ÖGBESl Tonnebrand LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Juli 1933 VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. OP 17 EN 18 JULI WORDT TE LEIDEN GESPEELD. De wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, die telkens om de twee Jaar wordt gehouden, zal dit jaar begin nen op Zaterdag 15 Juli des middags om half twee in het Nationaal Schaakge bouw te 's Gravenhage. Verder wordt eiken dag aldaar gespeeld tot en met Zondag 23 Juli, behalve op Maandag 17 en Dins dag 18 Juli. Op deze belde dagen zal de wedstrijd alhier gehouden worden In de bovenzaal van „In den vergulden Turk". De volgende spelers zullen aan dit tour- nooi deelnemen. Dr. M. Euwe, te Amster dam, titelhouder; P. L. J. Rassers te Lei den, districtskampioen van Nederland (1932); Dr. A. G. Olland te Bilthoven; P. T. v. Hoorn te Amsterdam; H. W. Felder- hof te Bussum; A. W. Hamming te Lei den; jhr. mr. J. H. O. v. d. Bosch te 's Gravenhage; E. Mulder en F. A. Spin hoven te Amsterdam en mr. J. H. Wolt huis te Groningen. De volgorde is bij loting vastgesteld en luidt als volgt: 1. Felderhof, 2. Spinhoven, 3. Wolthuis, 4. Euwe, 5. van den Bosch, 6. Rassers, 7. Mulder, 8. van Hoorn, 9. Olland, 10. Hamming. De speeltijden zijn als volgt, dus ook op de dagen dat alhier gespeeld wordt, van 's middags half twee tot half zes en daarna 's avonds van half acht tot half elf. Hangpartijen worden eventueel des morgens uitgespeeld in overleg met den wedstrijdleider. De bedenktijd bedraagt 36 zetten in de eerste 2 «ur en 27 in de vol gende l'/t uur, verder 18 zetten per uur. Na afloop van dezen wedstrijd wordt een eeregroep gevormd door de grootmeesters Bogoljubow (Duitschland), Flohr (Praag) en Maroczy (Buda-Pest) en voorts dooi de vijf hoogstuitkomenden uit den kam pioenwedstrijd. Doet één dezer niet mee, dan valt automatisch de volgende in. Deze wedstrijd begint op Woensdag 26 Juli in het Nationaal Schaakgebouw, wordt al daar voortgezet tot en met Zondag 30 Juli en daarna tot Dinsdag 1 Augustus in het Oranjehotel te Scheveningen. Aldaar be ginnen dan ook op Maandag 31 Juli de groote jaarlijksche bondswedstrijden in hoofd-, eerste, tweede en derde klasse en deze eindigen op Vrijdag 4 Augustus. Hoofd- en le klasse beginnen reeds op Maandag in groepen van 8. de tweede klasse op Dinsdag in groepen van 6, de derde klasse op Donderdag (één dag) in groepen van 4. Zooals we reeds vroeger medegedeeld hebben, is de regeling dezer wedstrijden door het bestuur van den Nederl. Schaak bond opgedragen aan den Haagschen Schaakbond Bij dezen laatsten bond is ook het Leidsch Schaakgenootschap aan gesloten. Dit is dan ook de reden, dat er twee dagen te Leiden gespeeld wordt. Nu bovendien twee Leidsche spelers aan dezen wedstrijd zullen deelnemen, is dit voor de schakers te Leiden en omliggende plaat sen een attractie te meer dezen wedstrijd te gaan zien, die voor iedereen toeganke lijk is. o DAMMEN. BODEVA WEDSTRIJD „T.E.P." De uitslagen uit de 10de en laatste ronde zijn als volgt: Th. BartenG. Blijleven 02 A. G. de JeuK. v. Tol 20 P. LigtvoetJ. J. Bekker 1—1 N. WassenaarE. v. Tongeren 20 J. V. d. KaaijW. J. v. d. Burg 2—0 W. BerefengerN. J. Baars 20 De eindstand is als volgt: gesp. gew. rem. vrl. pnt. A. G. de Jeu 10 7 1 2 15 J. J. Bekker 10 5 4 1 14 P. Ligtvoet 10 6 2 2 14 N. Wassenaar 10 5 3 2 13 G. Blijleven 10 6 4 12 K. v. Tol 10 5 2 3 12 E. v. Tongeren 10 4 3 3 11 N. Verver 9 5 1 3 11 J. Berefenger 10 5 5 10 J. v. d. Kaay 10 5 5 10 J. L. C. v. Leeuwen 9 4 2 3 10 Th. Barten 10 4 1 5 9 W. J. v. d. Burg 10 4 6 8 J. H. Wegman 9 4 5 8 M. J. Moerkens 9 4 5 8 A. Saunier 9 2 2 5 6 S. Brusche 8 2 2 4 6 N. J. Baars 8 2 1 5 5 Doordat A G. de Jeu wist te winnen legde hij beslag op den lsten prijs, n.l. een zilveren beker, terwijl P. Ligtvoet, die ge lijk met Bekker aankwam, de herkamp van 3 partijen wist te winnen en dus den 2den prijs heeft en J. J. Bekker den 3den. Van den 4den en 5den prijs valt, gezien de afeebr. partijen nog niets te zeggen. Volgende week halfjaarlijkse!)? leden vergadering, waaronder prijsuitreiking. IJMUIDEN, 10 Juli 1933. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f, 1—0.70, griet per kist van 50 kilo f. 0.27'/:18 tongen per kilo f. 1.600.70, middelschol f. 26. zetschol per kist van 50 kilo f. 22.50—20, kleine schol f. 18—2.40, schar f. 6—5.50, tongschar f. 23- f. 20, roggen per 20 stuks f. 16.50—3.90, vleeten per stuk f.21.25, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f. 4f. 1.90. middel schelv. f.21—16.50. kleinmiddel schelvisch f. 178.90, kleine schelv. f. 11 f. 2.50, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 44—25, gullen per kist van 50 kilo f. 12- f. 3.50, lengen per stuk f.1, heilbot per kilo f. 1.600 90, wijting per kist van 50 kilo f. 4f. 1.75, koolvlsch per stuk f0.63- f. 0.13, makreel per kist van 50 kilo f. 19—12.50. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM 31 met f. 1676, IJM 88 met f. 1238. IJM 159 met f. 1139, IJM 42 met f. 1040 IJM 26 met f.3420. IJM 190 met f.2208. de kotter GG 262 met f.294 en 13 loggers: RO 1 met f. 789, KW 89 met f. 322, KW 105 met f. 837. KW 70 met f. 398, KW 34 met f919. KW 110 met f 337 KW 42 met f 698 KW 45 met f 503 KW 31 met f 468. KW 135 met f.383. KW 40 met f.726. KW 65 met X.Z72, KW 151 met f.862 besomming. HET DREIGENDE CONFLICT IN DE BOLLENSTREEK. De samenwerkende arbeidersbonden In het bloembollenbedrijf hadden vernomen, dat een groot aantal ongeorganiseerde pa troons in de omgeving van Noordwijk te kennen hadden gegeven, het collectief ar beidscontract niet te teekenen. In verband hiermee, hebben de hoofdbe sturen der bonden gemeend, zich alle vrij heid van handelen te moeten voorbehou den Diverse personeelen zijn tegen heden tot een bespreking opgeroepen, De Rijks bemiddelaar is van een en ander in kennis gesteld o AALSMEER Geslaagde Tenfzending. De Nederlandsche Chr Gemeenschaps- bond te Driebergen, die alhier op een terrein aan de Ophelialaan een week tent zending heeft georganiseerd en eiken avond samenkomsten met verschillende sprekers belegde, heeft groote belangstel ling gehad: zonder uitzondering was de tent geheel bezet met menschen, zelfs uit omliggende plaatsen daarvoor naar hier gekomen. Gisteren. Zondagavond, was de laatste samenkomst. De Lathyrustentoonstelling. De driedaagsche Lathyrustentoonstel ling, welke hier tot en met gisteren is ge houden in gebouw „De Oude Veiling heeft vooral op den laatsten dag flink bezoek gehad van kweekers, liefhebbers e.a. Ook werden en meerdere excursies naar toe gemaakt. Er kan wel aangenomen worden, dat deze tentoonstelling door meer dan 3000 personen uit verschillende streken des lands is bezocht. Mede door het feit, dat ditmaal, dank zij het prach tige weer, de kwaliteit van het geëxpo seerde buitengewoon uitblonk, kan gecon cludeerd worden, dat deze tentoonstelling in elk opzicht geslaagd is. Door den penningmeester van de tweede predikantsplaats der Ned. Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost zijn twee giften, resp. groot f. 150 en f. 100 ontvangen voor de centrale verwarming der hulpkerk. Bij het Zaterdag te Ellecom gehouden Federatief Muziekconcours behaalde het fanfarecorps „Uiterweg" in den concert- wedstrijd, afd. uitmuntendheid, een 2den prijs met 86 punten en in den marsch- wedstrijd, eerste afdeeling, eveneens een tweeden prijs met 33 punten. In de plaats van de aftredende, niet direct herkiesbare bestuursleden van den Doopsgezinden Jongerenkring: Lena Buis Gd. en Klaas Maarse Jbzn., zijn gekozen: Maart]e Baarse ivice-voorzitster) en Wil lem Mantel (penningmeester). HAARLEMMERMEER. Veel animo. Voor de betrekking van hoofd van de bewaar- en fröbelschool te Abenes alhier (vacature mej. G. W. A. Stammers), heb ben zich bijna 60 sollicitanten aangemeld. Jaarvergadering H.O-V. In de gehouden jaarvergadering van de Hoofddorpsche Orkestvereeniging, werd mededeeling gedaan van den minder gunstigen toestand van de kas en het plan om te trachten daarin o.a. door het werven van nieuwe donateurs verbete ring te brengen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Gorthuis en Pooters. De heer Celie deelde mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden het secretariaat der vereeniging niet langer kan waar nemen. Daarmede werd belast de heer Hoffschlag. Ernstig motorongeluk. Gistermiddag passeerde op den IJweg, nabij Halfweg alhier met zeer groote snel heid een motorrijwiel, waarvan de be stuurder, de heer E. G. uit Weesperkarspel plotseling zijn stuur kwijt raakte, met het gevolg, dat de motor eerst over den kop sloeg en daarna tegen een boom vloog. De berijder sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. De ontboden geneesheer, dr. K. uit Half weg, constateerde hersenschudding en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, hetgeen geschiedde met de gemeentelijke ziekenauto naar de Maria- stichting te Haarlem. Geslaagd te Den Haag voor het M.U.L.O examen diploma A.: G. V. D. Schinkel alhier o HILLEGOM De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders, 2 drukkers, 1 snelpers drukker, 2 grondwerkers, 13 opperlieden, 9 timmerlieden, 1 mach houtbewerker, 1 loodgieter zinkwerker. 2 halfwas-metse laars, 1 stoffeerder behanger, 1 manden maker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, l etectrlcien, 1 scheepsmaker, 2 smeden. 1 wagenmaker, 1 horlogemaker, 1 smid bankwerker. 1 verw. monteur, 1 boekbin der. 2 broodbakkers, 18 bloemist-arbeiders, 217 landarbeiders. 4 boerenarbeiders, 7 tuinarbeiders, 1 plantsoenarbeider, 1 jeug dige landarbeider, 2 m. winkelbedienden, 2 venters, 1 handelsreiziger, 1 schipper. 2 h2ilwas-schippers, 4 chauffeurs-monteurs 1 expeditie-knecht, 1 wegwerker, 1 tram- fcoambte, 1 verzekeringsagent, 1 boekhou der, 3 kantooishedienden. 1 vr. kantoor bediende, 37 losse arbeiders. 1 handlanger, I controleur. Totaal 354, werkzoekenden 46. Aanvragen werkgevers: 8. Plaatsingen: 8. Voldaan Teruggetrokken: 11. Vervallen: 22 Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Oud, Molenstraat 2 Th. van de Reep met gezin. Brouwerlaan II W. J. J. Rlisman, Mariastraat 1 boven H. Scheepmaker, van den Endelaan 4 E. A Schoonderwoerd. Brouwerlaan 51 E Tijssen echtgen van J. C. J. Berkel, Loosterweg I 6 J. P. c. van Vlier Hoogc- werfstraat 18. Vertrokken: Th. G. Melland, Heerenweg 60, Noordwijkerhout Th. L. Sistermans, Haarlemmerstraat 49a, Leiden D. Hill. Lange Annastraat 121 Haarlem Gr. van Dijk, Jac. van Lennepkade 16, Haarlem P. van der Bent, Noorderstraat 61, Kat wijk aan Zee J. M Koppert, School straat 18, Llsse M. A. Merkus, 't Hoog B. 105, Druten. Speeltuin „Patrimonium". Het terrein van den speeltuin „Patro- monium", is door „Openbare Werken" ver beterd Er is een goede onderlaag gemaakt, waarop grint en teer zijn gestort. Het werk heeft veel overeenkomst met het wegdek van den Loosterweg I. Grint is gebruikt, in plaats van split, omdat grint minder scherp en een Hollandsch mate riaal is. Twee Kolken zijn geplaatst voor afvoer van het water. Het bestuur heeft met verlangen naar de verbetering uitgezien, en thans voldoet de speeltuin al weer Iets meer aan de eischen, welke gesteld mogen worden. Volkszang van scholieren. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de commissie van toezicht op het lager onderwijs besloten den volkszang te propageeren in den geest van het comité voor de eenheid van den Volkszang. Aldus deelde de heer W. van Lingen mee, vóór Zaterdagavond de uitvoering van de hoogste klassen der verschillende scholen op het speelplein der Openbare School aanving. Omdat de tijd van voorbereiding te kort was, moest volstaan worden met een zes tal liedjes, die op de verschillende scholen ingestudeerd waren. De Hillegomsche Harmonie-kapel, die den zang begeleidde, speelde voor den aan vang, ln de pauze en bij het einde opge wekte populaire marschen. Onder leiding van den heer J C. de Ko ning zongen de kinderen- ..Als de winter viucht", .Daar klingelt een klokje". „Wie rusten wil in 't groene woud", „Wij zijn jong". „Naar bulten!" en „Trekkerslied." Er rs heel goed gezongen en het publiek, voornamelijk de jeugd toonde zijn Inge nomenheid met applaus. Prachtig weer werkte mee aan het sla gen van de eerste poging De verkoop van het speldje voor de Zonnestraal" op Zaterdag heeft f. 104.37'/» opgebracht. Dit is belangrijk minder dan verleden jaar. o KATWIJK AAN ZEE. DE NIEUWE HUIZEN VAN 's ZOMERS BUITEN". De Burgemeester hijscht de vlag. Zaterdagmiddag was een groot gezel schap bijeen in de Tarbotstraat om de officieele in gebruikstelling van de nieuw gebouwde huizen van de N.V. Villabouw „s Zomers Buiten Katwijk" bij te wonen. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester mr. W. J Woldringh v. d. Hoop; de gemeente 'secretaris D C. O. Boekhoven; de directeur der gemeente werken ir J. H. de Bruyn; de voorzitter van V.V.V. dr. J. Eikelenboom; vele ge meenteraadsleden eu belangstellenden. Uit Rotterdam waren met vijf autobussen talrijke genoodigden meegekomen onder leiding van den heer Vellekoop Ook uit Leiden en andere plaatsen waren leden van de vereeniging aanwezig. Idyllisch gelegen, vlag aan den duin zoom, dicht bij het strand, zijn de drie steenen huizen: de Zeester, de Kopmeeuw, de Bruinvisch en de vijf vrije huisjes: Huize Seintje, de Kinkhoren, de Steurkrap, Fuikhorentje en de Kreukel, een aanwinst voor de vereeniging en voor de gemeente. De architect en aannemer van dit werk, de heer Jan Houwaard alhier heeft deze practische huizen, in overeenstemming met de eischen des tijds. uitgevoerd. Toen alle genoodigden hun plaatsen hadden ingenomen op het binnenplein stelde do directeur, de heer H A. C. v. d. Kraan uit Rotterdam, met een rede de huizen in gebruik. Spr. bracht dank aan aan den heer Houwaard, alle medewerkers en aan de gemeentelijke autoriteiten Hij gaf tevens een beschrijving van de pas gestichte gebouwen De vrije huizen zijn niet geheel van hout. De gronden zijn van graniet, ook de zijmuren zijn allen van dezelfde steen en ter voorkoming van brandgevaar zijn op de daarvoor aangege ven plaatsen clotex, granle- of eterniet aangebracht. Spr richtte nog een enkel waardeerend woord tot mej. Seintje Ouwehand-de Jong die bruid was, toen ze twintig jaren ge leden voor 't eerst haar krachten ging wijden aan ,,'s Zomes Buiten" en haar voor al wat zij al die jaren met groote toewij ding, liefde en trouw had verricht. Hierna heesch burgemeester mr. Wolde- ringh v. d. Hooo de vlag in de Rotterdam- sche kleuren, terwijl tevens de Katwijksche vlag geheschen werd. Het Rotterdamsch„ mandolinegezelschap „Vota Agiata". direc teur de heer H Fieterse uit R'dam speelde eenige nummers, terwijl ook een dames zangkoor uit Rotterdam de plechtigheid luister bijzette. De burgemeester herinnerde hierop aan de reeds jaren lang prettige relaties, die Katwijk met .,'3 Zomers Buiten" heeft. Spr. waardeerde het initiatief dat de vereeniging in deze tijden genomen heeft en dat zeer gewaardeerd is. Zij heeft zich niet laten afschrikken, maar heeft weten door te zetten om deze schoone nieuwe huizen te laten bouwen, die uitsluitend ge bouwd zijn om te kunnen laten profiteeren van wat Katwijk biedt aan zon, strand en duinen. Moge deze schitterende zomerdag er een svmbool van zijn, dat de vereeniging steeds zonneschijn moge hebben op haar werk. Met de beste wenschen voor 's Zomers Buiten", eindigde de burge meester zijn toespraak. De heer v d. Zande uit Rotterdam bracht namens alle aandeelhouders de geluk- wenschen over en stelde voor een „lang zal hij leve" uit te brengen op den energieken directeur den heer v. d. Kraan. Ten slotte dankte de directeur enkele firma's en particulieren, die de vereeni ging met geschenken hadden vereerd oa. de vlag met stok. Na de officieele opening was er gelegen heid om de huizen te bezien en werd de thee geserveerd. Vermeld zij nog, dat de heer Houwaara den lsten April begon met het bouwen en dat den 16de Juni de eerste familie al een RECLAME. I v Doos 30 en 60ct. 3768 gebouw kon betrekken. Het loodgieters- werk was van de Gebr. Kuyt. stucadoors- werk en steengraniet van de firma Arnol- dus, Gebrs. Schonenberg schildewerk, hout graniet van de firma Key uit Rotterdam. De heer L. Kruyt leverde de bouwmate rialen. Strandevangelisatie. Woensdagavond om half 8 zal op het strand ter hoogte van de muziektent de eerste strandevangelisatie gehouden wor den. Als sprekers zullen optreden ds Voor- steegh uit Den Haag en ds. Alkema van Soest. Bij C. v. d. B. in de Jan Tooropstraat werd door een onbekend persoon inplaats van een gulden een tweefrancstuk in de hand gestopt. De politie stelt een onder zoek in. Op het strand is een onbeheerd damesrijwiel aangteroffen dat op het poll- tlebnureau te bevragen is. u— LISSE Opening winterseizoen. Het veilingsseizoen van de Coöp Veiling H.B.G. zal morgen geopend worden. Des middags om 2 uur zal de eerste droge leverbare veiling gehouden worden. o NOORDWIJK AAN ZEE. Opening van de Jeugd-Herberg Dc „Duinark". Zaterdagmiddag werd, onder zeer groote belangstelling, geopend, de nieuwe Jeugd- Herberg van de Stichting „de Amsteloever" De combinatie: Noordwijk en Amsteloever, klinkt wel eenlgszins vreemd, doch is ver klaarbaar, omdat het oorspronkelijk in de bedoeling lag, een J.H. aan den Amstel te vestigen. Op dit voornemen is men echter teruggekomen omdat Amsterdam reeds een J.H. bezit, zoodat naar een geschikter ge legenheid werd uitgezien, ongeveer in dc lijn: Rotterdamden HaagAmsterdam. Na veel moeilijkheden te hebben overwon nen is het bestuur van „de Amsteloever" er ingeslaagd, de hand te leggen op een bij uitstek geschikte gelegenheid in de duinen van Noordwijk. niet ver van de „Ruigen- hoekHet is vooral aan den volhardenden arbeid van Mej. Hasper secretaresse en den heer Horsmeier, pennlngm. te danken dat „De Duinark" tot stand is gekomen. Het is Inderdaad een gebouw om trotsch op te zijn; practisch en eenvoudig van op zet, voldoet de J.H., waarin 100 a 130 trekkers kunnen worden ondergebracht aan alle moderne eischen. Behalve vele trekkers uit Amsterdam en Scheveningen, waren veel genoodigden aanwezig, o.w. de burgemeester, de heer v d. Mortel, weth. Alkemade; de heeren v. Vliet, gem. archi tect. J. J. v. Capelle, "lotaris Wagemaker, Dr. Hermanides; Dr. Visser, Dr. Nielcerk; Ds. Siddré enz Nadat mej. Hasper vele ingekomen ge- lukwenschen had voorgelezen, voerden verschillende sprekers het woord. De heer W.v.VHet, voorz. v. „de Amsteloever" sprak waardeerende woorden tot allen die hadden medegewerkt om de plannen, tot het ves tigen van deze J.H., te verwezenlijken. Hierna sprak de heer J. J. van Capelle, als voorz. van de plaatselijke commissie. Ir. J. E. de Vries, voorz. v. d. J.H. „Kenne- merland" uit Haarlem, bood een prachtig schilderij aan en overhandigde, als lid van het hoofdbestuur der Ned. Jeugd-Herberg- Centraie. de regels van het huis en de be kende driehoek met de letters NJ.HC Vervolgens stak de burgemeester een geestig speechje af, waarna door hem de vlag werd geheschen. Hierna werd nog het woord gevoerd door 'n bestuurslid van den Ned. Trekkers Bond waarna Dr. Hermanides. als voorz. van de Noordwljksche Reddingsbrigade, op de ge varen der zee wees en eenige zeer nut tige wenken en aanwijzigen gaf en over handigde den voorz. van de J.H. verschei dene boekjes; over de gevaren der zee, red dingspogingen die, bij een ongeval, kunnen worden aangewend en tenslotte nog de bekende „klos van Tijen". Hiermede kwam het einde van deze grootsche opening. Zij nog vermeld dat niet minder dan 145 trek kers den eersten nacht reeds hun intrek hebben genomen ln „De Duinark". NOORDWIJKERHOUT. Gouden huwelijksfeest. Op eenvoudige, doch daarom niet minder hartelijke wijze, herdacht het echtpaar D. v. d Niet—Kerkman zijn gouden huwe lijksfeest. Dc Gemeentewoning, daartoe welwillend afgestaan, was haast te klein om alle familieleden en vrienden te bevatten. Verschillende cadeaux werden het echt paar aangeboden, waaronder één van het Protestantsch Ziekenfonds, waarvan do bruigom vele jaren bestuurslid is. De predikant en vele vrienden gaven eveneens blijk van belangstelling. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden maand-collecte 'oracht ruim f. 63.op o SASSENHEIM. Het Badbedrijf in 1932. In 1932 werden 65 abonnementen ver kocht n.l. 30 aan dames en 35 aan heeren, tegen 121 in 1931, terwijl aan 17 dames en 17 heeren zwemonderrieht werd gegeven. In totaal werden 7233 enkele baden geno men tegen 4734 in 1931. Is er dus bij de abonnementen een daling, hier is een stij ging waar te nemen. 122 knipkaarten wer den verkocht) waarvan 52 aan de Noord wij ksche Reddingsbrigade die een korting van 50 cent per kaart ontvangt) tegen 104 in 1931. Het aantal maandkaarten bedroeg 53 tegen 83 in 1931. Op 27 Aug. werden door de Sassenheim- sche Zwemvereeniglng in samenwerking met de Noordwljksche Reddingsbrigade zwemdemonstratles gegeven, die ln alle opzichten slaagde. Het nadcelidg saldo bedraagt f. 4128.05. Geslaagd concert. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniglng „St. Ambrosius" een concert ln de tent aan den Charbonlaan. Er was veel publiek, waaraan zeer zeker de medewerking van do zangvereenigingen niet vreemd was. Op onberispelijke wijze werden door de beide vereeniglngen de concoursnummers uitge voerd. Het was een genot de verschillende nummers te beluisteren, al moeten wij opmerken, dat de bezetting der heeren wel wat sterker kan zijn. Een dankbaar en verdiend applaus werd na elk nummer gebracht. Wij hopeii dezen zomer nog dikwijls de beide vereeniglngen te hooren! Het Waterbedrijf in 1932. Het aantal aansluitingen steeg van 1042 tot 1074 Ingekocht werd 83.800 M3. ter wijl afgeleverd werd 72.232 M3.; een ver schil dus van 11 568 M3. of 13.8 pet. Hoe wel dit verschil in vergelijking met vorig jaar gunstig afsteekt is het nog abnormaal hoog en door Sassenheim is voorgesteld aan de grens LisseSassenheim 2 meters achter elkaar te plaatsen, teneinde con trole te krijgen ou de juiste aanwijzing. Door 182 verbruikers werd het toegestane verbruik volgens vast recht overschreden en wel met 5 701 M3.; voor bedrijfsdoelein den werd verbruikt 4.966 M3. De totale oi>- brengst van het water bedroeg f. 24,305 35 en de inkoop f.9263 50 Over de hoedanigheid van het water kwamen geen klachten in .slechts een en kele reclame van verbruikers, wier perceel was aangesloten aan het eind van een dis tributieleiding Dc distributieleiding werd in 1932 uit gebreid met slechts 2 meter n.l. in de Wil lem Warnaarlaan. De leiding in de Zuidhoek, is nog steeds niet rendabel. Het tekort bedroeg rond f. 700.—. De boekwaarde van het bedrijf bedroeg op 31 Dec f. 102728 46. terwijl in 1932 f 4402.74 afgeschreven werd. Dc winst over 1932 bedraagt f. 3063.20'/:. "Jaarvergadering „Dc Visserschool". De vereeniging „De Visserschool" hield haar 13de jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer A. Bergman, den heer L. van Leeuwen Sr.. en schetste hem als een voor trekker van het Chr. Onderwijs. Het aantal leerlingen is steeds stijgende, waaruit wel bliikt dat het onderwijs ge waardeerd wordt Inzake het financieel beheer wordt de grootst mogelijke zuinig heid betracht. Met de heffing van extra schoolgelden moest wegens de tijdsomstandigheden, eerst gedeeltelijk, daarna geheel worden opgehouden. Hoewel dit de inkomsten zeer deed dalen was er een gunstiger resultaat dan verwacht was Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. D. Papendrecht. bleek, dat het ledental is teruegeloopen en thans 86 be draagt, het aantal leerlingen 213, waarvan 156 voor het lager en 57 voor het mulo- onderwijs. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een batig saldo van f. 487.33. De heer J. Dreef werd met op 1 na alge- meene stemmen als penningmeester her kozen. Terugkomst van den heer J. v. Leeuwen. De heer J v. Leeuwen Lzn die bij het begin van zijn zakenreis in Amerika door een ernstige ziekte werd overvallen, is thans in zooverre hersteld dat hil onder geleide van zijn broeder dc thuisreis heeft aangevangen en Woensdag hier wordt verwacht. Geslaagd te Den Haag voor het M.TJLD examen diploma A W. C v d. Berg alhier. VEUR—LETDSCHUNDAM Jacht uitgebrand. Zaterdagmiddag ontstond tengevolge van motor-exolosie brand ln een Jacht, liggende aan de werf van Gebr. Vaarborg te Veur Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat het niet mogelijk was. de zich aan boord bevindende benzine in veiligheid te brengen, waardoor het vuur nog meer voed"»! kreeg en men genoodzaakt was de naastliggende jachten tc verhalen. Niet tegenstaande de motorbrandspuit met 4 stralen werkte, kon men niet verhoeden dat 't jacht grootendeels leeg brandde. Verzekering dekt de schade. Gedurende Juni schreef de Onderl. Ver. voor Ziekenhulsverpleglng 38 nieuwe leden in, waardoor 't totaal Is gestegen tot 5995. Voor de diaconie is over Juni in de Ned-Herv. Kerk gecollecteerd f. 77.21'/: en voor de kerkvoogdij f. 165.77. Een aantal bewoners van de Tedin- gerstraat hebben gezamenlijk een verzoek om huurverlaaing bij den betrokken eige naar ingediend. o VOORSCHOTEN Examens Instituut Wullings. Geslaagd voor de A-afdeeiihg: P. H E. Anspach. Den Haag: J. M. Bendien Den Haag; J. den Boer. Oud-Beyerland; H. Kats Den Haag: K. van Ketwich Batavia; J G. Lennlnk, Voorschoten; H E van Lo- bulz^o Bandoen»' H T M. van Rvckevor- sel. Den Haag: W. L. Schmid Malang; A, Ve'eersdhk Rijswijk Afgewezen 1. 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7