748te Jaargang ZATERDAG 1 JULI 1933 No. 22479 Officieele Kennisgevingen. Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cta. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zt)n. Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brteven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per weet t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. "IJNDIGE DIENST. Burgenieest^ en /Wethouders van Lei den brengen ter alg kjmec'ne kennis, dat vanaf MaandA 3 Juli en met 31 Juli d.a.v.. hdtWeekpl «T den Djrec_ teur van den Gwieenie Geneeskun. di?e.nJi en vmfèrkent voor de ver" strekkmg vanjver3terkencje middden aan zieken, zal w°Jd™ ?5,,T\en op Maandag en Donderdag! van 4-5 u« f 2—4 uur. t A. VAM DE SANDE\ akhuyzeNj VAN STRIJEN, Secr.^|^eester- Leiden, 1 Juli 1933. 3398 hinderwe Burgemeester en WethcTjders van Lelden; Gezien het \e:rzoe Jfan: aJ. Karstens om vergunnm0 tot uitbreiden van de drukkerij in.het pe :c4f^ Hooigracht No. 35, kadastraal bekend.JKemeente Leiden Sec tie I. No. 572, D. N.V Algemeene Con- fectiehandel vjjjTC.en A. Brenninkmeyer om vergunning tot lct oprichten van een confectie-^Keiier in lét perceel Botermarkt No. 5,.kadastraal belaid Gemeente Lelden, Sëctie G. No. 1286; vde N.V. Mij. tot im port van petroleumpêducten om vergun ning tot het opriert-en van een onder- grondsche bewaarplaits voor benzine met bovengrondsche aftajmrichting in en op het trottoir nabij het 1 No. 25, kadastraal bet den, Sectie K. Ko. 12(5 Gelet op de artikels derwet; Geven kennis aap het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op ZaWtdag den 15den Juli 1933, des voormiddags te halfelf uren in het perceel Bieestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om beiwaten tegen deze verzoeken in te brengen,, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroeo gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dei- Hinderwet voo- het gemeentebestuur of een zijner ledei zijn verschenen, teneinde hun bezwaren nonceling toe te lichten. A. VAh DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Jul 193:. 3397 erceel Lage Rijndijk |end Gemeente Lei- 6 en 7 der Hin- ERANIWET. Burgemeester m Wdhouders van Leiden brengen ter algeneen- kennis, dat de afd Leiden van des Jeder.indschen Bond voor Lichamelijke Qp-oediig, een verzoek heeft Ingediend ter beiomirj van een verlof B voor den verkil iuitslütend van alcohol vrijen drank voer geatuik in de cantine, staande op haai' porttrrein aan den Zoe- gd' naij dé Cronestein- terwoudscli-Sü( kade, alhier. A. V/ VAN JE SA1DE BAKHUYZEN, Burgemeester. TIJEN,Secretaris. Leiden, 1 Ju; 1'33. 3396 Giro No. 18&90. Heden ontvingen wij per kas: N.N. f. 2.50 afscheid m iZ jaar pienst. Van den heer l.Ivan der Breggen. Gisteren namjie heer. j. c. van der Breggen afscheid v.d de Verificatie van 's Rijks Zee-instrmenten alhier na een diensttijd van 52 jae. waa.van 18 jaar te Leiden. De heer v d Br. wis een plichts getrouw ambtenaar, steeds opgewekt en bereid anderen ter will te üjn De Marine erkende zijn verditnsen doo- hem in 1925 de gouden werfmqdai'e te jtrleenen. Door het personeel werd ien ineidende een rookstoel en bloene. aanteboden, met den wensch nog vtle iaren -an zijn wel verdiende rust te Jaojerl genieten. leidsche sfiarbaxk. Bij de Leidsche Soarbank |s jn de vo rige maand ingelegd f. 90.713 58 en terug betaald f 154.802.81; ic nieuve inleggers zijn ingeschreven en pi boeues werden geheel uitbetaald •^et, Ü?oed der 48 '9 Inleggers, inclu- siei 1.389 deelnemers ian een Afhaal- fdi8en3il.643.90dl'°eS fm 1933 In .4j574 ,P°sten is in ieze maand door den Afhaaldienst f. 13.32 ontvangen, GOUDEN DOCTORAAT. Heden is het 50 jaar geleden dat mr. P. J Bijleveld, oud-president van het Ge rechtshof te Amsterdam, promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschappen. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL „KENNIS IS MACHT". Eindexamens cursus 1932/1933. Na afgelegd eindexamen heeft de exa mencommissie aan de onderstaande leer lingen het diploma verleend: Nederlandsche Handelscorrespondentie P. Krom, C. M. J. Rietveld, D. Schouten, B. A. van Ulden. Fransche Handeiscorrepsondentie: J. Smit. Duitsche HandeiscorrepsondentieP. Fokker, M C. Overduin (met lof), mej. P. Schoondergang. W. Verboog, H. Verwer. Engelsche Handeiscorrepsondentie: mej. A. v. d. Deyl, G. J. van Houten, J. Lubach, H. Verwer. Boekhouden; H. J. Broeksema, R. Dool, J. J. Guldemond, G. J. van Houten (met lof). C. M. J. Rietveld, B. A. van Ulden (met lof). Algemeene Handelskennis: C. Aalbers- berg. H. J. Devilee, Mej. A. v. d. Deijl, R. Dool, mej. C. H. M. Duindam ,P. Fokker H. B. van Hartevelt, G. Jungerius, A. Kloos, P. Krom. M. van Leeuwen, J. Lubach, D. Sloos, W. F. Tierolf. B. A. van Ulden (met lof), H. D. v. d. Ven, H. Ver wer. A Visser, mej. I. Webber. Schoonschrijven: Mej. S. Abspoel, D. J. Brands, J. Brokkaar, A. G. M. van Werk hoven. Stenografie: mej. G. H. Boon, mej. E. Brugman, mej. J. H. v. d. Burg, mej. S. A. de Graaf, P. Havenaar, mej. D. Heems kerk, mej. S. J. Hoope. mej. S. A. de Jong, H. D. Lens, mej. M. F. Ridderikhof, mej. F. Robbers. Machineschrijven: mej. L. Arnold, P. W. van Benten, mej. E. Groenewegen, J. F. Heijmans, M. van Lieshout, A. H. P. de Ru, J. Verhoeven. De examens werden afgenomen onder toezicht van voor elk vak aangewezen gedelegeerden; gedelegeerden buiten het Genootschap staande waren de heeren H Filippo, mr. P. G. Knibbe, M. H. de Reede. o VEREEN. VOOR SCHOOL- EN WERKTUINEN. Voor de tweede maal in deze week wordt de aandacht gevraagd voor boven genoemde vereeniging. Reeds sinds einde Maart zijn ruim 350 kinderen in de gele genheid, wekelijks op hun tuintje te komen werken. Dit kon gschieden, dank zij de hulp van vele leiders en leidsters en van den tuinman, die allen hun beste krachten geven aan dit werk. En nu het zaaien en wieden achter den rug is, en de planten flink gegroeid zijn, is het een lust voor de oogen de tuinen te zien en de glundere gezichten waar te nemen van de jonge tuinders en tuinstei-s, die hun zorgen en vlijt op deze wijze zoo goed beloond zien. Daarom is het zoo goed gezien van het bestuur om, de goede oude gewoonte getrouw ,alle belangstellenden de gelegenheid te geven, eens een bezoek te brengen aan de tuintjes, en daartoe vriendelijk uit te noodigen. Aanstaanden Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag zijn de tuintjes en de werkzaamheden der kinderen te bezichti gen van half vijf tot zes uur aan de Fruinstraat. Wanneer u er iets voor voelt, kom en zie. U zult vriendelijk ontvangen worden en misschien, wanneer dit nog niet zoo is, moeten erkennen: daar wordt een goed werk voor de Leidsche jeugd gedaan. DE ALGEMEENE TOESTAND. Groote spanning te Londen Wat Duitschland zal betalen De arbeidsconferentie gesloten. Te Londen was men gisteravond in een grooter impasse als ooit! De gang van zaken was aldus: De vergadering, «welke 's middag tus- schen MacDonald, Chamberlain en de ver tegenwoordigers der goudlanden belegd was, werd uitgesteld tot 's avond in Dow- ningstreet. Men hoopte, dat er tegen dit tijdstip een belangrijke mededeeling der Vereenigde Staten zou binnengekomen zijn. Dit was echter niet 't geval en 's avonds werd daarom toch vergaderd. Waar dr Colijn was vertrokken was Nederland ver tegenwoordigd door mr. Trip, MacDonald en de goudlanden benevens de Amerikaan- sche delegatie confereerden geruimen tijd en zoowaar, zij kwamen tot overeenstem ming over een valuta-formule, aldus lui dend: „Het is noodzakelijk den gouden stan daard in alle landen die zich nog op goud basis bevinden te handhaven. Alle landen die den gouden standaard hebben losge laten, dienen zoo mogelijk tot den gou- Üen standaard terug te keeren. De vast stelling van de stabilisatiekoersen en van het oogenblik van stabilisatie moet aan de verschillende landen afzonderlijk worden overgelaten. De landen, die den gouden standaard tot nu toe hebben gehand haafd, zijn vast besloten hun positie coüte- que-coüte te verdedigen. De landen met gedeprecieerde valuta billijken deze hou ding der goudlanden." Deze tekst werd aan president Roosevelt getelegrafeerd en vol spanning wachtte men het antwoord af! Om 10 uur 's avonds kwam men weer bijeen, doch er kwam niets. Ruim half elf begonnen de gedele geerden heen te gaan De Zwitsers ver trokken het eerst, gevolgd door de Hol landers. Daarna ging Bonnet met zijn beide collega's heen. Bonnet is 's avonds nog naar Parijs vertrokken, om overleg te plegen met zijn collega's. Alleen Molny bleef tot ver over elf uur, doch tevergeefs. Roosevelt was niet te be reiken aangezien Roosevelt gisteren aan boord van een Amerikaansch oorlogs schip zee gekozen had. zou het onmogelijk ,.Ich bei Tag und Du bei Nacht". Een wat dwaas, maar pittig verhaal met voortref felijke acteurs en uitstekende muziek en zang, dat herhaaldelijk uitbundige vreugde gebracht heeft. Casino-theater. Anny Ondra blijkt tegenwoordig wel een zeer gevierde actrice te zijn. De wijze, waarop ze 't komisch genre uitbeeldt, is dan ook onovertroffen. In ..Kermisklanten", welke film reeds in j dit theater een groot succes mocht beha- j len, heeft ze Siegfried Arno, den „neus", tot partner en beiden brengen opnieuw de I iachsDieren in beweging, j „Vrouwenroof in Marokko" is een goede, spannende rolprent. Om een romantisch aangelegde jongedame in haar verlangen naar snesatie te kalmeeren, wordt een schiin-overval on haar gepleegd door een quasi-bandiet; doch wanneer de opzet is uitgelekt, verschijnt de echte bandiet ten tooneele. Na allerlei inspanning en moeite wordt de jongedame tenslotte aan zijn macht ontrukt en is ze voor immer gene zen van haar zucht naar avontuurtjes. In teressante, boeiende opnamen en goed spel, vooral van Claire Rommer zijn te prijzen. de bioscopen. Luxor-Theater. In een periode van zoeken en tasten naar nieuwe vormen en ideeën in de film-industrie is Warner Bros met een soort verbeterde tendenz-film ge komen! „Ik ben een vluchteling" is een film, die vrij is van de bekende en hinder lijke overdrijving, zij heeft een leerzame strekking en opent op pijnlijke wijze de oogen der beschaafde wereld voor het beestachtige leven in het bagno Toestanden als deze schijnen onbestaan baar, maar zij werden nochtans verleid door een veroordeelde, die aan de bagno- hel ontvlucht was, en zij zijn van velerlei zijden bevestigd Hoeveel overtuigender dan een boek blijkt in een geval als dit de film te kunnen werken! Met een hoofd vertolker als Paul Muni, en met een schare uitgelezen medewerkers, wordt hier het gevangenisleven geteekend: zóó scherp en eindeloos wreed, zóó onzegbaar triest en meedoogenloos, dat de toeschou wer huivert en gruwt van ontroering en vrees en bevangen wordt door diep mede lijden met den jongeman, die buiten zijn schuld in de gevangenis komt, maar niet temin voor altijd geteekend is!! Een ver woest leven, door het handhaven van toestanden, die niet meer zijn van deze eeuw Warner Bros heeft met deze film een goed werk gedaan. En afgezien van de strekking mag de rolprent ook naar regie, spel en spanning één der beste worden genoemd der laatste jaren Bioscoop-lief- hebbers mogen deze film niet missen! Willy FTitsch en Kathe von Nagy spelen voor de pauze in de vroolijke Ufa-film Trianon-Theater prolongeert beide films, die vorige week zooveel succes hebben ge oogst. Anny Ondra zal ook nu wel weer ruime belangstelling trekken. Bij het gehouden examen der H.C.V. is geslaagd voor het diploma costumière mej. Tine de Marie, leerlinge van mej. A. J. Leget. Gisteren slaagden te 's Gravenhage voor het voorloopig diploma machinist ter koopvaardij, de heeren S. Th. v. Ginkel en P. J. v. d. Waals, beiden leerlingen van den machinisteneursus, verbonden aan de Ambachtsschool alhier. Geslaagd voor den Ned .RJ4. Bond „St. Genesius" voor 't examen Boekhou den: de dames Ch. H. J. M. Kortmann, C. K. C, L. van Paaschen, J. C. H. Mon- tanus en J H. van Wel. Ook slaagden voor denzelfden Bond voor Ned. Handelscorrespondentie de da mes: M. M. A. Jansen, W. A. M. Jagers en E. A M. van der Poel, leerlingen van de eerw. zusters Mariaschool, Haarlem merstraat. De leverantie van rund- en varkens- vleesch voor het Nieuw Academisch Zie kenhuis alhier, gedurende het derde kwartaal 1933 is gegund aan de Firma I. Zandvoort's Slagerijen, Oude Vest 55, alhier. Op de Zondagen 9. 16. 23 en 30 Juli 13. 20 en 27 Augustus en 3 September rijdt er een goedkoope trein vam Leiden naar Arnhem en Nijmegen en terug. zijn geweest met hem in verbinding te komen en een antwoord te krijgen. Dit antwoord zal waarschijnlijk nu heden ontvangen worden, waarna een laatste bijeenkomst van de aan de valuta-onder handelingen deelnemende landen plaats vindt. De kansen op een aannemen van de formule door Roosevelt worden echter op timistisch beoordeeld, temeer daar het overeengekomen ontwerp-verklarig naar verluidt niet doelt op een stabiliseering, maar alleen op een overeenkomst inzake een limiteering der valutaschommelingen. Voor dit optimisme schijnt echter o. i. weinig rede. daar officieel uit Washington werd gemeld: President Roosevelt beschouwt een tij delijke stabiliseering der valuta's als een aangelegenheid, die alleen behoort te wor den geregeld door de Centrale banken. Het is niet de taak der Londensche econo mische wereldconferentie te trachten naar een stabiliseering der valuta's. De duurzame stabiliseering kan alleen tot stand gebracht worden door een inter nationaal verdrag van de toonaangevende regeeringen ter wereld. Roosevelt is er echter van overtuigd, dat dit no'g gerui men tijd vereischen zal. De wereldbanken moeten er allereerst een begin mee maken een tijdelijke vaste basis voor de valuta's te vinden. Roosevelt hoopt, dat dit werk bespoedigd kan worden. De vraag van een permanente stabiliseering der valuta's moet zorgvuldig worden onderzocht, voor stappen worden gedaan. Hiermede hangt de kwestie samen, of de goudlanden de goudvaluta moeten opgeven om een tech nische basis te vinden voor algemeen ge stabiliseerde valuta's De Amerikaansche regeering hecht geen al te groote betqe- kenls aan de schommelingen van den dollar. De Duitsche Rijksbank heeft een mede deeling gepubliceerd waarin gezegd wordt dat, om de uitwerking van het uitstel der transfers voor de buitenlandsche schuld- eischers zooveel mogelijk te verzachten, sedert 9 Juni door de rijksbank besprekin gen met de vertegenwoordigers der buiten landsche schuldeischers zijn gevoerd, die tot overeenstemming over de volgende grondbeginselen hebben geleid. 1. Men was het er over eens, dat de goud- en devie zenvoorraden. welke nog ter beschikking van de rijksbank staan, een zoodanigen stand hebben bereikt, dat hij een verdere vermindering van dezen voorraad de posi tie van de rijksbank als centrale bank instelling daarvan ernstig nadeel zou on dervinden en het gewenscht is de goud en deviezenvoorraden geleidelijk weer te doen toenemen. Ten tweede wordt erkend dat de vermindering van het overschot van de Duitsche handelsbalans er toe dwingt, een bescherming en uitbreiding van het verkrijgen van deviezen door Duitschland te overwegen. Ten derde is de noodzake lijkheid erkend, dat de Duitsche goederen uitvoer met alle middelen bevorderd moet worden, aangezien slechts op deze wijze er op gerekend kan worden, dat het trans fereeren weder in vollen omvang aan den gang kan worden gebracht, terwijl ten slotte aan de groote internationale schuld verplichtingen slechts voldaan kan worden door levering van goederen en het ver richten ven diensten. Ten aanzien van de noodzakelijk geworden besperking der transfers is erkend, dat deze niet uitge strekt kan worden tot den dienst der Da- wesleening en wat de rentebetaling be treft. niet tot de Youngleening. Daaren tegen zal voor de overige leeningen en schuldverplichtingen geen voorrecht aan den een boven den ander worden verleend Daarbij is de wensch te kennen gegeven, tlat de rijksbank zal overwegen of niet voor deze leeningen en verplichtingen een zeker bedrag aan deviezen b.v. voor de eerstvolgende 6 maanden, toegezegd kan worden. Teneinde deze beginselen uit te voeren, heeft de rijksbank een zorgvuldige raming gemaakt van de deviezen, die gedurende de eerstvolgende 6 maanden ontvangen zullen worden, teneinde de zekerheid ts verkrijgen, dat de gedeeltelijke betalingen, welke gedurende de tweede helft van het jaar op den dienst der leeningen gedaan zullen worden, ook werkelijk over alle ver plichtingen gelijkelijk verricht kunnen worden De rijksbank wenscht niet in een positie te komen, dat zij door de transfers gedurende de eerste 3 of 4' maanden ge dwongen zal zijn om gedurende die laatste 2 of 3 maanden over te gaan tot een be perking van de transfer voor de dan ver vallende bedragen. Een ongestoorde ont- wllkeling van den handel veronderstellen de gelooft de rijksbank als percentage voor de gedeeltelijke transfers 50 pCt. te kunnen voorstellen D.entengevolge zal de rijksbank van 1 Juli tot 31 December voor de vervallende verplichtingen de volgende transfers voornemen Ten eerste: Voor de Dawesleening van 1924 wordt rente en aflossing ten volle getransfereerd. Ten tweede Voor de Youngleening 1930 wordt de rente ten volle getransfereerd. Ten derde. Een transfer van de aflos- bare stukken der Youngleening en van alle overige vervallende aflossingsbedragen vindt niet plaats. Ten vierde: Voor alle vervallen renten en uitkeerlngen op winstbewijzen tot een maximum van 4 pCt, oer jaar wordt het niet getransfereerde en volgens de wet telijke bepalingen in de conversiekas te storten bedragen als vo'.gt geregeld a.i Voor stortingen op de niet getrans fereerde rente en uitkeerlngen op winst bewijzen worden aan de rechthebbenden verhandelbare obligaties van de conversie- BINNENLAND. De vluchi van het Italiaansche lucht eskader. is hedenmorgen tegen 6 uur te Orbctello begonnen. Te 1 uur is Schcl- lingwoude bereikt (3e Blad en le Blad), De jubileum-viering van den A. N. W. B. algemeene vergadering te Amsterdam. (3e Blad). De patroons in de bouwvakken stellen lï pCt. loonsverlaging voor; aantal vacantie- dagen zou van 5 op 3 teruggebracht moe ten worden. (Binnenland 4e Blad). Salarisnormen voor de bezoldiging van personeel in publiekrechterlijken dienst; installatie der commissie. (Binnenland. 4e Blad). De regcering zou verhooging der wegen- be'a-tinff overwegen. (Binnenland 4e BI.) De verduistering van f29.000 te Zaan dam; het geld was bij Bergen op Zoom begraven. (Gemengd 3e Blad) Steekpenningen door P.T.T.-ambtenaren aangenomen in verband met aanbestedin gen. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Londen inzake de valuta-stabilisatie in een impasse. (Buitenland en Tel., le Blad) Het Duitsche transfermoratorium. Wat betaald zal worden. (Buitenland, le Blad). Schrijven van Hindenburg inzake do Evangelische Kerk. (Buitenland, le Blad). De Internationale Arbeidsconferentie gesloten. (Buitenland, le Blad), kas ter beschikking gesteld in nominale bedragen van 30, 40 en 50 mark of veel vouden daarvan. b.) De betalingen in rijksmarken inge volge van oflossingen worden aan de recht hebbenden bij de conversiekas tegoed ge schreven. Over de mogelijkheid hoe over deze gelden kan worden beschikt zullen binnenkort nadere bepalingen verschijnen. Ten einde zooveel mogelijk deviezen te besparen zal er voor gezorgd worden dat binnenlandsche bezitters van Duitsche buitenlandsche leeningen de betalingen van coupons en uitgelote stukken slechts in rijksmarken ontvangen. De internationale arbeidsconferentie heeft, na een zittingsperiode van 3 weken, haar werkzaamheden voor 1933 beëindigd. In zijn slotrede kondigde de voorzitter, De Michelis, aan, dat hij de instelling van een nieuw orgaan bij het internationale arbeidsbureau zal voorstellen in den vorm van een soort internationalen economi- schen raad, welke zal worden gevormd door de in de verschillende landen bestaande economische raden. Dit orgaan zal tot taak hebben de voorbereiding van den socialen wetgevingsarbeid der internationale confe rentie. Uit de algemeene beschouwingen ter conferentie over het rapport van den di recteur van het arbeidsbureau is gebleken, dat in de volgende maanden vier urgente kwesties behandeld zullen moeten worden: 1. De concurrentie tusschen de oud» In dustrielanden en de nieuw geïndustriali seerde landen met lagen levensstandaard: 2 de technologische werkloosheid; 3 de kwestie van de verkorting van den ar beidsduur en 4. uitvoering van groote openbare werken. OOSTENRIJK. Nat. soc. mandaten geannuleerd. In den Landdag van Weenen zijn den nationaal socialisten hun mandaten door een z.g. grondwetswet ontnomen. Na een inleidend rapport van den sociaal demo- cratischen rapporteur protesteerde de nat. soc. gouwleider Frauenfeld tegen het be sluit, dat in strijd was met de grondwet. De nat. soc. afgevaardigde Riehl verklaar de. dat het constitutioneele gerechtshof ec-n dergelijk besluit behoort op te heffen. Het voorstel werd met de stemmen der Christelijk socialen en sociaal democraten, precies als in den Neder-Oostenrijkschen Landdag met de vereichte meerderheid van twee derden aangenomen. De Salzburgche Landdag heelt even eens besloten tot een wet. waarbij de uit oefening der mandaten der nat. soc in de vertegenwoordigende lichamen bij over heid en andere instellingen in het land Salzburg wordt opgeheven. VEREENIGDE STATEN. Dc Amerikaansche vloot. President Roosevelt heeft de suppletoire begrooting voor de Amerikaansche vloot ten bedrage van 72 miliioen dollars goed gekeurd.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1