lïelentan sDros DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY; LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 5 Juli 1933 BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. HET BEZOEK TAN PRINSES JULIANA AAN LONDEN. Winkelen in West-End. H.K.H prinses Juliana heeft gisteroch tend in West-End te Londen gewinkeld met prinses Alice van Athlone. Gisteravond heeft zij aangezeten aan een diner, dat op de Nederlandsche legatie werd aangeboden aan 49 gasten, waartoe behoorden de hertog en de hertogin van York en prinses Allee van Athlone. Vijfhonderd genoodJgden, onder wie de Britsche minister van buitenlandsche za ken en tal van ambassadeurs en gezanten van vreemde mogendheden, hebben de danspartij bijgewoond, welke in aanslui ting op het banket volgde. o HET ONGEVAL MKT DE ..IDINI". Het stoffelijk overschot van den omgekomen Italiaan, aan boord van het s.8. „Ronchi" gebracht. Gisteren is het stoffelijk overschot van den Itallaanschen mecanicien Quinta Valle, die Zaterdag bij het verongelukken van een der vliegtuigen van Balbo's eskader om het leven gekomen is, van Amsterdam naar Rotterdam overgebracht en geplaatst aan boord van het ïtaliaan- sche stoomschip „Ronchi", dat het naar Italië zal vervoeren. Het transport vond met eenlge ceremo nieel plaats. Aan den wal stond een eere- wacht van mariniers onder leiding van luitenant Roelofsen opgesteld, die den doodc de laatste eerbewijzen bracht. Toen de stoet het terrein van het Ne derlandsche havenbedrijf aan de Waal haven, voor welk terrein de Ronchi" ge meerd lag, op schreed, sloegen de tam boers op hun omfloerste trommen een roffel en presenteerden mariniers het ge weer. Achter de lijkkist, die door kapiteins van te Rotterdam gelegen Italiaansche stoomschepen gedragen werd, liepen de Italiaansche gezant, de heer Taliani, met den legatiesecretaris, de heer Silenzie, de vertegenwoordiger van den Itallaanschen minister van luchtvaart Senza Deniari, de consuls van Italië te Amsterdam en Rot terdam, de vertegenwoordiger van den Ne- derlandschen minister van Defensie kapi tein von Freitag Drabbe, mr K. F. O. James, vertegenwoordiger van den burge meester van Rotterdam, benevens eenige vooraanstaande persoonlijkheden uit de Italiaansche kolonie. De kist was met vele bloemstukken ge dekt. Daaronder waren er van de Italfaan- sche legatie, van den Italiaanschen consul, van den minister van defensie, van de Koninklijke Nederlandsche Marine, van kapiteins en schepelingen van te Rotter dam vertoevende Italiaansche schepen, van de Italiaansche kolonie en van eenlge Italiaansche organisaties. Nadat de kist aan boord was gedragen, heeft de Italiaansche gezant 'n korte rede gehouden, waarin hij hulde bracht aan de nagedachtenis van den vlieger, die tenge volge van een zoo noodlottig ongeluk ver van het vaderland om het leven was ge komen. Hij bracht ook dank aan het Nederland sche volk, dat zulke blijken van warm medeleven gaf. Na de plechtigheid werd het stoffelijk overschot bijgezet in een ruimte in den voorplecht, die voor dat doel in orde was gebracht. Het schip is heden naar Porto San Ste- fano vertrokken. Dat is een havenplaats, niet ver gelegen van Orbetello, vanwaar Balbo's eskader Zaterdagmorgen is ge start. o DE NOORDZEE-VISSCHERIJ. Overzicht van het eerste halfjaar 1933. De NR.Cit meldt: Van de Katwijksche en Schevenlngsche vloot hebben dit jaar tot en met Juni aan de trellvlsscherij deel genomen: van Katwijk: 68 motorloggers, welke 927 reizen hebben gemaakt en f. 689 838 be- somden aan versche visch, tegen ver'e- den iaar tot dien tijd 64 motorloggers in 1100 "reizen f. 609 306; van Schevenlngen: 35 motorloggers welke 489 reizen deden en f. 337.461 besomden aan versche visch tegen verleden Jaar tot dien tijd 41 motorloggers in 649 reizen f. 350.130. De motorzeilers van Katwijk en Scheve nlngen besomden tot eind Juni gemiddeld per reis f. 725.50 (v.j. f. 548.50). De gemiddelde vangst per reis is dus belangrijk hooger dan verleden jaar, toen met deze visscherij groote verliezen zijn geleden. Wanneer wij spreken van de gemiddelde vangst wordt hier bedoeld de gemiddelde besomming, hoewel ook dj vangsten belangrijk hooger zijn dan het vorige jaar. De besommingen zouden echter vedl meer hebben bedragen wanneer een betere regeling was getroffen l.z. het consent stelsel voor den uitvoer van visch naar Frankrijk. Nu komen de daaraan ver bonden voordeelen geheel aan enkefle exporteurs op Frankrijk, die immers de macht in handen hebben door het beiit van het consent, terwijl de reeder, de pro ducent, de door zijn schepen aangevoetlde visch voor een appel en een ei moet afgeven. Welk bezwaar er tegen is, dat de reeder de visch met concent verkoopt en daar door een betere prijs maakt, is ons een raadsel. WU meenen dat zij die de visch uit zee halen, in de eerste plaats behooren te proflteeren van maatregelen, welke van regeeringswege juist voor hen worden ge nomen Naar wij vernemen bestaat er een rede lijke kans dat in dezen wantoestand spoe dig verandering zal worden gebracht. De regeeringsmachine maalt evenwel lang zaam. doch het lijkt ons wel waarschijnlijk dat, nu het confhct te IJmuiden spoedig tot een oplossing zal komen, en daardoor meer stoomtreilèrs in de vaart zullen worden gebracht, ook het consentstelsel zal worden verbeterd. Van de haringdrijfnetvlsscherij zijn dit jaar tot eind Juni binnengekomen: te Vlaardingen: 14 stoomschepen met 2846 kantjes en 58 motorschepen met 11.980 kantjes haring (v.j. 11 stoomschepen met 915 kantjes en 34 motorschepen met 3696 kantjes); te Schevenlngen: 59 motor schepen met 13.255 kantjes haring (v. j. 25 motorschepen met 3018 kantjes); te IJmuiden: 2 stoomschepen met 635 kantjes en 2 motorschepen met 533 kantjes haring (v. j. 2 motorschepen met 169 kantjes). Door haringschepen zijn dit Jaar tot en met Juni aangevoerd in 135 reizen 29.259 kantjes haring, waarvan 1978 kantjes door onder Poolsche vlag varende schepen, ter wijl verleden jaar tot en met Juni werden aangevoerd 7798 kantjes haring door 72 haringschepen. Aan de beugvisscherij nemen dit jaar van Vlaardingen deel 12 stoomschepen welke 180 reizen hebben gemaakt en f 116 833 besomden aan versche visch, terwijl deze schepen tevens aanbrachten 5945 kantjes kolmaatjes, tegen verleden jaar eind Juni, door 13 stoombeugers in 203 reizen aan versche visch f. 132.754, 2948 kantjes kolmaatjes en 30 tonnen zoutevlsch. Door beugers en haringschepen werden dus dit jaar in het geheel aangevoerd 35 204 kantjes haring, tegen verleden jaar tot en met Juni 10.746 kantjes. (In 1931 37 983 kantjes). Verleden jaar gingen de beugers niet vóór 9 Mei en dan nog met slechts 40 kolnetjes naar zee, terwijl de overige sche pen eerst op of na 17 Mei met 40 netjs ter haringvisscherij vertrokken. Bovendien werd het aantal varende schepen beperkt tot 25 pet. van de vloot, d.wz. tot eind Juni. De visscherij viel toen echter schraal, met als resultaat weinig aanvoer en hooge prijzen. In Juli 1932 zijn meer schepen in de vaart gebracht, de visscherij bleef schraal tot midden September. Thans is de beperking niet zoo sterk doorgevoerd als verleden jaar. Op 9 Mei is een vierde deel van de vloot met 60 Schotsche netten ter haringvissche rij vertrokken en op 6 Juni een vierde deel met de volle vleet, hetgeen op 26 Juni ook het geval is geweest. Ingevolge besluit der Recdersvereenigingen te Vlaardingen. Schevenlngen en Katwijk aan Zee is het dus geoorloofd, dat op 26 Juni 3/4 deel van de haringvloot met de volle vleet in zee is. Verschillende reederijen hebben van dit recht geen gebruik gemaakt, terwijl ande ren in strijd met het genomen besluit meer schepen dan waarop zjj recht hadden in de vaart hebben gebracht. Bovendien hebben enkele reederijen, geen lid der Reedersvereeniging zijnde, hun eigen zin gevolgd en niet willen mede werken aan een uniforme regeling, het geen voor leden der Reedersvereeniging aanleiding is geweest, zich niet stipt te houden aan de gemaakte overeenkomst, hetgeen zeer te betreuren is, omdat het in de toekomst moeilijker wordt iets in dien geest te bereiken Hoe het zij, afgewacht dient te worden hoe de toestand in het haringvisscherijbedrijf zich verder zal ontwikkelen en of, en zoo ja in welke mate, de regeering dit bedrijf zal steunen, hetzij door het uit de markt doen nemen van haring, hetzij door het verstrekken van exportcredieten, waardoor het hoofdbedrijf de haringvisscherij alsmede nevenbedrij- vcn aan den wal. in tact zouden worden gehouden, hetgeen naar onze meening toch altijd te verkiezen is boven werfc- loozensteun. -o VERDELGING VAN RATTEN. Zweminrichtingen moeten „ratproof" worden. De voorzitter van den Gezondheidsraad heeft aan den minister van Sociale Zaken een rapport uitgebracht over het gebruik van bacteriepreparaten tot verdelging van ratten. Aan dit rapport zijn de volgende con clusies (waarmee de medeleden van de Commissie voor de Besmettelijke Ziekten zich hebben vereenigd) ontleend: 1. „Ratln" en de met dit middel gelijk te stellen producten bieden geen voordeelen voor het uitroeien van ratten boven ver giften of vangen, terwijl over het alge meen het gevaar, dat zij mensch of dier kunnen besmetten, niet denkbeeldig is. 2. In pakhuizen waarin levensmiddelen zijn opgeslagen, in slachthuizen, in fa brieken van conserven, in vleesch-, visch- en groentenwinkels en ook in bewoonde huizen zijn de bedoelde preparaten af te keuren 3. Wil men toch, niettegenstaande het voorgaande, die producten tot massaver delging van ratten gebruiken, dan dient dit te geschieden in overleg met den gezondheidsdienst of anders met de aan gewezen medische autoriteiten, die de wijze, waarop de plaatselijke aanwending zal geschieden, kunnen controleeren en zoo gewenscht een bacteriologisch onder zoek van het aan te wenden middel kun nen instellen of doen instellen, alvorens het goed te keuren. 4. Wat de zweminrichtingen betreft, is het gebruik van „Ratin" in geen geval te verdedigen als het zwemseizoen reeds aangebroken is. De voorzitter van den Gezondheidsraad voegt hieraan nog toe, dat het beste middel om ratten te weren in gebouwen of in welke inrichting ook. is deze „rat proof" te maken, dat is zoo te construeeren of te verbouwen, dat zij ontoegankelijk zijn voor ratten. De ervaring heeft reeds geleerd, dat dit mogelijk en ook af doende is. o BEVORDERING VAN INFLATIE. Maatregelen tegen den heer Detcrding gevraagd. De heer Wijnkoop heeft aan den Mi nister van Financiën de volgende vragen gesteld Heeft de Regeering er kennis van ge nomen dat door den heer Deterding en anderen, zoowel hier te lande als in het buitenland pogingen zijn en worden ge daan om ook ons land in de inflatie te betrekken? Is de Regeering bereid direct maatrege len tegen de bovenvermelde personen en tegen hun oogmerken te nemen, subs, welke maatregelen heeft ze ln dezen reeds genomen?, DE VLEE8CHVOORZIENING. Een vergadering t. Utrecht. Te Utrecht is een vergadering gehouden van de hoofdbesturen van patroons- en werk.emersorganlsaties, werkzaam ln de vleeschvoorzienlngs- en aanverwante be drijven. Tot deze vergadering was het initiatief genomen door den Neutralen Bond van Personeel in de Voedingsbedrij ven te Rotterdam. Als leider heeft de voorzitter van het hoofdbestuur dier orga nisatie de volgende stellingen verdedigd: le. Het bestaan van te veel belangen groepen in de vleeschvoorziening en aan verwante bedrijven is oorzaak, dat vrucht dragend werken moeilijk is, terwijl het tegenstellingen schept, die bedrijfslnzln- king bevorderen. Het is daarom noodig, dat deze in een nauwer contact samen werken, om te komen tot gezondere be- drijfstoestanden, en goed vooroverleg mo gelijk maken. 2e De pogingen der regeering om het bedrijfsleven dooi de crisis heen te helpen, moeten door de organisaties der belang hebbenden krachtig worden gesteund. 3e. Ten einde daarin te slagen, is het wenschelljk. dat door middel van een bureau van samenwerking, wordt ge streefd naar sterk doorgevoerde centrali satie. welk bureau moet zijn ingesteld zoo mogelijk door en namens alle organisaties, op dit terrein werkzaam. 4e. Wenschelijk wordt geacht, dat dit bureau worde aanvaard als te zijn een schakel van groote waarde tusschen re geering en bedrijf. Dat de overheid dit bureau, zoodra het tot werken gereed is, advies vraagt over de te nemen maat regelen, welke betrekking hebben op de h' r bedoelde bedrijven. 1 ierna namen eenlge aanwezigen aan de discussie deel. waaruit bleek, dat men algemeen wenschte mede te werken aan de totstandkoming van meergenoemd bureau en groote waardeering had voor het nemen van het initiatief. Met alge- meene stemmen wordt besloten tot het nemen van eenige maatregelen, die zullen leiden tot een spoedig te houden vervolg- vergadering. De voorzitter sloot deze zeer belang rijke bijeenkomst met dank voor de op komst en belangstelling. Vad. o NATIONAAL MIDDENSTANDSCONGRES. Het 30ste nationaal middenstandscon gres te Vlissingen is door den heer Ed. Schiirmann geopend. Diens rede werd reeds door ons vermeld. Dit congres volgde op de jaarvergadering van den Bond, welke eveneens te Vlissingen is gehou den. Tevens heeft vooraf een officieele ontvangst ten stadhuize plaats gehad. Na de openingsrede begon de behande ling van het prae-advies van den heer W. Lubberink. leeraar M.O Staatsweten schappen te Haarlem, over ..De arbeids duur in verband met de werkloosheid". De conclusies van den prae-adviseur luiden als volgt: 1. De invoering van een wettelijke 40- urige werkweek biedt niet de zekerheid, dat het aantal crfsiswerkloozen er door zal verminderen en schept de kans, dat men in de periode van den economischen opbloei ten achter zal komen. 2. Met geen steekhoudende argumenten kan worden aangetoond, dat de tegen woordige maatschappelijke orde niet de mogelijkheden biedt, dat arbeiders, die tengevolge van de ontwikkeling van de techniek uitgestootcn worden, opnieuw in het voortbrenglngsproces worden opge nomen. 3. Arbeid is plicht. Arbeid tot 't uiterste niet alleen plicht, maar ook onafwijsbare voorwaarde voor werkelijke volkswelvaart, in een nog niet tot ondergaan gedoemd zijnd beschavingsgebied. INVALIDITEITSWET EN OUDERDOMSWET 1919. Op 1 Juni jl. werden 23.995 weduwen- renten en 13.701 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet 101.894 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 40.927 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in arti kel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 131.390 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. RECLAME. Rijpe frambozen, heerlijke, fluweelzachte vruchten, geven een bij zonder fijn aroma aan de Frambozen-jam Met recht: een vruchtenjam! Prima jam 55 ets. p. pot. Huishoudjam 35 ets. p. pot. PREDIKBEURT. LEIDEN. Ger. Gemeente (Nieuwe Rijn), Donder dag nam. 8 uur, de heer P. Honkoop van Rotterdam. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ossendrecht G. A. J. Of- ferhaus te Eemewoude. Bedankt: Voor Hoornsterzwaag H. O. Molenaar te Idsegahuizen. GER. KERKEN. Beroepen: T. Lutterade. A. W. T. Nijen- huis cand. en hulppred. te Middelburg. Aangenomen: Naar Nes en Wierum (W. D.) G. Visée Jr. cand. te Loosduinen. Bedankt: Voor Groningen (vac. G. H. A. v. d. Vegte) Th. Delleman. te Aalten. BAPTISTEN- GEMEENTEN. Aangenomen: Naar Nieuwe Pekela T. Jansma cand. te Hamburg. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN DES BOEKHANDELS. Te Amsterdam werd gisteren de 116de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging ter bevordering van de be langen des Boekhandels. Het jaarverslag vermeldt o.m. dat het aantal gewone leden vermeerderde van 701 tot 740. Het aantal buitengewone leden steeg tot 12. Met vreugde wordt melding gemaakt van den terugkeer van de Federatie der werkgeversorganisaties in het Boekdruk- kersbedrijf in den kring der buitengewone leden. Dit verslag en die van de vele commis sies werden goedgekeurd. In de twee vacatures in het bestuur, ontstaan door het aftreden van de heeren D. Dijkhoffz en U. Proost, werden gekozen de heeren B. C. Rozenheek Hzn. en F. L. van der Bom. Voorts werd een aantal wijzigingen in het algemeen reglement goedgekeurd. Na afloop der vergadering werd een ge meenschappelijk bezoek gebracht aan Schiphol. o VERSPREIDE BERICHTEN. Dr. C. W. Tli. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, lid der Tweede Kamer, is heden 60 jaar geworden. De ..Fakkel" meldt dat het ledental der Onafhankelijk Soc. Partij op 15 Juni 6180 bedroeg. De hoogste stand, een half jaar geleden was 7150 leden. VOOR DONDERDAG 6 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending 800: Gramofoonplaten 10,00: Morgen wijding 10,15: Gramofoonplaten 10,30: Concert. A. Nederbregt (piano), Mevr. J. M. Jlskoor—Soepnel (zang) en E. Veen (plano) 11,00: Knipcursus Kinderkleeding 11,30: Vervolg con cert 12,00—2,15: Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten 2,30: Gramofoonplaten 3,00; Voordracht door dr. G. Karsten 3,30: Gramofoon platen 4,00: Voor zieken en ouden van dagen 4,30: Zang door H. Merx. Aaf. den vleugel: E. Veen 5.00: Radio-too- neel voor de jeugd 5,40: Omroeporkest o-l.v. N. Treep 6,30: Sportpraatje H. Hollander 7,00: Omroeporkest (ver volg) 7,35: G. Josselin de Jong: Cir cus 8,00: Vaz Dias 8,05: Gramofoon platen 8,15: Uit „Tïvoli" te Utrecht: Concertgebouworkest o.l.v. L. Schmidt m. m.v. Gitta Alpar (sopraan). In de pauze: dr. F. H. Grondijs: Het hedendaagschë China 10,30: Gramofoonplaten - 11,00: Vaz Dias 11,10—12,00: Uit Hamdorff, Laren: Dansmuziek door The Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman. Huizen. 296 M. 8,00—9,15: KRO; 10,00: NCRV; 11,00: KRO; 2,00—11,30: NCRV 8,009,15 en 10,00: Gramofoonplaten 10,15: Morgendienst o.l.v. ds. J. P. vaif 11,3012,00: Godsdienstig halfuur 12,15: Orkestconcert en Gramofoonplaten 2,00: Handwerkcursus 3,003,30: Gramofoonplaten 4,00: Bijbellezing door ds. J. Stehouwer. M.m.v. zang en orgel 5,00: Cursus handenarbeid voor de jeugd 5,30: Zang door Fr. Meijerse (bariton) m.m.v. W. L. Doortmont (piano) 6.45: Knipcursus 7,15: ds. J. van Herksen: Ergernis 7,30: Joum. Weekoverzicht door C. A. Crayé 8.00 10,30: NCRV-Strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk, m.m.v. L. Blauw (orgel) 9,00— 9,30: Causerie door dr. G. B. Wurth eni 10,00—10,10: Vaz Dias 10,30—11,30: Gramofoonmuziek. Daventry. 1554 M. 10,35: Morgen wijding 10,50: Tijdsein, berichten 11,05—11,20: Lezing 12,20: Het Rut- land Square en New Victoria-orkest o.l.v. Kustin 1,35: Gramofoonplaten 2,35* Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines 3,20: Vesper 4.05: Buxton Sted. orkest 0.1.v. H. Fellowes 5.05: Northern Studio orkest o.l.v. J. Brid 5,35: Kinderuur 6,20: Berichten 6,40: Reportage OpeH Golf-kampioenschap 6,50: Lichte Spaansche muziek door orkest o.l.v. Hy- den m.m.v. Lola Shark (sopraan) 8,20f Radio-Militair orkest o.l.v. B. Waltorf O'Donnel m.m.v. B. Caerleon (alt) 9,20: Berichten en lezing 9,55: Concert. H. Heyner (bariton) en R. Dolmetsch (cem balo) 10,50: Korte Dienst 11,05— 12,20: B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8,05 en 12,50: Gramofoonplaten 5,05: Concert 1. h. Amerik. Conserv. te Fontainebleau (Calvet-kwartet) 7,30: Gramofoonpl. Kalundborg. 1153 M. 12,20—2.20: Concert uit Hotel „Angleterre" 3,35: Omroeporkest o.l.v. Gröndahl 4,35— 4,55: Zangvoordracht 5,205,50: Gra mofoonplaten 8,20: Schubert-Strauss- Concert o.l.v. Meyer-Radon 9,10: Voor dracht 10,10: Gramofoonplaten 10,4011,25: Klassieke Balletmuziek door het Omroeporkest o.l.v. Meyer-Radon. Langenberg. 473 M. 6,25, 7,23 en 11,50: Gramofoonplaten 12,20: Populair concert 1,20: Concert o.l.v. Wolf 4,50: Concert o.l.v. Winter m.m.v. koor, strijk orkest en solisten 9,20: Dansmuziek 10,50—12,20: Werag-orkest o.l.v. Kuhn. Rome. 441 M. 8.50: „Sly", opera van Wolf-Ferrari. Brussel. 338 en 508 M. 338 M.: 12,20: Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 1,30: Gramofoonplaten 5,20: Symphonie- concert oJ.v. Kumps 8,20: Omroep- Symphonie-orkest o.l.v. Kumps 9,201 Zangvoordracht 9,35: Gramofoonpl. 10,30: dito 508 M.: 12,20: Gramofoon platen 1,30: Omroeporkest o.l.v. Lee mans 5,20 en 6,35: Gramofoonplaten 8,20: dito 9,20: Concert door Mandoline' Ensemble m.m.v. zangsolisten 10,30: Dansmuziek uit de Kurzaal te Ostende. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. le programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Huizen. 3e programma: Donderdag 6 Juli: 8,00—13,35: Langen berg 13,35—20,20: North Reg. 20,20— afloop: Luxemburg. Wijzigingen voorbehouden. 71. Maar wat nu volgde was onbeschrijfelijk. Met veel moeite had de kapitein een massa klonten op zijn lepel gekregen en die in zijn mond gestoken. Maar o wee toen hij het wilde doorslikken bleef alles kleven. De arme man wist geen raad, kon zelfs geen woord uitbrengen. Geen wonder! Wo-Wang had in zijn onwetendheid stijfsel ge kookt, dat als plakmiddel gebruikt werd. De kapteln stootte allerlei onverstaanbare geluiden uit en nadat Hein hem geholpen had, was hij eindelijk weer in staat te spreken. Vooruit, bulderde hij, met die pan naar den kok en ik ga mee. 72. Intusschen hadden Simmy en Wo-Wang in span ning zitten wachten, wat er verder zou gebeuren, want ze konden wel op hun vingers uitrekenen, dat die pap niet te eten zou zijn. Het duurde dan ook geen 5 minuten of met groot lawaai stapte de matroos weer binnen met de bewuste pan in zijn handen, op de voet gevolgd door den razenden kapitein. Zeg eens kerel, wat is dat voor vergif dat je mij te eten wilt geven, brulde hij tegen den sidderenden Wo-Wang. Als je niet koken kunt, wat doe je hier dan, voor den duivel? Waar Is mijn andere kok? M 1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10