Bezuiniging op onderwijs-uitgaven. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 Juli 1933 LAND- EN TUINBOUW. KERK- EN SCH00LNIEUWS. FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA. DE OPHEFFING VAN HET IN- EN VERKOOPBUREAU VOOR TUINBOUW PRODUCTEN TE ALKMAAR. Het lid der Tweede Kamer, de heer Lo- vink, heeft den minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het Juist, dat op grond van een aan schrijving van den minister van Economi sche Zaken en Arbeid Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland het In- en Ver koopbureau voor tuinbouwproducten te Alkmaar hebben opgeheven, omdat voor taan de maatregelen, welke het Provin ciaal Bureau beoogde, door het Rijk zullen worden genomen? 2. Indien het antwoord op vraag 1 be vestigend luidt, ls dan de minister bereid mede te declen. of het Rcgeeringsbureau op dezelfde wijze zal worden georgani seerd als het goed gewerkt hebbende Pro vinciale Bureau? MINDER BOTER IN DE MARGARINE. Mengprocent van 10 op 25 gebracht. Het mer.gprocsat voor de margarine ls gisteren verlaagd vaa 40 op 25. In com binatie met de productiebeperking, waar toe de margarinefabrikanten zich Jegens de regeering (officieus) hebben moeten verbinden komt deze maatregel er op neer, dat het aanbod van „margarine'' van gis teren af aan 20% minder zal zijn dan tot dusver. CONTINGENTEERING KASPLANTEN. De Commissie voor den uitvoer van kas planten naar Frankrijk maakt bekend dat in Juli mag worden uitgevoerd een hoe veelheid van 1500 K.G.; in Augustus even eens van 1500 KG. en in September van 4000 K G. Zij, die meenen aanspraak te kunnen maken op uitvoer, kunnen een aanvrage richten tot den Voorzitter der Commissie hierboven genoemd J. Mensing, Stommeer weg 68. Aalsmeer, tot en met 11 Juli as. Deze aanvrage moet vergezeld gaan van controleerbare gegevens omtrent den ex port van kasplanten gedurende de maan den Juli. Augustus en September afzonder lijk en verdeeld over de jaren 1928. 1929, 1930 en 1931. SANEERING VAN DE BLOEMBOLLEN TEELT. De minister van economische zaken maakt bekend, dat ten aanzien van de volgende bonensoorten moet worden inge leverd: Narcissen: a. van grove narcissen (trom petnarcissen, Incomparabilisvariëtelten, dubbele Incomparable, Oranje Phoenix, Sulphur, Phoenix. Dubbele von Sion, Tros- narclssen en Poëtaz-varlëteiten) 20 kg. jier R.R. b van fijne narcissen (alle narcissen, die niet tot de grove soorten behooren) 15 k g. per R.R. Onmiddellijk moet hiervan 80 pCt. direct van het land worden ingeleverd en 20 pCt. moet worden gereserveerd. De in te leveren partijen moeten zijn winddroog, schoon, normaal afloopend en ongeraapt. Afwijking van deze vereischten is in zeer bijzondere gevallen niet uitgesloten Bij sterk éénzijdige cultuur, (zijnde 2/3 der beteelde oppervlakte) van Golden Spur en Dubbele von Sion, heeft de Ne- derlandsche Bloembollenkweekerscentrale de bevoegdheid bovengemelde 20 K.G. te verminderen tot 14 k g. Hyacinthen. - Van plantgoed moet on middellijk van het veld worden ingeleverd 8 H L. van elke 100 R.R. nu te velde staan de hyacinthen. Gereserveerd moet worden 5.2 HL. van elke 100 R.R. De in te leveren bollen moeten zijn be neden 18 c M. nat gemeten. Van leverbaar moet worden gereserveerd 8,8 H L. van elke 100 R.R. nu te velde staande hyacinthen, maat minstens 13 c.M. en hooger. Voor die bedrijven, welke in 1932 vrijwillig heb ben ingeleverd, onder controle van de Vereeniging ..De Hyacinth", bedragen bo venstaande hoeveelheden respectievelijk 0 H L.. 4.2 H L. en 6,8 H L Tulpen: a. Van vroege tulpen moet aan plantgoed worden ingeleverd I'/: K G. per R.R. en gereserveerd 1 k.g. Van leverbaar moet worden gereserveerd 1 k.g. per R.R., maat 10 c.M. en hooger. b. Van Darwin, Mendel-. Late en alle audere tulpen moet van plantgoed worden ingeleverd 5 k.g. en gereserveerd 3 k.g. per per RH. Van leverbaar moet worden ge reserveerd 2Vi k.g. per RH., zift 10 en op. Het in te leveren plantgoed moet zijn af loopend. normaal plantgoed tot 10 c.M. bij vroege tulpen, en tot zift 10 bij Darwin tulpen, alles droog en gepeld. De minister van economische zaken vestigt voorts de aandacht van belang hebbenden er op, dat ieder individueel aansprakelijk is voor de juistheid van zijn opgaven bij de inventarisatie, alsmede, dat het niet behoorlijk inleveren, respec tievelijk reserveeren van bovengemelde hoeveelheden en het niet behoorlijk in vullen der inventarisatieformulieren ont zegging-van het recht: bloembollen te telen respectievelijk te exporteeren, tenge volge zal hebben Kweekers van bloembollen worden voorts aangemaand voorzichtig te zijn met den verkoop van hun producten. Zelfs de goed koopste soorten zullen de minimumprijzen moeten opbrengen, en er ls dus geen enkele aanleiding om goede en minder goede soorten door elkaar voor de mini mumprijzen te verkoopen. De vastgestelde minimumprijzen voor den binnenlandschen handel zijn: Hyacinthen: 19 c.m. f.6. 18 c.m. f.5, 17 c.m f. 4, 16 cm. f. 3.25, 15 c.m f. 2.75. 14 cm. f. 2 25. 13 c.m. f. 1.75. Tulpen: A. enkele en dubbele 12 c m. en op f. 1.40 11 tot 12 c.m. f. 1, 10 tot 11 c.m. f. 075. B Darwin en alle andere late tulpen zift 12 en op f 0.90 zift 11 f. 0.65. zift 10 f.0.50. Narcissen: A. soorten, welke groote bol len voortbrengen, per ton 10 cent per k.g.; B soorten, welke kleine bollen voortbren gen, per ton 12 cent per k.g. PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Woens- dagnam. 7'/< uur, de heer Vijverberg van Rhenen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Leur (N.Br.) ds. J. W. Noteboom te Aagtekerke. Te Huisduinen en Julianadorp J. G. Panhuise, cand. en hulppred. te Sloten. Aangenomen: Naar Tuil en 't Waal G. Six Dijkstra, cand. te De Bilt. GER. KERKEN. Bedankt. Voor Middelburg, A. Dondorp, te Heemstede. GEREF. KERKEN H.V. Beroepen: Te Leeuwarden, J. Diepersloot te Andijk. GEREF. GEM. Tweetal: Te Terneuzen, P. Honkoop cand. te Rotterdam en W. C Lamain te Rot terdam. Drietal: Te Yerseke, J. Fraanje te Bar- neveld, P. Honkoop, cand. te Rotterdam en G. H. Kersten te Rotterdam. ALGEM. SYNODE NED.-HERV. KERK. De aanstaande gewone vergadering van de Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk ls bepaald op Woensdag 19 Juli a.s. De Wijdingssamenkomst bij den aanvang van de vergadering der Synode is bepaald op Woensdag 19 Juli des avonds 8 uur in de Kloosterkerk te 's-Gravenhage. Als sprekers zijn aangewezen prof dr. A. M. Brouwer, hoogleeraar te Utrecht, en prof. dr F. W. A Korff, hoogleeraar te Leiden. o PROF. DR. A. G. VAN HAMEL ONDERSCHEIDEN. De Maatschappij van Letterkunde van IJsland heeft prof. dr. A G. van Hamel tot haar eerelid benoemd. Deze maat schappij. die in 1816 werd opgericht, ver vult in IJsland de plaats eener academie van wetenschappen en haar eerelidmaat schap is de hoogste wetenschappelijke on derscheiding welke daar te lande verleend wordt. Prof Van Hamel is de tweede Ne derlander, wien de eer te beurt valt. De eerste was wijlen prof. dr. R. C. Boer te Amsterdam. LUSTRUM DELFTSCH STUDENTENCORPS De Delftsche Studenten-Aeroclub heeft gisteren een vliegfeest gehouden op Waal haven. Een doel-landingswedstrijd werd gewonnen door den Duitscher Bezeler; 2. Muntiga (Nederland), 3. Norman, (Enge land.) Des middags vonden escadrille-vluchten plaats en een estafette-wedstrijd, welke door Duitschland werd gewonnen- De heer Asjes bracht de noodige luchtacrobatiek, terwijl tot slot een vloot-parade van de Delftsche club werd gehouden. Gisteravond voerden het Delftsche Tooneelgezelschap en de muziekvereeniging ..Apollo'' in de Stadsdoelen het tooneelspel „De Vrede" op RECLAME. 3461 GELDBELEGGING DER RIJKSFONDSEN Het rapport der Commissie-Patijn Verschenen is het rapport der in 1931 ingestelde Commissie-Patijn over de geld belegging der Rijksfondsen-instellingen. Het rapport komt tot de conclusie, dat bij de belegging der gelden in de eerste plaats moet worden gelet op soliditeit en vervolgens op het rendement In verband hiermede gaat het na of ge- meenteleeningen wel aan den eisch van soliditeit voldoen. Door de Rijksfondsen is een bedrag van f. 559.2 mill, direct of indirect aan gemeenten verstrekt of 33.87% der beleggingen. Het rapport geeft uiting aan bezorgdheid t.a.v. de belegging in gemeente-obligaties Blijft de huidige toestand bestendigd, dan acht de com missie het bezwaarlijk aan gemeenten op ruime schaal crediet te verleenen. Het rapport ontraadt het denkbeeld van oprichting van een Hypotheekbank der Rijksfondsen om verschillende redenen, welke de commissie uitvoerig motiveert. Zij is van oordeel, dat buitenlandsche effecten niet thuis behooren onder de be leggingsobjecten. Een minderheid wil be legging in Nederlandsche aandeelen niet geheel verbieden. Daarentegen bepleit zij uitbreiding van de belegging in staatsfondsen. Wat de quaestie kapitaaldekkingsstelsel of omslagstelsel betreft, acht de grootst mogelijke meerderheid, dit laatste alleen mogelijk indien het stelsel der Invalidi- teitswet niet of slechts langzaam veran derende lasten medebrengt 4% NEDERL. STAATSLEENING 1933. De Minister van Financiën maakt be kend. dat de gelegenheid tot verwisseling van de recepissen der 4 pCt. Staatsleening 1933, ter verkrijging van de definitieve obligatiën, wordt opengesteld van 11 Juli af bij de kantoren van inschrijving, aan den voet der recepissen vermeld, j GEEN NIEUWE SCHOOLGEBOUWEN MEER. REGELING VAN NOODRECHT. Ingediend is een wetsontwerp tot beper king van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering der Lager-onderwijswet. De minister meent zich te mogen ont houden van ieder betoog, dat scherpe be zuiniging ook op de kosten van het onder wijs noodzakelijk is. Deze harde waarheid moet thans wel tot ieder doorgedrongen zijn, iedere poging om haar nogmaals toe te lichten en te verklaren kan er slechts toe leiden, dat zij niet ten volle wordt verstaan. Wezenlijke bezuiniging is niet mogelijk, indien niet vooraf de kanalen worden af gesloten waardoor automotisch, zonder vol doenden invloed van de overheid, geld uit de openbare kassen wegvloeien kan. Wan neer bij het afsluiten van deze kanalen in volle rechtvaardigheid openbaar en bij zonder onderwijs, met inachtneming van de formeele verschillen, die door de struc tuur onzer wetgeving worden geëischt, op denzeUden voet worden behandeld, wordt aan het beginsel der vrijheid van onder wijs en aan het beginsel der financieele gelijkstelling, twee beginselen, die de mi nister wil zien gehandhaafd, op geen en kele wijze te kort gedaan. Dit doel doet het wetsontwerp kennen als een regeling van noodrecht. Art. 1 be paalt dat karakter nader door de werking van de voorgestelde regeling te beperken tot den tijd van 1 Juli 1933 tot 1 Januari 1935. Het is de bedoeling inmiddels na te gaan. of op andere wijze zonder onaan vaardbare benadeeling van het onderwijs een grooter bezuiniging kan worden be reikt. Het tijdvak van 1920 tot heden is. on danks het feit. dat tijdelijk enkele rem men werden aangezet, een periode geweest, waarin het getal nieuwe scholen in snel tempo is toegenomen. Een achterstand van jaren is ingehaald. Het moge waar zijn, dat hier en daar nog veel te verbeteren valt, over het algemeen genomen is ten aanzien van de materieele verzorging van het lager onderwijs een toestand gescha pen, zóó goed dat vermoedelijk geen en kel ander land, in zijn geheel bezien, in dit opzicht met het onze wedijveren kan. Geen nieuwe schoolgebouwen. Tenzij over het algemeen op verdere be langrijke en duurzame vermeerdering van het totaal getal leerlingen der lagere scholen gerekend moet worden, waarom trent voldoende gegevens ontbreken, mag worden aangenomen, dat voorshands voor het grootste gedeelte van het land het ge tal beschikbare en in goeden staat ver- keerende schoolgebouwen met totale be hoefte daaraan in overeenstemming is, vermoedelijk veelal die behoefte eenlgszins overtreft. Daardoor moet. naar het den mi nister voorkomt, onder de bestaande om standigheden het vraagstuk der distribu tie van de bestaande schoolgebouwen voor dat der stichting van nieuwe schoolge bouwen in de plaats treden. De oplossing van dat vraagstuk is er in de eerste plaats een van plaatselijk overleg en beleid. Voor af behoort echter te gaan een regeling, waardoor de stichting van nieuwe school gebouwen en schoollokalen uit de openbare kassen tot gevallen van objectieve nood zakelijkheid wordt beperkt. Hiertoe strek ken de artikelen 2 en 3 van het wetsont werp in de eerste plaats. De minister is oordeel, dat de daarin neergelegde rege ling. die, voor wat het openbaar onderwijs betreft, met het voorschrift van art. 195, lid 5. der Grondwet in overeenstemming is en, voor wat het bijzonder onderwijs aangaat, het grondwettelijk recht der be sturen van de bijzondere scholen onaan getast laat, noodzakelijk is. Afstand van huis tot school. In art. 3 is een afstand van 6 K.M. van school tot huis aangenomen als de grootste afstand, waarvan in redelijkheid mag wor den aangenomen, dat zij door schoolgaan de kinderen dagelijks te voet kan worden afgelegd. De tot stand gekomen verhoo ging van den toelatingsleeftijd tot de la gere scholen dient hierbij in aanmerking te worden genomen. Indien men bedenkt, dat veraf wonende kinderen in den regel des middags ..over blijven" is een afstand van 6 K.M. van huis tot school onder de bestaande om standigheden wel groot, maar geenszins te groot te achten. Het aannemen van deze grens moet leiden tot het eveneens op 6 K.M. stellen van den afstand, genoemd in art. 13 der L. O. wet. Door dit te doen, sluit men een kanaal af, waarlangs rela tief veel geld uit de kassen der kleinere gemeenten wegvloeit met als gevolg dik wijls daling der materieele uitgaven voor het onderwijs tot meermalen ver beneden het toelaatbare minimum Met. het oog op de denkbaarheid de waarschijnlijkheid hiervan is gering dat gemeentebesturen voor het vervoer van schoolkinderen op langen termijn contracten hebben geslo ten, is. als maatregel van noodrecht, een bepaling opgenomen, waardoor dergelijke contracten zoo noodig uiterlijk op 1 April 1934 zullen vervallen. Aanschaffing van leer middelen, enz. In de verhouding der artikelen 72 en 101 der L. O -wet. zooals deze door de admini stratieve jurisprudentie is geaccentueerd, ligt- een ander gevaar voor het wegvloeien van geld uit de openbare kassen buiten den wil en de verantwoordelijkheid van de beheerders dier kassen. Ten aanzien van de vraag, wanneer een schoolbestuur kan eischen, dat het zal worden in staat ge steld nieuwe schoolmeubelen, leer- of hulpmiddelen voor het onderwijs aan te schaffen, ontbreekt namelijk een objec tieve maatstaf en is een maatstaf, waarbij iedere subjectieve waardeering is buiten gesloten. vermoedelijk ook niet te geven, 't Gevolg hiervan is. dat dergelijke voorzie ningen. welke ook ten laste van de z g. exploitatieverg. (art. 101) zouden kunnen worden gebracht, desgewenscht krachtens art. 72 kunnen worden aangevraagd. Art. 72 kan aldus een correctie vormen tegen over te groote schrielheid van gemeente besturen; het kan echter ook zoodanig worden gehanteerd, dat de gemeente besturen worden verplicht tot vele uitga ven, die op zichzelf wellicht wenschelijk zijn, maar in tijden van nood behooren achterwege te blijven. De minister vertrouwt, dat dit euvel zooal niet geheel verdwijnen, dan toch in beteekenis sterk verminderen zal. indien de wet uitdrukkelijk een veroordeeling er van inhoudt. Hiertoe acht hij het wen schelijk, dat het door de jurisprudentie van de Kroon geintroduceerde begrip der „normale eischen aan het geven van lager onderwijs te stellen" een plaats in de wet krijgt. Dat overschrijding van deze nor male eischen plaats vindt, zoodra een ge paste zuinigheid niet wordt in acht ge nomen, behoeft geen betoog. De exploitatievergoedingen. Opdat intusschen uit het op den achter grond schuiven van art. 72 voor de school besturen geen moeilijkheden zullen voort vloeien, is het wenschelijk een waarborg te scheppen, opdat de exploitatievergoe dingen, welke de schoolbesturen ontvan gen, met beneden het, ook bij zuinige exploitatie, noodzakelijke minimum dalen. Dit geschiedt het eenvoudigst door het bepalen van een minimum voor de ge meentelijke uitgaven, waarnaar deze ver goeding berekend wordt. Aldus wordt ge lijktijdig verzekerd, dat ook aan het open baar onderwijs niet het strikt noodige ont houden wordt. De minister is voornemens, van de hier gegeven bevoegdheden slechts gebruik te maken, naar gelang de nood zakelijkheid of sterke wenschelijkheid daarvan voor bepaalde of voor alle ge meenten aan den dag treedt. Art. 5 heeft in de eerste plaats ten doel te voorkomen, dat de openbare kassen plotseling worden belast met uitgaven ter zake van scholen, welke vroeger door de stichters voor eigen rekening werden tot stand gebracht met het doel om aan zekere voorschriften der L.O.-wet niet ge bonden te zijn. Art. 8 beoogt op eenvoudige wijze vroe ger tot stand gekomen besluiten, die op 1 Juli 1933 nog niet zijn uitgevoerd, onder de werking der wet te brengen Art. 10 heeft tot doel te voorkomen, dat door de tijdelijke verhooging van de ge tallen leerlingen, genoemd in art, 73. be staande scholen gevaar loopen de rijks vergoeding te verliezen. VOOR WOENSDAG 5 JULI 1933. V) Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending. 800: Orgelspel J. Jong 8.30: Gram.pl. 10 00: Morgenwijding VPRO. 10.151 Uitz. voor Arb. i. d. Continubedr.: VARA- Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot en Carel Rijken (declamatie) 12.00: Orgelspel J. Jong 12.15: Concert door „De Noten krakers", o. 1. V. D. Wins 12,45: Vervolg orgelspel 1.00: Vervolg orkestconcert 1 45: Zenderverz. 2.00: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 6.15; VARA-Mandoline-Ensemble o. 1. v. J. B. Blok 6 45: Orgelspel C. Steyn 7.00: Causerie vanwege het N.V.V. 7.201 Vervolg orgelconcert. 7.40: Causerie C. v d. Lende. 8.00: Herhaling SOS-Berichten 8.02: Vaz Dias en VARA- Varia 8.15: VARA-Orkest O. 1. v. H. de Groot 9.00: Radiotooneel 9.30: Ver volg orkestconcert 10.00: Gram.pl. 10.30: Vervolg orkestconcert 11.15 12.00: Gram.pl. Huizen. 296 M. NCRV-Uitzeriding 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15: Gram.pl. 9.00: Chr. Meisjeskoor „Eupho- nia", o. 1. v. B. Mooibroek m. m. v. L. dé Wilde (piano) 10.00—12.00: Chr. Nat. Zendingsfeest op „Raaphorst" te Wasse naar 12.00: Gram.pl. 12.302.00: Kwintet-concert o. 1. v. P. v. d. Hurk 2.10: Harmoniumspel door S. Duif 3.00: Concert doof het Delftsche Trio 4.305 Kinderuur 5.30: Vervolg Chr. Nat. Zen dingsfeest te Wassenaar 6.15: Gram.pl. 6.30: Afgestaan 7.15: Ned .Chr. Pers bureau 7.30: Declamatie door MeJ. A. Visch 8.00: Gram.pl. 9.00: Causerie door J. v. Noowijk 9.30: Orgelconcert Jan Zwart 10.30: Vaz Dias 10.40— 11.30: Gram.pl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwijding 10.50: Tijdsein. Berichten 11.05— 12.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q. Mac- Lean 1.05: Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas 1.50: Parsons en zijn orkest' 2,35: Gram.pl. 3.20: Piano-recital C. Dixon 3.35: Sted. orkest Bournemouth' 0. 1 v. A. Birch m. m. v. E. Kidney (pianoX 5.05: Orgelspel R. Dixon 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Fred Hartley's Novelty kwintet m. m. v. C. O'Connor (zang) 7.50: ,The Daisy Chain", liederencyclus van L. Lehmann voor 4 zangstemmen en piano 8.20: „Please ring", revue van B. Longstaffé 9.20: Berichten. Lezing 10.00: BBC- erkest o. 1. v. V. Hely-Hutchinson m. m. v. S. Robertson (bas) 11.10: Voordracht 11.1512.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs, „Radio Paris", 1724 M. 8.051 Gram.pl. 12.20: Dito 12.50: Orgel concert 1.25, 7.30, 8.20, 9.05: Gram.pl. 9.30: Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 3.20: Gram.pl. 3.505.50: Omroeporkest O. 1. V. L. Gröndahl. 8.20: Radio-strijkorkest o. 1. v. Gröndahl 8.50: Lezing 9.20 12.20: Dansmuziek voor de jeugd door ver schillende bands. Langenberg, 373 M. 6.25. 7.23 eri 11.20: Gram.pl. 12.20: Concert 1.20: Concert o. 1. v. Wolf 4.50: Concert 8.25: „lire pastore", opera van Mozart. Leiding: Anheisser. Muzik. leiding: Kühu 11.10—12.20: Concert. Rome. 441 M. 9.05: „Dafni", opera van Mulé. Leiding: Mulé. Koorl.: Casolari. Brussel, 338 en 508 M. 12.20: Omroep orkest o. 1. v. Walpot 1.30: Concert uit Antwerpen, o. 1. v. Felleman 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.20: Gram.pl. 8.20: Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Meulemans 9.20: Vervolg con cert 10.30: Dansmuziek uit Knocke 508 M.: 12.20: Orkestconcert o. 1. v. Felle man 1.30: Omroeporkest o. 1. v. Walpot, m. m. v. zangsolisten 5.20: Radio-Sym- phonieorkest o. 1. v. Meulemans 6 35T Gram.pl. 6.50: Piano-recital 7.20: Saxofoonrecital 8.20: Pianorecital 8.35: Radio-tooneel 9.35: Concert uit Kurzaal te Ostende. Berichten en daarna; Dansmuziek uit Ostende. Zeesen, 1635 M. 8.25: Opera „lire pastore" in twee actes van Mozart. Leiding Kühn 10.40 en 11.05: Berichten 11.20—12.20: Dansmuziek door Herbert Fröhlich's orkest. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2c programma: lederen dag van 824 uur: Huizen. 3e programma: Woensdag 5 Juli: 8.00—13,35: Langen berg 13,35afloop: North Reg. Wijzigingen voorbehouden. 69. De kapitein lichte de deksel op en trok een vies ge zicht bij de reuk die in zijn neus steeg, 't Ruikt niet erg aanlokkelijk, Hein, zei hij tegen den matroos, die tevens als zijn kamerjongen fungeerde, maar we zullen het eens probeeren, en hij stak zijn lepel in de witte brij. Au, oei, schreeuwde hij, wat is die pan heet, ik verbrand mijn pols als ik mijn lepel erin wil steken. 70. Hoe moet ik dat nu eten, Hein? Ik wou, dat die kok de lucht invloog met zijn nieuwigheden. Weet jij er niets op te vinden? Hein dacht na en had gauw een oplossing gevonden. Hij pakte twee handoeken en bond die met een touw om den rand van de pan. Ziezoo, kaptein, nu zal 't wel gaan, denk ik. S-3 J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10