IVO ROL £}e VUdcdoHcUcbt l&vuipasta LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag S Juli 1933 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. k AALSMEER. f Openstelling Centrale Veiling. Het bestuur van de Centrale Veiling heeft besloten, om ten gerieve van de bezoekers aan de hier thans gehouden wordende lathyrustentoonstelling zijn ge bouwen as. Zondag van 10—12 en van 24 uur ter bezichtiging te doen stellen. De kinderen der eerste vier klassen van de o.l. school aan den Ulterweg maak ten per autobus een uitstapje naar Noord- wijk. Mede door het prachtige weer heb ben de kleintjes op dezen dag veel genoten HAARLEMMERMEER. Van een wagen gevallen. De arbeider B. viel van een wagen, waardoor een der wagenwielen hem over 't rechterbeen ging, zoodat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Met no. 128 der Stscrt. werden ver zonden afdrukken van de akten betreffende ile N.V. Landbouwver. „Time is money" te Hoofddorp. HILLEGOM. De plannen voor een tentoonstelling. Voor de tweede maal is er onder voor zitterschap van den burgemeester dezer gemeente in het Raadhuis geconfereerd met voorzitters en secretarissen van ver schillende verecnigingen over het houden van een bloemen- en middenstandstentoon stelling. De stemming bleek een andere te zijn Uan op de eerste vergadering; de vertegen woordiging van de aldeeling „Bloembollen cultuur was ook anders, zij vertelde, dat de bloemisten, gelet op de crisis en op de tentoonstelling in 1935 te Haarlem niet bereid zijn extra kosten te dragen. De heer W. Jonkheer verklaarde namens Bloembollencultuur dat zij bereid waren tot medewerking als de kosten aan broeien van bloembollen vergoed worden. De voorzitter constateerde een groote verande ring van zienswijze na de woorden van den heer C. de Wreede in den raad en na het optimisme in de eerste conferentie. De andere bestuursleden, middenstan ders en V.V.V., deelden mee zeer inge nomen te zijn met de plannen, geen risico op zich te kunnen nemen, doch wel op andere wijze te willen steunen en mede zeggingschap te erlangen. Zij waren er kentelijk voor de uitnoodiging en zouden saipenwerking met bloembollencultuur op hoogen prijs stellen. Besloten is, dat de adviseur, de heer Weiman, overwegen zal plannen en be grootingen te ontwerpen, dit te meer om dat uit de vergadering een geluid opging, dat ten opzichte van de bloemententoon stelling optimistischer was dan dat van „Bloembollencultuur". Beroepen. Ds. J. C. Neeleman te Pernis is beroepen door de Ned. Herv. Kerk alhier. Kinderzang. Door enkele klassen van alle scholen zal hedenavond om 6 uur gezongen worden op het schoolplein der O.L. School. De leiding berust bij den heer J. C. de Koning, vermoedelijk zal de Harmonie, die begeleidt, ook enkele nummers spelen. Geslaagd uitstapje. Gisteren waren de kinderen van het vijfde leerjaar der OL.S. aan de beurt om uit te gaan. Zij vertrokken al om 8 uur per toerwagen naar Den Haag en Sche- veningen. Bezocht zijn de Bijenkorf, Binnen- en Buitenhof, het Mauritshuis met zijn schilderijen, Kneuterdijk, Noordeinde, waar het Koninklijk Paleis staat, Plein 1813, omtrent welke stadsgedeelten de histori sche bijzonderheden zijn verteld, om dan in „De Bataafsche Boer" in het Haagsche Bosch te gaan rusten, eten en spelen. Vandaar reed men weer per toer-wagen om en door de stad naar Schevenlngen, den Boulevard en de Pier. Op het strand is genoten van de strandgenoegens. En toen is de terugreis aanvaard om tegen halfzeven in Hillegom te arriveeren. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: paar regenpijpen, ketting met hangertje, fiets- taschje met inhoud, sleuteltje. KATWIJK. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo-examen diploma A: N. Hoek alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een onfortuinlijk visschertje. De 7-jarige J. v. D. hengelend in den Rijn bij de „Kwakelwei" was blijkbaar zóó met zijn gedachte bij de dobber, dat hij, vooral toen die dobber „teekenen van leven" begon te geven, de kluts kwijt raakte en zijn evenwicht verloor en in het water viel. Gelukkig schoten zijn in de nabijheid vertoevende vriendjes toe, die Jaaple weer spoedig op het droge brach ten! De tuinder H. v. d. D. deed bij de po litie aangifte van het feit dat op zijn landerijen bij de tol peen ontvreemd is. De politie doet onderzoek. KATWIJK AAN ZEE. Jaarverslag Commissie tot Wering van Schoolverzuim. De commissie tot Wering van School verzuim te Katwijk aan Zee ontving m 1932 van den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Leiden opdracht een onderzoek in te stellen, omtrent het relatief schoolverzuim van 452 leerlingen. In verband hiermede kwam zij 20 keer in gewettigde vergadering bijeen. Voor deze vergaderiugeu werden 28i aan RECLAME. 3689 Een product van de Pharm. Fabriek A. Mijnhardt - Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. sprakelijke personen opgeroepen, terwijl in 68 gevallen door de commissie een persoonujk onderzoek in de betrokken ge zinnen werd ingesteld. Voor de Commissie verschenen 193 personen te weten 63 vaders en 130 moeders. Omtrent 60 kinderen was de vergadering van oordeel, dat de verzuimen als billijk mochten geacht wor den. Van de 68 gevallen, in de betrokken gezinnen behandeld, werd ditmaal 11 ver schoonbaar bevonden. Absoluut schoolverzuim kwam slechts één keer, en dan nog slechts kort van duur voor. Meer dan 40 pet. van de behandelde ieerplichtgevallen betroffen leerlingen van het 7de en zoogenaamde 8ste leerjaar. Ten opzichte der laatsten trad de Com missie niet dan noode op. Aangenaam was het de commissie te mogen constateeren, dat liet schoolverzuim in de eerste 6 leer jaren, gedurende de laatste twee jaren, beduidend minder wordt. De werkloosheid. Bij het correspondentscliap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 323 werkzoekenden zijnde: 16 opperlieden, 48 grondwerkers, 24 timmerlieden, 1 schi der, 10 metselaars, 2 Jabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 10 kuipers, 1 broodbakker, 88 losse arbeiders, 45 landarbeiders, 1 tuin man, 1 bloemist, 51 visschers, 1 autogeen- lasscher, 1 chauffeur, 4 stokers, 5 varens gezellen, 1 mandenmaker, 1 typograaf, 2 motordrijvers, 1 loodgieter, 1 kistenmaker, 1 verwarmingsmonteur Beneden de 18 jaar 1 timmerman. Geplaatst werden 7 boïlen- pelsters. Een hooiwagen van B. V. uit de Louwestraat heelt op den Sluisweg ter hoogte van de Binnensiuizen een lantaarn omgereden. De bestuurder zal de schade vergoeden. o LISSE. Vergadering Coöp. Veiling H. B. G. lil de Veilingzaal van de Coop. Veilings- vereeniging H B.G. (G.A.) werd de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden. De voorzitter de heer P. Warmerdam Czn. opende deze vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom, mede namens de andere directeuren en commis sarissen. In zijn openingswoord wees spr. op de huidige moeilijke tijdsomstandigheden. In een krachtig betoog voerde hij het pleit voor het Veilingwezen en wees op de gevaren, die zich kunnen voordoen in den particulieren handel. Hierna werd den secretaris, den heer J. Kortekaas, gelegenheid gegeven de notulen te lezen welke na eenige opmerkingen wer den vastgesteld. De voorzitter beant woordde de gestelde vragen op de hem vaardige wijze. De boekhouder van H.B.G., de heer R. Doeksen, bracht daarna het finantieel ver slag uit. De heeren K. Tanis, Jac. de Vroome en P. Berbee werden als verificateurs be noemd met als plaatsvervanger de heer Romein. Het veilingspercentage werd gehandhaafd als het voorloopig geheven percentage n.l. 8 pet. en 6 pet. voor Hyacinthen. Vervolgens was aan de orde Bestuurs verkiezing. Aftredend waren de voorzitter de heer P. Warmerdam en de commis saris de heer 3. P. Segers, die beiden herkiesbaar waren. Ingevolge besluit van de vorige ver gadering werd schriftelijk gestemd. (Vroe ger geschiedde dit vaak bij acclamatie). Het bestuur en de Commissarissen stel den voor om in het vervolg gelegenheid te geven een candidaat uit de vereeniging als tegencandidaat te stellen. Hierover werd door enkele personen ge sproken en werd besloten dat op de najaarsvergadering dit punt nader zal worden besproken. Door den accountant was inededeeling gedaan dat op 1 Juli 1932 92.52 pet. van de Mei-vordering 1932 was binnengekomen, hetgeen zeker een mooi resultaat ge noemd mag worden. Intusschen was de uitslag van de gehou den stemming bekend geworden. De beide aftredende heeren werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De heer Warmerdam en Segers namen hun herbenoeming aan met woorden van dank voor liet vertrouwen der leden. De voorzitter wees nog op de maten die de te veilen tulpen etc. moeten heb ben waaraan sterk de hand wordt ge houden. Bij de rondvraag werd door verschillende heeren het woord gevoerd. Daarbij bracht de heer Jac. Th. de Vroome een woord van waardeering aan het adres van de heeren Warmerdam en Segers, welke woorden met een warm applaus werden bekrachtigd. Op duidelijke wijze werden de gestelde vragen beantwoord door den voorzitter waarna deze vergadering gesloten werd. NOORDWIJK AAN ZEE. Het Straperlo-spel. Ook te dezer plaatse is de gelegenheid tot beoefening van het succesvolle Stra- perlo-roulettespel opengesteld en wel in het Palace-Hotel. OEGSTGEEST. Invitatie-concert van „Musica Gisteravond heeft de Leidsche Orkest- vereeniging „Musica" onder leiding van den heer J. Noordanus Jr. een invitatie concert gegeven in „het Witte Huis". Voor het opgekomen publiek is h»t waarlijk een mooie avond geworden! Het orkest was in de groo.te zaal opgesteld en daar het heerlijk zachte weer gelegenheid gaf alle deuren open te zetten, hebben de vele luisteraars op het terras buiten en in de serres heerlijk kunnen genieten van het fraaie samenspel. Met zorg was het pro gramma samengesteld dat onder energieke leiding ran den heer Noordanus op cor recte wijze ten uitvoer is gebracht Na ieder nummer viel den directeur en liet orkest een dankbaar applaus ten deel waaruit wij mogen vaststellen dat dit concert zeer op prijs werd gesteld. De dames orkestleden werd een bloemenhulde aangeboden. Voor den heer Noordanus is deze avond een succes geworden! Wij roepen hem en „Musica" een „tot weer ziens" toe! Maandagavond 8 uur zal de R.K. Harmonie „Triumph" in het Oude Dorp een volksconoert geven. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Zooals men dit steeds gewoon is, zoo ging het ook nu, nJ. toen het weer ver anderde van koel in warm weer. verhoog de de aanvoer dermate dat deze te groot werd om de prijzen te kunnen blijven handhaven. Deze waren thans als volgt: Eremurus f. 1 50—2.20; Lelies f. 3.10—4.20; Pioenen f. 0.701.10; Riddersporen f. 0.40 —0.70; Anemonen f. 0.150.25; Galardia 2040 ct.; Alstrumeria f. 0.80—1.50; Sca- biosa f. 0.200.35; Delphinium f.0.60 1.20; Ranonkels f.0.100.20; Fleeuwebek- ken f. 0.500.75; Statice 814 ct.; Irissen 1530 ct.; Campanula 2540 ct.; Zinnia f. 0.901.40; Margrieten 1530 ct.; Anjers 2035 ct.; Convili 5080 ct.; Gladiolussen f. 1.303.90; Rozen per bos 10—30 cent. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo-examen diploma A: D. Driebergen alhier. SASSENHEIM. Het Crisis-Comité. Het bestuur van het Crisis-Comité ver zoekt ons er op te wijzen dat de uitkee- ringen niet zullen worden hervat vóór 1 October a.s. Weliswaar is drie weken ge leden een aanvang gemaakt met de weke- lijksche collecterondgangen door de ge meente, doch hoe gaarne men ook nu reeds steun zou bieden, dit is ten eenen male onmogelijk en zou Strijdig zijn met een goed beleid, daar het leven in de winter maanden duurder is en men in October met een goede reserve moet beginnen om den winter door te komen. Wat de wekelijksche collecten betreft, werd opgemerkt dat men „dankbaar was, doch niet voldaan". De eerste van de drie collecten bleef nog onder de raming en bovendien vertoonden de twee latere col lecten een aanmerkelijke daling. Onder dank aan de vriendelijke gevers wil het bestuur er nogmaals op wijzen dat deze collecten in de plaats gekomen zijn van de inteekenlijsten die enkele malen per jaar rondgingen. De methode van thans is zeer toe te juichen, daar het geven vergemakkelijkt wordt. De bestuursleden en dames-collectanten hebben hiermede een omvangrijk werk op zich genomen, en dit alleen reeds zij een prikkel om ge regeld en met welwillendheid te geven. Zeer dankbaar zou het comité zijn zoo de wekelijksche bijdragen nog wat werden verhoogd en alsdan op peil zouden blij ven. Laat Sassenheim toonen dat de ware burgerzin en eensgezindheid zich ook in daden weet te uiten. Aan inej. J. M. de Boer, is op haar verzoek wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd, eervol ont slag als ambtenares ter gemeente-secretarie. VEUR. Afscheid van mevr. de Wit. Mevr. de Wit heeft afscheid als presi dente genomen van de Herv. Meisjesver- eeniging. Onder de gewone werkzaamheden en nabespreking over den tevoren gehouden autotocht, werd de avond doorgebracht Aan 't eind dankte een der oudste leden de presidente voor alles, wat deze in de laatste jaren ten gunste der vereeniging had gedaan en overhandigde namens de leden een smaakvol zilveren voorwerp met inscriptie, waarna haar staande toegezon gen werd Ps. 121 1 en 4. Begrijpelijkerwijze werd dank gebracht voor de aanhankelijkheid, die uit die leden en uit dit blijvend aandenken getoond wa3. Ds. de Wit memoreerde in dank namens de diakenen de jaarlijks geboden steun ten bate van gezinnen, waar 't noodig was en onderstreepte de beteekenis van zulk meehelpen door jonge menschen, tot op bouw van eigen gemeentelijk leven WARMOND. Woningstichting Warmunda. Door het bedanken van de heeren dr. H. J. A. Walenkamp, J. K. Heyl en mr. J. M. Hempenius zijn als leden der stichting benoemd de heeren J. L. M. Bakker, H. J. Weyers en C. van Schie zoodat deze com missie thans bestaat uit de heeren Alb. Oudshoorn en C. Zwetsloot, J. L. M. Bak ker, C. van Schie, C. Breedijk, H. H. Heit- lager en H. J. Weyers. Liefhebberij voor het visschen. Dat in deze gemeente voor de visch- sport groote liefhebberij bestaat, moge blijken uit het feit dat in de eerste week van deze maand zijn afgegeven 10 groote vischakten, 7 kleine vischakten en 3 hengelakten, De gevreesde ziekte mond- en klauw zeer is weer in deze gemeente geconsta teerd en wel bij het vee van den landbou wer v. d. G. Maatregelen zullen worden getroffen om uitbreiding te voorkomen. Met no. 128 der Stscrt. werden ver zonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. Mij. tot Uitvoering van Bagger- werken „Erica" v.h. K. Schoonboom al hier. —o WASSENAAR. De Vrijwillige Vcrkeersbrigade. Door de afdeeling vrijwillige verkeers- brigade der Vereeniging Wassenaar Voor uit werd een dezer dagen een bijeenkomst gehouden van deelnemers aan de Inspec tie-ritten. Tegenwoordig waren o.a. de burgemeester en de Inspecteur van politie. Het bleek dat de controle aan de ver wachtingen voldoet en goede resultaten geeft. Vele overtredingen toch werden bij de ritten geconstateerd die aanleiding gaven tot waarschuwingen aan weggebrui kers onder allerlei soort, zoowel wielrijders als motorrijders en automobilisten, terwijl bij gebleken noodzakelijkheid proces-ver haal werd opgemaakt. Er bleek dikwijls een ontstellend gebrek aan kennis van de verkeersregels bij de weggebruikers te bestaan Besloten werd de Brigade krachtig in stand te houden onder uitbreiding der controle door meerdere ritten en nogmaals een ieder te wijzen op de noodzakelijkheid om de regels van den weg nauwkeurig op te volgen in eigen en anderer belang. Ten slotte werd besloten om Zooveel mogelijk publiciteit te geven aan het be staan en optreden der Brigade te dezer plaatse. o ZEVENHOVEN. Een koe van den landbouwer L. J. de G. geraakte te water en verdronk.- Door het bestuur der eierenveiling „De Leghorn" is tot ophaler der eieren aangesteld T. Kalshoven. ALPHEN. Tragische dood. In een onbewaakt oogenbhk had het eenjarig kind van den arbeider van V. het ongeval een dop van een olienootje in te slikken. Het kindje, dat het vreeselijk be nauwd kreeg, moest op medisch advies terstond worden overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Aldaar bleek operatief ingrijpen noodzakelijk. Tijdens de operatie is het kind echter aan een en ander bezweken. De smart der ouders laat zich denken. Aanrijding. In den Gnephoek ter hoogte van den rietdekker Kr. kwamen gistermiddag een tweetal luxe auto's afkomstig uit Scheve- ningen en Leimuiden in aanrijding. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de bestuurders uit Leimuiden te veel links reed. De andere auto van zekeren H. B. uit Scheveningen bleek zoodanig bescha digd, dat dez emoest worden weggesleept door den garagehouder v. Nielen alhier. De autotocht voor ouden van dagen. De datum van den te houden autotocht voor ouden van dagen Is thans definitief vastgesteld op Donderdag 20 Juli as. Ouden van dagen, die hieraan wenschen deel te nemen, worden verzocht zich hier voor Maandag of Dinsdag 10 of 11 Juli aan te melden aan het lokaal van de Bur gerwacht a. d. Bruggestraat. Allen moeten zichzelf kunnen helpen. Op autobezitters wordt weer een dringend beroep gedaan. Naar het zich laat aanzien, zullen ook ditmaal weer zeer vele oudjes aan den tocht willen deelnemen, zoodat het comité rekent op allen, die hun wagen dien dag beschikbaar hebben! In de'van Boerselaerstraat kwamen twee jongens, die op hun fiets reden en stoeiden in aanrijding met een uit tegen- overgestelden zijde komenden wielrijder. Diens rijwiel werd hierdoor belangrijk be schadigd. doch hij zelf kwam er goed af. De wielrijder deed aangifte bij de politie. Door de politie is tegen verschillende personen proces-verbaal opgemaakt we gens het zwemmen in den Rijn. Een ieder wachte zich voor een dergelijke overtre ding, daar door de politie op een en ander streng zal worden gelet. Gevonden voorwerpen: 1 dameshor loge, 1 taschje met inhoud, 1 houche van autoband, 1 dolkmes, 1 gab. regenjas en 1 damesportemonnaie met inhoud. Inlich tingen politiebureau Julianastraat. Wegens hooibroei en het daaruit voorkomend brandgevaar hebben reeds verschillende landbouwers hun hooiberg leeg moeten halen. Ds. Johs. Stehouwer, predikant der Ned. Herv. Kerk, Julianastraat, ontving ten behoeve der diaconie dezer kerk een gift van f. 200. BOSKOOP. Toelatings- en overgangsexamens Chr. H.B.S. Gisteren is de cursus 1932'33 aan de Chr. H.B.S. alhier gesloten. Het resultaat van de gehouden examens werd bekend gemaakt door den directeur der school, dr. H. J. L. van Haselen. Door ontstentenis van den voorzitter van de commissie van toezicht, mr. dr. N. G. Veldhoen van Voor burg. werd de opening voor de bekend making der promotie's eveneens verricht door den directeur der schooi. De uitslag is als volgt; In totaal van de 34 candidaten, hij het eerste toelatingsexamen, zijn toegelaten 24 candidaten en wel: J. Boer, Nieuwkoop; D. Boot, Alphen a. d. Rijn; J, Bosch, id.; D. Bremmer, Waddlnxveen; Clara Brink, Nieuwveen; H. G. van Diest, Alphen a. d. Rijn; Marianne Duinker, id.; Attjc van Dijk, Bodegraven; L. Gesman. Alphen a.d. Rijn; H. A. Groeneveld, id.; H. Goedhart id.; A Haring, Boskoop; Jacomijntje M. v. d. Kemp, Alphen a. d Rijn; Adri. J Kerkhoven, Hazerswoude: Margaretha A. Kooy, Bodegraven; J, H. Los, Alphen a. d. HEDEN: Jeruël: Bidstond. 8uur. Zondag. Jeruël: Evangelieprediking. Vit uur. Vrije Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Sentr. Isr. Wees- en Doorgangshuis; Ledenvergadering, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam, „In het aangezicht des doods." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Paprika". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nam. „Het verleden ontwaakt." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde; Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inën- ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde; Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees- ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en en met Zondag 9 Juli a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. De geneskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, Lahr, Jasperse en Meyboom. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, teL 3302. Rijn; C. J. v. Muiswinkel, Bodegraven; Andri M. van Nood, Alphen a. d. Rijn; H. Smit", id.; Elizabeth J. Speelman, Nieuw veen; Margo Scheer, Bodegraven; S. ter Louw, Alphen a. d. Rijn; P. W. Vis, id.; Anthonia S. Zonneveld, id.; afgewezen 5 candidaten. Het examen wordt voortgezet met 5 candidaten. Van klasse I naar n werden bevorderd: P. van den Berg, Waddinxveen; Willy J. V. d. Boon, Bodegraven; Aletta M. Boot, Alphen a. d. Rijn; J. Bos, Ter Aar; Geer- truid J. Bosch, Alphen a. d. Rijn; K. Beun der, Zwammerdam; Alida R. v. Beusekom, AarlanderveenGrietje Brink, Nieuwveen; Antje v. d Bijl, Alphen a. d. Rijn; C. W. Grootendorst, Boskoop; Tanneke S. Huijt- kar, Bodegraven; J. L. C. Jongeneel, Al phen a. d. Rijn; Cornelia D. v. d. Kreke, Aarlanderveen; A. J. Jongenburger, Al phen a. d. Rijn; Cornelia van Leeuwen, idem; D. v. d. Linden, idem; H. D. Lin- schoten, Zwammerdam; C. Scheer, Bode graven; H. J. Schoonderwoerd, Alphen a. d. Rijn; H. Smits, id.; Johanna Spreij, id.; Francijntje Voskuijlen, id.; Nelly A. K. van Wermeskerken, id.; J. van Wijk, id.; Maria. C. Zaunbrecher, id. Twee leer lingen niet bevorderd. Twee herexamens. Van klasse II r.aar ni werden bevorderd: G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn; Maria D. Bremmer, Waddinxveen; J. Erkelens, Bos koop; Joha. Gesman, Alphen a. d. Rijn; Tine M. A. v. Haselen, id.; Margré Hase- broek, id.; Aagje Heyns, Ter Aar; R. F. Hoffmann, 's Gravenhage; J. van der Horst, Alphen a. d. Rijn; Marga J. van der Kemp, id.; Elis van Leeuwen, Koudekerk; F. C. H. Veervoort, Alphen; J. G. Op 't Landt, Bodegraven; J. D. van Osnabrugge, Boskoop; A. L. de Ruyter, Bodegraven; H, J, Stehouwer, Alphen a. d. Rijn; B. S. Stijkel, Boskoop; Maria J. Welvaars, Alphen a.d. Rijn; Joha. M. Westerbrink, id.; Eliz. v. Wijk, id.; J. L. S. Zonneveld, id. Twee leerlingen niet bevorderd. Een herexamen, Van klasse III naar IV: G. van Bren, Zevenhoven; R. W. van Beek, Zwammer dam; C. Boer, Nieuwkoop; Gretha Dam, Bodegraven: P. Duinker, Alphen a. d. Rijn; K. de Haan, id.; W. F. H. de Haan, id.; C. Hoogendoorn, Waddinxveen; P. J. Hoog- teijling. Alphen a. d. Rijn; P. I. de Jager, id.; Aleida M. Kooij, Bodegraven; Cornelia Lok, id.; J. Wattel, Alphen a. d. Rijn; J. Wille, Hazerswoude; C. Zijerveld, Alphen a. d. Rijn. Drie leerlingen niet bevorderd Een herexamen. Van klasse IV naar V bevorderd: Klaartje v. d. Boon, Bodegraven: Wilhel- mina M. Gesman, Alphen a. d. Rijn; Mar tha J. Groen, id.; L. H. Jacobsen, id.; J. A. Laponder, id.; A. Maaskant, Bodegra ven; Antje van Muiswinkel, Alphen a. d. Rijn; Henrlëtte Munting, id.; F. J. Noord- hoek, Bodegraven; D. den Ouden, Alphen a. d. Rijn; J. Potuyt, Bodegraven; Marga Samsom, Alphen a. d. Rijn; D. B. Snel, id.; L. Veerman, Bodegraven; J. H. Wiert- sema, Alphen a. d. Rijn. Drie leerlingen' niet bevorderd. Na de examens sprak de heer J. B. Samsom, voorzitter van het bestuur der school, een slotwoord. De voorzitter bracht in herinnering dat deze examens voor de vijftiende keer gehouden worden. Daar de directeur, dr. van Haselen, hiermede een 15-jarige periode beëindigd zag, werd hem door den voorzitter namens het bestuur, uit waardeering een drietal boekwerken aangeboden. Dr. van Haselen dankte met een kort woord, waarna de bijeenkomst door den heer J. B. Samsom met dank zegging werd gesloten. Overdracht van het Rosarium. Gistermiddag heeft door het gemeente bestuur de officieele overneming plaats gehad van het park met rosarium, waar van wij eenlgen tijd geleden reeds een beschrijving gaven. Onder hen die gekomen waren, om deze plechtigheid bij te wonen, noemen wij het college van B. en W.. den heer Dooren- bos, directeur der gemeente-plantsoenen te 's Gravenhage. den heer Smits, uit Naarden, voorzitter van den Bond van Plantenhandelaren, den heer Luddink, 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6