f-ElDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 Juni 1933 SPORT. AGENDA. VISSC HER IJB E RJCHTEN. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Imlerling der wedstrijdnummers. Het programma luidt als volgt: Voor- wedstrijden op Donderdag te Sloten. Tweerlemssculllngbooten Juniores B: 12 uur le heat: boei 1 NJord, boei 2 Willem 1H; 12.05 uur Walk over: boei 1 Viking; 12.25 uur 2e heat: boel 1 S.R.N.A boel 2 de Hoop; 15 uur 3e heat: boei 1 Winnaar le heat. boel 2 Viking Tweerlemssculllngbooten Beginnelingen 15.25 uur le heat: boel 1 de Amstel, boel 2 Willem ni. Tweerlemssculllngbooten Juniores At 15.50 uur 2e heat: boel 1 de Amstel, boei 2 De Delftsche Sport: 16.15 uur 3e heat: boel 1 A.R.S.A., boei 2 de Laak; 17 uur le heat: boei 1 Nereus, boei 2 Njord. Vervolg Voorwedstrijden op Vrijdag te Sloten: Tweerlemssculllngbooten Juniores A: 10 uur 4e heat: boei 1 Winnaar 2e heat, boei 2 Winnaar le heat, Elndwedslrijden op Vrijdag te Sloten: Tweerlemssculllngbooten Juniores B: 15 u. boei 1 Winnaar 2e heat, boel 2 Winnaar 3e heat. Tweeriemsscullingbooten Seniores: 15.30 uur boel 1 Het Spaarne. Tweeriemsscullingbooten Beginnelingen 10 uur boei 1 De Hoop, boei 2 Winnaar le heat. Tweeriemsscullingbooten Juniores A: 17 uur boei 1 Winnaar 3e heat, boei 2 Win naar 4e heat. Alle verdere wedstrijden zijn op den Amstel. Voorwedstrijden op Vrijdag: Vierriems- gieken Juniores A: 19 uur le heat: boei 1 Argo, boei 2 AR.S.A.: 19.20 uur 2e heat: boel 1 Willem III, boei 2 Triton. Vleniems-outrigged overnaadsche gie ken: 19 40 uur le heat: boel 1 Willem III, boel 2 de Laak, boel 3 De Delftsche Sport; 20 uur 2e heat: boel 1 Poseidon, boel 2 de Amstel. Tweeriemsgieken Juniores A: 20.20 uur le heat: boei 1 De Delftsche Sport, boel 2 Nautilus: 20.40 uur 2e heat: boel 1 Viking, boel 2 Poseidon. Achtrlemsgieken Juniores B: 21 uur le heat: boei 1 Argo, boei 2 Njord; 21.20 uur 2e heat: boei 1 Aegir, boei 2 Nereus. Dames-wedstrijden op Zaterdag op den Amstel: Stijlroeien voor Dames Junioresin vleiTiemsgieken (overnaaösch): 9 uur le heat: boei 1 die Leythe, boei 2 de Hoop. boei 3 de Maas, boei 4 de Hunze; 9.30 uur 2e heat: boel 1 A.R.SA. boel 2 Willem III, boel 3 Het Spaarne. Stijlroeien voor Dames Tweeriemsscul lingbooten (overnaadsch)10 uur le heat: boel 1 Het Spaarne, boei 2 Watersport Club. boei 3 Willem III; 10.30 uur 2e heat: boei 1 de Hoop, boei 2 A.R.S.A., boei 3 de Maas. Sttjlroelen voor Dames Tweeriemsscul lingbooten (glad): 11 uur boel 1 de Maas, boel 2 de Hoop. Stijlroelen voor Dames Seniores in Vier- riemsgleken (glad): 11.30 uur boel 1 de Vliet, boel 2 de Laak. Stijlroelen voor Dames Juniores in vier riemsgieken (overnaadsch): 12 uur Eind- wedstrijd volgens beoordeeling van de Jury. Stijlroeien voor Dames in Tweeriems scullingbooten (overnaadsch); 12.30 uur Eindwedstrijd volgens beoordeeling van de Jury. Eindwedstrijden op Zaterdag: Vierriems- gieken Juniores A: 14.25 uur boei 1 Snel ste Tweede, boei 2 Winnaar 2e heat. boei 3 Winnaar le heat. Achtriemssloepen Matrozen-Instituut 14.30 uur boel 1 Sloep 2, boel 2 Sloep 3, boei 3 Sloep 1. Vierriemsgieken Seniores: 14.50 uur boei 1 de Hoop, boei 2 Triton. Vlerriems-outtrigged overnaadsche gie ken: 15.15 uur boei 1 Winnaar 2e heat, boei 2 Winnaar le heat, boei 3 Snelste Tweede. Tweeriemsgieken Juniores A: 15.40 uur boei 1 Snelste Tweede, boel 2 Winnaar 2e heat, boei 3 Winnaar le heat. Vierriemsgieken Seniores: 16 uur boei 1 Njord, boel 2 Nereus. Achtrlemsgieken Juniores B: 16.30 uur boel 1 Winnaar le heat, boel 2 Snelste Tweede, boei 3 Winnaar 2e heat. Jeugdroelen voor jongens t/m 18 jaar, Overnaadsche gieken: 17 uur boel 1 de Amstel, boei 2 F.A.M.O.S.. boel 3 Poseidon. Jeugdroelen voor jongens van 17 en 18 jaar. Maasgieken: 17.30 uur le heat: boei 1 Poseidon boel 2 F.A.M.O.S., boel 3 de Amstel; 17.50 2e heat: boei 1 St. Ignatius Coll. n. boei 2 Amsterd. Lyceum. Jeugdroelen voor jongens t/m 16 jaar. Maasgieken: 19 uur boel 1 St. Ignatius Collboe! 2 Amsterd. Lyceum, boei 3 F.A.M.O S., boel 4 de Amstel. Jeugdroeien voor jongens van 17 en 18 jaar. Maasgieken: 19.30 uur boei 1 Com missie Jeugdroeien, boei 2 St. Ignatius Coll. I Jeugdroeien voor jongens van 17 en 18 jaar. Maasgieken: 20 uur Eindewedstrijd ter beoordeeling van de Jury. Voorwedstrijden op Zaterdag: Acht- riemsgieken Juniores A: 20.30 uur le heat boei 1 Triton, boei 2 de Maas, boei 3 Argo: 21 uur 2e heat: boei 1 Aegir, boei 2 Nereus. Eindwedstrijd op Zondag: Tweeriems gieken Seniores. 14 uur boel l die Leythe, boei 2 Wllem III, boei 3 de Laak. Vierriemsgieken Juniores B: 14.25 uur boei 1 Njord. boel 2 Triton, boei 3 Argo. Tweeriems-outrlgged overnaadsche gie ken Beginnelingen: 14.50 uur boel 1 Tri ton. boei 2 Nereus, boei 3 Poseidon. Aehtriemsgieken Seniores: 1515 uur boei l Njord, boel 2 Nereus. Stijl-snelroeien voor Dames in Aeht riemsgieken: 15.40 uur boei 1 de Vliet, boei 2 Nautilus, boei 3 de Hoop Tweeriemsgieken Juniores B: 16.05 uur boei 1 De Delftsche Sport, boei 2 die Leythe. Achtrlemsgieken Juniores A: 16.30 uur boel 1 Snelste Tweede, boei 2 Winnaar le heat, boei 3 Winnaar 2e heat. Vierriemsgieken lichte ploegen: 16.50 u. boei 1 de Hoop, boei 2 Njord. O LAWN-TENNIS. TEMMER VERLIEST TE WIMBLEDON. Een zege van mej. Rollin Couquerque. In de tweede ronde van het tournool te Wimbledon heeft onze landgenoot. Tim mer, gisteren buitengewoon teleurgesteld. In de tweede set van de partij tegen den Engelsman Burwell was hij veel sterker en hij won dan ook met 61, doch door zich op de baseline terug te trekken gaf hij toen Burwell gelegenheid tot den aanval over te gaan. Deze werd nu steeds sterker en won met 75, waarna Timmer zich terugtrok. Onze landgenoot verklaarde niet geheel fit te zijn en wilde niet de kans loopen dat hij voor het dubbelspel ge schrapt zou moeten worden. Mej. Rollin Conquergue was ver ip de meerderheid tegen mevr. Wheatcroft. Zij won met 61, 62, doch is thans tegen miss Jacobs vrijwel kansloos. De belangrijkste uitslagen van gisteren zijn. le Ronde: Menzel sl. Grcgorv 97, 63, f4; Rogers sl. Wildo 7—5, 3—6. 57, 86 6—2. Tweede rinde: Gentien sl. von Kehrling 6—8, 6—2, 6—8, 6—1, 7—5; Sutter sl. Boussus 4—6, 10—8, 6—4, 6—2; Hughes sl. Ritchie 6—3, 6—4, 6—4; Lee sl. Fisher (Zwitserland) 68. 63, 63 63 Austin sl. Brugnon 62, 3—6, 75, 60; Prenn sl Vanderspar 60, 62, 63: Jones (Ver. St.) sl. Weatherall 97, 64, 64; Stoeffen sl. Nunoi 9—7. 26, 9—7, 16, 62: Von Cramm sl. Purtell lEnge- land) 6—0, 6—2, 6—3: De Stefani sl. Williams 6—2, 6—3. 11—9: Crawford sl. Martin Legeay 6—2, 68, 6—0, 6—1; Farquharson sl. Perry (Engeland) 7—5. 60. 36, 46, 64: Cochet sl Tuckey 4—6, 6—2, 6—2, 6—1, 6—4. Dames-enkelspel, eerste ronde: Scriven sl. Sigart 8—6, 7—5; Krahwinkel sl. Ro bertson 6—2, 6—1; Matthieu sl. Ingram 6—1, 62; Nuthal sl. Lane 62, 6—2. Tweede ronde Jacobs sl. Shuter 6—2, 60, Het weer was zeer fraai. Op de tribunes was het tjokvol. o DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Verschillende bekende spelers deddn reeds toezegging tot deelname. „Lawntennis" schrijft: Rondom ons iand gebeuren allerlei be langrijke tennlsdingen: Wimbledon, Davis Cup, enz. Dat wij de grootheden van deze wedstrijden niet in ons land zullen krij gen, ligt voor de hand. Daartoe zijn zij te veel bezet en vooral nu er een tweede serie voor de Davis Cup komt zal het des te moeilijker vallen om de sterkste spelers van verschillende landen in Noordwijk te zien. Toch is zoowel het bestuur van de Noordwijksche Sportvereeniglng als dat van den NiTB. met name de heer Broese van Groenou. diligent, In Parijs zijn reeds verschillende besprekingen gevoerd en die zullen te Wimbledon wel worden vervolgd. De ervaring heeft geleerd, dat men eenige reserve moet betrachten bij de beoordee- iing van de toezeggingen. Echter is er zeer groote kans, dat in Noordwijk aanwezig zal 2i]n de winnares van Parijs, mej. Scriven. De Engelsohe speelster heeft zelve tè ken nen gegeven, dat zij haar bezoek, dat nu reeds twee jaren achtereen niet kon door gaan, dit jaar zou willen brengen en zij heeft ook mej. Nuthall geanimeerd om dat ie doen. Mej. Nuthall heeft ook in Brussel gespeeld bewijs, dat zij niet bepaald de voorkeur geeft aan Engelsche tornooien, zooals dat enkele jaren geleden met de Engelsche speelsters, vooral met het oog op de ranglijst, het geval was. Voorts heeft mej. Ryan toezegging gedaan om haar be zoek te herhalen en ook mevr. Burke. De Fransche en de Duitsche bond hebben en kele speelsters opgegeven, die in Noordwijk zouden kunnen spelen. Van de Fransche dames komen waarschijnlijk mej. Rosam- bert en mej. Goldschmidt. Wat de heeren aangaat: het is zeker, dat Von Kehrling zijn titel komt verdedi gen. Waarschijnlijk ook Prenn en de Ita liaan De Stefani, alsmede Menzel. Met Von Camm wordt nog overleg gepleegd. En tevens zijn er onderhandelingen gaande met de Japanners, die, nu zij geen Davis Cup meer behoeven te spelen, naar andere wedstrijden uitzien totdat zij over Amerika de terugreis aanvaarden. o HET JEUGDTOURNOOI TE NOORDWIJK Van 10—13 Augustus wordt te Noord wijk het jeugdtournooi gehouden. Voor den winnaar der jongens-afdeeling is de an Lennepbeker en voor de meisjes een Kea Bouman-coupe uitgeloofd. o WIELRENNEN. DE „TOUR DE FRANCE". De start voor de eerste etappe van den Tour de France vond gisteren plaats onder begunstiging van heerlijk zomer weer. Het veld bleef tot Pontoise bij elkaar. Er werd eenige malen gejaagd, doch de spurts hadden niet veel om het lijf. Het tempo bedroeg af en toe bijna 50 K M. Bij Amiens had Archambaud met twee andere renners de leiding. Bij Bethune viel de Italiaan Gestri en liep daarbij zulke zware verwondingen op. dat hij moest opgeven. 15 K.M. voor Rljssel zaten Archambaud met Geyer en Hardi- quest aan den kop. Toen werd een moord dadig tempo ingezet tot 50 KM. Geyer kon dit niet volgen en zakte sterk af. In een voorstadje van Rijssel ontstond een strijd tusschen Archambaud en Louyet, welke in het voordeel van den eersten werd beslecht. Jan Aerts spurtte eveneens hard. Archambaud slaagde erin uit te loopen en te winnen met drie minuten voorsprong. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Archambaud (Frankrijk) 7 uur 48 m., 45 sec.: 2. Louyet (Frankrijk). 3 Jan Aerts (België): 4. Lemaire (België); 5. Rebry (België); 6 Decroix (België) 7 uur 53 min. 16 sec. Zelfde tijd: 7. Speicher (Frankrijk); 8. Stöppl (Duitschland); 9. Wauters (België). WIELERBAAN RIJSWIJK. Voor de van 22 op 23 Juli as. plaats vindende 25 uurs-koppelrace op de Rijs- wljkschc Wielerbaan heeft de directie het plan koppels te engageeren. die op de diverse Zesdaagsche wedstrijden allen hun sporen verdiend hebben. Zij heeft echter gemeend ook den jon geren Nederlandschon rijders een kans te moeten geven en derhalve zijn ook de vol gende twee Haagsche koppels Heslinga- Matens en D. v. Dijk—v. Rossum geënga geerd. o ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN VOOR DAMES EN MEISJES. Op 9 Juli op het A.S.C.-terrein alhier. Door den Zuid-Hollandschen Athletiek- Bond worden op Zondag 9 Juli op het A S.C.-terrein alhier wedstrijden gehou den voor dames en meisjes. Het programma luidt als volgt: 1. Driekamp (Aanvang 12 uur): 100 M. hardloopen, speerwerpen en verspringen met aanloop. 2. Personeele wedstrijden voor dames- leden van den Z.H.A.B. (Aanvang 2 uur): 100 M. hardloopen; 200 M. hardloopen; 4 x 100 M. estafette; speerwerpen; discus werpen: kogelstooten; hoogspringen met aanloop; verspringen met aanloop. 3. Dames-nieuwelingen (Aanvang 2 u.l: 100 M. hardloopen; 4x 100 M. estafette en verspringen met aanloop. 4. Meisies van 12 t/m 16 jaar (Aan vang 1.30 uur): 60 M. hardloopen; 4x60 M. estafette en verspringen met aanloop. 5. Meisjes van 16 en 17 jaar (Aanvang 1.30 uur)80 M. hardloopen; 4x80 M. estafette en verspringen met aanloop. Iedere vereeniging mag slechts met één ploeg inschrijven voor den driekamp, ter wijl een deelneemster lid moet zijn van de K.N.A.U. De vijf deelneemsters der ploeg moeten allen op de drie nummers uitkomen. Bij de puntentelling gelden de in de series gemaakte tijden en de verste der drie reglementair toegestane spron gen of worpen. Voor dezen driekamp is een wisselprijs beschikbaar gesteld, welke driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden om In eigendom over te gaan. Voor deelname aan de dames-nieuwe lingen- en meisjes-nummers is het lid maatschap der K.NJV.U. niet verplicht, waardoor dus ieder lid van een erkende sportvereeniging kan deelnemen. De inschrijving sluit Zaterdag 1 Juli a.s. laatste post bij- J. C. Janssen. Emma- laan 57, Oegstgeest. o EEN REVANCHE BERGER-JONATH. De commissie tot regeling der Interna tionale Athletiekwedstrijden in het Sta dion te Amsterdam, welke dit jaar op Zondag 16 Juli a.s. zullen worden gehou den, deelt ons het volgende mede: Het is thans zeker, dat de Stadionbe zoekers een herhaling zullen zien van den emotioneeelen strijd tusschen den Duit- schen kampioen Jonath en onzen land genoot Berger, zooals die In 1932 werd geleverd en waarbij Berger met eenige centimeters won. Eenige weken geleden werden de kam pioenschappen van West-Duitschland van 23 Juli op 16 Juli verzet, hetgeen betee- kende, dat Jonath en andere Westduitsche sterren niet in Amsterdam konden star ten. Met vee! moeite is het tenslotte gelukt dit besluit weer ongedaan te maken. Met Jonath komen ook zijn club- genooten Borchmeyer. Vent en Buthe Pieper die samen de beroemde Duitsche estafette-ploeg vormen, weike de laatste jaren niet geslagen werd. De strijd tus schen dezen ploeg en dien van A.V. 1923 zal opnieuw Berger tegen Jonath brengen en niet onwaarschijnlijk beteekent dit treffen ook een nieuwe verbetering van het Nederlandsche estafette-record dat Zondag j.l. door de Amsterdammers op 42.1 sec. werd gebracht. Men zal zich her inneren dat onze kampioen kort geleden in Berlijn Borchmeyer op de 100 M. en Jonath op de 200 M. sloeg. Beide Duit- schers zullen er dus wel alles op zetten om in Amsterdam revanche te nemen. WATERPOLO. NED ZEVENTAL TEGEN L.Z.C. In de opstelling van het Nederlandsch zevental dat morgenavond in de zwem inrichting aan den Hooge Rijndijk tegen L.Z.C. I speelt, is een wijziging gekomen. .In de plaats van Veenstra zal nl. Mousses (D.J.K.) het doel verdedigen. Tevens speelt L.Z.C. II een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen A.Z.C. I (Alphen). Aanvang der wedstrijden te 8,15 uur. DE ZIJL III—Z.I.A.N. VI 2—0. Een goed gespeelde wedstrijd (voor den Kaagschen Zwemkring) waarbij de Zijl iets productiever was. Reeds spoedig krijgt Hasselbach een goede kans, maar hij mist. Dan wordt 7 tegen 6 gespeeld en even later 6 tegen 6. Kansen ontstaan als drie, Zijl-spelers steeds inschieten, maar niet tot doelpun ten komen. Direct na rast is het door goed samen spel 10 voor de Zijl. Wanneer even later Arbouw en van der Mark vrij liggen wordt goed overgegeven en maakt van der Mark onhoudbaar 2o, waarmede het einde komt. o DE ZIJL II—R Z. C. II 2—2. Een uiterst snelle wedstrijd (voor de res. 3e klasse N. Z. B.) waarbij de Zijl keurig partij heeft gegeven en tegen het einde nog gelijk wist te maken. Blansjaar krijgt na keurig opzwemmen een goede kans maar schiet juist over. Even later maakt toch dezelfde speler goed 10. Dan moet van Vliet redden, terwijl voor rust niet meer gedoelpunt wordt. Na de her vatting een felle aanval der bezoekers en niet zonder moeite weet van Vliet te red den. Even later verrast een ver schot van Vliet en is de stand gelijk 1—1. De mld- voor der gasten maakt spoedig 12. Bij een fout van Blansjaar wordt bijna op nieuw gedoelpunt en dan komt, onder groot gejuich, door Kramp de gelijkmaker 2—2. De Rotterdammers waren uiterst snel en zijn nu zoo goed als kampioen. VOETBAL. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Nederland tegen Belgic en Ierland. Op het congres van de F.I.F.A. te Parijs werd besloten de 31 landen, die in 1934 den strijd zullen aanbinden om het we reldkampioenschap. in twaalf groepen te verdeelen. De groepen bestaan uit twee of drie landen. Van de groepen, welke twee landen omvatten, komt de winnaar in de finale, welke ln Italië wordt gespeeld; van de groepen van drie. nummer één en twee, behalve voor de Vereenlgde Staten van Noord-Amerika en de Kleinazlatische groepen. De groepen zijn als volgt samengesteld: 1. Vereenlgde StatenMexicoCuba. 2. BraziliëPeru. 3. ArgentiniëChili. 4. EgyptePalestinaTurkije. 5. ZwedenEstlandLitauen 6. SpanjePortugal. 7. ItaliëGriekenland. 8. OostenrijkHongarijeBulgarije. 9. TsjechoslowakijePolen. 10. Joegoslavië—ZwitserlandRoemenië. 11. NederlandBelgiëIerland. 12. DuitschlandFrankrijkLuxemburg De wedstrijden van de groepen 1, 2 en 3 moeten vóór 1 April worden gespeeld, alle andere vóór 1 Mei 1934. o A.R.C. I—ALPHIA I 6—3. Gisteravond had onder zeer groote be langstelling den returnwedstrijd plaats. Het is Aiphla niet mogen gelukken revan che te nemen voor de op eigen veld ge leden nederlaag. Alphia verschijnt in een geheel gewijzigde opstelling terwijl A.R.C. 2 invallers heeft voor rechtsbuiten en linksback. Alphia neemt direct het spel in handen. Voor doel gekomen is echter het juiste schot zoek. Als Alphia zoo eenigen tijd gedomineerd heeft komt de A.R.C. aAivai ook eenige malen voor het Alphia- aoel. Bij een snellen uitval van A.R.C. be landt de bal bij den linksbuiten die met een hard laag schot zijn club de leiding geeft. De A.R.C. aanval is in deze periode veel sneller dan die van haar tegenstan der. Wanneer een doelpunt van A.R.C. wegen een vermeend buitenspel geannu leerd is, trekt Alphia ten aanval, maar zij kan vooralsnog het net niet vinden. Bij een corner op het Alphia doel welke door den rechtsbuiten goed genomen wordt, springt de midvoor hoog op en met een prachtigen kopbal verhoogt hij den voor sprong van A.R.C. 2—0. Daarna doelpunt de rechtsbuiten van A.R.C. met een hard schot 30, terwijl even later zijn broer, de midvoor, den stand tot 40 opvoert. Dit wordt Alphia te bar. Zij zet alles op alles en in minder dan geen tijd heeft zij mede door het ontactisch opstellen der A.R.C.- achterhoede, den stand op 43 gebracht. Na de rast krijgen we een gelijkopgaande wedstrijd te zien met wisselende kansen. Het spel is echter minder dan voor half time, A.R.C. doelpunt na rust nog 2 keer door haar linksbuiten waardoor de stand op 6—3 wordt gebracht, waarmede het einde aanbreekt. De leiding was bij den heer Verruijt in goede handen. OM DEN DAGBLAD-BEKER. Ook de laatste wedstrijd voor dezen beker tusschen het L. D.-elfta-l—Haarl. Dagblad is. zij het na zwaren strijd, in een neder laag onzer stadgenooten geëindigd. Ondanks het windvoordeel voor de Haar lemmers is de strijd voor de rust gelijk op gaand. Toch weten de „groentjes" de lei ding te nemen als hun linksbinnen een harden schuiver lost. die Goddijn uit zijn handen laat glippen. Nu volgt een periode van L, D.-overwicht en uit een vrijen trap kogelt Venema van grooten afstand in (11). De Haarlemmers beantwoorden dit doelpunt met een hevig offensief en nog voor de rust hebben zij de leiding weer hernomen (12), In de tweede helft zijn de Leiösche aan vallen talrijker dan dit der Haarlemmers, doch nu toont de groene defensie haar volle kracht. Eenige keiharde schoten van Van Leeuwen, die zijn voorhoede te hulp komt, worden döor den Haarlemschen back, op de doellijn staande fraai weg ge kopt, terwijl Vaai Oosten een mooien kop bal, buiten bereik van den keeper, door de paal gekeerd ziet. Juist als in deze periode de gelijkmaker verwacht wordt, komt het succes aan de andere zijde, daar bij een misverstand in de Leidsche ver dediging de Haarlemmers een kans krijgen die zij dankbaar accepteeren, zoodat met een 3l-overwinning voor H. D, het einde komt van dezen door den heer Arnoldus goed geleiden wedstrijd. De Haarlemmers komen door beter doel- gemiddelde voor dit jaar in het bezit van den beker, daar een beslissingswedstrijd niet gespeeld wordt. De eindstand luidt: gsp.gew.gei.vrl. v.-t. pnt. Haarl. Dagblad .43 1 11—6 6 N. Rott. Crt. ..4 3 1 11—7 6 Leidsch Dagbl. .4 4 413 o SERIE-WEDSTRIJDEN R.S.E. Morgenavond speelt Excelsior tegen het Slagerselftal, aanvang 7.15 uur. Vrijdagavond 7.30 vriendschappelijk: R.S.E. n tegen H B S. I. WEDSTRIJDEN Z.V.V. ZEVENHOVEN) Te Langeraar speelde het le elftal van Z.V.V. (Zevenhoven) tegen Adolf Kolpingn uit Langeraar. Z.V.V. verloor met 61. Het tweede elftal van Z.V.V. speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen Aarlan- derveensche Boys II. Om beurten werd gedoelpunt. Toen het einde werd gefloten was de stand gelijk 22. o WESTERKWARTIER. Morgenavond om 7 u. 15 m. speelt W. Kw. I tegen G. B. W. I (Wassenaar) op het terrein van Cronestein gelegen aan de Vliet. Zaterdag. N.V. Elcctr. en Gasmij. v/h. De Vries en Stevens: Verg. v .Obligatiehouders, 2 uur namiddag BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Bergen in vlammen". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam „Mummy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam.- „Baby". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventievé Genees, kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. inën- tlng tegen diphterle 4—5 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge- neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Dagelijks: Museum De Lakenhal: Ten toonstelling van werken van leden N.SB. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees ters revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juni tot en met Zondag 2 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406. IJMUIDEN, 28 Juni 1933. VISCHPRUZEN. Tarbot per KG. f. 0.65—0.45: Griet per kist van 50 KG. f. 3520; Tongen per KG. f. 1.400.50; Middelschol per kist van 50 KG. f.31; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2623; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 227.50; Schar per kist van 50 KG. f. 7— 4.90; Tongschar per kist van 50 KG. f. 22.5021; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 5.40—3.50; Groote Schei- visch per kist van 50 KG. f. 2826: Middel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 23—18.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 19.508.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 10.501.90; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 56—30; Gullen per kist van 50 KG. f.183: Lengen per stuk f. 10.40; Heilbot per KG. f. 1: Wijting per kist van 50 KG. f. 3.102.30; Koolviseh per stuk f. 0.900.30; Vleeten per stuk f.3. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM. 31 met f.2669; IJM. 59 met f.2676; IJM. 88 met f.1141; IJM. 159 met f. 1192: IJM. 42 met f. 1099. En in 8 loggers: KW. 34 met f.793; KW. 45 met f. 905: KW. 89 met f.534: KW. 40 met f. 7(7 KW. 112 met f.562: KW. 42 met f.4!6; SCH. 353 met f.330; RO. 1 met f.787. 2 kollies E. 409 met f.469; E. 179 met f. 577. ZEILEN. DE „KIELER WOCHE". Men meldt ons uit Kiel: Gisteren vond de tweede race plaats in de 12 voetsj ollen-kl asse om den Busley- Erinnerungspreis. Er stond een sterke wind en een hooge zee. D. Kagcheliar.l met „Ree" werd eerste terwijl Jan M3as met „Windekind II" els tweede aankwam. F. A. F. Gallé met de „Glipper" werd vierde en de Rotterdammer Van Brum- melen met .JPine" eindigde als tiende. He den wordt de laatste race gehouden, ter wijl de mogelijkheid bestaat dat morgen nog een beslissingswedstrijd- plaats vindt. TOERISME. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN A.NAV.B. Onthulling van een gedenksteen. De herdenking van het 50-jarig bestaan van den K.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland is heden te Utrecht ingezet met een eenvoudige plechtigheid, op de plek zelve, waar vijftig jaar geleden de Bond tot stand kwam. In het gebouw Maliebaan 81. waar op 1 Juli 1883 de oprichtlngs-vergadering van den A.N.W.B. gehouden werd het vroegere „Bultenlust", waar thans de kantoren ge- vestigd zijn van de Amsterdamsche Super fosfaat-fabriek en de Vereenigde Chemi sche Fabrieken, is in tegenwoordigheid van een kleinen kring genoodigden, een in den gevel geplaatsten gedenksteen onthuld, den Bond aangeboden door de leden van het Algemeen Bestuur. Het initiatief daartoe was genomen door den heer E. Pool te Hengelo en het plan was nader uitgewerkt door een commissie uit dat be stuur, waarin met den heer Pool zitting hadden de heeren N. C. de Ruyter, C. H. Cordes, G. J. Post, A. M. Pull en P. Roskam te Utrecht. Namens het Algemeen Bestuur sprak de heer E. Pool een van groote waardeend en hartelijke genegenheid jegens den Bond getuigend woord. Met een woord van dank aan de com missieleden voor hun medewerking en aan de eigenaars van het huls tot het plaatsen van den gedenksteen, droeg spr. dezen aan den Bondsvoorzitter over. De gedenkplaat van 70 bij 90 c.M., ln grijzen hardsteen vertoont in een om lijsting van een gestyleerd gevleugeld wiei. den klimmenden, heraldischen leeuw mej pijlenbundel uit het Bondsembleem, mei daarboven het opschrift: „A.N.W.B. Toe ristenbond" en onderaan de herinnering „1 Juli 1883 hier opgericht". T De Bondvoorzitter, de heer Edo Bergsma sprak na deze eenvoudige plecn- tigheld een kort woord van dank tot ae leden van het hoogste bestuurscollege va» den Bond, die het initiatief namen tot ne aanbrengen van dezen gedenksteen. Aan de plechtigheid was vooraf een bestuursvergadering in hetzeiia lokaal waar de oprichtingsvergadering 6e' houden werd. r In deze historische bijeenkomst. 50 jaa na de eerste, waar eenige voor het toerism nuttige besluiten werden genomen, wan» eveneens tegenwoordig de genoodigden "u de plechtigheid der onthulling van ae gedenksteen. 2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6