den IJsel - Springconcours te Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Jaargang Zeilwedstrijd voor beurtschepen te Grouw. Moment uit den strijd- Internationale 8 K.M. zwemwedstrijd op den IJsel. zwemwedstrijd yan Brammen naar Zutphen, georganiseerd door de Zutphensch'e Zwem- en Poloclub ,,De jonge kampioen". De start. DE DIIITSCHE ZWEEFVLIEGER SCHMIDT die met een vlucht van ruim 36 uur een nieuw wereldrecord zweefvliegen vestigde. CONCOURS II1PPIQUE in het Stadion te Amsterdam. De winnaar van het grooto springconcours om den Prijs van Holland* de Italiaan kapitein Carlo Kechler. Ray Noble met zijn band. •e bekende band yau Ray Noble arriveerde te Waalhaven uit Londen. In verband met de hitte verkiest de band den open wagen. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN op het V.U.C.-terrein in de residentie, georganiseerd door de Ned. Athletiekver- eeniging ,,De Trekvogels". Dc finale van de 100 meter, gewonnen door J. Brink (106). werd Zaterdagavond een groot boerenbal gehouden. In ,,'t Peerd van Ome Loeks" op do Grönneger Jachtwaide. leen, zooals zij was gekomen, maar hij drong er op aan haar te vergezellen. „U moet naar den koning gaan," zei hij met beslistheid. „Ik zal dadelijk trachten dat hij u ontvangt en ik bid u bescheiden te zijn, om der wille van uw vader, zoo niet om andere redenen. U hebt al te veel gezegd, wat niet verstandig van u was, al toonde u ook een wonderbaarlijken moed. Wat dat betreft, bent u wel het evenbeeld van uw vader hij is een der dapperste mannen, dien ik ooit in mijn leven heb ontmoet." „Het is gemakkelijk om dapper te zijn, als men reeds dood ls," zei Dolores zachtjes. „Moed houden, meisje, moed houden!" antwoordde de prins op vaderlijken toon, térwij 1 zij doorliepen. „U bent niet zoo dapper als ik dacht, nu u over den dood spreekt. Uw leven ls nog niet ten einde." Zij kon nauwelijks meer spreken, want een hevige reactie volgde op hetgeen zij had volbracht. Zij stak haar hand uit om steun te zoeken op den arm van Ruy Go mez. Vlug bracht deze haar naar den doorgang, die naar 'skonings vertrekken leidde. Zij kwamen in een kleine wacht kamer, waar enkele stoelen stonden en een marmeren tafel, waarop twee groote was kaarsen brandden. Dolores zonk in een der zetels neer en leunde met gesloten oogen achterover, terwijl Ruy Gomez de anti chambre binnen ging en een paar woorden wisselde met den kamerheer van dienst. Bijna dadelijk was hij terug. (Wordt vervolgd). door zulke middelen haar vader te redden. Zij hoorde woorden van spontane instem ming, en één hunner zei hardop, dat hij voor een meisje met zoo'n trouw hart zou willen sterven, terwijl een ander verklaar de, dat hij, als zij Don Jan kon vergeten, haar dadelijk zou willen trouwen. En het werd niet op oneerbiedigen toon gezegd; integendeel, het was ernstig gemeend en men sprak door bewondering gedreven. Eindelijk had zij de deur bereikt, en op kijkende naar het vriendelijke gezicht van den ouden prins, vroeg zij: „Heb ik zijn leven gered? Zal men mij gelooven?" „Men gelooft u," antwoordde hij. „Maar uw vaders leven is in handen van den ko ning. U moet onverwijld naar zijn ma jesteit gaan. Zal ik met u meegaan? Ik ge loof wel dat hij u zal ontvangen, als ik het hem verzoek." „Wat zou ik den koning te zeggen heb ben?" vroeg Dolores. .Hij was in de kamer heeft alles bijgewoond hij kent de waarheid." Zij besefte nauwelijks wat ze zei. HOOFDSTUK VI. Ruy Gomez was op zijn wijze even loyaal als Mendoza, maar zijn loyaliteit was van een geheel andere soort, want zij werd ge temperd door een diplomatieken geest, die haar in de gewone omstandigheden meer bruikbaar maakte, en haar object was in zijn geheel veel meer een beginsel dan een persoon. Mendoza had geen begrip van een monarchie als iets abstracts, zonder een concr.te persoonlijkheid, vertegen woordigd door koning Philips; Ruy Gomez echter kon zich de wereld niet voorstellen zonder de Spaansche monarchie, doch zag heel goed de zwakheden van zijn souvereln in en betreurde diens misdaden. Zelf werd hij nog al gemakkelijk om den tuin geleld, zooals dikwijls met goede menschen het geval is zoo was hij het geweest, die den koning aan diens nieuwen secretaris, Antonio Perez, had geholpen maar toch was hij vanaf het moment, dat Mendoza Don Jan's dood had aangekondigd, over tuigd geweest dat de daad bedreven was öf door Philips zelf. öf op diens bevel, en dat Mendoza zich dapper had opgeofferd om zijn meester te dekken. Wat Dolores had gezegd, bevestigde slechts zijn eerste oordeel, voor zoover het haar vaders eer betrof. Wat zij omtrent zich zelf had medegedeeld, geloofde hij hetgeen echter niet belette, dat hij haar heldenmoed be wonderde. Al zou Dolores in werkelijkheid tien maal slechter zijn dan zij had verko zen zich voor te doen, zou zij in zijn oogen nog een toonbeeld van deugdzaamheid zijn, vergeleken met zijn eigen vrouw en hij wist nog niet eens de helft van het geen de prinses deed, was zelfs geheel onkundig van haar verhouding tot den koning. Hij was volstrekt niet verbaasd, toen Dolores hem bij de deur zei dat de koning de waarheid kende omtrent den moord, maar hij begreep hoe gevaarlijk het voor haar zou kunnen zijn om zoo iets tegen andere personen van het hof te zeggen. Zij wenschte nu slechts heen te gaan, al

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5