HET ZWEMFEEST DER L. Z. C. 74,te Jaargang Maandag 10 Juli 1933 No. 27 Het voornaamste Nieuws van heden. GOED GESLAAGDE NATIONALE WEDSTRIJDEN. o W. GEEVE (DE ZIJL) MEJ. BRUGGEMAN (L. Z. C.) EN MEJ. ARNOLDUS (DE ZIJL) KAMPIOEN VAN LEIDEN. Gedurende twee achtereenvolgende da gen heelt de Leidsche Zwemclub weer haar traditioneele zwemfeest gehouden in de zweminrichting aan den Hoogen Ryndyk: Zaterdag bij strakblauwen zonnehemel, gisteren na een ochtend van stroomen den regen onder weersomstandigheden, zooals de bewaarder der club-schatkist zich die gedroomd moet hebbenDie trieste morgen met geleidelijke opklaring tegen den middag weerhield immers menigeen zijn vermaak te zoeken aan strand of duin en dat moest logisch geredeneerd, een gun stïgen invloed hebben op de publieke inte resse voor dit nationale zwem-toumooi, waarvoor toch vele en bekende zwemmers en zwemster hadden ingeschreven. Dat er aan die logica tenslotte toch wat bleek te haperen heeft de vrij matige opkomst der toeschouwers bewezen. Maar hóé dan ook: de wedstrijden, vlot en spannend als zij waren, brachten enthousiasme langs den kant en voortdurende toejuichingen! De organiseerende vereeniging kan tevreden zijn! De wedstrijden van Zaterdag. De Zaterdag was. als altijd, bestemd voor de school- en onderlinge wedstrijden, terwijl tevens een drietal Leidsche kam pioenschapen werden verzwommen. He laas was de deelname aan de nummers voor de scholen weer kleiner dan verleden jaar en hebben thans alleen de Gemeente en de Christelijke H. B. S. elkaar bekampt, waarbij telkens eerstgenoemde als over winnaar uit den strijd is gekomen. Waar om die interesse bij de scholieren slinken de is. terwijl juist het aantal zwemmers zich de laatste jaren steeds meer uitbreidt en er geen mooier wijze is om den naijver tusschen de verschillende scholen op spor tieve wijze uit te leven, dan bij dergelijke wedstrijden, is ons niet duidelijk geworden. Nog dezer dagen hield het gymnasium b.v. onderlinge wedstrijden. Er zijn dus zwem mers genoeg! Zouden zij dan niet Instaat zijn om een ploeg te water te brengen, die aan de hiervoor genoemde scholen behoor lijk partij kan geven? 3ij de school-estafette had H.B.S. n aanvankelijk de leiding door Treffers, om deze op de tweede baan van 40 M. af te staan aan Heymans van de Chr. HB.S. Meyeraan, startende voor H.B.S. I, liep daarop heel snel in, kwam aan den kop, en toen Saraber goed van hem overnam, was de strijd spoedig beslist. De Chr. H.B.S. eindigde als tweede. Ook de driekamp. be staande uit 40 M. vrije slag, schoonsprin- gen en balwerpen was voor de eerste ploeg der Gemeente H.B.S., terwijl HS.S. II zich tweede wist te plaatsen. Het kampioenschap heeren, 100 M. schoolslag, werd verzwommen in twee se ries, die resp. gewonnen werden door Geeve (De Zijl) en Verhaar (L.Z.C.). Vooral laatstgenoemde zwom in goeden stijl met xhythmischen slag, maar Geeve bleek niet temin drievijfde seconde sneller te zijn en veroverde daardoor dus den titel. Kam pioene 50 M. schoolslag dames werd mej. (jGgeman (L.Z.C.), die voortdurend de leiding heeft gehad, maar op de laatste kwartbaan zoo vinnig door mej. Arnoldus PC, 11 werd bedreigd dat voor het pu- verschil in aankomst nauwelijks zichtbaar kon worden genoemd! Mej Ar noldus demonstreerde inmiddels haar 'veel zijdigheid door even daarna beslag te leg gen op het kampioenschap 50 M. rugslag voor dames, op welk nummer mej. Van Noort (L.Z.C.) haar gevaarlijkste concur rente bleek te zijn. Met een verschil van 4/5 seconde was haar zege echter zeer ver diend. De Van Spali-beker (welke een eeuwig durende wisselprijs is) werd ver zwommen in twee series Er viel daarbij niet aan te twijfelen dat Van der Reyden de snelste zou zijn maar het tekort aan strijd was nu toch dermate fnuikend dat gijn tijd er ten zeerste door werd gedrukt. 1 m. 12 seconden is voor den Leidschen kampioen te veel en wij weten trouwens, dat hij sneller kan. (Verleden jaar was de tijd 1 m. 9 2/5 s.) Er waren verder eenige onderlinge num mers. terwijl de middag besloten werd met een polo-wedstrijd tusschen combinaties van L.Z.C. en De Zijl. De opstelling luidde ais volgt: L.Z.C.: doel: v. Drtessum; achter: Lepe laar, Hofsteenge en Lut; voor: S. Ouwer- kerk Meyeraan en N Ouwerkerk. De Zijl: doel: Molenaar; achter: Hol lander, v. Egmond en K, Kraayenbrink- voor: D, Kraayenbrink Kramp en W Bnoeker. Al heel spoedig nam De Zijl de leiding toen uit een vrije worp de bal bij den vriJ- llggenden D. Kraayenbrink kwam. die on houdbaar scoorde 01 L Z.C werd toen sterker, maar Molenaar in het Zijl-doel weerde zich uitstekend, terwijl de palen hem bovendien tweemaal te hulp kwamen Langzamerhand werd het evenwicht her steld, doch er werd niet gescoord voor de rust. Éénmaal had Snoeker een pracht kans, doch zijn harde schot, van dichtbij gelost, werd door de lat gekeerd, welk voorbeeld D. Kraayenbrink spoedig na volgde. In de tweede helft is L.Z.C. mee- rendeels tn het offensief geweest en door dat de Zijl-defensie toen niet al te best sloot, kwamen er openingen te over. Niet temin had Molenaar het niet bijster druk. Wel zwom Meyeraan, de L.Z.C.-midvoor, herhaaldelijk keurig vrij, maar zijn mede spelers wilden het teveel alleen doen en op die wijze werden veie opgelegde kansen om hals gebracht. Aan de overzijde zorgde D. Kraayenbrink voor een tweede doelpunt en met 20 voor De Zijl kwam zoo het einde. Alvorens de volledige resultaten te ver melden zij nog opgemerkt dat de wed strijden o.m. werden bijgewoond door de wethouders Goslinga en Romijn. Ziehier de uitslagen van Zaterdag: Schoolestafette 4x40 M. (leerlingen Mid- delb. en UX.O.-scholen)1. Gem. HB.S. I, 2 m. 5 4/5 sec. (J. de Niet, J. Verhaar, J. Meyeraan en G. Saraber; 2. Chr. HB.S., in 2 m. 9 4/5 sec. (H. Bosch. A. Heymans, D. Jansen en F. Munting); 3. Gem, H.B.S. n, 2 m. 13 sec. (W. Treffers, Zaayer, H. Nieuwdorp on J. Beumer). 100 M. schoolslag heeren (kamp. v. Lei den): 1. W. Geeve (De Zijl). 1 m. 30 sec.; 2. J. Verhaar (L.Z.C.), 1 m. 30 3/5 sec.; 3. C. A. de Reede (L.Z.C.) 1 m. 321/5 sec.; 4. D. Kraayenbrink (De Zijl) 1 m. 34 1/5 s. 50 M. schoolslag dames (kamp. v. Lei den): 1. R. Bruggeman (L.Z.C.), 45 2/5 s.; 2. E. W. Arnoldus (De Zijl, 45 3/5 sec. 100 M. vrije slag heeren, leden der L.Z.C. (om den Van Spall-beker)1. H. v. d. Rey den, 1 m. 12 sec.; 2. A. Smink, 1 m. 17 1/5 sec.; 3. P. Lut. 1 m. 21 3/5 sec. 50 M. rugslag dames (kamp. van Lel den): 1. E. W, Arnoldus (De Zijl). 49 1/5 sec.; 2. C. van Noort (L.Z.C.) 51 sec.: 3. M. Kraayenbrink (De Zijl). 51 sec.; 4. F. de Reede (L.Z.C.). 50 M. vrije slag heeren. juniores, leden der L.Z.C.: 1. G. Lambrechts, 312/5 sec.; 2. C. A. de Reede, 31 4/5 sec.; 3. O. F. van Leuven, 32 sec.; 4. J. Verhaar 33 4/5 sec.; 5. A. Smink, 34 sec. Driekamp voor jongens (leerlingen mid delbare en UL.O.-scholen)1. Gem. H.B.S. (H. Boom, J. Meyeraan. H. Nieuwdorp). 2. Gem. H.BS. II (J. de Nie, J. Verhaar en G. Saraber); 3. Chr. H.B.S. (D. Jansen, F. Munting en H. Bosch). 40 M. handicap zwemmen voor L.Z.C.- leden: 1. J. Meyeraan, 2. F. Hofsteenge. 3. C. de Reede, 4. F. Grupe, 5. F. Tegelaar. Waterpolo: L.Z.C.-comb.—De Zijl-com binatie 0—2. t Dc wedstrijden van gisteren, j Het zag er gistermorgen aanvankelijk niet al te gunstig uit. Het zwemwater mocht dan prachtig op temperatuur zijn. de elkaar snel opvolgende stortbuien dreig den een verblijf langs den kant toch be paald minder aanlokkelijk te maken! Tegen elven begon de lucht echter te bre ken bij ruimenden wind en weldra kwam een schuchter zonnetje alle pessimisme verdrijven. Er was, gelijk reeds gezegd, reden om onder deze omstandigheden een grooten toeloop van publiek te verwachten en dat dit geenszins het geval is geweest heeft eigenlijk wel wat teleurgesteld. Zou het niet daaraan te wijten zijn dat men bij de L.Z.C. de propaganda wat al te veel verwaarloost, er althans onopzettelijk te weinig aandacht aan besteedt? Het pro gramma, zij het dan niet zoo heel omvang rijk, was toch waarlijk van voldoende kwaliteit om een prettigen en sportleven middag te waarborgen! Wij zullen, in ons verslag, dat program niet op den voet gaan volgen. De uitslagen wijzen al uit dat bij de heeren de groote oogst voor de Haagsche zwemmers ge weest is. Gelijk moeilijk anders te ver wachten was nu vrijwel alle cricks uit de Residentie op het appèl waren verschenen! Alleen de U.Z.C. heeft enkele malen de Hagenaars weten te overtreffen en daar door eerste prijzen veroverd bij 100 M. schoolslag en de 5 x 50 M. vrije slag esta fette. E. Verweer, van Zian, triomfeerde in het nummer 50 M. vrije slag, heeren Junio res, waarin de Utrechtenaar Van Duyn hem echter ernstig naar de kroon stak door over dezen afstand slechts éénvijfde seconde langer te doen. De snelste Lelde- naar was Lambrechts ,die een tijd maakte van 30.8 seconden en ln zijn serie eindigde als tweede achter Van Aarem (H. Z. en P. C.). Ingenluyff, de bruine Hagenaar, zwom ln voortreffelijken stijl en met groote snelheid de 100 M. vrije slag in 1 m. 5.4 seconden, hetgeen tweevijfde seconde vlug ger ls dan verleden Jaar toen hij eveneens zegevierde. Tweede was zijn clubgenoot Van Aelst en drie: E. Verweer van Zian. en M. Schat, van U.Z.C., die beiden 1 m. 10 sec. noodig hadden, maar voor den der den prijs nóch loten, nóch overzwemmen wilden! De L.Z.C.'er R. van der Reyden stelde teleur. Na een uitstekend begin ln zijn serie tegen de Hagenaars Van der Voet en Hootsman. werden stijl en snelheid allengs minder. HU kwam als eerste aan, maar bleef met 1 min. 14.2 seconden nog boven zUn tijd van Zaterdag, die reeds toen niet fraai genoemd werd, De Utrechtenaar J. van Duyn toonde zich verreweg de snelste schoolslagzwemmer op de 100 M. (twee en drie natuurlUk weer Hagenaars!), terwijl Faure en Van Aelst van de H. Z. en P. C. de beide prijzen op de 100 M. rugslag veroverden. U.Z.C. tenslotte legde beslag op den eer sten prijs 5 x 50 M. vrije siag estafette, heeren, met een tijd, die aanmerkelijk beter was dan van H. Z. en P. C. L.Z.C. nam aan die estafette met twee ploegen deel. L.Z.C. I zwom ln haar serie tegen Zian I en H. Z. en P. C. Laatstgenoemde nam de leuung en werd geen oogenmik bedreigd. Verhaar (L.Z C.) eindigde op de eerste baan als derde, maar Lambrechts slaagden erin Zian te passeeren en Buys liep nog iets verder uit. De Reede kreeg het tegen Hegi al veel moeilijker. Hij ver speelde iets van den voorsprong en de laat ste man: H. van der Reyden, heeft ten slotte nog slechts op het nippertje de tweede plaats kunnen behouden. Hij won van den laatsten Zian-zwemmer, Verweer, met handslag! Hetgeen inmiddels juist vol doende was om ,.Z C. I den derden prijs te bezorgen! L.Z.C. II werd nummer laatst ln haar serie. BU de dames zijn alle eerste prUzen naar Amsterdam gegaan, met uitzondering dan van de 200 M. schoolslag, waarop de fraai zwemmende mej. Villenus (S.Z.C.) alleen startte. Twee leden der A D.Z., de dames van Voorst en Kodde, moesten loten om den eersten prijs 50 M. vrije slag, Juniores, daar beiden een tijd van 34 seconden hadden gemaakt. Mej. Kodde was de ge lukkige. Zeer groot verschil was er bU de 100 M. vrije slag dames, seniores. Mej. Sel- bach bleek absoluut de snelste te zUn en ook zonder dat men van belde series tijden opgenomen zou hebben ware daarover geen twijfel geweest. Mej. Baars (H.D.Z.) won met grooten voorsprong de 100 M. rugslag, terwijl H.D.Z. en A.D.Z. belde een esta fette-nummer wisten te winnen. Ter afwisseling van de steeds boeiende wedstrijden hebben me], N. Zeeman (A.D.Z.) en de heer J. Stottijn (H.Z.enP.C.) een magnifieke demonstratie schoon- springen van 3- en 8-meterplank gegeven, terwUl tot besluit een tweetal polo-wed strijden zijn gespeeld. Die der dames bracht een 62 over winning van H.D.Z. op de ploeg der H.Z.enP.C. (twee zeventallen, die respec- tlevelUk de leiding hebben ln de eerste klasse A en B.). BU de heeren triomfeerde U.Z.C. met 42 over L.Z.C. in een heel zwak gespeelden wedstrijd. De Leidsche Zwemclub, hoewel vrUwel volledig, bleef beduidend beneden haar competitie-ver richtingen. De eenheid was zoek, er werd slecht geplaatst en geschoten en met een minder goeden doelman ware de neder laag nog aanzienlUk grooter geworden. Rust kwam met 23, het einde met 24. De beide Leidsche doelpunten werden ge scoord door De Reede en de la Court. De resultaten van gisteren waren: 50 M. vrije slag, dames juniores: 1. J. Kodde (A.D.Z.). 34 sec. na loting met 2. L. van der Voorst (A.D.Z.) eveneens 34 s.; 3. G. Luycke (S.Z.C.34,4 sec.; 4. N.Thirn H.D.Z.) 35 sec. na loting met 5. C. Pra- sing (H.D.Z.) 35 s. idem, heeren juniores: 1. E. Verweer (Zian) 28.8 sec.; 2. J. van Duyn (U.Z.C.) 29 sec.; 3. A. van Aarem (H.Z.enP.C.) 29.8 sec., na loting met 4. J. M. Reekers (H.Z.enP.C.) eveneens 29,8 sec.; 5. M. J. van der Meer (S.Z.C.) 30.4 sec. 200 M. schoolslag, dames seniores: M. Villerlus (S.ZC.) 3 m. 43,4 sec. 100 m. vrije slag heeren seniores: 1. E. J. Ingenluyff (H.Z.enP.C.) 1 m. 5,4 sec.; 2. C. J. van Aelst (Idem) 1 m. 8.4 sec.; 3. en 4. E. Verweer (Zian) en N. Schat (U.Z.C.), belden 1 m. 10 sec. Idem, dames seniores: 1. J. Selbach (A.D.Z.) 1 m. 13,6 sec.; 2. D. Ketelaar (H.D.Z.) 1 m. 17,8 sec.; 3. D. Hüsken (A.D.Z.) 1 m. 21.8 sec. 100 M. schoolslag, heeren seniores: 1. J. van Duyn (U.Z.C.) 1 m. 25,2 sec.; 2. K. P. Jongbloed (Zian) 1 m. 26,2 sec.; 3. G.Hegi (Zian) 1 m. 28.8 sec.; 100 M. rugslag, hee ren seniores: 1. C. G. van Aelst (H.Z.en P.C.) 1 m. 23 sec.; 2. J. W. G. Faure (H.Z.enP.C.) 1 m. 24,2 sec. Idem, dames seniores: 1. J. Baars (H.D.Z.) 1 m. 30,2 sec.; 2. C. Luycke (SZ.C.) 1 m. 39 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette voor da mes: 1. A.D.Z. (J Selbach, D. Hüsken, L. Oortgysen, L. van der Voorst en J. Kodde) 2 m. 56 sec.; 2. H.D.Z., 3m. 5,8 sec. Idem, heeren: 1. U.Z.C. (Van Bommel, EsmeUer. van Duyn, Schat en van Daat- selaar) 2 m. 29.8 sec.; 2. H.Z.enP.C. 2 m. 32.8 sec.; 3. L.Z.C. I, 2 m. 40,4 sec. 3 x 50 M. wisselslag-estafette dames: 1. H.D.Z. (D. Ketelaar, T. Verbeek en J. Baars) 1 m. 53.8 sec.; 2. AD.Z. 2 m. 2,4 sec.; 3. S.Z.C., 2 m. 16,2 sec. Waterpolo heeren: L.Z.C.U.Z.C. 24. Dames: H.D.Z.H.Z.enP.C. 62. ZWEMMEN, WILLY DEN OUDEN ZWEMT NIEUW WERELDRECORD. OP DE 100 DIETER VRIJ SLAG. In den stedenwedstrijd Antwerpen Rotterdam dames verbeterde gistermiddag Willy den Ouden het wereldrecord 100 M. vrije slag, dat tot nu toe op naam stond van Helen Madison (VS.) met 1 min. 6,6 sec. en bracht het op 1 min. 6 sec. Ter vergelUking wyzen wij er op dat de Hagenaar Ingenluljff gisteren hier ter stede een tijd maakte van 1 m. 5 2/5 sec. De Maas- en Scheldebeker ls door Rot terdam gewonnen met 756% punten. ZWEMFEEST TE HOOFDDORP. Zaterdagavond had te Hoofddorp onder begunstiging van heerlijk zomerweder het zwemfeest plaats van de vereeniging „Bad- en Zweminrichting Hoofddorp". Er was veel belangstelling ook van de zUde van vereenigingen uit omliggende plaatsen en den Nederl. Zwembond. Het varleerend programma werd vlot en ln een prettige stemming afgewerkt. De uitslag ls als volgt: 25 M. schoolslag Jongens tot en met 14 Jaar: le pr. B. v. Schie te Aalsmeer; 2c pr. H. Stui te Halfweg; 3e pr. W. Harting te Aalsmeer-Oost; troostprijs KI. Groene- veld te Aalsmeer. 25 M. schoolslag meisjes tot 14 jaar: le pr. Beb Scholtsz te Aalsmeer; 2e pr. Henny Sparnaaij te Hoofddorp; 3e pr. Toos v. d. Boon te Aalsmeer. 50 M. schoolslag dames 15 Jaar en ouder: lo pr. An Boomhouwer te Aalsmeer Oost; 2e pr. S. StUl te Halfweg; 3e pr. Annie v. d. Boon te Aalsmeer; 4e pr. Henny Spar- naaU te Hoofddorp. 100 M. schoolslag 15 jaar en ouder: le pr. Arie de Jong te Aalsmeer; 2e pr. Frans de Jong te idem; 3e pr. W. Tunning. Estafette 4 x 50 M. vrije slag voor 2 da mes en 2 heeren te starten als volgt: 1 dame, 1 heer enz., le pr. V. I. B. A. Aals meer; 2e pr. Hoofddorp. 50 M. rugslag dames: le pr. Alie Kroese te Aalsmeer Oost; 2e pr. S. Stijl te Half weg; 3e pr. Tonny Koen te Hoofddorp. 50 M. vrije slag heeren: le pr. Cas Oud te Aalsmeer; 2e pr. Gert. Greve te Hoofd dorp; 3e pr. P. Dulvenbode te Halfweg. Gecostumeerd duel en waterpantomime, beiden ter afwisseling. 100 M. schoolslag dames: le pr. 8. Stijl te Halfweg; 2e pr. Han Evers te Aalsmeer Oost; 3e pr. An. Boomhouwer te idem; 4e pr. An. Oudenaarden te idem. 100 M. vrije slag heeren: le pr. P. Hoo- gervorst te Aalsmeer; 2e pr. Cas Oud te id.; 3e pr. Arie de Jong te id. Estafette 3 x 50 M., wisselslag voor da mes (school-, rug- en vrije slag: le pr. Oosterbad, Aalsmeer; 2e pr. Hoofddorp. Polowedstrijd HoofddorpHalfweg. Ge wonnen door Halfweg. De verschillende prijzen bestonden uit medailles en luxe-voorwerpen en werden direct na afloop aan de winnaars uitge reikt. o DRIE KILOMETER-WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Onder zeer groote belangstelling vond Zaterdagmiddag ln de Delfshavensche Schie te Rotterdam de Jaarlljksche tradi tioneele drie kilometer-wedstrijd plaats- Starter was evenals vorige jaren oud minister mr. B. J. Kan. De omstandig heden waaronder gezwommen werd, wa ren uitstekend, zoodat dan ook goede tij den werden gemaakt. Bij de heeren deed de winnaar van de vorige Jaren, De Man van U.Z.C. uit Utrecht niet mee. De resultaten waren als volgt: Dames: 1. P. Oversloot (O.D.Z) 50 min. 6 4/5 sec.; 2. I. Breukel (O.D.Z.) 51.37 1/5; 3. C. Koning (SZ.C. Schiedam) 57,08 1/5; 4. M. Berkel (O.D.Z.) 57,30 2/5; 5. D. Kint (O.D.Z.) 59,39 2/5; J. Koedam (OD.Z.) 1 uur 29 4/5. Dames veteranen: 1. C. Menset (R.D.Z.) 1 uur 5 min. 48 4/5 sec.; 2. M Klerk (O.D.Z.) 1.07.54 3/5; 3. G. Pauly (O.D.Z.) 109.38. Heeren: W. Kemper (G.Z.C. Groningen) 47 min. 52 1/5 sec.; 2. Fr. Wegenaar (A.Z. Amsterdam) 48.43 4/5; 3. W. Delwel (RZ.C.) 48.59 4/5; 4. L. Korpershoek (R.Z.C.) 50.07 4/5; 5. W. K. Scholten (S.Z.C. Schiedam) 50.34 4/5 6. G. P v. d. Kamp (Dolfijn Amsterdam) 51.59 1/5. Heeren veteranen: 1. Ir. R. C. van Senus (De Maas) 56 min. 14 3/5 sec 2. F. H. van Dommelen (S.C.H. Hillegersberg) 59.55 4/5; 3. A. v. d Meer (H. Z. en P. C 104 10 3/5. ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". DE LAATSTE DAG. (Van een bijzonderen medewerker). Gisteren werden de laatste oefenwed strijden van de Kon. Z.-, R.- en Motor- sportvereenlglng „Dc Kaag" gehouden. Het begin van dezen dag was voor de vele zeilers, die opgekomen waren, een ware ontgoocheling, daar een harde wind en veel regen in de gebruinde gezichten Joeg. Tegen 12 uur namen regen en wind echter beide af, waarna de laatste aanwakkerde tot een flinken bries, terwijl er weer een zonnetje over het water scheen, dat de vele natte Jumpers droogde. In de 45 M. 2 klasse wisten de schepen uit deze klasse ditmaal beide wedstrijden te winnen van den scherenkruiser, die in deze klasse meestartte. Dit nam echter niet weg, dat de Prikkebeen het hoogste aantal punten ln alle wedstrijden samen behaalde. In de Regenboogklasse A was Van der Steur wederom beide malen de snelste. In de 2de race startte de Steur II vrij slecht, maar doordat de bemanning bui tengewoon snel was in het bijzetten van de ballon wist de Steur zich weldra tus schen haar mededingers te plaatsen, om op het eerste krulsrak va nde Dieperpoel naar het Norremeer de leiding over te nemen van de Duke, die nu tweede werd. Een goed geslaagd zwemfeest der Leid sche Zwemclub. Willy den Ouden verbeterde het wereld record 100 M. vrije slag. Mevr- Moody-Wills won te Wimbledoit in 3 sets van mej. Round. Tennls-demonstraties te Noordwijk. De dames-athletlek-wedstrijden op het A.S.C.-terrein; Brunhildo won den drie- kamp. De wielerwedstrijden om het kampioen schap van Nederland; Van Egmond algemeen sprintkampioen. De Steur n heeft van de zes wedstrijden, waarin zij startte, er vijf glansrijk ge wonnen. Terwijl haar ln één race dé eerste plaats ontging door het breken van de fokkeval. Hiermede heeft v. d. Steur dus wel duidelijk getoond de beste regen- boogzeller van De Kaag te zijn. In de regenboogklasse B werd Duerr met de Nymph belde malen eerste, waar door hij den hoofdprijs ln deze klasso veroverde. Do 12 M. 2 klasse had het vooral 's mid dags bij den harden wind zwaar te ver antwoorden. In den ochtendwedstrijd werd Slakkid eerste, terwyi de Jowle den mlddagwed- strij wist te winnen. In do 12-voets Jollenklasse A werden belde wedstryden door de Daphnia ge wonnen. In den eersten wedstrijd werd No. 11 de eenige Jol. waarin met twee man gevaren werd, tweede, terwijl de Vagebond de Daphnia ln den tweeden wedstryd lang op do hielen zat. Borgerhoff Mulder, die vyf van de zes wedstrijden won, behaalde hier den hoofdprijs. In de B klasse verdeelden het Alvertje en de Hans de eerste prijzen. De Hans van v. Vliet behaalde hier den hoofdprijs, waardoor deze zeiler tot de A klasse be vorderd ls. In de C klasse, waarvan er 's middags eenige vol Hepen, werd de race door mej. Swart gewonnen. Terwijl Flu met Hot Tody in de tweede wedstryd zegevierde. De uitslagen zyn: 45 M2. klasse, 1ste wedstrijd: I. Violet, stuurm. Blok; II. Coppeistock, stuurm. J. H. C. Sieverts. 2e wedstrijd: I. Walta, stuurm. C. A. Ver- maat; II. Prikkebeen, stuurm. Helns. Regenboogklasse A: 1ste wedstryd: I. Steur n, st. L. v. d. Steur; II. Duke, st. v. d Velde. 2e wedstryd: I. Steur II, II. Duke. Rgenboogkiasse B: lsto wedstryd: I. Nymph, st. F. C. Duerr: II. Bruintje Beer, st. L. v. Drecht; III. Pleterke, st. G. de Vries Lentsch. 2e wedstryd: I. Nymph; II. Bruintje Betr; m. Pieterke. 12 M2. klasse: le wedstryd: I. Slakkle, st. G Saraber; II. Peet, st. T. Marlet; III. Ten Kate. 2e wedstryd: I. Jowle, st. Weimlnk; II. Mamselle-Nl-Touche, st. T. Bakker; III. Slakkie. 12 voets Jollenklasse B: le wedstryd: I, Alvertje, st. P. Vermeer; n. Sater, st. J. J. Kippel; III. Hans, st. A. H. v. Vliet. 2e wedstryd: I. Hans; H. Alvertje; III. Sater. 12 voets Jollenklasse C: le wedstryd: I, no. 249, st. mej. Swart; II. Lucky Rascal st. L. v. Eek; III. All Correct, st. L. Schild. 2e wedstrijd: I. Hot Tody, st. H. Flu; II. Dim, st. K. Marlet; III. Nevermind, st. Kleingeld. De totaaluitslagen zyn; 45 M2. klasse: le hoofdprijs Prikkebeen, st. Heins; 2e hoofd prijs Violet, st. Blok. Regenboogklasso A: le hoofdprys Steur II, st. L. v. d. Ste.ur; 2e hoofdprijs Hol land II, st. Bos. Regenboogklasse B: le hoofdpr. Nympij, st. F. C. Duerr; 2e hoofdpr. Ariola, st. M. C. Heymans; 3e hoofdpr. Bruintje Beer, st. L. van Drecht. 12 M2. klasse: le hoofdprys Dinges, st. W. Nauta; 2e hoofdpr. Slakkie, st. G. Sa raber; 3o hoofdpr. Jowle, st. Wernlnk. 12 voets Jollenklasse A: le hoofdprijs Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2e hoofdpr. Vagebond, st. Th. v. Helvert. 12 voets Jollenklasse B: le hoofdprys Hans, st. A. K. v. Vliet; 2e hoofdpr. Al vertje, st. P. Vermeer; 3e hoofdpr. Sater, st J. J. Kippel. 12 voets Jollenklasse C: le hoofdprys Dim, st. K. Marlet; 2e hoofdpr. Waterhoen st. A. de Vries; 3e hoofdpr. All Correct, st. L. Schuld Jr.; 4e hoofdpr. no. 249, st. mej. Swart. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN 'T GROENE LAKEN. De bUJartvereeniging 't Groene Laken aangesloten bij de L.B.B., gevestigd 4e Groenesteeg by den heer Moreman, speelt vriendschappelijke wedstrijden met drie viertaUen tegen de vereeniging Tot ons pleizier. De eerste partyen worden mor gen verspeeld; T.O.P i_'t Gr. Laken L Donderdag 't Gr. Laken 3T.O.P. 3.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11