7 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 17 Juli 1933 SPORT. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. VISSCHERIJRERICHTEN. VRAGENRUBRIEK. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. ■Gistermiddag uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 765. i telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. instituut te Oe Blldt. Hoogste stand 769.5 te Toulouse. Laagste stand 752.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 18 Juli. Meest matige Zuid-Westelijke tot Wes telijken wind. Meest zwaar bewolkt of be trokken. Waarschijnlijk eenlge regen. Weinig verandering in temperatuur. bittenlandsch weerbericht. v, h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. De rug van hoogen druk, die zich aan vankelijk sinds Zaterdag uit het Zuid westen ontwikkelde en die een kans op verbetering in den toestand scheen te Beloien, is aan den Noordkant alweer sterk aangetast, zoodat waarschijnlijk de verbetering vpor ons land slechts een voorbijgaande zat zijn. Zware regens vie len in het afgeloopen etmaal op enkele plaatsen in Duitschland en Frankrijk, maar de grootste hoeveelheid, 25 m.m., die te jyon werd afgetapt, bleef ver beneden ie van den vorigen dag, toen Munchen l0 m.m. had. Over het geheel gebied is e windkracht matig, alleen aan de Mid- -llandsche Zee is het stormachtig. Och- itendtemperaturen van 20 graden en hooger, Jomen op het weerkaartje niet voor. in inland komt buiten het gebied iets «ogerc temperaturen voor. In Frankrijk "erschen in het midden en Zuiden over Uitgestrekte gebieden windstilten bij een Ideren hemel. luchttemperatuur. uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 161/.1 gr. C. (62 gr. F.). 3 uur nam.: W/s gr. C. (64 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. Jl.m. te 12 u. 48 min.; n.m. te 1 u. 10 min. waterte5iperatuur. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 19gr. C. Zweminrichting „De Zijl". I 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9.13 n.m. tot 4.28 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Juli: op: 24 u. 45; onder: 17 u. 35. VOETBAL. nederlaag wedstrijd koudekerk. Zaterdagmiddag speelde Koudekerk I tegen S. l. f. ii. Uitslag 3—3. Ook nam de vereeniging deel aan de 40 K M. afstandsmarsch, uitgeschreven door Alphia, welke met succes werd volbracht. wedstrijd te nieuwveen. Gisteren speelde V. V. n. ii 'Nieuwveenl I een medaillewedstrijd tegen Voorwaarts ii 'Boskoop). Met de rust was de stand 10 in 't voordeel van Voorwaarts. Eindstand 3—1 voor de gasten. o ATHI ET1EK. de vierdaagsche afstandsmarschen. De Leidscbe deelnemers. Van den Ned. Bond voor Lich. Opvoe- Mg te 's-Gravenhage vernemen wij dat aan de Int. Vierdaagsche Afstandsmar sen welke van 25 tot en met 28 Juli a.s. te Nijmegen worden gehouden, zullen deeinemen: Van 6e Reg. Veld Art.: Kapt. van der Meulen. Dr. Verrijp, res. luit. Ju.st de la Pasiêres en Cremers, opperwachtm. Wa genaar en 25 minderen. Van 4e R. I. Dpi. sergt. Janssen. De Gl'oot, Landman, Leenheer en 7 minderen. Van de Leidsche Studenten Ver. Pro Patria de heeren Wildervanck, Laverge, De Ruijter de Wildt, Bruins, Dunlop, Houck, Van Huls van Taxis, Lambers, Modderman Rering, Wichers, Gerks, Bloem en als ver zorger Nieuwenburg. Van de Leidsche Politie Sport Ver. inspecteur Wijk, agenten van politie Dl.ik.stra, Eerland en Louwerse. Verder uit Leiden de heeren B. A Al berts, H. van der Waals, Hartkamp, Co lenbrander en S. van Nooten en de dames Stenfert Kroese, Welling, Coebergh. Sluis en Hoppenbrouwer. Uit Wassenaar: Mevr. van Heteren Turk. Mevr. van der Wel—Swartouw, Mevr van Wageningen. mej. Boichel en v. Hasselt, de jongeheer Bergsma o WIELRENNEN. DE 25-UURSWEDSTRIJD TE RIJSWIJK. Aan den 25-uurs-koppelwedstrijd te Rijswijk op 22 en 23 Juli zal o m. worden deelgenomen door de koppels: Plet van Kempen—PUnenburg, Braspenning-Wals, HürtgenGobel, SchönBuschenhagen. BroccardoGuimbretière en Van TWoi Slembrouck. UIT DUITSCHLAND. HARBURO. 16 Juli. (Wolff) Gisteren is te Buchholz het .Merman Goering Huis" geopend, waarin een school voor gouw-lei ders wordt gevestigd. WITTENBERG 16 Juli. (WolffDe po litie heeft hier een bekend Tsjechisch communistenleider, Heyl genaamd, gear resteerd Heyl heeft indertijd de kabel van de luidspreker-installatie doorgesneden toen Adolf Hitler sprak in een vergadering van de N S DJV.P te Halle ad. Saaie. Ook gaat het gerucht dat hü meer weet van de vliegtuigen welke eenigen tijd geleden over Berlijn hebben gevlogen. HET CONGRES DER FRANSCHE SOCIALISTEN. PARIJS, 17 Juli. (V.D.). Gisteravond zijn de algemeene debatten op het Con gres der Fransche Socialistische Partij beëindigd. Zij droegen dikwijls een heftig karakter. De afgevaardigde Marquet ver klaarde, dat de Tweede Internationale dood was en haalde eenige malen het fascisme als voorbeeld aan. Léon Blum antwoordde, dat hij verbaasd was, een lid eener socialistische partij een nationaal- socialistische geloofsbelijdenis te hooren afleggen. De'leider van den rechter-vleugel, Re- naudel, verklaarde dat een herziening der partijbeginselen noodzakelijk was en dat de parlementsfractie in verband met de oorlogsbedreiging van Frankrijk's buren, militaire credieten en begrootingen in de de toekomst behoorde goed te keuren. Deze opvatting werd door Léon Blum bestreden. Algemeen gelooft men thans, dat een scheuring, als heden de desbetreffende resolutie in stemming wordt gebracht, niet meer te vermijden is. Zelfs indien een openlijke splitsing zou worden vermeden, zullen de beide groepen toch scherp ge scheiden tegenover elkaar blijven staan. de lithausche vliegers boven stargard? STETTIN, 17 Juli (V.-D.) Gisteravond tegen half elf werd boven Stargard het geronk van een vliegtuigmotor gehoord. Het vliegtuig voerde echter geen lichten, zoodat niet kon worden vastgesteld, waar vandaan het toestel kwam en in welke richting het verder vloog. Aangezien op dit tijdstip geen Duitsche vliegtuigen van de nachtverbinding over Stargard komen, vermoedt men dat het vliegtuig het toe stel was van de Lithausche Óceaanvliegers Darius en Girenas, die uit New York zijn vertrokken voor een non-stop vlucht naar Kowno. (Bevestiging is echter gewenscht Red. L. D.) VLIEGTUIG NEERGESTORT. DARMSTADT. 17 Juli (Wolff In de nabijheid van de stad is een particulier vliegtuig omlaag gestort. De bestuurder, een 25-Jar!g student, is aan de bekomen kwetsuren overleden. de wereldvlucht van willy post KOENINGSBERGEN. 17 Juli (Wolff) De Amerikaansche wereldvlieger Willy Post is hedenochtend, niettegenstaande het slechte weer naar Moskou gestart Hij is daar hedenmiddag gearriveerd. gandhi en de britsche onderkoning. SIMLA, 17 Juli. (Reuter). De onderko ning vain Brdtsch Indië heeft Gandhi thans doen weten, dat de rezeerlng niet met hem kan onderhandelen inzake de be ëindiging van de Burgerlijke Ongehoor zaamheidscampagne aangezien deze geheel onwettig is. vrijgelaten. ALTON (ILLINOIS) 16 Juli. (Reuter). De 77-jarige bankier August Luer die Maandag j 1. door bandieten werd ont voerd, is in zijn woning teruggekeerd. Men weet nog niet of hij den losprijs heeft betaald. motor-ongeval. MAINZ, 16 Juli (Wolff). In den afge loopen nacht is een 23-jarige motorrijder op een afdeeling SS ingereden Een S.S.- man werd gedood en vier zwaar gewond. De motorrijder werd bewusteloos naar het ziekenhuis gebracht. onweer in oostenrijk. WEENEN, 17 Juli (Reuter). Tengevolge van de plotseling opgekomen onweers in het noordelijk Alpengebied zijn gisteren talrijke dooden gevallen. In het Rax-plateau zijn twee Weensche geoefende toeristen omlaag gestort en om het leven gekomen. In de westelijke Alpen zijn drie personen omlaag gestort en om het leven gekomen, terwijl nog twee groepen van elf personen zich in levensgevaar bevinden. HITTEGOLF IN FINLAND. HELSINGFORS, 17 Juli (Reuter). Vol gens 't meteorologisch instituut heerscht op het oogenbllk In Finland een hittegolf, zooals in 100 jaar niet is gekend. De gemiddelde temperatuur bedraagt 90 graden Fahrenheit en er zijn geen teeke nen, die erop wijzen, dat het weer bin nenkort zal omslaan. l. G. v. en de „verdedigingshond". De Leidsche Geitenfokkersvereeniging had Zaterdag 1.1. haar jaarlijksche ten toonstelling georganiseerd, gecombineerd met een kinderfeest, voor kinderen van leden en donateurs Ter opluistering ver leende de „Verdedigingshond" medewer king. Alles op het terrein der Leidsche Groentenveiling. De keuring der geiten, door het Hoofdbestuur der Prov. Vereen, v. d. Geltenfokkerij, liet men samenvallen met deze gelegenheid. De keuring ge schiedde door den heer Ir. Verhoeven, Rijks-veeteeltconsulent, uit Den Haag en den'heer H. Roest, Land- en Tuinbouw- leeraar te Den Briel. De uitslag der keu ring zal nog nader worden gepubliceerd. 's Namiddags te 13.30 stonden op de Papengracht aangetreden pijn. 250 kin deren. Voorafgegaan door het Leidsche PoUtie-Muziekgezelschap, ging het onder vrooiijke marschmuziek naar bovengemeld terrein. Muziek bracht stemming, het weder werkte mede de jeugd en ook de ouderen genoten volop. Voorzeker waren daarom de woorden van dank, door den waarn. voorzitter der L. G. V. gericht tot het muziekgezelschap en haar dirigent, voor de welwillende medewerking, ieder uit het hart gegrepen. De kinderspelen vingen daarop aan, ballonwedstrijd, blokjesrapen, zakloopen etc. Natuurlijk met de noodige tractatles. Daartusschen door gaf de „Verdediglngs- liond" demonstraties, subliem' De heer Koopman, voorzitter der ..Verdedigings hond" zette aan het talrijke publiek steeds uiteen, welke prestaties van hond of hon den werden gevraagd en het is verwon derlijk hoe deze verstandige dieren zich van hun taak kweten Complete tooneel- stukjes werden door de dieren uitgevoerd. Voorts stelden speurzin en bewakings- staaltjes ons steeds weer in bewondering. De aanhankelijkheid der dieren aan hun meesters, bewees voorts, dat met tact on derricht aan de dieren wordt gegeven. Een publieks-beoordeellng der prestatie's had tot uitslag dat aan de hond Oscar, eige naar Th. Langeveld te Voorschoten de le prijs, aan Duo, eigenaar de heer K. Koop man alhier, de 2de prijs werd toegekend Namens Dierenbescherming was aanwezig de heer Dr. Emmens. hiermede blijk ge vend van zijn warme belangstelling in alles wat het dier aangaat. Met een kort woord werd ook aan de „Verdedigingshond" hartelijk dank ge bracht voor de sympathieke belanglooze medewerking, en zoo was daar weer het einde, c.a. 18 uur. van een mooie middag, slechts even verstoord door een flinke stortbui. Leiders (sters) komt een woord van dank en waardeering toe, regel en orde waren uitgestekend Soeciaal hulde aan den heer J M. v. d. Molen, den secr. der L. G. V., die in alles weer zijn organi- seerend talent toonde. prinses juliana naar soestdijk. H.K.H. Prinses Juliana heeft zich heden voor het brengen van een bezoek aan H. M. de Koningin-Moeder naar Soestdijk begeven. o d. korijn. t Heden overleed te Amsterdam op 46- jarigen leeftijd de heer Daniël Korijn, deelgenoot van de firma Louis Korijn. De overledene was een geziene figuur in de financieele wereld. g. a. pos. t In den ouderdom van 58 jaar is te Bla- rlcum overleden de heer G. A Pos, lid van het dageiijksch bestuur van den A.N.W3., Toeristenbond voor Nederland. VERDRONKEN. Gisteravond geraakte het 3-jarige zoon tje van den heer M. C, te Roermond op Hushoven. onder de gemeente Weert in een waterpoel. Toen de kleine eenigen tijd later werd opgehaald, bleken de levens geesten reeds te zijn geweken. windhoos over soesterberg. Hedenmiddag passeerde te 2 uur een windhoos over het vliegkamp Soesterberg. Het dak van den hangar 18 werd weg geslagen. Twee toestellen, n.l cén Jager toestel en een 1-motorlg toestel, type C. I. werden beschadigd Het Jagertoestel zou vrijwel geheel vernield zijn Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorge daan. moordaanslag. Zaterdagavond te half tien zijn de zwagers v. B en J. te Tilburg met elkaar slaags geraakt, v. b. heeft J. een steek in de buik toegebracht, v. b. is door de politie gear resteerd. o de engelsche gezant in den haag. Naar wij vernemen zal Sir Odo Russell, Engelsch gezant bij het Nederlandschc Hof, die, naar men weet uit den diplo- matieken diepst treedt, 29 Augustus ons land verlaten en zich naar Engeland Be geven. De nieuwe gezant wordt tegen het einde dier maand te Den Haag verwacht. o employés in chemische bedrijven en laboratoria. Te Amsterdam is opgericht de „Vereeni ging van Employés werkzaam in de che mische bedrijven en laboratoria." Het secretariaat is gevestigd: W. Schütz Jr p. L. Takstraat 19 H, Amsterdam-Zuid. CONSULTATIEBUREAU VOOR MQEILIJKE KINDEREN. Opwekking tot steun. Hier ter stede bestaat sedert drie jaren het Consultatie-Bureau voor moeilijke kin deren, hetwelk ouders en instellingen raad en hulp biedt bij de opvoeding van lastig- i opvoedbare kinderen. Een der grootste moeilijkheden, waar- I mede dit Bureau te kampen heeft, is de kwestie: wat doen wij met deze kinderen in de vacantie? Voor de gewone kinderen j bieden de vaeantie-kolonies. het logeeren bij familie-leden en het sDelen op straat uitkomst, maar voor moeilijke kinderen j hebben al deze drie mogelijkheden hun eie»naardige bezwaren. Toch heeft het Bureau kans gezien, om i o.m. door zich aan te sluiten bij de Cen trale vereeniging van gezondheidskolonies voor zwakzinnige kinderen voor enkele der kinderen waarmede het Bureau zich be moeit tot een oplossing te geraken. Deze Vereeniging heeft n.l. een eigen kolonie: „Zonnenoord. geheel ingesteld, od het af wijkende, associale kind Vele steden zen den hier kinderen heen. Leiden maakt ech ter tot nog toe een uitzondering, daar er in onze stad geen lichaam bestond hetwelk bij deze Vereeniging was aangesloten. Het Consultatiebureau heeft thans in l deze lacune voorzien Ook voor de andere categorieën van moeilijk opvoedbare kin deren zou het Consultatiebureau iets wil len doen voor de uitzending naar buiten. Juist voor deze kinderen en hun ouders kan een uitzending naar een vacantte- kolonie of een of ander vacantieverblijf van groot preventief nut zijn. Wij hebben op het oogenbiik een tweetal gevallen, die hiervoor dringend in aanmerking komen en het eenige waarop de uitzending af stuit is, dat wij de betrekkelijk, geringe geldmiddelen hiervoor benoodigd. missen. Het bureau waagt het daarom om een be- roeo te doen od den weldadigheidszin van de lezers om hiervoor bijdragen te zenden. Het gironummer van het bureau is 185584. Namens het bestuur van het Consultatie bureau voor moeilijke kinderen, Prof. Mr. J. M. VAN BEMMELEN, Voorzitter. Mej. M. v. d. VELDEN, Secretaresse. het congres van den nederl. bond van onderwijzers. Gistermiddag werd behandeld het voor stel van de afdeeling Utrecht: 1. Op wachtgeld stellen van de onderwij zers zal naar de volgende regels geschie den: a. Zij, die de wensch te kennen geven, eventueel op wachtgeld gesteld te worden. b. Zij, die volledig pensioengerechtigd en minstens 60 jaar zijn. c Zij, die de minste dienstjaren hebben. Het hoofdbestuur was voor de punten a. en c. en tegen b. Een amendement van de afd. Zwolle b. te vervangen door De gehuwde onderwij zers, niet kostwinster, werd met algemeene stemmen verworpen. Na discussies van bijna twee uur werd het voorstel van de afdeeling Utrecht geheel verworpen met een geweldige meerderheid. Het voorstel van het H.b. om het punt „Beleid Hoofdbestuur en Redaktie Bode" lokte vele soms heftige discussies uit. Her haalde malen werden de sprekers w o. O.SP.-ers, communisten en anderen door heele groepen uit de zaal geïnterrumpeerd. Tenslotte werd een motie van de afd. Zaltbommel na een toelichting van den heer J. Thijssen met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter sloot met een dankwoord het congres. Donderdag 20 dezer hoopt de heer W. J. Batist Jr.. chef Algemeene Zaken bij de Stedelijke fabrieken van Gas en Electrici- teit alhier het feit van zijn 25-jarige dienstvervulling bij genoemde fabrieken te herdenken. Het zal den a.s. jubilaris, die door zijn functie aan de fabrieken een vraagbaak is voor velen, die op eenigerlei wijze zijn bemiddeling inroepen dien dag stellig niet aan belangstelling ontbreken. Bij de politie zijn drie onbeheerd gevonden rijwielen te bevragen. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum Dagen personen Kinderen Tot. 10 Juli Maandag 42 42 11 Dinsdag 46 46 12 Woensdag 47 47 13 Donderdag 48 48 14 Vrijdag 46 46 15 Zaterdag 47 47 EERSTE PRIJZEN OP ZANGCONCOURS. De Chr. Zangvereen. ..Hosanna in Ex- celsis" te Haarlemmermeer O Z., directeur de heer J. C- Hulsbos behaalde op het ge houden Groot Nationaal Zang- en Muziek concours te Vianen de volgende prijzen: lste prijs met 356 punten in de Eere- afdeeling. lste prijs in de Eere-wedstrijd. Extra prijs voor het hoogst aantal punten over het geheele concours, zoowel zang als muziek Extra prijs voor het hoogst aantal punten in de Eere-afdeellng Extra prijs voor het hoogst aantal punten in de afdeeling Zang. De Vereeniging. die op niet minder dan 5 prijzen beslag wist te leggen houdt, ge lijk gemeld, haar eigen concours te Hoofd dorp in Juli 1934 IJMUIDEN, 17 Juli. Tarbot per KG f. 1.15—0.85, Griet per kist van 50 KG- f.32—17.50, Tongen per K G. f. 2.40-1.35, Groote Scliol f.30, Mid- delschol f. 32—30, Zetschol f.28—24, Kleine Schol f. 26—3.C0, Schar f 11-6, Tongschar f.30, Roggen per 20 stuks f. 6.50, Vleeten pers tuk f. 0.85 0.80, Pieterman en Poon tjes per kist van 50 K.G f. 4.60—4.50, Groote Schelvisch f. 27, Middei Schelvisch f.24—20, Kleir.middel Schelvisch 1.18.50-12, Kleine Schelvisch f.11—3.10, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 5226.50, Gullen per kist van 50 K.G. f. 15—2, Lengen per stuk f.1, Heilbot per K.G. f. 1.15, Wijting per kist van 50 K.G f. 4.20 —3.60, Koolvisch per stuk f 0.72—0.53, Makreel per kist van 50 K.G. f. 14-13. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 112 met f.2884, IJM. 55 met f.1279, [JM. 86 met f.1672, IJM 183 met f.2413: 2 kotters: E. 390 met f. 1080, E. 245 met 1,1076, de logger IJM. 149 met t. 369 kantjes pekel haring f. 1910.85 per kantje; 8 loggers: SCH 89 met f. 1099. KAV. 3 met f.1567, K.W. 114 met f.760, K.W. 24 met f.781, KW. 151 met f.684, K.W. 62 met f.638. K.W. 23 met f 11" ■et f.1243. J. P. V te H. Over elke week wordt een premie geheven ten bedrage van 25 ct. De premie wordt betaald door het plakken van zegels op een rentckaart. P. S. te A. Alleen dc Raad van Arbeid kan u Iricromtrent inlichtingen geven. Wellicht zit het verschil hierin, dat in het bijna afgeloopen jear reeds voor een week van het volgende jaar werd betaald J. dc J. te L. Gedurende een betrek kelijk korten tijd Is zij nog niet lang In dienst, dan is een week wel voldoende. J. P., alhier. Juist, haar adres luidt tegenwoordig Metro Goldwyu Meyer studio's' Hollywood. AMSTERDAM, 17 Juli. Verdeelde markt. Rubbers willig. Sui kerwaarden en Scheepvaarten goed prijs houdend Industrieele fondsen onregel matig. Petroleumwaarden gedrukt. Yan kee's lager. Ned. obligaties weinig ver anderd. In den ochtend was de stemming vast, in verband met de gunstige tendenz ln Wall Street en de Amerikaansche Goede renmarkten. Vooral de Rubbcrmarkt was willig, waarvan op de beurs dc betreffende waarden in hooge mate profijt trokken. A'dam Rubbers trokken ruim 5 pCt. aan en kwamen boven 100 pCt Ook verschil lende minder courante soorten waren hoo ger. De overige afdeelingen vielen 's mid dags iets tegen. Petroleumwaarden moesten zelfs de winsten weer afstaan Koninklijke zetten nog iets hooger in, doch sloten iets ge drukt Ook Amerikaansche waarden waren iets in reactie Van de Industrieele papie ren waren Unilevers goed gedisponeerd en pl.m. 2 pCt. hooger Philips verloren iets. Ned. Ford vast. Aku's nauwelijks prijs houdend. Suikers hadden een beperkte markt. H V.A.'s 's morgens 4 pCt. hooger; 's middags ging deze winst verloren Het slot was on geveer het niveau van Vrijdag. Tabakken iets onregelmatig al waren dc verschillen beperkt. Mijnen en Scheepvaarten hand haafden zich. De Yankee-markt was meerendeels la ger. Duitsche obligaties bleven evenals de Ned. Staatsfondsen op peil. WISS El, KOERSEN Engeland 8.261/2 (8.26 1/2)Duitsch land 59.07 1/2 (59.07 1/2)Frankrijk 9.65 3/4 (9.701: België 34.588 34.54): Zwitserland 47.93 (47.97 1/2)Denemarken 37 <37.104 Zweden 42 60 (42 70); Noor wegen 41.50 (41.55); New-York 1 72 3'4 (1 72 3/4) Prolongatie 2 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. LEIDEN, 15 Juni. Eierenveiiing. Toiale aanvoer 10233 stuks, kipeieren I. 2.20- 3.35, eendeieren f. 1 85—2, per 100 stuks. Han del goed. AMSTERDAM. 17 Juli. Veemarkt 5 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 143 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 58—64, 2e kwaliteit 4656, 3e kwaliteit 3442 per K.G. slaclit- gewicht, mindere soorten 2630; 144 Melk- en kalf koeien 130200 per stuk; 228 vette kalveren: le kwaliteit 3644, 2e kw. 28—34,3e kw. 2026 per K.G. levend gew.; 104 nuchtere kalveren f. 2,506,00 p. stuk. 99 schapen 1114 per stuk; 66 lammeren 6—8 per stuk; 604 varkens: vleeschvarkens 90110 K.G. 4041. zware varkens 3839, vette varkens 3637 per K.G. slacht- gewicht; 33 paaiden 60100 per stuk. Overzicht. Runderen behoorlijke aanvoer, handel iets williger en de prijzen hooger. Melkkoeien behoorlijke aanvoer met veel betere prijzen. Vette kalveren tamelijke aanvoer, handel iets beter en eenlgszlns hoogere prijzen Nuchtere kal veren redelijke aanvoer, vlugge handel en constanter prijzen. Schapen en lammeren behoorlijke aanvoer Varkens korte aan voer, betere prijzen en handel stug Slacht- paarden geringe aanvoer, slappen handel en slechte prijzen. EOSKOOP. Coöp. Vereen. „De Boskoop- sche Veiling", 15 Juli. Rozen per bos: Flo- rex 1425 ct., Butterfly 1418 ct., Rosa- landia 9—15 ct., Golden Ophelia 8—13 ct., Briarcllff 1520 ct., Columbia 14 ct., Else- Poulsen 4359 ct., Hadley 22—35 ct.. Gloria Mundi 43—51 ct,, Oranje-Perfectlon 25—40 ct Jules-Bouche 21 ct.. Mac. Keiler 16 19 ct., Aug. Noach 1418 ct. Diversen per bos: Gladiolen 17 ct., Clematis, Durandi 38 42 ct., id. President 3460 ct.. Anjers 913 ct., Lygustrumtakken 812 ct.. Lelie's 60 ct., Asparagus 5—9 ct.. Distels per tak 12 ct. ROTTERDAM. 17 Juli. Veemarkt Aan gevoerd 596 koeien en ossen, 441 vette kal veren, 849 schapen of lammeren, 703 var kens en overloopers Prijzen per pond: Koeien 15—18, 21—25, 27—28: Ossen 16— 17, 20—22, 23—25; Vette Kalveren 14—17, 24—26, 31—34; Varkens 15, 15'/». 16; Over jarige lammeren 610 per stuk Overzicht; Aanvoer koeien en ossen was nog flink, de handel was lui en de prijzen bleven bijna onveranderd, alleen de topprijzen gingen iets lager. Stieren waren te gering aangevoerd om notcerlny te maken. Vette kalveren waren, hoewel minder dan vorige week, toch nog ruim aangevoerd De handel was iets beter, hoe wel het in de prijzen niet tot uiting kwam. Een best kalf ging nog tot 2 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was in verhouding der laat ste weken weer groot. De handel was traag en de prijzen van zuiglammeren bleven stationnair, terwijl de overjarige lammeren en schapen 2 gulden per stuk lager gin gen. Varkens aanvoer matig met kalmen handel en de prijzen geen verandering. WESTLAND. Middelprijs Westlandsche Veilingen, 15 Juli. Alicante 42—64 ct., Blauwe druiven 44, Golden Champion 62 76, Colman 74, Muscaat 77 per K.G. Roodc aalbessen 1819, witte 7 ct„ Bloemkool 7, Aardappelen 20—30 per bak Dubbele boo- nen 23—26, Snijboonen 23 per k g, Groote boonen 16—20 per bak. Meloenen 22 2!) kleine 11 -20 per stuk. Tomaten A 65—110, B 651.C 2670, CC 2545, bonken 56 58 per bak. 5-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3