LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 Juli 193» rj[ KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENUA. 1/hiynUacdl's Voeder NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ten Boer: J. A. de Vos, cand. te Woerden. Te Dlnteloord E. E. de Loozc. te Renswoude. Te Leermens. J K Lolvers. te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Werkendam. H S van Rijs. te Vlanen. GER. KERKEN. Tweetal: Te RoermondVenlo, E. G. v. Teyllngen te Oostwold (Old.) en F C. Zwaai te Borger Beroepen: Tc Krommenie. H Fransen, cand. te Meppel. GEKIÏF. GEM. Beroepen: Te Gouda, J. D. Barth te Borssele. GEREF. KERKEN H. V. Aangenomen: Naar HarkemaOpeinde B. A. Venemans, cand. en hulppred al daar. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Papendrecht: L. S den Boer te Leerdam en M. W. Nieuwenhuyze cand. te Vlisslngen. o ALGEMEENE SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK. I. De eerste zitting van de 118e vergade ring van de algemeene synode van de Ne- derlandsche Hervormde Kerk is gister ochtend 11 uur geopend te 's-Gravenhage door den president der synode, tevens E resident ln jaren, dr. G. J. Weyland, met et voorlezen van Psalm 84 en met eene korte toespraak, waarin bepaaldelijk de hoogleeraar dr. Korff werd welkom gehee- ten en waarin nog eens verschillende mannen, die zijn weggeroepen na een le ven van groote toewijding werden her dacht. Aan de orde ls de verkiezing van het moderamen. Tot president wordt herkozen dr. Weyland, tot vice-president ds. A. B. te Winkel en tot secundus van den vice- president dr. F. Tammens, die hun herbe noeming aanvaarden. Het reglement van orde wordt met een kleine wijziging vastgesteld en besloten wordt met een kleine wijziging vastgesteld en besloten wordt in het kerkelijk orgaan mede te deelen dat voorstellen van nlet- leden der synode niet meer kunnen wor den ingewacht. Morgen zal de quaestor-generaal tegen woordig zijn bij de behandeling van de verschillende fondsen. Ook zal dan een grostal worden opgemaakt voor de vaca turen, ontstaan ln de alg. synodale com missie door het aftreden van de heeren prof. W. J. Aalders en ds. C. J. van Paassen. In de bijlagen staan alle gelegenheden vermeld, waarbij de synode vertegenwoor digd is geweest. Zij zond ook afgevaardig den naar de Belgische synoden en zij ls voornemens ln Noord-Frankrijk onder de Nederlanders, die daar werken, geeste lijken arbeid te doen verrichten. De presi- denth der synode heeft zich daartoe reeds in verbinding gesteld met een predikant, die hem over de toestanden aldaar inlich tingen heeft verstrekt. Gisteravond werd ln de Kloosterkerk een wijdingsbijeenkomst gehouden met de gemeente. Als voorgangers traden op prof. dr. A. af. Brouwer, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, en prof dr. F. W. A. Korff. hoogleeraar aan de Rljks- univelsiteit te Lelden, belden vanwege de Ned. Herv. Kerk. (N. R. Crt.) GEREFORMEERDE ZONDAGSSCHOOLVEREENIGING. De algemeene vergadering van „Jachin". In Boschlust te Zeist ls onder leiding van prof. F. W. Grosheide, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, de 59e algemeene ver gadering gehouden van de Geref. Zondags- schoolvereeniging „Jachin". Ter inleiding van deze vergadering werd ln de Noorderkerk een wijdingssamen komst gehouden waarin als spreker optrad ds. D. van Dijk Geref. predikant te Gro ningen. Na de wijdingssamenkomst bood de ont vangende afdeeüng een begroetingssamen komst in hotel „Boschlust" aan. Eerglstermorgen om half tien ving de vergadering aan. Prof. Grosheide hield een openingsrede waarin hij, nu als gevolg van het optreden van de vereenlgingen reeds meer Zondagsscholen van de kerk uitgaan, ontkende dat Jachin geen reden van be staan meer hebben zou. Voor de bestudee ring van de verschillende vraagstukken en de verschaffing van het materiaal blijft zij noodlg. Ook kan de vereeniglng niet bij een andere organisatie worden onderge bracht, want het Instituut van de Zon dagsschool en de kinderleeftijd hebben daartoe teveel eigens. In de ochtendvergadering werden de verslagen van den secretaris, den penning meester, de uitgeverij, de boekbeoordeehng en het maandblad uitgebracht Aan een en ander ontleenen we dat momenteel bij Jachin zlin aangesloten 226 Zondagsscho len en 177 kerkeraden. In België zijn thans vanwege de vereeniglng 6 Zondagsscholen. De vereenlging verloor haar ODrichter en eerevoorzttter, prof. L. Lindeboom, door den dood. Jachin zal met enkele andere organisaties mededoen aan de uitgave van het Handboek voor Evangelisatie. Nadat de aftredende bestuursleden wa ren herkozen, hield de heer A. R. Koster, hoofd van de Chr. school te Zwammerdam een referaat over ..Orde en tucht op de Zondagsschool". In de middagvergadering hield dr. C. Bouma, Geref predikant te 's-Gravenhage een lezing over: „Hedendaagsche Zondags viering en haar beteekenis voor de Zon dagsschool." Op beide referaten volgde gedachten- wisseling. (N.R.Ct.) o HOOGLEERAARSBENOEMINGEN TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de stichting tot bevordering van de studie van het arbeidsrecht en de rechtssociologie in Nederland verlof gegeven een bijzon dere leerstoel in de rechtssociologie aan de universiteit te stichten. Prof. dr. Hugo Sinzheimer zal deze plaats bekleeden De gemeenteraad heeft verder benoemd: tot gewoon hooeleeraar in de sociale aard rijkskunde dr. N ter Veen. thans rector: tot gewoon hoogleeraar in de Nederland- sche taal en letterkunde dr A. A. Verde- nlus en tot buitengewoon hoogleeraar in d? Engelsche taal en letterkunde de heer A. G. van Kranendonk. HAARLEMMERMEER. Intrede ds. R. Oosterhoff. Ds. R. Oosterhoff te Wanswerd, die liet beroep naar de Geref. Kerk te Hoofddorp heeft aangenomen, boopt op Zondag 17 September a.s. na in den morgendienst door den consulent ds. P. van Strien in zijn ambt te zijn bevestigd zijn intree- predikatie te houden. Aanrijding. Een zoontje van den heer S. werd bij de brug tc Hoofddorp, terwijl hij aldaar op een rijwiel reed, aangereden door een passeerende auto. Het jongetje werd van de fiets geslingerd en bekwam oogenschijn- lijk geen ernstig letsel, hoewel hij klaagde over pijn in de zij. Het rijwiel werd vernield. De politie stelde een onderzoek in. Nader werd vernomen, dat 's nachts in allerijl een geneesheer moest ontboden worden, die bij het jongetje een gescheurde nier constateerde. KATWIJK AAN ZEE. A. V. van de Bultensluis deed bij de politie aangifte van ontvreemding van zijn rijwiel merk Dijkman, dat hij 's avonds te half tien voor een café in het Waalgat plaatste. Toen hij het café verliet, bleek zijn fiets ontvreemd te zijn. Uit een hotel aan den Boulevard werd iemand, die ln staat van dronkenschap verkeerde en de orde verstoorde, naar het politiebureau overgebracht. Hij maakte een hevig tumult en sloeg in de wachtkamer een ruit stuk. Voor het Mulo-diploma A slaagden te Den Haag: J. Bottema, M, van Zuilen. C. Wouda, N. Hoek en D. Driebergen (Rijns burg); voor het diploma B: H. Verloop. Allen zijn leerlingen van de Mulo-school alhier .hoofd de heer W. B. Hofman. NOORDWIJK. De eerste Strandfeesten. Gistermiddag vond het eerste strandfeest plaats, dat georganiseerd was door de Vereeniging van Vreemdelingen Verkeer. Ditmaal was een wedstrijd georganiseerd in het maken van zandfiguren, zooals ge bouwen, dieren enz. Een vijftiental meisjes en jongens heeft zijn sluimerende talenten getoond. Er waren aardige figuren bij, o.a. een kerkje, dat met den eersten prijs werd bekroond; de tweede prijs was voor een leeuw; beide prijzen werden door jongen» behaald. Ook de meisjes leverden echter goede prestaties; zoo verwierven een sier lijk gebouwd slakkenhuis en een groote, maar goedige krokodil elk een prijs. De deelnemers(sters) deden inderdaad hun uiterste best, zoodat er ongeveer drie uur mee gemoeid was, voordat tot de be kroning kon worden overgegaan. Uiteraard was de publieke belangstelling groot. NOORDWIJKERHOUT. Vernietiging van bollen. De uitvoering van het Saneerlngsplan is nu ln volle werking. Een diepe del is gegraven achter de Hervormde Begraaf plaats. Vrachtwagens vol hyacinthenbol- len worden hierin gestort om te verrotten. De bollenkweekers zien deze verdelging met leede oogen aan. Alles geschiedt onder gemeente toezicht. Uitslag tuinkeuring der R.K. Woning- bouwvereeniging. De uitslag der tuinkeuring van de R K. Woningbouw-vereenlging „St. Antonius van Padua" luidt als volgt (maximum aan tal punten 30): le prys J. F. A. van Elzakker, Haven straat 55. 29 pnt.; 2e prijs L. Bon, Nieuwe Duinstraat 51, 28 3/4 pnt.; 3e prijs P. J. van de Camp, Havenstraat 51, 28 pnt.; 4e prijs Nic. van der Voort, Nieuwe Duin straat 58. 25Vs pnt.; 5e prijs B. J. Mar- neth. Havenstraat 57, 24'/j pnt.. Bij een rondgang langs de voortuintjes zal men begrijpen, dat de beslissing verre van eenvoudig is geweest. Vele anderen behaalden een goed cijfer. Het betrof hier meestentijds pas aangelegde tuintjes, welke 'n volgend jaar ongetwijfeld 'n goede kans zullen maken voor een prijs. Het ligt nl. in de bedoeling ook in 1934 wederom een soortgelijke wedstrijd te houden. OEGSTGEEST Loop der bevolking. Gevestigd: H. Lammers, onderwijzeres, Valkenburgerweg 12. van Putten; D. Lee mans. varensgezel. Abtspoelweg 3, van Lei den; A. C. van Beek. dienstbWarmonder- weg 16, van Princenhage; M. Koert, Emmalaan 56, van Leiden; L. J. Koert, idem; J. B. Thate, idem; W. Verra, idem; A. W. Timmermans, Wilhelminapark 36, van Texel; M. Brauer. dienstb., Dorps straat 104, van Noordwijk. Vertrokken: M. H. Verhulst, Gevers straat 55. naar Den Haag, v. Loostraat 77; G. N. Ch. Janssen Andeweg, Regentesse- laan 37. naar Leiden. Maarsmanssteeg 16; J. L. Bijl, van Emmalaan 4. naar Gouda, v. Itersonziekenhuis; P. J. J. Bakker en gezin, veldarbeider. van Wyttenbachweg 2, naar Wassenaar, Oostdorp 206; H Perdok, van Leidschestraatweg 11. naar Slochte- ren, Afwateringkan. C. 480; J. M. Lange- veld, van idem, naar Ginniken, Brugstraat 16B: C. Zwaan, van idem, naar Zeist, L. de Col. plein 12; M. Bokma, van Kempe- naerstraat 64. naar Leiden. Leeuwerik- straat 1; M. H. C. v. d. Spek. van Rhijn- geesterstraatweg 4. naar Didam, Spoor straat: G. W. Mollema, v. Leidschestraat weg 11, naar Wymbritseradeel, Scharne- goutum 26. Geslaagd Zendingsfeest der Chr. Ger. Kerk. Op de buitenplaats „Oud Poelgeest" is gisteren de tweede zendingsdag van dit jaar gehouden, uitgaande van de Classis sGravenhage der Christelijk Geref. Kerk. Omstreeks halfelf was reeds een zeer groot aantal feestgangers om het spreek gestoelte geschaard en gestadig is de be langstelling aangegroeid. De Chr. Muziekvereeniging „Wilhelmina" uit Rijnsburg verleende haar medewerking. Als eerste spreker trad op ds. L. H. van der Meiden uit den Haag, die ver zocht te zingen Psalm 97 1 en 4 waarna spr. voorging in gebed. Voorgelezen werden Handelingen 16 5 —34. In zijn inleidend woord bracht spr. hartelijk dank aan mej. Willink uit Benne- broek voor de zoo welwillende beschik baarstelling van het mooie landgoed en hij wenschte haar 's Heeren zegen toe. Met weemoed herdacht spr. in dankbare herinnering het verscheiden van de echt- genoote van Broeder de Bruijn en dankte de opzichteres mevr. de wed. Hoff, die weer mede werkte aan de voorbereidingen van het Zendingsfeest, doch thans door krankheid aan huis en legerstede gebonden is. Hierna sprak ds. v. d. Meiden nog een korte zendingsrede uit, wijzende op de groote getuigenis van Paulus en Silas. Nu het zingen van Psalm 65 1, betrad ds N. de Jong uit Rijnsburg den kansel en sprak over: „Verhinder het niet". Na deze gloedvolle rede werd gezongen Psalm 86 3 en 5 en trad vóór ae pauze nog als sprotter op: ds. L. S. den Boer uit Leerdam over „De oogst der aarde' Hierna werd gezongen Psalm 22 14. Na de pauze sprak ds. W. Bijleveld uit Haarlem over „Saingars Ossenslok" en ds. W. Heerma uit Aalsmeer over „Nuodige Barmhartigheid". In de tusschenpoozen werden achtereenvolgens gezongen P:a m 113 2 en 4, Psalm 33 6 en Psalm 143 :3 5 en 6. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. L. de Vries uit Bussuin waarna dit schitterend geslaagde Zendingsfeest werd besloten met gebed en het zingen van Psalm 138 1. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem de Ruyter en Koosje Duindam, te Noordwijk. Getrouwd: L, G. v. d. Horst, 24 jaar en A Stammers, 26 jaar. VOORSCHOTEN Openlucht-concert. Morgenavond te 8 uur wordt in het Burg. Vemèdepark een concert gegeven door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Zang zij onze leus" alhier en de Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja" te Leiden, belde onder leiding van mej. Tilly Leening. Teraardebestelling van Pim Riethoven. Onder buitengewoon groote belangstel ling had op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van den jl. Zaterdag op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen scholier, Pim Riethoven. Dank zij de grootë welwillendheid van enkele autobezitters waren de leerlingen van de openbare lagere school, zesde en zevende leerjaar, in de gelegenheid gesteld onder leiding van het hoofd der school, den heer J. H. Rutten, zich bij de stoet te voegen, om hun schoolmakker naar zijn laatste rustplaats te begeleider.. Het was een morgen van groote tegen stellingen. Prachtig zonnig warm zomer weer. een droeve tocjht. De schooljeugd anders uitgelaten en vroolijk, nu diep onder den Indruk, zich scharend achter de baar, gedekt met vele bloemstukken, waar onder van het onderwijzend personeel, leerlingen en voetbalvereeniging L.F.C. te Leiden. Toen het stoffelijk overschot van den eens zoo levenslustigen knaap in de ge opende groeve werd neergelaten werden behalve de familie opgemerkt nagenoeg alle leden van de oudercommissie der school, afgevaardigden en leden van de voetbalvereeniging L.F.C. en Rouwkoop. Voor zeer vele der aanwezigen was het een moeilijk en diep treffend oogenblik toen zijn schoolmakkers een afscheid zon gen onder leiding van den heer Rutten. Nadat zijn vriendje Braggaar, familie leden en zeer vele belangstellenden witte bloemen op de kist hadden gestrooid, sprak de heer Th. A. Lamboo als vriend collega den diepgetroffen vader toe en bracht namens de familie Riethoven allen dank voor de betoonde belangstelling ge durende de laatste dagen. Zeer onder den indruk verlieten allen den doodenakker. WARMOND. Prof. J. H. Visser. Prof. J. H. Visser, hoogleeraar aan het groot-seminarie alhieT is door den Bis schop van Haarlem benoemd tot pastoor te Wateringen. Msbd. H. H. Wijdingen in het Bisdom Haarlem. De bisschop van Haarlem heeft gisteren in de kapel van het Philosophicum al hier de tonsuur toegediend aan de vol gende eerw. heeren: L. J. Beugelsdijk, J. P. Til. Deroy, A. H. Duyvesteijn, J. G. van Dijk, G. M. Fran ken, G. J. M. ten Have, E. R. C. M. Klaver, F. L. Kok, F. J. C, Langelaan, P. W. van Leeuwen, J. C. van der Meer, C. A. J. Netten, A. G. A. Paap, A. P. Schalks, J. A. Solleveld, J. v. d. Stap, Th. J. Steenland, W. J. A. Switzar, H. G. Tuin, J. J. Tulp, A. L. Umans, F. C. Verheul, C. Visser, A. J. J. M. van Vliet, J. H. M. van der Vliet, L. Voets, P. M. Vogelezapg, C. A. van der Voort, H. G. C. Wensveen, N. E. H, J. J. Zon, P. J. Zoutenbier. De Iepziekte. Deze week werd in deze gemeente door den plantenziektenkundigen dienst een onderzoek ingesteld naar de iepziekte. Bij een 80-tal boomen werd deze ziekte geconstateerd .terwijl een 20-tal boomen verdacht werd verklaard. Voorzeker een treurig verschijnsel .omdat al deze boomen moeten gerooid worden, hetgeen het aan zien der gemeente niet zal verfraaien. Veel kampeerders. Dat het kampeeren nabij de Kagerplassen in deze gemeente gestadig toeneemt, moge Dlijken uit het feit, dat tot nu toe voor de maand Juli aan 70 personen vergunning tot kampeeren verleend is, terwijl nog regelmatig aanvragen binnen komen. Voor 't Crisis-Comité. Aan het plaatselijk crisis-comité is door B. en VV. veTgunning verleend tot het houden van een collecte gedurende de a.s. Kaagweek. Wij spreken de hoop uit dat velen hun ofiertje aan dit comité zullen afdragen, opdat het in staat zij, aan de vele aanvragen om steun te kunnen voldoen. ALPHEN. GEMEENTERAAD. De kwestie met den heer Kater - Een desolate weg - Veel leegstaande woningen; enkele geholpen bouwvereenigingen. Gisteravond te 7 uur kwam de raad onzer gemeente ln openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, dr. II. J. Lovink. Secretaris: K. Salverda. Aan wezig 16 leden, afwezig de heer Boeren. Een lange reeks van minder belangrijke mededeelmgen volgde. De tongen kwamen pas los, toen B. en W. voorstelden, na hun toelichting op de adressen van den arts Kater van Boskoop, op die zaak niet nader ln te gaan en deze adressen voor kennis geving aan te nemen. De heer B. Spreij kon zich hier geheel mee vereenigen. Hij is dankbaar voor de serieuze behandeling der vragen en spreekt zijn afkeuring uit over de minderwaardige toon en over het lage gehalte der overdreven beschuldigin gen, in de adressen voorkomend. Vooral komt hij er tegen op, dat de voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur daarin voor leugenaar uitgemaakt wordt. De heer Den Uijl vindt ook de toon zeer ge zwollen en wil de adressen ook niet ver dedigen. Hij meent, dat de werkwijze vna het Burg. Armbestuur geheel conform de voorschriften gaat, maar zijn bezwaar is, dat die niet ingericht zijn voor de eischen van den tegenwoordigen tijd. De heer Van Kleef stelt voor den arts afschrift van het antwoord van B. en W. te zenden. De man, waarover het gaat, heeft geklaagd, dat hem door het B. A. gevraagd werd, waarom hij niet aan het kerkelijk leven meedeed. Die vraag kwam niet te pas. Van de gelegenheid maakt spr. gebruik om mee te deelen, dat hem bij een bezoek aan het Weeshuis bleek, dat daar alles zeer goed in orde is. De voorzitter merkt op, dat de vraag naar het kerkelijk leven ge daan kan zijn om na te gaan, of er van kerkelijke zijde ook steun gegeven werd. Volgens de Armenwet moet eerst een grondig onderzoek ingesteld worden. Op de verschillende vragen van den heer H. van Kleef door ons destijds gepubli ceerd, (Red.), inzake den slechten toe stand van den Heerenweg, hieromtrent eveneens ontvangen schrijven van de Kamer van Koophandel en werkgeversver- eeniging, dienen B. en W. een breedvoerig antwoord in. Daaruit blijkt, dat de ge meente voor 0.9 K.M. van dien weg onder houdsplicht heeft en dat de resteerende I.5 K.M., die binnen de gemeente ligt, voor rekening van den polder komt. Het eerste gedeelte is goed onderhouden. Het verdere deel is slecht. Uitvoerig zetten B. en W. uiteen, welke onderhandelingen ge voerd zijn en hoe B. en W. bereid zijn een jaarlijksche bijdrage van f. 1000 te geven, maar dat zij niet wenschen in te gaan op een voorstel van den burgemeester van Leimuiden, om die bijdrage te verhoogen tot f.2192 per jaar, zooals gevraagd wordt. De heer Van Kleef is dankbaar voor de antwoorden, maar zou gaarne meer tast baar resultaat hebben. De heer Den Ouden raadt aan de besprekingen over deze zaak niet voort te zetten, 't Geldt hier een fi- narcieele overeenkomst en deze kan veel beier eerst binnenskamers gereed ge maakt worden. De heer Lan zou willen, dat onze gemeente beter uit den hoek kwam. De voorzitter wil niet, dat de ge meente betaalt voor wegen, die buiten de gemeente liggen. Wij hebben wel belang bij een goeden weg, maaar niet bij een mooien autoweg. Ged. Staten moeten daarvoor zorgen. De heer Den Ouden gaat van hetzelfde standpunt uit. Wij hebben alleen te zorgen voor het deel van den weg, dat binnen de gemeente ligt. De heer Van Kleef merkt op, dat de bewoners van Leimuiden en Rijnzaterwoude niet anders dan met levensgevaar Alphen kunnen be reiken. Voorz.: „Maar dat is niet onze schuld! Het gedeelte van Alphen is goed en de gemeente wil een deel van de ver plichtingen van het polderbestuur nog overnemen." De heer Ruting zegt, dat het polderbestuur op zich nam den weg te verbeteren en die dan over te dragen. Maai- dit gaat niet gratis. Zoo zijn de boe ren niet! Hij steunt B. en W„ die altijd gaarne de ingelanden helpen. En wie ge zien heeft, hoe lustig de auto's ter gele genheid van het concours te Hoofddorp over dezen weg reden, kan niet gelooven, dat de weg zoo slecht is. Wethouder Spreij zegt, dat het polderbestuur bij over dracht van den weg voor elk der 2000 boomen f. 12 vraagt en bovendien f. 100 per K.M. voor den berm, zoodat het dan een som van f. 27.600 in handen denkt te krijgen. De heer Den Ouden: „Daar heb je nu de schaduwzijde van een openbare behandeling in dit stadium. Besloten wordt rustig te wachten op een nadere aanschrijving van Ged. Staten. Een ver zoek van het bestuur der scholen aan de Stevinstraat, om gelden voor aanschaf fing van leermiddelen, wordt in handen gesteld van B. en W. Evenzoo een verzoek van de Middenstandsvereeniging, be- oögend maatregelen te nemen tegen het venten. Nader was ingekomen een ver zoek van W. Rijlaarsdam en G. Baelde om zoo spoedig mogelijk weer aangesloten te worden aan de waterleiding. De heer B. Spreij vraagt directe behandeling dezer zaak, daarbij gesteund door den heer Van Kleef. Wethouder Herngreen deelt mede, dat de watermeter in het onderhavige perceel gedurende de eerste zes weken van dit jaar een verbruik van 30 kub. M aan gaf en over het tweede tijdperk 399 kub. M. De meter is opgezonden naar Utrecht, daar terdege onderzocht en daarbij bleek, dat er geen enkel defect aan was. De heer Baelde kan iederen dag den meter terug krijgen als hij maar f. 36.90 betaalt, des noods onder protest. Dat er een spinne- web achter het glas zat. zegt niets. Die ruimte ls nooit hermetisch afgesloten. De meter zelf was absoluut dicht. Er is ge heel volgens de voorschriften gehandeld. Nu gaat het niet aan, dat de Raad zegt; „Plaats den meter toch maar weer." De betrokkene wil den directeur niet eens te woord staan. Nader gevraagd, waar het water dan gebleven kan zijn, zegt de wet houder daarop fn besloten zitting te wil len antwoorden. Een adres van het Verbond voor Natio naal Herstel, dat een onderzoek vraagt naar een eventueele revolutionaire ge- LAND HEDEN: Den Burcht: Lezing over „Radius- in t> 8'/s uur nam. ^et r, Maandag. Oud-Hortuszicht: Concert Leldsche CL-I® ril Harmoniever. 8 uur nam. ban H< BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nt I „De nachtkroeg van Parijs". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu,| Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nat I „Manolescu en de Vrouwen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 UjJ Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. na»| „Bedtime-story". Woensdag en Zaterdag nam. 2 ml Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urn r DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genetl kunde: Consultatiebureau voor moeilijf kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Tot f met 16 Augustus gesloten. Inenting diphterie 45 uur nam. van - Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde: Consultatiebureau voor AlttJ holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): Bouwmeet-I ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 r:| matinee. De avond-, nacht- en Zondagdienst del apotheken wordt van Maandag 17 Juli toll en met Zondag 23 Juli a.s. waargenom?cl door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt Telefoon 552. RECLAME. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct Doos 45 ct. Bij Uw drogist j 4269 zindheid van onderwijskrachten, wordt li handen gesteld van B. en W. Het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot wijziging der alg. politieverordening wordt z. h. st. aange nomen. Alleen geeft de heer B. Spn, nog eenige wenken voor een nog bete regeling, welke in overweging zullen wot- den genomen. Het betreft hier de aanne ming van het reeds gepubliceerde paij keerverbod, etc. Eveneens passeert den hamer het voo stel van B. en W. tot restitutie aan Hl Schouten van ten onrechte opgelegden a |l door hem betaalden aanslag van hei vergunningsrecht 1932/33 ten bedrage van f. 56.25. Tot lid der schattingscommL":e bedoeld in art. 57 der wet op de ink.bel waarvoor aanbevolen de heeren R. Kroo; en L. N. v. Dien, wordt eerstgenoemde te noemd. Het lid van den Raad de heer E G. Veltman wordt benoemd als gedet- geerde in het bestuur der speeltulnveret „Bloemhof". Wijziging der begrooting 1932, van de Water- en Lichtbedrijven en die van het algemeen armbestuur worden eveneens z. h. st. aangenomen. Aangenomen vrord' het voorstel tot verkoop van een perceeel bouwgrond aan den heer W. Barreveld a- d. Hofzichtstraat. Langdurige bespreking geeft ook het voorstel van B. en W. inzake het verleenen van bijdragen aan woning bouwverenigingen alhier, in de exploi tatietekorten. Weth. Herngreen verklaar: zich als minderheid van het Dag. Bestuur tegen dit voorstel. Hij wil wel huurverla- ging, maar komt er tegen op, dat de ge meente het tekort der bouwvereenigingen voor haar rekening neemt. De verant woordelijkheid moet blijven bij de veree niging. Wél moet de gemeente steunen maar spr. zou dit willen doen door middel van 'n renteloos voorschot. Spr. wil geen gift verstrekken, maar wel wil hij helpen waar het noodig ls. De heer Den Uijl kom! daartegen op. en zegt, dat de vele leeg staande woningen er allertreurigst uit zien. De politie heeft verzuimd hier 9 toezicht te houden. De heer Den Ouden ls het met wethouder Herngreen eens. Als die vereeniging aan een ander blok tekort komt, zou de gemeente bij moeten sprin gen De heeren Verdonk en Van Kier' juichen het voorstel toe. Zij zouden het op prijs stellen, indien de nu verwaar loosde woningen door huurverlaginS straks weer verhuurd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat het nog wel een P°®! zal duren, voor het Rijk in gevallen n» deze de helpende hand biedt. Hij gaat de gevolgde politiek nog eens na. De grap heeft het Rijk f. 700 millioen gekost. Spr- heeft strenge orders aan de politie ge geven voor verscherpt toezicht op de leeg staande woningen. Maar het eenige mid del tegen verdere verwaarloozing ls 'e zorgen, dat de huizen weer verhuurd kun nen worden. Spr. hoopt, dat dit bij aan neming van dit voorstel bereikt zal wor den. Weth. Herngreen zet zijn standpunt nog eens nader uiteen, en na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B en W. met 12 tegen 4 st. (die der A.-R.) aan genomen. Bij de rondvraag drong de heer Rutin? aan op controle der hooiboren. Hem wera geantwoord, dat dit reeds gedaan ls. Hierna ging de raad over in geheime zitting. Aanrijding. Des avonds te ongeveer halftien is h®' vijfjarig dochtertje van V. uit de Maurits- straat aangereden door den wielrenner ft- uit Delft, die met groote snelheid gehee links van den weg reed. Het kind wera ernstig verwond aan hoofd en handen- Dr W. verleende de eerste hulp. Tegen den wie enner ls proces-verbaal opgemaak 2-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6