BELANGRIJKJ Bij CHIEF WHIP heeft U de garantie, dat uit sluitend 100% ZUIVERE VIRGINIA-TABAK voor de fabricatie daarvan gebruikt wordt* Dit is de reden waarom ze beter voor Uw gezondheid zijn dan sigaretten, die deze garantie missen* VIRGINIA LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 8 Juli 1933 BUITENLAND. Crematie en Auto-Transport KUNST EN LETTEREN. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het: candldaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren V. N H. Bonga (Amsterdam) en Ch. A. v. Oberntiorfl, (Den Haag): doctoraalexamen Zuid-Afrik, recht de heer J. C. C. Loggebeig (Oegst- geest); candldaatsexamen Indisch recht de heer E. P. H. Joon (Den Haag), can dldaatsexamen wis- en natuurkunde let ter L de heer L, P- J. Kultert (Den Haag), idem letter K me). J. de Zeeuw (Rotter dam): taalkundig candldaatsexamen In dologie de heeren W. Bethbeder (Den Haag); W. F. v. Leeuwen (Den Haag) en S. Meijer (Den Haag); econ. doctoraal examen Indologie de heeren B. Hoekstra (Hulzum) en J. P. v- Rlgteren (Middel burg); doctoraaleramen Ind. recht de heeren M. Blondeau (Den Haag) en C. H. Geel (Leiden', doctoraalexamen rechten ue heeren H. A Polak (Den Haag), G. J. ter Kulle (Almelo) en W. H. den Beer Pooi- tugaal (Den Haag); aanv.examen volgens art. 135 der wet op het H. O. de heer A. G. Haring (Glcssendam); doctoraal exa men Nederl. letteren mej. A. C. (J. v. Tricht (Lelden); taalkundig doctoraalexamen in dologie de heer W. F', v. Leeuwen (Den Haag). Bevorderd tot doctor in de lettefen en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De woordherhaling bij Catullus" de heer J. v. Gelder, geb. te Johannesburg (Z. Afr.); idem tot doctor ln de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „De straftoeme ting" de heer J. C. F. van Sandlck, geb. te 's-Gravenhage. DE BIOSCOPEN. Casino-theater. Deze week draalt in het theater aan de Hoogewoerd een sen sationeel programma. Zoowel in de hoofd film „In het aangezicht des doods" als ln de tweede film „Licht en Schaduw" spelen spanning en sensatie de hoofdrollen. Betty Compson, Norman en Keny zijn in de hoofdfilm de vertolkers der hoofdrollen en zU doen dit op een wijze, dat elke toe schouwer gevangen wordt in den greep der film. „Licht en Schaduw" geeft een beeld in het leven der toreadors. Tevoren draait in het bijprogramma nog een grappige „smijter". Trianon-theater. „Als 't verleden ont waakt" begint met de Dultsche aanvallen op Parijs in 1918 en is dus gedeeltelijk een oorlogsfilm, met al de verschrikkingen daarvan. Een Engelsch officier heeft, nog juist voor zijn vertrek naar 't front, een huwelijk gesloten met een landgenoote. ZIJ gaat de gewonden verplegen en helpt zoo doende een chirurg bij zijn werk, tot zij 't bericht verneemt, dat haar man gesneu veld is. Tusschen den chirurg en de jonge vrouw is ondertusschen een groote liefde ontstaan. Edoch, de echtgenoot is niet dood cn keert terug. Het bekende drie hoeksthema, de keuze van de jonge vrouw tusschen de liefde voor den chirurg en haar plicht, weer naar haar wettigen echt genoot terug te keeren, is zeker niet nieuw, doch de oplossing is zeer boeiend en vol komen aanvaardbaar, vooral ook dopr het expressieve gelaat van Claudette Colbert en Clive Brook, die beiden meesterlijk spel te genieten geven Eerstgenoemde heeft opnieuw bewezen tot de meest prominente figuren te behooren. Een uitstekende speel film derhalvel .Het lied vau den clown" is een Fran- sche film. waarin veel gesproken wordt, heel veel zelfs, hetwelk ten koste van het tempo s^at, temeer daar de handeling dit behoeft, Een beroemd zanger raakt zijn stem kwijt, waarmee de dramatische ge beurtenissen een aanvang nemen: toch eindigt de film niet zonder 't gebruikelijke hanoy-end. Slechts 't bultenlandsch journaal gaat deze lange film vooraf. Luxor-theater. Een nieuwe Dultsche lllmster is bezig de sympathie van het publiek stormenderhand te veroveren! Tot voor kort had vrijwel niemand van Fran- ziska Gaal gehoord of gelezen; thans is zij, door de film „Paprika", een beroemdheid geworden, die in Berlijn wekenlang volle zalen getrokken heeft en ook hier te lande spoedig populair zal worden. Een rol als die van Ilona ln „Paprika" schijnt haar bij uitstek goed te liggen. Met welk een temperament teekent zij de Jongedame, die om in de nabijheid van den man harer keuze te komen de taak van het weggebleven meisje overneemt, ten voeten uit. Met welk een energie poogt zij den man (Paul Hörbiger) in Amor's macht te brengen, en bovenal: hoe stormachtig demonstreert zij haar blijdschap en levens vreugde als zij meegenomen wordt naar een feestlokaal, waar czardas en cham pagne 'n jubelende stemming scheppen..! „Paprika" is een snel van vergissingen met ontelbare verwikkelingen en fijnen humor; een klucht van de beste soort, ge speeld door ras-artisten van wie wij. naast Franziska Gaal en Paul Hörbiger ook Paul Heidemann en Liselotte Schaak dienen te noemen Vóór de pauze gaat een Wild-West-film „De Gemaskerde Ruiter", waarin George O'Brien grootsche heldendaden verricht. Gistermiddag is bij het kruispunt van de spoorlijn naar Utrecht en de N.Z.H.-lijn nabij den Lammeschansweg een berm brandje ontstaan waardoor een telefoon kastje een paal en een houten brug getje werden aangetast. De brandweer onder leiding van den lieer van Lith wist het vuur met een slang op de motorspuit te blusschen. Het café van den heer A. van Harte- velt hoek Haagwegde Genestetstr. heeft de laatste maanden een grondige verandering ondergaan. Het oude, kleine en lage café is gesloopt en daarvoor in de plaats is een fraai, ruim en luchtig café gekomen. Onder architectuur van den heer A. T. Kraan voerden de aannemers Gebrs. de Graaf uit Voorschoten het werk in onge veer 3 maanden tenvolle naar genoegen uit. Slechts aan de serre aan den Haag- weg en de breede veranda ln de De Genestetstraat moet de laatste hand nog gelegd worden. Het Interieur is door het fraaie behang de in vroolijke tinten ge schilderde betimmeringen en de volkomen aanpassende verlichtingsapparaten, dank zij de een zee van licht toevoerende, breede ramen smaakvol niet in het minst door de soberheid welke betracht is bij het buffet. DE ALGEMEENE TOESTAND. De voortzetting der Londensche conferentie Frankrijk niets veranderd. In de bijeenkomst van de monetaire commissie heeft Bonnet gisteren nogmaals het welbekende Fransche standpunt uit eengezet en herhaald, dat, ais er niet cenlgerlei vorm van wapenstilstand op monetair gebied bestaat, het op zijn minst twijfelachtig is, of men inderdaad gelukkige resultaten van de conferentie tegemoet kan zien. In de huidige omstandigheden zou het raadzaam zijn, dat de werkzaamheden op monetair gebied geschorst werden ten aanzien van alle vraagstukken, op een enkele uitzondering na Bonnet iegde den nadruk op de noodzakelijkheid, de kalmte en de rust te bewaren, om een speculatie op de wisselkoersen te vermijden, en hield vol, dat een monetair bestand even be langrijk was als een tariefbestand. Hij voegde hieraantoe, dat Frankrijk met welwillende belangstelling de Ameri- kaansche ervaringen gadeslaat. Bonnet wenscht geen hinderpalen te leggen op den weg van de Ver. Staten maar betreurt de besprekingen op monetair gebied en het verzet legen een bestand. De Amerlk. gedelegeerde Couzens ant woordde hierop Met bulderende stem de voornaamste stellingen van Roosevelt's jongste bood schappen herhalend, verklaarde Couzens, dat er geen enkele reden voor de confe rentie bestaat, om niet het werk voort te zetten, waarvoor zij is bijeengeroepen, hoewel verschillende methodes kunnen gekozen worden, om de verschillende viaagstukken te behandelen. Couzens steunde het Braziliaansche voorstel dat de instelling voorziet van twee commissies, waarvan de eene zal zijn samengesteld uit de goudlanden en de andere uit die landen, welke den gouden standaard verlaten hebben. Deze commis sies zouden parallel werken en moeten trachten haar eindrapporten in één enkel rapport samen te smelten. Tenslotte sprak Couzens de hoop uit, dat alle landen het voorbeeld der Ver- eenlgde Staten zullen volgen en zullen trachten hun prijsniveaux te verhoogen. Natuurlijk zoo zeide hij, verschillen de opinies omtrent de methodes maar ik weiger te gelooven, dat de meeningsver- schülen onoverkomelijk zouden zijn. Chamberlain, die hierna het woord kreeg en nog door verscheiden andere sprekers gevolgd werd. verklaarde zich er over te verwonderen, dat bepaalde gedele geerden elschen, dat een bespreking der monetaire kwesties van de agenda wordt afgevoerd, daar een dergelijke eisch in strijd is met de resolutie van het bureau. Dc monetaire kwesties, zeide hij. moeten niet van bespreking worden uitgesloten, indien men wil dat de conferentie wordt voortgezet. Wij wenschen, zoo voegde hij er aan toe. de taak der goudlanden niet te verzwaren evenmin als de goudlanden de taak van die landen, welke den gouden standaard verlaten hebben. Waarom, zeide Chamberlain, zouden we dan niet samen werken en zien wat er nog gedaan kan worden? De Roemeensche gedelegeerde, die ge steund werd door Schiller (Oostenrijk), stelde voor, het conferentieprogram te be perken tot. de lewesties. welke niet direct of onvermijdelijk met de monetaire kwes tie verbonden zijn, en sprak daarbij ter loops ook over de ervaring, welke Oosten rijk indertijd met- zijn inflatiepolltiek heeft opgedaan, welke, zoo zeide hij, wel de nominale maar niet de werkelijke prij zen verhoogde. Dr. Hirschfeld (Nederland) zeide het eens te zijn met Bonnet. Hij verklaarde, dat alle besprekingen vruchteloos zullen blijven, totdat men besloten heeft of de internationale werkzaamheden gebracht zuilen worden op basis van den gouden standaard. Tsjecho-Slowakije steunde het Romeen- sche voorstel. De vertegenwoordiger van Dultschland zeide, dat Duitschland bereid is de werk zaamheden voort te zetten, als de com missie daarin toestemt en sprak als zijn meening uit, dat een voortzetting der mo netaire besprekingen goed zou zijn. Tijdens de redevoeringen van de ver tegenwoordigers der kleine mogendheden voerde Neville Chamberlain een ernstig gesprek met den Itallaanschen minister van financiën Jung. De Noorsche vertegenwoordiger ver- RECLAME Begrafenisonderneming 6- M. SEUGLING Kosterij Evnng. Luth. Gem. Middelweg 36 Tel. 3101 Leiden 3731 RECLAME. CHIEF WHIP Bij beschikking van den minister van defensie zijn benoemd in de commissie, welke in 1933 is belast met het rangschik- klngsonderzoek van de candidaten voor adelborst voor de administratie bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord: tot voorzitter, tevens lid, de gepensiorineerde schout-bij-nacht-titulair C. L. van Buuren alhier, voorzitter van de commissiën tot het examlneeren van offi cieren en adelborsten; tot lid pater C. N. M de Goede, directeur der R.-K. H.B.S. alhier en tot plaatsvervangend lid dr. A. C. de Jong, leeraar aan die school. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de aanmelding van leerlingen voor de Kweekschool voor Bewaarschoolhouderes- sen alhier. Gistermiddag hebben de 24-jarige bleekers A. van H. alhier en de 37-jarige A. Z. uit Hazerswoude in de wasscherij van den heer D. aan den Hooge-Rijndijk hun voeten deerlijk verbrand, doordat van een betonnen kuip met kokend zeepsop de bodem barstte. Belden werden, na door den E. H. D. ter plaatse verbonden te zijn, naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Z. kon na daar behandeld te zijn, naar huis terugkeeren. Beider toestand is gunstig, klaarde, dat de commissie, wijl een uit eindelijke stabilisatie noodzakelijk is. haar werkzaamheden zou moeten voortzetten. De Bulgaarsche vertegenwoordiger steunde het Roemeensche voorstel. De vertegenwoordigers van Denemarken en Zweden sloten zich aan bij Chamber lain, wijl, zoo zeiden zij, Internationale samenwerking noodzakelijk is om de prijs niveaux en wisselkoersen te stabiliseeren en wijl juist de moeilijkheden, welke de verschillende vraagstukken opleveren, een onmiddellijke internationale actie recht vaardigen. Tenslotte werd het Britsche voorstel be treffende een voortzetting van de werk zaamheden der commissie aangenomen n,et 25 tegen 15 stemmen en een onthou ding. Het voorstel van Engeland hield in, dat de hoofdkwesties op monetair gebied bui ten discussie moeten worden gehouden, maai' dat eventueele voorbehouden of een afwijkende opinie aan iedere conclusie, waartoe men zou komen zouden kunnen worden vastgehecht De 25 landen, welke stemden voor het Britsche voorstel, om de werkzaamheden der monetaire commissie voort te zetten, waren: Zuid-Afrika. Argentinië, Australië, Brazilië, het Vereenigd Koninkrijk, Cana da. China. Columbia, Denemarken, San Domingo, Ecuador, Estland, de Vereenigde Staten, Finland. Haïti. Britsch-Indië. de Iersche Vrijstaat, Japan, Noorwegen. N.- Zeeland, Perzië. Portugal. Siam en Zweden. Tegen het Britsche voorstel stemden de volgende 15 landen: Oostenrijk, België, Bulgarije, Frankrijk, Italië. Duitschland, Litauen, Nederland, Polen. Roemenië, Spanje, Zwitserland. Tsjecho-Slowakije, Turkije en Joego-Slavië. Men merkt naar aanleiding hiervan op, dat de tegenstanders van 't Britsche voor stel een stevig blok vormen van Europee- sche landen, waarvan de invloed zeer groot is. Niettemin wordt de uitslag van de stemming beschouwd als een overwinning voor MacDonald, wijl de conferentie al thans in theorie al haar werkzaamheden zal voortzetten. De besprekingen der conferentie over de monetaire kwestie zullen noodzakelij kerwijze beperkt blijven, tengevolge van de onzekerheid der valuta's en eventueele beslissingen zullen voor het meerendeel slechts voorwaardelijk kunnen zijn. De Russische gedelegeerde onthield zich stemming, na van tevoren verklaard te hebben: „Wij hebben geen schulden en zijn niet rechtstreeks bij stabilisatie ge ïnteresseerd. De conferentie wordt dus voortgezet doch in wezen is er niets veranderd! Terwijl men in Amerikaansche kringen van meening is, dat de crisis een geluk kige ontknooping heeft gevonden, zijn de delegaties der goudlanden de tegenover gestelde meening toegedaan. Zij zullen thans gaan beraadslagen over een ge meenschappelijke politiek en al vinden zij dat de toestand nauwelijks gewijzigd is, zijn zij toch bereid voor zoover mogelijk hun medewerking te verlenen. Zij vragen zich echter af, hoe men bij de aanstaande monetaire besprekingen tot een resultaat zal kunnen komen. Alle goudlanden zijn daarentegen van meening, dat op economisch gebied nuttig werk kan worden verricht. In de gemeenschappelijke bijeenkomst der verschillende economische sub-com missies, welke hedenmorgen achter geslo ten deuren plaats vond, stelde de Britsche delegatie, gesteund door de Franschen en Italianen voor, dat de werkzaamheden van de sub-commissie, welke zich bezig houdt met de coördinatie van de productie en de distributie, zullen worden voortgezet Dit voorstel werd aangenomen. De belangrijke subcommissie, welke zich bezig houdt met de kwesties van handels politiek, heeft besloten zich ..sine die" te verdagen. De meeningsverschillen in de commissie waren zeer groot. Het Europee- sche goudblok sprak zich beslist uit voor een staking der werkzaamheden, terwijl de Britsche delegatie, gesteund door Ar gentinië. Noorwegen en sovjet-Rusland, een voortzetting der werkzaamheden be pleitte. Met acht tegen zes stemmen werd ten slotte besloten, de commissie voor onbe- paalden tijd te verdagen. De Dultsche delegatie ter Ontwapenings conferentie heeft bij het V.B.-secretariaat twee wijzigingsvoorstellen ingediend op 't voorgenomen conventie-ontwerp. De voorstellen beoogen toevoeging van een artikel, volgens hetwelk overzeesche troepen alleen in de betrokken overzee sche gewesten mogen gebruikt worden en zulks alleen tot handhaving der orde en voor verdedigingsdoeleinden. De Duitsche delegatie stelt verder, even als de Russische reeds heeft gedaan, voor, art. 15 over de unificatie van de strijd krachten te schrappen. Tegelijkertijd is bij het V.B.-secretariaat een wijzigingsvoorstel der Japansche de legatie ingediend, in welk voorstel een liooger kaliber der zware artillerie wordt verlangd. DUITSCHLAND. De Nazi-leiders pogen te temperen. Nu alle politieke partijen zijn ontbon den en ook overigens de Gleichschaltung grootendeels is voltrokken, wordt door de leiders der N.S.D.A.P. gewaarschuwd tegen te drastische maatregelen. Hitler zeide o.a. op een bijeenkomst der rijksstadhou ders o.a.: Wij dienen de laatste resten van de öemcratie op te ruimen o.a. de methode van verkiezingen en stemmingen, die veel al nog in gemeenten en economische organisaties en arbeidscommissies in zwang zijn, opdat de verantwoordelijkheid van den alleenbestuurder zich kan doen gelden. Revolutie is geen permanente toestand, zij mag niet duurzaam zijn; men moet den losgeslagen stroom der revolutie thans in de veilige bedding der evolutie leiden. Daarbij is het gewichtigste de opvoeding als menschen. De huidige toestand behoeft verbetering, de menschen moeten tot de riationaal- socialistische staatsleer worden bekeerd. Maar daarom moet men geen goeden economist aan den dijk zetten al is hij nog geen nationaal-socialist; zeker niet als de nationaal-socialist, dien men in in zijn plaats zou kunnen aanstellen, van economie geen verstand heeft. De taak van het nationaal-socialisme is de veiligstelling van de ontwikkeling van ons volk en men moet daarbij niet links en rechts gaan zoeken of er niet hier en daar nog iets te revolutionneeren valt. Neen, wij hebben tot taak onze po sitie te verzekeren, teneinde ze te behou den. Door theoretische gelijkschakelingen verschaffen wij den arbeider nog geen brood. De geschiedenis zal ons niet beoor- deelen naar het aantal economen, dat wij afgezet en „eingesperrt" hebben. Wij moe ten de ontslagenen ook door betere ver vangen. Met economische theorieën zullen wij de werkloosheid niet opheffen. Het komt er thans niet op aan programma's te ont werpen en ideeën te lanceeren, vijf mil- lioen menschen wachten op dagelijksch brood. De economie is een organisme, dat men zoo maar niet ln één slag herschep pen kan. De geestelijke bacillendragers, die thans onze economie trachten binnen te dringen, brengen staat en volk in gevaar. Wij moe ten toonen, dat wij verstand hebben van die zaken en ze wetep te beheerschen. Onze taak is: arbeid, arbeid en nog eens arbeid. Lukt het ons, het volk werk tt verschaffen, dan zullen we daardoor ai- leen reeds ons het sterkst denkbaar ge zag verschaffen in den lande Ons program moet niet zijn een schoon gebaar, het moet het Duitsche volk leven brengen. Het leert ons niet, als gekken rond te springen en alles kapot te slaan, doch verstandig onzen gedachtengang verwezenlijken. De rijksstadhouders zullen derhalve hebben zorg te dragen en ze zijn daarvoor aansprakelijk, dat niet zekere organisaties of party-instanties zich regeeringsbevoegd- heden aanmatigen, personen afzetten en ambten bezetten, waartoe allen de rijks- regeering en wat de economie betreft de desbetreffende minister, het recht heeft. En Rudolf Hess, Hitler's plaatsvervan ger, gaf volgende proclamatie uit: De houding van de N.S.D.AJ». nopens de warenhuizen is principieel ongewijzigd.. Haar oplossing zal te gelegener tijd ge schieden binnen het kader van het Natio naal socialistische program Met het oog op den algemeenen toestand van het be drijfsleven achte de partyleiding echter vooreerst een actief optreden met het doel warenhuizen en op gelijke leest geschoeide bedryven te gronde te richten niet ge- wenscht. In een tyd, dat de nationaal-soclalistl- sche regeering haar belangrijkste taak ziet in het verschaffen van brood en werk aan zooveel mogeiyk werklooze volksge- nooten, wenscht zy niet honderdduizen den arbeiders en bedienden ln de waren huizen en de van deze afhankelüke be drijven den werkkring te ontnemen. De instanties der N.S.D.AP. wordt der halve ontzegd tot nader order eenige actie te ondernemen tegenover de warenhuizen en op dezen leest geschoeide bedryven. Aan de andere zyde is het den leden der N.S.D.A.P. verboden voor de warenhuizen te werken. Als men nu nog maar luisteren wil. Eenmaal opgeroepen geesten laten zich gewooniyk niet zoo gemakkeiyk meer verdringen. Ook de nieuwe voorstellen namens de Dultsche regeering door von Papen aan den H. Stoel gedaan voor het vaststellen van een concordaat, zyn gedeeltehjk door het Vaticaan onaanneembaar geacht. Bepaald is, dat de 120 Ryksdagzetels der soc.-dem. en de 5 der Staatsparty niet weer zullen worden bezet. Dezelfde bepaling geldt voor vertegen woordigers van gemeente- en districts vertegenwoordigingen, waarby de S.D.P.- vertegenwoordigers evenwel kunnen wor den vervangen door mannen, die het ver trouwen hebben van de staatsautorlteiten. Ten slotte zijn op grond van de ver kiezingsuitslagen tal van functies toege wezen o.m. aan leden der S.P.D. Ook van deze functies worden de leden der S.P.D. vervallen verklaard. VEREENIGDE STATEN. De inflatie. Vreezend, dat de jongste golf van spe culatieve productie van de zyde der Ame rikaansche fabrieken en de stijging van de prijzen al te zeer het verkoopvermogen der massa zullen overtreffen, en een nieuwe instorting zullen veroorzaken, heeft Johnson, de administrateur voor de wet op het nationaal herstel, een alarm kreet geslaakt, om alle Industrieën drin gend te verzoeken nieuwe tarieven op te maken voor verhooging der loonen en be perking der werkuren. De Ver. Staten zou den geen nieuwe ineenstorting kunnen doorstaan, zegt hij. Het maandrappnrt der Amer. Arbeidsfederatie zegt, dat de in komsten der arbeiders slechts met 7 pCt- zijn toegenomen van Maart tot Mei, ter- wyi de industrieele productie met 35 pCt. is toegenomen. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE WEEKBLADEN. „Het Leven" brengt nogmaals foto's vaa het Gouden A. N. W. B.-jubileum en brengt den titanenstrüd langs Frankrijk's grenzen in beeld. Voorts talryke opnamen van Balbo's tocht naar Amerika en mo menten van een gevaarlyke klauterpartij in de bergen. „De Haagse he Post" bespreekt de ster vende wereldconferentie en het Ameri kaansche pokerspel. Voorts artikelen over: „Goering dirigeert het Duitsche muziek leven", „De miltfunctie by de Pestbestry- ding", „De boeiende biografie van een werklooze". Het Duitsche Transfer-mora torium", „Vrouwen op de wereldconfe rentie". „De Wereldkroniek toont H. K. H. Prin ses Juliana in Engeland; interessant zijn de gelaatsuitdrukkingen opgenomen van „Sportsman" in volle actie, tenslotte mooie foto's van toerisme in binnen- en buiten land. In „de Groene Amsterdammer" wüdt prof. mr. A. C. Josephus Jitta een beschou wing over de regeering en de gemeente Zaandam. Dr. M, van Blanker.stein schrijft over „Roosevelt de veranderliike en zy'n verantwoordeiykheid". B v. Viymen tee kent de roode wethouderszetels in den storm tydens de A'damsche loondebatten, Jordaan brengt de stormloop op den gou den standaard in beeld. Mr. E. Emmering behandelt de toeoassine van het asylrecht. Prof J. A. v. d. Kioes schrijft over .Dryf- zand" in verband met het goud van de „Lutine". Constant van Wessem beSDreekt den „Koning" der hedendaagsche operette: Paul Abraham. n)

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2