DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. oit LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 25 Juli ]JF£ BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. dween- OFFICIEELS BENOEMINGEN. BIJ Kon. besluit ls op zijn verzoek aan mr. J. R. H. van Schalk, minister van Justitie, eervol ontslag verleend als plaats vervangend lid van het Centraal Stembu reau, bedoeld in art. 32 der Kieswet, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten en ls als zoodanig benoemd lr. M, C. E, Bongaerts, lid van de Tweede Kamer. Bij Kon. besluit is: aan den heer mr. J. R. H. van Schalk te 's-Gravenhage eervol' ontslag verleend uit zijn functie van lid- voorzitter van de commissie van deskundi gen voor den tabaksaccijns, onder dank betuiging voor de in die functie bewezen diensten aan den heer mr. J. A, die Wilde te Den Haag onder dankbetuiging eervol ontslag verleend uit zijn functie van plaatsvervan gend lid-voorzitter van de commissie van des kundlgen voor den tabaksaccijns: de heer mr. C. M. J. Geseling te Am sterdam benoemd tot lid-voorzitter van de commissie van deskundigen voor den ta baksaccijns; de heer mr. T. A. van Dijken te Den Haag, benoemd tot plaatsvervangend lid voorzitter van de commissie van deskun digen voor den tabaksaccijns. Bij Kon. besluit is benoemd tot vice- president van de rechtbank te Amsterdam mrs. C. Brlët, W. J. H. Dons en Th. L. van Berckel, allen rechter in die rechtbank; ls benoemd tot rechter in de rechtbank te Amsterdam mr. J. Meihuizen, thans rechter in die rechtbank te Leeuwarden. DE LONDENSCnE CONFERENTIE. Nieuwe leden der Ned. delegatie. Bij Kon. besluit zijn tot afgevaardigden van de Nederlandsche Regeering ter Eco nomische en Monetaire Conferentie te Inn den benoemd prof. mr. G. W. J. Bruins, Koninklijk Commissaris vasn de Nederland sche Bank en mr. J. W. Beyen, directeur van de Rotterdamsche Bankvereeniging, thans plaatsvervangend afgevaardigde. Dit. daar minister Colijn en de president van de Nederlandsche Bank mr. Trip. niet meer in de gelegenheid zullen zijn. de bij eenkomsten van de Londensohe conferen tie geregeld bij te wonen. HET NAZI-GEWROET IN LIMBURG. De Federatie van RH. Werklieden-ver- ëenigingen ln de gemeente Kerkrade heeft een motie aangenomen, waarin wordt ge constateerd: dat de vele hier woonachtige Duitsche staatsburgers zich practlsch niets aan trekken van de ministerieele beschikking Inzake het zich onthouden van elke poli tieke actie en/of werkzaamheden, dat er van uit Dultschland een staf van leiders is aangewezen in Nederland woonachtig om de leiding op zich te nemen van de „National Sozialistische Deutsche Arbelter Partei" Gau-Holland, dat een sterke actie gevoerd is en nog steeds wordt om alle Duitsche staatsbur gers lid van deze bultenlandsche politieke partij te doen worden, dat uit correspondentie gebleken ls, dat de gevormde Duitsche kolonie, Holland, eveneens onder leiding stond van de Duitsche Nationaal Socialisten (in den be ginne onder leiding van den „politischen Führer" Tyfker), dat de aard van het Nederlandsche volk zich sterk verzet tegen een bultenlandsche politieke partij, die in Nederland, door middel van vreemdelingen, een zekere onrust onder ons volk teweeg brengt. Verzocht wordt: a. dat door de Regeering maatregelen worden genomen, die leiden tot een alge heel verbod, voor de hier woonachtige Duitsche staatsburgers om lid te zijn van een bultenlandsche politieke partij, b. dat den Duitschen staatsburger even eens verboden wordt lid te zijn of te wor den van de Nationaal Socialistische Ne derlandsche Arbeiders Partij, wier „rijks- leider" Albert de Joode (alias Alb. van Waterland) zelf verklaarde, dat zij geen anderen algemeenen leider erkenden, dan den Duitschen Rijkskanselier Ad. Hitier, c. dat er maatregelen genomen worden om te voorkomen, dat nog langer propa ganda gemaakt kan worden door middel van de Duitsche Nationaal Socialistische lectuur en kranten. Deze motie is ter kennis gebracht van 'de Regeering en van de overige in aan merking komende autoriteiten. DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. Nog geen beslissing over het aftreden der sociaal-demoeraten. Gisteravond is in „Handwerkersvrien- tüenkrfng" de gedelegeerdenvergadering van de federatie Amsterdam der SP.A.P, bestaande uit de afgevaardigden der Am- sterdamsche partijafdeelingen gehouden, waarin beslist zou worden over het al of niet aanblijven van de drie soc.-dem. wet houders in het dagelijksch bestuur der ge meente Amsterdam. Naar wij vernemen hebben tal van afge vaardigden het woord gevoerd en heersch- te er' in het algemeen zooals trouwens reeds in de afdeelingsvergaderingen en in het advies van de raadfractie tot uiting was gekomen, een stemming voor het af treden van de drie wethouders. Hoewel de vergadering tot rulpi half twaalf voortduurde is men niet meer aan de replieken van de inleiders toegekomen, zoodat nog geen beslissing is gevallen. De vergadering werd verdaagd en zal •worden voortgezet Dinsdagavond 1 Augus tus a.s. t VERARMING IN HET KAPPERSBEDRIJF „Het Kappersblad", orgaan van den Ne- derlandschen Kappersbond van deze maand, publiceert een reeks cijfers uit de bedrijfsenquête. door genoemden bond in gesteld. Uit die cijferreeks blijkt, dat van 1 Januari 1931 tot 1 Juni 1933, dus in een tijdvak van 2% jaar. de bevolkingssterkte, in de gemeenten waar het onderzoek over loopt, is gegroeid met 4 4 pCt. Het aantal kapperszaken, in diezelfde gemeenten en ever hetzelfde tijdperk, is daarentegen ge groeid met 33.25 pCt.. zoodat naar ver houding het aantal kapperszaken dus 8- maal zoo snel toeneemt. HERHALINGSOEFENINGEN 1933. Zooals bekend mag worden veronder steld, heeft ln 1932 een sterke beperking van de herhalingsoefeningen plaats ge vonden, vooral bij de infanterie. Het was n.l. mogelijk om deze oefeningen grooten- deels één Jaar te doen opschuiven zonder dat dit op den duur behoefde te leiden tot een afwijking van het wettelijk vastge stelde maximum van twee herhalingsoefe ningen en van de wettelijke bepaling, dat de herhalingsoefeningen binnen zes jaren na het Jaar, waarin de eerste oefening werd beëindigd, moeten zijn volbracht. In het bestaande legerstelsel, waarbij het oorlogsleger uit 15 lichtingen wordt gevormd en waarbij de eerste oefening kort is, is een minstens tweemalige op komst voor herhalingsoefeningen noodza kelijk. Eensdeels om de manschappen door herhaling van het gedurende den eersten oefentijd geleerde, geschikt te houden voor hun oorlogstaak, anderdeels om de oor- log^erbanden te vormen, welke noodlg zijn om aan het onderofficiers- en offi cierskader de gelegenheid te geven zich in de aanvoering te bekwamen. Het behoeft wel geen nader betoog, dat vooral dit laat ste noodig is, gezien het feit dat de over- groote meerderheid van het oorlogskader gevormd wordt door nlet-beroepspersoneel, dus door dienstplichtige- en reserve-offi cieren en onderofficieren. Vandaar, dat onder geen beding afstand kan worden gedaan van de herhalings oefeningen, indien men prijs stelt op een behoorlijk geoefend oorlogsleger. Waar mede natuurlijk bedoel worden een „ver- dedigingsleger". Hetgeen in 1932 heeft plaats gehad opschuiving van de herhalingsoefeningen is binnen de grenzen van de Dienst plichtwet 1922 niet meer mogelijk zonder het aantal herhalingsoefeningen aan te tasten. Vandaar, dat in dit jaar de herha lingsoefeningen wederom bij alle wapens plaats vinden. In verband met den toe stand van 's lands financiën duren deze oefeningen noodgedwongen slechts 13 da gen in plaats van 17, zooals tot dusverre en onder normale omstandigheden als mini mum beschouwd moet worden van vervul ling van de door de Wet in totaal toege stane 40 dagen. Wat de infanterie betreft zullen zij afgezien van de zoogenaamde vóór- en nadetachementen en van het kader wor den gehouden voor het 5e, 15e en het 16e Regiment Infanterie van 14 tot en met 26 Augustus en voor de overige regimenten van 11 tot en met 23 September; bij het Regiment Wielrijders worden zij van 4 tot en met 16 September gehouden. Hun her halingsplicht zullen moeten volbrengen de lichtingen 1927 en 1929. Wij vertrouwen, dat alle deelnemers dezen tijd zoo aangenaam mogelijk zullen maken zonder iets te kort te doen aan hun plicht als soldaat! DE WERKLOOSHEID STATIONN.UK. Sinds 24 Juni ls het werkloozencijfer niet meer gedaald. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 607.000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week van 3 tot en met 8 Juli 1933 heeft bedragen 24%; zij is in vergelijking met de week van 19 t/m. 24 Juni niet gedaald. De werkloosheid is regelmatig gedaald van de week 23 t/m. 28 Januari af toen zij het hoogste was en 40 pCt. bedroeg; de totale daling bedraagt dus 16%. In het jaar 1932 bedroeg de werk loosheid in den aanvang van Juli 26%, dus 2% meer dan thans. In dat jaar was het hoogste punt bereikt in de week 8 t/m. 13 Februari, toen het percentage 30 be droeg. De daling was toen dus 4%, waarbij echter in aanmerking moet'worden geno men. dat de werkloosheid eerst was ge daald tot een minimum van 23% in dén aanvang van April en van die week af ge regeld steeg. Hef. vorige jaar was dus in Juli de werkloosheid niet alleen grooter dan thans; zij verkeerde toen in een toe stand van toeneming, terwijl zij thans ge regeld is afgenomen, zij het ook. dat op het oogenblik daarin stilstand is gekomen. Bij 1056 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 8 Juli 1933 in to taal 302.407 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 288.080 mannen. In totaal wa ren werkloos 275.925 personen, waaronder 266.909 mannen. Op 24 Juni 1933 bedroeg het totale aan tal ingeschrevenen bij een vrijwel gelijk aantal organen der openbare arbeidsbe middeling 301.351, hiervan waren werkloos 275 585 personen, waaronder 266.499 man nen Het aantal ingeschreven werkzoeken den is derhalve sedert 24 Juni gestegen met 1056. het aantal werkloozen met 340. HET TRANSPORT VAN DE MERWEDEBRUG. Het werk slaagt. Gisteren werden door de Nederlandsche Dokmaatschappij den geheelen dag de noodige voorbereidingen getroffen om te trachten het transport van de Merwede- brug, die sinds het passeeren van de sluis in het Merwedekanaal daar was blijven liggen, voort te zetten. In de avonduren kwam men met de voorbereidende werkzaamheden gereed en tegen half negen, werd het scheepvaart verkeer opnieuw stopgezet. Op den oever aan de stadszijde bevonden zich tal van belangstellenden. Onder hen bevonden zich de stadsingenieur Kohier en andere in de werkzaamheden belangstellende ingenieurs Van de werkzaamheden viel echter wei nig te zien. Omstreeks tien uur arriveerde de pompboot van de Nederlandsche Dok Mij., die uitgerust is met schijnwerpers. Bij het licht daarvan werden de werk zaamheden voortgezet. In het duister van den nacht boden de pontons met daarboven de groote brug in het schijnsel van de schijnwerpers een fantastischen aanblik. Met behulp van de hydraulische vijzels slaagde men er eindelijk in de beide pon tons weer naar elkaar toe te brengen. Te 11 uur 10 kwamen de sleden, waarop ie brug op de pontons rust, ln beweging. Aan den eenen kant werd de ponton met be hulp van den vijzel 16 cM. en aan den anderen kant 1 c.M. naar 't midden van de brug geduwd. Men was daarmede over het „doode punt" heen en het bleek, dat men de beide pontons verder alleen met de lieren naar elkaar toe kon trekken. Het werk verliep vrij vlug en men vorderde ongeveer 1 M. per 10 minuten. Om half twaalf waren de beide pontons ongeveer 3 M. bij elkaar gebracht. d.w.z. aan eiken kant ongeveer 1% M. Te 1 uur 5 heden nacht waren de beide pontons op den juisten afstand bij elkaar getrokken. Het moeilijkste werk van het transport van de Merwedebrug naar de plaats van bestemming schijnt hiermede achter den rug te zijn. De ingenieurs die de leiding van het werk hadden, namen voor de laatste maal met een meetlint den afstand tusschen de beide pontons op, waarna de ploegen arbeiders, die de lieren bedienden, zich van hun hooge positie bo ven in de bokken op de pontons waar zij den geheelen avond hadden staan draaien konden verwijderen. Het duurde nog geruimen tijd voordat de werkzaamheden geëindigd en de pon tons weer veilig aan elkaar waren ver bonden. Nadat de noodige veiligheidsmaat regelen voor den nacht waren genomen, werd het werk tot hedenavond gestaakt. Waarschijnlijk zal dan het transport naar den Muiderstraatweg tegen 6 uur plaats hebben. o BRANDSTICHTING TE WEESPER- KARSPEL. Drie personen gearresteerd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. werd de schillenboer M. te Weesperkars- pel opgeschrikt door een brand, welke in een houten schuur, welke tegen zijn woning is aangebouwd, was uitgebroken. Met behulp van zijn huisgenooten is de man er in geslaagd de vlammen te doo- ven. Het bleek, dat de geheele schuur met benzine en teer was overgoten, terwijl voorts in de nabijheid van het huis een benzinebus werd aangetroffen. Als ver dacht van brandstichting werden daarop gearresteerd E. G. S. en G. C. J. S., beiden woonachtig te Amsterdam. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Zij ver klaarden, dat de eigenaar van het huis, waarin M. woont, zekere J. W. v. W. to Weesperkarspel hen f. 200,- had toege zegd, zoodra de woning in brand stond en f. 300,- zoodra de verzekeringssom zou zijn uitgekeerd. De beide verdachten zijn voorgeleid voor den Officier van Justitie te Amster dam die onmiddellijk last gaf over te gaan tot arrestatie van v. W., hetgeen is ge schied. OP DEN WEG VERONGELUKT. Gisternacht om ongeveer halfdrie von den voorbijgangers aan den weg te Peelo bewusteloos liggen den 26-jarigen Roelof Detmers. veehouder, wonende te Assen. Waarschijnlijk is de man met zijn motor rijwiel, dat bij hem lag, tegen een boom gereden. Hij werd naar het ziekenhuis te Assen vervoerd, waar geconstateerd werd, dat hij een schedelbasisbreuk bekomen had, en zijn toestand hoogst ernstig is. DE ZIEK IE VAN WEIL. Te Zwolle is de ziekte van Weil gecon stateerd. De heer Th B. Marls, ambtenaar ter secretarie, heeft gezwommen ln de Nieuwe Wetering en aan het Vechterstrand en veraoecielijk op een van deze [naatscn de besmetting opgedaan. Een tweede ziektegeva1 ls dubieus. n AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Ook de heer A. W. van Zomeren de tweede motorrijder van het ongeluk bij Apeldoorn is in den afgeloopen nacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. EEN OPGEWONDEN DUITSCHE FAMILIE In den nacht van Zondag op Maandag is te Chèvremont (L.) ruzie ontstaan tus schen twee broers en eenige Duitschers. Laatstgenoemden hadden, toen zij de broers ontmoetten „Heil Hitier" geroepen, waarop de anderen met „Heil Moskou" antwoordden Bij de hierna ontstane ruzie werd van alle mogelijke voorwerpen ge bruik gemaakt. De vader van de broers werd met een voorwerp op het hoofd ge- sagen, zoodat hij zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. De pa trouille van de militaire politie, die in de omgeving dienst verrichtte, werd te hulp geroepen. Ten huize van den vader der Duitschers werd door de uit vijf personen bestaande Nazi-famiie groote weerstand geboden en werd met alle mogelijke voor werpen, als stoelen e.d geworpen, zoodat de militane politie gebruik van de kara bijnen moest maken. De vader van de Duitschers werd hierbij zwaar in de buik getroffen. De moeder en de twee zoons werden gearresteerd en zijn ter beschikking van de politie te Kerkrade gesteld. De derde zoon kon ontkomen. Hbld. LEVEND IN AUTO VERBRAND. Zondagmorgen is op de Heerdterstraat te Venlo, een ernstig auto-ongeluk ge beurd, dat aan twee personen het leven kostte. De bestuurder van een vrachtauto meende met zeer groote snelheid een be stelauto te passeeren. De vrachtauto raakte daarbij den trottoirband en sloeg over den kop, botste daarna met kracht tegen een boom, zoodat de beide inzitten den tusschen boom en auto vastgeklemd zaten. Het was hun niet mogelijk zich te be vrijden. Door de botsing vloog de auto in brand. Pogingen, ingesteld door voorbij gangers om de inzittenden uit hun be narde positie te bevrijden, gelukten niet. Beiden verbrandden. Het is nog niet gelukt, de identiteit der slachtoffers vast te stellen. ((Volk) ONDER EEN VRACHTAUTO. Te Arnhem is op de Rijnkade een 59- jarige koperslager, die den rijweg over stak, door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. BRANDEN. Te De Blesse (Fr.) is tengevolge van hooibroei de boerderij „Generaal van der Bosch" afgebrand. Door onbekende oorzaak is Zondagnacht brand ontstaan in de landbouwerswoning van R. Lunenburg te Kremboong onder Ruinen. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Een en ander was verzekerd. VERDRONKEN. Een 23-jarige arbeider, afkomstig uit Ferwer-Jeradeel en werkzaam in den Wie- ringermee;polder, is nabij ,De Terp" onder Medemblik bij het baden in een der kanai'ri verdronken. NEDERLANDSCHE TOERISIEN VERONGELUKT. Gisteren zijn twee Nederlandsche toeris ten uit Haarlem, baron d'Aulnis de Bou- rouill en zijn echtgnoote verongelukt nabij Bains les Bains in de Vogezen. Door nog niet bekende oorzaak slipte hun auto plotseling en sloeg dientengevolge om. Baron d'Aulnis de Bourouill werd op slag gedood. Zijn echtgenoote en de chauffeur werden beiden ernstig gewond. 105. De eigenaardige stoet sloop nu behoedzaam door de onderaardsche gewelven. Simmy liep heel voorzichtig, want hij moest natuurlijk danig oppassen om zijn ijzer winkel niet uit elkaar te laten vallen. Op een viersprong stonden zij besluiteloos stil, niet wetende welke gang zij nu zouden nemen. Wo-wang belichtte de muren en ont dekte een wandbord met groote sleutels en knoppen. 106. Wat doen we nou Sim? Ja, peinsde Simmy, da's nog niet zoo makkelijk. Je weet niet waar die gangen heen voeren. Bekijk eerst dat bord eens goed. Wo-wang, want ik kan mijn wraakproduct niet loslaten. Er zit onder elke knop een kaartje, maar het schrift is onleesbaar. O. wacht eens, dit kan ik nog net ontcijferen. .Kamer zij vleugel" las hij. Probeer eens of je die knop kunt draaien, zei Sim. En terwijl Wo-wang aan de knop draaide, hoorden zij achter zich een vervaarlijk geschuur en gekraak. BUITENLANDSCH FABRIEKSBRAND TE MANX] In de fabrieksgebouwen van d> llosefabriek Waldhof A.G. te Mar%. I een brand uitgebroken, die spoedl» weldigen omvang kreeg. De brand ls verihoedelijk ontstaa- het warmloopen van een kussenb:-,, 30 slangen werd het vuur bestref, schade is nog niet precies vast te a maar kan nauwelijks meer dan 50 off bedragen. Verschillende machine vernield. De schade is door ver», gedekt. Het bedrijf zal geen stagnatie n vinden. 0 DE MOLLISONS NAAR NEW-Ï De Molllsons zijn, als passagio boord van een vliegtuig naar Ne; vertrokken. Zij werden per auto, ven, van verpleegsters, naar het vliegtufc voerd. Mollison's hoofd was in doeken? keld. Hij zag er mismoedig uit. doch te een sigaret. De menigte bracht het echtpaj ovatie. Duizenden toeschouwers, die slecht groote moeite door 150 polltie-agen1 bedwang konden worden geho juichten de Mollison's bij hun aan te New-York enthousiast toe. ACHT KINDEREN OM HET LEVI GEKOMEN. Door het omvallen van een lanfai; te Sarnia (Canada) een huis in bran; vlogen, waarin zich vijf jeugdige Ir.oa sche jongens bevonden. Allen kwam-; de vlammen om. Te Bancroft is door het inslaan van bliksem een brand ontstaan, waarbij jongens het leven verloren. VERTREK VAN BALBO UITGESTEU Gewacht wordt op gunstiger weer, Balbo heeft de voorbereidingen zijn terugtocht gestaakt. Hij schijnt besloten te hebben gun ger weervoorspellingen af te wachten. STAKING VAN TABAKS-ARBEIDEl De staking van de tabaksarbeider; Kawalla (Griekenland) neemt een e stigen omvang aan. De arbeiders drongen in de fabriei waar zij door politie en militairen we: omsingeld. De stakers, die de fabra bezet houden, zijn totaal geïsoleerd. Ti gevolge van de groote hitte ontstond ir fabrieken gebrek aan water. Aanvanki werd den stakers water geweigerd, d: later heeft men water verstrekt, dal emmers door de vensters omhoog ken werd. De arbeiders, die zeer var. i! dorst geleden hadden, vlogen onmidi" op het water af. De hervatting vara arbeid wordt door communisten ondarii feit dat een overeenkomst gesloten bijlegging van het conflict, verhindert Zondag hebben enkele malen emstj botsingen plaatsgehad. De autorite hebben met geweld gedreigd. BERGONGEVALLEN. Twee toeristen zijn in de Beier# Alpen om het leven gekomen. BEZORGDHEID OM GUNTHER WIRTSCHAFT. Te Rio de Janeiro maakt men zich ens& Rio de Janeiro maakt men zich SB* bezorgd over het lot van den vliege: Ga ther Wirtschaft, die Donderdag uit Dsb' aan de kust van Afrika is vertrokken® te pogen over het zuidelijke gedeelte."3 den Atlantischen Oceaan naar Brazil V vliegen en van wien men sedert dien ui# meer gehoord heeft. CHICAGO'S BANDIETEN. Vijf met revolvers gewapende bandieten zijn binnengedrongen in de locallten® van de exclusieve „Olympic Goli ar» Country Club" te Chicago. Zij beroofden de 93 aanwezigen van w geld en kostbaarheden tot een gezamen lijk bedrag van ruim 44.000 dollar. Daarna vertrokken zij in een geree' staande auto. De politie doet ijverignjjj sporingen naar de bandieten, doch bef tot dusver geen spoor kunnen vinden. BIJ HET BADEN VERDRONKEN Zondag zijn in verschillende streken Frankrijk talrijke personen bij het bad.- verdronken. Drie ongevallen waren bijzonder tri' gisch, doordat bij reddingspogin?® slachtoffers vielen. Te Boulogne-sur-m® verdween een gezin van drie personen de diepte. Terwijl het anderen badgast® gelukte de vrouw te redden verdronk man bij zijn pogingen, om zijn zoon w ven water te houden. Bij Rennes kreeg een arbeider, die hl kind wilde redden, een hartverlammm| zoodat hij voor de oogen van zijn vrou en zijn andere kinderen in de diepte ver Bij Dyon tenslotte verdronk een advo caat bij een poging, een 7-jarig meisje redden. Ook het meisje verdronk. Uit Mont St. Michel wordt gemeld, 3 jongelui, die waren gaan zwemmen, ver dronken zijn. TROTZKI IN FRANKRIJK Trotzki is met een motorboot, nog het s.s. „Bulgaria" in Marseille w®3 voor bis- nengeloopen. afgehaald. Óp grooten stand van de stad werd hij op bevel v»| de politie aan land gebracht, en vanc zette hij zijn reis naar het binnenland Frankrijk voort. jp-J I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10