VIJFTIG JAAR REGENT VAN EEN HOFJE. Autotocht voor Ouden van Dagen 74,te Jaargang WOENSDAG 12 JULI 1933 No. 22488 Het voornaamste Nieuws van heden. STADSNIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cta. oer regel voor advertentlën uit Lekten eD plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zUb- ^-oor alle andere advertentlën 35 Cts per regel rdae-^wTcts uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele o^endln| van brieven 10 Cts. porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordemdsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT;:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week I.0J8 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. de firma van Nelle en chocola van de firma Jamin, de mannen een pakje tabak van Van Nelle. De gebrekkige kinderen, die een autobus vulden, werden ook niet vergeten, en kregen nog een extra snoe perijtje mee voor onderweg. Behalve aan de reeds genoemde firma's, die alles belangeloos aan het Comité af stonden. de politie der drie gemeenten en de dagbladen, die de berichten van het Comité zoo welwillend een plaats gunden, moet voorai vermeld worden de groote bereidwilligheid der Leidsche Uitgevers Mij die wederom al het benoodigde druk werk gratis vervaardigde Ook de verschil lende Leidsche firma's, die sigaren ten geschenke gaven, zooals de firma's Wa lenkamp, Wijtenburg. van Appel, Wolters, Wolf. Somerwil en van der Lelie, hebben hiermee aan vele mannetjes een zeldzaam genot bereid. Tenslotte wil het Comité aan alle gevers van groote en kleine bedragen voor de kas hartelijk dank betuigen, speciaal aan de dame. die uit bescheidenheid niet genoemd wil worden, doch op eigen houtje bij haar kenpissen ruim f. 25 verzamelde voor de uitgaven, die niettegenstaande alle vrijgevigheid, voor een dergelijken tocht nog aardig oploopen' Jammer dat er. waarschijnlijk door het ongunstige weer, zoo weinig belangstelling in de stad was of is men er reeds te veel aan gewend? De toeschouwers, die den stoet zagen passeeren, hebben ongetwij feld een prettig oogenblik beleefd bij het zien van al die glundere, gelukkige ge zichten in de auto's. feit van heden vermeldende. Nog bieden wij u een klein souvenir aan. Wanneer het een bescheiden plaats in uwe werkkamer mag vinden, zal het gezicht daarvan, ho pen wij. een prettige herinnering brengen aan een van uwe vele werken op maat schappelijk gebied. Deze laatste woorden gingen vergezeld van de aanbieding van een omlijste foto van het oudste regentencollege, vervaar digd naar het regentenstuk, dat eertijds in de regentenkamer hing, doch aan de La kenhal in bruikleen werd afgestaan. Op dit schilderij, dat in 1665 door J. van der Merck, een der uitnemendste Leidsche por tretschilders werd vervaardigd, zijn afge beeld de regenten Toussalnt Muyssart, Pie- ter de la Court. Jean de Bucquoy Cors Janss-Van Rheenen en de rentmeester no taris Carel Outerman. Hierna werd nog. namens de bewoners het woord gevoerd door mej. Kok. die on der dank voor het vele. wat de heer Ver hei] van Wijk in den loop van tal van jaren voor het Hof en zijn bewoners heeft gedaan, een tinnen kan met insriptie, ge vuld met roode anjers aanbood en door mej Marijt. de oudste bewoonster al thans in hofjesjaren! die herinnerde aan den tijd toen in het hof nog geen waterleiding en electrisch licht was aan gelegd Beide werken werden in 1922 en '23 vor- rekening van den heer Verhelj van Wijk uitgevoerd, iets waarvoor de bewo ners hem nog dagelijks oprecht dankbaar Z1^Mej. Marijt eindigde met hem Gods bes ten zegen toe te wenschen en het uitspre ken van de hoop. dat hij nog vele jaren voor zijn gezin, de regenten en de bewo ners van het Hof gespaard mogen blijven. De heer Verhey van Wijk dankte allen afzonderlijk in een vriendelijk speechje, waarna ververschingen werden rondge diend en een foto van het gezelschap werd genomen. o ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE ELECTRICITEITSFABRIEK. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat D. v. d. Tuijn in dienst trad bij de Elec- triciteitsfabriek Door bijzondere omstandigheden is de herdenking van dit jubileum tot vandaag verschoven. Aanvankelijk is v. d. Tuijn in het eigenlijke Centrale-bedrijf in dienst gekomen, later werd hij aangewezen voor het beheer van het magazijn van mate rialen en reserve-onderdeelen in de Cen trale. in welke functie hij uitstekend op zijn plaats bleek en die hij dan ook sedert een 5-tal jaren bekleedt als le magazijn knecht. Heden met zijn familie van huis afge haald, werd de jubilaris allereerst ont vangen in de Directiekamer en aldaar bij afwezigheid van den Directeur, gecompli menteerd door den Adj .-Directeur, den heer Ir, P. Fehmers, in tegenwoordigheid van den Ingenieur en Bedrljfschef der Centrale Hierna werd de jubilaris met zijn fami lie voor de huldiging door het personeel (waartoe zich een kleine commissie had gevormd i naar een der daarvoor eenigs- zlns feestelijk ingerichte dienstlokalen in de Centrale geleld, alwaar het personeel, voor zoover dit gemist kon worden, reeds aanwezig was. Hier nam allereerst het woord Ir. Wes tendorp, die den jubilaris namens de be drijfsleiding feliciteerde en daarbij ook getuigde van de voorbeeldige wijze, waarop de jubilaris zijn werk steeds tot tevreden heid van zijn superieuren verricht. Vervol gens kreeg het woord de machinist G de Vos. die den jubilaris namens het perso neel feliciteerde. Als tastbaar bewijs van BINNENLAND Vergadering: van den boud van perso neel bij den rijkswaterstaat, te Utrecht. (Binnenland, 3e Blad). Het gouden feest van Haarlem's Dag blad. (Binnenland. 3e Blad). De fascistische actie in Limburg; de heer Albarda vraagt maatregelen. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND Rondom de Londenschc Conferentie. (Buitenl. le Blad». Henderson houdt besprekingen te Parijs. (Buitenl, le Blad). Roosevelt's binncnlandsche politiek In de Ver. Staten. (Buitenl., le Blad). Balbo voor dc volgende étappe Reykja- vik-Cartwright vertrokken. (Buitenl. Ge mengd, 2e Blad). sympathie deed hij zijn gelukwenschen vergezeld gaan van de aanbieding van een mooie salonlamp, aangeboden door ambte naren en werklieden van het bedrijf. Nadat de jubilaris voor een en ander woorden van dank had gesproken, bleef men nog een korten tijd bijeen, van welke gelegenheid menigeen gebruik maakte om den jubilaris de hand te drukken. Daarna vertrok deze wederom huiswaarts om het verder gedeelte van den dag in eigen kring door te brengen. GEM. KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZER (ESSEN). Overgangsexamen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klei sse G. H. Boender, H. J. A. Eggen, H A. Fontein. F P. Hemerik, J. Moeliker, H H. Mugge, A. van der Plaat. J. Slegtenhorst, F J. Verstraten. F van Wijk en de meisjes J. E Dirkse, G. A. S. van Dorth, M. Duindam, A. van Raaij, H van der Reijden G C, H. Romijn. C. C Romijn, G J. Venhuizen, J. E. Vijlbrief, M. L. Vogelaar, A. A. Smits. Niet bevorderd 3 Van de tweede naar de derde klasse' G. Blaauw, J. A. Boender, C. Boeschoten, D. C. Doornik, J. C. Duyvendijk, L van Gogh, H. van Hattum. J W J. van Heijkoop B. A. Horikx. P. J. Nieboer. D Plu, J. Teeuwen, W. F van Weizen, N A. van Wijk en de meisjes J M. Buningh, A. M. Buys H. Jacobs. P C. Nijkkiel, A van Nood. M J. A. Spendel, A, G. ten Wolde, A Helder Niet bevorderd 8. Van de derde naar de vierde klasse: J. F Abelman, A. M P. Beuk. C. Briejer, P. de Bruin. A. Deijn, Tj, Gaastra, I. Iterson, H. Nieuwland. A van Norde, H. M Schiere. F H Sunderman, G A. Waldköttcr en de meisjes'. E. S. Bochove, E. W. J. Huibregtsen, J. Koster, M. N. Louwrier, S. Peper. S. de la Rie. F A. Schotema, C J. Wagemans, W. Dieben. Niet bevorderd 4. gestreken: om twaalf uur scheen de zon! Het Comi^ slaakte een zucht van ver lichting. gedachtig aan de open auto's en aan het zitje in de buitenlucht, dat de oudjes wachtte! Even over éénen werd het sein tot ver trek gegeven; in kalmen gang schoof de slang van drie en tachtig auto's de stad uit op weg naar Den Haag. Op de drukke punten regelde de Leidsche politie op voortreffelijke wijze het verkeer, zoodat de stoet niet behoefde te wachten. Reeds even voorbij het Noordeinde werd men op gewacht door de Wassenaarsche politie terwijl van het Viaduct af de Haagsche motorrijders den weg effenden doof D^-i Haag, langs den boulevard van Scheve- ningen naar de Boschjes van Poot De oude menschen van wie de meesten voor het eerst den tocht meemaakten, keken hun oogen uit: het rosarium in vollen bloei, de mooie villa's in Wassenaar de zee die zij in jaren niet meer gezien had den! Op den boulevard dreigde even een regenbui, doch gelukkig bleef het "bij d'e enkele druppels, zoodat de oudjes gezelli» onder de boomen van het restaurant kon den gaan zitten. De heer Noordam zorgde voor een vlotte bediening, zoodat ieder spoedig voorzien was van een kop thee, waarbij de koekjes van de Leidsche broodfabriek en de krentebollen der firma van der Mey een gretig onthaal vonden. Als bijzondere aan- trekkel ikneid speelde het muziekgezel schap ..De oude Jagerband" onder leiding van den heer W. Huguenin be kende wijsjes, waarbij sommige tachtig- Foto Bleuzé. Foto genomen na de huldiging van den heer W F. Verheij van Wijk ter gelegenheid van zijn Gouden-jubileum als reeent van het Heter Loridans hofje. De jubilaris is de derde van rechts op de voorste rij, HULDIGING VAN DEN HEER W. F. VERHEIJ VAN WIJK. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum als regent van het Pieter Loridans-hofje. Gisteren nerdacht de heer W. F. Verhey var Wijk voorzitter van het college van regenten van het Pieter Loridan-hofi» den dag. waarop hij vóór 50 jaar tot regent var; bedoeld hofje werd benoemd. Dit zeldzame feit is door de overige re genten en bewoners op feestelijke wijze gevierd. Toen de heer Verheij van Wijk gister middag om 3 uur aan het hofje arriveerde was daar de vlag uitgestoken, terwijl -lie bewoners in het voorportaal waren opge steld. Zijn bronzen borstbeeld, dat ter ge legenheid von zijn 40-jarig jubileum in een der zijmuren werd aangebracht, was met bloemen omkranst. Ook de regentenkamer was met palmen en bloemen versierd. Nadat de heer Verheij van Wijk in zijn rijk-bebloemden voorzltterszetel had plaats genomen werd hij allereerst toegesproken door den heer W. J P. Suringar. die onge veer het volgende zeide: Wanneer de notulen der vergaderingen van Regenten van het Loridans-hof in de achter ons liggende eeuwen veel merk waardige feiten, het Hof betreffend, weten te vermelden de aanteekentngen voor het jaar 1933 mogen eveneens bogen op voorvallen welke zeer zeker niet alle daags zijn. Kort geleden mochten wij immers ge- dfnken hoe éen der bewoners mocht terug zien op den dag waarop zy voor 60 jaar in het Hof haar entree deed en nu, heden, 11 Juli, is het de dag waarop éen der be stuurders zijn vijftig-jarig jubileum mag gedenken. Mijnheer Verhey van Wijk! Bij ontsten tenis van dr. Timmermans, ouder lid in dit college dan ik. is het my een bijzonder voorrecht u met den dag van heden onze hartelijke gelukwenschen aan te bieden. Nadat gij in het College van Regenten verschillende jubilea hebt mogen vieren, was een veertig-jarig feest nu 10 jaren geleden een feest dat slechts aan u alleen gegeven is geworden te mogen her denken. Immers van de 83 regenten, welke ons Hof sedert 1655 geteld heeft, is geen enkele regent te noemen, die dat groote aantal zittingsjaren heeft mogen beleven. En nu: niet alleen 40. maar 50 jaren lang hebt gy eerst als lid, later als voorzitter van ons college met ijver, trouw en lust over dit Ho' mogen waken. Oordeelende naar de bijna 20 jaren, welke ik naast u mocht samenwerken tot heil en zegen van dit Hof. kan ik getuigen dat gij. niet alleen altijd m»t de meeste nauwgezetheid en onpartijdigheid de be langen van dit Hof hebt behartigd, maar ook dat gij met groote geneositeH het Hof in moeilijke jaren dikwijls tegemoet zijt gekomen. Zoo voor het een als h«t ander komt u ae oprechte dank toe van bestuur en van bewoners. Wij hopen dat wij u nog vele jaren in ons midden mogen behouden, genietend van een voortreffelijke gezondheid: dat wij u nog vele jaren het Hof mogen zien binnentreden met den veerkrachtiger, tred, u eigen om. daarna klauterend langs een touw. in deze oude Regentenkamer den voorzittershamer te hantéeren en dat wij, jongeren, van uw vele ervaringen en rijpe kennis in de hofzaken nog vele jaren mo gen genieten. Dit is onze hartelijke wensch; moge hij in vervulling gaan! Ter herinnering aan dezen dag heeft ons college besloten in het portaal beneden te laten aanbrengen een bronzen plaat, het Olt nommer bestaat uit DRIE Bladea EERSTE BLAD. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Leiden en zijn bijkantoren werd in den loop van Juni op spaarbankboekjes ingelegd f. 141.380,03 en terugbetaald f. 164.189.42. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 22.809.39. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 110. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven f. 1800. NATIONALE BOND „HET MOBILISATIEKRUIS", AFD. LEIDEN In een dezer dagen gehouden vergade ring van het Algemeen Bestuur van de afd. Leiden van bovengenoemden Bond kon de secretaris mededeelen, dat 't leden tal thans tot ruim 125 is gestegen, terwijl nog steeds nieuwe leden zich aanmelden. Besloten werd o.m. in October a.s. een feestelijke bijeenkomst te organiseeren, waarbij tevens de plechtige uitreiking van de Mobilisatie-kruisen zal plaats hebben. Zij, die dan bedoeld kruis wenschen te ontvangen .kunnen zich thans daartoe op geven bij den len secretaris, den heer J. F. la Rivière, Plantsoen 81. of bij den 2en secretaris, den heer Jan Th. Witte, Cobetstraat 85. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: G. Zwetsloot. Steenstraat 31. Leiden; winkel in vleeschwaren. Nieuwe inschrijving: David le Feber, Sleutels' Handelsonder neming, Hoogl. Kerkgracht 46, Leiden; groothandel in suikerwerken, bonbons enz. Eigenaar D. le Feber, Leiden. Wijzigingen: David le Feber, Sleutels' Handel Maat schappij. Hoogl. Kerkgracht 46, Leiden; handel in electro-medische apparaten en apparaten voor Radium-Therapie: groot handel in suikerwerken en bonbons. Daar een afzonderlijke onderneming wordt gesticht, is de verandering van den ouden handelsnaam David le Feber in: David le Feber Sleutels' Handel Maatschappij te ruggenomen, evenzoo de bijvoeging van het uitgeoefend bedrijf: groothandel in suikerwerken en bonbons. N.V. Kleiwarenfabriek voorheen Firma H. van Leeuwen, Hoorn 376. Alphen aan den Rijn. Nieuwe commissarissen M ds Pijper. Aiphen a/d Rijn; C. van Leeuwen, Alphen a/d. Rijn en H. M. Veldjhuyzen van Zanten, Killegom. Firma ..Papendrachtvandervoet", Tey- lingerlaan 70. Sassenheim; kweeken van en handel in bloembollen enz. De vennoot schap onder firma is met ingang van 1 Juli 1933 in liquidatie getreden. Liquidi- tateurs mr. C. Punt, Leiden en mr. G. H. E. Nord Thomson, Leiden en D. Hogewo- ning Hzn., Oegstgeest. x HEERLIJKE UREN BLIJVEN IN HERINNERING Gistermiddag werd de jaarlijksche auto tocht voor Ouden van Dagen wederom tot •en succes! Als steeds genoten de oudjes van prettige uren, die zij lang in herinne ring zullen bewaren. Alvorens af te rijden werden de deelnemers met bloemen ver blijd; aan de vroolijke gezichten ziet men in welk een vreugdevolle stemming zij bij voorbaat reeds verkeerden Over den tocht zelve het volgende: In angstige spanning heeft menig oudje naar de lucht gekeken, die den heelen morgen grijs en somber was, terwijl af en toe zware regenbuien neerkletterden. Maay ook ditmaal heeft Pluvius - zelf al een grijsaard de hand over zijn oud hart- jarige vrouwtjes zoowaar nog een dansje waagden, tot groote hilariteit der manne lijke gasten, die zich liever bepaalden tot het genot van een goede sigaar! Na de thee kwam het glas limonade, door den heer Kuperus aangeboden aan de beurt, met het heerlijke zachte gebak der firma Biesiot. Opgewekt werd na een oponthoud van ongeveer anderhalf uur de terugtocht aanvaard, weer onder geleide der Haagsche politie, die een prachtige, zelfs voor vele autobezitters geheel onbe kende route door de nieuwe gedeelten van Ben Haag had uitgezocht. Bij het vertrek ontvingen de oudjes weer de gewone ge schenken: de vrouwen een pakje thee van Foto Bleuzé

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1