Boskoopsche Boys I—U.V.S. II EEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Juli 1933 SPOBT. BEKERWEDSTRIJD MUSEA. WATERPOLO. G. Z. C. I—DE ZIJL 5—2. De Gouwenaars kampioen. Deze wedstrijd ls gisteren te Gouda voor de 2de klasse competitie van den N. Z. B. gespeeld. De Goudsche Zwemcluö ls door deze overwinning evenals 't vorige jaar kampioen van haar afdeeling ge worden. G. Z. C. verschijnt volledig, terwijl De Zijl twee invallers telt. De Gouwenaars oefenen direct na den aanvang een ge weldigen druk uit op het Leldsche doel. De Leldenaars blijken hierop gerekend te hebben en spelen sterk defensief, terwijl Ham eau ln laatste instantie schitterend werk laat zien Plotseling gooit De Zijl het spel open en onderneemt enkele gevaar lijke aanvallen, waardoor G. Z. C vol komen wordt verrast. Keeper Cabout blijkt al even goed op dreef te lijn als Rameau. Wanneer Kramp na goed samenspel der voorhoede, den bal vrij krijgt, scoort hij onhoudbaar onder onbeschrijfelijk enlhu- siasme der Leidsche supporters. 01. De strijd gaat hierna gelijk tegen elkaar op, tot vlak voor de rust. Dan wordt de Boer Jr. door zijn vader aan het werk gezet en weet tot tweemaal toe door fraai opzwem- men te scoren, zoodat de rust aanbreekt met 2—1 in het voordeel van G. Z. C. Na de rust wederom een gelijk opgaande 6tri)d. Tenslotte heeft G. Z. C. door op- zwemmen van de Boer Sr. succes, 31. Na het uitzwemmen trekken de Leidenaars ten aanval, welke door een goed boog schot besloten wordt, waarbij de bal van af den binnenkant van de paal in 't veld terugspringt. Van een misverstand ln de lerdediging der Leldenaars weet Thybout tc profiteeren en maakt er 41 van Direct hierna weet De Zijl door v. d. Horst tegen te scoren, 42. Wij denken reeds dat met dezen stand het einde zal aanbreken, doch de scheidsrechter denkt er anders over en stuurt Van Egmond het water uit. G. Z. C. weet spoedig van haar numerieke meerderheid te profiteeren en maakt er 52 van, waarmede het einde aanbreekt Vermeldingswaardig is nog dat van de 7 goals, welke G. Z. C. in deze competitie tegen zich zag gescoord er 5 door De Zijl zijn gemaakt. VOETBAL. JAARVERSLAG L.V.B. Verschenen ls het jaarverslag van den Leidschen Voetbalbond, dat zal worden uitgebracht op de jaarvergadering, welke wordt gehouden op Woensdag 19 Juli in Zomerlust. Er blijkt uit dat de groei van den bond nog steeds doorgaat. Het aantal clubs ver minderde met twee (Pegasus en D.V.E.), doch daartegenover stond de winst van zes nieuwe vereenigingen: Rouwkoop, Zuiderkwartier, Zuydwyck, Katwijk, Sleu tels en Woubrugge. Het aantal aangeslo ten vereenigingen bedraagt thans 31. De L.V.B. telt 2136 leden (vorig jaar 1875) benevens 412 adspirantleden (210), totaal 2548 (vorig jaar 2085). Over de elftallen het volgende: Zondagcompetitie: gewone elftallen 64 (55), juniores-elftallen 20 (12). Zaterdagcompetitie, gewone elftallen 36 (32), juniores-elftallen 8 (4), totaal 128 (103). De staat van ontvangsten en uitgaven sluit tot een bedrag van f. 4591.20 met een saldo op 30 Juni van f. 564,36 (saldo op 30 Juni 1932 f. 1375,04). Nog te vorderen: bondsvorderingen f. 203,42,. Reservefonds: aanwezig f. 1260, te vorderen f. 90, totaal f. 1350. Het uitvoerige, goedgeschreven verslag van den heer Caro (secr.-penn. L.V.B.) bespreekt verder de competities en de wedstrijden der vertegenwoordigende elf tallen. Het bevat tevens de eindstanden en de verslagen van diverse commissies. G.Z.C.-COMB—DE ZIJL II cn III-COMB. (4—0). Deze wedstrijd had plaats vóór de ont moeting tusschen de 1ste zeventallen. De Gouwenaars bleken voor de lichte Leide naars veel te sterk, zoodat zij met de rust leeds een 3—0 voorsprong hadden. Het einde kwam met een 40 overwinning voor G. Z. C. U.V. S. I—A.R. C. I. Op haar terrein aan den Kanaalweg speelt U.V.S. I morgenavond te 7.30 uur tegen de kampioen der Zaterdagmiddag competitie van den L.V.Bhet Alphensche A.R.C. Scheidsrechter is de heer J. v. Deventer. o JUNIORES EN ADSPIRANTENTOl'RNOOI U. V. S.' Het programma voor dit tournooi van deze week luidt: Woensdag 12 Juli Zuiderkwartier BU.V.S. B. 7 uur. DV.S. AZuiderkwartier A, 8 uur. U.V.S. bR.C.L. A, 7 uur. L. Boys aLugd. A, 8 uur. Vrijdag 14 Juli: Sportman BU.V.S. c. 7 uur. U.V.S. ASportman A, 8 uur. U.V.S aLugd. B, 8 uur. RECLAME. It.P.C. II—DE ZIJL in 2—4. Voor de competitie van den H.Z.B. speel den bovengenoemde Ver. te Rijswijk Direct na de uitworp bemachtigde de Zijl den bal en Hasselbach scorde 10. Na de rust maakte R.P.C. gelijk en nam zij zelfs de leiding. Dat werd de Zijl te machtig, de rechtsachter zwom op en scoorde 22. Hierna maakte Arbouw nog 2 doelpunten ROEIEN. DE HENLEÏ-WEDSTRIJDEN. Eergisteren vond te Henley de beslis sende race tusschen de achten van de Ber liner Ruder Club en Londener R.C. plaats. De Londenaren namen de leiding doch werden later ingehaald door de Duitschers. Zij wisten echter spoedig hun voorsprong weer terug te nemen en het werd een spannenden strijd tot het einde toe. De Londenaren bleken over een zeer goeden eindspurt te beschikken en wonnen met 1/4 lengte in 7 min. 36 sec. Deze tijd is niet bijzonder snel. De winnaar van het vorig jaar maakte een tijd van 7 min. 19 sec. terwijl het record sinds 1891 op 6 min. 51 sec. staat, Om de Riamond-Scull Asquith (Cam bridge) wint met 2 lengten van Warren Cambzridge in 9 min. 7 sec. In den beginne leidde Warren met 1 lengte, daarna spurtte Asquith bij en na 3/4 mijl lag zij 1/4 leng te voor. Na een mijl lagen beiden weer ge lijk waarop Asquith die zeer goed roeide, weer de leiding nam om tenslotte met 2 lengten te winnen. In de finale om den Steward-beker won het Pembroke College met 1 3/4 lengtz van de Londener R.C. in 8 min. 16 sec. Om den Visitor's Cup won het Christ College (Cambridge) met 2 lengten van het Trinity College (Oxford) in denzelfden tijd. Om den Thames-beker won Kent School (Amerika) van Bedford R.C, ln 7 min. 30 sec, met 2 lengten. ONS CLUBJE I—S-L.F. II 2—2. Zaterdagmiddag speelde SiF. II een medaillewedstrijd tegen Ons Clubje te Leiderdorp. Nadat 8.LF met 10 de lei ding had, maakte Ons Clubje kort na elkaar 2 doelpunten. Tien minuten na de r,ust maakte de S.L.F. linksbinnen er met een harden schuiver 2—2 van. In dezen stand kwam geen verandering meer. De medaille werd echter aan S.L.F. toegekend. op Woensdag 12 Juli, uur le klas G.V.B. Res. 3e klas K.N.V.B, op het 3163a Sportmanterrein Groenoordstraat TOEGANG 10 CENT - JONGENS 5 CENT DE PROPAGANDA-WEDSTRIJD TE BODEGRAVEN. A.D.O. IAlphen I 5—1. De jaarlijksche propaganda-wedstrijd te Bodegraven behoort weer tot het verleden en evenals vorige jaren kan ook ditmaal weer van een in alle opzichten geslaagden dag worden gewaagd. Aanvankelijk was van een overwicht van een der partijen geen sprake. De Alphen- doelman maakt een ietwat zenuwachtigen indruk en een missen van hem stelt W. De Korte in staat na een half uur spelen A D.O. de leiding te geven 10. Dit is voor Alphen het sein, om nog beter aan te pakken en het zit de Alphenaren niet mee, als bij een schitterende kopbal van den linksbuiten doelman Koek met veel geluk het leder weet te bemachtigen. Direct daarop krijgt Alphen een corner te nemen en uit deze corner volgt indirect de ge lijkmaker. Doelman Koek kan den bal onvoldoende wegwerken en direct daarop wordt het leder keihard en onhoudbaar in de touwen geknald 11. Er volgt thans een gelijkopgaande strijd en beurtelings komen beide doelen in gevaar, doch dan is het ten slotte W. Tap die een keurig door Loof aangegeven bal zonder aarzelen langs Tuinepburg plaatst en A.D.O leidt met 21. Na de hervatting is het spiel nog geen vijf minuten oud. of een voorzet van Berg laat Loof zeer tactisch loopen voor den vrijstaanden W. Tap. die Tuinenburg geen schijn van kans geeft 31. De Korte raakt dan geblesseerd en wordt vervangen. Alphen krijgt een schitterende kans, om haar achterstand te verkleinen, doch vlak voor open doel wordt hoog over geschoten. A.D.O. begint nu het spel te beheerschen en het enthousiasme, waarmede de Alphenaren zich trachten te redden is ten slotte tegen de betere techniek en tactiek der eerste klasser niet opgewassen, die op fraaie wijze nog een tweetal doelpunten aan de score weet toe te voegen, zoodat het einde komt mqt een 5—1 zege voor A.D.O. Als altijd werd ook thans weer deze ontmoeting goed geleid door den beken den eersteklas scheidsrechter J. I. H. Kapteijn uit Rotterdam Na afloop vereenigden spelers en offi cials zich in Hotel Van Haatten, waar door den voorzitter van Bodegraven waar- deerende woorden werden gericht tot beide deelnemende vereenigingen, door wier voorzitters de heeren Leurs en Van der Kolk vervolgens de toezegging werd ge- I daan, dat ook een volgend jaar op deel- name hunner vereenigingen kon worden gerekend. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. GYMNASTIEK. ADSPIRANTENDAG CHR. GYMNASTIEK-VEREEN. „D.O.S.". Zaterdag heeft D.O.S. voor een niet tal rijk publiek op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel een adspirantendag gegeven als onderdeel van de festiviteiten van haar 25-jarig bestaan. De Chr. Gym- nastiekvereeniging „Jahn" heeft om aan deze festiviteiten meerderen luister bij te zetten, vrijwillig hare medewerking ver leend. Na een rondgang door de stad, die door het keurig marcheeren der jonge gymnas ten groote belangstelling verwekte, werd het programma ingezet met een opmarsch gevolgd door vrije oefeningen en brugwer- ken, terwijl het athletisch gedeelte bestond uit hoogspringen en voor de oudste groe pen uit 60 M. hardloopen. Een komisch nummertje in den vorm van hindernisloopen bezorgde menig ap plausje. De uitslagen voor de gehouden wed strijden volgen hieronder: Jongens hoogspringen: 1. J. Boender, 1.50 M„ D.O.S.2 A. de Tombe. 1.45 M., Jahn; 3 M. Offringa, 1.45 M., Jahn, na loting. Jongens 60 M hardloopen: 1. J. Turen- hout. D.O.S.; 2. St. Collee, D.O.S.; 3. J. Cats Jahn. Meisjes, hoogspringen: 1. A. v. Noort, 1.35 M., D.O.S.: A. Biesbroek. 1.35 M D.O.S. Moeten loten om le of 2e prijs; 3. T. Lagas, 1.30 M„ Jahn. Meisjes, 60 M. hardloopen: 1. A. Piket, D.O.S.;; 2. T. Lagas, Jahn; 3. M. Fakkel, D.O.S. Al met al was het voor deze beide ver eenigingen onder de keurige leiding van de heeren A. Jansma en J. Zilverentand een buitengewone prettige middag, die in alle opzichten geslaagd is. D.O.S. heeft thans nog op het feestpro gramma staan; een avond, te organiseeren door de Rona, een boottocht over de Kager en Brasemermeren, en een rijwieltocht van 4 dagen naar Valkenburg en omgeving. PAARDENSPORT HET 24e CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. DUIVENSPORT. P.V HET OOSTEN. Wedvlucht vanaf Roosendaal met jonge duiven. Gelost 1.30 met Z.W. wind heldere lucht. In concours 137 vogels. W. Bey le, 5e, 13, 22, 27, 29; H. A. de Haas 2; H. Zaalberg 3, 11, 15, 16, 19, 21, 23, 31; J. Schippers 4, 6, 8, 18; H. v. d. Vecht 7, 14; C. Geel 9, 24; H. E. Christiaanse 10, 12, 20, 30. 32; I. Monteba 17, 25. 33; N. Hoogervorst 26. 28. Eerste vogel 2 uur 35 min. 19 sec; 33e yogel 2 uur 58 min. 59 sec. Er zijn geen verliezen. SPORTVEREEN1GING „A.R.V.A." Voor de seriewedstrijden van bovenge noemde vereeniging werd gespeeld de wed strijd A.R.V.A.L.D.T.S. II. welke eindigde met 60 in het voordeel van A.R.V.A. De stand is nu gesp.gew.gel.verl, v.t. pnt. R. B. F2 2 6—1 4 A R. V. A2 1 1 6—1 2 Algemeene 2 l 1 44 2 C. G. W II2 1 1 4—5 2 L. D. T. S. II 2 2 1—10 - Het programma voor deze week luidt: Woensdagavond: A. R. V AR. B. F. Vrijdagavond: C. G. W. IIL.D.T.S. II. De wedstrijden worden gespeeld op het sportpark „Zuidwijck" nabij de remise van de H. T. M. te Wassenaar Aanvang 7.15 precies. SERIEWEDSTRIJDEN R. S. E. Hedenavond speelt om 7.15 S. D. O. 1 tegen H.B.S. 1. Dinsdagavond Slagers 1S. V. W 1 te 7 uur. De uitslag van den wedstrijd L. V. V. 1 Excelsior 1 is 50. OM DEN ARBORI CULTURA-BEKER. De bekerwedstrijd (finale) tusschen het le elftal van Bosk. Boys en het le elftal der Rijkstuinbouwschool, eindigde met 'n overwinning voor de tuinbouwschool met 31, zoodat de Arbori Cultura-beker voor een jaar het eigendom is geworden van de tuinbouwschool. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met postduiven vanal Limoges, 739.98 KM. In concours waren 15 vogels. Losgelaten om 5.30 uur voorm. Zaterdag werden de eerste vogels geconstateerd Za terdagavond, de rest Zondag. Aankomst eerste vogel 's nam. 6 uur 43 minuten. De prijswinnaars waren J. J. A. v. d. Elskamp le, 2e, 3e en 4e; A, de Graaf 5e. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN KATWIJK. Hedenavond: Katwijk ISportman I, 7V; uur. Dinsdag: Katwijk IIIQuick Boys V, 7": uur. De uitslagen der gehouden wedstrijden luiden als volgt; Katwijk IIQuick Boys IV 25: Kat wijk III—Rljnsb Boys n 1—3; Katwijk (b)—Lugdunum tb) 4—5. WEDSTRIJDEN ROUWKOOP MET DOORGBGAAN. De wedstrijden tusschen V.C.S.F. en Rouwkoop zijn gisteren niet doorgegaan, wegens niet opkomen der elftallen uit Den Haag. o JUBILEUM-NUMMER VAN FEIJENOORD. Verschenen is een zeer lijvig en fraai geïllustreerd jubileum-boek van Feyenoord dat op 19 Juli 25 jaar bestaat. Wij komen daar nog nader op terug. De algemeene jaarvergadering. Te Amersfoort werd gisteren de jaar vergadering gehouden van den Neder- landschen Korfbalbond onder presidium van den heer Nic. Broekhuysen. Bij enkele candidaatstelling werden als bestuursleden herkozen de heeren mr. H. Boekel, K. J. Heyboer, S. A. Wilson en H. F. Galjaard. De heer Broekhuysen reikte de kam- pioensprljzen uit. Het reeds vermelde jaarverslag werd goedgekeurd. De begrooting 19331934 wees een eind cijfer aan van f. 9250 Een commissie zal onderzoeken of een afdoende regeling te krijgen is voor een doelmatige inrichting der bondsadministratie en de salarieering der in dienst zijnde functionarissen. De vereeniging Concordia i Amsterdam i stelde voor de competitie indeeling zoo te wijzigen, dat er zullen zijn een eerste klas afdeeling, drie tweede klas en 6 derde klas afdeelingen ieder met een maximum aan tal van 8 ploegen Dit voorstel, dat later werd omgezet in een motie, werd met groote meerderheid aangenomen. Deze nieuwe regeling zal het volgend jaar (1934/1935) in werking treden. Het bonds- bestuur nam eenige voorstellen tot regle mentswijziging terug, omdat de vergade ring ze met vrijwel algemeene stemmen afwees. Een voorstel Zutfen om het doelgemid- delde niet langer van invloed te doen zijn bij het bepalen van de rangorde van twee clubs, die evenveel punten hebben verkre gen. werd van meerdere zijden bestreden. Ook de reglementscommissie en 't bonds- bestuur verklaarden zich tegen wijziging. Met meerderheid van stemmen werd be sloten den ouden toestand te handhaven. HENGELSPORT. DOOR VRIENDSCHAP VEREENIGD. Gisteren is door de Leidsche Hengelaars- vereeniging „Door Vriendschap Vereenlgd" de openingswedstrijd gehouden van dit seizoen. In den vroegen morgen te 2 uur, ving met de salonboot „Concordia" de reis aan naar de plaats van den wedstrijd, nl. naar den Bennebroekerweg bij Aalsmeer. De reis werd opgeluisterd door muziek. Aan den wedstrijd werd deelgenomen door 61 leden Toen men bij den heer A. Maarse arriveerde, stelde deze een prachtige palm en twee prachtige bloemstukken in mand disponibel, welke prijzen door den voor zitter den heer C. Hendriks in dank wer den aanvaard. Er werd gehengeld om het zwaarst in gewicht. De ondermaatsche visch moest onmiddellijk weer in vrijheid gesteld worden. Na 2 uren hengelen was de uitslag: 1ste prijs Joh. v. d. Linden, aan wien ook de palm ten deel viel; 2de prijs W. Delmeer; 3e prijs C. v. d. Buig, die ieder een prachtig bloemstuk ontvin gen en zoo vervolgens werden de prijzen gewonnen door 61 deelnemers. De 1ste prijswinner v-as ook voorloopig winner van den zilveren wisselbeker. De wedstrijd had zonder controleurs een vlot verloop en in de beste harmonie gingen de deel nemers om halftwaalf met de salonboot Concordia" van Aalsmeer naar Leiden. De prijzen zullen hedenavond van 7 tot 9 uur bij den penningmeester A, de Rid der, Langegracht 117 worden uitgereikt. Groote deelneming te verwachten. De leden van de vereeniging „Vooruit" zijn weder met veel ijver en energie in de weer om het 24e concours-hippique, het welk op Woensdag 19 Juli a s. op het ge meentelijk sportterrein te Hoofddorp zal worden gehouden, zoo schitterend moge lijk te doen slagen en de duizenden bezoe kers op waardige wijze te kunnen ont vangen. Omdat dit populaire paardensportfeest zoowel in ons land als daarbuiten, groote vermaardheid geniet en zóó is ingebur gerd, dat het als 't ware is geworden een soort réunie van vrienden en bekenden uit alle rangen en standen en alle oorden des lands, kunnen velen zich den zomer in Haarlemmermeer niet meer voorstellen zonder dit steeds meer aantrekkelijk ge worden concours en was het wel een heele teleurstelling toen het bestuur van „Voor uit" zich in 1932 door bijzondc-re omstan digheden genoodzaakt zag, met dit sport- feest eens een jaar over te slaan. Velen koesterden toen al heel spoedig de vrees, dat er ook dit jaar wel weer onoverkome lijke bezwaren zouden zijn. Gelukkig ech ter is die vrees gebleken ongegrond te zijn. Er zijn nog wel bezwaren en groote moeilijkheden, maar de leden van „Voor uit" hebben met succes niets onbeproefd gelaten om deze te overwinnen en hun komt dan ook den dank van velen toe, dat ze te midden van zoovele zorgen den moed niet hebben verloren en besloten hebben dit jaar 't concours weer te laten doorgaan. Paardensport en paardenfok kerij zuilen er wel bij varen! En dat het succes bij gunstig weer groot zal zijn, daarvoor is hetgeen „Vooruit" op het terrein van de paardensport in den loop der jaren reeds heeft gepresteerd, vol doende waarborg. Aangemoedigd door de leden van het Koninklijk Huis, den heer Commissaris der Koningin in deze provincie en vele andere vooraanstaande personen reeds ontvangen blijken van belangstelling en medeleven met het streven der vereeni ging en het met de vele inschrijvingen reeds verkregen succes, gaat „Vooruit" met veel moed en goede vei wachtingen het concours tegemoet. De verschillende nummers van het pro gramma zullen met het groot historisch schouwspel „Herdenking van Willem de Zwijger" en het groot springconcours een rijk en aantrekkelijk geheel vormen en voor de te verwachten talrijke bezoekers een bewonderenswaardige afwisseling brengen. Een programma zonder het groote springconcours zou men ook moeilijk kun nen indenken. Het springen over zware hindernissen geeft steeds spannende mo menten. Maar ook de andere nummers, waarbij met luxe tuig- en rijpaarden van hoogen adel met zeldzame actie, hoofdhouding en kniebuiging, als zwevende over het groene grasveld, ongeëvenaarde staaltjes van schoone rijkunst aan den dag worden gelegd, maken dit mooi. echt landelijk paardensportfeest tot een indrukwekkend karakteristiek geheel. Mede in verband met het besluit van het bestuur om de entree-prijzen sterk te verlagen, wordt niet ten onrechte ver wacht dat het 24e concours weder door duizenden uit alle oorden des lands zal worden bezocht. DRAVERIJEN EN RENNEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden draverijen en rennen luiden Griseldaprijs (Prijzendraverij der vierde klasse over 1750 M.): 1. Vorstin Maria, eig. A. P. Kaiser 2. Wilhelm, eig. Wisker. Gondolaprijs (Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, over 1300 M.>: 1. Elass, eig. A. Rietkerk Jr. 2 Kaboul, eig. H. v. d. Pol. Eerste verkoopdraverij over 2010 tot 2010 M.: 1. Begonia, eig. L. J. Eikhuizen. HEDEN: Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis: Ledenvergadering, 8 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking. 8 uur. Donderdag. Schouwburg: Alg. leden verg. Leidschs Schouwburgver., 4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam „In het aangezicht des doods." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „Paprika". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nam „Het verleden ontwaakt." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in November, December Januari en Februari van 103 urei: in Maart, April en Mei van 104 uur in Juni, Juli, Augustus en September vac 105 uur in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f0.25, overige dagen 'f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbur; 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Feb:, tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct van 105 uur. 1 Oct.1 Dec. van 10—/ uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 6! 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf!- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nomiensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l1/:6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber31 Maart 94 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 104 uur. Kos teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Tot 18 September lederen werkdag van 912 ec l'/s5 uur. 's Zaterdags 912. Kosteloo; Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van'j 9—12 en l'/j—<1 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 4 der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807 en J. E M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. 2. Prachtmadels Tochter, Stal Wou- desteyn. Giocondaprijs (Prijzendraverij 3de en 4de klasse, over 2050 M.) 1. Vlieger D., eig. J. de Vlieger. 2. Ulysses, eig. K. Korver. Graciosaprijs (Ren op de vlakke baan over 2000 M.): 1. Malstrom, eig. P. G. Riem. 2. Fackeltrager, eig. R. J. J. Hiemstra Zevende Heerrijdersprijs (Heat-handicap 1ste over 1710 M.) 1. Robert E. Lee, eig. W. H. Geersen. 2. Diamant Bleu, eig. C. F. Ockhorst MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Gisteren hield de L.M.T.C. een amuse J mentsrit naar het eiland Marken en c plaatsen Monnikendam. Edam en Voler. dam. Alhoewel het weer zich in het bega: niet best liet aanzien, werd besloten des tocht toch te laten doorgaan en de start van 9 uur bepaald op halfelf. De deel nemers behoefden daar geen spijt van te hebben, daar zij na Haarlem geen regen- oui meer in ontvangst behoefden tc nemen en weldra ook nog een heerlijk zonnetje de aangename stemming kwam verhoogen. Zooals altijd het geval met dergelijke tochten kon de L.M.C.T. zich weer in een flinke opkomst harer leden verheugen. Er werd gereden over Haar lem. Amsterdam naar Monnikendam. Hier werden de motoren geparkeerd en aller eerst wat rond gezien enz. Daarna werd een visscherspink afgehuurd en naar Marken gezeild. Hier kregen de leden volop gelegenheid dit afgezonderde stukje Ne derland te bezichtigen en kennis f nemen van de bijzondere gewoonten en zeden van de Marker bevolking. Dan werf weder teruggevaren naar Monnikendam en vandaar gereden naar Edam en Vo- lendam. Over Amsterdam en Haarlem ging het toen weder huiswaarts 150 L.M.T.C.-leden hebben door deze rit ken nis gemaakt met een aardig stukje na tuur- en historisch schoon van Nederland. Verder kan nog gemeld worden, dat de datum voor den behendigheidswedstrijd, welke oorspronkelijk 23 Juli was. is ver anderd in 13 Augustus in verband me- bijzondere omstandigheden. 2-3'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6