CORRESPONDENTIE. ANEKDOTES. GOEDE OPLOSSINGEN. VRAGEN. OPLOSSINGEN. De volgende week geef ik prijsraadsels. Ik denk wel dat ik dan een prettig nieuwtje voor jullie heb, namelijk dat ik meer dan 4 boeken zal mogen verloten, en als dat zoo Is, verloot ik weer een deel daarvan onder de getrouwen. Ik heb weer gezocht in die kinderkrant van bijna een eeuw oud, en ik zal jullie weer een aardig vers laten schrijven, dat vond iedereen toen zoo'n prettig werkje. Beproeft dus allen dan maar eens of je gelukkig loot, er behoeven dan geen brieven bij. zoodat jullie je tijd kunt geven aan het vers. Het is dan nog net vóór de vacantie, zoodat iedereen nog thuis is. Ik hoop het dus in de kinderkrant van 6 Juli te plaatsen. Nadat ik dit begin der correspondentie al had geschreven, kreeg ik bericht uit Lei den. dat ik bij de prijsraadsels volgende week 16 boeken mag verloten, is dat niet heerlijk! Ik zal dan 6 boeken verloten onder alle getrouwen, 5 boeken onder alle grooteren en 5 boeken onder alle kleine ren, dus er zijn vele kansen, prachtig. Let dus maar goed op het vers de volgende week, doet allen mee, er moeten geen brieven bij geschreven, dus ieder kan er best den tijd voor vinden. Leest dit allen Nelly Kalshoven dat is best hoor, als je 's zomers een poos wild ophouden met raadsels oplossen, maar de volgende week zijn het prijsraadsels, los die nog maar eens op. probeer dan je geluk nog eens. Mijntje Haasnoot, ik begrijp heel goed dat Je niet altijd tijd hebt om raadsels op te lossen, maar ik zou Je raden met de prijsraadsels de volgende week maar eens te probeeren of je gelukkig bent bij 't loten. Janie van Iperen, dat is niet erg hoor als je vergeet de groeten er bij te schrijven. Marjanne en Marius van den Anker het is hier een groot buiten met een mooie laan en allerlei paden in een boschje, maar verder zijn hier geen bosschen. We zijn hier niet ver van de Schelde, maar daar ga ik niet naar toe, er wordt wel in gebaad In de Schelde maar dat doe ik natuurlijk niet. Bep Riebeek wel bedankt voor je mooie ansicht. Lilly van der Leeuw, o, dus het is een heel klein nichtje, waar je zeker wel graag mee speelt. Het is hier volstrekt geen mooi weer. heel veel regen en daardoor altijd veel te koud en te vochtig om bui ten te zitten en daar verlang ik Juist zoo erg naar. Janny en Frans de Water had je nu geen gelegenheid om den brief weg te brengen op de fiets en kwam hij daardoor over de post. Jo en Tieleman van der Linden al is het druk met leeren, moeten jullie 6 Juli toch maar tijd zoeken voor het prijsraadsel, er zijn zoovele kansen en jullie loten ook met de getrouwen mee. Rietje Trap neen hè het is nu veel te koud en te regenachtig om naar zee te gaan. Ali de Blauw ik kan nooit buiten zit ten, altijd veel te frisch en te vochtig, want het heeft hier o zooveel geregend. Maar het mooie weer zal nog wel komen. Drietal de Wit als je het begin der cor respondentie goed leest, dan heb je het antwoord over de prijsraadsels. Jullie mo gen ook met de getrouwen meeloten. Tine van der Star dat had ik dus goed geraden dat de brief over Tommie van jou was. Zal je bij het prijsraadsel na 6 Juli niet vergeten Je naam en leeftijd er onder te schrijven. Marie Brokaar ja, ik ga wel uit als het droog weer is, ga ik altijd wat rijden. Als je raadsel goed is, wordt het heusch wel eens geDlaatst. Ru, Bas en Annie van Dijk ja de een heeft veel zwakker enkels dan een ander en dan verstuikt men zich veel gauwer. Doet ook alle drie maar mee aan de prijs raadsels, jullie behooren ook tot getrou wen. Marie Biesheuvel neen ik heb hier nog geen mooi weer, lederen dag regen en heel frisch, veel te koud om buiten te zitten, wat ik juist zoo prettig zou vinden. Wat grappig dat jullie allen een pepermunt kregen van die reclame. Drietal Mulder Ja stuurt dan de vol gende week maar een paar raadsels of anecdotes, niet tegelijk met de prijsraad sels, dan heb je al genoeg te schrijven aan het vers. Adé Pool ja hoor ik vertrouw dat er nog wel veel mooi weer zal komen terwijl ik hier ben, zoodat ik dan veel buiten kan zitten en daardoor sterker en gezonder kan worden. Waarom moet Je met Augus tus uitscheiden met de raadsels? bedoel je omdat je na de vacantie naar de H. B. S. gaat? Carolientje Verbiest ik hoop dat je Dins dag een prettigen verjaardag hebt gevierd en dat het Woensdag een vroolijk par tijtje was met alle vriendinnen. Hoeveel zijn er wel bij je op visite geweest? Annie Zaalberg ik begrijp dat je het prettig vindt dat je nu kunt fietsen, neen ik heb nooit gefietsit! Dat zou wel heerlijk zijn als jullie met de school naar Amsterdam gaan en naar Artis. Houdt je veel van dieren? ben je al eens in een dierentuin geweest? Neen hoor het is hder volstrekt geen mooi zomerweer, ik heb nog bijna niet buiten kunnen zitten. Jo Beumer vindt je dat raar om mij te vertellen, dat je 3 Juli jarig bent. Ik viind het heelemaal niet raar, want nu weet ik het en kan je nu meteen hartelijk felici- teeren, al is het wat vroeg, maar als ik het de volgende keer pas deed. was het veel te laat. veel plezier dden dag. Jaantje v. d. Voet je gaat dus ook op de verjaarspartij. Gezellig hè zoo met el kaar de verjaardagen te vieren. Neen het is hier nog geen fijn weer om buiten te zitten Babs van der Voet zoo zoo, hebben jul lie feest gevierd op school voor den ver jaardag van den meester en werden jul lie getracteerd? Rie Oudshoorn je behoeft ook heusch niet iedere week een langen brief te schrij ven. (je vorige was zoo lang. die kon gel den voor twee. Klaas Oudshoorn heel flink hoor dat Je nu zelf een brief hebt geschreven en mij hebt verteld over het verjaarfeest van den meester hoeveel pret jullie toen hebt gehad. Ali van Weerden ben je nog nooit im Zeeland geweest? dat kan nog komen, ik was 24 jaar toen ik voor het eerst in Zee land kwam. en toen heb ik er 12 jaar ge woond Hennie de l'Eeluse zoo ben je ook al naar den Oranjetrein geweest, dat lees ik vandaag in heel veel brieven, het schijnt heel aardig te zijn en er wordt veel uit gedeeld bij wijze van reclame. Ik vind erg pretiig om hier buiten te logeeren. Jo en Annie van Helden logeerde Jo in Sassenheim of was je er maar een dagje? Dat mag wel samen inzenden behalve met prijsraadsels, dan moet ieder op een apart papier schrijven. Joke Kouw zoo, was er tuinfeest op den Burcht, daar zal jij dan wel van hebben hebben genoten, heb Je veel in de draai molen gezeten? Gelukkig dat je nu weer naar school kunt gaan, deed de voet veel Pijn? Leo Balje je noemde mij heel wat ver rassingen op in je brief, die door dein Oranjebrein werden uitgedeeld, ze moeten wel groote voorraden hebben in die wa gens. als ze aan alle bezoekers wat kun nen uitdeelen. Ans en Rietje Vollenga ik zal het raad sel later eens plaatsen. Arie en Jan de Graaff dat spreekt van zelf dat Je niet Iedere week veel nieuws hebt te vertellen, dat verwacht ik ook heusch niet. Het is dan toch al een heel kunststuk om, als er niets bijzonders is gebeurd, 2 heele verzen in elkaar te zet ten. ik had er nu bepaald schik in, dus het tegendeel van roodgehuilde oogen. of te leurstelling. Bij het prijsraadsel 6 Juli moeten jullie maar al je tijd geven aan dat vers en er geen extra verzen bij ma ken, daar is dan geen tijd voor. Ziezoo nu groet ik jullie weer tot de volgende week. Leest allen het begin der correspondentie over de prijsraadsels met extra prijzen in de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). Ingezonden door Wim Krult. A.: „Zeg jou tuin is niet erg groot!" B.: „Maar je moet eens zien, hoe hóóg hij is. Ingezonden door Joh. de Looff. Verstrooid. Dienstbode: „Professor, er is iemand voor u aan de telefoon". Professor: „O, dat is goed. Laat mijn heer maar even in mijn wachtkamer". GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Janie van Iperen, Mijntje Haasnoot, Marjanna van den Anker, Marius van den Anker, Nelly Kalshoven. Een brief waar 12 cent strafport voor werd gevraagd, dat kan ik heusch niet doen brieven met straf port aannemen, er zat heelemaal geen postzegel op, is mij gezegd, ik heb den brief niet gezin. Karei West, Wim Kruit. Marietje Zaal- berg. Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Adrie van Nood, Johan van Nood, Maurits van Nood. Maartje Zaalberg, Ali de Blaauw, Rie de Moed. Jannie de Moed, Christina Prenen, Adriana Prenen. Cornells J. Arbouw, Johannes Jacobus Planje. Jan nie de Water, Frans de Water, Christ,iaan Eggink. Nico Kret. Celia Kret, Hans Kret, Corrie Kret. Hendrika Prpnen, Johanna Prenen, Berdina Prenen. Marietje Prenen, Johan Mulder. Hendrik Mulder. Nellie Mulder. Adri Bavelaar. Abram Baveiaar, Tine van der Star. Rietie Trao. Carolient.ie Verbiest. Marie Biesheuvel. Arie de Graat! Jan de Graaff. Ru van Diik. Bas van Diik, Annie van Dijk. Ade Pool, Rika de Graai, Reinier den Hertog, Annie den Hertog Marie Brokaar. Tnius de Graaf, Bald de Wit. Dikkie de Wit. Francina de Wit, Conny van Vliet. Ant.ïe de Nle. Paula ten Hooven. Edward ten Hooven. Nico Siehert (niet vergeten ie naam onder ie raadsels te zetten, die stond nu alleen od de enve loppe). Ali Varkevisser. Lies Schenkeveid, Jacobus Nieboer, Jo Beumer, Rie Ouds hoorn. Klaas Oudshoorn. .Taantie van d»r Voet, Bahs van der Voet. Daniël van der Steen. Lillv van der Leeuw. Ans Vollenea, Rietie Vollenca, Joke Kouw. Leo Balie. To van Helden, Annie van Helden. Gerard rie Geus, Dorus de Geus. Keesie de Geus, Ali van Weerden, Hennie de 1'Fcluse. Moeder, toe vertel eens even: Wie steekt alle sterren aan, Die er 's avonds, als 'k in bed ligt. Aan den donk'ren hemel staan? Moeder, wil je mij eens zeggen: Waar vandaan komt toch de wind? Dikwijls komt hij met den regen, Is dat soms zijn beste vrind? Moeder, 'k zou graag willen weten, Waar de zon blijft eiken nacht. Zou zij net ais Jaap en ikke Ook naar bed worden gebracht? Moeder, 'k wou je nog wat vragen. Waarom is de sneeuw zoo koud? Zou het daarom zijn, dat Oma Heelemaal van sneeuw niet houdt? Jongen, jongen, wat 'n vragen! Als je groot bent. kleine man, Hoop ik, dat je zelf het antwoord Op die vragen geven kan! CARLA HOOG. (Nadruk verboden). OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER, 1. Veeartsenijschool. 2. Hugo de Grootstraat, 3. Een pil. 4. Een mol. 5. Lucifers. 6. Wolga Olga. 7. Dobbelsteen. 8. Timmerman, loodgieter. 0

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14