LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 Augustus PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE RIJNSTREEK. E: UIT DE OMSTREKEN. EERSTE KAMER. Retorsie-maatregelen goedgekeurd (Vervolg van gisteren.) In de voortgezette vergadering dankt minister Verschuur de Kamer voor de spoedige behandeling van de wijziging der landbouw-crislswet- Fruitteelt, tuinbouw en veenderijen hebben alle de aandacht der regeering. Om den graanbouw te bevorderen bij in perking van de culturen is een verhooging van de invoerrechten op graan noodzake lijk. De uitvoering der landbouwcrisiswet- ten ls gebaseerd op samenwerking met de organisaties. Met desbetreffende klachten wordt terdege rekening gehouden. De re- geeringsmaatregelcn berusten mede op het vertrouwen dat ln de toekomst de ex port voor onze landbouw en onze In dustries weer mogelijk zal zijn. Het ontwerp wordt daarna 'zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde ls het wetsontwerp tot ver leening van enkele retorsiemaatregelen. De heer Van Lanschot (R.-K.) bepleit de noodzakelijkheid van dit ontwerp, voor namelijk daar de houding van Duitsch- land en in 't bijzonder door diens transfer- moratorium. De heer Blomjous (R.K.) betoogt, dat de regeering het ontwerp noodig heeft bij haar onderhandelingen- Spr. wenscht een krachtig optreden. De heer Wibaut (S.D.) hoopt dat er spoedig van vaste leiding sprake zal zijn. De hier Diepenhorst (A.-R.) heeft met voldoening dit wetsontwerp begroet. Spr. ontkent dat het de retorsiemaat regelen zijn, welke ten slotte den vrijhan del vernietigen. Minister Verschuur verklaart, dat de regeering niet van plan ls het wapen der clearing nimmer te gebruiken is. Ze moet echter terdege weten, wat ze doet, door een der wapenen uit haar arsenaal af te schieten. Het wetsontwerp wordt z. h- st. aange nomen. De vergadering wordt hierna gesloten. 'ALPHEN. De Heulbrag beschadigd. Door een onbekend gebleven bestuurder van een vrachtauto werd gisteren de leu ning van de Heulbrug stuk gereden. Hoe wel de brug belangrijk werd beschadigd, ondervond het verkeer geen stagnatie. Gevonden zijn: 3 kam peerfoto's, twee halen cement, een band met 36 ringen, een tasch met gereedschap, een rol vloei papier, een armbandhorloge zonder arm- and, een knipmes, een bruin dekzeil. Inlichtingen worden op het politiebureau verstrekt. MeJ. P. M. C. Scheerder is te Utrecht gesl«agd voor het examen Engelsch M.O. A. BOSKOOP. Nachtveiligheidsdienst. Naar wij vernemen, zal hier een parti- ruliere nachtveiiigheidsdienst worden op gericht. De eerste besprekingen met den burgemeester hebben reeds plaats gehad. „Zang zij onze Leus". De gemengde Zangvereeniging „Zang zij onze Leus" behaalde op het concours te Montfoort in de afd. Superieur een lsten priis met 324 punten. „De Kleine Stem" onderafd. van „Zang zij onze Leus" behaalde in de 1ste af- rieeling, eveneens een lstcn prijs met 321 punten. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: G. Schaly, 9 jaar. Burgemeester Geesink zal van 10 tot en met 24 Augustus as. afwezig zijn. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van H. Angenent en J. van Arendonk; Gerrit, z. van G. Woelinga en S. Stiksma; Jan Gezinus, z. van J. van Reenen en L. Meljerfng; Hen- <1 rik us. z. van D. van der Laan en H. B. Helsloot; Maria Elisabeth, d. van W. H. van Leersum en M. van 't Wout. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Mijntje, d. van Arie Gijsber- tus Boelen en van Henderika Wolswijk Cornelia Petronella, d. van Nlcolaas Adrianus van Rossum en van Cornelia Allda Stolwijk. Ondertrouwd: Petrus Henneken jm 27 j.. te Zegwaart en Petronella Walraven jd. 23 jaar. Getrouwd: Jan van der Wel Jm. 28 jaar en Maria Antje Jansje IJff jd. 23 j. Een veilige speelplaats. De R.K. Vrouwenbond heeft een ge deelte van het ruime terrein der Zusters van het St. Jozef-gesticht alhier, inge richt voor speelplaats van kinderen gedu rende de vacantie. Zandbak, wip, schom mels enz. zijn aanwezig, zoodat de kinde ren zich daar naar hartelust kunnen vermaken en aan het drukke, gevaarlijke verkeer op straat zijp onttrokken. Onder het vee van den landbouwer C. v. D„ aan den Rijksstraatweg alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. AALSMEER. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Aalsmeer en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand Juli 1933 ingelegd f. 9468.97 en terugbe taald f. 15.906.63. Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 1075. Muzikale rondgang. „Uiterwegs Fanfarecorps" bracht cister- avond een bezoek aan Plan Zuid, waar op verschillende plaatsen muziek ten gel\oore werd gebracht. Voor de door de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen ge houden examens slaagden voor het prak- tljk-diploma Boekhouden de volgende leer lingen der Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool met 5-jarige cursus al hier: K. Buis, W. Grosscurt en C. W. Timmermans; voor het praktijk-diploma Duitsche Handelscorrespondentie: J. J. v, Kesteren, A. Orloff Davidoff en G. Pan- nekoek; voor het praktijd-diploma Engel- sche Handelscorrespondentie: Ch. P. H. Francis, A. Orloff Davidoff en P. Spaar garen. In de badinrichting „V.I.B.A." werd het diploma als geoefend zwemmer(ster) behaald door de leerlingen: C. W. Kom- mers, A. A. Vreeken, Corrie Mur, I. Rich ter ,L. Ritsema, A. Ritsema, G. J. Maarse, W. Harting, A. Keessen, P. Clement, W. Piet, D. Tas, G. Eveleens, J. M. Nuyt- de Regt, J. Jongkind, A. Alderden en D. Noordhoek. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: S. Blijleven en Arida van 't Waart te Hazerswoude. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wiebe de Boer, uit Ureterp; Johannes Comelis Qualm, uit Hazerswoude; Teunis Boon, uit Den Haag. Vertrokken: Comelis Vermeulen en gez., naar Hazerswoude: Johannes van der Walle en gezin naar Zegwaard: Pieter Slootweg en gezin, naar Zegwaard. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hillebrand, z. van A. H. Bok horst en J. Verbaas Johannis Adrianus, z. van H. A. Verberne en H. J. Scheun- hage Henricus Antonlus, z. van H. J. P. Schreurs en A. M. Harke Wilhelmus, z. van B. A. F. van Tol en J. C. Stroombergen Marina, d. van M. den Harder en A. E. Bokhorst Cornells Dirk, z. van G. C. Brussee en A. H ,v, d. Splinter Herma- nus Johannes, z, van J. C. Samson en E. C, L. Sedel Maria Geertrulda, d. van J. Otten en W. J. Jansen Neeltje, d .van H. de Ruiter en J. van Tol Levenlooze zoop van S. Breljer en A. Eveleens Theodora Maria, d. van C. G. van Egmond en M. G. Heemskerk Maria Jacoba, d. van S. Romeljn en A. Rulghaver. Ondertrouwd: L. Duister 24 j. en E. Feelens 20 J. J. C, Verkerk 20 J. en J. Boelé 20 J. Getrouwd: J. C. Imanse 22 j. en A. van der Veld 17 J. G. Ooms 27 j. en T. Anema 23 j. Overleden: Simon, 7 j., z. van N. v. d. Linden en A. van Vliet Catharina Vos 66 j., wede. van D, Blootshoofd Ber- nardus Franciscus de Jong 32 j.. onge huwd Afiena 5 j.. d. van B. Nieuwkoop en M. Maarsen Iman Goedegebuure 36 geh. met W. J. van Dam Marrigje Doolaart 64 j., wede. van E. van dér Schaaf. Loop der Bevolking. Gevestigd: Antje Doel, van Enkhuizen. Driebanen 33, naar Sloterweg 273 Ger- rltje A, den Drijver, van Haaften, dorp Tuil C, 48, naar Schlnkeldijk 230 Hen drik Eijk, van Nteuwer-Amstel, Legmeer- dijk 26, naar Spieringweg 590 Anthonla van der Haven, van Ter Aar, B. 41, naar Venneperweg 925 Anna van den Heuvel, van Vianen, Voorstraat 12, naar Akerdijlc 174 Trijntje S, Hovinga, van Oostdonge- radeel, Anjum B. 379, naar Eikenlaan 2 Lulgl N. Jolmers, van Amsterdam, Balboa- straat 13 huls, naar Sloterweg 142 Jo seph L. de Jongh, van Deventer, Pothoofd 29, naar Spaarnwouderweg 13 Marijtje Koolman, v. Andijk. Hom 3. naar Eugènie Previnaireweg 1 Wilhelmina Loogman. van Alkemade, Kaag F. 28, naar Hoofdweg 1162 Johanne F, K. 8iekmann. wed. Augustin Lorenz. van Renkum, Ooster beek, Wilhelminastr. 5, n. Hoofdweg 621 Ekko van der Noord, van Amersfoort, Utrechtscheweg 247, naar Venneperweg 571 Wilhelm Ollegott, van Winterswijk, Meddo 4, naar Hanepoel 125 in schuur Theodoras B. van Oosten, van Bussum, Cereslaan 16, naar Spieringweg 347 Jo hanna van Reeuwijk. wed. G. Oskam, van Amersfoort Lageweg 23, naar Sloterweg 1414 Antonie Ploeg, van 's-Gravenhage, Hoytemastraat 81, naar Spaarnwouderweg 13 Maria W. H. van der Schuit, van Weerselo, Volthe 67, naar Aalsmeerderweg 593 Elisabeth J. van Slochteren. van Beilen, Drijber N. 7, naar IJweg 42 Jantje Smit. van Leiden, Breestraat 52a, raar IJweg 1644 Antonius Spitters, van Hlllegom, Talmastraat 38, naar Venneper weg 432 Johanna J. van Stroe. van Purmerend, Nekkerstr. 169. naar Hoofdweg 505 Anna C, Baart echtge. P. J Strij- donk. van Haarlemmerliede c a., Midden weg 21, naar Sloterweg 681. Vertrokken: Anna Langschmidt. v. IJweg 44. naar De BUt (ütr.) Rembrandtpleln 5 - Johanna M Schreurs. van Jhr. van de Pollstraat 4. naar Hillegom, Oosteinder- vaart 23 Martina H. Schrama, van I.ljn- derdijk 58, naar Assendelft. 812 p/a. G. Schrama Elisabeth B. Apswoude, van Hillegommerdljk 447, naar Obdam, p./a. P. Deen Nlcolaas R. Kramer, van Es- schenlaan 23, naar Amsterdam. Osdorper- weg 494 Maria J. Rulghaver, van Benne- broekerdijk 30. naar Haarlem, Lorentz- plein 18 Jan Korsman, van Hanepoel 78, naar Bennebroek, Beek 29 Anna E. S. Muller, van Wllgenlaan 51. naar Bloemen- daal, Prov. Ziekenhuis Johannes M Daane. van Spieringweg 543, naar Haar lem. Zomervaart 175 Aüda H. Hoogkamer van Dr. Heijelaan 16, naar Llsse, Achter weg. p/a wed. P. van Ruiten Adrianu' de Ble. van Sloterweg 96, naar Amersfoort 3de Infanterie Kazernestr. 12 B Josei E. Janischka, van Eikenlaan 28, naar Arn hem, Rijnkade 85. Ernstige aanrijding. Op den IJweg nabij Vijfhuizen is de wielrenner G. H uit Amsterdam door een passeerende auto aangereden. Hij sloeg tegen den grond, bekwam ernstige inwen dige kneuzingen en werd naar een zieken huis overgebracht. De politie stelt een onderzoek ln. Onvoorzichtig. Gisteren beging op den Hoofdweg alhier het 8-jarlg zoontje van den heer K. de onvoorzichtigheid op een ln beweging zijn de vrachtauto te springen. Doordat de wa gen plotseling een schok kreeg, verloor het zijn evenwicht en viel er achterover af. Met een gekneusden arm en een schou der-ontwrichting werd hij opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Inbraak. Gisternacht is ingebroken bij den land bouwer M. aan den Sloterweg. De dief of dieven hebben zich door het verbreken van een slot toegang tot de achter de wo ning staande schuur verschaft en zijn met een nog zoo goed als nieuw heerenrijwiel vertrokken. De politie stelt een onder zoek ln. Begrafenis Notaris Overmeer. Gistermorgen werd nadat in de Pa rochiekerk v, O. L. Vrouw, aan het Spaarne te Haarlem de HH. uitvaartdiensten en de plechtig gezongen H. Requlem-mls waren gehouden op het R.-K. kerkhof St. Adel- berts te Bloemendaal ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. A. Overmeer, in leven notaris ter stand plaats Nleuwvennep en oud-lid van den Haarlemmermeerschen gemeenteraad. Onder de aanwezigen die zich aan de groeve bevonden om den overledene, die zich veler achting en vriendschap had ver worven en op verschillend terrein vele goede diensten heeft bewezen, werd ook opgemerkt de burgemeester van deze ge meente. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis aan den Kruis weg nabij de Cruquius, voor den heer M. van Dongen, werd in massa het laagst in geschreven door E, Woudenberg alhier, voor f,2875, aan wien het werk werd ge gund, GEMEENTERAAD. Vaststelling nieuwe bouwverordening en verordening op de gasvoorziening. De Raad van deze gemeente kwam gis termiddag in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van den burge meester mr. A. Slob. Tegenwoordig waren alle leden. Tot lid van het burgerlijk armbestuur (vacature D, J, G. Krijger) werd benoemd de heer W, Cornelisse te Abbenes. In behandeling kwamen eenige aanvra gen om rijksvoorschotten ingevolge de landarbeiderswet. Den heeren De Zeeuw en Van Arendonk kwam de prijs van het land voor de landarbeiders nogal hoog voor, waarop de vodfzltter antwoordde, dat de grond, die voor de teelt uitnemend ge schikt is, voor 50 en 55 ct. is verkocht en er geen reden voor ls om dezen prijs nog lager te stellen. Ook wethouder Ouwer- kerk was van oordeel, dat deze grondprij zen niet meer gedrukt moeten worden. De aanvragen werden hierop goedgekeurd. Met betrekking tot het voorstel tot vast stelling van een nieuwe bouwverordening voor deze gemeente, deelde de voorzitter mede dat aan deze verordening veel is voorafgegaan Het concept waarvan den raadsleden een exemplaar werd toege zonden werd door een commissie van deskundigen artikelsgewijze bekeken, ter wijl bij de behandeling in de betrokken raadscommissiën verschillende wijzigingen werden aangebracht, Nadat de heer Randsdorp had medege deeld, dat deze verordening hem in groote trekken niet kon bevredigen en de heer Troost zijn misnoegen er over uitgesproken had dat aan de verschillende arbeiders-or ganisaties geen exemplaar van de veror dening werd toegezonden (hetgeen volgens een opmerking van den secretaris toch wel het geval schijnt te zijn) werd tot arti kelsgewijze behandeling overgegaan. De heer Randsdorp maakte er bezwaar tegen dat er geen z.g. bovenwoningen mo gen zijn. vond dit funest en verklaarde zijn stem aan de verordening te zullen onthouden, als deze bepaillng niet veran derd werd. Na eenige discussie werd beslo ten een bepaling er tusschen te voegen waardoor in bebouwde kommen, de moge lijkheid kan bestaan. De verordening werd hierop vastgesteld. Aan de orde kwam de verordening op de gasvoorziening. De heer Randsdorp begon met de opmerking te maken, dat met de indertijd ingestelde gascommissle geen re kening wordt gehouden en in diverse be sluiten nooit te lezen staat „gehoord de gascommtssie" Op een vraag van den heer De Zeeuw wat er van waar is ais zouden er buiten de commissie om gasbuizen ge kocht zijn, antwoordde de voorzitter, dat alles correct gaat en dat de commissie, toen de eerste buizen werden aangekocht, nog niet bestond en dus moeilijk geraad pleegd kon worden. Na artikelsgewijze behandeling werd ook deze verordening vastgesteld. Bij de rondvraag werd door de heeren De Zeeuw en Asjes de voetbalkwestie nog eens besproken en als hun meening te kennen gegeven, dat hetgeen tot nog toe op hun vragen werd geantwoord, een uit vlucht ls en de juiste toedracht der zaak nog niet werd medegedeeld. De voorzitter antwoordde, dat hij binnen niet. te langen tijd met een definitieve beslissing hierom trent hoopt te komen. De heer N. S. van Andel te Zwanen burg behaalde te Haarlem de Hoofdacte, HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Wilhelmina d. v. Th. Otte en F. C. van der Weijden; Hendrika, d. v. F. Schipper en J. K. Nederveld; Cor nells Antonlus, z. van J. R. van Llerop en R, Smink. Ondertrouwd: M. Jonkers en K. F. Fass- lacht. Getrouwd: A. van der Voet en E .A. Brouwer; H. Tromp en E Kluth. Overleden: P. van der Lens 59 j. De werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 1 fabrieksarbeider, 1 drukker, l snelpers drukker, 3 grondwerkers, 3 metselaars. 7 opperlieden, 7 timmerlieden. 1 mach. hout bewerker, 1 halfwas-metselaar, 1 stoffeer-* der-behanger, 1 steenhouwer, 1 schilder, 1 mandenmaker, 1 vloerlegger, 1 wasch- knecht, 1 electriclen. 1 scheepmaker, 1 smid, 1 wagenmaker, 1 horlogemaker, 1 smid-bankwerker, 1 verw. monteur, 1 boekbinder (halfwas), 3 broodbakkers, 206 landarbeiders, 18 bloemistarbeiders, 4 boe renarbeiders, 6 tulnarbeiders, 1 plantsoen- arbeider, 2 jeugd, landarbeiders, 1 winkel bediende, 1 venter, 1 handelsreiziger. 2 schippers, 2 halfwas-schippers, 2 chauf feurs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 weg werker, 1 trambeambte, 1 verz.-agent, 1 boekhouder, 1 m. kantoorbediende, 1 vr. kantoorbediende, 33 losse arbeiders, 1 con troleur. Totaal 329. Aanvragen werkgevers: 28. Plaatsingen uit gemeente 18; andere gemeenten 9. Teruggetrokken 3. Vervallen 26. Nog niet voldaan 1. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. C. Broekhof, Loosterweg n 130; P. Groppe met dochter, Vinken- laan 24; Th. P. Kroon, Hoofdstraat 37; C. F. Ran met gezin, Meerdorpstraat 13; F. J. Teeven, Loosterweg n 98; E. Kluth, Stationsweg 192; A. Fischer, Wilhelmina - laan 3. Vertrokken: Ger. P, Hulsebosch, Heere- weg 191, Llsse; J. van der Kwaak, Hille gommerdljk 580, Haarlemmermeer; G. P. Oostveen, Heerenweg 183, Heemstede; J. Blokker, Hillegommerdljk 338, Haarlem mermeer; N. J. Dkel, Grebbestraat 24, Haarlem; J, A. van Veen, Jansstraat 87, Haarlem; E. A. Brouwer, Achterweg 42, Llsse. Adres aan B. en W. De Centrale der drie middenstandsver- eenigingen heeft aan het college van B. en W. verzocht, wanneer er nummerbordjes aan de huizen verniewd of verplaatst moe ten worden, de oude bordjes aan de per- ceclen te laten zitten en ze ongeldig te maken door er met verf een of twee strepen op te laten zetten. Het motief van het verzoek was dat verwijdering van oude bordjes het schil derwerk beschadigt of ontsiert en dat het voor de Post en voor particulieren van belang kan zijn als het oude huis nummer, naast het nieuwe, nog leesbaar ls. Op dit verzoek hebben B. en W. ge antwoord, dat de aan de hand gedane oplossing hen niet in alle opzichten be vredigt. Naar de meening van B. en W. zullen de vervallen bordjes, waarop de cijfers door middel van verfstrepen door gehaald worden, de woningen ontsieren, terwijl het nut van de oude bordjes hun tamelijk illusoir schijnt. B. en W. zullen echter met de belan gen van de bij de huisnummering betrokken personen ln de toekomst zooveel mogelijk rekening houden. Aanwezig en te bevragen de volgende gevonden voorwerpen: huissleutel, notitie boekje, rozenkrans, blauwe rozenkrans, duimstok. In het Gemeentelijk Badhuis zijn in Juli genomen: kuipbaden 192; doucheba- den 935; idem kinderen: 132. Volksbaden kuipbaden 4, douchebaden 36. doucheba- den kinderen 14. KATWIJK AAN ZEE. Diefstal. .Gisteren kwam de heer M. G. uit de Donkercurtiusstraat alhier, tot de ont stellende ontdekking, dat zijn pantalon, die hij aan het duin ten Noorden van het uitwatcringskanaal neergelegd had, ge stolen was. Zijn bruinlederen portemonnaie inhou dende vier bankbiljetten van tien gulden en één bankbiljet van vijf en twintig gulden was tevens verdwenen. De politic stelt een onderzoek in. De strandvonderij. De laatste dagen is aan het strand veel hout aangespoeld. Verschillende personen maakten van de gelegenheid gebruik om zich planken wederrechtelijk toe te eigenen. De politie maakte meerde processen verbaal wegens diefstal op. Zekere M. van D. uit de Roest van Limburgstraat is in verzekerde bewaring gesteld. De werkloosheid. Bij het coorespondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 355 werkzoekenden, n.L: 14 opperlieden, 55 grondwerkers, 20 timmerlieden, 4 schilders, 16 metselaars, 2 fabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 37 kuipers, 1 broodbakker, 89 losse arbeiders, 56 landarbeiders, 1 tuinman, 1 bloemist, 32 visschers, 1 autogeen-lasscher 6 stokers, 3 binnenschippers, 5 varens gezellen, 1 mandenmaker, 3 loodgieters, 2 siucadoors, 1 kistenmaker, 1 verwarinings- monteur, 1 smid, 1 scheepmaker, 1 behanger. Openbare spreekcel. De openbare spreekcel aan den strand- boulevard bij de muziektent alhier wordt vandaag geopend. Voortaan zal er dus ook ln het sluitingsuur van het postkantoor, gelegenheid tot telefoneeren zijn. De cel bevindt zich op slechts enkele minuten afstand van het postkantoor. LISSE. Teruggebracht. Gisteravond werden met den trein van 6.08 2 minderjarige kinderen, die m Den Haag door de politie op transport waren gesteld, door de gemeente-politie alhier afgehaald en naar de ouderlijke woning gebracht. Auto-botsing. Op het drukke kruispunt bij het Post kantoor had weer een auto-botsing plaats tusschen drie auto's. De botsing werd ver oorzaakt doordat deze auto's achter elkaar reden en de voorste auto plotseling stoppen moest. De middelste auto werd daardoor van voren en van achteren beschadigd, hoewel persoonlijke ongelukken niet voor kwamen. Op dit drukken kruispunt is de uiterste voorzichtigheid wel zeer noodig! Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkom;' uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, j „Onder verdenking". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 Luxor-Theater. Stationsweg, 8 „De schrik der Oceaan". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en Trlanon-Theater Breestraat, 8 „Die Blume van Hawaï". Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en De avond-, nacht- en Zondagsdie apotheken wordt van Maandag 31 en met Zondag 6 Augustus waarge door apotheek W. Pelle, Kort Rat, 12. telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond 8 Maandagmorgen 8 uur waargenoiw de doctoren Van Alphen. De Graai vens Gréve en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst genomen door dr. Bertel, Tel. 3301 Bij beschikking van den Minist Econemische Zaken is, met ingaej 1 Augustus 1933, benoemd tot 8 assistent aan de Landbouwhoogesch Wageningen en werkzaam gesteld ai daaronder ressorteerende Labon voor bloembollenonderzoek alhier, Algera. De ingezetenen worden verzoet: oude rijwielplaatje te werpen in a op den hoek van dc Mees en Hout voor de vereeniging tot T.B.C.-bestr De heeren El. W. Loogman L. M. Koenen zijn te Den Haag fa voor het Mulo-diploma. De heer W. van Ingen ls te Dea geslaagd voor het examen Dultsch L NIEUW-VENNEP Mej. A. M. E. Hooyschuur is U! Iem geslaagd voor het Hoofdacte-fi OEGSTGEEST. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van A. J. D. alhier is de GeversBtraat een rijwiel ontvreem hij even onbeheerd had neergezel Voor het diploma Handelskerk Ned. Handelscorrespondentie is onze plaatsgenoote mej. Ans Ulttenbej Bij de politie is een heere te bevragen, dat onbeheerd langs de baren weg is aangetroffen. Mej. G. M. Saraber ls te De: geslaagd voor het examen Duitsch I o RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De warmte en de vacantie werken nadeelig op de uitkomst van de bi teelt. Zooals men dit begin August) woon is, heeft de handel en de ki van beide factoren te lijden. De u was zeer groot. De prijzen matig. Bi werd: Mont Bretia's 15—25 ct, Gladiet in zeer veel verscheidenheden gingen 25—50 ct., extra soorten 50—95 ct., D) 40—85 ct., Pompon-Dahlia's 25-6 Zinnia's 50—80 ct., Margrieten 15—3 Asters in meerdere kleuren 12—21 Galardia's 15—25 ct„ Godetia's 15-2 Anjers 20—40 ct.. Rozen 8—16 cl. PB VEUR—LEIDSCHENDAM. Mond- en klauwzeer. Door de verschillende landbou«-i deze week aangegeven dat onder m mond- en klauwzeer ls uitgebroken Ht totaal aantal gevallen bedraad reeds 26 veestapels. De werkloosheid. Ingeschreven waren deze etompwijk 99 en voor Veur 66 wet^3 Raadsagenda. Dinsdagavond te 7 uur 15 komt dc in openbare vergadering bijeen spreking van onderstaande punten Notulen. Ingekomen stukken. lal Rekening en verantwoording sten en uitgaven dienst 1932 dB zondheidscommlssie te Alphen a3" Rijn. Voorstel tot aanvulling der nieuk rijwielverordening (parkeerverbod'. Voorstel betreffende Jaarwedden *i tenaren van den Burgerlijken Sta™' Benoeming commissie ad hoe. met het ontwerpen eener nieu«e verordening. Voorstel van B. en W.: .j, a. tot verbetering van den vw^ schen weg en tot uitvoering aa.a, zaamheden, behoudens een nao« schreven onderdeel, ln werkverscn*-1 b. tot publieke aanbesteding sub a. bedoelde onderdeel; c. tot beschikbaarstelling def digde gelden 1. v. m. de sub a e" noemde werken; d. tot het aangaan eener «"j courant-overeenkomst met de c-'' voor Nederlandsche Gemeenten; e. tot wijziging der gemeente-ws dienst 1933. overeenkomstig het o» besluit. Verder voorkomende zaken Het Raadslid van StomP*-*)'^. H. Bloemheuvel, heeft ln de van de Ned. Spoorwegen de bewc door kokend water verbrand. Hij ls onder doktersbehandeling ten dienst gesteld. yi

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6