LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 Juli 1933 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ASPIRIN RECHTZAKEN. DE DREIGENDE STAKING IN HET BOLLENBEDRIJF. In verband met de dreigende staking door het personeel bij de ongeorganiseerde patroons, vernemen wij, dat door den Rijksbemiddelaar pogingen worden aan gewend om tot overeenstemming te komen. AALSMEER. DE KOMENDE LATHYRUS- TENTOONSTELLING. Druk bezoek verwacht. In het gebouw „De Oude Veiling", waar Vrijdag, Zaterdag en Zondag de Lathyrus- tentoonstelling wordt gehouden, zijn thans vele handen in de weer om de verschillende zalen voor de expositie in orde te brengen. Vast staat, dat er ditmaal een zeer groote deelname zal zijn uit zoo goed als alle doelen van ons land, waarbij de bloemisten uit deze gemeente niet achter zullen blij ven. Niet alleen op liet gebied van de Lathyrus- en andere bloemculturen zal veel schoons voor kenners en liefhebbers te genieten zijn, ook aan de bloem bind- en suhikkunst wordt een voorname plaats in geruimd. Vooral Zaterdag en Zondag wordt een druk liezoek verwacht, in de eerste plaats uit de omliggende steden, «aar groote groepen der bevolking met hun volkstuintjes de Lathyrus hebben leeren kennen en waardeeren en dan is reeds bekend, dat uit vele afdeelingen excursies naar hier zullen komen. Vrijdagmiddag om 2 uur wordt de tentoonstelling door den voorzitter van liet eere-comité, burge meester J. Kastelein, geopend, terwijl om 12.30 uur de besturen der Ned. Lathyrus- vereeniging en de afdeeling Aalsmeer van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde de genoodigden een lunch zullen aanbieden in de restauratiezaal van „De Oude Veiling". Het beloven drukke dagen te worden voor deze gemeente! Het zwemmen in slooten. Op advies van de Gezondheidscommissie hebben B. en W. zich inet een bekend making tot de inwoners gericht, waarbij gewezen wordt op de groote gevaren, ver bonden aan het zwemmen in slooten en stilstaande wateren, in verband met de voorgekomen gevallen van de ziekte van Weil. Daar hier veel ratten zijn, vooral tusschen de landerijen, kan het wel niet anders, of zwemmers stellen zich aan groot gevaar bloot, terwijl het bovendien bij politieverordening verboden is 0111 bin nen 150 meter van den openbaren weg of bewoond gebouw te zwemmen. De eerste Chrysanten! Deze week werden aan de Centrale Veiling de eerste chrysanten (Pulling) aan gevoerd, welke 37 ct. per stuk opbrachten. Aan liet postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend poststation te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand Juni ingelegd f. 25.575.21 en terugbetaald f. 16.657.52, aldus meer ingelegd dan terug betaald f. 8917.69. Het laatst uitgegeven boekje draagt het no. 4185. Te Amsterdam slaagden voor het Mulo-diploma A. de leerlingen der U.L.O. school alhier P. Migchelsen en J. Zuljder- lioudt. Van de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool slaagde voor het diplo ma Esepranto de lieer J. Skbouten. De heer K. de Pous Th.zn. slaagde te Haarlem bij liet eindexamen aan de Gemeentelijke Hoogere Burgerschool met 5-jangen cur sus B. HAARLEMMERMEER. Autorit Ouden van Dagen. Naar wij vernemen bestaat ook bij de Oranjevereeniglng „Badhoevebuurt en Omstreken" het plan een autorit voor ouden van dagen te organiseeren. Voor de vele oudjes in die omgeving zal dit een ware feestdag worden. Onvoorzichtig. Een zoontje van den heer S. beging gisteren op den Hoofdweg de onvoorzich tigheid uit een nog in beweging zijnde auto te springen. Hij kwam te struikelen en verstuikte een voet zoodanig dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Aanvrage om onderstand. In een nota naar aanleiding van het Verslag (suppletoire begrooting Binnenl. Zaken voor 1932) deelt de Minister mede, dat voor 1932 en 1933 aanvrage voor on derstand is ingediend o.a. door de ge meente Haarlemmermeer. HILLEGOM. Geslaagd schoolreisje. De kinderen van het vierde leerjaar der O.L. School alhier hebben gisteren onder leiding van mej. Tuyl Schuitemaker en den heer Verbeek een uitstapje per tou- ring-car gemaakt. Er is van hier gereden naar de Ruïne van Brederode, welke be zichtigd is. Van daar ging de tocht naar IJmuiden, waar de haven- en sluiswerken zijn bezichtigd Het overige van den be schikbaren tijd is doorgebracht aan het strand nabij de Zuiderpier. Het weer was zeer gunstig; het was een prettige dag voor de schooljeugd! NOORDWIJK AAN ZEE. Reclame-film voor de badplaats. De reclame-commissie te dezer plaatse heeft aan de heeren H. E. Temme en H. J. Wenckebach, leiders van het laboratorium der cultuur en onderwij sfilms Ceno-film alhier, opdracht gegeven een film van de badplaats te vervaardigen. Met deze op name wordt reeds deze week begonnen. RECLAME. Kracntvoeus.l dij lutteloot- j n.ia en vermoeidheid Slechts 70 cents per pus Vraagt Uw apothekar ot drogist Nutrtcla Zoetermeer 992 OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd; Chr. Muth en gez. mil. apoth. ass N.I.L., Prins Hendrlkl 11, van Bata via L. H. Hasselbach geb. Wittenrood, Regentesselaan 59, van Leiden H. Stil en gez., schoenmaker, Rijnsburgerweg 150, v. Rijnsburg J. de Visser, hoofdcommies ter secr. Terweeweg 118, v. Voorburg M. J. Horstman, Dorpsstraat 40, van Koude kerk (dienstbode) L. H. M. Beltjens, caféhouder. Dorpsstraat 40 van Leiden M. H. Hammes, pianoleerares Juffermans- straat 38 van Leiden C. M. van Veen, 1.1.-verpleegster, Endegeesterstraatweg 13, van Haarlem J. G. Hagendoorn en gez., Javastraat 18, van Venlo R. M. Hirsch en gez.. Fred. Hendriklaan 10, van Würz- burg (Dtl.). Vertrokken: Mw. wed. A. M. I. L. Vos de Wael geb. baronesse Bounam de Rijck- holt en gez. van Rhijngeesterstraatweg 38 naar Voorburg. Oosteinde 107 A Bos- ma. verpleegster van Endegeest n. Leiden, Atjehstraat 13a A. C M. Schaap geb. Dietz, van Terweeweg 84 naar Katwijk, Varkevisserstraat 248 A. van Rijnswou, Rijksb. opz. van Weth. Boonstr. 7 naar Zwoll, Julianastr. 23a C. Scheijgrond, van Endegeesterstraatweg 9, naar Leiden, J. de Wittstr. 30 H Walczak, dienstbode van Endegeest, naar Leiden, Maredijk 90a. Burgerlijke Stand. Lebourius Theodorus Petrus z van L. Th. Menken en van A. H. M. van der Drift Johannes zn. van J. van der Heij den en van E. R. Blok. Overleden: Jan van de Cevel, 59 jaar Johannes van Tuijl, 67 jaar. Ondertrouwd: L G. van der Horst. 24 j. en A. Stammers, 25 jaar. Getrouwd: Wilhelmus Handgraaf, 24 j. en Maartje P. Trijselaar, 24 j. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Flinke aanvoer met naar omstandighe den redelijke prijzen. Het aanbod van Gladiolussen wordt dagelijks grooter. Ook van Delphiniums, Zinnia's en Irissen ko men Ilinke kwantums aan, terwijl het kwantum Dahlia's langzaam stijgt. De volgende prijzen werden betaald. Irissen per 100 f. 0.15—f. 0.35, Margrieten f. 0.15 f.0 30, Dahlia's f. 2.90—f. 5.20, Anemonen f0.15—f. 0.30. Scabiosa 1.0.200.40, Pioe nen f. 2.80f. 5.40, Zinnia's f. 1.70f.2 20. Delphiniums f. 0.60f0.85, Galardia f 0.25f. 040 Korenbloemen f. 0.07 f' 0.10, Lelies f. 3.90—f. 4.10, Cam panula f. 0.75f. 1.10, Gladiolussen f. 1.70- f, 5.10, Rozen per bos f. 0.15f. 0.30. SASSENHEIM. Schoolreisje Herv. School. Na een jaar gespaard te hebben, was dan gisteren de dag aangebroken dat de leerlingen der Herv. School hun school reisje konden maken. Twee groote auto bussen vertrokken 's morgens vol blijde kinderen, die zich verheugden op wat komen zou. Eerst werd naar Amsterdam gereden waar een bezoek gebracht werd aan den Artis. Dat hier volop genoten werd, be hoeft geen betoog; velen kwam het ver trek veel te vlug! Nu ging men verder naar het Gooi. Het allereerst werd de in aanbouw zijnde brug over het Merwedekanaal bewonderd, doch niet minder indruk maakten het prachtige landschap en de vele buitenplaatsen. Dan ging de reis naar Valkenveen, waar genoten werd van het strand der voor malige Zuiderzee. Natuurlijk werd het hier „pootje baden" en ging het er vroolijk toe Op de terugreis werd er bezoek gebracht aan Groenendaal, en te half acht kwam men weder te Sassenheim aan. Het is een genotvollen dag geweest, die evenwel veel van de begeleiders gevraagd heeft. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. v. Egmond—Botermans, d. De collecten in de Herv. Kerk heb ben in Juni opgebracht voor de Diaconie f. 38.141/!, voor de kerk f. 76.15de in houd der bussen bedroeg f. 13.881/- en de maandel collecte bracht f. 23.14'/* op. VEUR—LEIDSCHENDAM. Aanbesteding. B. en W. dezer gemeente hebben aan besteed het bestraten en betegelen van den gereconstrueerden Broekweg. Straat werk ca. 2500 M2„ tegelwerk ca. 1600 M2. De uitslag is: S. Tetteroo, Stompwijk, straatwerk 11 cent, tegelwerk 9 cent; S. Tetteroo, Voor burg. 10 ct.. 10 ct.; N. Wagner. Den Haag, 14 ct., 14 ct.; Gebr. de Graaf, Den Haag, 12 ct, 12 ct.; J. Noordover en C. v. d. Holst, Wassenaar, 14 ct:, 11 ct.; N. Mos- ALPHEN. Geslaagd uitstapje. Door verschillende leerlingen van de Muloschool met den Bijbel alhier, werd met een tweetal reiswagens van de A.D. W.A.L onder leiding van de leeraren een uitstapje gemaakt naar Leiden—Delft—het Westland "en Hoek van Holland. Dank zij liet prachtige weder had het uitstapje onder een opgewekte stemming van de leerlingen een geanimeerd verloop. Na te Delit de verschillende bezienswaardigheden te hebben bezocht, werd in het Westland een bezoek aan een druivenkweekerij ge bracht, waarbij vanzelfsprekend heerlijk werd gesmuld. Als slot toog men naar Hoek van Holland, waar volop van zee en het strandleven werd genoten. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Stoutenburg van Engelen M. J. v. d. Geest van Warmond J, C. Schoonderwoerd en gezin van Woubrugge J. Wolvers en gezin van Rijnzaterwoude P. v. d. Kamp en gezin van Haarlem mermeer L. A. N. van Dommelen van Zoeterwoude P. C. Zwetsloot van Hil- legom P. H Weyers van Sassenheim C. C. van der Ploeg van Zoeterwoude M. Moesari van Noordwijkerhout J. Geluk en gezin van Broek op Langendijk D. C. M. van Hattum en echtgenoole van Den Haag E, B van der Paardt van Den Haag. Vertrokken: J. C. van Hameren naar Lelden R. C. van den Bosch en gezin naar Velsen W. H. Eerdbeek en echt- genoote naar Rijnzaterwoude L. C. Kempers naar Ter Aar L. van der Voet en gezin naar Amsterdam J C. Zoet naar Noordwijkerhout B J. C. Wolvers naar Woubrugge W. Loogman naar Haarlemmermeer C. H van Iterson n. Hillegom C. M. van der Meer naar War mond L. van Emmerik naar Woubrugge. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius zoon van L. J. van den Broek en A. l'Ami Cornells Jacobus zoon van J. van der Hoorn en C. J. van Zanten Johanna Hendrika doch ter van J. van der Hoorn en A. M. van Diemen. Overleden: Neeltje Ouwerkerk wed. J. Hijzelendoorn 74 jaar. De Vischakten. Het blijkt, dat nog slechts weinigen tijdig een vischakte voor het nieuwe seizoen hebben aangevraagd. Ter voorkoming van een bekeuring wordt een ieder, die zich in het bezit van een akte wil stellen aange raden zulks spoedig te doen. Door de politie alhier zijn verschil lende processen-verbaal opgemaakt tegen personen, die zonder daartoe gerechtigd te zijn liepen op tuinland of hooi- en gras land. Het betreft hier in hoofdzaak hen gelaars van buiten de plaats. sert. Voorburg. 10 ct., 10 ct.; J. de Klerk, Zwijndrecht, 9 ct., 8 ct. Het werk is gegund aan de fa. J. de Klerk te Zwijndrecht. In verband met het verliezen van haar vergaderingsgebouw heeft de S.D.A.P contact gezocht met de fa. Schip pers te Den Haag. teneinde een der hui zen aan den Broekweg te doen inrichten als vergaderlokaal. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard, z. van J. A. P. Muur link en A. de Vfeeze Theodorus Igna tius Johannes, z. van J. W. A. Spiegeler en P. M. van der Meulen Jacobus Lou- rentius Adrianus. z. van J. L. A. den Hol lander en J. J. Vriends. Getrouwd: J. Nell en J. Poot, Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Enterpfarren, Kniplaan 2, van LeidenG. v. d. Wege, Leidscheweg 195, van 's Gravenhage; G Kloek, Papelaan, van Alphen a. d. Rijn: G. de Blanken, Bloklaan 16, van Stompwijk. Vertrokken- Jac. van Bohemen, naar Stompwijk: J Bakels en gezin, naar Lei den; C Beijn en gezin, naar Nieuw Hel voet. C. J. M. Waaijer, naar Leiden, F. W. Taanman, naar 's Gravenhage; J. P. Segaar, naar Leiden. Zaterdag 8 Juli as. wordt in deze gemeente een Zonnestraal collectedag ge houden. In het plaatselijk comité hebben zitting dr. M. van der Sloel, voorzitter; W. Derogée, secretaris-penningmeester, zuster Barmen 't Loo en J. Braggaar, terwijl in het comité van aanbeving o.a. zitting heb ben ds. G. P. Fortgens; ds. J. C. Hout zagers, dr. A. In 't Veld. Een schrijven werd ontvangen van pastoor P. Meijer, waarin werd meegedeeld, dat hij de col lecte ten zeerste aanbeveelt bij zijn parochianen. WASSENAAR. In buitengewone algemeene vergade ring is tot lid van het Ned. Instituut van Accountants benoemd mr. A. J. Oudheus- den alhier. ZEVENHOVEN Door de Geref. Kerk werd f. 25.— ver zonden voor de zending. ZOETERWOUDE. Tot 2e ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is door B. en W. benoemd, met ingang van 12 Juli a.s. de heer H. J. M. Sieverding, ambtenaar ter secretarie te Wilnis 'N.H.t wonende te Ouderkerk a. d. Amstel. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f. 23.63'/i opgebracht. BODEGRAVEN. Directeur Postkantoor. Met ingang van 1 Augustus is aangewe zen als directeur van het P. T. T. kantoor alhier de referendaris 2e klasse der P. T. T. de heer L. J. M. Tervooren te Den Haag (Hoofdbestuur). BOSKOOP. Geslaagd kerkconccrt. In de Ned. Herv. Kerk heeft een con cert plaats gehad, dat uitstekend geslaagd kan worden genoemd. Door mej. Gusta Scheepmaker, die in Boskoop een goeden naam heeft, werden aria's van Mendelssohn, liederen van Grisg en eenige Hollandsche liederen ten ge- hoore gebracht. Vervolgens werden door mevr. Secréve eenige gedichten voorgedragen van Guido Gezelie, Pol de Mont, Marinus Nijhof, Jacueline v. d. Waals en Alice Nahon. Verder verleenden medewerking de heeren Secréve (orgel) en Ruysch (fluit), terwijl het Boskoopsch dameskoor onder leiding van mej. Gusta Scheepmaker eenige zangnummers ten gehoore bracht. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag, 9 Juli, zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Benoemd tot lid der commissie be last met het afnemen van de akten van bekwaamheid tot het geven van L. O. in de beginselen der land- en tuinbouw kunde, ir. C. Ph. Moerlands alhier. 0 HAZERSWOUDE. Opening der Hervormde School. Alhier werd de Herv. school geopend. Des morgens had de voorzitter van den Kerkeraad, ds. P. L. Kiehl, den Bijbel in de vroegere Openbare School binnengedra gen, en nadat hij den kinderen verteld had wat het bijzondere en verblijdende van dezen dag was, sprak het hoofd, de heer Jansen de kinderen toe, die verder ruim getracteerd werden. Aan mevr. Jansen en het dames-personeel werden door enkele kinderen bloemen aangeboden. 's Middags had de officieele opening plaats in het smaakvol versierde gebouw „Salvatori", dat volgestroomd was met officieel genoodigden en belangstellenden. Ds. Kiehl vertelde de korte geschiedenis van de stichting van de school, welke in 7 maanden tijds tot stand kon komen, ook al, omdat de Kerkeraad zich voorloo- pig had willen tevreden stellen met enkele lokalen van de oude openbare school. Het doel: de omzetting van de Openbare in een Hervormde school is bijna bereikt. Vreugde en dankbaarheid is in het hart der ouders, die zoo spontaan voor den omzetting hebben geijverd. Het is voor de Hervormde Gemeente een ware feestdag. Dit symptoon van oplevend ker kelijk bewustzijn is hoogst ver blijdend. De officieele vertegenwoordigers werden allen toegesproken, eveneens mevr. Fortgens, de echtgenoote van het thans reeds jaren lang rustend hoofd der open bare school, die zooveel mogelijk getracht heeft in zijn dagen het openbaar onderwijs christelijk te doen zijn. Na voorlezing van enkele ingekomen berichten van verhindering (het college van B. en W. was in zijn geheel verhin derd) en van gelukwenschen o.a. van ds. van den Bosch en ds. van Dorp, ging ds. Kiehl over tot de installatie van het per soneel, het hoofd den heer Jansen en de dames Matze en Blijleven, waarna de ver gadering hen toezong de zegenbede van Ps. 134 3 Het woord werd achtereenvolgens ge voerd door den inspecteur van Chr. Volles- onderwijs, den heer van Malsen; den heer de Kort namens den Kerkeraad, den heer v. d. Wast. vroeger onderwijzer aan de openbare school te Hazerswoude. thans hoofd der Herv. school te Boskoop, de heer de Ruiter, hoofd der RK. school; ds. H. P. Fortgens van Voorschoten en de heer Jansen. Aan het einde van dit buiten gewoon goed geslaagde samenzijn zong de vergadering Gezang 96. TER AAR. De tuinbouw. De doperwtencampagne raakt afgeloopen De prijzen zijn nog eenigszins opgeloopen en bedragen thans gemiddeld f. 1 per zak. Over 't algemeen is de prijs der voor gewassen aan den lagen kant geweest, doch de gewassen waren goed. De grootste aanvoer per dag bedroeg ruim 6500 zak doppers. Peulen komen weinig meer ter veiling. Bloemkool en kassnijboonen doen nog behoorlijke prijzen. De hoofdtrek moet ecliter komen van de boonen en augurken die evenwel nog eenige weken op zich laten wachten. De veiling. In verband met den verminderden aan voer wordt voorloopig slechts 4 inaal per week geveild. Een zoon van den timmerman V. kreeg bij het langs een schaafbank loopen een vallenden beitel in zijn enkel, waar door enkele pezen werden afgesneden. Hij is op advies van dr. N. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: H Noordman van Diemen: A. Hoogteijling van Zoeterwoude; G. Woe- linga en gezin, van Nieuwkoop; A. Prins van Haarlemmermeer; M. A. van der Salm van Rijnzaterwoude; M. P. van Zaal van Zaandam: B. J. G. Wolvers van Alkemade; W. K. Groen van Koudekerk; L. van Emmerik van Alkemade Vertrokken: J. C. Schoenderwoerd, naar Alkemade; N. M. van Wieringen en J. W. van Wieringen naar Ter Aar: J. H. Griffioen naar Leimuiden; N. Oostrom, naar IJsselstein; J. van der Wegen en gezin naar Utrecht; G. van der Nagel naar Alphen; H. A. Baak en J. P. Baak naar Zoeterwoude; J. Baak naar Hazers woude; H. C. Pouw naar Katwijk; F. Harms naar Alphen; J. J. Bartels. naar Alkemade. De heer P Bos uit Haarlemmertneer is als volontair geplaatst op de gemeente secretarie. Vrijdag. De Curcht: 3 October-vereeniging; 8 uur nam. Donderdag. Clarasteeg 22: Evangelisatie-samen komst, te 8 uur nam. Zondag. Vrije Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: ..Kermisklanten". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam.: „Ich bei Tag und du bei Nacht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur- Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Baby". Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees ters revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in November, December, Januari en Februari van 103 uren, in Maart, April en Mei van 10—4 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entree Zondags kos teloos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur. 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct- ran 10—5 uur. 1 Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen ran 104 uur. Entrée Maandags f- 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., r. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8 3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 612 en l'/t6 uur Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 104 uur. Kos teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Dins dags en Vrijdags van 1012'/j voorm. en 1'/;—5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en l'/t4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en en inet Zondag 9 Juli a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. RECLAME. TABLETTEN Uilsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ct). on oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. 8507 INBRAAK MET DOODSLAG TE ZENDEREN. Behandeling in cassatie. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van den machinevormer G. R„ thans zonder vaste woonplaats, die door de rechtbank te Almelo op 14 Febr. j.l. werd veroordeeld tot drie jaren door te brengen in een bijzondere gevangenis, en daarna ter beschikking stelling van de Re geering. terzake zware mishandeling op 8 October 1932 te Zenderen van mej. A. P. te wier huize hij had ingebroken en die aan de gevolgen van die mishandeling was overleden. Verdachte was vrijgesproken van de mede tenlaste gelegde poging tot diefstal. Het Gerechtshof te Arnhem had met vernietleing van het vonnis der rechtbank den verdachte on 24 Mei j.l. veroordeeld wegens mishandeling den dood tengevolge hebbend, tot 8 jaren gevangenisstraf, zon der ter beschikking stelling. Arrest 11 Juli a.s. 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6