LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 31 Juli KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Akkerwoude, O. Huistra, te Sloten (Fr.). CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Enschedé (2e maal), K. G. v. Smeden, te Haarlem-Noord. EVANG. LtJTH. KERK. Bedankt: Voor Den Haag, D. Drijver, te Haarlem. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen: Naar Makkum en Wlt- marsum—Plngjum, W. F. Golterman, prop. te Den Haag. BEPERKING UITGAVEN VOOR HET L.O. De invoering der verhoogde leerlingenschaai. Verschenen Is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, Inzake het wetsont werp tot beperking van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering van de lager onderwljs-wet. De minister schrijft, dat hij meent, de hulde, hem door verschelden leden ge bracht, zonder voorbehoud te mogen aan vaarden. Immers, de crltiek op zijn beleid, door enkele andere leden gevoerd, mist fcltelljken grondslag. De eenlge concessie, waardoor zijn wetsontwerp zou kunnen worden geacht te zijn verzwakt als middel tot besparing, is de verkorting van den afstand van 6 tot 5 kilometer. Juist deze concessie werd gedaan op een algemeen geoefenden aandrang. Tijdens het debat werd het ontwerp op twee punten zelfs verscherpt. De minister aarzelt niet, het gepleegde gemeen overleg als precedent gelukkig te noemen. Beginselbezwaren werden ontzien, zonder dat de inhoud van het ontwerp werd verzwakt. Aan het wetsontwerp ls het karakter van noodrecht gegeven. Het doel ls alleen, afgezien van de vraag, of de geldende wet geving een doelmatige regeling Inhoudt, met het oog op den zeer ernstlgen toestand onzer financiën de ruimte van beweging, door deze wetgeving geboden, tijdelijk ln te perken. Wie die regeling voortreffelijk acht, zal het voorstel met meer bedenking aanvaarden dan hl), die reeds daarin de vrijheid van beweging te ruim ziet ge trokken. Maar ook, wie bedenking gevoelt, zal thans daarover heenstappen. Elke be perking. aan beide takken geleidelijk op gelegd, zal het gevoeligst zijn voor den tak, die nog geleidelijk uitgroeit. Wie eenmaal met een regeering aan neemt, dat een regeling als deze noodzake lijk ls, zal zich moeten getroosten, dat de gemeente iets van haar vrijheid van be weging moet inboeten. Het wetsontwerp ls inderdaad slechts een klein onderdeel van het geheel van maatregelen, waardoor de regeering de onderwijskosten hoopt te kunnen vermin deren. Die maatregelen, welke zonder tijdroo- vende hervorming effect kunnen hebben, moeten voorafgaan. Er bestond voor den minister geen aan leiding aanstonds te grijpen naar het middel van verhooging van het leerlingen- tal per leerkracht, omdat de jongste toe passing ervan kort te voren, bij de wet van 30 December 1932. had plaats gevon den en deze maatregel Ingevolge de door de statengeneraal aanvaarde overgangs bepaling eerst met 1 Januari 1935 tot vol ledige uitvoering zou geraken. Intusschen heeft de minister zich genoopt gezien, het initiatief te nemen tot een wetswijziging, waardoor de werking dezer overgangsbe paling tot 1 Januari 1934 wordt Ingekort. Indien ouders van leerlingen niet binnen 4 kilometer een school ln hun bereik heb ben, zijn zij niet strafbaar wegens over treding der leerplichtwet. Zij zullen vol gens het wetsontwerp geen recht hebben cp vergoeding van kosten van vervoer, indien hun woning minder dan 5 kilometer van hun school is verwijderd. Inderdaad zullen dus de ouders, die tusschen 4 en 5 kilometer van hun schooi wonen, de vergoeding niet ontvangen. Zij zullen echter evenals thans, van strafbaar heid wegens overtreding der leerplichtwet vrij zijn. Het is den minister niet duidelijk, waarom dit uitermate gevaarlijk zou zijn. Op een tegemoetkomende houding van den minister kunnen alle schoolbesturen rekenen. Art. 8 geldt niet voor raadsbesluiten, die, hoe dan ook. hun volledig effect hebben verkregen en dus als het ware zijn uitge werkt. Ten aanzien van besluiten, die heb ben geleld tot onderhandelingen omtrent het beschikbaar stellen van bestaande lokalen, zonder dat die onderhandelingen haar beslag hebben gekregen, bestaat nog de mogelijkheid van aanbesteding: deze besluiten vallen dus wel onder artikel 8. HANDHAVING MINIMUMPRIJZEN BLOEMBOLLEN. Door het hoofdbestuur van den L.T.B. werd Zaterdag het volgende telegram ver zonden aan den minister van Economische Zaken en Arbeid: „Hoofdbestuur Land- en Tuinbouwbond verzoekt Uwe Excellentie onmiddellijke maatregelen tot handhaving minimumprij zen bloembollen". ROEIBOOT OVERVAREN IN DE HAARLEMMERMEER RINGVAART. Een inwoner van Haarlemmermeer verdronken. Toen gistermiddag twee mannen in een roeibootje de Ringvaart van den Haar- Icmmermeerpolder wilden oversteken kwam het bootje in aanvaring met een pleizier- boot uit Haarlem. De bestuurder van het bootje, I. G. uit Haarlemmermeer en werk zaam op de steenfabriek „Arnaud", ver dween in de diepte en verdronk. De tweede inrttende ,K. uit Hillegom, kon direct ge red worden. De politie van Hillegom, Lisse en Haarlemmermeer was spoedig ter plaatse. Eerst na een uur dreggen slaagde men er in het lijk van den 2&-jarigen G. op te halen. De deernis met de zwaar "etroffen weduwe is groot. AALSMEER Uitgesteld. De kinderzwemwedstrijden, benevens het examen voor 't diploma als geoefend zwemmer(ster). waarvoor zich ongeveer een 30-tal candidaten had opgegeven, zijn Zaterdagmiddag ln de badinrichting „V.I.BA." niet doorgegaan. Door de vooral voor den Westpias minder gunstige weersomstandigheden besloot het bestuur een en ander tot een nader te bepalen datum uit te stellen. Groote teruggang. Uit het thans verschenen jaarverslag van den dienst Gemeentewerken over 1932 blijkt o.m. de geweldige vermindering der particuliere bouwbedrljvlgheid in deze ge meente, vergeleken bij het daaraan voor afgaande jaar In 1931 en 1932 werd resp. gebouwd aan: huizen f. 791.000 en f. 166.660: kassen f. 260.000 en f. 67.419; schuren f. 14.000 en f.8200; ketelhuizen en schoorsteenen, ten dienste der kweeke rsen f. 19.000 en f.6996; andere gebouwen f. 164.000 en f. 33.770. Totaal f. 1.248.000 en f. 283.045. Alleen in het particuliere bedrijf werd hier dus in het afgeloopen jaar voor pl.m. 1 milüoen gulden minder gebouwd dan over 1931. Het aantal bouwvergun ningen bedroeg in 1931 totaal 280, in 1932 liep het terug tot 167. Asfalteermg polderwegen. Het bestuur van den Oostelnderpoelpol- der heeft het voornemen om den Aals- meerderweg en Machineweg te doen asfal- teeren. BU wijze van proef zal een ge deelte van den Machineweg over een lengte van 400 Meter van een zoodanig wegdek worden voorzien. De heer J. van der Meulen, alhier, slaagde te Haarlem voor de Hoofdacte. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. X. Naar aanleiding van de bespreking, welke Vrijdag met den afgevaardigde der Indi sche kerken is gehouden, zijn Zaterdag tot leden der commissie voor contact met de Indische kerk benoemd de heeren prof. dr. Brouwer, dr. P. Smit en D. den Breems. De heer Bokma, rapporteert over het verslag van de commissie voor diaconale armenzorg. In dit verslag wordt gewezen op de aangename samenwerking tusschen de commissie en de Federatie van Diaco nieën. De commissie spreekt, ook den wensch uit, dat de adressen, welke bij de synode inkomen en welke betrekking hebben op de diaconale armenzorg mogen worden ge steld in haar handen ter fine van advies. Besloten wordt conform de conclusie van het rapport dank te betuigen voor den arbeid der commissie. In behandeling komen nu de vijf rap porten van den heer Eisma, waarvan de Synode Vrijdag heeft kennis genomen en die alle betrekking hebben op reglements wijzigingen. de diaconie betreffende: Ds. J M. Natzijl te Langezwaag wenscht een wijziging in de artt. 20 en 21 van het reglement voor de diaconieën. Hij wil een bepaling, welke thans in art. 21 staat, zien opgenomen in art. 20 en in art. 21 iets mogelijk maken, hetwelk onder de be staande redactie ook reeds mogelijk is. HAARLEMMERMEER. Mooi succes. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Soii Deo Gloria" te Hoofddorp, directeur do heer S. van Hoogdalem, behaalde op het te Woerden gehouden zangconcours een len prijs in de 1ste afdeeling met 301 punten. Zijn voorstellen worden overeenkomstig j de conclusie als niet noodzakelijk afge- wezen. Het classikaal bestuur van 's-Graven- hage wil in art. 16 van het reglement Voor de kerkeraden een bepaling zien opgeno men, volgens welke de kerkeraad in het jaar van de tienjaarlijksche stemming vóór 1 Maart een legger van de diaconie goederen volgens den stand op 31 Decem ber van het afgeloopen jaar, aan het clas sikaal bestuur zal moeten zenden. De meerderheid der commissie acht deze invoeging gewenscht. Deze conclusie wordt aangenomen. Hetzelfde classikaal bestuur wenscht in het reglement op de kerkvisitatie de be paling te zien opgenomen, welke kerk- vlsitatoren verplicht den diaconielegger op te vragen aan het classicaal bestuur ter vergelijking met hun bevindingen. De meerderheid der commissie acht zulk een imperatief voorschrift niet noodig. De conclusie van de meerderheid wordt aan genomen. Éen voorstel van ds. L. A. F. Reddingius wil art. 13 Regl. Diac. wijzigen aldus, dat aan dit artikel wordt toegevoegd: „zulks onder medewerking en goedkeuring van den kerkeraad". Voorts wenscht hij een geheel nieuw hoofdstuk aan het Reglement te zien toegevoegd, handelende over: Diaconale instellingen. De commissie van rapporteurs toont aan, dat in art. 20 Alg. Regiemejit de zaak is geregeld zooals de voorsteller wenscht. Overeenkomstig de conclusie worden de voorstellen van ds. Reddingius verworpen. De classicale vergadering van Room wil terugkeeren tot den vroegeren toestand door, in plaats van een gewaarmerkt uit treksel van de diaconie-rekeningen, weder de toezending van een gewaarmerkt af schrift verplicht te stellen. Nu de commissie voor diaconale armen zorg een bepaald model voor dat uittreksel heeft beschikbaar gesteld, terwijl het clas sicaal bestuur bevoegd is, de geheele reke ning op te vragen, acht de rapporteur het terugkeeren tot het vroegere voorschrift on gewenscht. De Synode vereenigt zich met zijn gevoelen. Afgewezen wordt een voorstel van den predikant Assink te Roden, betreffende wijziging van het reglement op de kas tot aanvulling van het rijks emeritaatspen- sloen. zoodat ook predikanten die vrijwil lig het ambt verlaten vóór hun 40-jarige ambtsverrichting, recht op uitkeering er langen uit die kas. Ernstig ongeluk. Een zoon van den landbouwer v. Tol aan den Huigsloterdijk alhier, klom nipt een zicht over den schouder over een hek De zicht gleed hierbij van z'n schouder af en drong in zijn rechterpols, die zoo ernstig werd verwond dat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Dr. v. d. B. uit Oude-Wetering, die een voorloopig verband legde, achtte mede met het oog op 't groote bloedverlies overbren ging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Links van den weg gereden. Een wielrijdster, de echtgenoote van den heer B. uit Haarlem werd Zaterdagavond op den ouden Kruisweg nabij de Cruquius doordat ze plotseling links van den weg ging rijden door een auto gegrepen en eenige meters meegesleurd. De auto bestuurder, die geen kans meer had ge zien de aanrijding te vermijden, hielp de dame, die aan het hoofd werd verwond cn vermoedelijk een been gebroken had, in zijn wagen cn bracht haar naar Haarlem, waar ze onder geneeskundige behandeling werd gesteld. Vernielzucht. J. N. T. had het er blijkbaar op gezet bij bewoners van den Ringdijk nabij de Kaag zijn zucht tot het plegen van bal dadigheden en vernielingen eens bot te vieren. Verschillende hekken werden door hem afgebroken en in de Ringvaart ge worpen, terwijl een fietsenrek en een bank denzelfden weg opgingen. De politie werd er mee in kennis gesteld en maakte tegen T. proces-verbaal op. E. W. Loogman, alhier, is te Den Haag geslaagd voor het Mulo-diploma A. HILLEGOM. De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 1 fabrieksarbeider, 2 drukkers, 1 snelpers drukkers, 3 grondwerkers, 3 metselaars, 9 opperlieden, 8 timmerlieden, 1 mach. hout bewerker, 1 halfwas-metselaar, 1 stoffeer der-behanger, 1 steenhouwer, 1 schilder, 1 mandenmaker, 1 vloerlegger, 1 wasch- knecht, 1 electricien, 1 scheepmaker, 1 smid, 1 wagenmaker. 1 horlogemaker, I smid-bankwerker, 1 verw. monteur, 1 boek binder, 2 broodbakkers. 200 landarbeiders, 16 bloemistarbeiders. 4 boerenarbeiders, 6 tuinarbeiders, 1 plantsoenarbeider, 1 jeug dige landarbeider, 2 winkelbedienden, 2 venters, 3 schippers 2 halfwas-schlppers, 2 chauffeurs-monteurs. 1 expeditie-knecht 1 wegwerker, 1 trambeambte, 1 verzeke ringsagent, 1 boekhouder, 3 m. kantoorbe dienden. 34 losse arbeiders, 1 handlanger, I controleur. Totaal 329. Aanvragen werk gevers: 36. Plaatsingen: 35. Andere gem.: 1. Nietvoldaan: 2. Teruggetrokken: 3- Ver vallen: 10. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. C. Bouwmeester, Weere- steinstraat 47 M. A. de Haas met vr., Meerstraat 67 Al'.Kortekaas, Brouwer- laan 53 KI. van 'der Meer met zuster, Weerestedn 45 a Lod. Vlegels, Vosse- dwarsstraat 24 O. Zijlstra met gezin, Meerstraat 6- Vertrokken: B. H.. Huis, Klarenbeekstr. 69 zw. B. E. Hendriksen. gest. St. The- resia, Epe, Vaassen A. Dibbits, Oranje straat 4, Haarlem L. P. van Echtveld, Leeuwen, beneden Hoogenweg, Wamel S. Mülstegen, Bentheim Did- KATWIJK AAN ZEE. De bazar van het K. C. C. Had de bazar de eerste dagen wat te lijden van den hittegolf, toen de tempera tuur Vrijdag wat dragelijker was, nam het bezoek meer en meer toe; en ook Zater dag was het goed druk, maar de regen werd toen spelbreker. De tuin was in een moeras herschapen. Gelukkig wist men daar raad op. Uit de timmerwerk plaatsen van de heqren Dubbeldam en van Duijvenbode werden zakken zaagsel gehaald, zoodat, toen de regen ophield, het publiek, dat weer met drommen kwam opzetten, zich toch in den tuin kon ver maken. 's Avonds om 8 uur had de trekking der loten plaats. Op het podium had het bestuur plaats genomen, waar de burge meester mr. Woldringh v. d. Hoop de loten trok. De hoofdprijs, een heerenrijwiel viel ten deel aan een badgast uit Rotterdam Nadat nog eenigen tijd de theeschenkerij met de vermakelijkheden in den tuin was voortgezet, was het einde der vierdaag se he aangebroken; eerst werden echter nog de overblijvende voorwerpen bij opbod verkocht. Wethouder C. A. Veltkainp sprak een slotwoord, waarin hij het werk van het comité besprak en er aan herinnerde hoe veel er het vorig jaar noodig was. Aan mevr. Woldringh v. d. Hoop, van wie het initiatief voor den bazar is uitgegaan en die de leiding van het geheel had, bracht spr. hartelijk dank, evenals aan den burge meester, die, door de vriendelijke woorden bij de opening gesproken een klop op aller beurs deed. Mevr. Woldringh v. d. Hoop bedankte tenslotte allen die haar hielpen voor haar steun, waarna wethouder Veltkamp de theeschenkerij en daarmede den bazar sloot. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Kroon Jr., slaagde te Den Haag voor het examen boekhouden (Mercurius). Aan de aannemersfirma Zwanenburg en van der Bent alhier is ongedragen de bouw van 8 heerenhuizen te 's Gravenhage. De heer F. van der Rhee alhier slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jacoba. d. v. A. Hoek en J. Meijvogel Jan. z. v. A. den Heijer en A Kuijt Catharlna Jacoba Maria d. v. Chr. van Leeuwen en J. C. A. Hartman Aafke, d. v. P. de Vries en A. van Vliet Willem, z. v. A. v Duijvenvoorde en C. van Dijk Cornells, z. r. J. C. Guijt en P. Guijt Jacobus, z. v. C. van Duijvenvoor de en T. Remmelzwaal Petronella d. v. J. Hoek en A. Schaap Johannes, z. v, J. Verloop en H. C. Haasnoot Dirkje, d v. N. v. Duijvenvoorde cn D. van Beelen. Overleden: Aafje van Duijn 71 j., ge huwd met A den Haas Hendrik Noppen, 9 j„ z. v. H. Noppen en W Ouwersloot Levenloos aangegeven kind van F. v. Duijn en A. van der Plas Johannes Adrlanus Godijn, 63 j.. gehuwd met A. S. M. v, Straelen. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen: Een heeren portemonnaie met Inhoud en een beige kindermanteltje met bruine bontkraag. Inlichtingen worden bij de politie ver strekt. o LISSE. Aan een ernstig gevaar ontsnapt. Toen Zaterdagmorgen de echtgenoote van den heer D. met een kind in de stilstaande tram voor Haarlem wilde stap pen, passeerde met groote snelheid een auto in dezelfde richting. Slechts door zich met het kind in den arm tegen de tram te drukken wist mevr. D. de auto te ontwijken. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan; het nummer van de auto is bekend. Sluiting Geref. Kerkgebouw. Gistermiddag werd in het oude kerk gebouw der Geref. Kerk de laatste Gods dienstoefening gehouden waarbij dr. Th Ruijs Jr. in den Dienst des Woords voor ging- In zijn voorrede wees dr. Ruijs erop hoevele jaren in dit gebouw met zegen het Woord Gods is verkondigd en hoe de gemeente die bij den aanvang nog geen honderd leden telde is gegroeid tot een gemeente van bijna 400 zielen waardoor de ruimte in het kerkgebouw te beperkt is geworden. Hoewel met blijdschap de bouw eener nieuwe kerk begonnen kan worden, wekt toch het afscheid van dit oude gebouw, dat nu onder sloopers handen zal vallen, vele herinneringen in ons op. Daarna bediende dr. Ruijs het woord naar aanleiding van 2 Cor. 5 1 en sprak over „Afbraak en Opbouw" echter met van een steenen gebouw maar van het aardsche huis onzer tabernakels. In een ernstige prediking legde dr Ruijs de ge meente met klem de vraag voor ol ook wij reed} mogen getuigen dat zoo ons lichaam gesloopt zal worden er ook nieuw bouw op volgen zal. Zalig zoo wij weten mogen dat ook ons één van dc vele woningen Gods bereid is. Na het zingen van Psalm 84 vers 2 sprak dr. Ruijs voor het laatst in de oude kerk den zegen uit. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus, zoon van Nicolaas Duijvenvoorden—Geerlings Engelina, dochter van Arte Duivenvoordenvan der Hulst Petronella Maria, dochter van Petrijs van den BergGeerlings Tho mas Johannes, zoon van C. P. van Stein- Koot Nicolaas, zoon van Cornells Paar- dekooperBras Hendricus Wilhelmus Antonius, zoon van H. Wolken—Huijboom Agnes Cornelia, dochter van Adrianus J. Franken—van den Berg Pieter, zoon van P. LarosKruit Maria Catharina dochter van P- J. van den Burg—van den Berg Gregorius Petrus, zoon van L. B. Kaptein—Heemskerk Johanna Barbera Petronella, dochter van J. N. Duivenvoor denTurnhout Hendricus Johannes Jozef, zoon van G. A. Verdegaalv. Reisen Johannes Hendrikus, zoon van H. H. v. Hooijdonkde le Clercq Cornells Leo- nardus, zoon van C. MeijerSteenvoorden Maria Johanna, dochter van J. van den Burgvan den Berg. Overleden: Johannes Hubertus Koster, 40 jaren Dirk Vermolen, 80 jaren, wedn. van Cornelia van der Meer Arie Mekes, 78 jaren, weduwnaar van Alida E. Faijd herbe RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De salaris-korting van 7 pet. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig was de heer J. Oudshoorn. Vaststelling der notulen werd op verzoek van wethouder v. d. Vijver tot de volgende vergadering aangehouden, teneinde ze aan te vullen. De voorzitter deed hierna mededeeling van de ingekomen stukken, de mededeeling, dat thans is afgekomen het K.B. houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot kor ting van 7 pet. op de jaarwedde van den veldwachter, welk besluit ruim een jaar is uitgebleven, deed de heer G. v. Delft opmerken ,dat een zoolang uitblijven be zwaar kon opleveren, bij de terugvordering van het teveel uitbetaalde. De heer G. v. Duijn merkte op, dat er dan als hulpmiddel nog overblijft het toe kennen van een gratificatie. De stukken werden overigens voor ken nisgeving aangenomen. Door B. en W. werden aangeboden de gemeenterekening cn de rekeningen van de bedrijven over 1932, welke ter visie zui len worden gelegd. in ae commissie tot het nazien der ge meenterekening werden benoemd de hee ren G. van Delft, T. Kralt en D. Knijff en in die voor het nazien van de rekeningen der bedrijven de heeren W. L. v. d. Gugten, K. v. Delft en W. v. Tilburg. Als alge meen plaatsvervanger werd benoemd de heer G. v. Duijn. In behandeling kwam een verzoek van de Ned. Chr. Bond van Personeel in Pu- blieken Dienst om tegemoetkoming aan alle ambtenaren wier jaarwedden zijn ver laagd, dat op voorstel van den voorzitter gecombineerd werd met het adres van den Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst, houdende verzoek tot revisie van loonkorting. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. luidde, om op beide adressen afwijzend te beschikken. De heer G. v. Duijn achtte het een bezwaar, dat dc korting voor de hoogere loonen lager is, dan voor de lagere, terwijl de korting ook wordt toegepast op de lage loonen van de werksters, wier werk juist den laatsten tijd is toegenomen. Maandag. De Burcht: Lezing met liclitbeelder Radium. 8 uur 30 nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 „Het groote Geheim". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en;„ Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur „Brandend Geheim." Woensdag en zaterdag nam, j Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 gj| Trianon-Theater, Breestraat, 8 u, „Grafin Mariza". Woensdag en Zaterdag nam, 21_ Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 c-| MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal. Singel. Geopend ln November, Dcceij Januari en Februari van 10—3 in Maart, April en Mei van 10—4 uuj Juni, Juli, Augustus en September 10—5 uur In October van 104 uur. dags vanaf halféén. Entrée Zondags i teloos. Maandags f 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenin 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Fi| tot 1 April van 104 uur, 1 Aprill o van 105 uur. 1 Oct.1 Dec. van li] uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maj dags f. 0.25, overige dagen f0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg J —69 en Breestraat 18. Op werkdagen r 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, ovcr| dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wertj park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, Zitel dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks t 912.30 en 2—6 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van }-J en Vit—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1C ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zondsj doorloopend geopend van 10—4 uur. I teloos. Nederl. Hist. NatuurwetenscbappeL Museum (Stationsweg): Alle werkdiii behalve 's Maandags van 104 isf 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Toil September iederen werkdag van 9-Ilq l'/i5 uur. 's Zaterdags 9—12. Kostu Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): G opend op werkdagen van 1.30—4 30 nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en miwil logic (Garenmarkt): Op werkdagen rJ 9—12 en l'/t4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gen kunde: Consultatiebureau voor moe' kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Tol! met 16 Augustus gesloten. Inenting te;i| diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde: Consultatiebureau voor 41» holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bowmee ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 «J matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst od apotheken wordt van Maandag 31 Jult en met Zondag 6 Augustus waargenoom door apotheek W. Pelle, Kort Rapenbud 12, telef. 594. den laatsten tijd zoo vaak besproken It dat iemand de lust tot spreken zou >er gaan. Als de plaatselijke toestand noj meer inzinkt, zal deze 7 percents koru»! wel niet de laatste zijn. Eerder past M toon van dankbaarheid, omdat de f meenteambtenaren in zooveel beter con ditie dan vele anderen verkeeren. De heer v. d. Gugten betreurde het, d» uit liet voorstel, dat alleen van de méW™' heid van B. en W. uitgaat, blijkt, dat voorzitter op hetzelfde standpunt vroeger is blijven staan en tegen kort» is. Spr. meende, dat deze daardoor bui- geeft, den toestand van Rijnsburg n* te kennen. De voorzitter antwoordde, dat hij steeds van meening is, dat korting j®; gewettigd is, omdat de jaarwedden ie steeds aan den lagen kant waren, cn tijden van hoog-conjunctuur niet aan nieuwe toestanden aangepast zijn. De heer G. v. Duijn roemde het standpu van den voorzitter. Het voortdurende wj" korten, wekt geesten die onwillig arbcioeu, de bestaansmogelijkheid wordt wegga™ men, terwijl van Regeeringswege n,'° tot verlaging van lasten achterwege ven. De arbeidersstand wordt w grond getrapt en de weg tot vervul" van Christenplicht hem ontnomen. Wethouder Schoneveld begreep de pre*, discussies niet, behalve dan, dat z'J heer van Duijn gelegenheid gave"'Jt, meening, die eigenlijk naast de zaak uiteen te zetten. .„a De raad heeft vorig jaar een t*5 genomen, dat nu uitgevoerd moet wor Geen enkel motief is aangevoerd, op terug te komen, de toestand is Wtefc deel nog slechter geworden. Wethouder v. d. Vijver sloot zich lue ji5 aan en verzocht den heer v. Dulin woorden terug te nemen. De heer v. Duijn zeide het g®5F' ha(j goed overdacht to hebben. Misschien rij het minder scherp kunnen zegge"' iets intrekken doet hij nimmer. Kl-pCtjef De voorzitter meende steeds odjc iedere gelegenheid te hebben gegeven {e meening te uiten en meende dat o° heer v. Duijn daartoe gelegenheid hebben. .-u," Beide voorstellen van B. en W ti hierna aangenomen. Alleen de hec Duijn stemde tegen. i._ #1 B. en W. deed mededeeling schrijven van Ged. Staten, waarin d® ning van den Raad gevraagd, omtrej»

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6