Internationaal Athletiekfeest te Amsterdam. LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 17 Juli 19] Bergervestigt eeri nieuw Nederlandsch record 100 M. HET ZWEMFEEST TE OEGSTGEEST. SLINGERLAND (ZUIDWYCK) ZEVENDE IN DEN MARATHON-LOOP. Ongeveer vijfduizend, toeschouwers wa len gisteren in het Stadion te Amsterdam' getuige van de intern, athletlek-wedstrlj- den De finale 110 Meter hordenloop bracht een buitengewoon fraaien strijd tuschcn onzen landgenoot W. Kaan. den Engelschman Harper en den Duitscher Welscher. Laatstgenoemde wou, doch Kaan bleek niettemin zijn eigen Ned. record van 15.3 op 15.1 sec. te hebben gebracht. 1. Welscher (Duitschland) 15 sec.: 2. Harper (Engeland) 15.1 sec.; 3. W. Kaan „Haarlem", 15.1 sec. (nieuw Ned. record): 4. Karman, Vlug en Lenig iDen Haag; 5. Spanjerdt, Blauw Wit (Amsterdam;. A Kaan. die als vijfde aankwam, werd gedisquallficcerd 800 M. hardloopen: 1. Gutteridge (Enge land) 1 min. 58 2. Engelhardt (Duitsch- land) l min. 58 6 sec 3 Danz (Duitsch- land) 1 min. 58.9 sec.; 4 Lefebre (Dultsch- land); 5. Van der Booren (Nederland) 2 min. 1.1 sec.; 6. Heymans (Nederland). Hoogspringen met aanloop: 1. Bodossy (Hongarije) 190 M.; 2. Plicht (Duitsch- land). 1.80 M.; 3. Brasser (A.A.C Amster dam 1.80 M.; 4 Spanjerdt (Blauw Wit, Amsterdam) 1.775 M. 100 Meter finale (dames). De eindstrijd op de 100 Meter voor dames bracht niet de verwachte spanning Im mers, Tolllen Schuurman nam onmiddel lijk de leiding. De voorsprong bedroeg op de helft eenige meters. Frl. Krauss trachtte nog op te halen, doch het verschil bedroeg toch ruim 2 Meter bij de eindstreep. Tol- lien Schuurman won in precies 12 sec., dit is een minder goeden tijd dan in haar serie. 1. Tollien Schuurman, 12 sec.; 2. Frl. Krauss (Duitschland), 12,3 sec.; 3. Frl. Dorfelld (Duitschland); 4. Corry Aalten (Nederland). Voorts nog de Dultsche dames Fris. Gericke en Dollinger. Berger verbetert Ned. record 100 M. Een zeldzaam fraaie strijd leverde de finale 100 Meter hardloopen voor heeren op. Onmiddellijk nam Berger de kop met Borchmeyer op de tweede plaats. Jonath viel op de eerste helft iets terug, doch diens sterke eindspurt joeg Borchmeyer en Ber ger in het hoogste tempo. Op fraaie wijze wist Berger zijn kleinen voorsprong te handhaven en in 10.4 sec. te winnen, een nieuw Nederlandsch record. Dezelfde tijd die hij onlangs te Den Haag maakte. Of dit record erkend zal worden in verband met den wind. is eveneens nog niet be kend. 1. Berger, 10.4 sec (nieuw Ned. record); 2. Borchmeyer (Duitschland), 10 5 sec.; 3. Jonath (Duitschland); 4. Jansen (Vlug en Lenig); 5. Hendrix (Duitschland) en 6. Buthe Pieper (Duitschland). Polsstok-hoogspringen: 1. Wegener (Duitschland), 3.90 M 2. Zsuffka (Hon garije), 3.80 M.; 3. Dwiza (Duitschland), 3.70 M.; 4. Van Oorschot (Nederland) 3.50 M.; 5. Van Genne (Nederland), 3.40 M. 6. Van der Zee (Nederland), 3.40 M. Speerwerpen: 1. Weimann (Duitschl.), 71.63 M.; 2. Stock (Duitschland). 66.78 M.; 3. Herremans (België), 65.54 M.; 4. Knol (Nederl.), 53.87 M.; 5. Van Meyl, 53.36 M.; 6. Collaris, 52.62 M. 400 M. hardloopen: 1. Metzner (Duitsch land), 49 7 sec.; 2. Volgt (Duitschland); 3. Imlioff (Duitschland); 4. Ward (Enge- and); 5. Klazema (Nederland), 515 sec.; 6. Sierhuis (Nederland). 5000 M. hardloopen: 1. Syring (Duitsch land), 15 min. 16.6 sec.; 2. Göhrt (Duitsch land'. 15 min. 19.4 sec.; 3. Bailey (Enge land), 15 min, 36 8 sec.; 4. Dullaert (Ne derland, 16 min. 18.1 sec. 1500 M. hardloopen: 1. Szabo (Hongarije) 4 min. 4 2 sec.; 2. Schlllgen (Duitschland) 4 min. 4.8 sec.; 3. Kauffmann (Duitsch land*4. Reeve (Engeland); 5. J. Zeegers Jr. (Nederland*. 4 min. 12.4 sec.; 6. Scher- penhuysen (Nederland). 1500 Meter klasse B. 1. Van der Hoogen (Baarni, 4 min. 22.9 sec; 2. Feenstra (Den Haagi. 4 min. 23.1 sec.; 3. Figee (Haarlem). 4 min. 28.8 sec. 1500 Meter, klasse C: 1 Rijkelijkhuizen (Zuidwyck, Leiden). 4 min. 29.6 sec.; 2. Sweres (Amsterdam). 4 min. 32 sec.; 3. Smittenaar (Den Haag). 4 min. 34 sec. Estafette 4 x 100 M. voor dames: 1. Duitschland, 49.6 sec. (dames Gericke, Dollinger. Krauss en Dorfelld); 2. Neder- landsche ploeg (dames Martin. Du Mee, Aalten en Schuurman). 49.7 sec.; 3 Brun- hilde (Groningen), met Dalmolen. Winter, Bazuin en Langhout; 4 ADA. (Amster dam); 5 Belgie. Estafette 4 x 100 M. voor heeren: 1. T U.S. (Bochumi met Jonath. Borchmeyer, Vent en Buthe Pieper, in 42.1 sec.; 2 A.V. 1923 (Amsterdam) met Berger, Benz, Houtman en Mesman Schultz, in 42.2 sec. 3 Preussen (Crefeld) in 42.7 sec.; 4. Neder- landsche gemengde ploeg met Jansen, Colijn, v. d Berge en Blik, in 43.4 sec. Marathon-loop door den Engclschman Norris ge wonnen binnen 3 uur. Om kwart voor twee vond de start plaats voor de Marathonloop (42 200 K.M.) Na het vertek uit het Stadion werd de volgende route genomen: Apollolaan, Am- stellaan, Amsteldijk, Kalfje, Ouderkerk, Thamerdijk, Nes, Nesserlaan (keerpunt), Amsteldijk, Ouderkerk, Kalfje, Zuidelijke Wandelweg. De finish was weer in het Stadion, waar de laatste ronde zou worden geloopen. Bij het Kalfje, na ruim 8 K.M. hadden onze landgenoot Leenheer van het Y (Am sterdam) en de Engelschman Norris de leiding, op 50 Meter gevolgd door Koppes (K.N.A.U. I, Berkhout, en daarna een groep van eenige loopers als Urban, Van Leenen, Knol De Krey en de Duitscher Kregiinger. De rest was reeds eenige honderden me ters achter geraakt. Geruimen tijd bleven Norris en Landheer den kop houden en gezamenlijk liepen beiden K.M. na K M. Na 16 K.M. waren zij nog aan den kop, terwijl Leenen op 200 M. volgde met den Duitscher Kregiinger Daarop volgde op 400 Meter afstand van de leiders Urban, tenslotte op 1000 Meter de Krey en de anderen waren toen reeds meer dan 1 K.M. achter. Spoedig liep Norris tóen uit. Na 25 K.M was hij 600 M. voor, niettegenstaande dit reeds zijn tweede Marathonloop was binnen 14 da gen. Steeds grooter werd de voorsprong. Om even voor halfvijf kwam Norris het Stadion binnen, volkomen frisch oogen- schijnlijk en rustig liep hij zijn laatste rondje. De uitslag was: 1 Norris (Engeland), 2 uur 42 min. 54.6 sec.; 2 P van Leenen (DOS Rotterdam), 3 uur 4 min. 51.8 s.; 3 Landheer ('t Y. Amsterdam). 3 uur 5 m. 30 8 sec.: 4. Kregiinger (Duitschland): 5. C. J. Urban (NIO.. Driebergen): 6 Rooyak- kers (DH.C.. Delft); 7. A. Slingerland (Zuidwijck. Leiden): 8. W de Krey 'Thor, Gouderak): 9 Overdijk (D.O.S.. Rotter dam); 10. Effrink (Victoria. Amersfoort); 11 Wildschut 'Achilles, Gouda); 12. de Ruyter (A.V.AC. Amsterdam); 13. C. J. Hanselaar (A.A.C.A'dam); 14, Selder. Goede Leidsche prestaties. De prestatie van onzen stadgenoot! A. Slingerland, die zevende werd van 24 deel nemers, is zeer fraai. Hij kwam volkomen fit binnen. Hij is de eerste Leidenaar, voor zoover bekend, die een marathonloop vol bracht. Uit de hiervoor reeds gegeven uitslagen blijkt dat C. Meskers. eveneens van Zuid wyck, in goeden stijl de 1500 M., klasse C gewonnen heeft. Zijn tactiek werd zeer ge roemd. In dit nummer, waaraan 40 athle- ten deelnamen, eindigde B Slingerland als 11de. A Visser, die onlangs gepromoveerd Is, startte in de B-klasse voor de 1500 M. Hij plaatste zich 9e, wat gezien de zware con currentie en de uitstekende tijden, die gemaakt werden, niet slecht genoemd mag worden. Foto Bleuzé. Een groep deelnemers aan het zwemfeest, <&t Zaterdagmiddag in Poelmeer is gehpudeé. ZWEMMEN. ZWEMFEEST VAN „POELMEER." Zeer groote belangstelling. In de Zweminrichting „Poelmeer" te Oegstgeest is Zaterdagmiddag een onder ling zwemfeest gehouden dat in alle op zichten als uitstekend geslaagd is te be schouwen. Liet de lucht zich in den morgen niet mooi aanzien, naarmate de middag nader de, klaarde het weer op en mocht men in de prachtige inrichting aan de Haarlem mervaart van een heerlijk zonnetje ge nieten. De belangstelling was bijzonder gTOOt. Even na twee uur werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het om vangrijke programma. Na een vlotte afwerking van de wedstrij den die met groote belangstelling werden gevolgd en waarbij het zoo nu en dan aan groote spanning niet ontbrak, werden eenige springdemonstraties gegeven door de dames: G. Klapwijk, Nat kampioene. R. D.Z N. Zeeman, Amst. D. Z.. mej. K. Ra demaker (Poelmeer) en den heer M. Hes sels, Zian Den Haag. Het mooie werk werd met daverend ap plaus beloond. Na de demonstraties werd een polo-wed strijd gespeeld tusschen Poelmeer en D. Z.C. (Deiftsche Zwemclub). Als scheids rechter trad op mej. G. Klapwijk (R.D.Z.) Deze pittig gespeelde wedstrijd eindigde met 51 in het voordeel van Poelmeer. Als slotnummer werd uitgevoerd het wa- terspel De gestoorde bruiloft". Keurig in ,,'t gala" verscheen de bruids stoet in roeibooten om aan den wal het feest te vieren. Helaas werd de vreugde verstoord bij het aan wal stappen. Een gemaskerd zwemmer trachtte op een ongelegen moment de bruid te schaken en lichtte haar uit de boot. Weldra ontstond een hevige worsteling met den bruidegom die bijgestaan door hulpvaardige feestgangers zijn bruid wist te redden. Het duurde geruimen tijd eer de gemoederen tot rust waran gekomen. Deze bruiloft die in alle deelen keurig werd uitgevoerd, was zeker als een dubbel gestoorde te beschouwen daar al direct bij het begin een fiksche regenbui neerstortte. Aan het einde van den middag geschied de de prijsuitreiking door burgemeester v. Gerrevink. Hier volgen de uitslagen: 25 Meter snelzwemmen voor meisjes van 12 tot en met 14 jaar: 1. C. Rademaker, 2. Go. Kluytmans, 3. Lody Huurman, 4. Cor- rie Vos, 5. Willy Krijger, 6. Annetje Wit- mans. 25 Meter snelzwemmen voor jongens van 12 tot en met 14 jaar: 1. J. J. Koenen. 2. Dick Timmermans. 2. D. Boom. 3 Ernst Witmans, 4. Henk ten Braak, 5. G. Gerre vink. 25 Meter snelzwemmen voor meisjes van 15 tot en met 16 jaar: 1. A. L. Platteel. 2. D Raphael. 25 Meter snelzwemmen voor jongens van 15 tot en met 16 jaag: 1. G. J. Smink. 2. F J. Mastenbroek. r. 50 Meter schoolslag voor dames: 1. Mej. Jo de Jongli, 2. Mej. A. L. Platteel 3. Mej. H. L. ten Cate Brouwer. 50 Meter schoolslag voor heeren: 1. A. Heymans, 2. H. A. Fontein. 3. H. A. van Ineen Schenau. 100 Meter vrije slag voor heeren: 1. G. Sara'oer, 2. A. Bosch. 3. H. J. Boorsma, aan wien tevens in eigendom werd uitgereikt de voor de 3e maal gewonnen zilveren wis selbeker, als snelste Oegstgeester zwemmer, lid der vereeniging, 4. Mej. K. Rademaker (extra prijs). Hinderniszwemmen voor meisjes en jon gens tot- en met 13 jaar (in het ondiepe bassin): 1. H. Koene, 2. Dick Timmermans, 3. J. W. Visch, 4 Corrie Vos. 5. A. L. van Ingen Schenau, 6. Anneke Witmans. 7. Go Kluytmans, 8. J. L. Splinter. De dames, die aan het schoonsprlngen hadden deelgenomen, kregen bloemen, de heer Hessels een zilveren sigarettenkoker. De polo-ploegen ontvingen een medaille. LANDENWEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. De estafette gewonnen, de polowedstrijd verloren. Te Spa vond de landenzwemwedstrijd plaats tusschen België en Nederland, waarbij Nederland de waterpolowedstrijd verloor met 74, doch de estafette 4 x 200 M- vrije slag werd gemakkelijk door de Nederlandsche ploeg gewonnen. De afzonderlijke tijden waren: Delwel 2 min. 35 2/5 sec.; Regter 2 min. 41 3/5 sec.; Mooy, 2 min. 36 sec. en van Essen 2 min. 37 1/5 sec. De afzonderlijke tijden der Belgen wa ren: G. L. Blitz, 2 min. 45 sec-; Aerts 2 min. 39 sec.; Guilini, 2 min. 34 sec. en Matheys 2 min. 39 2/5 sec. De uitslag luidde: 1. Nederland, tijd 10 min. 101/6 sec.; 2 België, tijd 10 min. 38 2/5 sec. De waterpolowedstrijd werd een over winning voor België. De rust bracht een 50 voorsprong voor België België was het eerst in actie en Coppieters loste het eerste schot, dat echter geen doel trof. Dan scoorde de Paauw het eerste punt. Een Ne derlandsche aanval werd besloten met een schot van Kohier, doch deze had geen succes. Gerard Blitz en Ingenluyff werden het water uitgestuurd. België was sterker en spoedig lag numero twee achter Veen- stra, toen de Pauw keurig aangaf aan van Gheen, waarop de laatste scoorde. Vlak daarna maakte Coppieters er 3—0 van uit een voorzet van van Gheem. De Belgen bleven sterker en een prachtig samenspel tusschen Gerard Blitz, van Gheem en Cop pieters leverde het vierde punt op. Vlak voor rust scoorde van Gheem nogmaals, zoodat België bij de pauze leidde met 50. Direct na de rust scoorde G. Blitz een zesde doelpunt voor de Belgen. Daarna liet Nederland goed spel zien en scoorde niet minder dan drie maal achtereen- De doel punten waren van Reekers, Schrieder en Daatselaar. Daarop volgde een 7de doel punt van de Belgen, door Coppieters. Ver volgens maakte van Oostrom Soede er 74 van. Coppieters schoot kort voor het einde nogmaals in doel, doch dit punt werd ge annuleerd. Het einde kwam dus met een verdiende 2—4 overwinning der Belgen. SCHOOL- EN VOLKSWEDSTRIJDEN „DE ZIJL" UITGESTELD. In verband met de ongunstige weersom standigheden zijn de Woensdagavond te houden school- en volkswedstrijden in de zweminrichting „De Zijl" uitgesteld. o WEDSTRIJD HAARLEM—DEN HAAG. In het Noorderbad te Zandvoort is een dualmeet gehouden tusschen Haarlem en Den Haag. Haarlem behaalde 51 punten en Den Haag 47 punten. Daardoor kwam Haarlem voor dit jaar in het bezit van den wisselbeker, uitgeloofd door de Haag- sche Courant. De uitslagen luiden' Zweedsche estafette heeren: 1. Haarlem 10 min, 21.8 sec.; 2 Den Haag. 11 min. 22 2 sec. Haarlem 5 pnt.. Den Haag 0 pnt 100 Meter vrije slag dames: 1. mej. S. Sierberg (Den Haag) 1 min. 18 sec.; 2. mej. T van Oudgaarden (Den Haag); 3. mej. C. Kann (Haarlem); 4. mej. L. Wicherink (Haarlem). Haarlem 3 pnt., Den Haag 7. 100 Meter schoolslag dames: 1. mej. H. Haase (Haarlem), 1 min 40 sec.; 2. mej. M Steenhuizen (Haarlem); 3. mej J. Feu- neker (Den Haag); 4. mej. H. Kremer (Den Haag). 100 Meter schoolslag heeren: 1 W. Hof man (Haarlem) 1 min. 22.4 sec.; 2. K. Jongbloed (Den Haag); 3. G. Hegi (Den Haag); 4. A. C. de Bruyn (Haarlem). Haarlem 5 punten. Den Haag 5 punten. 100 Meter rugslag heeren: 1 J. H. de Haas (Den Haag) 1 min 20 sec.: 2. A. v. d Meer (Haarlem); 3. J. Faure (Den Haag); 4 A. Heerkens Thijssen (Haarlem). Haarlem 4 punten. Den Haag 6 punten. 5 maal 50 Meter vrije slag dames: 1 Haarlem 3 min. 13 sec.; 2. Den Haag 3 min. 13.4 sec. Haarlem 3 punten. Den Haag 2. 100 Meter vrije slag heeren: 1. C. van Aalst (Den Haag) 1 min. 6 2 sec.; 2. J. van Hemsbergen (Haarlem); 3. C. Zeeman (Haarlem)4. E. Vervier (Den Haag) Haarlem 5 punten, Den Haag 5 punten. Schoonspringen dames: 1. mej. Hamstra (Haarlem) 20.86 p 2. mej. M. van Loon (Den Haag) 12.96 p.; 3. mej. A. Neve (Haarlem) 12.86 p.; 4. mej. J. Elsinga (Den Haag) 11.23 p. Schoonspringen heeren: 1. J. Stotjjn (Den Haag) 46.27 p.: 2. U. v. d. Voort (Haarlem) 28.76 p.; 3. G. Hegi (Den Haag) 25 80 p.; 4 Ab. Cöhrs (Haarlem) 24.12 p. Haarlem 4 punten, Den Haag 6 punten 3 maal 100 meter wisselslag, heeren: 1. Haarlem 51.2 sec.. 5 punten; 2. Den Haag 2 min. 59.4 sec.. 0 punten. 3 maal 50 meter wisselslag, dames: 1. Den Haag 2 min. 3.6 sec., 4 punten; 2. Haarlem 2 min. 4.6 sec., 1 punt. Waterpolo HaarlemDen Haag 3—5. LEIDSCHE SPORTCLUB. Aan den afstandsmarsch over 40 Ri uitgeschreven door de Wandelsport-;/ eeniging „Alphia" te Alphen, werd door leden der L.S.C. deelgenomen. Allen t-, brachten dezen tocht en mochten de daa voor beschikbaargestelde medaille op vangen. As. Donderdagavond wordt door L.S.C. een trainingsmarsch gehouden start is om halfacht vanaf de Schrijver" brug bij den Zijlsingel. Ook niet-leden kunnen hieraan j, NEDERLANDSCHE DAMES-PLOEG VASTGESTELD. Twee leden van Brunhildc (Leiden) aangewezen. Na afloop van de Stadion-wedstrijd, heeft de Technische Commissie van dei, N A. U. de dames-athletiekploeg voor fl op 6 Augustus a.s. op het Go Ahead-/ rein te Deventer te houden landenny. strijd tegen West-Dultschland gekozen ploeg werd als volgt samengesteld: 100 M.: mej. Schuurman, mej. Aalt-; reserve mej. Martin. 200 M.: mej. Schuurman, mej. Bri- (Leiden): res. mej. Aalten. 800 M.: mej. Donker, mej. Anderson Verspringen: mej. Doorgeest, mej. Brie (Leiden). Hoogspringen: mej. Leeksma, mej Bruyn, res. mej. Dieben (Leiden). Discuswerpen: mej. Pels, mej. Ka, mans; res. mej. Munnikes. Kogelstooten: mej. Munnikes, mej.i Koek; res. mej. Doorgeest. Speerwerpen: mej. De Koek, mej. O. ben (Leiden); res. mej. Aalten. 4 x 100 M. estafette: mej. Martin, it,- Briejer (Leiden), mej. Aalten en m Schuurman. Captain van de ploeg is mej. N. Groot (Crti. DAMESWERELDRECORD VERBETEED. Bij de voorwedstrijden om de Poolsta athletiek-kampioenschappen voor dam? te Warschau heeft mej .Weiss uit Lot haar eigen wereldrecord discuswerpen ve:- beterd met een worp van 43.08 Met? Eenigen tijd geleden heeft zij den disc: reeds 43.40 Meter geworpen, maar aangf zien toen niet aan alle voorwaarden ïi voldaan, kon deze prestatie niet als y? reldrecord worden erkend. (Crt.l DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAFPB VOOR DAMES. NIEUW RECORD 500 M. VRIJE SLAG HEEREN. Te Zandvoort slaagde de heer J. van Hemsbergen (Zwemclub Haarlem) er in het op zijn naam staande Nederlandsche record op de 500 Meter vrije slag heeren te verbeteren en te brengen op 6 min. 57 3/5 sec. Het oude record was 7 min. 4 1/5 sec. o ATHLETIEK. 40 K.M. WANDELTOCHT VAN ALPHIA j Mej. de Koek vestigt een nieuw Engelscl record speerwerpen en kogelstooten l Bij de Zaterdag te Londen gehoude: Engelsche kampioenschappen, waaraa: ook door Nederlandsche dames werd deel- genomen, zijn een drietal nieuwe Engel sche records gevestigd. Onze landgenoot) mej. De Koek (A.T.B-, Amsterdam), ver i tigde met 114 voet 3'/: duim een niem i record speerwerpen en met 33 voet 8 dmr een nieuw record kogelstooten. Ruim 200 deelnemers. Ook voor de tweede in Alphen georgani seerde afstandsmarsch, thans door „Al phia". bestond groote belangstelling.. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 200. Reeds vroeg was het Zaterdagmiddag in de omgeving van de Wilhelminastraat een ongewone drukte bij het aankomen der verschillende deelnemers. Welwillend hier voor door den heer ten Cate-Brouwer af gestaan was het voormalige kantoor gebouw van „Het Tegelhuis" ingericht voor kleedingzaal en meldingspost. Tegen halfdrie, het tijdstip van den start nam de belangstelling hand over hand toe, terwijl ook overal langs ae straat veel publiek was. Over het geheel had de tocht dank zij de medewerking van den politie zoowel in Alphen als in andere gemeenten, zoomede van de leden van E.H.B.O. een gunstig ver loop. Aanvankelijk was het goed wandel weer. Later begon Pluvius meer en meer te dreigen, en tenslotte ontlastten de steeds donker wordende wolken zich in een hevige stortbui, zóó zelfs dat de deel nemers doornat werden. Precies kwart vóór drie werd het startschot gegeven. Het parcours in totaal 40 K.M., was langs de door ons reeds eerder beschreven route .waarvan niet werd afgeweken. Het hoofdpeleton werd gevormd door de leden van „Alphia". Tot Zwammerdam bleef het verband onderling goed bewaard. Hierna begonnen verschillende groepen meer af te zakken. In Boskoop werd gerust. Reeds te kwart over acht arriveerden de eerste twee deelnemers aan de finish w.o. een lid van „Alphia". Na een kwartier volgden groeps gewijze de andere deelnemers. De meeste groepen hadden het verband weten te handhaven. Van vermoeienis was in het algemeen maar weinig te bespeuren. Niet tegenstaande de deelnemers door nat wa ren geregend hadden zij de goede stem ming er in weten te houden. Om kwart over negen ongeveer bleken reeds alle deel nemers binnen te zijn. De oudste deel nemer was de 62-jarige heer W. Broek huizen uit Leiden en de jongste de elf jarige Simon v. d. Sluis uit Alphen, lid van de Chr. gymnastiekverg. „D.O.S." Beidon ontvingen een medaille. De hoofdprijs, een fraaie beker, voor de grootste groep werd gewonnen door het 6e reg. veldartillerie uit Leiden, dat met 28 personen deelnam. Een door hotel „Neuf te Boskoop toege kende lauwerkrans werd toegewezen aan de Chr. gymnastiekverg. ,,D. O. Swelke vereeniging uitkwam met 27 deelnemers. De door „Alphia" beschikbaar gestelde lauwertak werd toegekend aan O.G.A.V. te Oegstgeest; de 4e prijs, aangeboden door hotel ..Toor" te Alphen aan den Rijn, werd door de Leidsche wandelsportverg. in de wacht gesleept: de sportverg. van de Chr. jeugdfederatie E.D.O te Alphen ver kreeg de medaille beschikbaar gesteld door het Leidsch-Dagblad. De verstkomenden waren de dienstpl. korporaal Quist van Nieuw-Millinge en gewoon dienstplichtige Winsters uit Nijmegen aan wie eveneens een medaille werd aangeboden. Den ove rigen deelnemers werd een draagmedaille toegekend. De organisatie van .Alphia" bleek in goede handen te berusten en on getwijfeld kan zij met succes op deze ge organiseerde afstandsmarsch terugzien. Het geheel stond onder leiding van den heer Thora asse uit Alphen. GYMNASTIEK. NEDERLAND WINT VAN LUXEMBUBrt Met 20 pnt. voorsprong- De Nederlandsche turners hebben Terborg op Luxemburg een welverdien, overwinning behaald. De weersomstanan heden waren echter ongunstig, waar:/ slechts vier van de zes te verwerken er derdeelen konden worden gehouden, ai vrije oefeningen, paard-, brug- en rekoek ningen. De nummers ringen en p springen werden afgelast op het momtii dat Nederland twintig punten voorspro; I had. De oorzaak van deze onderbroiro kamp bestond hierin, dat deze oorspre/k- I lijk in de open lucht gehouden zou I Een half uur voor den aanvang wenrt' door de regenbuien onmogelijk gemaaV,- Na bespreking werd in een tent getu* waar de ruimte wel wat klein was. Bij vrije oefeningen heeft Nederland n» 124.70 tegen 122.05 punten, een kleinen voorsprong van 2 65 punten behaald. D- beste Hollanders hierbij waren van Dat en Wedel, evenals bij het paardvoltigeeres Nederland had hier 115.30 pnt. tegeo Luxemburg 114. Genoemde Hollanders muntten eveneens uit aan de brug. Ne derland 124.3 pnt., Luxemburg 114.3. Na deze drie onderdeelen had Nederland een voorsprong van 13.95 pnt. Hoogrek: Neo. 118.5, Luxemburg 11215 pnt. De eindstand werd 482.5 punten voor Nederland en 462.5 punten voor Luxemburg. Het persoonlijk klassement was: 1. Wedel (S.S.S.. Den Haag), 74.05 pnt: 2. G Logelin (Luxemburg), 73-60 pnt.; 3. P van Dam (Den Haag) 72.55 pnt.; 4. Kir geler (Luxemburg), 70.75 punten; 5. Melk- man (U.D.I., Bergen op Zoom), 70.05 pnt SCHERMEN. UM HET NATIONALE DEGEN- KAMPIOENSCHAP C. Weber wint onbedreigd. Onder leiding van den K.N.A.S.B. vond gisteren op het terras van het Kurhaus te Scheveningen het kampioenschap )'aB Nederland op degen plaats. Niet minder dan 32 schermers, verdeel? in 4 poules van 8 kwamen op de loop«-: Er werd getrokken volgens het nieuwe systeem, waarbij elke ontmoeting drie partijen om één treffer omvatte. Na.3'* loop werden de ontvangen treffers bijeen geteld. De schermer, die het minst aan- tal touché's had ontvangen werd kam pioen. Uit iedere poule werden 4 deelne mers geplaatst, zoodat de eindstrijd uit schermers bestond- De Amsterdam®» Weber werd met grooten voorsprong op jhr. Van Geen. kampioen. Het resultaat van den eindstrijd was: 1. C. Weber (Zaal Giandomenici, A'dam met 8 ontv. treffers; 2. jhr. A. van CRen (K.OJS.B.) met 18 ontv- treffers; 3. L Bar- raou (Utrecht)4. F. A. Ten Haeft (K-O- S.B.); 5. N- Sjerp Jr. (Inc. Bank, Amster dam), ieder met 19 ontv. treffers; 6. I-1 Burgel (K.O.S.B.)7. F- P. van Wieringf" (Thor. R.dam) ieder met 20 ontv. treffers- 8. W. v. d. Berg (Ardjena, Rotterdam/ Mr D. Besier (Haagsche Scherm. Ver ieder met 21 ontv. treffers; 10. G- Munnik (Cyrano, R'dam) met 23 on." treffers.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12