HOILANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 28 Juni 1933 UIT DE OMSTREKEN. katwijk. katwijk aan den rijn. noordwijk. noordwijk aan zee. noordwijkerhout rijnsburg. reclame. voorhout. voorschoten. warmond. wassenaar. UIT DE RIJNSTREEK. alphen leiderdorp nieuwveen. waddinxveen. woubrugge. zwammerdam. KUNST EN LETTEREN. AALSMEER. Wed. R. Eikenv. d. Zwaard t Alhier is overleden Mej. de Wed. R Eiken—v. d. Zwaard, een der oudste in woners onzer-gemeente. Zij bereikte den zeer hoogen leeftijd van ruim 05 jaren. Tot voor kort genoot zij nog een goede gezondheid. Zij was hier geboren en heeft haar geheele leven in onze gemeente ge woond. Tot directeur van het Post- en Tele graafkantoor alhier is benoemd de heer A J. v. d. Velde, thans tn gelijke functie te Geldermalsen. De heer A. de Jong alhier Is geslaagd voor het diploma der Aalsmeersche Red dingsbrigade. o HILLEGOM. Raadsstukken. De Ambachtstraat. De slechte toe stand, waarin de Ambachtstraat verkeert, is voor B. en W. aanleiding geweest om maatregelen te overwegen tot verbet-n en verbreeding, namelijk tot 10 meter De aangelanden zijn op aannemelijke voorwaarden bereid medewerking te ver- Jeenen door afstand van grond. De kos ten van aanleg en gebruik van klinkers zijn geraamd op f.3500, welk bedrag f. 8 0 lager kan worden bij gebruik van Termac- materiaal. Aan den raad wordt voorge steld in dien geest te besluiten. Waar de straat aan beide zijden bebouwd is, blijft de breedte onveranderd. Waterleiding in de Margrietenlaan. De Waterleidingcommissie oordeelt de exploitatie van een leiding in de Margne- tenlaan niet direct loonend, maar zij adviseert toch tot den aanleg, omdat er geen goed drinkwater is en omdat het in de lijn ligt van de verplichte aan sluiting op de waterleiding. De lengte van de buis zou 1100 meter zijn, de kosten f. 4500. Dit is liet laatste gedeelte van de gemeente waar nog een leiding ontbrak. B. en W. adviseeren aldus" te besluiten. Kostelooze aansluiting. Verleden jaar is door den heer Meskers in den raad voorgesteld de verplichte aansluiting op de waterleiding ook te doen gelden voor perceelen, die verder dan 10 meter en niet meer dan 100 nieter van de leiding- buis liggen, en de meerdere kosten van aanleg voor rekening van het bedrijf te nemen. De Commissie en B. en W. zijn niet voor dit denkbeeld, zij wensclien de bestaande verplichte aansluiting te hand haven en stellen voor hen te machtigen in bijzondere gevallen van het betrokken artikel af te wijken. Geen volksfeest. Het bestuur der Harddraverij-vereeniging heelt gevraagd om terreinen voor een harddraverij met volksfeest in de maand September. B. en W. zijn van oordeel dat de motieven tot afwijzing thans nog sterker zijn dan in het voorgaande jaar, de financieele toe stand is in het algemeen nog verslechterd, waarom voorgesteld wordt het verzoek van de hand te wijzen. Paralel gas- en waterleidingen. Nu besloten is in de straten van het woning complex „Higo" niet klinkers, maar een gesloten wegdek aan te leggen, is het zeer gewenscht twee leidingen, in elk trottoir een, te leggen, daar hierdoor wordt voorkomen dat de weg voor aan sluitingen opgebroken wordt. De kosten van zulke leidingen bedragen f. 2500: B. en W. stellen voor de uitgaaf voor rekening van de gemeente te nemen, zooals ten opzichte van de Pastoorslaan, waar ook een gesloten wegdek is. Raadsagcnda. De raad dezer gemeente komt morgen te half acht n.m. in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen van 2 en 21 Dec. 1932, 2 Febr., 9 Maart en 16 April 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verkoop van grond. 4. Praeadvies op het verzoek van de waterstokers om verlaging van den water- prijs. 5. Voorstel in verband met de verlen ging van den Zuid-Boulevard. 6. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan de Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn. 7. Vaststelling van de vergoeding in gevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1929. 8. Voorstel inzake vaststelling de ver goeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1930 en afrekening der vergoe ding over 1928, '29 en '30. 9. Voorstel inzake uitbreiding van het parkeerterrein aan de Noord. 10. Voorstel tot het verleenen van vrij stelling van huur voor het gebruik van de gemeentezaal. 11. Voorstel tot aankoop van twee aan- deelen ad. f. 1000 in het kapitaal van de Bank voor Nederlandsche gemeenten. 12. Prae-advies op het voorstel van de heeren van Tongeren en Eikelenboom inzake het plaatsen van een waterkraan bij de Buitensluis. 13. Voorstellen tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1932 en 1933 14. Prae-advies op het verzoek van den Katwijksche Christelijke Besturenbond om instelling van een contactcommissie voor de steunverleening en werkverschaffing. 15. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie van art. 22 der bouwverordening aa" G. Haasnoot. 16. Rondvraag. Gevonden voorwerpen: een grijze regenmantel, een paardendeken, een beige kleurige ceintuur, een lichtblauw badpak, ®en donker blauwe badmuts, een koperen {•HG. gewicht, een glimmende ceintuur. Inlichtingen bii de politie te Katwijk aan den Rijn. De extra maandelijksche collecte In de Ned. Herv. Kerk, voor kerkherstel. heeft de som van f. 52.80 bedragen. LTSSE De nieuwe Fröbelschool. rJhani j» kef nieuwe gebouw van de arhtor i aan de Schoolstraat fn 1 S Ge/ef- Schoo! off»cieel in gebruik. vJn^n d?art,oc wiegde avond voer leden mJLf! sSh00Jvereenming heelt de penring- «2£ Tromp een cau- over de voorgeschiedenis dezer Fröbelschool Reeds in 1921. toen wijlen de heer Steenuinkel nog hoofd was waren de plannen reeds geopperd, Het is voorzeker aan de offervaardigheid van p xk°i ?re £eslacht te danken dat deze rroDelschool, die een sluitstuk genoemd u'0I"deii van het bestaande mooie schoolgebouw, kon worden getouwd. Zoo wel interieur als exterieur doen vriendelijk aan: het voldoet aan alle efcehen des tijds. Dc fa. Daudey en Co aannemer alhier, zorgden voor solide uitvoering. Hedenavond is het gebouw voot belang stellenden te bezichtigen. De raad dezer gemeente komt as. Vrijdag om 4 uur in openbare vergadering bijeen, Tot adjunct-coinmies 2e klas ter secre tarie alhier is benoemd do heer van Goelen te Tilburg zulks in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Schreven naar Helmond. Kranslegging op het graf van den heer D. Webster. Op de algemeene begraafplaats alhier, werd gistermiddag ter gelegenheid \an het gouden jubilé van den A.N.W.B, een krans gelegd op het graf van den heer D. Webster. Dr. Herman ides, die de plechtigheid ver richtte, sprak eenige zeer waardeerendo woorden en citeerde o.a. een artikel, ver schenen bij het 4C-jarig bestaan van den Bond en geheel gewijd aan den heer D. Webster. Hieruit Dleek dat de heer Web ster en de heer Bingham de feitelijke op richters waren van den A.N.W.B. De heer Webster, als vice-voorzitter, heeft, ondanks de groote moeilijkheden in het begin, door zijn stoere werkkracht en tactvol beleid er toe medegewerkt dat de Toe ristenbond zulk een monumentale orga nisatie is geworden. Een zoon van den overledene dankte voor de blijken van piëteit ten opzichte van zijn vader en verzocht dien dank, mede namens de overige familieleden, aan den Bond over te brengen. De consul van den A.N.W.B. uit Leiden, den heer den Hollander, wilde zich daar mede gaarne belasten en dankte dr. Her- manides voor het verrichten van de plechtigheid. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar v. d. NietKerkman. Op 8 Juli as. hoopt liet echtpaar D. v. d. Niet-Kerkman zijn gouden huwelijks feest te herdenken. De bruigom is een geboren Noordwijkerhouter, de bruid komt uit Zandvoort De eerste tien huwelijks jaren bracht het echtpaar in Zandvoort door. Daarna woonde het onafgebroken 111 de geboorteplaats van den bruigom. D. v. d. Niet, die werkzaam was in het land- en tuinbouwbedrijf, begon, na zijn komst uit Zandvoort, iiier spoedig voor zich zelf te werken. Hij was een arbeid zaam werker ,die zwoegde van 's morgens vroeg, tot ,s avonds laat Zijnvrouw en kinderen hielpen trouw mee, met bollen pellen en rooien, erwten plukken enz. en met vereende krachten marcheerden de zaken goed. Het echtpaar bezit een {linke bolienkraam en een eigen tuinderij enz. Dc bruigom is nog zeer levenslustig en genoot onlangs zeer van den autotocht naar Schiphol. Op verschillend gebied maakt hij zich verdienstelijk en is, sinds dc oprichting, één der steunpilaren van het Protestantsch Ziekenfonds. De bruid is helaas den laatsten tijd sukkelend, doch nog steeds een stoere vrouw Zij bracht acht kinderen groot en bezit nu 34 kleinkinderen. Op 8 Juli a s. zal stellig alle malaise in het bollenvak vergeten worden en vroolijk zal dan de vlag wapperen op het keurige huisje in de Schoolstraat. Het zal dien dag zeker te klein zijn, om alle feestvierenden te bergen. Afscheid Rector v. d. Griendt. Rector v. d. Griendt nam afscheid van de patiënten van het Maria-Gesticht. die hem alien de beste wensclien meegaven bij zijn vertrek naar Dordrecht en zijn heengaan oprecht betreuren. In het Retraite-huis alhier, werd de tweede besturendag gehouden van den R K. Bond van Jongemannen (K.J.M.V.). De besturen van twintig afdeelingen waren met hun moderatoren aanwezig. De bonds voorzitter ,de heer Lobman, zette de rech ten en plichten der vereeniging duidelijk uiteen. Na een diner in de recreatiezaal werd de besturendag besloten met een plechtig Lof. o De Bloemenhandel. Goed weer voor de bloemen niet een niet buitensporige aanvoer zorgden voor niet buitengewoon lage prijzen. Betaald werd als volgt: Irissen 3 10 ct.. extra soorten 20-35 ct.. Pyrethrums 20-50 ct., extra 80-110 ct. Pioenen f. 1.10-199. Gladiolussen f. 3.40-5.10, Anemonen 15 30 ct„ Lelies f. 4.40-5.30, Convili's 70-95 t Margrieten 15 -30 ct, Korenbloemen 20- 30 ct. Lathyrus 15—30 ct.. Campanula 20— 40 ct., Centaurea 20-30 ct. Papavers 70- 110 ct., Rozen per bos 30—45 ct. 3155 en J. M. Prins: Jacobus Johannes Petrus, z. van S. J. v. d. Hulst en \V. A. M. Damen; Cornells, z. van J. C. Ma rijt en E. Waaning; Martinus Cornells, z. van C. J. Zonneveld en O- A. Oostdam; Geraida Petronella, d. van P. J. F. Montanus en Th. M. v. d. Berg: Cornelia Maria, d. van N. v. Kempen en M. C. v. d. Melj; Hendrikus Gerardus, z. van A. W. Deute- kom en H. J. Plukker; Antonius Leonardus, z. van J. J. Heemskerk en D. M. Kaptein: Klaas Johannes, z. van J. Hoogstraten en M. v. d. Spek; Hendrica Johanna Agatha, d. van J. van Egmond en J. B. Vink. Overleden: Cornelia Catharina v. d. Holst, vr. 20 jaar. Getrouwd: B. Landman en C. Hageman; H. E. Spierenburg en J. C. Evers. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. C. Schuitc van Noordwljk; P. J. Sips, van Groningen; F. A. Hinsbeck van Maasbree; C. C. Engelman, van Arn hem; H. Hageman, van Oegstgcest; H. J. Efjkerman, van Rotterdam; J. H. van Viiet van Utrecht; F. E. Diepenbroek, van Hilversum: D. Meyer, van Bergen L.) H. Th. V. Biink, van Aalsmeer: M. Th. Zoet van Lisse; C. A. Baars, van Lisse; A. Knoppert, van Zandvoort. H. T. Dijkhuis, van Amsterdam. Vertrokken: J. W. J. Kaizer, naar Am sterdam: J. J. M Kaizer, naar idem. A. J. Werner, naar Rijswijk; P. A. M. B!om- jous, naar Utrecht; F. F. C. M. v. Benten, naar Arnhem: C. Bakker, naar Zaandam; A. M. Langeveld naar Boxmeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Wilhelmus, z. van N. J. Hoogervorst en M. M. v. Rooyenr Jacoba Maria Lydwina, d. van J. L. Nijssen Loop der Bevolking. IngekomenM. van Vliet en gezin, Pa pelaan 156a, van 's-Gravenhage J On derwater, Burgemeester Vernèdepark 4, van Sassenhelm J. Kuneken en gezin, Donklaan 35, van Soerabaja (N-I.). Vertrokken: M. Beijer naar Lelden H. J. Spel naar Weststellingwerf. Aanbesteding. In het Raadhuis had door B. en W. de aanbesteding plaats van het aanleggen van rloleerlng en straten op een terrein gelegen aan den Leidscheweg, tegenover „Beresteyn" en het uitvoeren van de daar mede in verband staande werken. Ingele verd waren 21 biljetten. Fa. Sanders en Wernlnk, Rijswijk (Z.-H.) f.5870; H. C. Heemskerk. Leiden f.6504; J. A. Brand. Dubbeldam f.6700; W. J. Olst- hoorn, Voorschoten f. 6763.40; Gebr. Schouls, Leiden f 6778; Fa. de Moei en Herms, Alkmaar f. 6878', Fa. M. de Jong en Zn., Voorschoten f. 6968; Jac. van Gende- ren, 's-Gravenhage f.7000; Th. A A. Wer ner, Vlaardingen f. 71Ö0H. Bunschoten, Hillegersberg f.7167; N.V v.h W. Visscher, Wassenaar f. 7200; G. A. Koning, Voor schoten f. 7640: Gebr. Zwaan, Voorschoten f.7654; C. van Osnabrugge, Voorschoten f.7678; Gebr. Dubbeldam Hillegersberg f.7683: Joh Potman. Haarlemmermeer f.8022; N. Timmers, Lelden f. 8211.50; C. Koen, Schiedam f.8250; A v. d. Nol!, 's-Gravenhage f 8422; P. Snoeker. Lelden f.9000: Fa Wassenaar en Balfoort, Voor schoten f. 9188 Dc gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van D. Stapper en C. M.'van Kampen. Overleden: Wed. A. van der Helm-van den Bosch, 72 jaar. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Her vormde School, alhier, is benoemd de heer H. Banning uit Haarlem. Gemeenteraad, De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Tot gemeente-bouwkundige werd benoemd de heer A. J. P. Bakkers te Oegstgeest. Besloten werd op het drinkwaterbedrijf een extra aflossing te doen van f. 7000. Aanvaard werd een vcor de armen dezer gemeente bestemd legaat van f. 5C0. Een overeenkomst werd aangegaan met de makers van den nieuw aan te leggen rijks straatweg met betrekking tot de door deze aannemers verschuldigde havengeiden, waarop een reductie wordt gegeven, ter wijl deze aannemers zich verplichten bij het aanleggen van deze straat een 15-tal of meer werkloozen uit deze gemeente te werk te stellen. Aanvaring. In de rivier dc Leede had een aan varing plaats tusschen een schip beladen met hout en een motorjacht. Belde schepen bekwamen schade doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De aanvaiing werd veroorzaakt door het verkeerd uit wijken van het vrachtschip. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdecling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maan delijksche ledenvergadering. Door voorzitter Polderman werd met een kort woord geopend. Nadat door den secretaris, den heer van der Schans, de notulen der vorige ledenvergadering en van de buitengewone vergadering waren voorgelezen en onder dankzegging waren vastgesteld, werd z.h.st. beslolen f. 10 be schikbaar te stellen voor dc Nationale Tuinbouw Tentoonstelling annex groote Keuring te organiseeron door do afoeeling Apeldoorn op 9 tot en met 12 Augustus a s. Na eenige bespreking werd beslolen 3 avondexcursies te houden en daarvoor ver gunning te vragen om in Juli a.s. het landgoed Clingcndaa! te tezichtlgen, Aug. het landgoed Duindigt en in September het landgoed van den heer D. Th. Ruys. Ook werd besloten een djgexcursie te Aanbesteding. Door den bouwkundige J. Rietveld werd ln hotel „Centraal" aanbesteed het bou wen van een dubbel woanhuis aan de Aarkade. De inschr ln massa waren als volgt: J C. Corsel f. 5593: J van Wielin gen f. 5764; W. v. d. Helm f. 5744: J. Vonk f. 6123. L. Westmaas f. 5815: J. R de Groot f 6200: fa. Gebrs. J en J. A. Bons f. 5782; M. Hoek f 5848; Gebrs. J. en P. v. Wijk f. 5795, allen aannemers alhier. De tijdens de godsdienstoefening ln de Ned. Herv. Kerk Jullanastraat gehou den collecte ten bate van den Geref. Zen- dingsbond bedraagt ruim f. 200.- De opbrengst van de gehouden bloempjesdag ten bate van den autotocht voor ouden van dagen bedraagt f. 254 24' Geslaagd te Den Haag voor het exa men gemeente-administratie Ned. Ver. voor Gemeentebelangen) de heer J. Con- standse alhier. BOSKOOP. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag. 2 Juli. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. De heer H. J. Heijmans Jrrijksklerk alhier, is geslaagd voor het examen adj. commies der directe belastingen enz. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 29 Juni 1933 des voorm. 10 45 uur ln openbare vergadering bijeen. Agenda. I. Opening. 2.. Notulen. 3 Mededeellngen en Ingekomen stukken. 4. Vaststelling kohier Straatbelasting. 5. Vaststelling kohier Hondenbelasting. 6 Wijziging begrooting 1932. 7. Wijziging begrooting grondbedrijf 1933 8. Wijziging reglement van orde voor do vergadering van den Raad. 9. Afstand van grond door de Woning- bouwvereeniging Dorpsbelang. 10. Reclames plaatselijke belastingen. II. Vaststelling pensioensgrondslagen. 12 Credlet voor de inrichting van het Hempellokaal. 13. Rondvraag. i De verbetering van den hoofdverkeersweg. Gisteren werd in tegenwoordigheid van de beide wethouders, raadsleden, ge meente-opzichter en verdere genoodtgden, de laatste steen in de klinkerbestrating van den hoofdverkeersweg gelegd, waar door deze weg nu geheel van een klinker- bestrating is voorzien. Burgemeester Brug. op wiens initiatief dit werk was ter hand genomen, hield ter gelegenheid daarvan een toespraak, waar bij hij aan allen den dank betuigde, die hadden medegewerkt aan de uitvoering van deze verbetering. Wethouder Splinter sprak namens den raad een woord van dank aan den burge meester. voor alles wat de bloei van de gemeente kan bevorderen door hem wordt ter hand genomen. Deze uiting, door wethouder Splinter ge geven, komt zeer zeker burgemeester Brug ten volle toe, want in 't vijftal jaren, dat hij als hoofd dezer gemeente de belangen behartigt, is reeds veel tot stand gekomen. Niet alleen een verbetering voor het ver keer, ook de brandweer onderging een geheel nieuwe organisatie, mede door aan koop van een motorspuit. Door aankoop van een 9 tal hectare bouwterrein, werd gelegenheid geboden tot uitbreiding van gebouwen. Door den ondernemingsgeest van Gebr. Mol alhier verrezen reeds een 30 tal middenstandswoningen en een tweetal winkelpanden. Met den bouw van een 9 tal woningen zal weer spoedig wor den begonnen. Dit alles gaf gedurende de laatste win ters veel werkverschaffing. o HAZERSWOUDE Opening Hervormde School. De officieele opening der Hervotmde Christelijke school op het Dorp zal plaats hebben Maandag 3 Juli a s. des namiddags te 3 uur, in het gebouw „Salvatoil De Kerkeraad benoemde tot tijdelijke onderwijzeres mej. M. Blijleven van Al phen aan den Rijn. organlsecreu, waarvoor het bestuur in de eerstvolgende vergadering met voorstellen zal komen. Hierop werden tot juryleden om het ingezondene voor dc prijsvragen en voor het puntenstclsel te keuren door den voorzitter aangewezen de heeren Rcmmcrswaal, Louwrens en Maarsen. Na de pauze werd van de keuring ver slag uitgebracht. Voor prijsvraag I; 5 var. Lathyrus, van ieder 15 stuks (zonder groen) werden toegekend aan D. dc Oans, le prijs, A. H. Aartse, 2e prijs. Prijsvraag II: 10 soorten of var. atge- sneden bloemen van vaste planten, 2e prils P. Kelderman. Voorts behaalden voor het puntcnstelsel voor_ een vaas Zinia's 8 punten inzender J. Échipper: 1 pot Clockzinia 7 p.; 1 vaas zornerviolieren 8 p. inzender P. Kel derman: 1 meloen Kcnnemerland 10 p.j perzik Arkansas 9 p.; Aardbeien Prinses Juliana 9 p.; Lohanbes 6 p., inzender J. Anderson. Hierna werd door den heer van der Schans In het kort verslag uitgebracht van de bijgewoonde vcrgadeiing fa Apel doorn. Vervolgens werd een korte cultuuibe spreking gehouden over het ingezondene waarna deze vergadering o der dankzeg ging voor het ingezondene en de goede opkomst door den voorzitter werd gesloten. Onder leiding van het bestuur van- Volksonderwijs werd een oudervergadering gehouden. Na bespreking bleek, dat een 20 tal kin deren op de openbare school zullen blijven, zoodat van opheffing geen sprake Is Verschillende klachten weiden geuit. Er 2al bij den inspecteur om diverse verbete ring worden verzocht Loop der Bevolking. Ingekomen: M. Zwart, van Broek ln Waterland; P. W. Groeneweg, van Rot terdam; C. Balvert en gezin, van Ter Aar; W C. E. Verkerk, van Wcesperkarspel Vertrokken: J. Hoogervorst en gezin naar Ter Aar; C. H. Bakker, naar Nieuw koop' C. van Cutjlenborg naar Geldermal sen; P. C. Hogenes, naar Wllnis; F. Wie- rlnga. naar Zeist. Overleden; H. Schroder, 78 J. Geboren: Loendert Blijleven, Z. van W L. Blijleven en M. H. de Vries; Franclscus Gerardus. Z. van Hubertus Heemskerk en C. van Bergenhenegouwen. Veldwachter Hardam gaat heen. Onze gemeente-veldwachter de heer C. Hardam. zal wegens ziekte helaas ontslag moeten nemen als zoodanig. Hij kwam 18 Dec. 1917 uit Dordrecht ln politiedienst te dezer plaatse. Het heengaan van dezen algemeen geachten veldwachter, zal door menig Nleuwvener betreurd worden. Steeds heeft hij met goeden raad de Inwo ners terzijde gestaan en wist vele moei lijke gevallen door ztjn oprecht optreden tot een goede oplossing te brengen. Bij den correspondent der arbeids bemiddeling staan momenteel geen werk loozen Ingeschreven. Tot controleur voor de registratie der bloembollenbcdrijven ln deze gemeente is door den burgemeester benoemd de heer A. Rietdijk, alhier. Gevonden en ter Secretarie te be vragen: autoband op velg, een portemon- naie met Inhoud en een belastingplaatje. Het crisis-comité alhier werd ter hand gesteld de som van f. 30.45, zijnda het batig saldo der opbrengst van een voetbalwedstrijd. Sedert jaren bestaat hier uitstekend geoultllleerd consultatiebureau, uitgaan de van de vereeniging tot bestrijding van tuberculose. Er doen geruchten de ronde, dat dit con sultatie-bureau binnenkort zal worden opgeheven. Wij hopen dat het bestuur van de T. B. C.-vereenlglng alle pogingen ln het werk zal stellen, dit zoo noodige consultatie bureau ln stand te houden. o Afwijzende beschikking. Naar wij vernemen, heeft het Gemeente bestuur besloten 2lch niet aan te sluiten bij het Centraal Bureau voor Inlichtingen, welk bureau op Initiatief van den Burge meester van NoordwUkerhout ls opgericht; om aan de gemeenten, welke met dc Stedelijke fabrieken van Gas en Electrlcl- teit te Lelden overeenkomsten voor leve ring van gas en electrlclteit en gros of en detail hebben gesloten, alle gewc-nschte inlichtingen te verstrekken. Dc drlemaandelljksche kostelooze inenting in deze gemeente zal plaats heb ben op Donderdag 29 Juni as. ten huize van dr. Loth om half twee, en ln het ge meentelokaal te Hoogmade om half drie 'N.T.) Zichzelf gered. Twee longetjcs van 5 en 4 jaar, speelden op dc Kerklaan. Op een gegeven moment geraakten beide kereltjes in do modderige sloof, die den tuin van den heer Sclireuder van do Korklaan scheidt. Niemand was in de omgeving om hulp te bieden. Vrij zeker zouden beide ventics jammerlijk verdronken zijp, indien niet dc oudste dreumes van 5 jaar zoo kordaat was ge weest om zelf weer uit het water te kruipen, zijn vriendje beet te pakken en eveneen» op het droge te tiekken. Wonder lijk wel gelukte dit en met gezichtjes zwart van de modder en met kroos in de haren, togen beiden toen hullend naar moeder toe. „HET RESIDENTIE-ORKEST Solisten 1933—1934. Aan de zes abonnementsconcerten, die het Residentie-orkest onder leiding van dr. Peter van Anrooy den volgenden win ter te Leiden geeft en die, zooals men weet alle op Donderdag plaats hebben, zullen de volgende solisten hun medewer king verleenen: 19 October: José Iturbl 'pianist), 16 November: Myra Hesa 'pianiste). 7 December: Jo Vincent (zan geres). 11 Januari: Zino Francescattt 'violist). 1 FebruariMaartje Offers (zan geres), 8 Maart: Noëla Cousin (violiste). o- DE ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN. He bestuur van de Schouwburgvereeni- ging kan nu reeds mededeelen dat, In dien er voldoende wordt Ingeteekend voor de 8 abonnement «voorstellingen ha het nieuwe seizoen, voorstellingen gegeven zulten worden door de N. v. Vereenizd Rotterdamsch Hofstadttooneel, door het Centraal Tooneel. door het Ned.-Indisch Tooneel. dir. Cor Ruys welk gezelschap bij dte gelegenheid zal geven „Mercadet", en twee voorstellingen door de N.V. Am- sterdamsche Toon eel vereeniging. welk ge zelschap zal zeven één voorstelling van ..Eindexamen" en één voorstelling van ..Circus Knie", beiden stukken, die overal een overweldigend succes hebben gehad. S—9

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7