Redactie1507 Directie en Administr ?50O DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 10 Juli 1933 BINNENLAND. Slapeloosheid Mijohardt's Zenuwtabletten KERK- EN SCH00LNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden RADIO-PROGRAMMA. PRINSES JULIANA TE LONDEN. Receptie in het Nederiandsche gezantschap De Londenschc correspondent van het „Hbld." meldt: De receptie, gistermiddag door mevr. De Marees van Swinderen in het Neder iandsche gezantschap gegeven, was een grootc gebeurtenis in het leven der Ne deriandsche kolonie, die in overgrooten getale was gekomen om haar aanhanke lijkheid aan ons Vorstenhuis te betuigen. Onze gezant en mevr. Van Swlnderen ont vingen de gasten en toen om drie uur Prinses Juliana, vergezeld van haar twee hofdames, aankwam, werden de leden der kolonie door onzen gezant, bijgestaan door den raad van legatie, den heer Bosch ridder van Rosenthal aan de Prinses voor gesteld. Zij onderhield zich geruimen tijd met sir Henry en lady Deterding, den heer en mevrouw Kessler, ds. en mevrouw Van Dorp, don heer Henry van den Bergh, voorzitter van het Nederiandsche Crisis- comité alhier, waarin onze Prinses uitter- aard bijzonder belang stelde, dr. en mevr. Roosegaarde Bisschop, andere bestuurs leden van Nederiandsche vereenlglngen en corporaties, don heer F. B 's Jacob, voorzitter van de Hollandsche Club, den heer Wijnand Wolff, van de Kamer van Koophandel, de ouderlingen en andere leden van den Kcrkeraad, met onzen con sul-generaal en mevr. De Meester, voor zitster van de Ned. Vrouwenvereeniging, welke een bloemstuk aan de Prinses had aangeboden, mevr. Winand, wier arbeid voor de vereenlging „Werkverschaffing" met belangstelling door de Prinses werd besproken, prof. dr. Geyl en dr. Weevers, van den Nederlandschen leerstoel aan de Londensche universiteit, den consul en mevr. Merens, en vele andere vooraan staande leden der kolonie. Ook de „eenvoudige lieden" waren niet vergeten en de oudjes van de Holland sche hofjes, die onder leiding van mevr. Bakel waren gekomen, hadden geen woorden genoeg om de vriendelijkheid en voorkomendheid van onze Prinses te roemen. In een der zalen van het gezantschaps- Rebouw is daarna de thee gebruikt. Onze Prinses, die was gekleed in een rose, ge- bloemden japon met bijpassenden hoed, toonde zich zeer ingenomen. Gistermorgen heeft de Prinses den dienst bijgewoond in de Ned. Herv. Kerk in Austen Friars (voorganger ds. Van Dorp). Gistermiddag heeft zij met prinses Alice en de graaf van Althlone een be zoek gebracht aan de koninklijke familie op Buckingham Palace. CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE 25 JAAR. De Christ. Historisch Unie bestond gis teren vijf en twintig Jaar. Op 9 Juli 1908 had de oprichting plaats. Nadat des morgens de Chrlstelijk-Histo- rische Partij, onder leiding van De Savor- nln Lohman en de Bond van Kiesver- eenigingen op Christelijk-Historlschen grondslag (In Friesland), onder voorzitter schap van dr. Schokking, afzonderlijk in algemeene vergadering saamgekomen, zich met het ontworpen gemeenschappe lijk program hadden vereenigd, had des middags de eerste algemeene vergadering der Christelijk-Historische Unie plaats. De vereenlging der Christelijk-Historl schen in Nederland, door velen vurig be geerd en met ernst gezocht, was voltrok ken, aldus de „Nederlander". HET REGLEMENT DIENSTVOORWAARDEN DER NED. SPOORWEGEN. De directie der Ned. Spoorwegen was met den Personeelraad overeengekomen om den minister van Waterstaat voor te stellen den duur van het bestaande Regle ment Dienstvoorwaarden (R.D.V.) voor de Spoorwegen met één Jaar te verlengen. Door de tijdsomstandigheden heeft de Regeering dit verzoek niet ingewilligd en geschiedt de verlenging slechts voor een half jaar en dus tot 1 Januari 1934. GEWONDE ITALIANEN TERUG GEKEERD. Gisteravond zijn met den trein die om 9.13 van Rotterdam naar het Zuiden gaat en waaraan een wagon voor Rome was gehaakt, vertrokken kapitein Baldlnl, die bestuurder was geweest van het op Schel- llngwoude verongelukte vliegtuig van Balbo's eskader, luitenant Novell), de ser geant radio-telegrafist Jariz en de sergeant-mecanicien Landi. Kapitein Baldini die een kneuzing aan den enkel had bekomen liep op krukken. De vliegers waren per auto van Amster dam naar Rotterdam gekomen. Op dien tocht waren zij vergezeld door den con sul-generaal van Italiè te Amsterdam, den heer Lupez. De Italiaansche consul te Rotterdam, de heer Bertuccioli en de heer Emillio Sovico, chef van de Italiaansche fascisten te Rot terdam, waren ter begroeting aan het D.P. station aanwezig. De reis der vliegers ging naar Grosselo een plaatsje dicht bü Orbetello gelegen. DE NOORDZEEHARINGVISSCHERIJ. Dc baringproductie tot 7 Juli. Van de Noordzeeharingvisscherlj zijn tot 7 Juli binnengekomen te Vlaardingen: 78 schepen met 16.699 kantjes haring tegen verleden jaar 53 schepen met 5622 kantjes; te Schevenlngen: 66 schepen met 15.518 kantjes tegen 34 schepen met 4682 kantjes en te IJmulden: 5 schepen met 1500 kantjes tegen 3 schepen met 222 kantjes haring. In het geheel brachten dit jaar 149 Nederiandsche drijfnetharingschepen in Nederiandsche havens 33.717 kantjes Noordzeeharing. tegen verleden jaar 90 schepen 10.526 kantjes. De Vlaardingsche stoombeugers brachten tot 7 Juli aan den wal 6627 kantjes kolharing, tegen ver leden jaar tot dien tijd 3379 kantjes. „N. R. Crt." GOUDEN JUBILEUM HAARLEM'S DAGBLAD. Een jubileum-nummer Morgen, 11 Juli, zal het 50 jaar geleden zijn, dat het eerste nummer verscheen van het Haarlem's Dagblad. Ter gelegenheid van dit Jubileum is het H. D. Zaterdag in een jubileum-nummer verschenen. In zijn hoofdartikel vertelt de tegenwoordige hoofdredacteur, de heer Robert Peere boom, een en ander uit de geschiedenis van den jubilaris. Opgericht door de fa. Bosmans en Co. werd het blad vier Jaar later, dus in 1887, verkocht aan een Zaansch koopman, den heer R. Pieper, die de heeren J. C. Peereboom en J. W. Aris met de leiding belastte; de laatste ver liet het blad reeds 3 jaar later. De groote bloei waartoe het blad geraakte is te danken aan de groote energie en de on uitputtelijke werkkracht van den heer J. C. Peereboom. Toen deze op 24-jarlgen leeftijd met de leiding belast werd, had hij reeds in de Zaanstreek, zijn geboorte streek, een blad opgericht, de Zaanlander, dat nu nog bestaat en evenals het H. D tot grooten bloei is gekomen. Met concurrentie van „De Oprechte Haarlemsche Courant", „De Nieuwe Haar- lemsche Courant" en het „Vliegend Blad de Spaarnebode" (in later jaren door het H. D. opgekocht) waren in de eerste jaren de moeilijkheden waartegenover de heer Peereboom zich geplaatst zag, wel zeer groot! Dat het kleine krantje in den loop van tientallen jaren tot een der voor naamste, meest erkende en bloeiende plaatselijke dagbladen in Nederland is gegroeid, is dan ook uitsluitend zijn levenswerk. Niet alleen door zijn on loochenbare en onkreukbare bekwaam heden als zakenman, maar vooral door de hooge opvattingen van zijn taak, welke in zijn journalistiek zoo sterk tot uiting kwamen. Den grooten invloed, welke een krant kan uitoefenen beseft hij ten volle en zijn daaruit voort vloeiende plicht als hoofdredacteur kwam hij met groote nauwgezetheid na. De som berste dag in de geschiedenis van Haar lem's Dagblad was dan ook de dag, waar op hij overleed, thans ruim 3 Jaar gele den, in Mei 1930. In zijn verdere artikel wijst de heer R. Peereboom er op hoe de groei van het H.D. samenvalt met de ontwikkelingspe riode van het moderne dagblad. Journa listiek, bedrijfstechniek en reclamewezen hebben in een steeds toenemend tempo de laatste halve eeuw een fantastisch snellen groei ondergaan. In herinnering brengend het succes van het op initiatief van het H.D. enkele Jaren geleden aangeboden petitionnement van het Nederiandsche volk, dat door de geheele dagbladpers werd gesteund en 2'/i mlllioen handteekenlngen verwierf, doen de eerste woorden van het eerste hoofdartikel wonderlijk profetisch aan. In de volgende simpele dichtregels werd toen reeds op ware grootte is deze eerste pagina thans nogmaals afgedrukt een beroep gedaan op de komende een heid der volken en tevens het eerste en voornaamste programpunt van het H. D. bepaald: „Uit der menschen duizendtallen Leeft niet een zich zelf alleen: Dus de volkren, groot en kleen: Allen zijn bestemd voor allen; Daarom moeten ze eens elkaar Naadren, kennen en waardeeren. Liefde leeren, leven leeren". In het 38 pagina's tellend Jubileum nummer het grootste door het H.D. in den loop der Jaren uitgegeven wordt in tal van artikelen gewezen op de samen werking tusschen Haarlem en het H. D. M. N. P. werpt een terugblik naar de negentiger jaren; C. J. van T. geeft een uitvoerig beeld van de uitbreiding van Haarlem in de afgeloopen 50 jaar; J. Spaan vertelt een en ander over de Haar lemsche brandweer voorheen en thans. A. Heeroma schetst de ontwikkeling der poli- j tie in hetzelfde tijdperk. C. B. M. Segaar geeft een beeld van den vooruitgang van het Haarlemsch onderwijs en wijst tevens I op de ontwikkeling van de gemeente secretarie in de periode 18831933. A. J. C. VI. beschrijft den toestand van de fiets voor 50 jaar en thans. „Intimus" geeft een halve eeuw parlementaire historie. J. B. Schuil. Karei de Jong en J. H. de Bois, resp. de tooneel-, muziek- en schil derkunst-medewerkers van het H. D. wij zen tenslotte op de ontwikkeling welke zich voltrok op deze kunstgebieden. Zoo geeft dit jubileum-nummer niet alleen een beeld van de ontwikkeling van het H. D. en Haarlem, maar ook van de ten nauwste met het dagblad samenhan gende onderwerpen. RECLAME. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 3767 „HEEMSCHUT". Te 's-Gravenhage is de algemeene jaar vergadering gehouden van den bond Heemschut, onder voorzitterschap van mr. J. A. van Sonsbeeck. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. Bij de discussie over den financieelen toestand van den bond deelde de voor zitter mede, dat het bestuur bericht heeft ontvangen, dat de rijkssubsidie tot op de helft wordt verminderd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. A. Kok, werd goedgekeurd. Herkozen werden de aftredende be stuursleden, prof. Knappert en de heeren Edo Bergsma en Graadt van Roggen. De aftredende bestuursleden mr. Crena de Iongh en mr. Buma, die zich niet her kiesbaar hadden gesteld, werden vervan gen door mr. Van Lanschot, burgemeester van 's-Hertogenbosch, en den heer H. Cleyndert Azn.. secretaris der commissie „de weg in het landschap". De heer Overdijkink deed hierna mede- deellngen omtrent laatstgenoemde com missie. De heer H. Cleyndert Anz heeft een inleiding gehouden vooor het bezoek aan de tentoonstelling „Schoonheid van stad en land". o NED. VERBRUIKSCOÖPERATIES. In de voortgezette vergadering van den Centralen Bond zijn de bondsbestuurders, die aan de beurt van aftreding waren, n.l. mevr. StraalmanKremer, de heeren J. Aukema, J. H. Relnhardt en A. v. d. Zwaan herkozen. In de aangehouden va- cature-E. G. Olthof werd voorzien door de verkiezing van den heer W. R. Soele- kouw te Enschede, la de vacature, ont staan door het overlijden van den heer J. J. Muijlwijk, door de verkiezing van den heer Chr. van Doorn te 's-Gravenhage. De motie, voorgesteld door „De Volhar ding" in Den Haag, welke beoogde, dat de vergadering zich zou uitspreken voor den boycot van Dultsche waren, is verworpen met 165 stemmen. Vóór de motie stemden 106 der aanwezigen. Het rapport van de land- en tuinbouw- commlssie is vervolgens behandeld; ge tracht zal worden naar samenwerking met coöperaties, die ln aanmerking komen voor de instelling van een groentencen- trale. o VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL In de Zaterdagmiddag te Den Haag gehouden vergadering van den Centralen Raad met de afgevaardigden van de af- deelingen van het Verbond voor Nationaal Herstel werden, naar men ons meldt, de statuten van het Verbond eenstemmig de finitief vastgesteld, nadat de eere-voor- zltter, generaal Snijders, een openings woord had gesproken. Het Verbond beves tigde opnieuw zijn standpunt van te staan op Nederlandsch- nationalen, legalen grondslag, door een bepaling in de statu ten op te nemen, waarin werd aanvaard het organisch-corporatief element in onze Staatsinrichting, in het kader van de Na tionale Gedachte, als middel tot bestrij ding van het verworven parlementair- democratisch stelsel. „Vad." DE MOEILIJKHEDEN TE ZAANDAM. Er kan nog f. 25.000 bezuinigd worden. Zaterdagmorgen heeft volgens de N. R. C. in de vergadering van B. en W. van Zaandam het vraagstuk van de finan- cieele moeilijkheden, waarin de gemeente is komen te verkeeren door de weigering van den gemeenteraad om de begrooting voor 1933 overeenkomstig dc wenschen der regeering en van Ged. Staten in te rich ten. weder een punt van bespreking uit gemaakt. De directe aanleiding daartoe was het onderhoud dat het college Woensdag jJ. met Ged. Staten heeft gehad en waarbij B en W. hebben toegezegd de raad gevingen van Ged. Staten die tot oplossing van het conflict zouden kunnen lelden, te overwegen. Omtrent deze vergadering wordt mee gedeeld dat B. en W. een bezuiniging van nog f.25 000 mogelijk achten. Met 3—2 stemmen (die van de burgerlijke wethou ders) werd besloten hiervan aan Gedep. Staten mededeeling te doen, met het ver zoek bij de regeering pogingen aan te wenden, dat deze met deze meerdere ver sobering genoegen zou nemen. Zooals eerder werd medegedeeld, eischt de regeering echter thans f. 100.000 bezui niging. VERSPREIDE BERICHTEN. In Juni bedroeg de invoer in Neder - lnad f.97 (v. m. 97, v. J. 107) mill., de uit voer f. 63 (v. m. 61, V. j. 66) mill. OPRICHTINGSVERGADERING NEDERL. INSTITUUT VOOR LIFTTECHNIEK. Dezer dagen vond te Utrecht in h<fc gebouw der Nederiandsche Jaarbeurs de oprichtingsvergadering plaats van het Ned. Instituut voor Llfttechnlek. Deze vergadering was uitgeschreven door de Commissie van Voorbereiding, bestaande uit de heeren ir. A H. O. W. de Bata, dr. ir. J. J. Borren, ir. W. M. J. Poelmann, ir. J. Staal, ir. A. H Straatman en ir. M. E. H. Tjaden. De voorzitter, ir. M. E. H. Tjaden, zette in een causerie uiteen, welke beweeg redenen het voorloopig comité ertoe ge bracht hadden, om „alweer een nieuwe vereenlging" in het leven te roepen. Na het besluit tot oprichting ging de vergadering over in een huishoudelijke zitting, waarin de statuten en het huis houdelijk reglement werden vastgesteld en waarin een definitief bestuur werd gekozen, dat als volgt werd samengesteld: Ir. M. E H. Tjaden, voorzitter; ir. A. H. O. W. de Bata, plaatsvervangend voorzit ter en ir. J. Staal, secretaris-penning meester. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hemmen, P. Blaauw te Eerbeek. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te 'sGravenhage, D. Drijver, te Haarlem. o EXAMENS BOEKHOUDEN. De uitslag der examens ln boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Am sterdam, te Amsterdam, Haarlem, 's-Gra venhage, Rotterdam, Roosendaal. Arnhem, Meppel, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Maas tricht, Groningen, Leeuwarden en Utrecht gehouden, is aldus: Totaal 834 candidaten. Niet opgekomen 7 Teruggetrokken 2 Geslaagd 373 verdeeld als volgt: Amsterdam en Haarlem, 174, niet opge komen 3, geslaagd 78. 's-Gravenhage 127, geslaagd 62. Rotterdam 103, niet opgekomen 2, te ruggetrokken 2, geslaagd 40. Roosendaal 14. geslaagd 6. Arnhem 85, niet opgekomen 1, ge slaagd 38. Meppel 30, geslaagd 9. Hengelo 21, geslaagd 9. Den Bosch 52, niet opgekomen 1, ge slaagd 33. Maastricht 33, geslaagd 19. Groningen 28. geslaagd 14. Leeuwarden 43, geslaagd 12. Utrecht 124, geslaagd 53. In het naiaar 1932 werd deelgenomen aan deze examens in Oost-Indië door 60 candidaten, waarvan 18 slaagden en in West-Indië door 15 candidaten, waarvan 6 slaagden. VEREENIGING TOT VEREENVOUDIGING VAN ONZE SPELLING. Algemeene Vergadering te Amsterdam. De Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling heeft onder leiding van Prof. Dr. J J. Salverda de Grave haar jaarver gadering gehouden in het hotel Americain te Amsterdam. Nadat het jaarverslag van den penning meester en dat van den secretaris waren goedgekeurd, zijn de drie aan de beurt van aftreden zijnde leden van het H.B., t.w. de voorzitter, alsmede mevrouw Dr. Chr. KroesLigtenberg en Dr. J. B. Schepers bij acclamatie herkozen. Het jaarverslag meldt dat het ledental op 1 Mei bedroeg 4466 (verleden jaar 4863). Dr Elzinga hield een inleiding over „De beknopte woordenlijst". Prof. De Vooys sprak over „Waarom de vereenvoudigde'spelling moet worden toe gepast. GEBOREN: Anna Maria, d. v. A. Eikelenboom en M. Kroon Pietje, d. v. H. v. d. Meii en G. Hoogendijk. o ONDERTROUWD. D. Laterveer jm. 23 j. en J. v. Hooidonk jd 22 j. W. Springer wedr. 47 j. en E. de Wolf wede 46 j. T. Roelandse jm. 24 j. en M. Sala jd. 29 j. K. J. v. Brero jm. 24 j. en M. J. v. d. Nat jd. 22 j. C. Dreef jm. 27 j. en C. Boom jd. 23 j. OVERLEDEN Overleden: K. Kettenis, ongeh. m. 84 j. J. H. W. M. Sanders ongeh. m. 65 j. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) VOOR DINSDAG 11 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO.-Ultzenduu 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwl). ding 10.15; Gramofoonpl. 10.30: Or. gelconcert F. Asma m. m. v. H. Aengenent l tenor i 11.00: Declamatie W. Hunsche 11.30: Vervolg concert 12.00: Concert door het Ensemble Rentmeester en Gra- mofoonplaten 2.30: Gramofoonpl. - 3.00: Knipcursus 4.00: Piano-recital door Theja Schwarz 4.30: Radlo-Kinderkoor- zang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Verhalen voor de kinderen 5.30: Omroeporkest o. 1 v. Alb. v. Raaite en Gramofoonpl. 7.00: Mr. H. M. Merkelbach: Luciennc Boycr (met gr.pl.) 7.30: J. A. Kokke: Iets over Petroleumbronnen 8.00; Vaz Dias 8.05: „Sprekende en musiceerende Film" m. m. v. Kovacs Lajos en zijn orkest (Re- freinzang: Bob Scholte), The Paradise Garden Hawaiians, Lea Manti (fluit-vir- tuoze) ,H. Hollander, Wouter Loeb en Guus Weitzel (conférence) 9.30: Gramofoon- platen 9.45: Omroeporkest o. 1. v. Raaite M. m. v. A. Roodenburg (viool) 10.45— 12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. KRO.-uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30— 12.00: Godsd. halfuur 12.151.45: Sex- tetconcert en Gramofoonpl. 2.00: Vrou wenuur 3.00: Gramofoonpl. en zang voordracht 5.00: Schlagermuziek en Gramofoonpl. 7.15: Lezingen en Gra- mofoonplaten 8.00: Orkestconcert m. m. v. solist, c.a. 8.30: Vaz Dias 9.00: Koor concert 9.20: Orkestconcert 9.40: Koorconcert 10.00: Cello-recital en Gra- mofoonplaten 10.30: Vaz Dias 10.35: Orkestconcert 11.0012.00: Gramofoon muziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel R. Foort 1.05: Paramount Astoria-orkest o. 1. v. Anton 1.50: Kidland Studio-orkest o. L v. Cantell 2.35: Concert. Gershom Par- kington Trio en V. Kastelian (sopraan) 3.20: Gramofoonpl. 4.35: Tapponnier's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berich ten 6.50: Het Bridgewater Harp Kwintet 7.20: Percy Bush en zijn orkest 8.20: „Small Advertisements", revue van Con- standuros en Hogan 9.20: Berichten en lezing 9.40: BBC.-orkest o. 1. v. Braith- waite 10.35: Economische causerie 10.5012.20: Lew Stone en de Monseigneur Band. Parijs, „Radio Paris", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30 en 8.20: Gramofoonpl. 9.05: Kamermuziek m. m. v. septet, zangeres en Gramofoonpl. 9.50: Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Con cert u. h. Bellevue-Strandhotel 3.50— 5 20: Concert uit Rest. „Wivex" 8.20: Harmonieconcert o. 1. v. F. Hemme 11.05 Zang en piano 11.2012.20: Vervolg Harmonie-concert. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23: Gra- mofoonplaten 12.20: Concert 1.20: Concert o. 1. v. Wolf. M. m. v. pianosolist - 4.50: Concert o. 1. v. Breuer m. m. v. soliste 7.20: Rijkszending: ..Die Burg im Osten" hoorspel o. 1. v. W. Ottendorf 8.25: S.A.-Appel der S.A.-Groep Westfalen 9.05: Symphonieconcert o. 1. v. Buschköt- ter. Rome, 441 M. 9.05: Gevarieerd concert m. m. v. strijkkwartet en tenor 9.50: Radio-tooneel 10.20: Vervolg concert 10.40—11 50: Dansmuziek. Brussel. 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30: Piano-recital en zangvoordracht 5.20: Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Omroepklein orkest o. 1. v. Leemans 8.20: Sympho nieconcert o. 1. v. Meulemans 10.50: Gramofoonpl. 508 M.: 12.20: Gramo- foonplaten. Viool-recital 1.30: Gramo- foonplaten 5.20: Omroeporkest o. 1. v. André 6.50: Gramofoonpl. 7.05: Or gelconcert 8.20: Omroeporkest o. L v. André 9.20: Concert uit Ostende 11.00: Gramofoonpl. Zeesen, 1635 M. 8.20: Kurconcert uit Reichenhall. Leiding: Fl. Werner 9.35: Dansmuziek door de kapel Glahé 10.35 en 11.05: Berichten 11.20—12.20: Concert uit Hamburg. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Huizen. 3e programma: Dinsdag 11 Juli: 3,00—13,30: Langenberg 13,30—19,20: North Reg. 19,20-afloop: Luxemburg. Wijzigingen voorbehouden. 79. Snap jij hoe zoo'n vrouw die vracht op haar hoofd kan houden. Sim? zei Wo-Wang. Niks an, pochte Sim, als ik vanmiddag de thee naar dien ouden brompot moet brengen, laat ik het blad ook op mijn hoofd balanceeren. Mensch, schep niet zoo op; ik wil wedden, dat alles ln gruizelen valt. 80. Eiken middag om 3 uur moest Simmy den ouden Chinees een blad brengen, waarop thee en verschillende lekkernijen stonden. Sim liep altijd te watertanden, als hij al dat heerlijks zag, doch er was geen denken aan, dat hij er ooit iets van kreeg. Dezen middag had hij met Wo-Wang gewed., dat hij het blad op zijn hoofd naar binnen zou brengen, doch daar hij niet zeker van zichzelf was, probeerde hij stiekum eerst voor een spiegel om een plank op zijn hoofd in evenwicht te houden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10