Huidlijders LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Juli 1933 UIT DE OMSTREKEN. tegjn HUIDAANDOENINGEN a—s AALSMEER Aanbesteding. Bij dc alhier gehouden onderhandsche aanbesteding door de bouwkundigen C. O. Luik en N. Langhout, voor den bouw eencr rozenkas voor rekening van de heeren G. Hartman en Co. alhier, werd het laagst ingeschreven door Gebr. den Ouden te Rijk voor f. 1050. fllveren jubileum van den heer J. Ay. Donderdag a.s. zal het 25 jaar zijn ge leden .dat de heer J. Ay, wonende Hadley- straat alhier, bij de Spoorwegen in functie trad Eerst te Schagen, is de heer Ay sinds Mei. 1917 aan het staiion alhier ver bonden, thans als commies. Zoowel bij het personeel als de burgerij is de heer Av zeer gezien. Deze dag zal voor hem dan ook wel tot een feestdag worden geibaakt' tlitslag aanbesteding. Aterdag is hier ten Raadhuize door AM architect ir. W. Gijzen, namens de llftteffende landarbeiders onder de plaat selijke aannemers aanbesteed de bouw van 20 landarbeiderswoningen aan den iVilgmlaan jn pian ZuidI in perceelen van 2 3 woningen). De laagste inschrijvers Perceel A '3 woningen) De Vries en Bo gaard f.8460: perceel B '3 woningen) J. Gelein f.8343: perceel C (3 woningen) Burgers en Vonk f.8379; perceel D (R woningen) Kloosterman f.8430; perceel E m woningen) gebrs. Van Willigen f.5508; perceel F (2 woningen) J. Bosman f5380; perceel G (2 woningen) J. Bosman f5715: pèrceel H ((2 woningen) P. Terreehorst f,5692. De gunning werd alsnog aange- uden. Aangereden. Set 11-jarig zoontje van den heer L. H. ommel te Aalsmeer-Oost is door een auto aangereden. Het knaapje brak daar- een been. Na voorloopige geneeskun de behandeling is het kind ter verdere pleging naar een ziekenhuis te Amster dam vervoerd. Ned. Herv. Kerk. Bet resultaat van den de vorige maand houden rondgang voor de tweede pre- kantsplaats te Aalsmeer-Oost is ge lest, dat daarmede een bedrag van f. 163.83 werd ingezameld. De voor het zelfde doel gehouden collecte in het Oost- einde gaf bovendien een resultaat van f|42.93, te zamen dus f. 206.76. „Albert Heyn's Fanfarecorps" I Zaterdag tegen den avond arriveerde aan den Stationsweg alhier „Albert Heyn's Fanfarecorps" uit Zaandam. Vóór den Tnkel der firma aan de Zijdstraat werd ^uziek ten beste gegeven, hetgeen veel enschen op de been bracht. Vervolgens werd gemarcheerd naar hotel „De III olommen", waar een programma, be- ande uit een 10-tal nummers ten ge- Joore is gebracht. Voor een en ander was el belangstelling. Uitslag aanbesteding. De door het bestuur der Centrale Aals- msehe Veiling gehouden openbare aan- esteding van schilderwerk der gebouwen jad tot uitslag, dat van een 15-tal firma's inschrijvingen waren ingekomen. Het hoogst werd ingeschreven door Scholtz en Co. te Amsterdam voor f. 2450,-, het agst door J. c. van Wijngaarden, even ts te Amsterdam voor f. 850,-. Mej. A. E. Prins, onderwijzeres aan .°'L school Columbialaan, heeft als danig ontslag aangevraagd. eei BENTHUIZEN. Belanghebbenden in deze gemeente, öie meenen recht te hebben op een voor >5't jaar 1933—1934 kosteloos rijwielbelas- ingmerk, kunnen zich a.s. Donderdag- ivond van 6 tot 8 uur (o.t.) vervoegen ten icmeentehuize alwaar de assistent dienst leider de heer H. Tor, zitting zal houden. HAARLEMMERMEER. Begrafenis G. B. 't Hooft. Zaterdagmiddag had op de algemeene paafplaats te Hoofddorp onder veel "langstelling de teraardebestelling plaats an het stoffelijk overschot van wijlen hen heer Gerrit Blankers 't Hooft, tn C burgemeester van deze gemeente Üa„ j andere vooraanstaande personen 'oonden de droeve plechtigheid bij. Ernstig auto-ongeluk. Op den Spaarnwouderweg raakte de esiuurder van een auto, de heer van der Jien te Amsterdam, de macht over 't _uur kwijt, waardoor liet motorrijtuig in -n waterkant reed, over den kop sloeg 'n den tocht terecht kwam. Een pas- «K.h wielrijder, die het ongeluk zag eoeuren, slaagde er met veel moeite in "eer v. d. B., die zwaar inwendig Ëfbneusd bleek te zijn, onder de in den modder weggezakte auto vandaan te halen. ™l werd per ziekenauto naar het St. gebracht Gasthuis in Haarlem over- o HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: k fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 2 hrebkers 3 grondwerkers, 2 metselaars, 7 opperlieden, 8 timmerlieden, 1 mach. hout bewerker, 1 loodgieter-zinkwerker, 1 half was-metselaar, 1 stoffeerder-behanger, 1 steenhouwer, 1 mandenmaker, 1 vloerleg ger 1 waschknecht, 1 eliectricien, 1 scheeps maker, 2 smeden, 1 wagenmaker, 1 horloge- S—h smid-bankwerker, 1 verw.-mon- boekbinder, 2 broodbakkers, 17 Woemistarbeiders, 191 landarbeiders, 4 boerenarbeiders, 6 tuinarbeiders, 1 plant- soenarbeider, 1 jeugdig landarbeider, 2 m. winkelbedienden, 1 venter, 1 handelsreizi- fh schipper, 2 halfwas-schippers, 4 SLa"ffeu,rs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 wegwerker, 1 trambeambte, 1 boekhouder, 4 kantoorbedienden, 1 vr. kantoorbediende, 36 losse arbeiders, 1 handlanger, 1 con troleur. Totaal 322. Aanvragen werkgevers: 24. Plaatsingen: 23. Andere gem.: 1. Teruggetrokken: 7. Vervallen39. De Baden. Overzicht van in het Gemeentelijk Bad huis genomen baden in de maand Juni 1933: 177 Kuipbaden; 941 douchebaden, 134 douchebadcn kinderen, Volksbadon 1 kuip bad, 31 douchebaden, 12 douchebaden kin deren. o KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J G. Hommels, Zeehospitium; P. J. H. v. d. Ende, te Brittenstraat 4 b; W. G. v. d. Ende, idem; Wed. J. Vis- Kranenburg, Voorstraat 61: W. J. Kievit, Wassen.weg 9a; Corn. Volker, Kerkstraat 28; P. v. d. Bent met gezin, Noorderstr. 21; M. Ouwehand, Binnensluis 8, W. Zui- derduijn, idem; J. M. Groenewoud Voor straat 20 b. Vertrokken: VV. v. d. Plas, Wassen.slag 12, Wassenaar: A. v. Duijvenbode, D. Har- togstraat 36, Velsen IJmuiden: A. Verdoes, idem, idem; J. v. Hasselt, Soembastraat 44, den Helder; E. P. Kramer, idem, idem; A. Nemeth, Pioenstraat 14, Leiden; Th Hogenes met gezin, v. Egmondstraat 14, Noordwijk. KATWIJK AAN ZEE. Voor het te Amsterdam gehouden examen Nederlandsche Handelscorrespon dentie van de Federatie „Mercurius is slaagd onze plaatsgenoote mej. T. K. den Dikken. o LISSE. Bedankt. Ds. Ponstein heeft bedankt voor het beroep der Chr. Geref. Gera. te Aalten. NOORDWIJKERHOUT. Gouden klooster-jubileum. Zaterdag was liet groot feest in 't St. Bavo-Gesticht. Toevallig vertoefde daar de Generaal-Overste van de orde uit Gent, die op inspectie-reis was en juist dien dag zijn gouden klooster-jubileum vierde. Alle patiënten werden feestelijk onthaald en 's avonds werd op het fantastisch ver lichte terrein een schitterend vuurwerk ontstoken. De werkloosheid. De werkloosheid neemt hier weer toe. Het bollenrooien loopt te" einde en Zater dag kregen ruim 20 werklieden ontslag bij de firma Zonneveld en Co. alhier. OEGSTGEEST De N.Z.H.T.M. Harmonie heeft onder leiding van den heer Reinier van 't Hoff een volksconcert gegeven op het terras van „het Witte Huis". Niettegenstaande het gure weer, was de belangstelling vrij groot. Het is te hopen dat een volgend concert begunstigd wordt door milder weer, dan zal ook zeker de j belangstelling grooter zijn! De heer- L F. J. Pommée alhier be haalde aan de M. F. S. te Haarlem het einddiploma in de afdeeling Werktuig bouwkunde en de heer M. van der Puttén in de afdeeling Electrotechniek. Thans is onder het vee van den land bouwer J. v. d. G., welk vee weidende is in den Broekpolder, mond- en klauwzeer uit gebroken. Van gemeentewege zijn de voor geschreven kenteekenen geplaatst. SASSENHEIM. Verslag Gemeentelijk grond- en woning bedrijf in 1932. De oorspronkelijke grootte van de bij het Grondbedrijf ondergebrachte gronden bedroeg 27.15.72 H.A. Tot Dec. 1932 was hiervan in totaal verkocht 3.46^20 H.A., zoodat thans nog aanwezig is 23.69.52 H.A. De opbrengst van de verkochte gronden heeft bedragen f. 97.193.09. Ds gemaakte winst is gereserveerd en bedraagt f. 63.257.06Vs. De perceelen teelland en weiland zijn publiek verhuurd. Op de huur prijzen is een tijdelijke korting toegestaan van 40 pet. voor het teelland en 25 pet. voor het weiland. Het grondbedrijf exploiteert 2 sport terreinen n,I. „Sporthoff" en „De Kooi'. Dit laatste wordt nu geheel nieuw aan gelegd en uitgebreid Het belooft inder daad een mooi terrein tc worden voor de beoefening der verschillende sporten. Bij het Woning-bedrijf zijn ondergebracht de complexen „Amerika'', „Kerklaan' en „De Kooi" Voor den bouw van het laatste complex is door het Grondbedrijf een voorschot verstrekt uit de reserve. De leeningsschuld bedroeg: van het Grondbedrijf f. 113.476.88V2; van het Wo ningbedrijf: complex „Amerika" f. 3.635.71; complex „Kerklaan' f. 18.631.26; complex „De Kooi" f. 13.314.43. De boekwaarde der vaste bezittingen van het Grondbedrijf was f. 145 419: de boekwaarde van het Woningbedrijf was gelijk aan de schuldresten van het be trokken complex. Het verlies van het grondbedrijf bedroeg in 1932 f. 1.613,01, terwijl de exploitatie van het woningbedrijf eveneens een nadeelig saldo gaf. Gedurende den seizoentijd in het bloem- bollenbedrijf is het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor opengesteld als volgt: Voor Postzaken: 8—12.30, 1.30—4 en 5,307.30 uur. Voor telegrammen en telefoongesprekken 8—12.30, 1.30—4 en 5.30—9 uur. Aangeslotenen aan het Telefoonnet kun nen evenwel dag en nacht telefoneeren. Voor het in ontvangst nemen van aanvragen voor kostelooze belastingplaatjes zal ten Raadhuize zitting worden gehou den op Donderdag 20 Juli, Maandag 24; 4"h en Woensdag 26 Juli des avonds van 7.30—9 uur. VEURLETDSCHENDAM Onder leiding van den heer Koole heeft een bijeenkomst plaats gehad om te komen tot oprichting van een tooneelver- eenlging, waartoe in principe werd beslo ten. Binnenkort komt men weder bijeen voor de verkiezing van het bestuur enz. Het voorloopig adres ls bij den heer Koole, Tedingerstraat 72. VOORHOUT. E K. Pluimvcevereeniging D.V.V. Bovengenoemde vereeniging vergaderde alhier in café „Boerhaave". Nadat de notulen ongewijzigd waren goedgekeurd deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging voor de a.s. tentoon stelling de zaal van den heer Angevaare op zeer gunstige voorwaarden kan huren. indien nl. de tentoonstelling niet vol doende oplevert, behoeft de vereeniging niets te betalen. De verdere afwikkeling van deze zaak is in handen van de ten toonstellingscommissie gesteld. Voorts wees de voorzitter er nadrukke lijk op, dat voortaan slechts onder num mer geveild zal worden. Vervolgens werden als bestuursleden ge kozen de heeren Verlaan en De Vroomen en als voorzitter de heer H. Zuidhoek. Tot lid van de tentoonstellingscommissie werd benoemd de heer Paardekooper. Namens de controle-commissie deelde de heer. v. Werkhoven mede, dat boeken en bescheiden van den penningmeester ln orde bevonden zijn. Na afloop der ver gadering volgde de gebruikelijke verloting van enkele konijnen. o VOORSCHOTEN Jongen door tram gedood. Zaterdagmiddag omstreeks half drie heeft nabij het Burgemeester Venède- park een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De 12-jarige W R.. wonende aldaar, wilde het park per rijwiel Inrijden toen gelijktijdig een tram, versnelde dienst, aankwam. De jongen werd tegen den grond geworpen en bekwam een groote hoofdwond en een hersenschudding In de ouderlijke woning Is hij door de doktoren M- van der Stoel en H. de Boer voorloopig verbonden en daarna per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Enkele uren na aankomst ls hij aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. Tegen den walkant gebotst. Zaterdagnacht is een motorschuit gela den met fruit in de Vliet door tot nu toe onbekende oorzaak uit zijn roer geloopen en tegen den walkant gebotst. Een groot gedeelte der deklast, bestaande uit kisten met citroenen, sinaasappelen, pruimen, enz kwam in het water terecht. Verschillende personen zag men er gis teren op uit trekken voorzien van een schepnet om spoedig daarna weer terug te keeren met de noodige. buit; vooral de jeugd profiteerde van-gratis fruit eten! Ten slotte zag men niets anders meer dan citroenen drijven, waaraan blijkbaar geen behoefte was. Eindexamen Instituut Wullings. Instituut Wullings. B-afdeeling. Ge slaagd: K. Brandsma, R. van Egmond. W Everts, J. H. van Ketwich, L. Kramers, J. Kwast, B. B. G. Lagers, M. Leeuwenburgli, C. M. Molhuysen, J. L. v. d Tas G, Tj. Fion, J. L. de Bock, N. E. de Brauw M J. Doppenberg, F A Eerdmans, J. Faber, A, J de Groot, J. A. de Miranda en R. van Steden. RECLAME. WASSENAAR. ALPHEN. Eindexamen der Chr. H B S. Geslaagd voor het eindexamen der Chr. H.BB. alhier: W Augustinus. Nieuw koop; J. Koster. Zwammerdam: M. S. Kreft, Reeuwljk; J. C. Plek, alhier; Th. Spreij. idem; PL Stehouwer, idem; J L. v. Wermeskerken, Idem: K, IJdens, idem; J. J, B van Zwieten, idem. Afgewezen geen. Aanrijding. In de Prins Hendrikstraat had een aaiv rijding plaats tusschen een vrachtauto van den expediteur C alhier en een woon wagen. afkomstig uit Gorinchem. De woonwagen werd hierbij beschadigd en I moest ter plaatse worden hersteld voor dat de reis kon worden vervolgd. Tegen den autobestuurder zal proces-verbaal j worden opgemaakt. Dalende werkloosheid. Het ls een gunstig teeken, dat het aan tal ingeschreven werkloozen in onze ge meente thans 601 bedraagt, tegen 691 het vorige Jaar. Verkeersongeluk. De wielrijder N. uit Bodegraven stak j gistermiddag plotseling den Steekterweg I over naar het rijwielpad HIJ werd door een passeerende auto gegrepen, hij werd over de straat geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Na ter plaatse door dokter Schreuder te zijn verbonden, is hij per auto naar zijn woonplaats vervoerd. Onze plaatsgenoot J. Vellekoop slaagde voor het eindexamen Middelbaar Technische School te Haarlem, afdeeling Werktuigbouwkunde. In de Prins-Hendrikstraat had een tweetal militairen per motor het ongeval met den motor te vallen, doordat zij met de treeplank ln aanraking kwamen met den trottoirband Een der militairen be kwam hierbij een beenwond. Behalve op de gewone kantooruren zal alhier op 18 en 25 Juli en 3 en 8 Aug. des avonds van 7—9 uur gelegenheid be staan tot het aanvragen van kostelooze rijwielmerken bij den ontv. der dir. belas tingen. wiens kantoor ls gevestigd in de Raadhuisstraat. Waarom zoudt U hcelc nachten wakker Hagen, ter wijl het D.D.D -Recept tegen Huidaandoeningen de ondragelijkste jeuk In enkele secon den doel bedaren? „Bij dc eerste be vochtiging verdween de jeuk" schrijft dc Heer J. W. M. Ie Haarlem. „Ik heb veel zalf en smeersels gebruikt, maar eerst nu ik D. D. D. heb Is mijn ekzecm na vijf jaar lijden sterk aan hel verbeteren." D. D D. Is geen vet tige zalf doch een heldere vloeistof, die onmiddellijk diep In dc huld- porlên doordringt en daar de ziekte kiemen doodt bij Ekzecm, Dauw worm, Open Bcenen, Zweren, enz. Flacons A f0.75 en <230 bil Apothekers rn Drogis'en. a 14 Q g.1)**:^ Geneesmiddel 9733 Gedurende de afgeloopen week, wer den in de bad- en zweminrichting tc dezer plaatse, 225 heeren-, 416 dames- en 117 volksbaden genomen. Onze plaatsgenoot Evert Hagen, leer ling aan het Gymnasium te Doetlnchem, ls bij de gehouden overgangsexamens al daar overgegaan van de 2de naar de 3de klasse. Gevonden: 2 paar gymnastlek- sehoentjes, hengel met vischtulg, dames rijwiel, enkele sleutels, kindermutsje en armband. Inlichtingen politiebureau. ALKEMADE. De Arbeidsbeurs. Vergadering „Koningin Wilhelmina Vereeniging." In het Wapen van Wassenaar hield de Koningin Wilhelmina Vereeniging haar al gemeene ledenvergadering In zijn openingswoprd bracht dc heer H. Brouwer dank aan het Bestuur der Chr. Oranje Vereen, voor den krachitgen steun en de medewerking in het afgeloopen jaar van haar ontvangen. De notulen der vorige alg. vergadering werden voorgelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld De voorzitter deelde mede, dat in de kinderfeesten een reorganisatie zat plaats vinden In overleg met de vereeniging van schoolhoofden is besloten dc leiding der kinderfeesten hoofdzakelijk in handen te geven aan het onderwijzend personeel. De vier eerste klassen van iedere school zullen worden ondergebracht in een of meer groote zalen waar zij zullen worden vermaakt en onthaald. Voorts zal de route der schoolkinderen-optocht beduidend wor den ingekort. Door den secretaris werd hierop het jaarverslag voorgelezen. Hieruit bleek, dat in het afgeloopen jaar voor het eerst sedert vele jaren met een beduidend verlies is gewerkt mede door het feit, dat er geen afgesloten terreinen waren en tegenover de uitgaven bijna geen inkom sten stonden. Hierop werd door den penningmeester een zeer uitvoerig overzicht gegeven van de inkomsten en uitgaven der vereeniging. De inkomsten beliepen f. 2688.71, de uit gaven f. 4229.44 alzoo een nadeelig slot van f. 1540.73. Op advies der controle-commissie werd den penningmeester decharge verleend. In de vacature H. H. v. d. Plas als Controle-commissie werd bij acclamatie benoemd de heer J. W. van der Aa. Door den voorzitter werd den heer H. H. v. d. Plas dank gebracht de in deze functie aan de vereeniging verleende diensten. In de bestuursvacatures van de heeren O. Gardien en D. Lievense, werden ge kozen de heeren J. Versteeg Czn. en Jac. Cossee. Hierop werd zonder hoofdelijke stemming besloten twee dagen feest te vieren en wel op 30 en 31 Agustus a.s. De door de leden in verband hiermede gedane voorstellen zullen door het be stuur worden bestudeerd. Op voorstel van het Bestuur werd met alg. st. de heer C. Versteeg Sr., die ge durende 23 jaren in het bestuur had zit- tng gehad, wegens zijn groote verdiensten voor de vereeniging, tot eere-lid der Ver eeniging benoemd. Bij de rondvraag Werden nog eenlge huishoudelijke zaken naar voren gebracht. Bij het plaatselijk orgaan van de arbeids bemiddeling staan ingeschreven 62 werk zoekenden, w.o. 43 landarbeiders, 14 bouw- vakarLeiders, 2 metaalbewerkers, 3 .diverse arbeiders. Inspectie Zuivetcentrale. Door den controleur der Crisis-Zuivel- centraie E. is inspectie gehouden Bij een zekeren D. trof hij een quantum boter aan dat niet van de vereischte waarmerken voorzien was. De hoeveelheid is in beslag genomen en ten Raadhuize gedeponeerd Tegen den overtreder is proces-verbaal opgemaakt. Dc heer S. Smit, dienstgeleider der Directe Belastingen tc Alkcmadc zal voor belanghebbenden, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielbelastingmerk, ge legenheid geven, aangiften ter bekoming dier merken, af te halen en in te leveren ten zijnen huize op 20, 25 en 27 Juli en op 1, 3 en 8 Augustus telkens vail 6V2— 8Va uur 11.111. Na behandeling dier aan giften zullen op bovengenoemde tijden ook de bovenbedoelde belastingmerken kunnen worden afgehaald. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrlanus Johannes, z. van J van Zwieten en A. G. Compler, Ondertrouwd: J. M G van Goozen 28 j. en M J. Heyneman 25 j. Overleden: Jan van Klaveren gch. met G. W. Karreman 57 j. J. M. Raaphorst wed. v. A B de Koning 74 J. Ph. Rade- maker geh met J. van Gorkum 71 J, Bedankt. Ds. mr. G. M. den Hartogh, pred. der Gereformeerde Kerk alhier, heeft voor het beroep naar 's-Gravenhage (Oost) bedankt ■Mond- en klauwzeer. In onze gemeente Is bij enkele veehou ders onder het vee het mond- en klauw zeer uitgebroken. Geslaagd uitstapje. De Ch.\ Jongemetsjesvereeniglng „Febt" heeft onder leiding van haar presidente, mej. J. C. Boer, een uitstapje gemaakt naar Apeldoorn, De reis werd gemaakt per autobus van den heer A. Erkelens al hier. Omstreeks 10 uur keerde het gezel schap hoogst voldaan weer in ons dorp terug. De werkloosheid. Bij 't correspondentschap der arbeidsbe middeling staan 115 personen Ingeschre ven. waarvan 30 steuntrekkend. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Geboren Feikje, d. van J. H. Btoersnia en II. de Jong. Ondertrouwd: Hillebrand Bosman, 26 jaar I en Heiltjc Hoogebooin, 23 jaar. Vereeniging voor Wijkverpleging. Dc heer K. Mol, die jarenlang zijn j krachten wijdde aan dc vereeniging voor j wijkverpleging, heeft op medisch advies I als voorzitter dezer vereeniging moeten i bedanken. Teleurstelling voor dc Ouden van Dagen. Het comité dat zich telkenjare heeft beijverde om de ouden van dagen uit deze gemeente een uitgaansdag ie bezorgen, waarvoor het altijd zeer veel belangstel- ling en medewerking heeft gehad, moet i zijn pogingen om dit jaar wederom zoo'n j dag te organiseeren opgeven, wegens ge- brek aan geldmiddelen, alsmede een te j gering aantal autobezitters. Dit is voor de oudjes wel een bittere teleurstelling! Verlaging Elcctriciteitstarieven? De Nederlandsche R.K. Hanzebond van Slagerspatroons, heeft in een onderhoud met het college van B. en W. bepleit om de electriciteitstarieven voor het slagersbe- drijf, met name met liet oog op z.g. klein koeltechniek, waarvoor een tarief geldt van 16 cent per K.W. voor de eerste 2000 K.W. te wijzigen. B. en W. hebben in verband hiermede een onderzoek Ingesteld, waaruit bleek, dat bij tegemoetkoming van het verzoek, ook dezelfde faciliteiten verleend moeten wor den aan alle gebruikers van één phase- motoren en z.g. bedrijfstoestellen, bij kap pers, kruideniers e.a. waarom zij den raad dan ook voorstellen het tarief te wijzigen en de prijs voor één phase-motoren e.a. te bepalen op 10 cent per K.W. met een dubbel metertarief. Het zilveren jubileum der R.K. School. Gistermorgen had in de R.K. kerk een plechtige Hoogmis plaats, in verband met het 25-jarig bestaan der school. In den na middag werd er ln de school een receptie gehouden, waarvan een druk gebruik ge maakt is. Zeer vele Kerkelijke en Burger lijke autoriteiten, alsmede het Schoolbe stuur van hier en elders, en voorts een groote schare belangstellenden maakten hun opwachting en kwamen de Zusters complimenteeren met dit heuglijk feit. Aan de zusters werd namens de leerlin gen een geschenk aangeboden bestaande in een volledig bad met geyser. Hedenmorgen en Donderdag, zullen er in het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan feestelijkheden plaats vinden. Door de kin deren der verschillende klassen zullen zang en tooneelstukjes ten gehoore worden ge bracht, terwijl de ouderen een revue zul len opvoeren. De kinderen zullen hierbij getracteerd worden. NOORDEN. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk voor de Diaconie bracht op de som van f. 22.90. De Geref. Kerk alhier ontving van haar zusterkerken te Alphen aan den Rijn de som van f. 75 24. Benoemd is tot pres. kerkvoogd der Ned. Herv Kerk de heer J. Nel. zulks in de plaats van wijlen den heer N. Plomp en tot kerkvoogd de heer P. Augustinus. WADDINXVEEN. Vuurtje stoken. Een paar kinderen, die aan het vuurtje stoken waren hadden het ongeluk door het vuur te worden aangetast. Door spoe dige hulp werden de vlammen gedoofd en kon erger worden voorkomen. Toch was dokters hulp noodzakelijk daar beiden nog brandwonden hadden In een sloot gereden. Op den Breedeweg reed de bakker T„ door een defect aan de stuurinrichting in de sloot. De auto stond met de radloteur in de modder Toegeschoten hulp wist na veel moeite de portiersramen te openen en op deze wijze den bakker en zijn knecht te bevrijden. De auto is met de kraanwagen van v. Nielen gelicht. WOUBRUGGE. Beroepen. De heer H A. Jeliema, cand. der Ned. Herv. Kerk alhier, ontving beroepen uit Grijpskerke 'Z.i en Hengelo (O). Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij (Jw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7