. Lauren- ties de heer P. Meyer alhier en den kape laan dier parochie de heer L. Branden burg. Ook was aanwezig de heer Mens, wethouder dezer gemeente en het kerk- en armbestuur der parochie van de H. Lau rentius Allereerst werd de buitenkant der kerk ingewijd; hierna volgde de Inzegening van de binnenzijde der kerk. Vervolgens werd door den deken een rede uitgespro ken. Hierop volgde de inwijding der Kruis wegstatie. Nu werd het Allerheiligste door pater Huoperts en pastoor P. Meyer de nieuwe kerk binnengeleid, voorafgegaan door bruidjes, koorknapen, het zangkoor, de geestelijken en vele parochianen waar na een kort. plechtig Lof gezongen .werd. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling had in Hotel de Stad Rome een algemeene vergadering piaats van de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond welke vergadering stond onder leiding van den heer Th. Derriks. Dez«^ opende de bijeenkomst. Een gebed werd gestort voor het overleden lid den heer Kerkhof. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voor gelezen en onder dankzegging vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Hoofdbestuur met betrekking tot de te houden studiedagen te Bergen. Hieruit bleek dat zich voor deze gelegen heid een keur van spreker beschikbaar ALPHEN. Fel uitslaande brand. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur brak een fel uitslaande brand uit op de boerderij, bewoond door den landbouwer L. Ammer- laan, aan den Steekterwec. alhier De brand ontstond ln een achter de woning staande hooiberg. Het vuur en de vlam men, aangewakkerd door den wind sloe gen fel omhoog en deelden zich ook spoe dig mede aan het rieten dak van de stallen en woning, die hierdoor eveneens weldra fel brandden. De brandweer, die terstond was gealarmeerd, verscheen spoedig met een 2-tal motorspuiten onder leiding van Ir. Waardenburg. Onmiddellijk werd het vuur krachtig bestreden, doch in huofd- zaak moest men zich bepalen tot het nat houden van het zomerhuis, dat hierdoor gespaard bleef. Hooiberg en stallen brand den zoo goed als geheel af. Spoedig nadat de brandweer met de blusschingswerken was begonnen, bleek men het vuur mees ter te zijn, doch de nablussching van het smeulende hooi. dat uit den hooiberg moest worden gehaald vorderde geruimen tijd De juiste oorzaak is niet bekend, hoewel word gedacht aan hooibroei. Verzekering dekt de schade. Ook de politie was spoedig op het terrein van den brand aanwezig, die onmiddellijk het publiek dat zich op de omliggende landerijen had begeven, op een eerbiedigen afstand hield. had gesteld, terwijl zal worden behandeld „Massamensch of Christenmensch", aldus een zeer actueel onderwerp. Na ampele bespreking werd besloten, dat voor reke ning van de bondskas een afgevaardigde naar de studiedagen zou worden gezonden, terwijl voor een eventueele afgevaardigde de helft der kosten zal worden vergoed. Aan de orde was hierna het verslag van den bondspenningmeester waaruit bleek dat de kas momenteel een batig saldo te boeken heeft van f. 145.41, terwijl uit het verslag van den penningmeester van het Ziekenfonds bleek, dat hier eveneens een batig saldo te boeken viel en wel van f. 52.95. Bij monde van den heer Hogenboom werd verslag uitgebracht van de gehouden vergadering van den Centralen Raad te 's-Gravenhage, welk verslag keurig was verzorgd en waarvoor de heer Hogenboom van den voorzitter dan ook een woord van hartelijken dank in ontvangst had te ne men. Als bijzonderheid uit het verslag stl- puleeren wij, dat tijdens deze vergadering door den voorzitter heftig werd geprotes teerd tegen het feit dat onder de leden van den Ned R.K. Volksbond, fascistische elementen werden gevonden; hij gaf de besturen van de onderafdeeling in over weging, om deze terstond te royeeren. Waar, aldus de voorzitter de instelling „Herwonnen Levenskracht" met een groot tekort te kampen heeft is door het hoofd bestuur voorgesteld een actie op touw te zetten, om dit te kort te kunnen dekken. Den leden zal een offer worden gevraagd in den vorm van het afstaan van een uur loon. Dit voorstel had niet de minste te genkanting. Met betrekking tot de in de vorige vergadering plaats gehad hebbende discussies inzake het opgeven van perso nen die voor electriciteitsbonnen in aan merking wilden komen, deelde de voor zitter mede dat zich slechts een viertal personen hadden opgegeven zoodat op deze wijze de zaak geen voortgang kon hebben. Nogmaals zette de voorzitter het groote nut van een dergelijk systeem uiteen en nadat verschillende door de leden naar voren gebrachte bezwaren door hem waren ontzenuwd gaven zich staande vergade- ïlng verschillende personen op, zoodat deze zaak thans vermoedelijk doorgang zal h-bb"n De tiidens de vergadering gehou den collecte ten bate van „Hulp in Nood" bracht de somma van f. 4.55. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. De Chr. Mondorgelclub „D.V S al hier heeft Zaterdag deelgenomen aan het 4-eaagsch muziek- en zangconcours te Bilthoven De club beliaalde in de derde afdeellng dc eerste prijs met 329 punten, en in den marsehwedstrijd een tweede prijs Na afloop heeft ..D.V.S des avonds een concert gegeven te Leersum, waar voor bijzonder veel belangstelling was. ZEVENHOVEN. Inbraak in de R.-K. Kerk. Alhier heeft men in de R.-K. kerk inge broken. Een offerblok waarin f. 70, Is ge licht. Men heeft zich toegang verschaft door den achterkant der pastorie, de be woners hebben niets gehoord. BODEGRAVEN. Geslaagd te Den Haag voor het exa men coupeuse mej. A. de Goede. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie, d. van Jac. v. Wijk en A. Boer. Getrouwd B. Swanenburg, 27 jaar en A. A. Koster. 27 jaar; P. Ravensberg, 39 jaar en E. C. H. Schauin, 33 jaar; A. P. Bresser, 25 jaar en L. M. v. d. Nieuwendljk, 22 jaar; J. A. J. de Mol, 24 jaar en H. v. Es, 22 jaar. A. Trouw. 25 jaar en H. Wensveen, 19 jaar Verbouwing. Door den aanleg van den nieuwen ver keersweg in het centrum van ons dorp, en de daardoor noodzakelijke ophooging, ko men de winkelpanden van den heer J. W. v. d. Willlk aan de Dorpstraat in het ge drang. In verband hiermede ls aan de Fa. Mohr, aannemers alhier opgedragen, deze winkelpanden te verbouwen, zoodat een en ander 40 c.M omhoog gaat. Aan de firma Gebr Goudkade is het schilderwerk opge dragen Bij de j.l. gehouden examens van de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde de heer A. Harkes, voor het examen nuttige handwerken slaagde mej. C. Kerkhoven, beiden alhier. Begin van brand. Doordat de vlam in de gasslang terecht kwam, ontstond Zaterdagavond een begin van brand, ten huize van den heer M. Hooftman aan de Bootstraat. De brand, die zich ernstig liet aanzien werd door eenige emmers water gebluscht. De inmid dels verschenen motorspuit behoefde geen dienst te doen. Naar wij vernemen, zal de Boskoop- sche Burgerwacht op 9 September e.k. deelnemen aan het huldigingsdefilé voor H M. de Koningin in het Stadion te Am sterdam. Gedurende de afgeloopen week, werden aan de bad- en zweminrichting 465 dames, 182 heeren en 92 volksbaden genomen. Door de „Feestcommissie 1919' wor den thans ernstige pogingen in het werk gesteld, om op Koninginnedag een z.g. gondelvaart te houden op de rivier do Gouwe. o NIEUW-VENNEP Ernstig ongeluk. Gistermiddag is het 13-jarig dochtertje van den heer Nijssen alhier bij het schommelen door de zitplank getroffen. Met ernstige hoofdwonden en een gebro ken kaak is de kleine naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. WADDINXVEEN Arbeidsongeval. In de meubelfabriek van de firma A. en K had de meubelmaker H. K. het ongeluk met een beitel in zijn duim te steken. De verwonding was van dien aard dat dr. Hartog de wond moest verbinden. De jonge man kan voorloopig zijn werkzaamheden niet hervatten. Verlof van den Burgemeester. Aan den .burgemeester is verlof verleend zich tot 23 Aug. a.s. buiten de gemeente op te houden. Vergadering inzake de werkverschaffing. Alhier heeft een vergadering plaats ge vonden betreffende de werkverschaffing. Er heerschte onder de arbeiders ontstem ming over het loon. dat hier lager Is dan te Gouda. Daar wordt een uurloon van 40 et. genoten, hier van 28 cent. De vergadering, waarin ook tegenwoor dig waren deputaties uit Reeuwijk en Moordrecht, voor het N.V.V. de heer Schrauwen en voor het R.-K Vakverbond de heer Nel sen. werd voorafgegaan door een conferentie met het bestuur onzer ge meente. In die besoreking was gebleken, dat het gemeentebestuur pogingen doet om het loon van 28 cent hooger gesteld te krij gen, Voor deze bemoeiingen is het gemeen tebestuur dank gebracht. Door B. en W. is toegezeed gedurende de eerste twee wekén het verdiende loon te zullen aanvullen tot f 16 De werkverschaffine ls daarop in den breede door den heer Schrauwen be sroken en de zrleven daartesen zijn uit eengezet Besloten werd te trachten ook in Reeuwijk en Moordrecht voor de eerste weken trainingstoeslacen te krileen Na der deelt men ons mede dat ook het ge meentebestuur van Wadd'nxveen pogingen bij den Minister blijft aanwenden, het uur loon verhoogd te krl.1?en. 139. Hun gevangene liet een dreigend gegrom hoo- ren, doch ze schonken er geen aandacht aan. We zullen dat stukje speelgoed van jou eerst onschadelijk maken, vriendje, grijnsde Simmy lieftallig tegen hem en hij stak de bom in zijn zak, terwijl Wo-Wang de lont bij zich hield. Dat waren tenminste interessante dingetjes om als aandenken aan dit avontuur te bewaren. Nu moeten wij den piloot nog met het drama in kennis stellen bedachten ze. 140. Simmy zou het halsbrekende waagstuk op zich nemen om langs de vleugels van het vliegtuig naar de plaats van den piloot te kruipen. De man schrok zich blauw, toen hij daar onverwacht een neger gewaar werd. Door het geraas der machine en propeller was het niet mogelijk om een verslag te geven, doch na eenigen tijd van heen en weer schreeuwen werd het den bestuurder duidelijk dat het in de cabine niet pluis was Ze vlogen nu boven zee zoodat zij hier niet konden dalen, daar zij dan toch nog door het luchtschip zouden worden opgepikt. 5—

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7